lein Meijer staat maar ree keer remise toe Stobbenfrees maakt korte metten met boomstronken ïeldammer aardig voor jeugd TEXELSE p couRANT inst voor alle ams Tevoko Gamma loopt uit in top zaalvoetbal Basketballwinst Hema en Veenbaas Texel 1 speelt beneden niveau in Obdam Koploper Jisp wint fors van De Koog Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Irma Reuvers aan kop in De Graaf-bokaal Veel blessures voor dames Texelse Boys NSDAG 23 MAART 1993 korf-beheerder Kees Oosterhof {..fameus om zijn bitterballendoet de eerste zet aan het bord van de jongste deelnemer. Bart Laan. Uidsrechter Th. Nobbe. organisator Jos de Wolf en topdammer Hein Meijer kijken toe. )r het eerst sinds mensenheuge- ontbrak Jacob Visman, de nestor de Texelse damsport, aan het tijdens de jaarlijkse damsimul- in Oosterend. De inmiddels ijarige oud-organisator moest we- een kleine operatie verstek la- gaan. Het traditionele maaltje ig ging echter niet aan de neus simultaangever Hein Meijer voor- lij. [Klaarblijkelijk putte de Neder- Is kampioen sneldammen er jiratie uit, want vrijdagavond nd hij slechts twee remises toe. Timmer en Ate Sijtsma waren lammers die Meijer een punt :en te ontfutselen. Opmerkelijk, ït beide trouwe leden van dam- Oosterend-Texel staan niet be- als vedetten. In de onderlinge petitie prijkt Sijtsma zelfs onder- een onderbreking van bijna vier ken moesten de heren van Tevoko /eer aantreden en wel tegen ilderduin-Seahawks 2 uit Den der. Tegen deze jonge enthousi- ploeg werd eerder dit seizoen enige nederlaag geleden, dus er nog iets recht te zetten. Tegen verwachtingen in won Tevoko Klter heel eenvoudig met 3-0 en ijkt niets het kampioenschap in de Miste klasse meer in de weg te in. 'oor het begin van de eerste set ik Tevoko op scherp te staan, ge- de irritaties bij het inslaan en idelinge confrontaties met spelers Seahawks. Tevoko startte met de H/ice en blufte de Heldenaren di- stevig af met bloks en snelle vallen. Seahawks was even van Tevoko speelde bij vlagen goed. i kwam Seahawks langzaam ir dichterbij tot 11-10, waarna en- services van Tevoko voor directe ten zorgden en een te laat aange- igde en dus niet gegeven time voor verwarring zorgde bij de lenaren. Zo won Tevoko met 0 de eerste set. Seahawks leek door behoorlijk aangeslagen en de Nachtte ommekeer in de tweede bleef uit. nzet van Tevoko daarentegen f goed en zij scoorden er lustig os. De tweede set werd met 1 gewonnen. In de derde set >rde Seahawks slechts één puntje r en werd het 15-5. Al met al eenvoudige overwinning voor Te- 5 die nu met zeven punten meer in nummer twee, Seahawks 3, aan [laatste vier wedstrijden van het •zoen beginnen. Het tweede en Ie herenteam van Tevoko speelde rn Zeemacht 2 uit Den Helder en >n afgetekend met 3-0, setstanden f- 15-7 en 15-3. Tevoko heren 3 I z n eerste overwinning dit sei- P binnen te halen, wat na afloop f gevierd. Ook Tevoko dames 1 de smaak van het winnen te *ken. Tegen WSOV 1 werd de der- Overwinning op rij geboekt. De jte twee sets werd prima ïjeeld. De derde set ging echter Jren. In de vierde set kwam Tevo- JJim voor waarna ze de tegen- Bder teveel gelegenheid gaven P 'n het spel te komen. Zodoende ra de slotfase erg spannend, 15"15, 16-16 en uiteindelijk