„Een teken van minachting" laadsleden laten verstek iaan op Paaseiland-avond TEXELSE J> qouraNT jratis ritje door Supermarkt dankzij Week van de Winkel BEZORGERS TEXELSE COURANT Gastouderschap voor Europa Kinderhulp Zandsuppletie Auto van de weg door aanrijding Herkomst nog onbekend Olievlek Waddenzee verdampte snel Programma basketbal Sijgende lijn bij junioren basketbal Bestuurswisseling bij Tesselhuus LriJDAG 9 APRIL 1993 ten stemmig muziekje, een diapre sentatie. verschillende spre- Eers ..maar geen toehoorders. Dat Las de trieste situatie op informatie avond over de band tussen Texel en paaseiland die Stichting De Vogel- jnan dinsdagavond belegde voor laadsleden in De Scholerie. Alleen fcoA-er Jan Koolhof had de moeite henomen naar Eierland te komen, fees Hin. Jaap Vlaming, de burge meester en de wethouders Terpstra ,en Krijnen hadden telefonisch afbe- ||cht gedaan. De rest bleef, zonder [enig bericht, weg. Omdat uit de behandeling in een Commissievergadering bleek dat de laadsleden niet goed geïnformeerd Laren over de zusterhand tussen ■Texel en Paaseiland en de bedoeling tan het Moai-beeld dat Stichting De Xogelman op het eiland wil laten ver lijzen, werd een informatie-avond be legd. Alle raadsleden hebben bersoonlijk een invitatie gekregen. Jjiek Welboren zat er verslagen bij. I Het was toch echt een duidelijke pitnodiging. Maar men is kennelijk piet geïnteresseerd...." Niet Niek be avond, die tevens was georgani seerd om duidelijk te maken dat het om een initiatief gaat van Stichting De Vogelman en niet om schilder Welboren persoonlijk, had een boei ende bijeenkomst kunnen worden. De bedoeling was om na een korte diale zing en een uitleg over het maken van de Moai-beelden, aan te geven hoe belangrijk het plaatsen van een beeld op Texel is voor de band met Paaseiland. Marianne Hoven zou na mens de Stichting zijn ingegaan op het belang van het beeld voor de cul tuur en bijvoorbeeld ook het onder wijs op Texel. „Er is al navraag gedaan naar de mogelijkheid van ex cursies als de beeldhouwer aan het werk is." Ook L. Roggeveen, vanaf het begin betrokken bij het Paasei landproject, was speciaal voor de bij eenkomst naar het eiland gekomen. H. Flens was er namens polderge meenschap Eierland en zit tevens in Stichting De Vogelman. Botte reacties Welboren verbeet zijn teleurstelling en deed dappere pogingen om zich in te leven in de motieven van de raadsleden om niet te verschijnen. „Eerst al die botte reacties in de commissievergadering en nu dit. Ja, ik vind het jammer dat de gemeente- [let karretje van Leny Kikkert die za- Jerdag met een opgewonden blik joor supermarkt de Dagmarkt Scheurde bleek te klein voor alle boodschappen die ze in razend tem po had bijeengegraaid. Na afloop be kkende een fronsende winkelschef flaas van der Berg dat ze binnen wee minuten voor f450,90 bij elkaar I gegraaid. Kikkert was winnares leworden van de prijsvraag ter afslui- Ing van de Week van de Winkel, leelnemers moesten de namen van Je negen raadsleden noemen die ac tief waren geweest achter de toon bank. "wethouder Terpstra (werkgelegen heid) sprak ter afsluiting van de pro- potieweek van de detailhandel de loop uit dat de actie zou bijdragen let imago van werken in de winkel te verbeteren. „Want er is sprake van een spanningsveld. De klant wil graag vriendelijk worden bediend, ter wijl het beroep van winkelbediende