I pms Spektakel in zwemparadijs un-bike-run: jonge obbe van de Kieboom erslaat favorieten TEXELSE f couRANT utlaniê Voetbaluitslagen l/oetbalprogramma Zaalvoetbalprogramma Verhalen bijstand op ex-partner moet beperkt blijven Nipte winst voor basketballers Tenniscompetitie weer van start Ongeslagen De Koog verliest van Saenden Doelpuntenrijk duel voor Texel in Callantsoog Supportersbus Hockeyclub wil nieuwe seizoen goed starten Makkelijke overwinning voor heren Mareis Texel barst van jeugdig crosstalent IINSDAG 30 MAART 1993 zaterdag gehouden „run-bike- kreeg in de 17-jarige Wobbe in de Kieboom uit De Waal een on- rwachte. doch terechte winnaar. junior sloeg op zijn specialiteit ielrennen een gat. dat loopwonders m Zijm en Rien Brouwer niet meer nden dichten. Ingrid van Lubek is zoals verwacht ruimschoots de erkste bij de dames. edstrijden hardlopen-fietsen- irdiopen winnen de laatste jaren n populariteit. Voor sommigen een zonderlijke sport, voor anderen een ,ede training. Op Texel stond de p-bike-run van zaterdag vooral in de ■langstelling bij de triatleten, die jh afgelopen winter in groepsver- *nd op het seizoen 1993 voorbe- jdden. De race, op een aantrekkelijk ircours in het Hogeberg-gebied, as dan ook georganiseerd door de athlon-afdeling van Wielervereniging xel. an de start op de Haffelderweg ver been de harde kern van Texelse lursporters (hardlopers, wielrenners i triatleten), een ietwat tegenvallend taal van 24 deelnemers. Bij de da- es was al gauw duidelijk dat Ingrid in Lubek zou zegevieren, hoewel ze dens het lopen last had van be- luwdheid door de warmte. Tijdens ■t fietsen daarentegen zorgde de lordoosten wind voor koude lede- aten. Met indrukwekkende voor- irong passeerde Van Lubek de nsh en na even uitlopen was zij al eer klaar voor een wedstrijdje bas- ■tbal met De Mareis diezelfde iddag jutinier Marijke Stark eindigde ver- ssend als tweede vóór Natascha n der Vis. Henk Stevens besliste bij veteranen het traditionele duel at Simon Appel in zijn voordeel. strijd om de overwinning bij de ren leek zich toe te spitsen tussen in Brouwer en Jan Zijm. Na het eerste stuk hardlopen gingen ze sa men aan de leiding. Maar al in de eerste ronde over de Hogeberg kwam Wobbe van de Kieboom over hen heen. Per ronde vergrootte de debu tant zijn voorsprong op de favorieten, zodat hij met ruim twee minuten ver schil aan de afsluitende hardloop kilometers kon beginnen. Zijm was de eerste die de achtervolging inzet te, omdat Brouwer in de laatste fiets- ronde te kampen kreeg met een inzinking. De finale was spannend, want de betere loper Zijm liep zien derogen in en wist 1 minuut 40 te rug te winnen. Op de streep had Van de Kieboom nog 40 seconden voor sprong. Veldritten Sport-insiders hadden al eens van de Mavo-scholier gehoord: afgelopen winter eindigde hij als derde in de veldrit-competitie van de wielervere niging. En als licentiehouder bij de Helderse wielerclub DOK nam Van de Kieboom, die driekwart jaar geleden van Zutphen naar Texel verhuisde, deel aan klassiekers voor junioren. Onlangs legde hij in zo'n hoog aange schreven nationale wedstrijd beslag op de 14e plaats. Toch kwam zijn ze ge in de run-bike-run als een verras sing, omdat lopen niet bepaald zijn specialiteit is. ,,ln de winter heb ik tweemaal aan een boscross meege daan en af en toe loop ik wat voor mezelf", vertelt de talentvolle Waal der. „Het viel me mee dat ik zo wei nig op Jan en Rien hoefde toe te waarschijnlijk nog niet in; eerst richt ik me op het