Sport Positieve reacties op nieuwe „Texeltoerist" Iff Texels ffl °'°4" Bedrijvig^/ ,S Agenda |de de Vries derde Noordholland TEXELSECOURANT ;omst kijkt vooruit nieuwe inrichting Tennisclub Koogerslag officieel opgericht Voetbalprogramma Basketbal Eilandcompetitie volleybal Nieuw koppel neemt leiding bij klaverjassen Hopman wint viswedstrijd Kampioenschap kan Tevoko niet meer ontgaan Onderlinge wedstrijd Texelse ruiters Nevobo competitie volleybal Teso, LenR en Smash winnen volleytoernooi JAG 2 APRIL 1993 ers Hidde en Sjoerd de Vries deschild waren door hun ver- g Dun Hong uit Den Helder ge- eerd voor deelname aan de tskampioenschappen judo voor ts in de leeftijdsklassen 12/13 14/15 jaar. Hidde en Sjoerd sinds enige maanden op [en trainen één keer per week erdag met een groep judoka's lovereniging Shima. Omdat Sjoerd en zus Maaike op dis- iveau judoën, zijn ze officieel lorden en trainen wekelijks bij lende Noordhollandse judoclub long uit Den Helder. idagmorgen moest Sjoerd aan- m de -55 kg klasse. Hij was in iterk bezette poule één van de deelnemers. Desalniettemin |de judoka uit Oudeschild een loede partijen gedraaid. De i-bander werd door de Noord- Ise top (allemaal bruine ban- iet respect tegemoet in. De eerste partijen draaide ipel en door een paar goede iche combinaties won hij met Ie score. Langzaam werkte zich met succes door de pou- ht zich bij de beste zes judo- de laatste partijen kreeg het erg zwaar en tot slot ver door een aanvechtbare beslis- m de uiteindelijke finalist. Voor [kansing kon Sjoerd niet meer ige concentratie opbrengen en laardoor een ereplaats. Sjoerd Ik vind het jammer dat ik it de finale ben doorgedrongen, heb toch wel een paar fijne gedraaid. Volgend jaar mag ik dezelfde leeftijdsklasse terug- l. Als ik goed blijf trainen maak een goede kans om revanche len" Ereplaatsen iar draaide Hidde de Vries met jystadse judoclub veel wedstrij- het district Oost-Nederland en Ie daar evenals zijn broer en il ereplaatsen. Sinds oktober de familie De Vries op Texel iten de judoka's uit Oudeschild lar maken in het judodistrict rolland. Samen met Richard irg was Hidde afgevaardigd door Dun Hong om de clubkleuren te verdedigen in de zwaarste gewichts- klasse. Richard Krijtenberg is één van de grote technische talenten in Noordholland, dit blijkt uit het feit dat hij op zeer jonge leeftijd al een zwarte band heeft. Hidde moet nog wel het één en ander aan zijn staan de techniek schaven, maar dit com penseert de Texelaar door een aantal goede grondtechnieken en vooral kracht. De 14-jaar jonge en ruim 95 kilogram zware judoka, had evenals zijn broer in de eerste partijen geen grote problemen. Opvallend was dat de blauwe-bander al zijn tegenstan ders versloeg met een muurvaste houdgreep. De tegenstanders van Hidde hadden dit al gauw door en zij deden er van alles aan om niet in een grondgevecht terecht te komen. Halve finale In de laatste partij voor de finale trof fen Richard Krijtenberg en Hidde de Vries elkaar. In deze partij draaide Hidde alsof hij een trainingspartij aan het judoën was. Richard kreeg daar door een gelegenheid aan te tonen dat hij meer techniek in huis had en scoorde een klein voordeel. Door dit resultaat mocht de zwarte-bander in de finale de kleuren van zijn club ver dedigen. Hidde greep door dit resul taat helaas naast de finale maar behaalde een schitterende derde plaats. De vele tegenstanders waren het met elkaar eens dat de finale ei genlijk al gespeeld was; de winnaar van deze partij zou kampioen van Noordholland worden. Richard be schaamde deze verwachting niet en werd overtuigend kampioen van Noordholland. „Fijn voor Richard en jammer voor mij, want bij de trainin gen weet ik Richard