Texel begint sterk in nacompetitie quime overwinning op SVW Klif 2 onbereikbaar voor concurrentie Goede resultaten voor Deuce-teams Hidde de Vries uitgeschakeld Goede vangsten sportvissers Voetbaluitslagen TEXELSE JJ COURANT Bijzonder keramiek en polystyreendrukken bij Galerie Langewaal Tevoko training Bridgekampioenen Geanimeerde toertocht motorrijders MAB turnsters niet in de prijzen Een spannend moment uit de wedstrijd die SV Teel zo glansrijk won. De voorlaatste week heeft in de eerste klasse zaalvoetbal de beslis sing gebracht. Door met 6-0 van Rab te winnen, werd Klif 2 onbereik baar voor De Koog 2 dat verrassend gelijkspeelde tegen De Krim. Hier door verspeelde De Koog 2 het uit zicht op een eventuele beslissings wedstrijd. In de derde klasse is nog geen beslissing gevallen. Casino 3 is uit gespeeld en verloor de laatste wedstrijd van NIOZ waardoor het op 40 punten blijft staan. Grootste kans hebber voor het kampioenschap is nu Oosterend 5, dat in het onderlinge treffen met concurrent De Koog 5 beide punten binnenhaalde en daar door op de tweede plaats staat met 39 punten met nog twee wedstrijden te gaan (waaronder de moeilijke wedstrijd tegen NIOZ). De Koog 5 staat nog niet kansloos op een derde plaats met ook 39 punten, maar met nog maar één wedstrijd te spelen (te gen ZDH). Mocht er een eventuele beslissingswedstrijd moeten worden gespeeld, dan is dat op vrijdag 14 mei, aanvang 22.00 uur. In de vierde klasse heeft Klif 4 aan een overwinning genoeg om zich kampioen van de vierde klasse te mogen noemen. Tegenstander is Klif 5. Het op de tweede plaats staande Oosterend 6 zal met 1 punt achter stand op Klif 4 in de laatste wedstrijd Timmers Bakkerij ontmoe ten. Het team moet afwachten of Klif 4 eventueel een misstap maakt, om nog een kans op het kampioen schap te hebben. Ook hier geldt dat een eventuele beslissingswedstrijd op 14 mei wordt gespeeld (22.20 of la ter). Bij de junioren B won De Koog ver rassend met 6-0 van Casino 2, waar door een beslissingswedstrijd uit moet maken wie als vierde meedoet aan de bekerwedstrijden voor junio renteams. Afsluiting De laatste week staat in het teken van veel beslissingen, met op woens dag de laatste wedstrijd in de hoofd klasse tussen Mantje en Texel met als inzet de tweede plaats achter Gamma. Vrijdag wordt het seizoen Afgelopen week is niet gespeeld in de dames kringcompetitie tennis. De districtwedstrijden op zaterdag le verden voor de thuisspelende teams vier overwinningen en een gelijkspel op, waarbij het eerste gemengde team (Gretha Beijert, Ingrid Pastoor. Yvonne Middel, Simon Brand en Marcel Boogaard) zich met een 5-0 overwinning op Limmen 1 volledig herstelde van het slechte resultaat van vorige week. afgesloten met de traditionele beker finales. Bij de dames spelen Klif en De Krim tegen elkaar. In de finale voor de heren een echte kraker als seizoenslot tussen Texel en Gamma met de vraag of Gamma in zijn aller laatste wedstrijd gaat doen wat het altijd heeft gedaan, n.l. winnen. Programma Woensdag 12 mei: 17.45 u. Casino 2-De Koog (JB) 18.40 u. Texel-Mantje 19.30 u. Oosterend 5-Nioz 20.20 u. Gamma 2-Oosterend 2 21.10 u. Gempo-ZDH 22.00 u. Klif 4-Klif 5 Zaaldienst: Gamma Donderdag 13 mei: 17.20 u. Casino 1-Texel 2 (JA) 18.10 u. Oosterend 5-Timmers Bak. 19.05 u. De Koog 5-ZDH 20.00 u. Gamma 2-De Koog 2 20.50 u. De Koog 4-Oosterend 5 21.40 u. Casino-Klif (Dl Zaaldienst: Jelleboog Vrijdag 14 mei: 17.30 u. Texel 2-Casino2/De Koog 18.20 u. Texel 1-Casino 1 19.10 u. 3/4 plaats junioren 20.00 u. Finale beker junioren 20.50 u. Klif-De Krim 21.40 u. Gamma-Texel 22.30 u. De Krim-Klif 2 Zaaldienst: Casino Door een verrassende tweede plaats, behaald tijdens de districtskampioen schappen van Noord-Holland, had Hidde de Vries uit Oudeschild zich geplaatst voor de Nederlandse kam pioenschappen judo voor heren tot 18 jaar. De 14-jarige Hidde had zich als jongste deelnemer