Zelf wegscheuren op 'n echte crossmotor „Volgend de cross jaar bekijk ik vanaf de dijk" Scheidsrechters gezocht voor Texels zaalvoetbal Anne de Vries vertrekt bij MAB als erelid „Verbaal geweld schrikt af" „Opstapdag" bij MAB-club: TEXELSE O COURANT Dikke Mik/Pilaar-toernooi Bowlen: winst voor het Stuntteam Nieuwe competitie Jeu de Boule Programma basketbal Tetak 2 bovenaan Heren dubbeltoernooi Eilandcompetitie volleybal Eerste winnaars voor Koogerslag Volleybaltoernooi Tatenhove en Bremer Hoogste score voor heren Mareis Anne de Vries: geen geheim dat mijn hart bij de autocross lag IFoto Frans Hopman „Jazeker, zelf heb ik ook één keer meegereden. Eigenlijk mag het geen naam hebben, want na de eerste bocht belandde ik al in de sloot." Anne de Vries (36 jaar) uit Den Burg mag dan als auto crosser een korte carrière hebben gehad, op bestuurlijk vlak heeft hij zich in de MAB-club méér dan verdienstelijk gemaakt. Afgelo pen vrijdag legde hij z'n taak als voorzitter neer. „Laten we eerlijk zijn. Na vijftien jaar is er niets nieuws meer onder de zon. Vol gend jaar wil ik de cross vanaf de dijk bekijken. Eindelijk eens wat méér zien dan flarden van het wedstrijdverloop." Anne de Vries kwam al jong in aan- raking met de autocross. Met zijn vader in het toenmalige bestuur I mocht hij als 11-jarige briefjes met mededelingen bij de juryleden bezor- I gen. Tien jaar later werd hij bestuurslid, wat hij vijftien jaar lang j zou blijven. I „In die periode ben ik vijf jaar lang I secretaris geweest en de laatste zes jaar voorzitter. Het is geen geheim I dat de afdeling autocross altijd mijn hart heeft gehad. Ik hoop dan ook I dat ik m'n werk als wedstrijdleider I goed gedaan heb. Het is een ze- I nuwslopende functie, want je doet het in de ogen van een aantal rijders altijd verkeerd. Eten kon ik op de dag van de cross dan ook nooit, 's Basketbalvereniging De Mareis houdt op zondag 18 april voor de zesde keer het Dikke Mik/Pilaar-toernooi in sporthal Ons Genoegen. voldoende deelname wil de orga- I nisatie ook een juniorenpoule maken E (tot en met 16 jaar). De teams moe- I ten minimaal twee dames in het veld brengen. De kosten bedragen ƒ30,- per team. Inschrijfformulieren zijn te I verkrijgen bij Drogisterij Mets. Formu lieren kunnen daar worden ingeleverd tot en met 10 april. Voor meer infor matie kan worden gebeld naar R. van Maldegem, tel. 15695. De dames van het Stuntteam heb ben een goede prestatie geleverd. Vooral Trijn Stiggelbout had een goe de kijk op de baan en scoorde als het noodzakelijk was. Ondanks een schitterende game van 226 van Simon Verseput van Verse put Verzekeringen kon dit team het niet winnen van Hotel Tatenhove waarvan Piet Kok ook nog een game van 202 neerzette. Door een sterke serie van 707 door Eric Venniker van Drogisterij Mets kreeg LBL de punten liet zo maar cadeau. Bij de huisvrou wen waren de dames van MMCM en Oavervier aan elkaar gewaagd. Alle lames gooiden zeer goed en hoesten dus de punten delen. Bij de sugd waren het de jongens van ^trandplevier die zeer constant gooi- jen, en zo de overwinning behaalden Gosk pad Opduin. iitslagen: earn Four-Stuntteam 2-3; Hotel De Weal- •ama 4-1; Albert Heijn-Bedrijven Service Dek- ;®r '*4: Timmers Tearoom-TZN 2-3; Hotel De •trandplevier-Hocus Pocus 4-1; Verseput [erzekenngen-Hotel Tatenhove 2-3; abakshop-Champion Sisters 116-316; »ommeltjes-IBS/Oele/Schoo 0-5; Drogisterij flets LBL 5-0; Last Minnet-Paal 12 0-5; ^ers ^ar Galjoen 4-1; Huisvrouwen: ihL Klavervier 2-2; T-Fords-De Pms 1-3; laoak. Mets-Question 2-2, Jeugd: La -assarole-De