wielrennen." Uitslag Senioren: 1 Wobbe vd. Kieboom (lopen 18.04 -fietsen 54.37 -lopen 20.24, totaal 1.33.05); 2. Jan Zijm (17 17 -57.44 -18.44 -1.33.45); 3. Rien Brouwer (17.18-58 28-19.42-1 35.28); 4 Jeroen de Graaf (eindtijd 1 45.39); 5. Wim Piet Eelman (1.52.22), 6. Ed Zegers (1.53.20); 7. Tony v.d.Vis (1 58 58). Heren veteranen: 1. Henk Stevens (1.42.28); 2. Simon Appel (1 43.44), 3. Jan Buis (1.47.22); 4. Douwe Dros (1.59.58). Dames: 1 Ingrid van Lubek (1.28 23), 2 Ma rijke Stark (1.37.05); 3. Natascha v.d Vis (1.40.55); 4. Nel Bruming (1 42.16); 5. Mariska Koenders (1.44.00); 6. Colinda Brouwer (1 44 59), 7. Marieke Hollander (1 46 00), 8 José Huisman (1.47.41); 9. Erna Kuip (1.49.01), 10. Carla Roeper (1.50 04), 11. Cor- rie Boon (1.51 34) deurehh Wobbe van de Kieboom temidden van zijn verslagen rivalen Rien Brouwer (links) en Jan Zijm. IFoto Frans Hopman) aterdag 27 maart: De Koog (Z)-Saenden mioren: :xel C1-Tex. Boys C1 ixel B1-0osterend BI [KC C2-De Koog Cl oys C2-VZV C1 RC C2-Texel C2 eigerboys Al-Texel A1 leisjes pupillen: lx. Boys-HRC ixelse pupillencompetitie: ix. Boys D1-Texel Dl 4-1 osterend D1-SVC D1 3-5 VC E1-Tex. Boys E1 3-6 x. Boys E2-SVC E2 afgelast l Koog E1-Texel E2 1-5 Dsterend ETDe Koog E2 7-0 xel E1-ZDH 7-3 ixel F2-SVC F2 6-0 xel F3-De Koog F1 6-0 K>H F1-Texel F1 0-10 JC FVOosterend F1 1-0 2-4 0-14 0-12 1-2 2-2 3-6 3-3 1-2 3-2 2-5 1-1 1-5 2-0 JVC n.o. 3-1 4-2 1-2 5-0 SVC n.o. 2-1 iterdag 3 april: IS-De Koog (Z) 14.30 u. Jnioren: atervogels C1-Texel C1 14.30 u. icces B1-Texel B1 13.30 u. Koog C1-Winkel C1 13.30 u. «terend C1-Tex. Boys C2 13.30 u. ixel C2-Wiron C2 13.30 u. leisjes pupillen: linkel-Tex. Boys 14.30 u. 12 sxelse pupillencompetitie: pel D1-SVO Dl lx. Boys Dl-Tex. Boys D2 12 k Boys E1-SVC El 11 'C E2-Tex. Boys E2 11 'H E1-Oosterend E1 11 i Koog E2-Texel E1 11. «el E2-De Koog E1 11. 'C F2-Texel F3 10. Koog F1-Tex. Boys F1 10. 10. 'H F1-Tex. 'C F1 Boys F1 .00 u. .00 u. .00 u. .00 u. .00 u. .00 u. .00 u. 00 u. 00 u. 00 u. vrij indag 28 maart: >V-Texel IH-BKC x. Boys-Sint Boys isterend-DESS i Koog-Berkhout 'S-Texel 2 koog 2-JVC 3 jW 7-Tex. Boys 2 >e 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 11.00 u. 12.00 u. 14.30 u. 11.30 u. *el 3-BKC 5 nioren: xel Al-CSV Al sterend B1-Con Zelo B1 Boys A1-Con Zelo A1 mes: Boys-Alkmaarse Boys 14.00 u. 11.30 u. 10.30 u. 12.00 u. creatievoetbal 7 tl Koo9-Texel r Bsterend-Tex Boys 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. Zondag 28 maart: Jisp-Oosterend ZDH-Petten Texel 2-Duinranders 2 Watervogels 2-De Koog 2 Tex. Boys 2-AGSV 2 Texel 3-JVC 6 Winkel 3-Tex. Boys 3 Junioren: Tex. Boys A1-Sporting S. A1 Dames: Marken-Tex. Boys Recreatievoetbal: Oosterend-Texel Tex. Boys-SVC De Koog-ZDH Woensdag 31 maart: 17.50 u. Texel 3-De Koog (JB) 18.40 u. Klif 2-De Krim (D) 19.30 u. Klif 1-Casino 1 (Dl 20.20 u. Casino 5-Klif 4 21.10 u. Casino 2-Gamma 3 22.00 u. ZDH-Nioz Zaaldienst: Casino Donderdag 1 april: 18.00 u. Timmers B.-Oosterend 6 18.50 u. Jelleboog 4-Klif 5 19.40 u. Mantje 3-Rab 2 20.30 u. Gamma 2-Oosterend 2 21.20 u. De Koog 2-Texel 2 22.10 u. Gempo-Texel 3 Zaaldienst: Gamma Vrijdag 2 april: 17.30 u. Gamma 3-Oosterend 4 18.20 u. Oosterend 3-Klif 3 19.10 u. De Krim-Rab 20.00 u. Casino-Betsema/G 20.50 u. Klif-Texel 21.40 u. Gamma-De Koog 22.30 u. Plus Klus-De Krim 2 Zaaldienst: Bakkers Ijzerhandel Zaterdag 3 april: 18.15 u. Plus Klus-De Koog 3 19.05 u. Oosterend 4-De Krim 2 20.00 u. Jelleboog 3-Bakkers IJzerh. 