Heren levoko stellen me: tz oetbaluitslagen [oetbalprogramma fudeschild heeft ligen voetbalteam Dames Mareis bijna kampioen NH Wielercompetitie Lammetjestocht Voetbaldames stunten tegen Alkmaarders Verrassende winnaar springwedstrijden Jeugd Texelse Boys collectief kampioen Teleurstellende wedstrijd van Texel in Heiloo Fietsen te huur bij wielervereniging Kampioenstitel kan Gamma niet ontgaan Tweede plek verkeken voor heren Mareis CKZ opent zeilseizoen Kampioensaspiraties BKC doen ZDH das om TEXELSE f COURANT terdag 3 april: S-De Koog (Z) 9-0 nioren: cces BMexel BI 6-4 Koog CTWinkel Cl 6-0 sterend C1-Tex. Boys C2 1-4 tel C2-Wiron C2 afgelast telse pupillencompetitie: (e| D1-SV0 01 6-0 t Boys Dl-Tex. Boys D2 10-0 Boys E1-SVC E1 6-1 iH E1-0osterend E1 3-5 iH F1-Tex. Boys F1 2-0 „dag 4 april: IV-Texel 1-0 t. Boys-Sint Boys 2-3 isterend-DESS 3-0 1 Koog-Berkhout 3-2 (S-Texel 2 3-4 Koog 2-JVC 3 0-8 3W 7-Tex, Boys 2 0-9 tel 3-BKC 5 4-6 nioren: tel A1-CSV Al 5-3 isterend B1-Con Zelo B1 n.o.g. t. Boys A1-Con Zelo A1 uitgesteld pmes: K. Boys-Alkmaarse Boys 1-0 jcreatievoetbal: j Koog-Texel 0-0 Isterend-Tex. Boys 3-0 ÏC-ZDH 9-0 pterdag 10 april: i Koog (Zl-Zaandijk 14.00 u. Ixelse pupillencompetitie ïxel D1-Oosterend D1 }C E2-Tex. Boys E2 l Koog E2-Texel E1 Ixel E2-Texel El IC F2-Texel F3 Koog F1-Texel F2 isterend F1-Texel F1 aandag 12 april: hellinkhout-De Koog xel 2-VVS 2 IC 4-De Koog 2 emacht 3-Texel 3 hagen 7-Tex. oys 3 12.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.30 u. 12.00 u. 14.30 u. ■mes: Boys-VVZ lecreatievoetbal: ]>H-SVC 14.00 u. 10.30 u. Iterdag 17 april: ■andijk-De Koog (Z) 14.30 u. ■nioren: H Niedorp BI -Oosterend B1 |xel B1-VZV B1 jicces B1-De Koog C1 [C C2-Oosterend C1 Slder C2-Texel C2 mdag 18 april: ixel-De Rijp Vesdo-Tex. Boys Éit Boys-ZDH hellinkhout-Oosterend SS-De Koog -Bxel 2-ZAP 2 lcces 3-De Koog 2 xel 3-Zeemacht 3 14.30 u. 13.30 u. 13.30 ju. 13.00 u. 13.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 11.30 u. 12.00 u. 11.30 u. Jmoren: lartanen A1-Texel A1 12.00 u. lelbert A1-Tex. Boys Al 14.30 u. ■mes: Inkel-Tex. Boys icreatievoetbal jTex. Boys-ZDH Koog-Oosterend fC-Texel 14.00 u. 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. Ideschild beschikt sinds kort over |n eigen voetbalploeg. Het l-pupillenteam van SV Texel bestaat ■ledig uit spelers uit het visserdorp. Jideschild mag dan geen eigen club Ibben, sinds de winterstop bewijzen 7 achtjarige knapen, allen zo'n acht Br oud, dat ze onder aan de dijk |slist een balletje kunnen trappen, t ze dik bovenaan staan danken ze jeugdsecretaris Jan Raven tISDAG 6 APRIL 1993 Met nog één wedstrijd te gaan heb ben de dames van de Mareis een groter kans om kampioen van de derde klas district Noordholland- Noord te worden. Vooral na de klinkende overwinning van zaterdag tegen Break Out 2 èn omdat Stedebroec twee punten heeft laten liggen tegen datzelfde Break Out 2. Stedebroec is nog steeds de enige concurrent voor het kampioenschap van de Mareis. Omdat Break Out 2 had gewonnen Nadat de afgelopen maand enkele trainingswedstrijden zijn gehouden, begint dinsdag 6 april, aanvang 19.00 uur (jeugd 18.15 uur) de voor jaarscompetitie van de Wielervere niging. De competitie begint met een criteri um op de wielerbaan. De tweede wedstrijd op vrijdag 9 april is de tijd rit: baan-Hogeberg-baan. Deze wedstrijd is de eerste van tien wedstrijden, verdeeld over het gehele seizoen, die meetellen in de tijdrit competitie. De finale hiervan vindt