BEZORGER Rab: afscheid van de zaak na 41 jaar Soli Deo Gloria voelt zich thuis in NH kerk Olympisch marathonlop op Texel met trimgroep Omzagen jonge aanplant verontwaardigdt Kogers HEMA: Recensie Agenda VLEESWAREN Historisch fotobi Wij zoeken een Lfv/R TEXELSE COURANT Texelse leerlingen in RTL programma Amerikaan op zoek naar Texelse familieleden \o9a°^. T»^anV rtef d,e Var<gen ,e tocl uit Het voorjaarsconcert van Excelsior Soli Deo Gloria en het Texels Christelijk Mannenkoor trok zaterdag een nagenoeg volle Hervormde kerk in Den Burg. Vooral het gemengde koor leek zich thuis te voelen in de akoestisch fraaie lokatie. Het concert werd geopend door Ex celsior. Deze muziekvereniging, die in eigen huis al menigmaal tot grote hoogte is gestegen, kon in de kerk de draai niet helemaal vinden. Pas bij het prachtige „Don't let the sun go down on me" werd de hele kerk ge vuld met hun muziek en viel het te rughoudende van de muzikanten af. Jammer dat de akoestiek het geluid van het drumstel enigszins vervorm de, waardoor het, met name in de rustige nummers, te overheersend werd. Het mannenkoor heeft nog steeds een fraaie, warme klank, maar met name in de nummers zonder orgelbe geleiding zou er wat meer ondersteu ning in de lage tonen mogen zijn. Organist Krayma weet dat perfect op te vangen, waardoor een nummer als „Save the ocean" bijzonder impone rend wordt. Het koor is op z'n best in de stemmi ge, gedragen muziekstukken. Een uit stapje naar de populaire muziek in de vorm van de Boney M hit „Rivers of Babyion" mislukte jammerlijk. De swing kwam er niet in en de zangers Dinsdag 11 mei In Cinema Texel draait om 14,00 uur „Tom en Jerry", om 16.00 en 19.00 uur „Honey, I blew up the kid" en om 21.15 uur „The distin guished gentleman". De gemeenteraad vergadert in het gemeentehuis; aanvang 19.30 uur. De Wielervereniging Texel houdt een criterium op het parcours bij Den Burg. Start jeugd 18.15 uur; senioren 19.00 uur. De afdeling Stamboomonderzoek van de Historische Vereniging Texel heeft om 20.00 uur een bij eenkomst in dorpshuis d'Ouwe ULO. Woensdag 12 mei In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Tom en Jerry", om 16.00 en 19.00 uur Honey, I blew up the kid" en om 21.15 uur „Thedisj guished gentleman". In de vijfuurs-show van RTU, opnamen verwerkt van de Tto seschool uit Den Burg; 17.qq uur. Eigenaars van huizen die num als tweede woning gebruikt J gen worden komen om 19.30 uur in De Schuilhut in De Ko« bijeen om actie te voeren tegs gemeentelijke plannen om h« tweede woning-recht te or% men als het betreffende huis', jaar of langer permanent gebn is geweest. Hoogwater OudescNj Di 11 00.25 en 12H Wo. 12 00.26 en 13(* Do. 13 00.48 en 13,51 Vr. 14 01.36 en 14(| Za. 15 02.50 en 15.3: Zo. 16 04.04 en 16.] Ma. 17 05.05 en 18.(1 Di 18 06.27 en 18.4! Aan het strand is het ongeveer eeoi eerder hoog water. De zon komt 15 op om 5.43 u. en gaat onder om 21 u. 13 mei laatste kwartier; 14 me doodtij. PINSDAG 11 Mi, De oud Olympische marathonloper Aad Steijlen (57) was zaterdag Texel met zijn Zutphense trimgroep. Steijlendie verschillende keren h derlands kampioen is geweest over de koningsafstand en lange tijdti, scoach was van de lange afstandlopers, heeft al 26 jaar een trimgro die is uitgegroeid tot een hechte vriendenclub. Corrie Boon uit De Waal is voor haar verhuizing naar Texel lange tijó van de groepsleden geweest. Samen met Jan Knippenberg, die een de bekende is van Steijlen, ontvingen ze de groep, die per fiets een; over het eiland maakte. De getrainde