Honden joegen 23 schapen de dood in N Cjroen ^imrL-Jexels in het harL, smpeerboer Stoll aimt 15 tenten Gestrande na dik uur sleepboot weer vlot INVALKRACHTEN I ummer Talk of the Town Kwaliteit Toch nog meer geld van rijk voor Bruinvis? Pech bij verplaatsen zinker zandsuppletie zondering door vertraging bij aanvraag Pj VERDER IN DIT Vr Ed Momberg lucht hart over ontwikkeling De Koog w Plan voor ondernemerscentrum in stroomcentrale Oudeschild s» Boswachter Jan Zijm stroper in hart en nieren Ondernemer Frans Zegel krijgt Rotary-onderscheiding s» Binnen vijf jaar aardgas voor iedereen s» Plakpaddestoelen remmen verkeer af in De Koog w Indiaanse dansen op Taptoe peerboer Dieter Stolt uit Eierland il dat hij tien tot vijftien tenten p erf mag te plaatsen. Hij I daarmee een uitzondering op peling die op Texel slechts vijf iden per erf toestaat. Die zou hem niet gelden omdat zijn eag voor de kampeervergun- 0p het raadhuis te laat in be ding is genomen. Volgensde ente is echter geen sprake van itonderingspositie. re bewoning, laat staan voor verhuur." De landbouwer voerde aan er slechts tijdelijk intrek te nemen omdat hij zijn huis moet verhuren om wegvallende inkomsten uit zijn akker- bouwbedrijf op tevangen. Inmiddels woont Stoll in een caravan op zijn pas verworven kampeerterrein. baalde begin deze week het omdat hij op last van de ge le een illegale verbouwing on- moet maken. Zijn aanvraag lamperen bij de boer verstuurde II februari naar de gemeente, besloot het verzoek twee «den te verdagen in verband met thorsmgsverzoek bij de Raad tete naar aanleiding van de ver lig in zijn boerderij. Toen be- gemeente Stoll te ichten dat de RvS binnen twee len zijn schorsingsverzoek had ideld. „Dan berichten wij u op- over de kampeeraanvraag." Niet op tijd ëneenhalve maand later had vergunning echter niet bin- Stoll: „Daardoor trad op 15 juni 24 lid 5 van de Kampeerwet mg. Dit houdt in dat ik door ptijd reageren door de ge- van rechtswege een blanco mg tot kamperen bij de boer regen." Stoll verwijst naar ipraak in een zaak in Den Hel- *i staatsraad mevrouw Eekhof, een doorbraak in de toepas- in de wet wordt beschouwd, n dus niet gebonden aan de angen die de gemeente han- ta mij is alleen de Kampeer- atgevend." ipeerwet maakt het mogelijk 15 maart tot 31 oktober op (maximaal tien kampeermidde len staan en van 15 juni tot itember zelfs vijftien. „Deze fing kan niet door de genteen den ingetrokken of beperkt." ev noekers van de krantenwe- ri/en nogal eens beweren, een krant goed leert kennen columns 11), maar het door de ingezonden brieven. meerdere dagbladen leest, op dat de toon van derge- Mjes meestal sterk overeen- met de stijl en het karakter e betreffende krant. Deze be- "n9 lijkt voor onze „Tesse- met haar grote eióenheid aan lezers nau- Bop te gaan en pat fb//y#cZ ook '"kriek ,,Wat ik zeggen Soms geeft de redactie «entaar, maakt een langdra- wiaal korter of plaatst het nelemaal niet. (Hoe weet je ""t'l Sr zijn lieden die regel- ""n hart luchten en zelfs plete "cties veroorzaken! Voel eert verslag tekort gedaan eus bejegend? Hup, een in- m s,"k brengt uitkomst! 