plaats tijdens het Noorhollands kam pioenschap tijdrijden op 11 sep tember. Op 12 april (Tweede Paasdag) houdt WSV Het Gouden Boltje alweer voor de vierde keer een lammetjestocht. Deze wandelotcht staat in het teken van het voorjaar, met al zijn onluiken- de schoonheid in de natuur. De af standen zijn: 5, 10, 15, 20 en 40 kilometer. Voor deze tocht is een speciale herinnering ontworpen. Het inschrijfgeld is f 5,- met, en zonder herinnering ƒ2,50. Leden hebben op deze inschrijfgelden een korting van ƒ1,00. De start is in de kantine van LBO, Emmalaan te Den burg. Voor de 40 km van 9.00 tot 10.00 uur; de 25 km van 9.00 tot 11.00 uur; de 5, 10 en 15 km van 9.00 tot 14.00 uur. De volgende wandeltocht is de Vogel wandeltocht op Hemelvaartsdag (20 mei), start vanuit De Kaapsnol te De Koog. van Stedebroeck waren de Mareis gewaarschuwd. Het viel echter mee. Al vijf minuten was de wedstrijd geen wedstrijd meer. Voor Break Out 2 stonden geen belangen op het spel. Break Out 2 wilde er liever een fysiek duel van maken, wat bij de Mareis vooral in de tweede helft veel irritaties opwekte. Het provoceerde, en ook het ongemotiveerde gedrag van de tegenstander leidde bij de Mareis tot veel persoonlijke fouten. Hiermee kwam de overwinning ech ter niet meer in gevaar. De mooist mogelijke aanvallen werden afgerond met succes. Eindstand: 48-17. Zater dag 17 april speelt de Mareis haar laatste wedstrijd in sporthal Sport- laan te Den Helder, aanvang 19.00 uur. Een strijd om het kampioen schap, want tegenstander is Stede broec die nu op de tweede plaats staat met twee punten verlies. Winst moet mogelijk zijn, gezien de laatste winnende confrontatie 44-22. Scores: Marga van Liere 2; Odile Nitsche 12; Louise van de Sluis 26; Gatske Ykema 8. De dames van Texelse Boys hebben het op de vijfde plaats staande team van Alkmaarse Boys, geheel tegen al le verhoudingen in, met 1-0 versla gen. Met hulp van een toeschouwster werd het elftal compleet gemaakt. Greta Bergsma schoot na een half uur in na een vrije trap. De Alkmaarse dames waren duidelijk beter, maar verprutsten al hun kan sen. De Texelse meiden gaven maar liefst zes hoekschoppen weg, maar hun tegenstanders kwamen niet ver der dan twee schoten op de paal. De eindstand bleef 1-0. Gyvo uit De Koog was zaterdag de verrassende winnaar van de spring wedstrijden die de Texelse gymvereni gingen in 't Skiltje hielden. Zowel de wedstrijden als de demonstraties werden met veel enthousiasme af gewerkt. De uitslag: 1. Gyvo 8.638 pt., 2. GVT 8.498 pt., 3. GOS 8.35 pt.. 4. ZDH 8.25 pt.. 5. GVO 8-23 6. SVC 8.06 pt. Het E1 pupillenteam van Texelse Boys behaalde zaterdag het kampioenschap Vlnr. Vooraan Jaap Witte, Ronalde dePorto, Michiel Novak, Bart Graaf. Achter: Begeleider Ko Lexmond, Peter Eelman, Wouter Zijm, Benni^ Keesom en coach Sieme Jan Zijm. (Foto Gerard Tirnmerman) „Hun kampioenschap van dit voet balteam is het resultaat van drie jaar intensief samenspel", licht coach Sieme Jan Zijm het succes van de E1 pupillen van Texelse Boys toe. Met liefst 34 punten uit 17 wedstrij den gaan de jeugdige voetballers uit Den Burg onbedreigd aan de leiding. Tegenstanders hadden dan ook geen schijn van kans tegen de hechte groep die elkaar op de grasmat blin delings wist te vinden. Trouw elftal begeleider Ko Lexmond bespeurde binnen zijn ploeg geen zelfzuchtige instelling, maar juist een „goed col lectief". Ook qua trainingsopkomst bleek het team niet te verslaan. Dat ze bovendien makkelijk scoren