Achtergrond Sport waddenuitwisseling duizend sportmensen Promotie 2e Texel binnen klasse voor handbereik tussen de eilanden 1TARIS HANS BOSWIJK: OU JE DAT NOU WEL DOEN?" \oovzet pillenteams kampioen TEXELSE JJ COURANT Voetbalprogramma Eilandcompetitie tennis Eilandcompetitie volleybal Wielrennen 7 MEI 1993 rende werkgroep, die werkt onder auspiciën van de Sportraad. Vijf jaar geleden werd het Waddentoernooi voor het laatst op Texel gehouden. Voor het ongebruikelijke vroege tijdstip is gekozen in verband met de naderende Hemelvaart en Pinksterva kantie. „Want de sporters moeten wel onderdak zien te vinden." Dat ge beurt grotendeels in kampeerboerde rijen, jeugdherbergen, etc. Omdat in De Koog gelijktijdig het „Back to the Sixties"-festival wordt gehouden, blij ken vooral deze logiesvormen al ge ruime tijd volgeboekt. Fanfare Evenals voorgaande jaren maakt een optreden van een drietal muziekkorp sen deel uit van het Waddentoernooi. KTF, DEK uit Den Hoorn en het Ter- schellinger korps IN geven zaterdag avond aanvang 20.30 uur een concert in de Nederlands Hervormde Kerk in Den Burg. Verder verzorgen de muziekanten een optreden (met ondermeer de Eurovisiemars) tijdens de openingsceremonie zaterdagmid dag om 13.00 uur in sporthal „Ons Genoegen". Burgemeester Schipper zal dan het toernooi openen. Ook tij dens de sluitingsceremonie zondag Terschelling dit jaar opnieuw de ierde Waddenbokaal winnen? 15 en zondag 16 mei ver gen zo'n duizend sportmensen Vlieland, Terschelling, Ameland, irmonnikoog en Texel de eer van eiland op het twaalfde Wadde- isseling, die ditmaal op Texel It gehouden. Met het toernooi in de sporters uiting aan de bij- lere band tussen de eilanden. I twaalf jaar geleden begon als (bescheiden voetbal annex volley- emooi, is inmiddels uitgegroeid (een massale happening waarin i verschillende sporten aan bod fiien. „We zijn al in oktober begon- f met de voorbereiding", aldus G. Praamstra van de organise- :xel zette dit weekend het F1 en ipilleteam in de bloemetjes we- het behalen van de kampi- itel. Het E2-team, dat weliswaar kampioen werd maar dat qua d eigenlijk niet thuishoort in de ule, kreeg eveneens alle lof toe- and omdat ze bijzonder hoog eêmdigd. ripioenen ssum en van de Fl-pupillen van SV Texel. Vlnr. staand. Arjan Gieze. Ivar van Elk Jan en Daan Bol. Gehurkt Daniel Ooelerhof. Co, Hin. Boy van der vZ. Zy van de Koorn. Niet op de foto: Jermaine Huisman. 'n verscheen voor mij Claudius Johann Boswijk notaris ter Bp/aafs Texelaldus luidt de eerste zin van vele aktes die ■sren op het notariskantoor aan de Elemert in Den Burg. Hans 167) is 16 jaar notaris op Texel. Een stoffig beroep„Ab- erdag 15 mei houdt het nota- antoor een open dag. Van 0 tot 13.00 uur is iedereen 'kom en er is alle gelegenheid het beantwoorden van gen. poederschap heeft dit bedacht" notaris, die van mening is °P zijn kantoor elke dag een dag is. „Bij ons kunnen mensen langs komen of bellen." Relations was vroeger niet aan hij het Koninklijke Notariële „Dat deed je niet, het '6n schande om op die manier Ouiten te treden. Tegenwoordig i er landelijk alles aan gedaan e drempel te verlagen." Op ■vindt notaris Boswijk dat niet ïangrijk. „Hier ben je gewoon lar tussen de Texelaars en dat is ppelverlagend genoeg, ledereen "kaar." Ü'9de de Studietijd vroegere notarisoplei ding in Den Haag. „Een vreselijke studie. Het eerste deel duurde twee jaar en dan deed je examen. Slechts 30 procent slaagde daarvoor. Daarna volgde een jaar fiscaal en als laatste het examenjaar waar slechts 25 pro cent doorheen kwam. Daardoor ont stond in die jaren het fenomeen 2/3 