Hele muziekschool actief in sprookje „Waggeltje Agenda E WTexels F amilieberichten TEXELSECOURANT- SVO geeft winst niet cadeau Seniorencomplex Week van de winkel rommelig van start Foutjes noodlottig voor zwoegend ZDH Springwedstrijden gymverenigingen Playbackshow in Den Hoorn Dames Texelse Boys winnen van Marken Scouting Texel naar Denemarken Doemiddag IVN DINSDAG 30 MAART 1] ,,Ja, praktisch alle leerlingen zijn in geschakeld. Dat doen we heel be wust. Door niemand te passeren voelt iedereen zich betrokken en ma ken we in prima sfeer een leuke voorstelling". Dat zegt Hendrik Jan Trooster, directeur van de Muziek Dansschool Texel over het muziekrij- ke sprookje „Waggeltje" dat zater dagavond 3 april en zondagmiddag 4 april in de Burgemeester De Koning hal zal worden vertolkt. Als het geen succes wordt ligt dat in elk geval niet aan de inzet van leer lingen, leraren en een grote groep en thousiaste ouders. Al maanden is iedereen in de weer om iets leuks te maken van het verhaal van de spaar zame eend Waggeltje, een bestaand sprookje waaraan de Muziek- en Dansschool een geheel eigen inter pretatie heeft gegeven. Volgens het verhaal dat door Dyo Wassink zal worden voorgedragen, heeft Waggeltje geld gespaard dat hij uitleent aan de koning van het land. Als de koning na een jaar nog niets heeft terugbetaald, gaat Waggeltje naar hem toe. Onderweg komt hij zijn vrienden tegen: de vos, zijn vriendin, de wespen en de rivier. Ze reizen mee in de buik van Waggeltje. De ko ning blijkt echter niet van zins om aan zijn verplichtingen te voldoen en zo komt de spaarzame eend in ernsti ge moeilijkheden. Zoals in elk sprook je komt alles uiteindelijk op zijn pootjes terecht, zij het na veel ver wikkelingen. Massaal Maar liefst 200 leerlingen doen mee, van de allerjongste ballerina's tot en met het accordeonensemble dat hoofdzakelijk uit volwassenen bestaat. Alle disciplines zijn vertegen woordigd. De tachtig balletleerlingen beelden de verschillende karakters uit. Waggeltje wordt gespeeld door muzikant Maar ten Vlaming. Er is een kinderkoor en alle muziekdocenten leverden een stuk muziek in waar balletdocente Jolien Scholte de verschillende chore ografieën bij bedacht. Zij bewerkte het eenvoudige verhaal tot een speel se voorstelling, waarin klassieke mu ziek en vrolijke stukjes uit het populaire genre elkaar afwisselen. Al le dansen worden uitgevoerd op live muziek; er komt geen bandje aan te pas. Tijdens de generale repetitie maakten wij zaterdag deze foto van een der beginscènes van ..Waggeltje". IFoto Harry de Graaf) ledereen doet dus mee. Dat betekent dat ook leerlingen die nog maar een of twee jaar les hebben gehad, vol waardig meedraaien. Dat men bij een dergelijke aanpak meer op spontani teit dan op kwaliteit moet letten, ligt voor de hand. De Rampestampers, het schoolorkest en de werkgroep lichte muziek ko men overtuigend aan bod in „Wag geltje" en alle vioolleerlingen doen mee, aangevuld met leerlingen cello. Dit jaar wordt voor het eerst gewerkt met verrassende combinaties met zangleerlingen. Nieuw is ook de deel name van het blokfluitensemble. De ouverture wordt uitgevoerd door een groot orkest onder leiding van Dyo Wassink. Werkgroep De organiserende motor achter deze opmerkelijke produktie wordt ge vormd door de „Werkgroep Grote Uit voering" en bestaat uit eendrachtig en enthousiast samenwerkende do centen en vrijwilligers, waaronder veel ouders. Die vrijwilligers verzor gen de aankleding van de zaal, heb ben decors gebouwd en maakten ook de fraaie costuums. Tevens wordt voor begeleiding van de kinde ren gezorgd met de bedoeling alles op rolletjes te laten lopen. Al met al zijn zo'n driehonderd