be wees het aantal doelpunten. Begelei der André Keesom turfde totaan zaterdag liefst 189 doelpunten. De selectie van Texel 1 kon zijn re centelijk vader geworden coach Wil lem Roomeijer zondag j.l. niet met een overwinning verrassen. Hoewel een bus met supporters was meege reisd trokken de Texelaars uiteindelijk aan het kortste eind. De eilanders begonnen sterk aanval lend en de eerste tien minuten kre gen de gebroeders Koning behoorlijke scoringskansen, maar het kleine beetje voetbalgeluk hadden ze niet aan hun zijde. In de achttiende mi nuut schoot Paul van Exel juist naast. Ook de thuisclub kwam enige malen gevaarlijk voor het Texelse doel. Door het hobbelige veld waren vele passes onzuiver, zodat het moeilijk was de bal onder contróle te krijgen: ruststand 0-0. Na de thee was Marcel Ris vervan gen door Henk Knol, ook hij kwam niet tot gevaarlijke acties. Paul van Exel knalde nog eens over en naast het Heilooër doel. In de 72e minuut kwam HSV op 1-0. Texel zette een wanhoopsoffensief in doch er werd te onnauwkeurig en te krampachtig gespeeld. Alles zat tegen. Ongeveer tien minuten voor afloop werd Erwin Koning nog gewisseld met Marco Koorn, doen ook dat mocht met ba ten. Vlak voor tijd werd Paul van Exel nog gevloerd op de rand van het strafschopgebied. De hiervoor toege kende directe vrije schop leverde voor Texel echter niets op. Eindstand: 1-0. Texel staat nog steeds op een fraaie derde plaats op de ranglijst. Zondag 18 paril speelt Texel 1 tegen koploper De Rijp. Dit belooft een spannend du el te worden. Hier dient de groen zwarte selectie er met volle overtuiging en bezieling tegen aan te gaan. Kinderen die graag willen racefietsen, kunnen voordelig terecht bij de Texel se wielervereniging. Na een vrijblij vende kennismaking met deze sport kunnen zij voor een jaar een racefiets huren bij de club voor 760,-. Een helm en handschoenen worden bijge leverd. De wielervereniging start dinsdag met de competitie Belangstellenden zijn iedere dinsdag en vrijdag welkom vanaf 18.15 uur. Bestuursleden zijn dan aanwezig om ouders van enthou siaste jeugd van goede raad te voorzien. Wie meer informatie wil hebben kan bellen met Jan Buis, telefoon 13869. f f t ff aanvalsopbouw van routiniers als Jit- Koning en Jeroen de Waal kreeg Èyfllgt fff I/Pillar hoofdaanvaller Mark Prins volop de 'f/'VCl fOLrf iCtfJ V\7Iliy gelegenheid vernietigend uit te halen. Met een gemakkelijke 3-0 overwin ning op Juvoc 1 heeft Tevoko 1 za terdagmiddag in sporthal Ons Genoegen het kampioenschap in de eerste klasse veiliggesteld. Met 56 punten uit 20 wedstrijden is het vol leybalteam niet meer te passeren. Volgend seizoen komt het herenteam uit in de promotieklasse voor de der de divisie in de regio Noordholland. Tegen de degradatiekandidaat uit Ju- lianadorp hoefde het „dreamteam" van zaterdag Tevoko niet tot het uiterste te gaan. „Tja, de tegenstand valt het hele seizoen al wat tegen in deze klasse", verklaart coach André van Vliet de zegereeks van zijn team dat slechts éénmaal het onderspit moest delven. Anders dan vorig jaar, toen Tevoko net naast het kampioen schap greep, was het team dit sei zoen vastberaden op jacht naar de titel. Tegenstanders moesten keer op keer toezien hoe hun aanvallen wer den gestuit door hoofdblokkeerder Martin Koenen en Marco Tuntelder. Maar ook de verdedigingslinies ach terin waren nauwelijks te verschal ken. Dankzij een goede Terugkijkend constateert Van Vliet dat het spelniveau van Tevoko on danks de