kandidaat-notaris. Tegenwoordig ga je rechten studeren en als je een tenta men niet haalt, doe je het drie maan den later nog een keer." Boswijk was van 1956 tot 1970 als algemeen secretaris verbonden aan het Broederschap der Notarissen in Den Haag. Daarna werd hij kandidaat-notaris in Aalsmeer. Het eiland bleef echter trekken en in '73 werd hij kandidaat op het kan toor van notaris Van Wijland. In '77 volgde de benoeming tot notaris. Dienstverlening Op de vraag of een notaris commer cieel werkt heeft Boswijk een af doende antwoord. „Mijn vader zei altijd: wanneer ik als huisarts een on dernemer ben, ben ik geen goede huisarts". De op Texel geboren dok- Zondag 9 mei: Ingelast: Texel-SVW 14 30 u Afgelast: Texel 3-Watervogels 7 Heri Hodi: 9.00 u. T. v. Veen-R. v.d. Bent 10.00 u. H. Schraag-R. Zoetelief 10.00 u. R. van Oosten-H. Elzinga 19.00 u. A. Bokma-E. Dreesens 20.00 u. H. Maas-J. Zoetelief Deuce: 9.00 u. R. Buitenweg-J. v.d. Meer 9.00 u. R. Verduyn-M. Land 10.00 u. T. v. Koppen-D. Panneman 10.00 u. P. Brons-P. Witte 19.00 u. D. Bol-F. Dreesens 19.00 u. N. Wehnes-A. Kraft 20.00 u. N. Bakker-S. v. Veen 20.00 u. N. Brands-P. Barendregt Oosterend: 9.00 u. T. During-B. v. Veen Uitslagen: T During-M. Land 0-2; P Witte-B. v. Veen om 12.30 uur speelt het fanfare. Het toernooi wordt afgesloten door P. Kikkert, voorzitter van de organise rende werkgroep. Programma Badminton. Dit onderdeel begint za terdag om 14.00 uur in sporthal Ons Genoegen. Biljareten.Aanvang 13.00 uur in hotel De Lindeboom. Bridge. Aanvang 19.30 uur in De Lin deboom. Darts. Aanvang 14.00 uur in café De Zwaan. Klaverjassen. 20.00 uur in Eierland- sche Huis. Surfen. Inschrijving om 13.00 uur bij Dijkmanshuizen. Tennis. Om 12.30 uur in Sporthal 't Stappeland. Vissen. Aanvang 14.00 uur aan de Waddenzeedijk nabij de Ottersaat. Voetbal. Start om 13.00 uur in het Sieme Keijser Sportpark in. Volleybal. Aanvang 14.00 uur in Sporthal „Ons Genoegen". 2-0; P. Witte-J Joosten 2-0; H. Schraag-D. Panneman 0-2; K Buitenweg-R Zoetelief 2-0; R. v.d Bent-T. v. Koppen 2-0; R. Verduyn-H. Elzinga 2-0; J. Joosten-P Brons 1-1; T van Veen-J vx\ Meer 0-2; B. van Veen-M, Land 0-2; D. Bol-A Kraft 2-0; N Brands-S. van Veen 11. N. Wehnes-J. Zoetelief 1-1, a. Bokma-P Barendregt 1-1; N. Bakker-F Bree- sens 2-0; J. Joosten-R. van Oosten 1-1. Programma dinsdag 11 mei: Veld A: mannen: 18.30 u. De Pilaar-Graaf Sp. Tex. Autoc 19'12 u. Tex Autoc-RWS Graaf Sp. 19.57 u Meltec/W.-Meubelhuis RWS 20.44 u Perfect B.-Koogerend Meubelh 21 31 u V.d. Woude-Kobeco Cocky's 22.18 u. Cocky's K.-Tevoko '70 Kobeko Veld B: vrouwen-gemengd-mannen: 18.30 u. Cohen-Samsh 3 RaboIJzer 19.12 u Garantm.-RaboIJzer Ecomare 19.57 u. EcoMare-Slag de Boer Garantm. 20.44 u. Foto de Waal-LenR NBC 21.31 u. PH/Oranjeboom-NBC De Waal 22.18 u. Maarcobouw-12 Balcken PH Veld C: vrouwen: 18 30 u. Mantje-Vespertina Question 19.12 u Leydekkers-Question Mantje 19.57 u. Durper Drup-Haarst. Leydek. 20.44 u. lepe de Boer-Zeilmakerij Druper 21.31 u. Smash 2-7 Prov. lepe de Boer 22.18 u. Nioz-Texèle Smash 2 Wedstrijdleiding: Frans en Guus, tel. 14171. Uitslagen Maarcobouw-Teso 2-1; V.d. Woude-Paal 9 2-1; Graaf Spruiterij-ABN/AMRO 0-3, Texelse Autocentrale-Koogerend 3-0; Grote Slock 2-RWS 1-2, Slagerij de Boer-EcoMare 0-3; Kobeko-Paal 28/Krim 3-0; Meermarkt-Rival 2-1; Smash 3-Ria's Winkeltje 1-2; 7 Prov- Zeilmakerij 1-2; Ass. Bremer-Vlier 2-1; Eier- landsche Huis-Question 3-0; Klif 12-Texèle 2-1; Haarstudio-Sportshop 1-2; Leydekkers- Vespertma 1-2. De uitslagen van de wielerwedstrijd van dins dag is: A-jeugd: 1. Robert Huisman, 2. Joost Bakker 3 Yvo Witte. B-jeugd 1 Erwin