Welsh-cob Roderick goedgekeurd dekhengst Marcel Ris matchwinnaar voor SV Texel (3-2) Bijdrage voor Moai-beeld TEXELSE f couRANT |Verenigingsdag van Tussen Wad en Duin Voetbalprogramma Programma zaalvoetbal Voetbaluitslagen Crosskampioenschap Moeizame overwinning voor Texelse Boys Training Tevoko Klaverjasclub boekt winst Wielrenner Vinke veldritkampioen Examen voor judoka's Dames-voetbalteam hangt degradatie boven hoofd I DINSDAG 23 FEBRUARI 1993 Aad van Heerwaarden met zijn hengst Roderick. De Welsh-cob hengst Cobtain's Ro derick van Aad van Heerwaarden is zaterdag in Ermelo goedgekeurd als dekhengst. Een zeldzaamheid, want deze ,,eer" valt in Nederland jaarlijks slechts een paar hengsten te beurt. De valkkleurige 3,5-jarige pony is de eerste goedgekeurde Texelse hengst |n de geschiedenis. Van Heerwaarden heeft Roderick als jong dier gekocht. „Ik zocht een be trouwbare pony om mee voor de kar te rijden. Hij was nog hengst, maar ik had het plan om hem te laten ;astreren. Kenners haalden me over Dm dat nog niet te doen, want het dier groeide uit tot een bijzonder mooie Welsh Cob." Ma verschillende keuringen te hebben gewonnen met zijn Roderick waagde Van Heerwaarden deelname aan de tengstenkeuring. Voor goedkeuring als dekhengst komt veel kijken. Alleen de beste hengsten van een ras worden door het stam boek geaccepteerd als vaderdieren. Veterinair Vrijdagmiddag vond de eerste bezich tiging plaats in het federatiecentrum te Ermelo. Eerst werden vier driejari ge hengsten gekeurd, daarna vier vierjarigen en oudere dieren. Roderick was ingedeeld bij deze laatste groep. Slechts zes ervan mochten door naar de tweede bezichtiging op zaterdag. Vóór het zover was werden de hengsten eerst veterinair gekeurd. S Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zaterdag in manege Akenburg een verenigingsdag voor leden en andere geïnteresseerden. Het pro gramma beslaat verschillende facet ten van de paarden- en ponysport. De toegang is gratis. Rond 11.00 uur begint de vereni gingsdag met het toiletteren van rij en tuigpaarden, pony's en fjorden. Aad van Essen verzorgt de begelei ding. Hij legt tevens uit hoe op de juiste wijze paarden en pony's moe ten worden voorgebracht op keurin gen. Dhr. Van Bon, deskundige op gebied van fjordenpaarden komt naar Texel om de begeleiding voor dit spe ciale ras te verzorgen. Rond 14.00 uur komen drie officiële keurmeesters naar de manege. Zij zullen aan de hand van enkele paar den en pony's vertellen waar op wordt gelet tijdens keuringen. Het publiek mag vervolgens zelf een po ging wagen. Vergelijking met de keu ringsrapporten van de jury toont aan of de toeschouwers op dezelfde lijn zitten. Tevens is er gelegenheid om vragen te stellen aan de keur meesters. In de loop van de middag is er een show met drie goedgekeurde dek hengsten. De tuigpaardhengst Expo nent staat ter dekking bij dhr. Klinkhamer in Groot Schermer. Zijn imponerende gangen zullen worden getoond in de binnenbak. Daarnaast laat Martin Kikkert de fjordenhengst zien die bij hem is gestationeerd. Het fjordenpaard is op Texel bijzonder po pulair. Het dier is geschikt voor de kar en onder het zadel. Bovendien maakt het vriendelijke karakter het Zaterdag 27 februari: Saenden-De Koog (Z) 14.00 u. Junioren: Tex. Boys C1-ZAP Cl 13.30 u. Texel Cl-Schagen C1 13.30 u. Texel B1-Succes B1 13.30 u. Con Zelo B1-Oosterend B1 14.30 u. Sint Boys C1-Oosterend C1 13.30 u. JVC C2-Tex. Boys C1 13.00 u. SVAP CTTexel C2 12.30 u. Texelse pupillencompetitie: Oosterend D1-SVC D1 12.00 u. Tex. Boys