'ss'e briefschrijver meent dat Wen oplichters zijn en de meren, en wel één bank in Itonder. In een ridicuul ver- een belachelijke aankoop S ni/ bovendien de balieme- Msters met een onbehoorlij- brijving. Ach, het is buiten """ordelijkheid van de re- Of klopt het dan tn .?a' kwaliteit van ^k""t aflezen aan het ni- e ihgezonden stukken. Horszei Volgens Olaf Storms van de afdeling ruimtelijke ordening vormt Stoll echter geen uitzondering op de overige kampeerboeren op het eiland die hooguit vijf tenten of cara vans mogen hebben. „Stoll heeft ge vraagd om een vrijstelling voor vijf kampeereenheden en geen vijftien. En wat je niet vraagt, kun niet als rechtsgeldig claimen." Twijfelachtig Voor de vijftien kampeerplaatsen waarvoor Stoll in het hoogseizoen vrijstelling claimt zijn een receptie en kantoor in zijn bedrijf nodig. Deze wil hij huisvesten in de twee vertrekken, die hij op last van de gemeente vóór 8 juli moet afbreken. De illegale „ser re" dient volgens de kampeerboer als entrée voor de receptie. De uitgebrei de toilet- en douchevoorziening wil hij in een silo onderbrengen. „Het zijn allemaal plannen, waarvoor ik spoe dig een bouwaanvraag ga indienen." Twijfelachtig is of Stoll zijn zin krijgt. Een en ander is namelijk strijdig met het gemeentebeleid, dat voorschrijft dat het sanitair inpandig moet zijn. Alleen het toilet en de douche hoeft hij van de gemeente niet te slopen. Beroep Ten overstaan van de beroepschrif tencommissie van de gemeente vocht hij de bestuursdwang tot sloop van zijn bouwsels woensdagmiddag aan. „De vertrekken zijn uiterst be scheiden en niet geschikt voor lange- Ondanks eerdere afwijzingen wil het ministerie van onderwijs nu toch een vergoeding geven voor het tijdelijk huisvesten van schoolkinderen in Oudeschild, tij dens de sloop en herbouw van de Bruinvisschool. Aanvankelijk werd een verzoek hiertoe afge wezen omdat alleen vergoeding wordt gegeven als de jeugd in een ander schoolgebouw wordt opgevangen. Dat is echter niet voor handen. De opvang wordt geregeld in dorpshuis 't Skiltje. De optie om nieuwbouw te ple gen op het voetbalveld vervalt door deze financiële toezegging. Ook zijn er signalen van het mi nisterie ontvangen dat de eiland positie van Texel wordt erkend en dat er een extra bijdrage van acht procent kan worden ver wacht voor de bouwkosten en kosten van storting van sloopaf val. De gemeente had hierop bij het rijk aangedrongen omdat de lasten voor Texel door die eiland positie hoger zijn dan bij verge lijkbare projecten aan de vaste wal. Een shovel probeert de gestrande sleepboot richting dieper water te duwen. Ifoto Gerard Ttmmermanl Een sleepboot van de firma Daalder heeft woensdagavond ongeveer een uur vastgezeten bij paal 18. Het schip strandde om ca. 20.45 uur toen een sleeptros in de schroef te recht kwam. Dat gebeurde bij het verslepen van een zinker van de j zandsuppletie die door midden was gebroken. Nadat de toegesnelde wipperploeg uit De Koog een sleep had bevestigd trok een andere sleper het schip rond 21.45 uur vlot. Twee honden hebben in de nacht van woensdag op donderdag onder schapen en lammeren een slachting van ongekende om vang aangericht. Maar liefst 23 dieren werden gedood of wer den zo ernstig toegetakeld dat zij door de veearts moesten worden afgemaakt of rijp voor de noodslachtplaats. De eige naars van de honden zijn inmiddels bekend. De gedode schapen waren eigendom van Joh. Witte van „Bloemwijk" en graasden in weiland langs de Ploege- landerweg tegenover de „Rovershut". Even na zeven uur werd een voorbij ganger die terugkwam van zijn werk bij de zandsuppletie, geconfronteerd met het schokkende tafereel. Her en der op het land en in de sloten lagen gebeten en aangevreten