overwinningen niet altijd even hoog was. „Door het ontbreken van goede tegenstand, was de spelstijl dit seizoen wel eens wat ge makkelijk." In de vele time outs trok de coach ook zaterdag fel van leer om zijn team op te peppen tot goed spel. De verwachting is dat Tevoko volgend jaar in de promotieklasse een zware dobber zal hebben aan de te genstanders. „We zullen beslist meer moeten gaan trainen." Met nog maar één wedstrijd te spe len, lijkt Gamma na de 8-3 overwin ning op De Koog het kampioenschap niet meer te kunnen ontgaan. Of schoon de tuchtcommissie nog uit spraak moet doen over de gestaakte wedstrijd tegen Jelleboog, kan Gam ma komende vrijdag bij winst op Ca sino de kampioensvlag in te top hijsen. Theoretisch kunnen Texel, dat met 5-1 Klif versloeg, en Mantje Gamma nog bedreigen maar de kans op een eventueel kampioenschap is gering. Door de competitieverplichtingen van Gamma en Jelleboog, is de beker wedstrijd Gamma-Jelleboog verscho ven naar vrijdag 16 april (22.30 uur). In de eerste klasse is De Koog 2 kop loper Klif 2 tot op één verliespunt ge naderd, door met 6-5 Texel 2 de te verslaan. Oosterend 2 zag kans op een eventueel kampioenschap ver minderd door in de afgelopen week twee keer gelijk te spelen. Komende vrijdag spelen Oosterend 2 en Klif 2 tegen elkaar. In de tweede klasse won koploper Jelleboog 3 met 4-2 van Bakkers Ijzerhandel. Nummer twee, Plus Klus, won zelf twee keer en is Jelleboog 3 nu op één punt ge naderd. De derde klasse is nogal on overzichtelijk door het verschil aan niet alleen aan hun kracht. „Nee, er lopen echt een paar aardige voetbal lers tussen." Het achttal oefent dan ook elke week fanatiek onder leiding van Raven of Erwin Koning op het speelterrein of het parkje aan de Ruij- terstraat in hun dorp. „Helaas is het voetbalveld in Oudeschild na een on derhoudsbeurt verandert in een knol- lenveld. Jammer, want dat geeft op de trainingen toch wel wat proble men", aldus Raven. Op de foto bege leiders Jan de lugt (r) en Ton Dors met hun team dat door de Sportshop in het nieuw is gestoken. (Foto Gerard TimmermanI wedstrijden. Casino 3 staat bove naan, maar heeft twee verliespunten meer dan De Koog 5. Kop loper in de vierde klasse Klif 4 ver loor verrassend van Casino 5 met 6-4, waardoor Oosterend 6, dat zelf niet in actie kwam, weer mogelijkhe den heeft om zich in het kampioen schap te mengen. De volledige standen zijn te bezichtigen op het mededelingenbord in de sporthal. Programma Woensdag 7 april: 17.00 u. Texel 2-Casino 1 (JA) 17.50 u. Casino 2-De Koog (JB) 18.40 u. Klif 2-Klif 1 (D) 19.30 u. De Krim-Casino 1 (D) 20.20 u. Nioz-ZDH v 21.10 u. Gamma 2-Oosterend 3 22.00 u. De Koog 5-Texel 3 Zaaldienst: Mantje Donderdag 8 april: 18.00 u. Casino 3-Nioz 18.50 u. Jelleboog 4-Casino 5 19.40 u. Mantje 3-Timmers Bakkerij 20,30 u. Mantje 2-De Koog 30 u. 21.20 u. De Koog 2-Rab 22.10 u. De Koog 4-Oosterend 5 Zaaldienst: De Krim Vrijdag 9 april: 17.30 u. De Krim-Klif 3 18.20 u. Klif 2-Oosterend 2 19.10 u. Jelleboog 2-Texel 2 20.00 u. Gamma-Casino 20.50 u. Jelleboog-Klif 21.40 u. Mantje-De Koog 22.30 u. Bekerwedstrijd uitgesteld Zaaldienst: Jelleboog Ondanks een monsterscore van 92-63 tegen het Helderse Zeemacht 2 is het zicht op een tweede plaats voor de heren Mareis verkeken. Kampioen Zodiac verloor namelijk af gelopen zaterdag van JBC Noorder haven 4, de nummer twee, dat daarmee onbereikbaar is geworden voor de Mareis. De heren Mareis reisden afgelopen zondag met de minimale