Recorddeelname aan Tevoko buitentoernooi HEMA7 GORDIJNEN Imponerend nautisch werk in Het Posthuys 'i TEXE TOERI E Bebouwde kom Den Ho schuift 200 meter op Qostenend Present J Agenda UITVERKOCÏ TEXELSE J? coURANT Raadsvergadering VVD houdt forumavond over automobiliteit Fietspad paal 9 pas vanaf ZDH-pooi Vakantiekrant MAGAZINE Jt.' DINSDAG 8 JU| Zoals bijna altijd werd het volleybalevenement gezegend door schitterend weer. waardoor het een zonnen Het 22ste Tevoko buitentoernooi is. mede door het fraaie weer, wederom een daverend succes geworden. Het record aantal van 137 teams bond de strijd aan op 17 velden in de Dennen. De op Texel veelbesproken kwaliteits verbetering zet zich ook door op het volleybalfront. „We hebben er ooit Dinsdag 8 juni, vanaf 19.30 uur, ver gadert de gemeenteraad in het raad huis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Vaststelling volgorde stemming 3. Vaststelling besluitenlijst raadsvergaderingen de dato 13 april 1993 en 11 mei 1993 4. a. Ingekomen stukken. b. Mededelingen. c. Beantwoording vragen. 5. Overzicht post onvoorziene uitgaven. 6. Schenking twee fonteinen. 7. Boek „Haven bij de kaap te Nieuwe Schild" 8. Representativiteit van de Stichting Lo kale Omroep Texel. 9. Aanschaf spuitwand schilderswerk plaats. 10. Voorjaarsnota. 11. Investeringsplan 1994-1997. 12. Vervallen. 13 Voorbereidingsbesluiten ten behoeve van de bouwplannen van: a. de heer Kuip, voor de uitbreiding van een woonhuis met een serre en een ber ging aan de Orchismient 15 te De Koog; b. de heer en mevrouw Guiljam, voor de uitbreiding van een woonhuis met een studeer- en werkkamer aan de School straat 11 te Oosterend; c. mevrouw Keijser, voor de uitbreiding van een woonhuis aan de Wilsterstraat 2 te Den Burg; d. het Hoogheemraadschap van de Uit- waterende Sluizen, voor het aanleggen van een helofytenfilter achter de bestaan de rijkswaterzuiveringsinstallatie Everstekoog; e. een herhalingsbesluit in het kader van de nog te bouwen winkels op het Stap- peland te De Koog. 14. Vaststelling meerjarenprogramma res tauratie Rijksmonumenten. 15. Conceptnota „uitgifte bouwkavels woningbouw". 16. Voorstel „vreemd aan de orde van de dag" van de fractie van Texels Belang inzake uitgifte kavels voor woning bouw. Rondvraag. Sluiting. wel eens over gedacht om de lagere vierde klasse toe te laten, maar voor het niveau van het toernooi besloten we dat toch maar niet te doen", al dus André van der Vliet, één der or ganisatoren. „Grappig is dat er nu steeds meer derde divisieteams ko men, dus het niveau stijgt." Hoewel Avero slechts met één team naar Texel kwam, trokken deze vol- leybalsters van allure veel bekijks. Maar ook in de andere wedstrijden viel veel te genieten. Texelaars traden aan in elf teams, van Tevoko, Smash, uit de eilandcompetitie en mixteams met overkantse deelnemers. Geen van de „eigen" deelnemers viel in de prijzen. „De gezelligheid staat nog al- Historisch Spel Voor het Historisch Spel is de com missie nog op zoek naar diverse attri buten die in het spel gebruikt kunnen worden. Gedacht wordt onder meer aan: korte houten ladders of brede houten planken (roosterbaren) voor het vervoer van de zieken en gewon den; houten vaten; mandflessen; juk ken; oud boerengereedschap, rieten vismanden; karren of karretjes met spaakwielen en houten kruiwagens. Bij het zoeken naar deze attributen dient wel rekening te worden gehou den met de tijd waarin het spel zich afspeelt 1600). Voor de veldslag is de commissie nog op zoek naar een aantal lage canvas