voor Tevoko door een goede f9 van Onnoline van Helden. aan, al viel hij onlangs op door twee gave winstpartijen en een nipte ne derlaag tegen clubkampioen Piet Ba- kelaar. Sijtsma's goede vorm leidde vrijdagavond dus tot een fraaie belo ning. Wim Timmer had de beste kan sen; hij bouwde een licht voordeel op en had wellicht mogelijkheden op winst. Piet Bakelaar verloor, maar speelde een interessante partij. Na de onge bruikelijke opening waren de spelers afgeweken van de bekende theoreti sche paden. Reden voor Meijer om de match na afloop aan een analyse te onderwerpen. Meisjes Taaiste tegenstander was Jos de Wolf, voorzitter en organisator, die vocht voor remise en Meijer tot een kwartier na middernacht bezig hield. Naar simultaan-begrippen een vroe gertje. Oud-wereldkampioenen als Sij- brands, Wiersma en Van der Wal IFoto Frans Hopman) gingen in het verleden tot diep in de nacht door. Niet alleen Meijers sneldam-kwaliteiten, maar ook de omvang van het deelnemersveld zorg de voor het hoge speeltempo. Waar vorig jaar nog 45 spelers van de par tij waren, namen ditmaal maar 32 dammers de handschoen op. Positief was echter dat bijna de helft uit jeugdspelers bestond, bijna allemaal meisjes. Opvallend, want dammen is nog altijd een door mannen over heerste sport. Zet terug Hein Meijer stelde zich coulant op voor de jeugd. Hij gaf de jongens en meisjes de kans om een zet terug te doen, en lichtte daarbij toe waarom de betreffende voortzetting niet cor rect was. Een leerzaam avondje dus voor de Texelse damjeugd. Het bete kende wel dat het lang duurde voor dat de jeugdpartijen ten einde waren. Nienke Douma uit Oosterend had de langste adem. Bart Laan, met zijn ze ven jaar de jongste deelnemer, hield zijn partij 2)4 uur vol. Aan Bart's bord had dorpshuis-beheerder Kees Oosterhof aan het begin van de avond de eerste zet verricht. Volgens goed gebruik stond de simultaan on der leiding van bondsscheidsrechter Th. Nobbe. De ontknoping van de hoofklasse zaalvoetbal op Texel is aanstaande. Met nog twee wedstrijden voor de boeg en een afgebroken partij heeft Gamma, door tegen Mantje gelijk te spelen, drie punten voorsprong op datzelfde Mantje en Texel. Dit laatste team verzuimde opnieuw om van de halve misstap van Gamma gebruik te maken om dichterbij te komen. Casino bleek echter iets doeltreffender dan Texel, waardoor de winst met 3-2 naar Casino ging. Klif en Betsema/Gieles hielden elkaar met 1-1 in evenwicht waardoor Klif opklimt naar de vierde plaats. In de eerste klasse was er verrassend verlies te noteren van koploper Klif 2 tegen Oosterend 3. Met 2-1 trokken de Oosterenders aan het langste eind. De Koog 2 klom na een over winning van 4-3 op Gamma 2 op naar een tweede plaats met twee verliespunten meer dan Klif 2. Ooster end 3 staat nu op de derde plaats terwijl Oosterend 2 vierde staat met evenveel verliespunten als De Koog 2. In de tweede klasse won Plus Klus met 6-4 van Casino 2 en staat nu drie verliespunten achter op koploper Jelleboog 3. In de derde klasse lijkt Casino 3 zijn kans op het kampioen schap te hebben verspeeld door met 5-3 van Oosterend 5 te verliezen. In de vierde klasse won Klif 4 met maar liefst 9-0 van Timmers Bakkerij waar door ze nu op