niet hoog staat aangeschreven." Hij zegde de winkeliers toe dat de perso neelskwestie ook van gemeentezijde de aandacht heeft, maar verwachtte dat een wat „bredere toepassing van de CAO" een gunstig effect zou heb ben. Organisator Peter Bakker, die te vreden was over het verloop van de week, sloot zich aan bij de spreker. „Binnen enkele branches zijn reeds goede arbeidsafspraken gemaakt. Het is te hopen dat andere sectoren vol gen." Hij vond het jammer dan niet alle raadsleden tijd hadden gevonden achter de toonbank plaats te nemen. „IMaar dankzij de week hebben ze nu toch meer inzicht in het werk." Ook prees Bakker de aandacht op Radio Texel en de medewerking van de scholen. Leerlingen van OSG De Ho- geberg maakten zelfs een film met als thema: „Wat is er leuk aan wer ken in de winkel". laam 'eter van Heerwaarden lenk van Heerwaarden lartijn Beers rry v.d. Veen Bas Griffioen lees van Es llarike Janssen itefan Huisman [aula Vrijdag levrouw Barhorst £Piet Zijm levrouw A. Mulder olanda Leijen itze Betsema usan Kooiman etra Hin eter Broekman arendregt, Janine ebastien Boon usan Boon nnemieke Kooiman lw. v.d. Vis-Dijker né Koopman ina Bos Bram Kuip Brouwer Kuip jpcardo de Graaf jhristien Veeger Per post rvvin Goënga ljW"ben van der Zee ™artijn Barendregt ïfiniëlle van Leersum ftik Hooyschuur Route Den Burg A. Den Burg B. Den Burg C. Den Burg D. Den Burg E. Den Burg F. De Zes, Bg. Houtstr., Houtwg., Witte Kruisln., Kogerwg./ Kogerstr. 1-57/2-74, Jan Reystr. De Mars (oudste deel)/Spinbaan De Mars v.a. Buytengors, Sluys- coog, Verlaet, Kofbaeck, Duyker- dam, Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw., Oorspr.w., Stengw., Limietw. Midden-Eierland en Oorsprongweg Vuurtoren/Krimweg Het Noorden Oosterenderweg, Ongeren, Meijerte- bos, (Waalen)burgerdijk Oost Spangerw., Marsw., Kadijksw., Hal- lerweg 20, Veenselangweg Hogeberg, Reijer Keijserstr, Haller- weg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1-68, Waterwg Zuidhaffel Westerw., Driehuizen, Keesomln. 45 Pontw. 91-95, Akenb., Hemmerkooi Rozendijk, Smitsweg Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 Californiëw., Pijpersdijk, Pontw. 123-224, Ruigend., Mien- terglop, Bosrandw. v.a. 516 Kogerweg De Kaai Eierland, Postw., Hollandsew., Hoofdweg (ged.) Hoornderw., Hemmerw., Emmaln.33 Slufterweg/Zanddijk Telefoon 12573 12038 14301 12531 14365 14030 10131 14478 10443 12763 19223 17956 16344 18235 13956 17908 16362 11231 16225 18307 18332 18635 18869 13621 19339 12836 13665 14216 12229 15365 18915 11231 19653 11653 Jan- Gollards/Samen Eén, Beatrixlaan 1-143 oneven en 2-58 even Binnenburg iolaaf u" ^uVckstraat, Duinreep, Elemert, Gasthuisstraat 1-31, Golfslag, Gravenstraat, Groe lslraar °9erstraaL Ada van Hollandstraat. Hollewal, Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39; Mo Inenrrl 'endwarsstraat, Noordwester, Parkstraat, Schilderend 6 en 10, Schoorwal '.tra a„s' Wargeul, Vismarkt, Vloedlijn, Vogelenzang, Warmoesstraat, Weststraat, We waat, Pater Wrtteplein. Zeebries, Zwaanstraat, isc^rstraüt n Achterom, Bernardlaan 50- ...even en 63-121 oneven, Binsbergenstraat, Brou laan 7 uverstraat, Marelstraat, Starkenburgh, Thijsselaan, Waalderstraat 45-86, Wilhelmina OenBur r°R6Ven en 50 1 20 even- Wilsterstraat. ■erd r. tK 145-. oneven en 60- even; W. van Beierenstraat, Boogerd, Jan Dirks- Bur Si 'sstraat 33-76, Jonkerstraat, Kogerstraat 