tenten in een gedekte kleur (voor het kamp van de Friezen) en naar twee grote Texelse en een grote Friese vlag. Mensen die deze of dergelijke attribu ten weten, wordt verzocht contact op te nemen met Ineke Witte, tele foon 18870; Arjan Trap, telefoon 18493 of Ina Schrama, telefoon 18695. Graszoden Voor het Historisch Spel wordt op het speelveld een dijk van graszoden gelegd. Het gaat hier om een partij zoden van 120 m2, die na het spel op 5 augustus in zijn geheel of in ge deeltes te koop is. De waarde van de zoden is ƒ500,maar ze worden aangeboden voor ƒ250, Het liefst zag de commissie de zoden direct na het spel opgehaald, anders na af spraak. Voor nadere informatie kan contact worden opgenomen met Her man Boks, telefoon 18607, of met Arco Eelman, telefoon 18395. I.M. ADVERTENTIE combinatie werd van actief sporten en lui IFoto Harry da GraafI tijd voorop", verklaarde de organisatie deze „blamage" Luchtkussen De kinderen van volleybalmmnende ouders verveelden zich niet tijdens het toernooi; een groot luchtkussen bleek een constante bron van vermaak. Zondag zorgde de Texelse akoesti sche band The Small Buzz voor aan gename muzikale intermezzo's, die zeer werden gewaardeerd door de deelnemers en de toeschouwers. Voor het eerst was de Volleybalbond vertegenwoordigd met een kledings- hop. Deze deed goede zaken. Coca Cola greep de gelegenheid aan voor de presentatie van een nieuwe isoto- ne dorstlesser, die gratis onder de dorstige spelers werd verspreid. Uitslagen Heren. Derde divisie: 1 Devolco; 2. PZH, 3 GenA 1. Promotieklasse: 1. Pollenboys. 2 Devolco, 3 VC Gouda. Eerste klasse: 1. DIO Oosterwolde; 2. Simokos, 3 Fout. Tweede klasse: 1 Volen- dam; 2. Volharding, 3 Punch Derde klasse. 1. PZ Dynamo; 2. Bosch en Keuning; 3. EVV Zonnenberg. Dames Derde divisie: 1. ASVU 1; 2. Tornado; 3 Ave ro Olympus Promotieklasse: 1 PZH; 2. GenA 1; 3 Actief. Eerste klasse: 1. DIO Oosterwol de, 2 De Meppers, 3 Devolco Tweede klas se 1 Pink Panters; 2. Bosch en Keuning; 3 Setfighters Derde klasse 1 ATC 3; 2. ATC 4; 3. De Spuyt AGO-cup: voor het team met het beste over allresultaat: Volendam (heren tweede klasse). „De automobiliteit op Texel" is het thema van een forumavond van de VVD waaraan het liberale kamerlid Annemarie Jorritsma-Lubbink deel neemt. De discussie.waarbij ook Texelse politici aan het woord ko men, wordt maandagavond aanvang 20.00 uur gehouden in Hotel Rebec ca in De Waal. Jorritsma, deskundig op het gebied van verkeer en vervoer, komt maan dagmiddag al naar Texel voor de offi ciële start van de „teletaxi". In hoeverre deze de automobiliteit gaat beïnvloeden stelt forumleider Willem (Spyk) Bakker zeker ter discussie aan het panel dat verder bestaat uit VVD-wethouder Klaas Barendregt (verkeer en vervoer). Om het debat te verlevendigen komen ook Groen Links-raadslid Jaap Vlaming en Fridt Blanken van de groepering „Tien voor Texel" aan het woord. Andere onder werpen zijn de vervoerscapaciteit van Teso en de parkeergelegenheid in Den Helder. Een bezoek aan de forumavond is niet alleen voorbehouden aan VVD- leden, laat Willem Bakker weten, die verwacht dat door de avond door de gekleurdheid van de forumleden een pittige discussie kan opleveren. Voor afgaand aan het gesprek houdt Jor ritsma een inleiding over de actuele zaken in de Haagse politiek, waarbij ongetwijfeld het vertrek van PvdA- staatssecretaris Elske ter Veld (Socia le Zaken en werkgelegenheid) ter dis cussie zal staan. Dinsdag 8 juni Van 14.30 tot 16.00 uur geeft Pieternel Geurts tekenles