bezetting van vijf spelers af naar sporthal De Brug in Den Helder. In het eerste kwartier van de eerste helft waren beide teams gelijkwaardig, met vaak een kleine voorsprong voor de Ma reis. Toen plaatsten de Mareis een korte tussensprint en sloegen daar mee meteen een gat van 20 punten bij rust: 47-27. In de tweede helft probeerde Zeemacht nog wel dichter bij te komen, maar de Mareis bleven goed spelen en straften de foutieve schoten en onderscheppingen gena deloos af. Met nog zes minuten te spele.n was de stand inmiddels 76-46 en probeerde de Mareis voor de 100 punten te gaan. Dit was ech ter te hoog gegrepen en uiteindelijk werd het 92-63, dat toch de hoogste seizoenscoren betekende. De laatste wedstrijd van het seizoen spelen de Mareis thuis; op 17 april tegen de Adelborsten; een gevecht om dé der de plaats op de ranglijst. De Cocksdorper kustzeilvereniging start dit jaar het seizoen op zaterdag 10 april. Om 9.00 uur wordt begon nen met het opbouwen van de ac commodatie op het strand bij Paal 33. 's Avonds is de voorjaarsledenverga dering in het nieuwe clubgebouw dat dan tevens feestelijk wordt ge opend. Veel leden hebben de afgelo pen weken hard gewerkt om dit ge bouw op tijd af te krijgen. Op de agenda staan onder meer: wedstrijd commissie, bestuursverkiezing, finan cieel verslag en loting van de ligplaatsen. De aanvang van de ver gadering is 20.00 uur. Zondag 11 april is een trekker op het strand voor vervoer van de catamarans naar de ligplaatsen. Maandag (Tweede Paasdag) vindt de traditionele ope ningswedstrijd plaats. Wedstrijdleider Fetze de Haan houdt om 10.00 uur briefing. Er zijn toepasselijke prijzen te winnen. Met ZDH wil het nog niet vlotten. De voetballers uit Den Hoorn kwa men er tegen BKC, tweede op de ranglijst, niet aan te pas. Nadat de zwaluwen met de rust al tegen een 0-4 achterstand aankeken, verlieten ze het veld met zes tegengoals. Wist ZDH-coach Henk de Ruijter zijn manschappen vorige week tegen Pet ten na de 0-3 nog op te peppen tot een succesvol tegenoffensief, zondag zat het er niet in. BKC, dat overloopt van kampioensaspiraties, gunde de Hoornders geen kans. Zowel qua sa menspel als in de duels van man tot man waren de fanatieke Noordhollan ders ZDH de baas. De druk op het doel van Mark Hessel Huizinga resul teerde na tien minuten door een on gelukkige verdedigingsactie in 0-1. inmiddels traditioneel liet nummer twee niet lang op zich wachten. Met een gericht schot in de linkerkruising leidde BKC aanvaller Martien Verbrug- gen zijn serie van vier goals in. Dank zij een goed uitgespeelde aanval wist hijhalverwege de eerste helft op nieuw het doel te vinden. Bij zijn der de goal had de machteloze ZDH-defensie zich al bij zijn scorings- drang neergelegd. Na rust lagen de spelverhoudingen niet anders. Ondanks goede ZDH- voornemens wist de sluwe aanvaller weer een opening te forceren, waar bij ook het solidaire optreden van ZDH-lijnrechter Bouk Vredevoort de arbiter niet van zijn beslissing kon af brengen. De laatste goal viel overeen komstig de eerste na een ongelukkig optreden van de Hoornders, die na rust via enkele bliksemacties de te- gengoal binnen handbereik hadden. Eindstand 0-6. Champagne en bloemen voor het kampioensteam van Tevoko. Vlnr. staand. Jitze Beintema. Koos Doeven, Marco Tuntelder, Mark Prins en Martin Koenen Gehurk: coach André v/d Vliet. Berry Koning. Joost Albers en Jeroen de Waal. (Foto Gerard Timmerman

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7