20.50 u. Klif 3-Oosterend 2 Het gemeentebestuur van Texel is het niet eens met de sinds kort geldende wettelijke regels voor het claimen van bijstandsuitkering bij de ex- partner. Volgens de wet moet de ex- echtgenoot opdraaien voor bijstand die aan zijn gewezen vrouw wordt verstrekt; die plicht vervalt pas als het huwelijk meer dan twaalf jaar ge leden werd ontbonden. Justitie heeft laten weten deze regeling niet uit voerbaar te vinden. Diverse Noordhol lands gemeenten, waaronder Texel zullen een bijstandsuitkering bij de ex-echtgenoot daarom alleen claimen als de scheiding niet langer dan vijf jaar geleden is uitgesproken, dat hoeft niet uit te draaien op een bot sing met het rijk want de staatsse cretaris heeft laten weten tot overleg bereid te zijn. Zaterdag moesten de dames van de Mareis weer aantreden in de Sport- laan in Den Helder, voor een thuis wedstrijd tegen Rebound 2 uit Schagen. Na vijftig moeizame miniu- ten wisten ..De Mareis" toch nog met acht punten verschil te winnen. In de eerste helft werd bij beide teams weinig gescoord. De verdedi ging zat goed dicht zodat weinig in de bucket kon worden geschoten. Meestal liep de speler zich vast in de verdediging. Zodoende moesten de teams het van afstandschoten heb ben. Maar in de eerste helft waren de schoten weinig zuiver en werden enkele schoten goed geblokt. Met twee punten verschil in het voordeel van De Mareis gingen de teams de rust in. Rebound gaf meteen in de eerste mi nuut een goede tik, door een drie punter te scoren. De Mareis werden meteen weer wakker geschud en zet te de aanval in. Door goede scores van Louise van der Sluis konden de Mareis weer uitlopen. Met nog twee minuten te spelen waren de Mareis met twaalf punten uitgelopen. Maar door slordige pases van De Mareis wist Rebound in die minuten nog twee keer te scoren. Toch ging de winst naar De Mareis met een eindstand van 29-21. De Mareis zit ten nog steeds in de race voor het kampioenschap met nog twee wedstrijden te gaan. Scores: Louise van der Sluis 23 pnt; Gatske Ykema 3 pnt; Ria van Maldegem 3 pnt, De eilandcompetitie tennis begint zondag 18 april weer. Nieuwe deel nemers kunnen zich aanmelden. ledereen vanaf 16 jaar kan meedoen aan deze eilandcompetitie, behalve de tennissers die competitie aan de overkant spelen. Behalve op de ba nen van Deuce in Den Burg wordt gespeeld in De Cocksdorp, De Koog en Oosterend. Als er genoeg animo voor is wordt misschien ook een dubbelspel-competitie opgezet. De speeltijden zijn altijd zondag van 9.00 tot 11.00 en 19.00 tot 21.00 uur. Deze tijden zijn gekozen omdat het dan niet druk is op de banen en er zo min mogelijk overlast voor an dere spelers wordt veroorzaakt. Wie van de tijd in het programma wil af wijken, kan dat in overleg met zijn of haar tegenstander doen. Meedoen aan deze eilandelijke strijd kost slechts 72,50 per persoon. Er wordt gespeeld in poules van zes tot acht personen, die zoveel mogelijk naar sterkte worden ingedeeld. In oktober wordt de wedstrijdserie af gesloten met een groot toernooi. Dan worden de winnaars van de poules in het zonnetje gezet. Wie mee wil doen kan zich opgeven bij R. van der Bent, telefoon 16301 of R. Buitenweg, telefoon 14010. Het zaterdagteam van De Koog kon de ongeslagen reeks van negen wedstrijden niet voortzettten. Op het zonovergoten veld van De Koog werd het 2-4 voor Saenden. Het eerste kwartier leek er niets aan de hand. De Koog hield Saenden goed onder druk, zonder echter de zo broodnodige kansen te creëren. Saen den kwam in de zeventiende