in de voormalige landbouwschool. In Cinema Texel draait om 14.30 uur „Tom en Jerry", om 19.00 uur „De kleine blonde dood" en om 21.00 uur „Scent of a woman". Wielervereniging Texel houdt een criterium op het parcours bij Den Burg. Start jeugd 1815; senioren 19.00 uur. Woensdag 9 juni In Cinema Texel draait om 14.30 uur „Tom and jerry", om 19.00 uur „De kleine blonde dood" en om 21.00 uur „Scent of a woman" Op het wad bij De Cocksdorp begint om 14.30 uur een doe- middag van het IVN. Donderdag 10 juni In Cinema Texel draait om 14.30 uur „Belle en het beest", om 19.00 uur „Undersiege" en orr 21.15 uur „A few good men' JUfd I in on| Het raadhuis in Den Burg is slechts gedeeltelijk bezet omit een aantal ambtenaren deel neemt aan een demonstratie i Haarlem. Vrijdag 11 juni In Cinema Texel draait om 14, „Belle en het beest", om 19oj uur „Undersiege" en om 2115 „A few good men". In sport- en evenementencen trum 't Stappeland in De Koo: kan worden meegedaan aan li go onder leiding van Theo v* Maanen, aanvang 20.00 uur Hoogwater OudeschilL Di. 8 11.4:1 Wo. 9 00.05 en 12 2:1 Do. 10 00.20 en 13.05 Vr. 11 00.36 en 13 2sr Za. 12 01.10 en 14.1! Zo. 13 01.50 en 144! Ma. 14 03.04 en 15 5! Di. 15 04.24 en 16.5! Aan het strand is het ongeveer eenu eerder hoog water. De zon komt 13j op om 5.17 u. en gaat onder om 22 u 12 juni laatste kwartier; 13 juni doodtij. Het zomerseizoen staat weer voor de deur. Op vrijdag 25 juni verschijnt weer het eerste num mer van de Vakantiekrant die tien keer zal uitkomen. Via een uitgebreide agenda worden we kelijks de activiteiten op het ei land weergegeven. Ook de bezigheden van het recreatie team zullen worden opgenomen in de krant, die gratis wordt ver spreid onder Texelaars en toe risten. Aankondigingen van evenementen kunnen worden doorgegeven aan Ruud Nooy via telefoon 15034 of schriftelijk worden afgegeven bij de balie van Langeveld en de Rooy, onder vermelding van „Vakantiekrant". De mededelingen moeten uiterlijk een week voor de verschijnings datum van de krant in ons bezit zijn. De sluitingsdatum voor het eerste nummer is op donderdag 17 juni. Met de aanleg van het fietspad naar paal 9 kan de gemeente op z'n vroegst in het voorjaar van 1994 be ginnen. Binnen een week verwach ten ambtenaren echter een plan gereed te hebben waarmee Staats bosbeheer, eigenaar van de benodig de grond, akkoord kan gaan. Volgens dit ontwerp komt in het tra- cée vanaf de Rommelpot tot de in gang van het ZDH-veld geen fietspad, omdat verwerving van de benodigde grond problemen geeft. Uit veiligheidsoverwegingen wil het college nu de bebouwde kom van Den Hoorn zo'n tweehonderd meter in zuidwaartse richting verplaatsen. Het afvalt op dit gedeelte wekt ech ter allerminst de indruk dat men zich in het dorp bevindt. De verleiding tot te hard te rijden is groot, met alle ri sico's van dien. Om dit gedeelte van de Witteweg een ander karakter te geven overweegt de gemeente het stuk te bestraten. Wegens de kosten hiervan en de verwijdering van het asfalt wil het college dit besluit aan de raad voorleggen. In het ontwerp loopt vanaf de ZDH- Of poort aan de zuidwestkant va Witteweg een tweeëneenhalf breed fietspad naar het parke bij paal 9. Hiervoor moet een bos van gelijke breedte naast voetbalveld het veld ruimen. heidshalve is bij het resterend ject naar het strand tussen hs van de Witteweg en het fiets: berm van tweeëneenhalve me getekend. Uitvc Eerder liet Staatsbosbeheer w zoveel terrein niet te willen p ven, maar het fietspad binne staande ruimte aan