vaak te verslaan en nu heb ik even niet opgelet. Het is natuurlijk veel leuker om kampioen te worden. Maar ik vind derde van Noordholland ook al mooi klinken", was de reactie van Hidde. Trainer Freek Libosan was erg te spreken over zijn judoka's. „Naast de resultaten van Richard, Hidde en Sjoerd behaalden we nog een aantal ereplaatsen tijdens deze kampioen schappen. Daarnaast hebben we op hetzelfde moment goed gescoord op internationale toernooien in Vlaardin- gen en Tilburg. Het judo in de kop Twee judotalenten uit Oudeschild. rechts Hidde. links Sjoerd. (Foto Tessa de Graaffl van Noordholland zit weer in de lift. En daar dragen de Texelaars zeker een steentje aan bij. Ik vind het jam mer dat ze maar één maal per week kunnen trainen. Er zou eigenlijk een Texelse ondernemer moeten zijn die via deze Texelse judo-familie wat be kendheid aan de overkant wil krijgen. Door een sponsor zouden Hidde, Sjoerd en Maaike wat meer bij Dun Hong kunnen trainen en dat is goed voor de ontwikkeling van deze judo ka's en goed voor de sport en het ju do op Texel." ■playbackshow. De playbacks- ie vananvond in dorpshuis de Dorn zou plaatsvinden gaat niet :r hebben zich tekort deelne- langemeld. baar. De betalingsmoraal op goed. Over 1992 is slechts aan gemeentelijke vorderin- Jinbaar gebleken, een percenta- Iwaren. De commissie voor be- ™en beroepsschriften heeft vorig zaken behandeld. Dat zijn er Jeer dan in 1991. Dertig ervan i ongegrond verklaard, drie ge- één gedeeltelijke gegrond/on- yffld en vijf werden voortijdig (Jkken. j ir De Waal. De bazaar die in li werd gehouden had over lelling niet te klagen. De bru- rengst bedroeg f3.800,-. „We terugzien op een fijne dag", irganisatrice mevr. Verijzer- in. Op de bezitter van lotnum- blauw ligt nog een gehaakt te wachten. De prijs is af te ip Hogereind 13 in De Waal. „Texeltoerist '93 is aanzienlijk verbe terd. Kleurig, overzichtelijk, informa tief en onderhoudend", aldus een samenvatting van de eerste reacties op het vernieuwde toeristische ma gazine. dat afgelopen week door uit gever Langeveld de Rooy bij 106 verkooppunten op het eiland werd verspreid. Waarderende woorden zijn er ook voor de kaart van Texel, waarop vele toeristische attracties staan aangegeven en voor de duide lijke, in kleur uitgevoerde dorpsplat tegronden. Het blad is dit jaar voor het eerst in drie talen uitgevoerd. Het informatie ve gedeelte is niet alleen in het Ne derlands, maar ook in het Duits en Engels weergegeven. De informatie is overzichtelijker dan ooit, per taal voorzien van verschillende steunkleu ren en alfabetisch gerangschikt, zo dat de verlangde gegevens eenvoudig op te zoeken zijn. De redactionele artikelen, in de huidi ge opzet uitgebreid met artikelen in de Duitse taal, zijn met zorg samen gesteld en voorzien van prachtige kleurenfoto's, die het blad een kleurig en professioneel aanzien geven. De verhalen staan voor een groot deel in het teken van de Texelse natuur, maar gaan ook over actuele zaken als de nieuwe behuizing van de VVV en de zandsuppletie die dit en ko mend jaar plaatsvindt. Ook de spe ciaal voor Texeltoerist-lezers samengestelde fietsroute over het midden van het eiland kan als een aanwinst worden beschouwd. Wan delaars kunnen uit de voeten met een beschrijving van een tocht langs de Horsmeertjes. Het 128 pagina's tellende magazine (dikker dan ooit) verschijnt in de nieuwe vorm één maal per jaar en kost f3,95. Samen met de Texelse produktenfolder „Echt Texels" zijn er zelfs 160 pagina's in formatie. In maart 1994 wordt het volgende nummer (26e jaargang) uit gebracht. ten wat we in de negentiger innen verwachten. De groot- 'se-rage is voorbij en maakt oor andere stromingen in de Discotheek