Imposante uitvoering door „Tessels zanggezelschap" Jaap de Graaf bokaal weer voor Piet Beers Sport BI Texels"! Regen spelbreker menners Misa Criolla geslaagd initiatief I Recensie Texel en Gamma in finale zaalvoetbalbeker Texels team wint toernooi Heemskerk MAB-crosser overeind op modderig parcours Open podium op Koninginnedag TEXELSE couRANT Voetbalprogramma Damesteam Mareis kampioen basketbal Boys D1-pupillen nu al kampioen '•81 SMC T ISKICT GRISMICI iK'KMur emsnicT De Rooms Katholiekerk kerk was af gelopen zaterdagavond meer dan goed gevuld. Zo'n vierhonderd be langstellenden gaven acte de présen- se bij de uitvoering van de Argentijnse „Misa Criolla" door het „Tessels zanggezelschap" onder lei ding van Henk-Jan Barendregt. Sa men met Dirk Breedveld is hij de initiatiefnemer van dit project. In het voorprogramma musiceerde het trio Suzanne Bruin, evenals het „Tessels zanggezelschap" een gelegenheids formatie. Gezamenlijk zorgden beide groepen voor een klein uur Texelse cultuur van niveau. Het trio Suzanne Bruin, bestaande uit Maartje Habraken en Jessica Prins (dwarsfluit) en Suzanne Bruin (piano) speelde drie klassieke stukken. Dui delijk verrast door het massaal aan wezige publiek, slaagden de drie leerlingen van de Texelse muziek- en dansschool erin hun zenuwen te be heersen en verzorgden een luisterrijk optreden. Het samenspel was goed verzorgd en met name Jessica Prins imponeerde tijdens het Allegro van Graun: het leek af en toe of ze haar dwarsfluit liet zingen. Een dankbaar applaus was een terechte beloning voor dit geslaagde miniconcert. Misa Criolla De Misa Criolla werd in 1963 ge- De afgelopen week stond het zaal voetbal in het teken van de halve finales. Texel nam het op tegen Mantje en bereikte als eerste de finale door Mantje met maar liefst 10-2 te ver slaan. De andere halve finale, tussen Jelleboog en de nieuwe kampioen Gamma, was heel wat spannender; uiteindelijk moesten strafschoppen de beslissing brengen. Na een eindstand van 3-3 nam Gamma de strafschop pen het beste, zodat vrijdag 14 mei (aanvang 20.40 uur) de finale zal gaan tussen Texel en Gamma. In de eerste klasse had Klif 2 een goede Het E2-team van SV Texel werd op tweede Paasdag kampioen op een toernooi in Heemskerk Het team van trainer Gerrie Plaatsman, was in Heemskerk op uitnodiging van organi serende vereniging Odin 59 uit Heemskerk. Van de vijf wedstrijden die het team speelde, werden er vier schreven door Ariël Ramirez. Deze Argentijnse mis vertoont dezelfde op bouw als een Latijnse mis: Kyrië, Gloria, Credo, Santus en Agnus Dei. Echter geen Gregoriaanse klankbeeld: de Misa Criolla is onmiskenbaar een Zuidamerikaanse compostie. Felle, emotionele delen, ondersteund door opzwepende ritmische begeleiding wisselen de lyrische, soms ijl klinken de stukken af. De opening door koor en orkest was indrukwekkend. De spanning van de soms lang aangehouden noten door het koor, versterkt door de monotone percussie-begeleiding en dito baspar tij, was voelbaar aanwezig in de Rooms Katholieke kerk. De explosie kwam op het moment dat de so listen, Dirk Breedveld (tenor) en Clau dia Rey (alt) invielen. Met name Dirk Breedveld zette een prestatie neer die de talloze aanwezigen bij tijd en wijle rillingen bezorgde. De beide solisten zongen hun partijen zeer geïnspi reerd, ondersteund door het koor dat de ritmische en melodisch niet een voudige muziek intens vertolkte. Drei gend soms, dan weer heel klein, nauwelijks hoorbaar. Hoogtepunt was het Sanctus, waarin Claudia Rey en Dirk Breedveld samen met koor en orkest een grote muzikale eenheid dag. Zelf speelde het niet, maar alle concurrenten verspeelden één of meer punten. De Koog 2 kwam te gen Klif 3 niet verder dan een ge lijkspel en Oosterend 3 en 2 verloren hun wedstrijden tegen De Krim en Jelleboog 2. In