personen bij de produktie betrokken. De kosten lig gen rond de f4000,- een bedrag dat met het sponsorgeld van de Rabo bank en de entreegelden moet wor den gedekt. De uitvoering van zaterdag begint om 19.30; die van zondag om 14.00 uur. Kaarten a f5,- kunnen vanaf heden worden gekocht bij de Muziek- en Dansschool, de VVV Texel en Nauta Boek. Dinsdag 30 maart De Vrouwenbond FNV houdt in De Buureton in de Molenstraat een praatavond; 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Raise the red lantern". Woensdag 31 maart In Cinema Texel draait om 15.00 uur „Belle en het beest" en om 20.30 uur „Raise the red lantern". Donderdag 1 april Vanaf 13.15 uur worden in dorps huis De Waldhoorn te Den Hoorn vlaggetjes gemaakt voor het dorp. Wie mee wil helpen, is wel kom. De koffie staat klaar. In dorpshuis d'Ouwe ULO wordt een bijeenkomst gehouden waar bij een dorpscommissie voor Den Burg zal worden opgericht; 20.00 uur. Aan Teds Familieshow (Nederland 1, aanvang 19.28 uur) wordt on der andere deelgenomen door de familie Duinker uit Oosterend. Vrijdag 2 april Het Agrarisch en Wagenmuseut opent zijn nieuwe expositie om 10.00 uur Openingstijden dins dag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, maandag van 13.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 16.00 uur. Op de Groeneplaats is vanmid. dag de finale van de Week van de Winkel. Om 15.30 uur wordt de prijswinnaar van het spel „Raad uw raad" bekendgemaak Daarna volgt een optocht mei fanfare naar een supermarkt, waar de winnaar twee minuten gratis boodschappen mag doen In De Waldhoorn te Den Hoorn wordt een play back-show ge- houden, aanvang 19.30 uur. En tree jeugd f 1,-; volwassenen f2,50. Hoogwater Oudeschild Di 30 Wo. 31 Do. Vr. Za. Zo. Ma. Di 00.20 en 12.35 00.54 en 13.20 01.57 en 14.45 03.34 en 16.17 5.34 en 18.10 06.44 en 19.15 08.00 en 20.15 9.10 en 21.05 Aan het strand is het ongeveer een i» eerder hoog water. De zon komt 4 Bjrl op om 7 06 en gaat onder om 20.17 uur. 31 maart eerste kwartier; 1 april doodtij. Jisp is zondag tegen SVO met 3-2 kampioen van de eerste periode ge worden. De uitslag geeft al aan dat SVO het niet cadeau gaf. Jisp begon van af het begin sterk aanvallend, maar echte kansen lever de dat niet op. SVO bleef niet af wachten en zocht de aanval, vooral de spitsen van SVO hadden er zin in. Na twintig minuten ging Kees Daal der over links goed door. Zijn trekbal werd door de inlopende Robin Speets in het doel geschoten: 0-1 voor SVO. Tot verbazing van SVO en het talrijke publiek werd de goal op advies van de grensrechter afgekeurd wegens buitenspel voor de inlopende Speets. SVO probeerde over deze tegenslag heen te komen en bleef gevaarlijk. Toch was het Jisp dat uit een on overzichtelijke situatie voor het doel van SVO 1-0 scoorde. SVO sloeg snel terug met een goede voorzet van Speets op Kaspers die zich goed vrijspeelde en 1-1 liet aan tekenen. Uit een corner vlak voor rust raakte een verdediger van SVO de bal half, en voor de Jisp-spits was het een kleine moeite om 2-1 te sco ren, wat ook de ruststand was. Jisp wilde na rust de wedstrijd snel beslissen. Na tien minuten volgde een goede aanval over links die goed werd afgemaakt door spits Purper hart: 3-1. Jisp had daarna pech, toen de bal via de lat weer het veld in sprong. SVO had het moeilijk, zeker toen Piet Koning (die niet al te fit was) zijn knie verdraaide en het laatste half uur op halve kracht ver der moest. Toch putte SVO moed. De sterk spelende middenvelders Van der Brink en Marco van der Knaap zetten hun voorhoede met bruikbare passes aan het werk. De ingevallen Ger Vla ming liet zien dat hij een aanwinst kan zijn. Keer op keer glipte hij langs