Mastino's 0-4; Strandplevier- '°s pad Opduin 3-1, Drogisterij Mets- Jeurdouwers O-d Avonds om zes uur stak ik pas de eerste boterham in m'n mond. Jan- Nico van de Ploeg neemt deze taak nu van me over. Ik heb beloofd hem op de cross van 11 juli nog bij te staan. De moeilijkste beslissing voor een wedstrijdleider is het moment waarop het parcours moet worden besproeid. Daarin moet je echt op er varing afgaan." Hoogtepunt De Vries beschouwt het steken van de eerste schop in het terrein van de huidige motorcrossbaan als een hoogtepunt in zijn carrière. „We heb ben met veel zelfwerkzaamheid een schitterende baan mèt clubhuis van de grond gekregen. Er is veel tijd in gaan zitten, maar het is de moeite waard geweest." „Natuurlijk zijn er ook minder leuke dingen gebeurd. We hebben ooit een cross op de dag zelf af moeten ge lasten. De regen kwam met bakken uit de lucht. Het was een enorme toestand om iedereen op zo korte termijn te bereiken." „Ik krijg het ook nog Spaans be nauwd als ik terugdenk aan de dag dat de speaker 's morgens om half tien opbelde met de mededeling dat hij z'n stem kwijt was. Waar vind je in een paar uur tijd een andere spea ker? Via-via ben ik bij Martin Trap te rechtgekomen. Ik belde hem uit z'n bed. Hij vroeg met een slaperige stem hoeveel toeschouwers er zou den zijn. Waarschijnlijk dacht hij aan een paar honderd, want toen hij hoorde dat het om een paar duizend mensen ging, was hij gelijk klaar wakker. Maar hij heeft zich er goed doorheen geslagen en is ons sinds dien trouw gebleven." Moeizaam De MAB-club is een financieel gezon de vereniging met bijna 400 leden. Per jaar worden vijftien evenementen georganiseerd. Zeven motorcrossen, twee autocrossen (11 juli en 1 augus tus), twee (motor)toerritten en vier puzzelritten. Het toerrijden is het eni ge onderdeel dat wat moeizaam van de grond komt. „Toerrijders blijken erg vatbaar voor de weersomstandig heden. Als het op de dag van de rit Na de ledenvergadering in januari is de nieuwe jeu de boulecompetitie op de baan in Oosterend gestart. Beslo ten is de baan op dinsdagmiddag, en als de zomertijd is ingesteld op dins dagavond, te reserveren voor mensen die willen kennismaken met het spel. belangstellenden zijn vanaf 14.00 uur welkom op de baan achter het Stren- dertuus te Oosterend. Competitie-uitslag: Woensdagmiddag: 1 Cees van Houten 261 pt„ 2. Joop Sikkeleras 244 pt., 3. Arie Brans 239 pt,, 4. Martin Birgenhager 235 pt. Zaterdagmiddag 1. Joop Sikkeleras 271 pt., 2. Harm Gort 256 pt., 3. Biem Bremer 247 pt., 4. Kees Riemens 237 pt. toevallig prachtig weer is, komen er voldoende rijders. Maar als het wat minder is, komt een groot deel niet opdagen. Dat maakt het niet eenvou dig om wat te organiseren." Motorrijbewijs Als het even wil, kan Anne de Vries binnenkort zelf aan de toerritten meedoen. Bij zijn afscheid heeft hij van de auto-crossers een envelop ge kregen, waarvan de inhoud bestemd is voor het halen van zijn motorrijbe- wijs. „Dat is al jaren een wens van me, ik ben er dan ook verschrikkelijk blij mee. Hetzelfde geldt voor het ere lidmaatschap waar ze me mee heb ben verrast. Dat beschouw ik als een echte blijk van waardering." „Ik denk dat het bloed wel bliift krie belen. Niemand moet verbaasd zijn als ik over een tijdje in de autocross commissie plaats neem. Het blijft trekken. Afgelopen zondag zat ik al weer samen met mijn zoon Chris op de motorcrossbaan. Inderdaad, de derde generatie die er niet bij weg is te slaan. En natuurlijk zet ik de sner- trit voor de komende winter uit. Ja, kom, dat doe ik al zó lang, dat geef