De Toekomst erin meegroeien." Aan het Js eigenaar Frits Langeveld die '■i medewerkers het Koger eta- int in Griekse en Romeinse eft herschapen. Zaterdag 'e Toekomst „nieuwe stijl". richting volgt op de ingrijpen- uwing van vorig jaar waarbij 'n technische opzicht werd mseerd. De jongste aanpas- erin veel decoraties en plan- verwerkt, geeft de Toekomst uitstraling. Welke mu- 'ing de dj's zullen draaien niet helemaal vast. „Mis- ®n beetje reggea of zo. Maar dat we ons niet langer rich- ElWitsluitend de jonge discolief- J verklaart Langeveld, die ~t dat deze toeristische doel- det jaar 2000 met een 'I zijn afgenomen. Nu mikt hij y«"rec'er publiek. „Tegenwoordig )0f.e 9asten op Texel niet meer ln bepaalde leeftijdscatego- itgaan hoort bij de levenstijl van een bepaalde groep jongeren tot minstens dertig jaar." Dit onderscheid in levensstijl (veel of nauwelijks uit gaan) neemt volgens Langeveld door alle leeftijdgroepen heen grote vor men aan. De leeftijdsopbouwvan de medewerkers wordt volgens Lange veld aangepast aan de nieuwe „Toekomst-filosofie". Mevrouw Dalmeyer mag zich sinds gisteren het honderdste lid noemen van tennisvereniging „Koogerslag". Uit handen van voorzitter Theo van Veen en ge flankeerd door penningmeester Nel Rommel (links) en secretaris Marjan van Aken werd de ten nisster hiervoor in de bloemetjes gezet op de stoep van het notari aat. Deze lokatie was niet zo maar gekozen. Direct daarna maakten de bestuursleden de oprichting van hun vereniging of ficieel door ondertekening van de notariële stukken. Zondag 4 april: HSV-Texel 14.00 u. ZDH-BKC 14.00 u. Tex. Boys-Sint Boys 14.00 u. Oosterend-DESS 14.00 u. De Koog-Berkhout 14.00 u. VVS-Texel 2 11.00u. De Koog 2-JVC 3 12.00 u. WGW 7-Tex. Boys 2 14.30 u. Texel 3-BKC 5 11.30u. Tex. Boys 3-Schagen 7 12.00 u. Junioren: Texel A1-CSV Al 11.30u. Oosterend B1-Con Zelo B1 10.30 u. Tex. Boys A1-Con Zelo A1 12.00 u. Dames: Tex. Boys-Alkmaarse Boys -14.00 u. Recreatievoetbal: De Koog-Texel 10.30 u. Oosterend-Tex. Boys 10.30 u. SVC-ZDH 10.30 u. Programma eilandcompetitie vrijdag 2 april: 20.30 u. 2 x juniorenwedstrijd 21.00 u. Veenbaas-Tiko Sportshop 21.30 u. Sportshop-Pilaar Tiko Voor vermelding in deze culturele- en sportagenda dient men zich te wen den tot de Stichting Ondersteuning Welzijnswerk, Postbus 143, 1790 AC Den Burg (Dorpshuis d' Ouwe ULO), telefoon 15582 of fax 14300. IFoto Gerard Timmerman) Mei 3 mei t/m 17 mei: Tentoonstelling van S. Kauz, tekeningen en aquarellen in tentoonstellingsruimte raadhuis te Den Burg. Geopend tijdens kantooruren. 4 mei: Doopsgezinde Zusterkring Den Burg, 14.30 uur, herdenking. 8 mei: Concert van Excelsior, Texels Mannenkoor en Soli Deo Gloria in N.H. kerk te Den Burg, aanvang 20.00 uur. 11 mei: Bijeenkomst Historische Vereniging, afd. stambomen in d' Ouwe ULO; aanvang 20.00 uur. 15 mei: Waddentoernooi op Texel. Noordhollands kampioenschap wielrennen voor recreanten. Start 13.45 uur; finish omstreeks 15.00 uur Emmalaan. Programma dinsdag 6 april: Veld A: mannen: 18.30 u. DGM-Maarcobouw Meubelh. 19.12 u. Meubelh. Texel-RWS DGM 19-57 u, Koogerend-Teso RWS 20.44 u. Autocentr.-Meltec/W Koogerend 21.31 u. Gr. Slock 2-Gr Slock 1 Bremak 22.18 u. Bremakker-Cocky's Slock 1 Veld B: mannen en vrouwen en gemengd: 18.30 u. Klif 12-7 Provinciën Nioz 19.12 u NBC-De Boer (C) RaboIJzer 19.57 u. RaboIJzer-De Waal Boer (C) 20.44 u. EcoMare-Super PH/Oranje 21.31 u. P.H./Oranjeb.