zijn tegenstander maar het wilde hem met afwerking niet lukken om te scoren tot vijftien minuten voor tijd. Een goede vrije trap kwam bij Piet Koning terecht, die Vincent Kaspers een niet te missen kans gaf: 3-2. Jisp raakte de greep kwijt en SVO leefde zich via aanvallen over de vleugels uit. Vincent Kaspers kreeg een paar mogelijkheden om SVO langzij te brengen. In de stand kwam echter geen verandering meer. Na af loop kreeg Jisp de verdiende bloe men voor hun titel, SVO waarderende woorden voor de inzet. VERVOLG VAN PAGINA 1 gere die al acht jaar op een huis wacht véél urgenter." De directeur pleit voor nieuwe criteria die hard en streng moeten worden toegepast. „Maar er moet ook ruimte zijn voor flexibiliteit in bijzondere gevallen. Als echter alleen die bijzondere gevallen een woning krijgen toegewezen, dan deugt je systeem niet." Toekomst De woningbouwvereniging heeft nog enige kleine projecten op stapel staan. Verdeeld over drie jaar zullen in De Koog 22 huurwoningen worden gebouwd. Volgend jaar komen er nog acht op de plaats van de Landbouw school voor het project Begeleid Wo nen. Wendrich vindt dat op Texel nog ruimte is voor ongeveer honderd huurwoningen. „Maar ik betwijfel of we daar ooit de contingenten voor krijgen." De woningbouwvereniging heeft on langs groot onderhoud aan 220 wo ningen afgerond. Voorlopig worden geen nieuwe initiatieven in die rich ting genomen. „Het geld is op, we moeten eerst weer sparen." Het seniorencomplex aan de Gast huisstraat is gebouwd door bouwbe drijf Visser uit Oudeschild. Onderaannemers zijn CVI, Verenigde Schilders en IBS/Oele. De Week van de Winkel is gisteren gestart met verwarring. Veel winke liers en hun klanten gingen er van uit dat raadsleden op maandag assisten tie zouden verlenen. Maar de meesten hebben die dag andere ver plichtingen en staan dus pas in de loop van de week achter een toonbank. Dat maakt meedoen aan de prijs vraag (welk raadslid staat waar) wel moeilijk. „Maar iedereen mag instu ren, ook als hij of zij maar een paar raadsleden heeft gezien", aldus Peter Bakker, één der organisatoren. Zijn naamgenoot van Groen Links zag wel kans zich op maandag vrij te ma ken. Wat onwennig probeerde hij klanten van dienst te zijn in een zaak die wij -om de spanning erin te houden- niet bij name zullen noemen. Overigens waren gisteren ook enkele andere raadsleden al in actie als win kelpersoneel. (Foto Harry do Graaf) Dat in de voetballerij niets onmoge lijk is, ervoer ZDH zondag tegen Pet ten op pijnlijke wijze. De ploeg vocht zich na een snelle 0-3 achterstand dapper terug naar 2-3. Met de gelijk maker binnen handbereik, gaven de Hoornders de wedstrijd uit handen en gingen met 2-5 het schip in. ZDH opende alles behalve sterk. Het gelegenheidsteam van de voetballen de coach Henk de Ruijter liet zich in de beginfase dollen door de Pettena- ren, die duidelijk beter op elkaar zijn ingespeeld. De groeiende druk op de ZDH-goal zette de bezoekers na een kwartier om in winst. De spits kreeg alle ruimte een voorzet vanaf rechts in te koppen. Nummer twee volgde snel toen Petten-doelman Mark Hes- sel Huizinga met een gerichte lob verschalkte. De scoringskansen uit het tegenoffensief van ZDH bleven onbenut. Een doorbraak op de grens van buitenspel kwam ZDH op de der de tegengoal te staan, waarbij de ar biter geen commentaar duldde. Uit een gelijksoortige situatie kreeg ook Roald van der Slikke het voordeel van de twijfel. Hij passeerde de doelman en bracht de zwaluwen met 1-3 te rug in de race. De stemming in het elftal sloeg om en het spel van ZDH veerde op. Middenvelder Bram Brou wer profiteerde kort voor rust van de zwakte van de Petten-defensie en