de tweede klasse is de kampioen ook bekend. Jelleboog 3 is na de overwinning op Bakkers Ijzerhandel kampioen geworden van de tweede klasse. In de derde klasse verspeelde Casino 3 een punt tegen Texel 3 (1-1). Nummer twee Ooste rend 5, verspeelde ook al een punt en bleef tegen Gempo steken op 3-3. In de vierde klasse won Oosterend 6 met 3-2 van Casino 5 en heeft de leiding overgenomen van Klif 4, dat weliswaar ruim van De Krim 3 won, maar daarvoor niet de juiste spelers gewonnen. Eén wedstrijd (tegen Rei- gerboys) werd gelijk gespeeld. Een tweede Texels team (SV Texel El, o.l.v. Otto Goënga) eindigde als derde. Op de foto het winnende team met hun begeleiders. Van links naar rechts en van boven naar beneden: Marius Kikkert, Marijn Heijnen, Roy Boeyen, Evert Malschaert, Steven van Vliet, Kees Duin, Meivin Kikkert, Jaap Krijnen, Robin rump, Jaap Duin en Ruben Tromp. (Foto Martin Trompl bereikten. Kritiek Als er al kritiek op deze uitvoering geleverd kon worden, dan betreft het, tijdens bepaalde delen, de balans tus sen de solisten en koor en orkest. Wellicht door de opstelling op het po dium was die niet altijd optimaal. Dirk Breedveld zei hierover na afloop: „Ik had soms moeite om boven het koor uit te komen Hetzelfde gold voor Claudia." Dit technische onge mak verhinderde echter niet dat de Misa Criolla boeide van begin tot eind. Een belangrijke bijdrage leverde het begeleidend ensemble, bestaande uit de gitaristen Niels Lely en Jeroen Dros, de percussionisten Ben Haak en Marcel Buijsman en bassist Rikus Kloosterhuis. Zij stonden voor de niet eenvoudige taak om de be paald niet simpele Zuidamerikaanse ritmes te vertolken. Ovatie Het ovationele applaus na afloop van het concert bezegelde een zeer geslaagd optreden. Een verheugende en zichtbaar geëmotioneerde dirigent Henk-Jan Barendregt zei direct na af loop: „Ik had niet gedacht dat het zo goed zou gaan. Ze (koor en orkest) waren geweldig." De Misa Criolla wordt zondag 25 april gedeeltelijk herhaald tijdens het jubileum van Klif 12 in Den Hoorn. (Het Credo en het Sanctus worden dan niet gezongen). Wel is er voor de liefhebbers de mogelijkheid om aan wezig te zijn bij een openbare repeti tie van de Misa Criolla op zaterdag 24 april in de Hervormde kerk in De Waal. Aanvang 14.30 uur en de toe gang is gratis. Ruud Nooy gebruikte. Met nog twee speeldagen te gaan is het verschil in de damesklasse nog steeds gering. De Krim speelde gelijk tegen Casino en heeft nog steeds een punt voorsprong op Klif 1, dat tegen Klif 2 ook al niet verder kwam dan een gelijke stand. Programma Woensdag 21 april: 17.50 u. Texel 3-Casino 2 (JB) 18.40 u. Casino-De Krim (D) 19.30 u. De Koog 4-Texel 3 20.20 u. ZDH-Gempo 21.10 u. De Krim 3-Rab 2 22.00 u. Oosterend 5-De Koog 5 Zaaldienst: Casino Donderdag 22 april: 18.50 u. Gamma 3-Mantje 2 19.40 u. Mantje 3-Oosterend 6 20.30 u. Oosterend 3-Texel 2 21.20 u. Nioz-Texel 3 22.10 u. De Koog 5-De Koog 4 Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 23 april: 17.30 u. Bakkers IJzerh.-Casino 2 18.20 u. De Koog 3-Oosterend 4 19.10 u. Plus Klus-Jelleboog 3 20.00 u. Casino-Jelleboog 20.50 u. Betsema/G.-De Koog 21.40 u. Klif-Mantje 22.30 u. Klif 2-Texel 2 Zaaldienst: Rab De Stichting Ondersteuning Welzijns werk (SOW) wil bij voldoende deelna me een open podium houden op Knininnedag. Zoals bekend wordt op 30 april naast de vertrouwde kramen op de Groeneplaats een vrijmarkt ge houden. Een open podium is een uit stekend middel om de feestvreugde tev verheugen, ledereen die wil, kan zijn of haar kunsten publiekelijk ten toon spreiden: muziek, dans, voor drachten, cownsacts, acrobatennummers. De SOW zorgt voor een podium en een geluid sinstallatie. Texelaars, die iets op het open podium willen doen, kunnen dit vóór 28 april opgeven bij de SOW, dorpshuis d' Ouwe