ik niet uit handen." Zonder voorzitter De MAB-club moet het tot de leden vergadering van volgend jaar zonder voorzitter stellen. Volgens De Vries Velen dromen ervan zelf eens op een echte crossmotor in de rondte te scheuren. Wie eens in de voetsporen wil treden van Nederlandse idolen als John van den Berk en Dave Strij- bosch, krijgt hiervoor zondag de kans. Op het circuit aan de Hoofd weg (tegenover nr. 24) houdt de MAB-club dan een „opstapdag". ledereen vanaf ongeveer 7 jaar kan tussen 12.00 tot 15.00 uur onder begeleiding gratis kennismaken met de motocross-sport. Vaak zit motocross in de familie. Bij telgen van motor-enthousiaste ouders springt de vonk meestal wel over. Het Koninklijk Nederlands Motorsport Verbond (KNMV) probeert nu de drempel voor andere kinderen lager te maken Dat gebeurt door promotie en activiteiten. Eén van de ideeën is een „opstapdag", een instuif ter sti mulering van het jeugdcrossen. Uiter aard hoopt het KNMV zo nieuwe talenten te ontdekken en op te lei den. Maar in eerste instantie gaat het er vooral om jongens en meisjes te laten ervaren wat motocross is. Ook ouderen kunnen hiervan profiteren en tijdens de opstapdag hun kans wagen. geen probleem. „De bestuursleden weten van de hoed en de rand. Eigenlijk had ik al drie jaar eerder wil len vertrekken, maar omdat er toen nóg twee bestuursleden aftraden, heb ik daarvan afgezien. Nu kan ik met een gerust hart weg. Zeeën van vrije tijd voor me? Nou nee, ik steek momenteel erg veel tijd in Scouting Texel. Het vertrek van Slijdermk heeft een flink gat geslagen. Er is op lei dinggevend gebied meer dan genoeg te doen daar." Zaterdag 27 maart, sporthal Sport- laan te Den Helder: 18.00 u. De Mareis (D)-Rebound 2 19.00 u Commodore 3-De Mareis (H) A s. vrijdag géén eilandcompetitie i.v.m. het feit dat de zaal bezet is door het K.T.F. Na de 10-0 overwinning op de koplo per wist het tweede team van tafel tennisclub Tetak de koppositie over te nemen en te versterken. Frans Room, Cees van Houten en Barbara Houter man zorgden voor de 7-3 zege op De Stolp 2. Tetak 1 verloor achtereenvol gens met 6-4 van Backhands en met 8-2 van Noordkop 3. Achttien scheidsrechters beschikt de Texelse rayoncommissie zaalvoetbal over. Vijf jaar geleden waren dat er nog achtentwintig. Per week worden zo'n 23 competitiewedstrijden gespeeld, dus de rayoncommissie zit te springen om nieuwe mannen (en vrouwen!) die het zwarte tricot wil len aantrekken. Theo Houterman van de rayoncom missie gaat over de scheidsrechters. Hij denkt dat het verbale geweld dat meer en meer door de spelers wordt gebezigd, de fluiters afschrikt. „Scheidsrechter zijn in het zaalvoet bal is iets dat je voor je lol doet. Je komt niet om je een beetje te laten uitschelden. Ik weet zeker dat met name oudere scheidsrechters hier door afhaken." Een scheidsrechter kan tegen schel dende voëtballers optreden door ze strafminuten te geven of ze zelfs de zaal uit te sturen. „Of ik pleit voor harder optreden? Ja, eigenlijk wel", zegt Houterman. „Je merkt de laat ste jaren dat de mentaliteit is veran derd. Daar mag best tegen worden opgetreden." Volgens Houterman is de situatie op Texel nog positief vergeleken bij de overkant. „We hebben tot nu toe voor elke wedstrijd nog mensen kun nen vinden." Grillen Regelmatig worden scheidsrechter- scursussen gegeven. „Maar niet iedereen die examen doet, is daarna bereid de zaal in te gaan", aldus Houterman. Hij noemt het een nadeel dat op Texel iedereen elkaar kent. „Je weet de grillen van iedere speler al snel. En als een voetballer tien kan sen