minuut via de counter op voorsprong. Hierna verslapte De Koog en ging Saenden beter spelen. Toch bleven de betere kansen in de eerste helft voor De Koog, dat het spel van het eerste kwartier probeerde te hervinden. Na rust kwam Saenden goed uit de Na de matige oefenwedstrijd van vo rige week in Obdam speelde Texel 1 zondag een aantrekkelijke wedstrijd tegen Callantsoog uit de hoofdklasse afdeling Noordholland. Vanaf het be gin namen de Texelaars meteen het initiatief. Met gevaarlijke schoten van Ralph Koning -net over of naast- werd het doel van Callantsoog onder vuur genomen. Na 12 minuten werd een goed geno men vrije trap door John List vanaf 16 meter in een doelpunt omgezet (0-1). Gerko van Putten een talentvol le A-junior, had weinig geluk met kopballen en schoten. Het midden veld werd goed bezet door Texel. Een knal van Henk Knol werd door de Callantsoger doelman geblokkeerd. Paul van Exel scoorde in de dertigste minuut 0-2 voor Texel na een slimme pass van dezelfde Knol. Zeven minu ten late schoot Ralph Koning de ei- landere naar 0-3. Hiermee ging de rust in. Twee minuten na half-time bracht Marcel Ris de stand op 0-4. Hierna nam Texel gas terug. Het spel werd rommeliger. Er werd onnauw keuriger gevoetbald. Dit resulteerde in een tegendoelpunt voor de thuisclub (1-4). Door een strafschop, 15 minu ten na de rust, kwamen de gastheren op 2-4. Callantsoog kreeg meer grip op de wedstrijd en ging agressiever spelen. Een snelle rush van wederom Ralph Koning werd afgerond tot 2-5. Vlak voor tijd kwam de thuisclub nog terug tot 3-5 na een toegekende tweede penalty. Dit was tevens de eindstand. Zondag speelt Texel in Heiloo tegen H.S.V. Bij winst ligt de titel va de derde periode binnen be reik. Het belooft een spannende match te worden. Voor SV Texel ligt de derde periodetitel binnen handbereik, mits het team zon dag wint van HSV in Heiloo. De steun van supporters is onontbeerlijk, van daar dat is besloten een supportersbus te laten rijden (bij voldoende belang stelling). De busreis kost HO,- per persoon (zelf een bootkaart meenemen). Vertrek is zondag om 12.45 uur vanaf het SV Texel-terrein. Wie mee wil moet zich voor vrijdag op geven via 14103. startblokken. Een afgeslagen corner werd door een middenvelder onhoud baar voor stand-in Hans Eelman inge schoten en bracht hiermee zijn ploeg op 0-2. Meteen vanaf de aftrap zorg de Jack Remmers voor 1-2. Vanaf de middellijn ging hij goed door en kwam door twee klutsballen vrij voor doel en schoot goed in. Deze aanslui- ter bracht echter niet het geloof te rug bij De Koog. Saenden breidde de score via een corner weer uit. De bij de eerste paal ingebrachte bal viel precies tussen twee Koger- verdedigers in. De tussen deze twee in staande spits van Saenden zag tot zijn verbazing de bal via zijn lichaam in het doel verdwijnen. De Koog drong opnieuw aan en kreeg binen vijf minuten na de derde de vierde goal te verwerken. Via een snelle counter vanaf de eigen helft werd de buitenspelval omzeild en Hans Eel man wederom kansloos gelaten (1-4), De Koog kon vijf minuten voor tijs nog uit een vrije trap op 2-4 komen. Het team speelde op dat moment al met tien man omdat Leon Eelman na een ongecontroleerde actie van de keeper, weer last kreeg van een oude knieblessure. Uit een ingestudeerde vrije trap was het Martijn de Veij die met behulp van Pieter Jam Kamstra de stand een iets draaglijker aanzien gaf. De Texelse hockeyclub in oprichting begint bij voldoende deelname maandag 5 april weer