groep had geen problemen me: harde wind en genoot van hun uitstapje. Op de foto staat Steijlen ti zijn gastvrouw en -heer in. iroioiem Zaterdag om 11.00 uur wcwf ,,De Raadskelder" aan de der van Culturele Zaken, me.' Krijnen- Bays, het eerste exemplaarji boden van het historisch foW Texel van 1900 tot nu", se gesteld door Annemarie Zuyi Deze presentatie is georgans door Nauta Boek en Van Gey ductions, die is gespeclialisee dergelijke nostalgische uitgas Landelijk worden de delen v? serie uitsluitend rechtstreeks consument geleverd. Op Ten kozen voor samenwerking irê ta Boek, die uit het archief vs Nauta Foto een bijdrage aan; houd leverde. De intekening*' verkoop van Texel 1900tot zijn voor Texel verzorgd doe boek. Zaterdag kunnen inteke vanaf 13.00 uur de gereserv? exemplaren afhalen. Annemr Zuydweg is bij Nauta Boek*; om haar boek te signeren. a voor de route Pontweg, CaU weg, Ruyslaan, Randweg. weg, Pijpersdijk, Oude dijkje. Maaikeduinweg, Ruigendijk- Hier wonen ongeveer 75 abos LET OP: deze wijk kan eventueel I worden. Het bezorgen is het een.® voor iemand die in deze om woont. De kranten kunnen dinsdag M dag even na 15.00 uur in oi®: kerij aan de Warmoesstraat afgehaald. Geïnteresseerden kunnen vtd dere inlichtingen terecht bi receptie van de drukkerij. Parkstraat Den Burg. telefoon li Ben Rab uit Den Burg vindt het wel letjes. Vrijdag nam hij onder grote belangstelling afscheid als algemeen directeur van Rab Beheer B.V., de welbekende onderneming in bouw materialen, (motor)brandstoffen en doe het zelf-artikelen. Hij is er 41 jaar aan verbonden geweest, een pe riode waarin het bedrijf belangrijke ontwikkelingen doormaakte en zijn vleugels ook uitsloeg naar het vasteland. Al jaren geleden rijpte bij Ben Rab (die op 21 juni 60 wordt) het idee om niet „tot het bittere eind" door te gaan, zodat er tijd zou zijn om ook op andere manieren van het leven te genieten. Een jaar geleden viel het definitieve besluit. De fakkel wordt overgenomen door een tweehoofdige directie, bestaande uit zoon Jan Jacob (34) en Paul Kru- gers (30). Jan Jacob zal zich mani festeren als algemeen commercieel directeur terwijl Paul dat zal doen als financieel directeur. In de eigendoms verhoudingen komt geen verandering. Het familiebedrijf Rab wordt wat dat betreft op de oude voet voortgezet. Overkant Het Rab-bedrijf is naar Texelse be grippen een grote onderneming met 70 medewerkers in vaste dienst, waarvan ongeveer de helft bij de vestigingen op het vasteland. Rab is vooral bekend als bouwmateri- alenhandel en is dus in hoge mate afhankelijk van de bouwactiviteit op het eiland. Ook de brandstoffenhan- del was een kwetsbare poot; de vraag naar kolen verdween en toen op Texel het aardgas zijn intrede deed liep het ook af met de leveran ties van huisbrandolie. Typerend voor het beleid van Ben Rab was dat hij van meet af aan streefde naar aan passing, spreiding van risico en ver mindering van kwetsbaarheid. Zonder dat daar veel ophef van werd ge maakt werd het accent in de brandstoffensector verlegd naar de motorbrandstoffen. Een van de ma nieren waarop Rab zich op deze markt veilig stelde was het overne men van de meeste tankstations op Texel. Ook de vroegere concurrent Texelse Olie Combinatie werd eigen dom van Rab. Gamma's De bouwmaterialenhandel kreeg een veiliger fundament door het stichten van vestigingen op het vasteland. De Keukenstudio" in Den Helder is van Rab en de bouwmaterialenhandel Eiland De Wild in Alkmaar ook. Wat betreft bouwbenodigdheden bedient Rab niet alleen de