D1-Tex. Boys D2 12.00 u. Texel 01 vrij De Koog E1-Texel E2 11.00 u. SVC El-De Koog E2 11.00 u. Oosterend E1-Tex. Boys E2 11.00 u. Tex. Boys E1-ZDH E1 11.00 u. Tex. Boys F1-ZDH F1 10.00 u. Oosterend Fl-Texel F1 10.00 u. De Koog F1-SVC F2 10.00 u. Texel F3-Texel F2 10.00 u. SVE F1 vrij Zondag 28 februari: Jisp-Oosterend 14.00 u. Schellinkhout-De Koog 14.00 u. Texel 2-VVS 2 14.00 u. SRC 4-De Koog 2 14.30 u. Schagen 7-Tex. Boys 3 14.30 u. Junioren: Schagen A1-Tex. Boys A1 12.00 u. Dames: Tex. Boys-VVZ 14.00 u. Recreatievoetbal: De Koog-Texel 10.30 u. ZDH-SVC 10.30 u. Onderdeel daarvan is het tonen van de bewegingen op de harde weg, buigproeven om de zuiverheid van het beengestel aan te tonen, controle van de ogen en de geslachtsorganen. Huldiging Van Heerwaarden bracht zijn eigen hengst voor. „Zaterdag was het enorm spannend. Er staat een man met een hoed bij de ingang van de ring. Gaat de hoed omhoog, dan lig je eruit. Maar hij bleef op voor Rode- riek", aldus de trotse eigenaar, die tot een geschikt dier voor kinderen. De pas goedgekeurde Welsh Cob hengst Cobtain's Roderick van Aad van Heerwaarden wordt tevens ges howd in de manege. Aan de verenigingsdag van Tussen Wad en Duin wordt medewerking verleend door leden van rijvereniging De Waddenruiters en ponyclub De Kleppertjes. Woensdag 24 februari: 17.50 u. De Koog-Casino 1 (j) 18.40 u. Casino 1 -Klif 1 (d) 19.30 u. Klif 2-De Krim ld) 20.20 u. Texel 3-ZDH 21.10 u. Mantje 3-De Krim 3 22.00 u. Jelleboog 4-Klif 4 Zaaldienst: ZDH Donderdag 25 februari: 18.00 u. Casino 5-Timmers Bakkerij 18.50 u. Oosterend 5-Casino 3 19.40 u. Casino 2-De Koog 3 20.30 u. Jelleboog 3-Mantje 2 21.20 u. Oosterend 6-Rab 2 22.10 u. De Koog 5-De Koog 4 Zaaldienst: Nioz Vrijdag 26 februari: 17.30 u. De Krim 2-Bakkers IJzerh. 18.20 u. Plus Klus-Oosterend 4 19.10 u. Texel-Mantje 20.00 u. Betsema/G,-Gamma 20.50 u. Casino-Klif 21.40 u. Klif 2-Gamma 3 22.30 u. Jelleboog 2-De Koog 2 Zaaldienst: Mantje Uitslagen Hoofdklasse: Klif-Gamma 3-7; De Koog-Texel 3-4; Mantje-Jelleboog 3-3; Eerste klasse: Klif 2-Klif 3 7-2; Gamma 2-Jelleboog 2 3-4; Texel 2-De Krim 5-2; Oosterend 2-Jelleboog 2 5-3; De Koog 2-Oosterend 2 11-3; Oosterend 3-Rab 7-2; Tweede klasse: Bakkers IJzerhandel-De Koog 3 6-4; Jelleboog 3-De Krim 2 13-2; Plus Klus-Gamma 3 7-2; Mantje 2-Oosterend 4 1-0, Derde klasse: Texel 3-Oosterend 5 3-5; De Koog 5-ZDH 5-5, Casi no 3-Gempo 10-5; Nioz-De Koog 4 10-2; Vier de klasse: Klif 4-Casino 5 1-3; Jelleboog 4-Klif 5 4-1; Mantje 3-Rab 2 3-5; Dames: Klif 2-Casino 1 1-2; Klif 1-De Krim 3-2; Junioren: Casino 2-Texel 2 3-7; Texel 3-Texel 1 0-9; Zaterdag 20 februari: Junioren: Oosterend C1-JVC C2 9-0 Texel C2-Helder C2 9-1 Texelse pupillencompetitie: Tex. Boys D1-Tex. Boys D2 afgelast ZDH E1-De Koog E1 9-0 SVC-Texel E1 3-7 SVC-Texel E1 5-2 Texel E2-SVC E2 13-0 De Koog E2-Tex. Boys E2 8-1 Tex. Boys E1-Oosterend E1 11-1 Texel F1-Tex. Boys F1 6-6 ZDH F1-SVC F1 afgelast SVC F2-Texel F2 afgelast Texel F3-De Koog F1 7-0 Zondag 21 feburari: Texel-SEW 3-2 Tex. Boys-Oudesluis 2-1 Helder 4-Tex. Boys 3 afgelast Tex. Boys-Petten 2 4-2 Zeemacht 3-Texel 3 afgelast Junioren: USVU A1-Texel A1 afgelast Oosterend Bl-Texel BI 11-0 Tex. Boys A1-Adelbert A1 0-2 Dames: KFC 2-Tex. Boys 4-2 Recreatievoetbal: De Koog-Texel afgelast Tex. Boys-Oosterend 3-4 ZDH-SVC afgelast telefonisch het meelevende thuisfront in manege Akenburg op de hoogte bracht. Daar werd gelijk een huldi ging op touw gezet. Leden van men vereniging Tussen Wad en Duin werden telefonisch gewaarschuwd en bereidden de geroerde