mist, wordt daar wel over ge mopperd. Maar als een scheids één fout maakt, breekt de hel los...." Verplicht In september start een nieuwe scheidsrechtersopleiding. Om de drei gende terugloop van fluiters een halt toe te roepen, stelt de KNVB volgend seizoen de eis dat clubs die één of twee teams hebben, één cursist leve ren en clubs met meer teams twee. „Maar als het op straffe van een boete moet, is de motivatie natuurlijk ver te zoeken", verzucht Houterman. Zestien jaar is de minimum leeftijd voor deelname aan de opleiding. Een maximum leeftijd is er niet. „Op Texel zijn alle scheidsrechters boven de veertig", lacht de zaalvoetbal enthousiast. Dames-fluiters waren er vroeger wel, maar nu niet meer. „Maar ze zijn zeer welkom hoor." Wie belangstelling heeft voor een zaalvoetbal-scheidsrechtersopleiding, kan contact opnemen met Theo Hou terman, telefoon 15330. Er zijn nog plaatsen vrij voor het herendubbeltoernooi dat zaterdag van 16.00 tot ongeveer 19.00 uur wordt gehouden in 't Stappeland. er wordt gespeeld met een vaste part ner. Gepoogd wordt zoveel mogelijk op speelsterkte in te delen. Gedacht wordt aan D-spelers en de betere E- spelers. De kosten bedragen 710,- per persoon. Dit is ook een goede mogelijkheid om te oefenen voor de komende competitie, opgeven bij 't Stappeland via telefoonnummer 27000. Met hulp van motor-importeurs en le veranciers van kleding en helmen heeft het KNMV een promotieteam opgericht, geleid door de gediplo meerde trainers Sophia en Jimmy Wanders uit Zevenaar. Zij zullen zon dag op Texel aanwezig zijn. Het pro motieteam beschikt over vijf lichte motoren: Yamaha's en Kawasaki's van 50 tot 80 cc, met en zonder ver snellingen. Naast het echtpaar Wan ders zullen ook crossers van de MAB-club met raad en daad paraat zijn. Programma dinsdag 30 maart: Veld A: mannen: 18.30 u. Kobeko-Tevoko '70 Pilaar 19.12 u. V.d. Woude-Pilaar Kobeko 19.57 u. Tatenhove-Paal 9 Gr. Slock 2 20.44 u. Gr. Slock 2-Teso Tatenh 21.31 u. Perfect B.-Meltec/Waayer Teso 22.18 u. 12 Balcken-Gr. Slock 1 Meltec Veld B: mannen, vrouwen en gemengd: 18.30 u. Mantje-Durper Drup Leydekk 19.12 u. Garantm.-SI De Boer (C) Super 19.57 u. NBC-Super De Waal 20.44 u PH/Oranjeb.-De Waal EcoMare 21.31 u. EcoMare-LenR PH Oranjeb. 22.18 u Paal 28/Krim-Graaf Sp LenR Veld C: vrouwen: 18.30 u. Vespertina-Question Haarstudio 19.12 u. Leydekkers-Haarst. Vespertina 19.57 u. Gr. Slock (v)-Smash 3 Meerm. 20.44 u Wiersma A.-Meermarkt Slock (v) 21.31 u. Nioz-Smash 2 Klif 12 22.18 u. Klif 12-Ass Bremer Smash 2 Wedstrijdleiding: let en Willem, tel. 15194. Uitslagen RWS-Koogerend 3-0; Texelse Autocentrale- Meubelhuis Texel 2-1; ABN/AMRO-Paal 9 1-2; Kobeko-De Pilaar 2-1; Stuc v.d. Woude- Cocky's Kapsalon 3-0, Bremakker-Graaf Spui- terij 3-0; RaboIJzer-Garantmarkt 3-0; NBC- LenR 3-0; Slagerij de Boer (C)-super 3-0; Gr. Slock 2-Meltec/Waayer 3-0; Perfect Bodies- Maarcobouw 2-1, 12 Balcken-Teso 1-2, Tim mers Bakkerij-Cohen 2-1; Smash 3-De Rival 2-1, 7 Provinciën-De Vlier 2-1; Smash 2-Texéle 2-1; Haarstudio-Question 1-2; Eierlandsche Huis-Westerlaken 2-1. Tennisvereniging Koogerslag heeft in het Stappelandcomplex haar eerste toernooi gehouden. Het contact tus sen de leden werd niet alleen verste vigd door de wedstrijd, maar ook door het buffet dat was opgemaakt door Joop Dekker De uitslag: Jeugd. 1. Ralf Keyser. 