geplaatst als zwaargewicht en werd aangemoe digd door een grote schare suppor ters. Dat mocht echter niet baten. Tijdens het NK-judo wordt gewerkt in twee poules met een dubbel eliminatie-systeem. Indien de judoka wint, gaat hij/zij steeds door naar de volgende finale bij verlies is de judo ka afhankelijk van verdere prestaties van zijn opponent. Indien degene waar je van verloren hebt wint, mag de judoka via de herkansingsronde proberen te stijden voor een bronzen medaille. De Vries had helaas een ongunstige loting en moest strijden in de zwaarste poule, tegen judoka's die achteraf als tweede en derde eindig- Ondanks de oostelijke wind waren de vangsten op het vijfde viswedstrijd kampioenschap van Texel zeer goed. De totaalscore bedroeg 2266 cm vis (90 stuks). Eerste werd Ton Dorst met 335 cm (14 vissen), de tweede plaats was voor Paul Verhagen (311 cm, 12 stuks), derde werd Jan King- ma met 235 cm (9 vissen). De vol gende wedstrijd is op 15 mei, aanvang 14.00 uur aan de Ottersaat. Deze telt zowel voor de zesde uitwis seling als wedstrijd in de serie om het kampioenschap '93. Aan deze wedstrijd doen alle waddeneilanden mee. den. Alleen de opponent van Hidde tijdens de kampioenschappen van Noord-Holland, Remco Knol, wist hem voor te blijven. De eerste partij won Hidde van Willy Bilstar uit Midden-Nederland, door sterk aanval lend judo met een houdgreep. In de volgende partij werd hidde na een spannende partij uitgeschakeld door Fabio Filippi uit Zuid-Nederland. Hier door kwam Hidde in de verliezersron de terecht. De Texelaar kon zich alleen nog plaatsen voor een strijd om de derde - plaats. Helaas, ook dit lukte niet. Hid de werd al vrij snel verslagen door de geslepen judoka Hugo Waltmann uit Oost-Nederland. Door dit resultaat is het de judoka uit Oudeschild net niet gelukt zich te scharen bij de top vijf van Nederland. Een gedeelde zevende plek is echter voor de debutant een goed resultaat. Zaterdag 8 mei Junioren: Oosterend C1-Wiron C1 Tex. Boys C2-W. Waard C1 Wieringermeer C2-Texel C2 Zondag 9 mei: Texel-SVW Texel 3-Watervogels 7 Tex. Boys 3-Oudesluis 3 Junioren: Sint Boys A1-Tex. Boys A1 Recreatie-voetbal: Texel-Oosterend Tex. Boys-SVC ZDH-De Koog 2-3 4-1 1-1 4-1 14-4 3-2 n.o.g. n.o.g. n.o.g. Donderdag 13 mei houdt sv Texel haar voorjaarsvergadering in de kanti ne ,,De Kletskeet" om 21.00 uur. Een belangrijke agendapunt is de bestuursverkiezing. DINSDAG 11 MEI 1993 Sv Texel heeft zondag een uitste kende start gemaakt in de nacompe titie door SVW '27 uit Heerhugo- waard met 4-1 te verslaan. Door de- te overwinning heeft Texel alle pro motiekansen nog in eigen hand. deze wedstrijd werd weer eens duidelijk dat het benutten van kansen bepalend is voor de uitslag. Kreeg jaxel misschien zes echte kansen, SVW grossierde daarin. Zeker de eerste helft heeft keeper Bart Heer schap Texel voor een duidelijke en dat moment terechte achterstand het begin zat SVW beter in de wedstrijd en dwong ook goede kan sen af. Bijvoorbeeld toen slordig uit verdedigen de bal plotseling vrij op enkele meters voor het doel voor de voeten van de spits belandde. Bart Heerschap gooide zich ervoor en ver overde de bal. Bij de eerste de beste kans voor Texel werd Ralph Koning vrij gespeeld uit een vrije trap. Hij ontving de bal links van het doel op de vijf meterlijn, kreeg de bal moeilijk onder controle en scoorde met een slap schot door de benen van de keeper. Ook na de 1-0 voor Texel SVW de moed niet op en bleef kansen creëren en mogelijkheden scheppen. Toch was het Texel dat vlak voor rust voor 2-0 zorgde. Uit een vrije trap van Ingmar Moerbeek kwam Paul van Exel op rechts vrij, die met een droog schot in de verste hoek de keeper verschalkte. Texel probeerde met deze stand de rust te halen, maar een onnodige overtreding bij de cornervlag en de daarop volgende vrije trap werden koelbloedig door Marco Schouten van SVW met het hoofd afgerond. Harde