Van Heerwaar- IFoto Tossa do Graaft) den een warm welkom. „Fantastisch ja, zo'n thuiskomst." Roderick moet alleen nog een keer naar de diergeneeskundige afdeling van de faculteit van Utrecht voor sperma-onderzoek. Van Heerwaarden; „En dan moeten we een paar goede merries voor hem zien te vinden. Pas als hij zich heeft bewezen als vader- dier via zijn afstammelingen, raakt hij in trek. Ik zal hem wel ter dekking moeten zetten bij een hengstenhou- der aan de overkant, want vanaf Texel werkt het wat lastig." Op zondag 28 februari houdt de At letiekvereniging Texel voor de negen de keer het Open Texels crosskam pioenschap. Deze dag valt in het mid den van de tegenwoordig over twee weken gespreide crocusvakantie, zo dat AVT verwacht dat de overkantse lopers voor de nodige concurrentie zullen zorgen. De loop staat ook ver meld in diverse landelijke wedstrijdka lenders. De vereniging heeft al diverse telefoontjes om informatie ontvangen. Voor de Texelaars is het crosskampioenschap een prima test om te zien hoe het zit met de vorm voor de halve marathon van De Waal, die op 13 maart wordt gehouden. Het parcours van de Open Cross voert door bos en duin, met een paar stevige klimmetjes, en is gelijk aan dat in voorgaande jaren. De inschrij ving is in Dennenoord aan de Grens- weg en de starts zijn om 14.15 (jeugd) en 14.30 uur. Hekkesluiter Oudesluis heeft het de Texelse Boys zondagmiddag in Den Burg zeer moeilijk gemaakt. Trainer Pieter Bakker voerde in de rust bij 0-1 achterstand een gedurfde wissel uit. Topscoorder Jelte van der Kooi moest het veld ruimen voor Paul Witte, die vervolgens met twee doel punten de strijd in het voordeel van de Texelaars besliste: 2-1. De harde wind die dwars over het veld stond, maakte het voor beide ploegen moeilijk acceptabel voetbal te laten zien. Toch was het Texelse Boys dat het beste van het spel had. Ronald van der Wetering schoot een vrije trap rakelings naast en Bert Wit te had koppend moeten scoren na een goede actie van Martijn Beerling. Toch was het merkbaar dat de tegen stander onderschat werd, want Ou desluis kon af en toe gevaarlijk worden doordat de Boys niet afdoen de ingrepen. Dit kwam hen vlak voor rust duur te staan, toen een aanvaller van Oudesluis de gehele Boys verdediging uitspeelde en 0-1 in de touwen schoot. Keeper Kees Kooi, die de zieke Marco van Leersum ver ving en een goede wedstrijd keepte, was kansloos. Na genoemde wissel in de rust was het Paul Witte, die bij zijn eerste bal contact na de aftrap de gelijkmaker liet noteren. Vervolgens bleven beide ploegen kansrijk om de overwinning binnen te halen. Een kopbal van Bert Witte belandde keihard op de paal en Oudesluis trof bij een vrije trap de lat. Een kwartier voor tijd was het opnieuw Paul Witte die toesloeg. Een hard schot van Jasper Joosten werd slechts gedeeltelijk verwerkt waarna Witte de rebound alsnog hard onder de lat knalde en de winst veilig stel de. Zo bleek de beslissing van de trainer in de rust zeer goed uit te pakken, waardoor de Boys twee pun ten aan het totaal konden toevoegen. Voor donderdag a.s zijn de trai- ningstijden van Tevoko als volgt: da mes recreanten eerste klas en heren 3 van 20.00 tot 21.00 uur en dames recreanten tweede klas en dames 3 van 21.00 tot 22. 