59-.... oneven en 76-, even, lijnbaan. T even o„9i Bernhardlaan 123-... oneven, Maricoweg, Schoonoordsingel, Waalderstraat 2-48 Den 8ur p ®ven- Wagenmakerstraat. Kldfi Emmalaan 1-44, Haffelderweg, Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 oneven en m'to even. Slingerweg 21-27. bestuurders zich niet laten uitnodigen voor een herkansing. Het is inder daad een teken van minachting dat het merendeel de moeite niet eens neemt om af te bellen." Een ferme handdruk van Jan Koolhof, die hem adviseerde de moed nog niet te laten zakken, beurde Welboren even op. Maar niet voor lang. „Er is niet eens voetballen op televisie." Wat houdt het in om gastouder te zijn voor kansarme kinderen uit krot- tenbuurten in diverse steden in Euro pa? Antwoord op die vraag wordt woensdag 14 april gegeven door Marlies Bruining van de Stichting Europa Kinderhulp, tijdens een kof- fieinloopochtend in het kruisgebouw aan de Wittekruislaan, aanvang 9.30 uur. Doel van Europa Kinderhulp is om kinderen van 6-12 jaar, die vaak on der slechte omstandigheden opgroei en in steden in Duitsland, Frankrijk, Noord-lerland, Oostenrijk en ook Ne derland, een logeervakantie van drie weken aan te bieden bij Nederlandse gastouders. Het gaat om kinderen uit sloppenwijken, krappe behuizing zon der speelruimte, vaak met ouders die er door ziekte of andere omstandig heden onderdoor dreigen te gaan. Mensen die er voor voelen om een kind een onbezorgd verblijf van drie weken aan te bieden, kunnen tijdens de inloopochtend (die tot 11.15 uur duurt) alle informatie krijgen. Ook an dere geïnteresseerden zijn vrijblijvend welkom. Van de bezoekers wordt een bijdrage gevraagd van f2,- per persoon. VERVOLG VAN PAGINA 1 ken is dat het werk dan bij mooi strandweer wordt stilgelegd. Bij slecht weer en 's nachts spuit de kombinatie gewoon door. Eenmaal opgehoogd strand kan direct weer in gebruik worden genomen. Het water loopt snel weg uit dit zeer grove zand, waardoor geen drijfzand ontstaat. Ronde Zoals het er nu naar uitziet zal op 12 juni (de dag van de Ronde om Texel) het strand nabij paal 17 aan de beurt zijn. Volgens Rijkswaterstaat geeft dat vrijwel zeker geen ernstige pro blemen. Best kans dat het strand op de startplaats al is opgehoogd en dus gewoon in gebruik genomen kan worden. Of men is nog niet zo ver en ook dan is er niets aan de hand. In het laatste geval verdient het wel aanbeveling om de feesttent niet op het strand maar op de parkeerplaats te zetten. Het strand is de laatste tijd namelijk zeer laag geworden, zodat er bij extra hoog water moeilijkheden zouden kunnen ontstaan. Een 22-jarige automobiliste uit Den Hoorn verzuimde dinsdagavond bij het oversteken van de Pontweg voor rang te verlenen aan een 23-jarige Duitser. Een aanrijding volgde, waar bij de auto van de vrouw naast de weg in een weiland terecht kwam. Beide wagens raakten total loss en moesten worden weggesleept. De vrouw liep een lichte hersenschud ding op. Wel zal in die tijd de zinker precies liggen op de plaats van de finishlijn en het zal dus nodig zijn de finish op een andere plek te maken. Het ministerie van verkeer en wa terstaat heeft de scheepvaart op de Noordzee gewaarschuwd voor de werkzaamheden met hopperzuigers in de periode heden tot 14 november a.s. en tevens gewezen op de haaks in zee stekende zinkerleiding en drij vende leiding op drie plaatsen voor de