brak door. De aanvoerder schoot zijn ploeg zonder aarzelen naar 2-3. Breekpunt De kracht en inzet waarmee ZDH in de tweede helft de gelijkmaker na jaagde maakte vooral het eerste kwartier tot een genot om naar te kijken. De kansen bleven niet uit, De Texelse gymverenigingen houden zaterdag hun jaarlijkse springwedstrij den in 't Skiltje te Oudeschild. Het evenement duurt van 9.00 tot 11.45 uur en van 13.30 tot 16.20 uur. Na de wedstrijden worden spectaculaire demonstraties gehouden, ledereen is welkom. De feestcommissie van Den Hoorn heeft deze week twee activiteiten voor de Hoornders in petto de uit gestelde playbackshow en het ma ken van vlaggetjes voor het dorp. Op vrijdag 2 april wordt de play backshow voor de Hoornder jeugd hgehouden. In februari speelden de vakantie en de griepgolf de Hoorn ders parten. De avond begint om 19.30 uur. De toegangsprijs is, voor de jeugd 71,—, ouderen betalen f 2,50. De jeugdige Hoornders kun nen zich voor deelname aanmelden bij Ria Groeskamp, Klif 21, telefoon 19536. Een dag eerder, op donderdag 1 april, worden in het dorpshuis vlaggetjes gemaakt. Het gaat om een set vlag getjes voor buiten. Koninginnedag komt in zicht en dan moet alles klaar zijn. Vrijwilligersters zijn vanaf 13.15 uur welkom in het dorpshuis. De kof fie staat klaar. maar verder dan een bal op de lat kwamen de Hoornders niet. Het breekpunt voor de zwaluwen kwam twintig minuten voor tijd, na een on gelukkige uittrap van Nanning Kik kert, diedoor Petten genadeloos werd afgestraft. Een aarzeling binnen de ZDH-achterhoede verschafte de be zoekers vrije doorgang voor de slotgoal. De dames van Texelse Boys hebben met slechts tien speelsters in de strijd gewonnen van Marken. Dit team staat op de laatste plaats. Ingrid Witte nam de linksback plaats voor haar rekening. Bianca Drijver was doorgeschoven naar de mid mid- plaats. Dit pakte vier minuten in de wedstrijd goed uit. Drijver vuurde een fraaie dieptepass af op Anita Witte, die de bal over de keepster lobte. De Texelse dames speelden sterk, maar creëerden weinig kansen, al le verde hard werken wel veel balbezit op. Vlak voor rust kwam de beloning in de vorm van een goal van Moni que Smit. Coach Norbert Kager waarschuwde de dames in de rust niet te vroeg te juichen. In een eerdere wedstrijd te gen Marken werd een zekere voor sprong ook in korte tijd weggewerkt. Drie minuten in de tweede helft wer den zijn woorden bijna bewaarheid. Het bleef echter 1-2, ondanks vrij hard spel van beide partijen. Hoewel de energie van de tien Texel se speelsters op was, werd door goed keep- en verdedigingswerk de winst binnen gehaald. Scouting Texel houdt deze zomer een tienkamp in Denemarken. Vijfen vijftig leden, in de leeftijd van 11 tot en met 23 jaar, slaan hun kampe menten op in een schitterend terrein in het midden van Jutland. De bui tenlandse zomerkamp die de Jeroen- groep voor haar leden houdt duurt van 24 juli tot en met 2 augustus. Een touringcar van Texel Tours brengt de padvinders via leuke plekjes en at tracties naar Denemarken. Daarnaast zijn er ook verschillende activiteiten in het zomerkamp zelf, waarbij er vo lop aandacht is voor de manier van kamperen. De leden koken hun eigen potje op een houtvuur. De kampleiding bestaat uit tien men sen en is als sinds september bezig met de organisatie. Het is een van de grotere activiteiten binnen Scouting Texel die een intensieve voorbereiding vereist. De organisatie zorgt voor een goed programma en voldoende finan ciële middelen. Naast het deelne- mersgeld hebben de leden met verschillende acties geld verdiend. De scoutingkas legt er ook een flink be drag bij. In mei wordt daarom een Denemarkt gehouden