met de trai ningen. ledereen van jong tot oud kan voor een bedrag van f 35,- tien avonden meedoen. De trainingen staan onder leiding van een gediplo meerde trainer (Bart Udding) en du ren telkens van 20.00 tot 21.00 uur. Wie wil meedoen, moet zich tevoren wel opgeven bij Rozemarijn Veldhuis, tel. 14024 (vóór 1 april). De hockeyers willen graag een goede start maken en hopen daarom op de komst van nieuwe liefhebbers. Lande lijk staat hockey behoorlijk in de be langstelling en zijn wekelijks wedstrijden op topniveau te zien. Zo wel bij de dames als de heren be hoort het Nederlands elftal tot de wereldtop. Verwonderlijk is het daar om toch wel dat de hockeysport tot dusver niet is doorgedrongen op Texel met zijn 13.000 inwoners. Twee jaar geleden deed een enthou siast groepje een poging om een hockeyclub op te richten. Op hun oproep kwamen ongeveer veertig po sitieve reacties. Na dit bemoedigende begin zakte de animo, zodat het nog niet is gelukt een echte wedstrijd te spelen. De hockeyers hopen dat het er dit seizoen wèl van komt. Met hockeyclub Hermes uit Den Helder is inmiddels contact gelegd voor moge lijke samenwerking. In eerste instantie richten de Texelse hockeyers de blik echter op de trai ningen, waarvoor een minimum van tien spelers vereist is. Deelnemers wordt geadviseerd goede sport-, hockey- of voetbalschoenen aan te trekken. Sticks kunnen van de groep worden geleend. In het voorjaar wor den tien trainingen gehouden en bij voldoende belangstelling in het najaar wéér. Zonder de meest produktieve spelers is het herenteam van de Mareis er in geslaagd een ruime overwinning te behalen op het Helderse Commodore 4, een wat oudere ploeg met heren die al zo'n dertig jaar samen basket ballen. Na een ruststand van 37-12 werd het uiteindelijk 69-27 voor de Mareis. Door het gemis van drie spelers moesten de heren Mareis in de eerste helft even wennen aan de om zettingen in het team. Toen iedereen een beetje aan zijn plek vertrouwd was en wist wat zijn taak inhield, werd met de regelmaat van de klok gesoord. Commodore 4 stelde daar twee driepunters van de enige jonge ling in het team en enkele normale scores tegenover, vooral door het midden van de verdiging van de Ma reis. Na een time-out van de Mareis kon ook dit gevaar bij Commodore 4 bezworen worden en in aanvallend opzicht werd vooral in de bucket (Al- bert ten Wolde) goed werk verricht met de daaruit voortvloeiende scores. In de tweede helft bleven de Mareis als collectief lekker geconcentreerd spelen en moest Commodore 4 steeds meer in persoonlijke fouten vluchten om de Mareis af te stoppen, wat ook vele vrije worpen opleverde. De wedstrijd geheel controlerend konden de heren dan ook freewhee lend het einde halen met 69-27 en dat betekent, met nog twee wedstrij den voor de boeg dat promotie er nog steeds inzit; mits JBC Noorder haven 4 zijn laatste wedstrijd verliest. Scores: Albert ten Wolde 21 pnt; Bart Bakker 15 pnt, Eric Venniker 16 pnt; Jacco Sloover 14 pnt; Jaap de Wijk 3 pnt; Op het zonovergoten circuit van de MAB-club hebben zondag maar liefst 63 crossertjes hun eerste sporen in het zand getrokken. Voor dit jeugdi ge talent waren vijf motortjes be schikbaar: een automaat, een halfautomaat, een 60 cc en een 80 cc met versnellingen en een 80 cc met een hoog frame. Aangezien de meest voorkomende leeftijd 10/11 jaar was, ontstond er nogal eens een te kort aan passende uitrusting. Daardoor waren de vijf motortjes niet voortdurend allemaal tegelijk in gebruik. Toch