trap Door het verkleinen van de achter stand bleef de wedstrijd zeer span nend. Texel ging op zoek naar een betere vorm en de overwinning. SVW probeerde de achterstand nog verder te verkleinen. Simon Brand kwam de moegestreden Paul van Exel vervangen en nam zijn ver trouwde plaats in de achterhoede weer in. Hierdoor ging Erwin Koning weer, als laatste man in de spits lo pen. De voorhoede kreeg in de laatste fase van de wedstrijd veel ruimte en profiteerde daar gretig van. Vijf minuten voor tijd scoorde Erwin Koning door een vrije trap van zeker 20 meter snoeihard laag buiten be reik van de keeper te schieten. Dit doelpunt was de bevrijding voor Texel. Nog een twee minuten later zorgde Henk Knol voor 4-1. Tot twee keer toe blokkeerde de keeper zijn schot, maar bij de derde keer legde Knol al zijn woede in het schot en passeerde de keeper. Het gevolg van deze overwinning is, dat Texel nu over 14 dagen (zondag 23 mei) uit zal spelen tegen De Rijp. Volgende week speelt SVW thuis te gen De Rijp. Bij Galerie Langwaal exposeren tot eind juni Agnes Bozsogi en Joyce En- nik. De Hongaarse Agnes Bozsogi studeerde aan de Kunstacademie in Boedapest. Ze werkte enkele jaren als ontwerpster voor Alfoldi Porcelan- gyar, de grootste porceleinfabriek in Hongarije. Sinds 1985 werkt ze als vrij kunstenares en kreeg verschillen de werkbeurzen. Agnes geeft de voorkeur aan een manier van werken die grote ruimte laat voor het sponta ne. De torso's die zij in Galerie Lang waal exposeert, worden gevormd door klei die direct uit de strengen- pers komt. Ze bakt ze in een gas- of cokesoven, waarna ze in zaagsel ge houden worden om rook en roet in de oppervlakte te laten doordringen. Haar latere figuren zijn slechts licht gekleurd door reductie en opge bouwd uit verschillende elementen. De polystyreendruk is een door Joy ce Ennik ontwikkelde grafische tech niek die zij vanaf 1969 beoefent. Het is een zogenaamde hoogdruktech niek, verwant aan de hout- en linoleum snede. Polystyreenmateriaal, ook be kend als piepschuim, laat zich ge makkelijk bewerken. Door inbranden en wegsnijden, verkrijgt zij de stem pels die zij met oliefverf inrolt en dan afdrukt op het enigzins absorberende koperdrukpapier. Daarbij zorgt de kor relachtige structuur van het materiaal voor het typische grafische effect. Joyce kreeg haar opleiding aan de Academie Minerva te Groningen en aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam. Galerie Langwaal in De Waal is dage lijks (behalve 's zondags) geopend van half elf tot half zes. In verband met examens worden de Tevokotrainingen vanaf woensdag ge houden in de zaal van de OSG. Dit duurt tot donderdag 27 mei. De tij den van de donderdagavondtrainin gen zijn als volgt: 20.00 uur Heren 3 en Dames re creanten eerste klas 21.00 uur Dames 3 en Dames re creanten tweede klas Kampioenen van de wintercompetitie van Bridgeclub Groot Slem zijn ge worden: Thea ten Hoeve en Jan Bak ker, die ook de laatste periodekampioenen zijn. In de B-lijn zijn mevrouw S. Witte en de heer L. Kellner eerste geworden en in de C- lijn mevrouw Y. Grosse en de heer R Ruygrok. Zij promiveren. Op 26 april is gespeeld om de HV- beker, dat is bridge met een ouder wetse telling; deze beker is gewon nen door de heeren H. Grootjen en P. Kooiman. Met ingang van 17 mei worden „zomerdrives" gehouden. Deze zijn voor iedereen toegankelijk en voor de eerste plaatsen zijn prijs jes beschikbaar. Op elke avond kan men proeven of de sfeer overeen komt met de verwachtingen. Elke maandagavond in de kantine van ma nege „Akenburg" om 20.00 uur. Deelname kost fb,- per persoon. Zevenentwintig motorrijders, verdeeld in vijf groepen, deden zondag mee aan de Texelse dorpentocht van de MAB. In ieder dorp moesten de deel nemers twee vragen beantwoorden. De route naar de dorpen mochten de motorrijders zelf bepalen. Het weer werkte uitstekend mee, waardoor het een geslaagd