00 uur, beide trai ningen vinden plaats in de OSG-zaal. Na vorige week om tactische rede nen al na een half uur te zijn gewis seld heeft voetbaltalent Marcel Ris zondag op sportieve wijze revanche gehaald. Ris scoorde uit een prachti ge vrije trap in de tweede helft de beslissende derde treffer en had een belangrijk aandeel in het tweede doelpunt van sv Texel. De groen zwarten wonnen thuis met 3-2 van SEW uit Nibbenwoud, dat degradatie nu niet meer kan ontlopen. Texel kwam zondag ondanks de ver- radelijke wind dwars over het veld, uitstekend uit de startblokken. Duide lijk was dat de spelers begrepen met een lastige tegenstander te maken te hebben en dat het verkrijgen van een voorsprong in een vroeg stadium het verloop van de wedstrijd zou bepalen. Trainer Willem Roomeijer kwam tot verrassing van velen weer eens met een andere opstelling het veld in. Ge routineerde krachten bleven in de dug-out en de spelers die beter met de lastige wind konden omgaan wer den het veld ingestuurd. Een duidelijk gebaar van de trainer dat hij het volste vertrouwen heeft in zijn totale spelersgroep. Al na zes minuten werd het goede aanvalsspel van Texel bekroond met een fraai doelpunt van Erwin Koning. Uit een voorzet van rechts ving hij de bal op zijn borst op en schoot de da lende bal met een snoeiharde volley langs de mistastende keeper. SEW raakte enigszins aangeslagen, maar wist zichzelf toch snel terug te vin den, mede met de hulp van Texel. Na een kwartier spelen werd het name lijk 1-1 door een foutje in de Texel achterhoede. Een voorzet van rechts werd net aangeraakt waardoor de bal iets verder van het doel af raakte dan keeper Bart Heerschap in eerste in stantie had verwacht. Heerschap Gedurende de hele competitie heb ben Freek Halsema en Elly Eelman bij de eerste vijf gestaan. Op de ne gentiende avond van de klaverjasc lub Den Burg zijn zij met 7600 punten als eerste geëindigd. Met de ze stijging van vijf plaatsen hebben zij de leiding in het klassement over genomen van Karei van Heerwaar den en Rob Kaspers. Er werden meer winstpunten behaald deze avond. Corry Zijm en Nel v.d. Veen behaalden de mooie score van 7430 punten en stegen hiermee drie plaatsen in het klassement. Gerard Huisman en Antje Bakker hadden een goede avond met 7183 punten en twee plaatsen winst. Met 6896 blij ven Bertus en Gerda Ofrein op de ze vende plaats staan. Gerda en Freek Veeger staan met 6756 punten op de tweede plaats in het klassement. Er zijn slechts kleine verschillen in het klassement, tussen de eerste en de vijfde zitten maar 913 punten, en tussen nummer één en de laatste slechts 1700. Totaal na 76 partijen: 1. F. Halsema - E. Eelman 124.818; 2. Echt paar F. Veeger 124.690; 3. J. Wiersma - J. Vinke 124.328; 4, K. v Heerwaarden - R. Caspers 123.968; 5. J. Witte - D. v.d. Slikke 123.905; 6 W. Derksen - P. v. Heerwaarden 122.238; 7. Echtpaar 8 Ofrein 122.031; 8. A Dijker - N. Koomen 121.159; 9. R. de Zwart - C. Bos 120.605; 10. F Hopman - R. de Ruwe 120.352 Stand derde periode: 1, J. Witte - D. v.d. Slikke 11954; 2. F. Halse ma - E. Eelman 10755; 3. C. Zijm - N. v.d. Veen 10722, 4. G. Huisman - A Bakker 10377, 5. Echtpaar B. Ofrein 10177 Jordi Vinke is veldritkampioen ge worden van wielervereniging Texel. Hij finishte met een voorsprong van driekwart ronde, nadat hij bij de start al als eerste weg was. Goede tweede werd Jan Zijm. Wobbe van der Kieboom reed lange tijd als tweede, maar werd door Jan Zijm ingelopen. Thijs de Boer reed een heel goede race en eindigde vóór cracks als Theo Boom en Dirk Vinke. Willem Keijser en Dirk Vinke begon nen met een punt verschil aan de laatste wedstrijd. Beiden waren er dus zeer op gebrand voor de ander te eindigen. Eerst leek Keijser aan het langste eind te trekken, maar halver wege de wedstrijd nam Vinke een kleine voorsprong, waarvan