drie punten staan van koploper Oosterend 6. Beide teams komen nog driemaal in actie. Bij de dames was het opnieuw Casino dat van zich deed spreken door nu van Klif 1 te winnen en staat weer bovenaan. De junioren zijn eveneens in de beslissende fase gekomen. In de kampioenspoule werd de eerste wedstrijd tussen Casino en Texel een gelijkspel: 4-4. De komende week staat het zaalvoetbal in het teken van de kwartfinales om de Texelse zaal voetbalbeker. Programma Woensdag 24 maart: 17.50 u. Texel 1-Texel 2 (JA) 18.40 u. Casino 1-Klif 2 (D) 19.30 u. De Krim-Klif 1 (D) 20.20 u. De Krim 3-Casino 5 21.10 u. ZDH-Texel 3 22.00 u. Casino 3-De Koog 5 Zaaldienst: Mantje Donderdag 25 maart: 18.00 u. Oosterend 6-Klif 5 18.50 u. Nioz-Oosterend 5 19.40 u. Gamma 2-Texel 2 20.30 u. Casino 2-Jelleboog 3 21.20 u. Oosterend 2-Oosterend 3 22.10 u. Texel 3-Gempo Zaaldienst: Betsema/Gieles Vrijdag 26 maart: 17.30 u. Jelleboog 2-Klif 2 18.20 u. Mantje 2-Bakkers IJzerh. 19.10 u. De Krim 2-De Koog 3 20.00 u. Jelleboog-Betsema 20.50 u. Oosterend 4-Gamma 21.40 u. Mantje-Casino 22.30 u. Texel-Gamma 3 Zaaldienst: Oosterend Uitslagen Hoofdklasse: Casino-Texel 3-2, Mantje-Gamma 2-2; Betsema/Gieles-Klif 1-1; dames: De Krim- Klif 2 5-2; Casino 1-Klif 1 3-0; Junioren: Casino 2-Texel 3 4-2; Casino 1-Texel 1 4-4; 1e klasse: Oosterend 2-Rab 9-2; Gam ma 2-De Koog 2 3-4; Oosterend 3-Klif 2 2-1 Klif 3-Texel 2 -; Jelleboog 2-De Krim 2-2; 2e klasse: Plus Klus-Casino 2 6-4; Gamma 3-Oosterend 4 5-8; De Koog 3-De Krim 2 6-3; Mantje 2-Bakkers Ijzerhandel 3-2; 3e klasse: ZDH-Casino 6-9; Oosterend 5-Casino 3 5-3; De Koog 5-De Koog 4 11-3; Texel 3-Gempo 3-1; 4e klasse: Klif 5-De Krim 3 12-4; Tim mers Bakkerij-Klif 4 0-9; Rab 2-Jelleboog 4 2-5; Casino 5-Mantje 3 2-1; Hema en Veenbaas hebben in de ei landcompetitie basketball hun wedstrijden gewonnen. Veenbaas was de meerdere van Tiko, dat ech ter wel vijf driepunters behaalde. De stand werd 62-31. De wedstrijd van Hema tegen Twaalf Balcken begon spannend, maar na acht minuten en een stand van 14-13 kwam alleen de latere overwinnaar nog tot scoren. Het werd 38-13. Van de onverzettelijkheid die de Texelaars tegen ZAP ten toon spreid den was in de oefenwedstrrijd tegen Obdam weinig meer over. Tegen het in de eerste klas van de afdeling Noordholland uitkomende Victoria (O) was bij Texel totaal geen sprake van inzet en agressie. Vanaf de aftrap was duidelijk dat de thuisclub van plan was de huid zo duur mogelijk te verkopen. Na een Het zondagteam van SV De Koog keerde zondag met een 5-0 neder laag op Texel terug van een bezoek aan koploper Jisp. Ondanks deze uit slag boden de Texelse voetballers goed partij. De gehele eerste helft was er sprake van een gelijkopgaande strijd met slechts enkele kansen voor beide doelen. In de afwerking was Jisp wat gelukkiger en bereikte de rust met een 1-0 voorsprong. De tweede helft kreeg de aanstaande kampioen lang zaam maar zeker meer vat op de wedstrijd. Na twintig minuten resul teerde dat in een tweede treffer, 2-0. Hierna werd de wedstrijd rommeliger, mede door de warrig fluitende scheidsrechter. In het laatste kwartier vielen de overige drie treffers. Aan de eerste twee zat „een luchtje". Één maal gaf de arbiter zelfs toe dat