vakman maar ook de doe het zeiver. Een belangrijke stap was de stichting van een Gam ma bouwmarkt in Oudeschild. Enkele jaren geleden begon Rab ook een Gamma in Harlingen en binnenkort wordt er een geopend in Schagen. De bedrijfsactiviteit is ondergebracht in diverse bv's en werkmaatschappij en, die allemaal sluitend moeten Wethouder Dirk Terpstra was een van de velen draaien en dus niet van elkaar mogen afhangen. De administratie van alle bedrijven wordt grotendeels gedaan op Texel, zodat de Rab-administratie naar verhouding groot lijkt en er rela tief veel werkgelegenheid op Texel is gebleven. Receptie Vrijdagmiddag nam Ben Rab op infor mele wijze afscheid van zijn relaties tijdens een receptie in hotel Opduin. Enkele honderden personen maakten van de gelegenheid gebruik om de scheidende directeur en zijn vrouw de hand te schudden, waaronder aannemers, architecten, leden van het college van b en w en enkele honderden anderen die te maken hebben met bouw en brandstoffen De uitnodigingen waren vooral ge gaan naar zakelijke relaties. „Andere kennissen en vrienden zijn me net zo lief, maar hen hoop ik nog vaak te- g van Ben Rab afscheid kwamen nemen. iFoto Harry de Groatl gen te komen en dus hoef ik van hen geen afscheid te nemen", aldus de scheldende directeur. Voor het perso neel zal wèl een afscheidsfeest wor den belegd, donderdag a.s. in Calluna. Tesselhuus Rab wilde geen cadeaus, maar had te kennen gegeven graag giften te ontvangen voor het vakantiehuis voor zwaargehandicapten, het Tesselhuus. Dat leverde ongeveer f6000,- op, een welkome verlichting van de financiële zorgen van het vakantiehuis. Ben Rab is niet bang dat hij zich straks zal vervelen. Hij blijft met het bedrijf binding houden als commissa ris. Daarnaast houdt hij zich onder andere bezig met het zwemparadijs Calluna waarvan hij directeur is, het Tesselhuus en het bestuur van de Eigen Vervoers Organisatie EVO. twee exemplaren voor Tiffany Pub zijn, die afgelopen week sneuvelden. De uitbaatster van het café zegt hier van niets te weten, maar verklaart in de nacht van 6 mei in de Dorpsstraat wel enkele onbekenden te hebben zien slepen met een omgezaagd boompje. Navraag bij de gemeente over wat er in De Koog nou precies aan de hand is, levert niets op. „Tja, die bomen in de Dorpsstraat. Daarover kan ik nog niets zeggen. Vanavond praat ik met Langeveld, daarna hoor je meer", kapt een ambtenaar het gesprek af. Voor de RTL4 Vijfuursshow van woensdag zijn zaterdag opnamen gemaakt op het eiland. De groepen 7 en 8 van de Thijsseschool en hun meester Loning werkten daaraan mee. Het item gaat over de Nationa le Zwemfandag, die op zaterdag 5 juni is. Ruim 300 zwembaden, waaronder Molenkoog op Texel, doen mee aan de landelijke zwemfandag. De promo tie hiervan wordt gedaan in het RTL- programma. Een nieuw onderdeel van de zwem- dag is het „T-shirt-zwemmen". Deel nemers kunnen voor ƒ16,- een t-shirt kopen of dit bedrag laten sponsoren door familie of kennissen. Op de zwemfandag moet een bepaalde af stand worden gezwommen. Pas daar na komen de deelnemers in het bezit van het felbegeerde shirt en krijgen ze ook nog een medaille. Met de actie wordt een goed doel gesteund: ƒ3,50 per shirt gaat naar EcoMare. Als schoolklassen meedoen aan de actie kunnen zij tevens een zeehond adopteren Voor het RTL-programma werden op namen gemaakt bij de Thijsseschool, in EcoMare en het zwembad. Omdat Een massale duik in het zwembad, onder het toeziend oog van de RTL-camera. IFoto Tessa do Graalll voelden zich er zelf