Ulo in Den Burg, telefoon 15582. Spontane artistieke bijdragen op Koninginnedag zelf zijn natuurlijk ook welkom. DINSDAG 20 APRIJ. Zaterdag 24 april Junioren: Oosterend CTSint Boys Cl 13.30 u. Tex. Boys C2-JVC C2 13.30 u. Texel C2-SVAP C1 13.30 u. Meisjes pupillen: Kolping Boys-Tex. Boys 11.45 u. Texelse pupillencompetitie: Zwaarder De aanhoudende regen weerhield de negentien deelnemers aan de tweede MAB-clubcross er niet van de strijd met elkaar aan te binden. Verheu gend was het dat de succesvolle opstapdag met 63 rijders vervolg heeft gekregen. De MAB kon al drie jeugdige crossertjes aan de ledenlijst toevoegen: Rob Schraag, Arjen van Maldegem en Joost de Winter. De MAB hoopt dat andere zullen volgen. De 125 cc junioren was de beste be zette klasse. Egbert van de Werf kon weer twee gewonnen manches bij schrijven. Sander Witte is dit seizoen eeuwige tweede. Verrassend was het dat deze keer Pablo Brandenburg voor Stephano Siebeling wist te blij ven. Evenals bij de eerste cross had den beide kemphanen een gelijk aantal punten, echter het resultaat in de tweede manche was van Pablo beter! De race van de 125 cc senio ren leek een kopie van de eerste clubcross, hier dus geen verrassin gen. Leuk was de race op de korte baan midden voor het clubhuis van Arjen van Maldegem (7 jaar) en Joost de Winter (9 jaar). Hoewel ze nog duidelijk moesten wennen aan hun drie versnellingen: draaiden ze met veel inzet en valpartijtjes hun ronden. Joost de Winter was uitein delijk het snelste. Uitslagen: Liefhebbers: 1. Paulus Binne; 2 Hans de Winter, 250 cc senioren: 1. Eric Pa ter; 2. Ronald Zijm; 125 cc senioren: 1 Kees Pol, 2 Otto Goenga; 125 cc junioren: 1. Eg- bert van de Werf; 2. Sander Witte PW 80: 1. Joost de Wnter, 2. Arjen van Maldegem. Oosterend D1-Tex. Boys D2 SVC D1 en Tex. Boys F1 Tex. Boys E2-De Koog E2 Oosterend E1-Tex. Boys E1 Texel E1-Texel E2 SVC E1-ZDH E1 Texel F3-Texel F2 10o| De Koog F1-SVC F2 10M Texel F1-Oosterend F1 10.(1 SVC F1-ZDH F1 1O0f Zondag 25 april: Purmersteijn-Texel ZDH-Vesdo De Koog-Schellinkhout Oosterend-Twisk De Koog 2-Zeemacht 2 Tex. Boys 3-Petten 3 Junioren: USVU ATTexel A1 Tex. Boys A1-Schagen A2 Dames: Flevo-Tex. Boys 14.00 u. Recreatie voetbal: ZDH-Texel Oosterend-SVC Tex. Boys-De Koog Nel of Erna. Dat voormalig CD! pe raadslid Nel Eelman nog niet uitafl ders gedachte is verdwenen blijül een slip of the pen in een artikelfl het krediet voor het tussengebiedM De Koog in de vorige krant. Haai VVD-raadscollega ErnaEelman w uiteraard bedoeld. Studiefonds. Gerard van der Ka (PvdA) is uit de gemeenteraad gestapt, waardoor ook zijn beslui functie voor het Keesom studieto| vervalt. De raad wordt voorgestel zijn opvolger Hans Roeper deze pi H „E w< do do ia te laten innemen. Riool. Als de raad het goed vin wordt 7290.000,- beschikbaar gesteld voor het aanpassen vent olering in Oosterend. Het gaatoe gedeelten langs Mulderstraat, Pe perstraat en Kotterstraat. Het idee is geopperd om deelnemers met meer ervaring volgend jaar een zwaardere proef te laten rijden, opdat tot een eerlijker vergelijk met de ove rige rijders kan worden gekomen. De dressuurproeven werden 's och tends afgewerkt. De laatste deelne mers werden overvallen door de regen, die de rijders de rest van de dag zou blijven plagen. De competitie is grotendeels binnen Winnaar Piet Beers met zijn rivale'" Irma Reuversdie de tweede prijs voor zich opeiste Het damesteam van basketbalclub De Mareis heeft voor de eerste keer de felbegeerde kampioenstitel bin nengehaald. In de derde klasse van het district Noord-Holland Noord werd zaterdagavond tegen Stede- broec de allesbeslissende derby gespeeld. Geleid door objectieve scheidsrech ters werd om ieder punt een stevig duel uitgevochten. Stedebroec speel de het spel tactisch heel sterk door de topschutter van