2. Soraya van der Meer, 3. Koen van de Spek. Poedelprijs: Ru ben van Aken Senioren: 1 Patricia Henstra, 2. Nienke Baars, 3. Marja Thijssen. Poedelprijs; Aly Baars. In sporthal Ons Genoegen duelleren zaterdagavond heren-, dames- en ge mengde teams om de overwinning in een volleybaltoernooi. Het sportieve evenement is een initiatief van twee uit Oosterend afkomstige bedrijven, aannemersbedrijf Fa. Tatenhove en assurrantiekantoor Bremer. De wedstrijdleiding heeft voornamelijk teams uitgenodigd die in de eiland- competitie actief zijn. Bij de dames, die uitkomen op veld C, doen Bremer, Zeilmakerij, Meermarkt, Vissers Bouwbedrijf en Smash '68 mee. De heren (veld A) zijn vertegenwoordigd door Bremer, Tatenhove, Grooten Slock, Paal 9 en Teso. De strijd op veld B bij de gemengde teams gaat tussen Tatenhove, Super, Cocky, Moerbeek en Langeveld de Rooy. Voor de deelnemers is tijdens het toernooi met consumptiebonnen kof fie en cake verkrijgbaar. De wedstrij den, die telkens 18 minuten duren (zonder wissel van speelhelft), begin nen om 19.00 uur. De ontknoping vindt plaats om 22.00 uur, wanneer de laatste partijen worden afgewik keld. Zondagmiddag heeft het herenteam van De Mareis in de basketbalont moeting tegen het onderaan staande Pottenwinkel uit Den Helder de hoogste zege van het seizoen be haald. Na een ruststand van 41-22 werd het uiteindelijk 90-43 voor De Mareis dat daarmee nog een minie me kans op promotie behoudt. In de tweede helft van de wedstrijd bouwde De Mareis al snel een grote voorsprong op door op verkregen bal winst (als gevolg van vroegtijdig sto ren) doeltreffende acties te laten volgen. De tegenstander wist meestal niet de vrije man te bereiken en het ontbrak hen aan de nodige collectivi teit. Halverwege de eerste helft scha kelde De Mareis bij wijze van test over op het man-to-man-systeem om te kijken hoe dit zou uitpakken en de druk nog meer bij Pottenwinkel te leggen. Aangezien De Mareis dit spelpatroon niet zo beheersen, vielen er toch teveel gaten in de verdedi ging omdat de verdedigers vaak een fractie te laat bij de bal waren. Pot tenwinkel kon daardoor de ruststand een enigszins draaglijker aanzien ge ven en De Mareis besloot na enkele minuten toch maar weer de geliefde zone verdediging te hanteren. In de tweede helft pakte De Mareis de draad meteen goed op en raakte Pottenwinkel steeds moedelozer on der de vruchteloze pogingen het net je bij De Mareis te vinden. De Mareis stoomde door naar een afgetekende overwinning en koppelde er meteen de hoogte seizoenscore aan vast door in de laatste twee minuten met drie scores het eerdere record van 85 punten te verbrijzelen. De heren rest nu nog drie wedstrijden en ze bezet ten op dit moment een vierde plaats op de ranglijst. Scores: Martin Koenen 33 pnt; Carlo Kuip 31 punt; Albert ten Wolde 14 pnt; Jacco Sloover 8 pnt; Eric Venneker 2 pnt; Jan Wiering 2 pnt. Dirk Eelman floot gisteravond zijn laatste wedstrijd. Hij is ook aan de overkant actief als scheidsrechter, maar moet met dat werk stoppen we gens het bereiken van de maximum leeftijd 147 /aar). Op Texel geldt die „pensionering niet, maar Eelman vindt het een mooi moment om er een punt achter te zetten. „Ik begeleid ook nog een damesteam. Op het laatst ben je geen avond meer thuis. Maar ik blijf beschikbaar in noodge vallen." Eelman werd verrast door de teams van Oosterend 2 en 3 met een accordeon-serenade, een bloemetje en cadeaubonnen. „Het kén geen toe val zijn dat je net ons treft voor je laatste wedstrijd", zo verwoordde Al- bert Hoven de gevoelens van de spelers. „We hebben het soms flink met je aan de stok gehad Eelman informeerde wijselijk of hij de cadeau 's echt mocht houden. ,,lk moet jullie wedstrijd tenslotte nog fluiten...."

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 9