duidelijk ook niet zo lekker bij. Fraaie solo Soli Deo Gloria zong met opvallend gemak en zeer gevarieerd. Wat het mannenkoor niet lukte, lukte het ge mengde koor wel: „Laat je door niets" werd een pittig, vlot nummer dat een afwisseling betekende op alle stichtelijke muziek. Een prachtige so lo werd door Ria Trap gezongen in „King all glorius". Het concert werd gezamenlijk beslo ten met twee nummers. T.d.G. Bomen omzagen in de Dorpstraat. Tussen de Texelaartjes in de krant van vandaag (dinsdag) trekken enke le plagerige advertenties de aan dacht. Ze zijn afkomstig van inwoners van De Koog die veront waardigd zijn omdat horeca ondernemer Frits Langeveld een jong boompje voor café Talk of the Town heeft omgezaagd. „Wat hebben ze nou weer te kla gen?", vraagt Langeveld zich veront waardigd af wanneer we om opheldering vragen. „Ik zaag hele maal geen bomen om, ik vind dat ze juist thuishoren in de Dorpsstraat. Wat ik heb weggehaald leek niet eens op een boom", verklaart hij, ter wijl hij een polsdik restant van de jonge aanplant voor de dag haalt. „Er zat absoluut geen groei in dit exem- ~ek OorLt0?'°°> Je zag door de bomen de za ken niet meer in de Dorpsstraat. Dan rooi je ze toch weg!! een ruimte itraat tegenwoordig Wal Dorpsstraat hè. zonder die bomen Enkele Texelaartjes in deze krant maken melding van het omzagen van bomen. plaar. De schors en de takken waren eraf. Het zag er gewoon niet uit." Ik heb deze boom in overleg met de ge meente weggehaald. Ze zetten er een paar mooi paaltjes voor in de plaats, net zoals ze op mijn verzoek keurige deze vuilnisbakken hebben neergezet." Nog meer Verder informerend in het dorp horen we dat in De Koog de afgelopen tijd ook andere bomen op mysterieuze wijze zouden zijn verdwenen. Meest recente voorbeeld daarvan zouden Sebastian Howard Lagerveld uit Wayne in New Yersey wil in augus tus naar Nederland komen en daarbij Texel bezoeken. Hij hoopt dan meer te weten te komen over zijn daar op 16 oktober 1863 geboren grootvader Cornelius Lagerveld, die met enkele broers rond 1880 naar Amerika emi greerde. Cornelius Lagerveld was boer op Texel en zijn kleinzoon vraagt zich af of de boerderij nog bestaat waar hij woonde. Ook wil hij nagaan of de nu op Texel wonende Lagervelds (hij heeft er in het telefoonboek vier ont dekt) familie van hem zijn en moge lijk informatie kunnen verschaffen. Kortom: de Amerikaanse Lagerveld is op zoek naar zijn Texelse roots en is geïnteresseerd in alles wat daarop betrekking heeft. Mensen die hem kunnen helpen worden verzocht con tact op te nemen met de redactie van de Texelse courant. I.M, ADVERTENTIE Nieuw: geroosterde schouderham, 150 gram Aanbieding geldig t/m 15 mei 1993. Zo lang de voorraad strekt Dit artikel is met verkrijgbaar in vestigingen in Axel. Best, Bladel, Dordrecht Sterrenburg, Driebergen, Geldrop, Gemert Horst Kaatsheuvel. Klazienaveen, Tegelen, Utrecht Hoog Catherine. Vriezenveen en Wassenaar de regisseur en de camaraman het niet altijd eens waren, gaf dat heel wat voeten in aarde. Het laatste shot werd gefilmd in het zwembad, waar de leerlingen met t-shirt en al het water in moesten. Een spannend mo ment, want die opname kon niet over.... De roerige jeugd, die na een lange dag stond te klappertanden in de koude wind, kreeg op het hard ge drukt dat ze niet mochten zeggen dat ze het koud hadden. Gevolg was dat na een vlekkeloze massale duik door de leerlingen luidkeels te kennen werd gegeven dat het water héérlijk warm was....

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2