De Mareis, Louise van der Sluis, een persoonlijk verde diging te geven. Met haar acties bracht ze de verdediging van Stede broec tot wanhoop. Door beide teams werd zeer geconcentreerd ver dedigend, wat tot de lage ruststand (6-6) leidde. De tweede helft was een kopie van de eerste: spanning belette beide teams goed basketball te spelen. Toen ook Stedebroec nog met een kleine marge van vier pun ten voor kwam, leek het spel beslecht. Echter door de aanmoedi gingen van meegereisde supporters bleek De Mareis toch een langere adem te hebben. Eindstand: 16-12. De basketballspeelsters van De Mareis zijn kampioen. Vlnr. Staand: Mirjam van Velzen, Jacque line Wilner, Gatske Ykema, Karin Zegers. Odile Nitzsche Gehurkt: Ria van Maldegem. Marga van Liere en Marjo van Heerwaarden. Liggend: Louise van der Sluis. Het kampioensteam van Texelse Boys Vlnr. Staand Lucas Witte, Llndert van der l Persoon, Jeroen Vooijs. Erwin Persoon, Wilbert Loef en Koen van der Slikke. Voorgrond: Paul van Sambeek. Robert Hin, Mark Ransdorp. Jost Bol, Michelle Kuiper en Linda Smit iFoto Gerard 26 punten uit 14 wedstrijden, danks de zekerheid op het schap toverde het elftal dat meisjes in de gelederen heeft Texel zaterdag diverse de trucendoos. „Maar doorgaans hebben ze heel wat aanmoedig^ nodig", liet coach Paul van Samti zich ontvallen, die overigens maa wat trots is op zijn elftal. Doordat rivaal Texel D1 verloor van Oosterend sleepte de D1 pupillen van Texelse Boys vorige week het kam pioenschap in de wacht. Nog on geslagen haalde het jeugdige team Uitslagen Dagprijs 1 Piet Beers 217, 2. Aad van waarden 211, 3.Irma Reuvers 207 der Zwaag 205, 5. Joop Noom 204. Finale: 1 Piet Beers 857, 2. Irma 849, 3. Aad van Heerwaarden 832, 4, van der Zwaag 831, 5. Joop Noom 817 Hoewel de regen roet in het eten gooide, hebben de deelnemers aan de mencompetitie om de Jaap de Graaf bokaal zondag toch een span nende dag gehad. Piet Beers liet zich door het weer niet uit het veld slaan en won evenals vorig jaar. De finalewedstrijd om de bokaal was bijzonder spannend, omdat in de kop van het klassement de onderlinge verschillen miniem waren. De jury werd traditiegetrouw ge vormd door Loek van Bronkhorst en oud-menverenigingvoorzitter Henk Heetveld. Het viel hen op dat maar weinig rijders gebruik maakten van het speciale Achenbachsysteem voor teugelvoering. Ook liet de overgang van arbeidsdraf naar middendraf en terug vaak te wensen over. Daarbij moet namelijk duidelijk verschil te zien zijn. Bovendien mag het paard in de middendraf niet versnellen, maar moeten de passen ruimer worden. Wel constateerden zij een duidelijke progressie bij de trouwe deelnemers. afgewerkt in twee groepen. Door dat systeem te hanteren is genoeg ruim te voor de deelnemers om in de stal- gang in te spannen. Aan de finale doen echter twee groepen mee, zo dat de binnenbak nodig was voor stalling van de aanspanningen. Van daar dat ondanks de regen buiten moest worden gestart. Veiligheid Tijdens de vaardigheidsproef die in de middag werd gehouden, was het gras dermate nat dat enkele paarden uitgleden. Uit veiligheidsoogpunt zijn daarom enkele hindernissen aan gepast. Piet Beers is de wedstrijdenserie gestart met een nieuw paard. Dei combinatie ging elkaar in de loop het seizoen al beter aanvoelen, za de resultaten een stijgende lijn vo toonden. Kroon op het werk wafl een fraaie overwinning in de fina kur wedstrijd, waardoor het puntentë van dien aard werd dat Beers ooi bokaal mee naar huis mocht nei« Hij ontving het eremetaal uit hand van Ans Blom-de Graaf. Hij werd op de hielen gezeten da Irma Reuvers, die in de sterk presteerde en zelfs de van het klassement op zich nam Aad van Heerwaarden wist goede finale John van der naar een vierde plaats te

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 6