Texelse kust. Op de Waddenzee ter hoogte van 't Hornte dreef gisteren een olievlek met een omvang van circa tiendui zend vierkante meter. Doordat de vlek bestond uit de dunne laag vluchtige gasolie, was de situatie niet alarmerend. De dader kon niet worden achterhaald. De rijkspolitie te water stelde direct een onderzoek in naar de herkomst van de olievlek die zich uitstrekte over een oppervlak van 500 bij 20 meter, maar kon de dader gisteren nog niet achterhalen. Toch heeft poli tie goede hoop de lozer op te sporen via analyse van de oliemonsters die zouden genomen. „Want de meeste scheepvaartbewegingen op de Wad denzee zijn geregistreerd", aldus een woordvoerder van de rijkspolitie te water. Rijkswaterstaat verklaarde bij monde van medewerker Bart Siemeling nog niets te weten van olievervuiling op de Waddenzee. Wel verwachtte hij dat de schade voor het milieu mee zou vallen. „Het zeewater is welis waar maar zes graden, door het war me, droge weer verdampt de olie vrij snel." Gistermiddag bleek van de brandstof weinig meer te bespeuren. Vrijdag 16 april: 20.00 u. junioren (2x) 21.00 u. Vespertina-Veenbaas Bouw Vrijdagavond werden er in de eiland competitie basketbal inhaalwedstrij den en twee juniorenwedstrijden gespeeld, bij de junioren wordt het samenspel steeds beter en ook de kwaliteit van het spel vertoont een stijgende lijn. De wedstrijd bij de senioren was Veenbaas Bouw tegen Tiko. Tiko kon de eerste helft nog aardig meekomen de tweede helft was geheel in han den van Veenbaas. Dit team liet ook nog een paar mooie acties zien als: driepunters, duncks en één-tweetjes in de andere wedstrijd nam Pilaar het op tegen Sportshop Texel. Bij laatge- noemde ploeg was de samenwerking vooral in de eerste helft ver te zoe ken. Hierdoor zette Pilaar de tegen stander al direct op grote achterstand. In de laatste zeven mi nuten van de wedstrijd kwam Sports hop in vorm, maar dat was te laat om Pilaar de overwinning af te pak ken. Door deze twee wedstrijden zijn Veenbaas en Pilaar ervan verzekerd dat ze in de Play Offs zitten. Volgen de week vrijdag, 16 april, wordt de laatste inhaalwedstrijd gespeeld. Eindstanden: Veenbaas-Tiko 46-19; Sportshop- Pilaar 23-41. Het Tesselhuus heeft dinsdag af scheid genomen van twee actieve bestuurleden: Cees Alkema en Ilse Wessel. Alkema vertegenwoordigde de Rota- ryclub Texel. Hij kon niet aanwezig zijn om het huldebetoon van voorzit ter Henk Heetveld in ontvangst te nemen. Alkema's taak in het bestuur is voorlopig overgenomen door Ben Rab, totdat de Rotary een nieuwe kandidaat heeft benoemd. Ilse Wessel had zitting namens de Vereniging Spierziekten Nederland. Zij is vanaf het begin bij het Tesselhuus betrokken geweest. Uit handen van Heetveld kreeg ze bloemen en een fraaie foto van het eiland bij avond. Haar plaats wordt ingenomen door Ton Steenaert uit Heiloo. De zwaar beschadigde wagen raakte door de botsing van de weg. (Foto Tessa de Grae(f) Zo goed is God, dat hij een mensenleven in onze zwakke handen durft te geven; Hij zegt ons enkel' „Mens ik gaf je veel, geef van de liefde van dit kind ook mij mijn deel." Hoera op 9 april 1993 hebben wij een zusje gekregen Haar naam is: Sharon leme Johanna Onze papa en mama zijn Meiert en Silvia de Ridder Martine en Lilian Verlaet 6 1791 TK Den Burg Tel. 15332 Langzaam ben je moegestreden stilletjes van ons weggegaan maar je grote