-LenR Ecomare 22.18 u. ABN/AMRO-P28/De Krim LenR Veld C: vrouwen: 18.30 u. Zeilmakerij-Texèle Ass. Bremer Op de voorlaatste avond van klaver- jasclub Den Burg hebben Peter van Heerwaarden en Wil Derksen zowel de leiding van het totaalklassement als wel van derde periode overgeno men. Zij behaalden de mooie score van 7548 punten en gingen hierdoor van de vijfde naar de eerste plaats. Daar achter (met 7280 punten) kwa men Roel de Zwart en Carlo Bos. Zij belandden zo nog net in de top tien. Teun den Braven en Bea de Ridder behaalden 7145 punten en dat lever de een winstplaats op. Zij staan nu op de zestiende plaats. Ook een winstplaats was er voor Eric-Jan Geus en Peter de Porto. Met 7050 punten gingen zij naar de achttiende plaats. Volgende week is de laatste avond van de competitie. Er moeten dan nog vijf partijen worden gespeeld. Het zal nog spannend worden, want er zijn zeven kanshebbers voor de kampioenstitel. Totaal na 100 partijen: 1. W Derksen-P van Heerwaarden 163866, 2. Echtpaar F Veeger 163610; 3. J. Wiersma-J. Vinke 162942; 4. F Halsema-E Eelman 162863; 5. J. Witte-D. van der Shkke 162613; 6. J. Hopman-R. de Ruwe 162118; 7. K van Heerwaarden-R. Caspers 161245; 8. H. Bakker-C. Vinke 159661; 9. A Dijker-N. Koo- men 158955; 10. R de Zwart-C. Bos 158621 Stand derde periode: 1 W Derksen-P. van Heerwaarden 51068; 2. F Hopman-R de Ru we 50750; 3. Echtpaar F. Veeger 49054; 4. J. Witte-D. van der Slikke 49053, 5 H bakker-C. Vinke 49023. De tweede viswedstrijd in de serie om het kampioenschap is gewonnen door Johan Hopman. Hij haalde maar liefst zeven vissen op de kant met een totale lengte van 134 cm. Twaalf vissers traden aan. De volgende wedstrijd is op 10 april om 18.30 uur bij Nieuweschild. Wie mee wil doen aan de paas- wedstrijd kan zich tot 8 april opgeven via telefoonnummers 13986, 17297 of 13875, Als aas zijn alleen pieren toegestaan. De wedstrijd begint om 9.30 uur. Ook de eigen leden van de sportvissersclub dienen zich hiervoor aan te melden. De heren van Tevoko 1 hebben de uitgestelde wedstrijd tegen Sea- hawks de enige overgebleven con current voor het kampioenschap gewonnen. Tevoko trad met een vol ledige selectie aan en een ruime ze ge in de eerste set was de basis voor een overwinning van 3-1. Met dit resultaat is Tevoko voor de ach tervolgers onbereikbaar geworden. Tevoko begon na de peptalk van de coach uitermate gemotiveerd aan de eerste set, die met overdonderdend flitsend aanvalspel zeer snel met 15-5 werd gewonnen. De tweede set, nu met Koos Doeven en Berry Koning in de ploeg, verliep een stuk moeizamer. Seahawks kwam beter in de wedstrijd. Door veel slordigheden en ongeconcentreerd spel van Tevoko kwam Seahawks aan een 8-6 voor sprong, Tevoko kwam weer bij tot 8-8 en bleef beneden peil acteren. Na een spannende eindfase van deze set was het toch Tevoko dat deze tweede set met 13-15 naar zich toe trok. In de derde set durfde coach Van der Vliet het aan om routiniers Jitze Beintema en Mardik Leopold aan de kant te houden. Dit pakte helemaal verkeerd uit. Seahawks liep snel uit naar een vorsprong van 5-0 voordat Tevoko in een time out vluchtte. Bij een achterstand van 9-0 werd Jitze Beintema in de ploeg gebracht voor Koos Doeven, gevolgd door Mardik Leopold voor Berry Koning. Pas bij 12-1 begon Tevoko echt aan de in haalrace. Langzaam kwam Tevoko dichterbij. Bij 11-14 scoorde Sea hawks het verdiende vijftiende punt en kwam de tussenstand op 1-2 voor Tevoko. 19 12 u. Nioz-Ass. Bremer Zeilmakerij 19.57 u Leydekkers-Westerl. Durper Dr. 20.44 u. Eierl. Huis-Durper Dr. Leydek. 21.31 u. Visser's B.