waarvan de op brengst ten goede komt aan het kamp. Het IVN houdt woensdag 7 april een doemiddag voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Staatsbosbeheer zal iets laten zien over beheer van het bos. Deelnemers moeten om 15.00 uur verzamelen bij de kruising Ploegelan- derweg/Monnickenweg. Vervoer kan eventueel worden geregeld. Laarzen worden aangeraden. Meedoen is gratis, maar deelnemers moeten zich wel tevoren aanmelden via 15397. Dat kan tot 4 april. Oudheidskamer. De Oudheidsk: mer in Den Burg is vanaf 1 april weer geopend voor publiek. Van maandag tot en met vrijdag kunr bezoekers de historische objecten wonderen. Openingstijd 's morge van 10.00 tot 12.30 uur, 's midda van 13.30 tot 15.00 uur. Sterrebeelden. Opgave voor de cursus sterrebeelden die 6 april vs start gaat is deze week nog moe; Op zeven dinsdagavonden word* het sterrebeeld, maanbeeld en as dant behandeld. De lesavonden van 20.15 tot 22.15 uur. Kosten: I f 75,-. Opgave telefonisch (19785 1 bij De Speeldoos in de Weverstra EcoMare. Texelaars kunnen opis vrije zondag vanaf deze week wr in EcoMare terecht. Nu door de 0 se paasvakantie de bezoekersstro goed op gang is gekomen, is het centrum voor Wadden- en Noordi het komende half jaar zeven da per week toegankelijk. De ope ningstijden zijn van 9.00 tot 17.0! uur. Kerstvakantie. Leerlingen vanb: basis- en speciaal onderwijs vorige krant juichend ontvingen o' dat daarin stond dat de komende kerstvakantie ruim drie maanden duurt, moeten we teleurstellen. Of kerstvakantie duurt niet van 24 de cember tot en met 7 april, maar slechts twee weken (24 decembe 7 januari). Sorry jongens en meisil Vliehors. Zoals aangekondigd hi ben b en w staatssecretaris Van Voorst tot Voorst (Defensie) eenb geschreven naar aanleiding vand; jongste schietoefeningen op de Vliehors. Het college vraagt het schieten met scherpe munitie gtf te verbieden. „Texel blijft graag# waard van aso (angst, schade en overlast)". Met grote droefheid, maar dankbaar voor alles wat zij ons heeft gegeven delen wij u mede, dat gesterkt door het H. Sacrament der zieken is overleden onze lieve moeder, schoonmoe der, oma en oud-omaatje Geertruida Hendrica Voigt weduwe van Tijmen Theodorus Grootjen op de leeftijd van 82 jaar. Dick en Nelly Henk en Tiny Cees en Paula Jan en Jenny Klaas Tijmen en Margreet klein- en achterkleinkinderen Texel, 29 maart 1993 „De Gollards" Correspondentie-adres: H. Grootjen Loodssingel 13, 1792 BG Oudeschild. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 2 april van 19.30-20.30 uur in verzorgingshuis De Gol lards en na de crematie in het crematorium. De H. Eucharistieviering zal worden gehouden op zaterdag 3 april om 10.30 uur in de paro chiekerk van de H. Johannes de Doper te Den Burg, waarna de crematie in het crematorium te Schagen zal plaatsvinden. Vertrek boot 12.05 uur. Op 83-jarige leeftijd is overleden onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Janie Stiggelbout-Huijsman weduwe van Adriaan Stiggelbout Amsterdam: Hanny Vis-Stiggelbout Aad Vis Zetten: Henk Stiggelbout Gea Stiggelbout-Kamps en kleinkinderen Texel, 29 maart 1993 „De Gollards". Correspondentie-adres: H. Vis Van Breestraat 91 hs, 1071 ZH Amsterdam Gelegenheid tot condoleren woensdag 31 maart van 19.30-20.30 uur in verzorgingshuis Gollards en na de crematie in het crema torium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 3 april om 11.00 uur in het crema torium te Schagen. Na een liefdevolle verzorging in het verpleeg huis „Texel" overleed mijn zuster Janie Stiggelbout-Huijsman oud 83 jaar. N. Huijsman K. Klaasen Bos-Vermeulen De Koog, 29 maart 1993

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2