wilskracht zal ons steeds voor ogen staan. Vol verdriet, maar dankbaar wat zij voor ons is geweest, delen wij u mede dat, gesterkt door het H. Sacra ment der Zieken, toch nog onver wacht van ons is heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgroot moeder Anna Maria van Heerwaarden-Witte sinds 11 maart 1979 weduwe van Jacob van Heerwaarden op de leeftijd van 92 jaar. De Cocksdorp: Kees Den Burg: Henk en Wil t Ben. Leeuwen: Nel en Hans De Waal: Maartje en Piet Twijzel: Griet en Siebe Hoofddorp: Annie Mexico: Dora Florida: Sien en Houwerd Klein- en achterkleinkinderen Texel, 7 april 1993 Correspondentie-adres: Kikkertstraat 51, 1795 AB De Cocksdorp. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 9 april van 19.00-20.00 uur in „St. Jan". De H. Eucharistieviering zal worden gehouden op zaterdag 10 april om 10.30 uur in de paro chiekerk Francisca Romana te De Cocksdorp, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof al daar zal plaatsvinden. Dag lieve rust zacht. Jan en Mignon, Émelie Evert Gerry en Mariël Sjaak en Minette Wim Royal en Melissa Dweyne Jan Peter en Tiny Jacob en Marina, Mark Carolien en Janien Nico en Alma, Ramon Anneke en Ruud Marian en Arie, Erwin Marieke en Marcel, Robin Texel, 7 april 1993 Rust nu maar uit je hebt je strijd gestreden je hebt het als een moedig mens gedaan wie kan begrijpen wat je hebt geleden en wie kan voelen wat je hebt doorstaan. Moegestreden en verlangend naar het einde is van ons heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Klaas Kikkert echtgenoot van N.G. Kikkert-Henstra 14 september 1917 Den Burg: Haastrecht: Den Burg: De Koog: 7 april 1993 N. G. Kikkert-Henstra P. van Duin-Kikkert P. van Duin Erwin en Linda Monica en Rein I. Klippel-Kikkert P. Klippel Edgar Esther en Marcel P. Kikkert L. Kikkert-van Beek Margo Dorien Starkenburgh 86, 1791 VS Den Burg. Vader is opgebaard in het uitvaartcentrum, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 9 april van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 10 april om 16.30 uur in het crematorium te Schagen. Met grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze zwager en oom: Klaas Kikkert Slootdorp: Jan en Hennie De Koog: Johan en Jancina Oosterend: Kees en Geer 7 April 1993 Met droefheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van onze: Ome Klaas Amsterdam: Cors Wieringerwerf: Jan en Wilma Schagen: Willem en Yvonne Gertjan en Sacha Slootdorp: Marcel De Koog: Patricia en Gerard 7 April 1993 10-4-1990 10-4-1993 Moeder Blijft mij alleen de herinnering. Annie Onze dank gaat uit naar allen die uiting hebben ge geven van hun medeleven na het overlijden van mijn moeder en onze oma GRIETEKA PETRONELLA VISSER-KALF Ada C Visser Arthur en Tamara Patrick en José Graag wil ik alle Texelaars bedanken voor de steun en de hartelijkheid die jullie mij gegeven hebben bij het plotseling overlijden van mijn lieve man DICK SCHAAP Dit warm medeleven geeft mij de kracht alleen ver der te gaan op dit heerlijke eiland. Frieda Schaap „De Nederlanden" Anton Bakker en Manuela Kreukniet gaan trouwen op vrijdag 16 april om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Wie ons wil feliciteren is van harte welkom van 19.00 tot 20.30 uur in partycentrum „Calluna", Schumakersweg 3, De Koog. Ons adres: Westerweg 88, 1797 RH Den Hoorn.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 3