te leggen echter niet uitvoerbaar laat e woordvoerder van het raadhu ten, die inschat dat SBB gee: zwaar zal hebben tegen het die akkoord gaat kan de gem de benodigde subsidies aam: De toewijzing daarvan zal ze) tot komend voorjaar duren. H nog niet vast of het pad van beton dan wel schelpen word gemaakt. [te Tot 31 juli hangt in artgallery Het Posthuys in De Koog inte res- sant werk van vier gerenommeerde kunstenaars: aquarellen en olieverfschilderijen van Walty Dudok van Heel, aquarellen van Jan Velthuis en Riny Bus en „nautische sculpturen" van Menno Mey er. Een bezoek is de moeite waard want het is schitterend werk dat door zijn herkenbaarheid een breed publiek aanspreekt. Het getoonde staat bijna allemaal in het teken van de zee. De royale, ruige aquarellen van Jan Velthuis (44) uit Groningen zijn bijna allemaal gemaakt op het wad of in de havens rond de Waddenzee. Hij wist de sfeer van zandplaten, prielen en geulen pak kend samen te vatten. Het zijn geen mooi weer-schilderijen met blauwe watertjes en strakke luchten, maar dynamische vertolkingen van het wad in het najaar, met imponerende grauwe wolkenluchten. Velthuis werkt veel vanaf zijn fraaie twee mastklipper Isis waarmee hij ook voor anderen „schilderweken" organi seert vanuit de Harlinger haven. Als er animo voor is wil hij dat ook vanaf Texel gaan doen. Velthuis' levensgezel Riny Bus toont een serie aquarellen die qua techniek en sfeer naadloos aansluiten. Zij richtte zich echter uitsluitend op schepen, vooral oude schepen, zoals zij ze zag in hun prachtige kleuren in de havens. Dolfijnen Walty Dudok van Heel (34) is al ta melijk beroemd, door haar tekeningen van dieren die herhaaldelijk verschij nen in bladen als Margriet, Grasdui nen en boeken, waaronder een instructie over hondentraining van Martin Gaus. Ook illustreert ze bui tenlandse „geo"-tijdschriften zoals het Franse Terre Sauvage en het Ita liaanse Aircone. Dudok van Heel, fa milie van de vroegere directeur van het Dolfinarium van Harderwijk, te kent alle soorten dieren masi voorkeur gaat uit naar dolfijn waarmee ze een bijzondere t voelt. In haar aquarellen ens: en weet ze de beesten niet] heel precies en herkenbaar';, soms ook bijna abstract) nep ten maar ook de essentie var' bewegingen weer te geven i' streken. De Goudse kunstenaar en vi zeezeiler Menno Meyer tensk toont in Het Posthuys (edel)i sculpturen, beeldjes waarin bootvormen terug te vinden vitrines met de fraai ogende doen denken aan prijzenkastf zeezeilers. De expositie werd zondagm» opend door wethouder Tine die er galeriehoudster Tinie V beheerder Arend Nijkamp en resse familie Wuis mee com; teerde. Vooral deze „nautisch tentoonstelling past bij Texel L tijd van het jaar met zijn cata I venementen. Krijnen (die van meentelijke kunstcommissie heeft gekregen dat zij geen van kunst heeft!) wees opf („zuurstof voor de ziel") waf kunstenaars moeten kunnen en waardoor zij meer doend bootsen. Voor elk van de ex? had zij een passend citaat, a wat in kunst belangrijk is 1$ woorden". I M ADVERTENTIE Onder het genot van champagne werd zondag de expositie geopend Van links naar rechts Tinie Visser, wethouder Tine Krijnen en de kunste naars Walty Dudok van Heel en Jan Velthuis. ,Fo'° HarrY dc Graa" De 2e druk li? voor u klaar! uitgever! l-mjicwld til I Parkstraat 1». I* telefoon 02220 f;i\ 0222H - N"1 Gordijnstoffen, div. kleuren en dessins. Per meter 22.95/25.95/29.95 nu 15. Per meter 13.95/15.95/ 17.95/19.95 nu

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2