hij bij de eindstreep nog een tiental meters over had. Deze tweestrijd had tot ge volg dat Theo Boom pas op de ze vende plaats eindigde. Bij de jeugd kwamen twee renners aan de start: Erwin Goënga ging als een raket van start en zette Robert Jan Appel op een ronde achterstand. Agenda De wedstrijdkalender van de wieler vereniging ziet er de eerstkomende maanden als volgt uit: 27 februari, 14.30 uur duurloop triathleten; 6 kwam in botsing met een verdediger en een aanvaller van SEW en deze derde ging er op toevallige wijze met de bal vandoor. Verdrukking In de hierop volgende periode liet Texel SEW te gemakkelijk een bal aannemen, waardoor zij hun opbouw te veel konden verzorgen. Texel raak te hierdoor wat in de verdrukking. Dit resulteerde na een half uur in een corner voor SEW. De bal werd voor het doel geplaatst en uit een scrim mage recht voor het doel kreeg een SEW-aanvaller zijn voet tegen de bal. Heerschap kon alleen met een ultie me reactie deze bal uit zijn doel ran selen. Texel, geschrokken door deze kans, nam het initiatief over en ging meer op de speelhelft van de tegen stander voetballen. Vijf minuten voor de rust kreeg Texel een discutabele vrije trap op zo'n 18 meter voor het doel. Marcel Ris nam deze bal, plaatste hem feilloos langs die muur in de verste hoek, waar de keeper de grootste moeite had het leder klem- vast te krijgen. Paul van Exel was er als de kippen bij om in de rebound zijn doelpuntje mee te pikken. Vrije trap Na de rust was de wedstrijd van mindere kwaliteit. Hekkesluiter SEW, vechtend voor zijn laatste kans, pro beerde Texel uit zijn spel te halen door de eilandbewoners geen ruimte te geven voor hun opbouw. Deze spelwijze resulteerde bij beide teams in veel slechte passes. Na een half uur in de tweede helft kreeg Texel wederom een vrije trap en wel op exact dezelfde plaats als voor rust. Wederom plaatste Marcel Ris zich achter de bal. Dit keer kwam de kee per er niet aan te pas, want de bal belandde rechtstreeks in het doel. Texel speelde na dit doelpunt een ge wonnen wedstrijd. SEW gooide alles op de aanval en Texel kreeg de laat ste tien minuten kans op kans. In de- T'ai Chi chuan in Den Burg Zaterdag wordt onder het thema „ontspanning in beweging" een les in de oude Chinese bewegingskunst T'ai Chi chuan gegeven. Als vervolg op deze middag worden nog vijf an dere zaterdagmiddagen en drie zater dagavonden gegeven in de periode maart tot juli. De langzame, vloeiende bewegingen van deze bewegings kunst zijn zowel meditatief als op de gezondheid gericht en kunnen tevens dienen als basis voor zelfverdediging. De lessen worden gegeven in „De Aleph", Weverstraat 27, van 12.30 tot 16.00 uur door Frans Kas, be oefenaar op het hoogste niveau. De kosten bedragen f 35,=. Voor meer informatie: P. van Mierlo, telefoon 19706. Woensdag worden in de Ferrever examens van judoclub Shima gehou den. De judoka's die bepaalde vaar digheden beheersen, krijgen dan de mogelijkheid een andere kleur band te mogen dragen. Als nog niet alle onderdelen worden beheerst, wordt alleen een gekeurde slip uitgereikt. De examens voor de judoka's met een witte band vinden plaats van 13.45 tot 14.45 uur, daarna komen de judoka's met een gele band aan de beurt. De examens worden afge nomen door trainer Lou Miga Voor verdere informatie over deze examens en de judoclub: Dick Schermer, tele foon 14239. maart, 15.30 uur trainingswedstrij den; 13 maart halve marathon De Waal; 20 maart, 15.30 uur trainings wedstrijd; 27 maart Run-Bike-Run; 3 april, 15.30 uur trainingswedstrijd