Goënga, 2. Eddy Rikken- berg, 3. Dirk Domhof. Sen. A: 1. Jordi Vinke, 2. Dirk Vinke, 3. Jos Huisman. Sen. B 1 Leen van Elk, 2. Roel Bakker, 3. Roel Buijs SV Texel doet voor het eerst in de geschiedenis mee aan de nacompeti- tie. Na de nederlaag van de Rijp te gen ZAP vorige week kreeg Texel de eerste periodetitel toegewezen. Op jacht naar promotie naar de tweede klasse KNVB spelen de groen/zwar ten zondag thuis tegen SVW'27. Aanvang 14.30 uur. Texel, dat vorig jaar nog promoveerde naar de derde klasse A, verbaasde vriend en vijand dit seizoen met vrij constant spel. Waar concurrerende ploegen zoals ZAP, De Rijp en SVW door onderlinge twist langdurig onder de maat presteerden, was de collegi aliteit binnen het vlaggeschip van SV Texel groter dan ooit. De inspannin gen van Wllem Roomeijer en zijn mannen werden beloond met een derde eindnotering in deze zware klasse en een periodetitel die de weg naar promotie opent. In de nacompetitie moet Texel het opnemen tegen SVW'27 en De Rijp, winnaars van de tweede en derde periodetitel. Mocht Texel zondag te gen SVW verliezen of gelijkspelen, dan worden de kansen op promotie klein. De ploeg speelt dan de volgen de week uit tegen De Rijp, dat als tweede eindigde. Berucht om het „Rijper kwartiertje", zal Texel in de slotfase alle zeilen moeten bijzetten de tegenstander van het lijf te hou den. Zover komt het niet, wanneer Texel SVW zondag verslaat, waardoor De Rijp ongetwijfeld een morele tik zal krijgen. Dat Texel zowel uit als thuis van SVW heeft gewonnen, is geen garan tie voor een nieuwe zege zondag. Er zal daarom flink moeten worden gek nokt. Dat ze daarbij de steun van het thuisfront goed kunnen gebruiken, staat als een paal boven water. „De trouwe supporters hebben zondag nog eenmaal de kans de mannen aan te moedigen", aldus voorzitter Rob Dapper, die meldt dat Texel nog een lange weg heeft te gaan voor de pro motie een feit is. Wanneer Texel de nacompetitie wint, spelen ze tegen de poulewinnaar van de derde klasse B. De winnaar van die match promo veert. Bij de thuiswedstrijd tegen SVW kan Texel de steun van het publiek goed gebruiken terszoon is van mening dat dienstver lening naar mensen toe de kern van het beroep is. „Er kunnen omstandig heden zijn waarbij je geen tarieven rekent. Een ondernemer zou dat wel doen." Het kantoor aan de Elemert is een druk bedrijf waar 12 mensen werken. Aktes, testamenten, koopcontracten zijn aan de orde van de dag. De laat ste jaren verschijnen steeds meer mensen die een samenlevingscon tract aangaan. „Dat had je vroeger niet. Mensen die ongehuwd samenle ven vergeten nog te vaak de conse quenties onder ogen te zien van het erfrecht. De wetgeving loopt altijd achter de feiten aan." Erfrecht „Stel dat je al jaren samenwoont en je partner komt plotseling te overlij den. Dan kunnen de ouders van je partner hun wettelijk erfdeel opeisen. Naast een samenlevingscontract is het verstandig om een testament te maken waarbij je elkaar benoemt tot erfgenaam. Ik heb soms mensen het huwelijk ingepraat", lacht Boswijk. Hij staat boven de partijen, maar houdt z'n persoon lijke mening niet onder de tafel. Wanneer mensen op het punt staan belangrijke beslissin gen in hun leven te nemen wijst hij ze nadrukkelijk op alle consequenties. „Zou je dat nou wel doen, denk er nog 's over na", geeft hij als raad. „Dat word je niet altijd in dank afge nomen, maar als mens wil ik het ge voel hebben dat ik ze voldoende heb gewaarschuwd." Onleesbaar Een akte of koopcontract laat zich niet bepaald „lekker" lezen. „Vrese lijk", zegt Boswijk. „Als je nagaat dat er per 1 januari 1992 een nieuw Bur