,ln de gemeenteraad nog g niet uitgesproken" ,Goaltjes maken zit me ennelijk in het bloed" Honderdste lid wielervereniging Sport Gerbrand Poster stopt als bankdirecteur, maar: COURANT De Veij topscorer afd. Noordholland Meisjes kampioen w-i-; plNSDAG 11 MEI 1993 TEXELSE Bankdirecteur Gerbrand Poster zet een punt achter zijn werk bij ABN-AMRO. probeer mijn standpunt in beknopte, duidelijke bewoordingen weer te ge ven. Liefst niet te droog, alleen dan trek je de aandacht. Korte klappen, gauw thuis, daar hou ik van." Spraakzamer is hij in de wandelgangen, waar hij tijdens de lobby collega-raadsleden van zijn standpunten probeert te winnen. Bon vivant Achteroverleunend, als een bon vi vant bedachtzaam trekkend aan zijn sigaretje: ,,Het is toch prachtig als je op die manier iets voor elkaar krijgt." Hij doelt op de begrotingsvergadering waarbij met steun van Groen Links en de PvdA de toeristenbelasting met een kwartje omhoog ging, maar de reinigingsrechten voor de Texelaars flink daalden. Door zijn politieke ge drag typeerde ex-collega Gerard van der Kooy hem onlangs als een dwarsligger van de bovenste plank. Door zijn zakelijke achtergrond trok hij in tal van financiële aangelegenhe den aan de bel. „Tja, ik verdedig de standpunten waarvoor ik ben geko zen." Bekend is zijn kritiek op externe onderzoeken door de gemeente. „Dat is duur en daarmee schuif je het pro bleem voor je uit." Over zijn politieke collega's. „Het is wel een stevig rob bertje vechten, maar onderling niks geen rancune hoor. Hoe hoog de te genstellingen aan de vergadertafel ook zijn, na afloop schudden we ge woon handjes." Petten Als een van de vele Texelaars die „meerdere petten" op heeft consta teert hij dat zijn politieke loopbaan (foto Gerard Timmerman niet ten koste is gegaan van zijn functioneren als bankdirecteur. „Ik heb de raad altijd goed met mijn werk bij de bank kunnen combineren. Ik ben eenmaal een bezig baasje. En voorzover ik weet zijn er om politieke redenen nooit klanten weggebleven of bijgekomen." Rijst de vraag of hij in de toekomst méér tijd voor de politiek gaat uit trekken. „Wethouder worden? Nou, daar laat ik me nog niet over uit hoor. Eerst maar eens rustig de za ken eens op een rijtje zetten, dan zien we wel verder." Dat antwoord kregen ook de instellingen die hem vast polsten over een bestuursfunctie in hun organisatie. 28 Mei, van 19.00 tot 21.00 uur neemt Gerbrand Poster in Restaurant „Catherinehoeve" afscheid als direc teur van de ABN-AMRO-bank. oag-speler Martijn de Veij was dit seizoen goed voor 36 doelpunten IFoto Gerard Timmerman) De meisjeskampioenen vlnr: Maren Siebert, Sarah Westerlaken. Bibi van der Slikke. Esther Dumker. Ursula Mantje, Silvia van Beek. Nadja Daalder. Chris Mulder. Merlin Huisman. Blalthin Bongers, Annemieke Bos. Liebeth Breman en de coaches Marieke Kooiman en Monique den Braven. IFoto Tessa de Graaft) Het meisjesteam van Texelse Boys, dat dit jaar voor het eerst op de grasmat aantrad, is kampioen gewor den. De meiden komen uit in de pu- pillencompetitie aan de overkant. Met slechts zes verliespunten werden ze verdiend eerste. Er werd gespeeld met een team van zeven voetbalsters op een half veld. Volgend jaar vallen de dames in de juniorenklasse en treden ze aan op een groot veld. Het meisjesteam moet het dan stellen zonder coaches Monique den Braven en Marieke Kooiman, die wegens werkzaamhe den aan de overkant verhuizen. De meisjes van Texelse Boys vormen een hechte, gezellige groep en staan altijd voor elkaar klaar. De overstap naar de junioren wordt dan ook vol vertrouwen tegemoet gezien. ben, één meer dan Noordhollands topscorer Dick Holsteijn. „Maar we waren vergeten mijn goals door te geven", lacht de Texelaar. Met dit sei zen 36 goals is hij zijn opponent, die 24 doelpunten maakte, ruimschoots de baas. „En reken erop dat elke go als strikt volgens de regels is geno teerd. Niks geen gesjoemel met namen." Pak slaag Hoewel het zaterdagteam dit jaar goed uit de verf kwam wilde het aanvankelijk niet lukken. „De eerste de beste keer kregen we een pak slaag van 9-2. We voetbalden veel te aanvallend en werden vierkant weg gespeeld." Omdat het zo niet verder kon stelde de ploeg de trainingen verplicht en wijzigde de taktiek in wat hij het „Jezus-systeem" noemt. De opstelling is opgedeeld in een