Uitslagen 1. Jordi Vinke; 2. Jan Zijm; 3. Wobbe van der ze periode telde het publiek drie grote echte doelrijpe kansen, waarbij de bal twee maal de lat beroerde. Texel liet in deze periode een grote overwinning liggen. Twee minuten voor tijd „peerde" SEW weer eens de bal vanuit haar verdediging met een lange haal naar voren, waar hun spits voor de zo veelste maal achteraan snelde. Dit keer was hij er een fractie eerder bij dan keeper Heerschap, die voor deze actie door de scheidsrechter werd bestraft met een penalty. SEW scoor de uit deze opgelegde kans. De uit stekend leidende scheidsrechter uit Lelystad liet hierna nog vrij lang doorspelen vanwege enkele blessurs, maar dit bracht geen wijziging in de stand. Door deze overwinning staat Texel nog maar één punt achter num mer drie Helder, stevig op een vierde plaats en kan SEW zich opmaken voor minimaal een jaartje vierde klas se KNVB. Het ziet er naar uit dat het verblijf in de sterkbezette hoofdklasse van het Noordhollandse damesvoetbal voor Texelse Boys slechts van korte duur is. Na de 4-2 nederlaag van zondag tegen KFC 2 hangt de Texelse voet balsters degradatie boven het hoofd. Om niet te degraderen, moest de uit wedstrijd van KFC worden gewon nen. Met vijf afberichten en een door de regen moeilijk bespeelbaar veld stond het Boysteam voor een zware opgave Bovendien keken de dames al na één minuut tegen een 1-0 ach terstand aan, omdat de keepster een situatie verkeerd inschatte. Aanval lend was Texelse Boys zondag tot méér in staat dan de voorgaande twee duels, omdat Monique Smit weer was hersteld. Toch wist KFC, met de wind in de rug, van grote af stand 2-0 te scoren. Gevreesd werd voor een grote nederlaag. Door toe doen van Ingrid Witte, die na haar uitstekende prestatie vorige week dit maal Anke Burger als vrije verdediger verving, hield Texelse Boys echter de schade beperkt. Pas na een half uur scoorde KFC opnieuw, maar nog voor rust bracht Linda Smit 3-1, na vermeend buitenspel. Tien minuten na de rust kwam Texelse Boys sterk terug door een doelpunt van Gerda van der Meer: 3-2. Vrijwel in dezelfde minuut kreeg KFC een strafschop, maar die werd gemist. Dat gaf de Boys-dames de gelegenheid om op jacht te gaan naar de gelijkmaker. Dat mislukte, want met een uitval bracht KFC de stand op 4-2. Daarna ontaardde de wedstrijd in een schop- partij, waardoor Daniëlle van der Feen en Linda Smit het veld moesten ruimen. De negen overgebleven speelsters konden aan de stand niets meer veranderen. Schilder Niek Welboren wil bij zijn Scholerie in Zuid Eierland een Moai- beeld laten verrijzen, als bevestiging van de vriendschapsbanden tussen Paaseiland en Texel. Het college is bereid zijn verzoek om een bijdrage van ruim ƒ8000,- te honoreren. De beeldhouwer Bene Aukara Tuki Pate van Paaseiland is bereid om, al leen tegen verblijfskosten, op Texel een Moaibeeld te maken. De kosten voor het totale project zijn begroot op A22.396,50. Het bedrijfsleven van Eierland draagt ƒ6900,- bij. Burgemeester Schipper zal bij de pro vincie pleiten voor meer subsidie voor het project. Kieboom, 4. Thijs de Boer; 5. Dirk Vinke; 6. Willem Keijser; 7 Theo Boom; 8. Jan Buis; 9 Wim Piet Eelman; 10. Robert Huisman; 11. Joost Hogebosch, 12 Piet Roeper; 13. Maar ten Hogebosch. Einduitslag: 1. Jordi Vinke 90 punten; 2. Jan Zijm 80; 3 Wobbe van der Kieboom 58. Einduitslag jeugd: 1. Erwin Goënga 87 pun ten; 2 Robert Jan Appel 57; 3 Hans Zijm 38. De prijswinnaars van de wielerclub met hun trofeeën.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7