er buitenspel aan vooraf was gegaan. Desondanks keurde hij de treffer goed. De Koog bleef niets bespaard, want precies in het eindsignaal bracht de thuisploeg de stand op 5-0. Zaterdag 27 maart: De Koog (Z)-Saenden 14.00 u. Junioren: Texel C1-Tex. Boys C1 13.30 u. Texel Bl-Oosterend B1 13.30 u. BKC C2-De Koog Cl 13.15. u. Tex. Boys C2-VZV C1 13.30 u. HRC C2-Texel C2 13.00 u. Reigerboys A1-Texel A1 14.30 u. Meisjes pupillen: Tex. Boys-HRC 13.30 u. Texelse pupillencompetitie: Tex. Boys D1-Texel Dl 12.00 u. Oosterend D1-SVC Dl 12.00 u. Tex. Boys D2 vrij SVC El-Tex. Boys E1 11.00 u. Tex. Boys E2-SVC E2 11.00 u. De Koog El-Texel E2 11.00 u. Oosterend E1-De Koog E2 11.00 u. Texel E1-ZDH 11.00 u. Texel F2-SVC F2 10.00 u. Texel F3-De Koog F1 10.00 u. ZDH F1-Texel F1 10.00 u. SVC F1-Oosterend F1 10.00 u. Tex. Boys F1 vrij Zondag 28 maart: Jisp-Oosterend 14.00 u. ZDH-Petten 14.00 u. Texel 2-Duinranders 2 14.00 u. Watervogels 2-De Koog 2 12.00 u. Tex. Boys 2-AGSV 2 12.00 u. Texel 3-JVC 6 11.30 u. Winkel 5-Tex. Boys 3 11.00 u. Junioren: Tex. Boys A1-Sporting S. Al 12.00 u. Dames: Marken-Tex. Boys Recreatievoetbal: Oosterend-Texel Tex. Boys-SVC De Koog-ZDH 14.30 u. 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. kwartier kwamen de gastheren op 1-0 door een misverstand in de Texel se achterhoede. Schoten van de ei landers belandden tot twee keer toe op de paal. Na circa 30 minuten spe len bracht Erwin Koning met een goed schot de gelijkmaker op het scorebord (1-1). Dat was ook de ruststand. Meteen na de rust kwam de thuis club op 2-1 door wederom ongecon centreerd spel van de Texelse achter hoede. Texel bleef ook in de tweede helft te „lief" voor de tegenstander. Steeds meer legden zij het accent op de verdediging. Afstandschoten van de Texelse voorwaartsen misten kracht en zuiverheid. Coach Roomei- jer testte in deze wedstrijd de jeugdi ge talenten Marco Koorn, Ruud Keijzer en Henk-Jan Ramaker. Na af loop werden de Texelaars door het bestuur van Victoria onthaald op een hapje en een drankje. Zaterdag 20 maart: Junioren: Texel Al-W. Meer A1 4-3 Texel C1-Watervogels 2-5 Con Zelo B1-Texel B1 4-1 Watervogels C1-De Koog Cl 2-1 Oosterend C1-VZV Cl 4-4 Tex. Boys C2-Wiron C1 uitgesteld Geelzwart C2-Texel C2 7-2 Meisjes pupillen: Duinrand 3-Tex. Boys 1-1 Texelse pupillencompetitie: Oosterend Dl-Tex. Boys D1 1-4 Tex. Boys D2-Texel Dl 0-11 De Koog E2-Texel E1 10-10 ZDH E1-De Koog E1 1-7 SVC E1-Oosterend E1 6-0 Texel E2-SVC E2 13-0 Tex. Boys F1-Oosterend F1 3-6 Texel F1-SVC F1 6-0 SVC F2-De Koog F1 0-9 Texel F2-Texel F3 0-8 Zondag 21 maart: Jisp-De Koog 5-0 Berkhout-Oosterend 0-2 BKC-Tex. Boys 2-2 Flamingo's 2-Texel 2 5-0 De Koog 2-BKC 2 3-6 Succes 5-Tex. Boys 2 1-7 WGW 6-Texel 3 3-6 JVC 6-Oosterend 2 2-4 Tex. Boys 3-HRC 9 3-0 Junioren: I jTex. Boys A1-Hug"öboys Al .2-2 Oosterend B1-VZV-BI 12-1 Dames: Tex. Boys-Zaandijk 0-8 Recreatievoetbal: SVC-De Koog 3-3 Tex. Boys-Texel 3-1 Oosterend-ZDH 5-0 De laatste voorronde in de strijd om de Jaap de Graaf-bokaal werd zon dag een prooi voor Irma Reuvers. In het tussenklassement neemt zij eveneens de eerste plaats in, ge volgd door de winnaar van vorig jaar. Piet Beers. Op 18 april volgt de finale van deze serie menwedstrijden in en