hadden veel deelnemers er het wachten graag voor over. De jongste deelnemer was de drie-jarige Ilse Pastoor uit De Waal. Ze vond het niet eerlijk dat haar broer Dave wèl mocht rijden. De instructeurs konden daar in komen en Ilse kreeg haar kans. Het ging pri ma! Vaders en moeders die het en thousiasme van hun kroost delen, kunnen contact opnemen met de crosscommissie van de MAB, via tel. 13911. Het duurt per slot zeker een jaar tot de volgende opstapdag daar is. Bijna duizend bezoekers bevolkten zondag zwemparadijs Calluna. Niet om te poedelen in het warme water, maar voor een professionele mode- en haarshow van Texelse makelij. Cooky's Kapsalon en Mantje Mode hielden samen de meest gewaagde commerciële presentatie die ooit op Texel te beleven was. Gewaagd we gens de grootschalige opzet en de lo- katie. Het subtropische bad nabij De Koog bleek een schot in de roos, want het massaal opgekomen publiek kwam alvast in zomerse sferen, 's Middags waren er maar een paar le ge stoelen en 's avonds was de voor stelling compleet uitverkocht. Het verwachte spektakel bleef niet uit. Gezeten aan tafeltjes met een keur aan verfrissende dranken werden de toeschouwers getracteerd op een non-stop discoshow met verrassende elementen. Op opzwepende, doch smaakvol uitgezochte house- en an dere dansmuziek was het op het plankier boven het water een komen en gaan van mannequins. Kleding en kapsels waren onderge schikt aan de strakke show. Waar bij andere modeshows gesproken toe lichting wordt gegeven op de nieuwe trends, bleef dit in Calluna achterwe ge. Brochures moesten dit gebrek aan informatie compenseren, voor de rest was het een kwestie van zelf kij ken en een beeld vormen. Zwak punt in dit verband was de matige belich ting op het plankier. Hoewel na de middagvoorstelling de belichting nog was aangepast, kwamen de talrijke spots ook 's avonds capaciteit te kort. De stroomvretende licht- en ge- luidapparatuur had er overigens eer der op de dag wel voor gezorgd dat er krachtstroom tekort was, waardoor de generale repetitie in het water viel. De mode-optredens deden hier door enigszins geïmproviseerd aan, maar op de zeventig goed getrainde Texelse kapmodellen viel niets aan te merken. Met hun optredens stalen zij de show. Hoogtepunt was de verschijning van een groep monniken, die door kapsters onder handen werden geno men. Toen zij daarmee klaar waren, bleken de „geestelijken" niet alleen van boven gekortwiekt, maar misten ze ook een stuk uit hun pij, waardoor een aantal fraaie monnikenbillen zichtbaar werd. Ook een lugubere kaalscheer-scène ontbrak niet in het programma en de afsluitende massa le bruiloftsstoet zette de kroon op de avond. Andere krenten in de pap waren de optredens van de wervelende tra vestiet Gerard Schrama, die zich tot vermaak van de toeschouwers uit leefde in verschillende creaties, en zanger Jay Delmore. De rondborstige entertainer liet de zaal meezingen en -klappen met een compilatie van suc cesnummers, waaronder zijn bekende Iwan Rebroff-persiflage Delmore, die al van jongs af aan vakantie viert op Texel, vertelde onder de indruk te zijn van het evenement: „Ik heb al op heel wat van zulke shows opgetre den en ze ook zelf georganiseerd. Zo'n ambiance en perfect draaiboek als vandaag heb ik echter zelden meegemaakt." De finale van hel spektakelstuk, waarbij alle modellen met kaarsjes achter het bruidspaar aan over het plankier paraderen. Foto Frans Hopman)

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7