kruis, waarop de sterkste spelers staan geposteerd. „Twee spitsen, met het accent op de rechterkant. Een sterk middenveld dat uitwijkt naar rechts en een stevige achterhoede. Eigenlijk spelen we gewoon een counterspelletje." Nuchter stelt Mar tijn vast dat de teamgeest de basis is voor zijn imposante doelpuntenreeks. „Want voetballen blijft een teamsport. Je moet het van je me despelers hebben, dat is juist het mooie van het spelletje. Als ik echt grote kwaliteiten had,speelde ik na tuurlijk hoger dan deze derde klasse." In de laatste overwinning (5-1) op Assendelft gaf hij zondag met 4 go als zijn visitekaartje af. Nu de sterkste ploegen in deze poule zijn gepromoveerd ziet hij volgend jaar voor zijn team goede kansen weggelegd. „We hebben kampioen saspiraties, maar of het lukt is na tuurlijk een tweede. Want de zaterdagcompetitie is populair en de teams worden steeds sterker." zich op een enkele uitzondering na nauwelijks problemen hebben voor gedaan. „Ik heb er respect voor dat de agra riërs onder de huidige omstandighe den het hoofd boven water weten te houden." Het is juist de doorzet tersmentaliteit die Poster zo aan spreekt. „Ik heb een voorliefde voor hardwerkende ondernemers. Want gezien het aantal werkuren verdienen veel zelfstandigen met een kleinscha lig bedrijf eigenlijk te weinig. Maar zij hebben tenminste nog een zekere vrijheid om te handelen." Stokpaardje Dat echtgenote Mia van agrarische komaf is, noemt hij de achterliggende reden van de solidariteit met de boe ren. Het brengt hem er toe één van zijn politieke stokpaardjes - kamperen bij de boer - te berijden. „Het zit me nog dwars dwars dat onze motie om het aantal standplaatsen te vergroten naar tien het niet haalde. Het verzet uit de recreatiewereld verbaasde me. Want dat is toch een sector die de wind in de zeilen heeft. Laat ze ande ren, die het wat minder gaat ook iets gunnen. Leven en laten leven." Lobby De Texelse bevolking typeert hij als open. „Over alles en iedereen wordt gepraat. Ook in de politiek komt iedereen uitgebreid aan het woord. Dat is lang niet overal zo." Dat som mige collega's soms erg lang van stof kunnen zijn, waardoor vergade ren soms nachtwerk wordt, zit hem wel eens dwars. Wie de politiek volgt, weet dat Poster zich kort en kernachtige weet uit te drukken „Ik man." Toch ontsnapte hij een mo ment aan de dekking. „In de tien se conden dat ik weg was, maakte ik de winnende treffer. Nou, reken maar dat het feest was." Hecht Feest was het zeker voor Martijn en zijn ploegmaten, die met 24 punten op de vierde plaats eindigden. Het elftal bestaat uit een hechte club leeftijdgenoten, die twee jaar geleden een zaterdagteam oprichtte. „We za gen voetballen op zondag niet meer zitten. De Koog ontving de groep met open armen. We hebben geen coach en regelen alles zelf." Het eer ste seizoen verliep echter beneden verwachting. „We waren niet goed op elkaar ingespeeld en eindigden on deraan." Ondanks het tegenvallende resultaat bleek Martijn na telling vorig jaar 25 goals op zijn naam te heb- ,,lk wou eerst niet komen vandaag, ik had niet zo'n zin met die harde wind..." Bijna was Rob Honing het cadeautje misgelopen dat voor hem klaar lag. Hij werd vrijdag voor de tijdrit bij de Pen-centrale gehuldigd als honderste lid van de wielervere niging. Het gaat goed met de wielervereni ging. Dat leek een paar jaar geleden wel anders. Benno Bakker: „We had den toen wat jeugd en een paar 35 plussers, maar verder niets. Daardoor viel het niet mee een competitie op te zetten." Op initiatief van Dirk Vinke werden de tri-atleten die Texel rijk is bij de wielerclub betrokken. Bakker: „We hebben met hun van gedachten ge wisseld over wat we voor elkaar kun nen betekenen. Zij kunnen bij ons het onderdeel fietsen trainen en wij kun nen samen met hen een leuke com petitie opzetten. Er zijn nu 34 triathlon-liefhebbers bij ons actief." Leen van Elk, die een cursus volgt bij de Nederlandse triathlon bond ver zorgt fiets- en looptrainingen voor de tri-atleten. Het fietsgedeelte gaat uit van de wielervereniging. Trainingen Om de week worden op vrijdag van af 18.00 uur tijdritten gereden bij de Pen-centrale. Zowel de jeugd als de senioren doen daar fanatiek aan mee Bakker: „We proberen er enige varia tie in aan te brengen qua afstand en door eens een koppeltijdrit te hou den. Zo vormt het een mooie op bouw naar de traithlon die half juli wordt gehouden." De andere week vrijdags en iedere dinsdag wordt gereden op de baan in Den Burg. De tijdrit van vrijdag had te lijden var de zeer sterke wind. Er werd bedui dend langzamer gereden door de deelnemers. De uitslagen: B-jeugd 1. Evert Rikkenberg, 2. Erwin Goën ga, 3 Dirk Domhof. A-jeugd: 1. Robert Huisman, 2. Joost Hooge bosch, 3. Yvo Witte. Senioren. 