gerlijk Wetboek is gekomen waarin Notaris Boswijk..mensen het huwelijk in gepraat sprake zou zijn van taalvereenvoudi- gingHet is gewoon een lachertje. Een voorlopige koopovereenkomst nam vroeger hooguit een A-viertje in beslag. Nu zijn het er tien. De men sen schrikken er van wanneer ze het moeten lezen. Eén of andere geleerde op een achterkamertje heeft zich kennelijk hieraan gewijd." Boswijk vreest dat het nog lang zal duren voordat er werkelijk gemakkelijk leesbare stukken ge maakt zullen worden. Wettelijk zijn de formuleringen waterdicht en uitge kookt. „Wanneer je daar van afwijkt, springen er in geschillen onmiddellijk advokaten op het vinketouw. Zij zul len met nalaten afwijkende formule ringen uit te spitten en in hun voordeel om te buigen." Een veel voorkomend verschijnsle te- IFoto March Hei/nen) genwoordig is de overdracht van hui zen van ouders naar kinderen. De angst van veel ouderen om hun huis te moeten „opeten" in een bejaarden- of verzorgingshuis is naar Boswijks' mening overdreven. „Als je nagaat dat maar 7 procent daadwer kelijk terecht komt in deze voorzienin gen, dan zeg ik: zou je dat nou wel doen. Mensen kleed je niet uit voor dat je naar bed gaat. Straks ben je ridder te voet!" Boswijk bedoelt daarmee dat het door een spaarzaam leven vergaarde kapitaaltje daadwer kelijk gebruikt moet worden als „ap peltje voor de dorst." „Mensen die hun huis overdragen aan kinderen blijven daar vaak wonen. Wanneer ze op een dag kleiner willen gaan wo nen zijn er geen mogelijkheden meer om het huis te verkopen, laat staan een kleiner huis te kopen. Rampzalige situaties kunnen daardoor ontstaan." Het is naar Boswijks' idee veel zin voller om de kinderen regelmatig klei nere schenkingen te geven, maar zelf de teugels van het eigen leven in handen te houden. Speurwerk Een notaris moet soms bij testamen ten mensen opsporen die volkomen uit het beeld van de betreffende fa milie verdwenen zijn. Als een ware Sherlock Holmes duikt hij dan met plezier in allerlei aanknopingspunten. Met veel voldoening wordt vaak na lang puzzelen de bewuste erfgenaam boven water gehaald. Delicate kwes ties zijn het meestal, die uiterst om zichtig moeten worden aangepakt. Het kan om zaken gaan die wel veer tig jaar of nog langer geleden speel den. „Razend boeiend", zegt Boswijk die z'n werk altijd, „altijd" mee naar huis neemt. Pensioen Hij zou wel willen afbouwen, maar dat kan in dit beroep niet. Het is al les of niets. „Vroeger had een notaris levenslang. Ik mag door tot '95. De jongere notarissen moeten er met 65 jaar uit." Vroeger koppelde men aan een nota ris het beeld van een grijze statige in het zwart geklede notabeel met de bijbehorende status. Notaris Boswijk is de op één na oudste notaris in Ne derland. Je zou het niet zeggen wan neer je hem -jeugdig gekleed in een leren jack en met pretogen achter een half brilletje- de loterij trekking ziet verrichten op een Texelse schoolbazar! Hij vindt het een leuke gedachte om de oudste notaris van het land te zijn. „Het wordt tijd dat die andere opdondert, dan ben ik de oudste!" Wil de Leeuw Kampioenselftal, de F3-pupillen van SV Texel. Vlnr. staand. Arjan Dorst. Daan de Lugt. Olie Jansen en Sam Zillig. Gehurkt. Coach Jan de Lugt. Jan Willem Cupido. Luuk Zillig en Rik van Katwijk en begeleider Ton Dorst. Weliswaar stukken jonger dan rivaliserende teams, toch hoog geëindigd; de E2pupillen van SV vil t".d. Ja'lh Ror Boe'Hn. Jaap Duin en Merijn Heijnen Gehurkt Marrus KikkerMelvm Kikkert. Steven van Vliet Ruben Tromp en Justin Zegel en coach Kees Duin. (foto's Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 11