bij manege Akenburg. In tegenstelling tot de eerste vier voorronden werd de wedstrijd zondag op het buitenterrein bij de manege verreden. Vooral 's middags was dat een nadeel voor de deelnemers; een aantal moest in een miezerige regen hun proefje afleggen. Jurylid Postma vond de „stelling" (buiging) van de paarden in de wendingen en hoeken vaak onjuist. Hij opperde de mogelijk heid om bepaalde „goede" deelne mers een zwaardere dressuurproef te laten rijden, wat volgens hem goed voor de competitie zou zijn. Irma Reuvers werd overtuigend eerste met het hoogste puntentotaal in de dres suur en een foutloze vaardig- heidsproef. Piet Beers werd tweede, op de voet gevolgd door Kees Tim mer. Willem Reuvers nam dankzij een goede dressuurproef de vierde plaats in bezit, Aad van Heerwaarden werd vijfde. Tussenklassement; l.lrma Reu vers 642 punten; 2.Piet Beers 640; 3.John van der Zwaag 626; 4.Aad van Heerwaarden 621; 5.Joop Noom 613. Het zit de dames van Texelse Boys niet mee. Gerda Koopman is nog steeds uitgeschakeld door een bles sure. Drie speelsters zijn op vakan tie, waaronder keepster Monique den Braven. Haar vervangster Marion Slaman blesseerde zich echter vrij dag tijdens de training en raakte in het gips. Brigitte Wijnja werd bereid gevonden het Boysdoel te verdedigen. Drie aan stormende talenten, Linda Smit, Mi chelle Kuiper en Ursula Mantje, vulden de andere lege plaatsen op. Tegenstander Zaandijk staat op de tweede plaats, dus het beloofde een zware wedstrijd te worden. Dat bleek, want al na twintig minuten werd het 0-1. De Boys-dames konden weinig begin nen tegen de geroutineerde Zaandijk dames, die in korte tijd uitliepen tot 0-5. In de rustJilefik Anita Witte licht ge blesseerd. Met het oog op het degra datieduel dat volgende week op het programma staat, bleef Witte de rest van de wedstrijd aan de kant. In de eerste minuut van de tweede helft scoorde Zaandijk nog een keer Maar dat was nog niet het einde van een treurige middag. Ursula Mantje raakte geblesseerd en de overkantse dames scoorden nog twee keer, waardoor de uitslag 0-8 werd. Een stobbenfrees, gehuurd van gemeente Waarland, heeft gistermorgen korte metten gemaakt met de restanten van de omgezaagde populieren in Den Burg. Deze bomen zijn verwijderd omdat de wortels het wegdek op verschillende plaatsen omhoog drukten en zo vernielden. „Het uitgraven van de stronken zou veel te veel tijd en mankracht in beslag nemen", vertelt Piet Bolier, chef van de buitendienst. De boom- resten zijn door gemeentewerken afgezaagd tot op de grond. De frees werkte zich er met een ronddraaiende schijf doorheen en verpulverde het hout. Alleen een kuil met wortelresten bleef over. „Die verteren vanzelf wel", aldus Bolier, Eind deze week worden nieuwe bomen geplant. De rij boomstompen langs de Jozefschool blijft nog even staan in verband met de populatie horzelvlinders die erin huist. Na verplaatsing van deze stronken werden op deze plek geen nieuwe bomen geplant. „Die komen in de schooltuin. Dan wordt het trottoir namelijk wat breder en beter begaanbaar", aldus Bolier. ue stoööentrees gaat met verwoestende kracht een boomstronk te lijf. IFoto Tessa de Craalf)

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7