-Cohen Ria's W. 22.18 u. Ria's Winkeltje-Rival Visser's B. Wedstrijdleiding: Frans en Guus, tel. 14171 Kobeko-Tevoko '70 1-2; Stuc van der Woude De Pilaar 3-0: Tatenhove-Paal 9 1-2; Gr. Slock 2-Teso 1-2, Perfect Bodies-Meltec/Waayer 2-1; Twaalf Balcken-Gr Slock 1 2-1; Mantje-Durper Drup 1-2; Garantmarkt-SI. de Boer (Cocks- dorp) 1-2; NBC-Super 3-0; PH Oranjeboom- Foto de Waal 3-0; EcoMare-LenR 0-3; Paal 28/De Krim-Graaf Spuiterij 3-0; Vespertina- Question 2-1; Leydekkers-Hasrstudio 0-3; Gr. Slock 1-Smash 3 2-1; Wiersma Antiek- Meermarkt 1-2; Nioz-Smash 2 0-3; Klif 12-Ass Bremer 3-0. Zaterdag houden Ponyclub „De Klep- pertjes" en Landelijke Rijvereniging „De Waddenruiters" een onderlinge wedstrijd aan de Ploegelanderweg. De wedstrijd is de eerste van het zo genaamde „groene seizoen". Hierbij wordt op gras gereden. Om 9.15 uur wordt met de dressuur gestart. De 59 deelnemers zullen over drie rijbanen verdeeld hun kun nen aan de jury tonen. Ook zal een wegparcours door het bos over de ruiterpaden worden verreden. Iedere ruiter krijgt de mogelijkheid een springparcours te rijden, om in aan merking te komen voor het clubkam pioenschap. Om 14.30 uur wordt een parade gereden waarbij de prijzen worden uitgereikt. Wedstrijd programma De Mareis Zaterdag 3 april in sporthal Sportlaan 19.00 u. De Mareis-Break Out 2 (D) Zondag 4 april in sporthal De Brug 14.00 u. Zeemacht-De Mareis (H) Zaterdag 3 april in Ons Genoegen 12.00 u. Tevoko 1-Noordkop 1 (J/C) 13.30 u. Tevoko 2-Zeemacht 1 (H) 15.00 u. Tevoko 1-Juvoc 1 (H) 13.30 u. Tevoko 1-De Boemel 2 (D) 15.00 u. Tevoko 2-De Boemel 1 (D) 13.30 u. Smash'68 1-Quelderd./Sh 2 15.00 u. Tevoko 3-HCSC 4 (D) Maandag 5 april in sporthal Sportlaan 18.45 u. HCSC 3-Tevoko 3 (D) Net als vorig jaar was het volleybal toernooi van Assurantiekantoor Bre mer en Aannemersbedrijf Tatenhove, dat zaterdag in sporthal Ons Genoe gen plaatsvond, een succes. De orga nisatie had de gastploegen zorgvuldig uitgezocht, waardoor er veel span nende wedstrijden te zien waren en zowel op de tribune als in de kantine een gezellige sfeer heerste. Het ge moedelijke karakter werd on derstreept door de prijzen: voor alle teams was er een groot bord met hapjes, ter ondersteuning van het „nakaarten". De winnende teams kregen als extraatje een schaal bitter ballen gepresenteerd. Zowel in de dames- als in de herenpoule werd de strijd om de toernooizege beslist op doelsaldo. Damesteam Smash '68 had een beduidend beter setgemid delde dan Vissers Bouwbedrijf, dat eveneens drie partijen had gewonnen. En hoewel bij de heren Tatenhove het onderlinge duel van Teso wist te win nen, eindigden beiden met drie winstpartijen bovenaan en won Teso op setgemiddelde. De eilandcompetitie-ervaring van LenR gaf de doorslag bij de gemengde teams. Hoewel LenR in de competitie geen uitblinker is, was het team dit maal alle vier tegenstanders de baas. Uitslagen: Dames: 1 Smash '68 3 punten (saldo +30); 2. Vissers Bouwbedrijf 3 8); 3 Meermarkt 2; 4. Zeilmakerij 1 (-10); 5. Ass. Bremer 1 (-18). Gemengd: 1. LenR 4; 2. Cocky's Kapsalon 3; 3. Moerbeek 2; Tatenhove 1; Super 0. Heren: 1. Teso 3 18); 2. Tatenhove 3 9), 3. Ass. Bremer 2, 4. Grooten Slock 1 (-20); 5. Paal 9 1 (-21). In de vierde set startte Tevoko met de basisopstelling van de eerste set om toch maar de begeerde drie pun ten in de wacht te slepen. Tevoko liep als een geoliede machine uit naar 9-0 en Jeroen de Waal kwam in de ploeg voor Marco Tuntelder. Lang zamerhand kwam Seahawks echter weer dichterbij en moest Tevoko weer op haar tellen passen. Bij 12-8 voor Tevoko scoorde Jitze Beintema twee keer direct uit de service. Na een hele ronde te hebben door gespeeld, was het dezelfde speler die weer rechtstreeks uit de service het vijftiende punt scoorde. Met dit resul taat kan Seahawks Tevoko niet meer inhalen en staat niets het kampioen schap meer in de weg. Bij de eerstvolgende thuiswedstrijd, zaterdag om 15.00 uur tegen Juvoc 1, zal deze prestatie op passende wij ze worden gevierd met hopelijk veel trouwe supporters op de tribune.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 9