rondje Texel werd. De vragen waren niet echt moeilijk, maar moesten wel goed worden ge lezen. Groep 1 bleek daar het meest bedreven in en ging met de taart naar huis. Groep 4 werd nipt tweede en streek een worst op. Het tweede gemengde team (Coby Kooiker, Ingrid van de Wetering, John Vlaming en Arjen Saai) zag de inspanningen nu ook beloond met vier punten van de vijf die op één dag zijn te behalen. Het derde gemengde team (Jacqueli ne en Marit de Porto, John List en Hans Polderman) heeft in vier wedstrijden nog maar één punt af gestaan en lijkt recht op het kam pioenschap af te stevenen. Het eerste herenteam was op bezoek bij koploper Parnassia 1 en moest met een puntendeling genoegen nemen. Het kampioenschap heeft dit team daardoor niet meer in eigen hand. De volledige uitslagen van deze week zijn: Senioren, heren: Parnassia 1-Deuce 1 3-3; Deuce 2-Alkmaar 6 3-3; Deuce 3-Alkmaar 8 4-2; Topspin 5-Deuce 4 5-1, Gemengd: Deu ce 1-Limmen 1 5-0; Deuce 2-Noordend 1 4-1; Deuce 3-Warmenhuizen 1 5-0; Jeugd, jongens 12/15: Heiloo 1 -Deuce 1 5-1; Jon gens 15/18 jr. Sluis 1-Deuce 1 0-6, Koedijk 1 -Deuce 2 6-0; Kringcompetitie, heren 55 STC-Deuce 4-0 De deelnemers aan de dorpentocht vulden na afloop de Groeneplaats met hun imponerende machines wcentratie :en Nrnwedstrijd organiseren geeft weten in de aarde maar het 'V.T. team heeft er behoorlijk han- igheid in verkregen. De wedstrijden crliepen nagenoeg vlekkeloos. n de eerste wedstri|d werd strijd ge werd in de mvo's 6D en 3D. In bei- e nivo's had G.V.T. een team dat oorüjk moest turnen om in de lijve Van C'6 ^es,e c'r'e P'oe9en te e jongste ploeg bestaande uit San- 'a koopmans, Karin Zwaneveld, Ci- "oogenbosch, Marit 'oogenbosch en Jolanda Breman am veel tekort en eindigde te- ■orstellend op de zesde plaats met e Ploeg. e Ploeg nivo 3D, die licht gehandi- P was door afwezigheid van San- arning liet het afweten op balk bngemat waardoor ook hier V 's een vijfde plaats restte. In de L in weds,r'id waren nivo 5D, 2D *n 'O aan de beurt. P°eg 5D had een sterke samen- Ook de „dames" in nivo 2D bleken er gelukkig nog wat van te kunnen. De ploeg was iets minder breed dan die van 5D, maar Wendy Moor, Yal- tah Pansier, Petra Dankers en Sanne Brügemann bleken ook ditmaal over genoeg inhoud te beschikken om voor G.V.T. de tweede plaats in de wacht te slepen. Het op alle fronten sterke Nea Volharding uit Purmerend liet weer haar tanden zien en werd verdiend en met ruime voorsprong eerste. Individueel kwam Sanne Brü gemann net niet in de medailles door een kleine black out op de balk. Als laatste turnde Nienke Postma haar wedstrijd in nivo 1D. G.V.T. heeft hiervoor geen ploeg zodat het om de individuele klassering ging. Ondanks een slechte waardering voor sprong bleef Nienke goed turnen wat resul teerde in een tweede individuele plaats achter de sterk turnende Kirstin van de Vosse van Vlug en Vaardig uit De Weere. Het punten verschil was slechts 0,1. voor de wedstrijd bij deze jeugdige turnster. Tweehonderd turnsters in de D-lijn 'it de regio Noord Holland Noord na- ten zondag sporthal Ons Genoegen n beslag. De vijf leeftijdsklassen teisjes streden voor zowel de ploe- lenfinale als voor de individuele lompetitiefinale. De geplaatste G.V.T. umsters lieten degelijk turnen zien tear in de meeste gevallen kwamen aJ net te kort om in de prijzen te 'allen. (Foto Tossa de Graaff) stelling, waar veel van werd ver wacht. Maar ook hier bleven de cijfers steken. Individuele prijzen le verde het niet op, maar de ploeg was zo breed samengesteld en was er zo veel klasse in huis dat Bettinne Schraag, Judith van Vliet, Esperanza Smidt, Arianne van der Wal en Ma- rous Albers in het ploegenklassement de tweede prijs in ontvangst moch ten nemen. De ploeg van Warmenhuizen werd verdiend eerste met een ruime voor sprong van maar liefst 3.25 punten. Black out

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 11