1. Jordi Vinke, 2. Jan Zijm, 3. Jos Huisman. bankdirecteur met een passie voor politiek. Gerbrand Poster jarenlang hoeder van de beurs van menig Texelaar, neemt mei afscheid als directeur van de onlangs gefuseerde ABN- Vast wel moeilijk voor iemand die niet tegen stilzit kan. „Tja, mijn werk op de bank mag dan ten einde zijn, in je gemeenteraad ben ik nog lang niet uitgesproken." „Tja, ik heb nooit veel moeite gehad met doelpunten maken, kennelijk zit tiet scoren me in het bloed." Voet beller Martijn de Veij (24) uit Den Burg maakte dit seizoen 36 treffers. spits van het zaterdagteam van De Koog is daarmee ruimschoots topscorer in de eerste, tweede en derde klasse van de afdeling Noord- olland. Doelpunten maken blijft voor veel pelers een moeilijke zaak. Eenmaal oor de goal spelen de zenuwen me igeen parten. Zo niet Martijn de eij. „Het is belangrijk dat je rustig maar dat is een kwestie van eg", relativeert hij zijn „killers- stinct". Zijn scorings-drift bleef bij e tegenpartijen in de derde iag-klasse waarin De Koog peelt niet onopgemerkt. „Tegen herevogels uit Purmerend werd ik onstant geschaduwd door twee Benno Bakker overhandigt Rob Honing een mandje met lekkers 'jrbrand Poster, opgegroeid in Zand poort, heeft een voorliefde voor Texel al dateert uit zijn jeugdjaren. „Ik jacht de zomervakanties door in De oog, dat toen nog een stuk rustiger j3S. Stilzitten was er echter niet bij voor de jonge Poster. „Ik hield er niet van net als anderen maar wat op het .„and rond te hangen. Ik nam liever een vakantiebaantje." Begonnen als iardappelrooier schopte hij het tot Isventer bij Sijp (Ijsbeer) Langeveld. Mijn standplaats was in Oudeschrld, raar in die jaren nog de Texelse boot ifmeerde. Ik vond het toen al mooi jn, zaken aan de man te brengen." Ja zijn middelbare school zocht hij iet avontuur in Canada en Amerika, raar hij verschillende baantjes had. ,Soms zelfs meerdere tegelijk!" 'ferug in Nederland kwamen zijn ver- loopkwaliterten hem goed van pas in lijn vertegenwoordigerswerk in Over- jssel. In 1970 maakte hij de overstap iaar de bankwereld, die toen in rap tempo aan het veranderen was. „In vijftiger jaren was de bank een lonservatieve instelling, die niet zat te vrachten op de gewone spaarder. die jaren was het een hele eer om een bankrekening te hebben." Toen eind jaren zestig het lenen van geld gemeengoed werd, veranderde de menaliteit binnen het bankwezen. Er moest spaargeld worden aangetrok- „Met mensen omgaan, dat ligt wel." bankdirecteur werkte hij in Vrie- zeveen en later in Noordwijk. „Toen ze in 1980 vroegen of ik op Texel di recteur wilde worden, heb ik geen moment geaarzeld. Ik hou van platte land, heb een hekel aan drukte en waardeer van de openheid van de ei landers. ledereen is hier gelijk, de één is alleen wat aardiger dan de ander." Kleinschalig Hij voelt zich in het kantoor aan de Parkstraat nog steeds als een vis in het water. „Kleinschaligheid, dat spreekt mij aan Het directe contact met de mensen, een persoonlijke be nadering en klantvriendelijk gedrag houdt de drempel laag." Hij aarzelt niet zijn naaste medewerkers een flinke pluim te geven. „Want de men sen achter de balie zijn het visite kaartje." Met bescheiden trots stelt de directeur vast dat de klantenkring van zijn bank een flinke groei heeft doorgemaakt. „De verblijfsrecreatie, horeca en detailhandel hebben de wind dan ook mee." Ook in de landbouw timmerde zijn bank behoorlijk aan de weg. Ondanks de tegenwind in deze sector deinst de finanierniet terug voor investerin gen in het boerenbedrijf. Het leefpa troon van de agrariërs blijkt een belangrijk onderpand. „Ze weten de tering naar de nering te zetten. En als als het door omstandigheden van buitenaf wat minder gaat, houden wij daar als financier gerust rekening mee." Terugkijkend stelt hij vast dat

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7