kadavers en zieltogende schapen. De daders wa ren ook nog in de buurt: een herders hond en een Duitse staande jachthond, eigendom van bewoners van de Rozendijk. De herdershond en de Duitse staander waren er de avond tevoren vandoor gegaan en zijn samen achter de schapen gaan jagen. De schapen zijn daarbij in pa niek alle kanten opgerend, braken door prikkeldraad en vielen in sloten, waar ze niet meer op eigen kracht konden uitkomen. De meeste dieren liepen gapende bijtwonden op, enkele waren aangevreten en vertoonden gaten waar je een vuist kon instop pen. Dat laatste wijst erop dat de blijkbaar dol geworden honden gerui me tijd hun gang hebben kunnen gaan. De ontdekker van de tragedie waar schuwde de eigenaar en die schakel de op zijn beurt dierenarts en politie in. Spoedig kon de trieste balans wor den opgemaakt. Twee dieren waren direct dood: een lam was doodgebe ten en een schaap was verdronken. Zes schapen, een ram en zeven lam meren waren er hopeloos aan toe, maar konden nog in nood worden geslacht. Zeven anderen waren te ver heen, werden door een spuitje uit hun lijden verlost en voor destructie afgevoerd. Zeven schapen en twee lammeren waren minder ernstig ge wond. Ze werden naar Bloemwijk ge- Lees verder pagina 3 Sommige kadavers waren aangevreten en vertoonden grote geten. (Foto mej. Joh Wm«) Aan het tot dusver voorspoedige ver loop van de zandopspuiting kwam dinsdagmorgen abrupt een einde Het strand tussen paal 12 en 16,5 is in middels voldoende opgehoogd zodat de aannemerscombinatie de zinker naar paal 17 besloot te verslepen om het werk daar te vervolgen. Op dat moment zag het weer er nog goed uit. Tijdens het verplaatsen van de leiding door vier sleepboten kwam de leiding echter onder spanning te staan en brak in tweeën. Door het verslechterende weer liep het herstel werk aan de zinker vertraging op De sleepboot Rekere van de firma Daal der heeft weinig diepgang en trok een leidingdeel door de ondiepe bran ding. Tegen de stroming in trekkend kwam de sleeptros onder grote span ning en brak tenslotte in tweeën. Bij noordwestenwind kracht zes liep de stuurloze sleper in korte tijd aan de grond. Branding De hoge brandinggolven wierpen het schip voor de ogen van een groeien de schare belangstellenden steeds hoger op het strand. Omdat het er naar uit zag dat afgaand tij het vlot- trekken zou verhinderen riep de combinatie de hulp in van de wipper- ploeg. Ter plaatse wisten de redders een verbinding met de sleper Christi ne te maken. Een te hulp gesnelde shovel duwde het schip in de goede richting zodat het voor de Christine een koude kunstje was de sleper rondkwart voor tien naar diepere wa teren te trekken. Bij inspectie bleek dat de Rekere geen averij aan de stranding had overgehouden. Volgens een woordvoerder van Rijkswa terstaat valt ook de schade aan de zinker mee. De beschadigde delen gaan er tussenuit en worden vervan gen door nieuwe Bij gunstig weer kan het werk binnen enkele dagen worden hervat. De zinker komt iets ten noorden van het strandpaviljoen bij paal 17 aan land. Tot voorbij paal 18 moet nog zo'n anderhalve kilome ter strand worden opgehoogd. Als dat karwei geklaard is, is het tracé tussen paal 9 en 12 aan de beurt. Momenteel is zo'n 1.650.000 kubieke meter van de drie miljoen m3 aange bracht. I.M ADVERTENTIE Geslaagd of niet? (Maakt eigenlijk niet uit) Kom met je hele klas (op woensdag 30 juni tussen 20.00 en 22.00 uur) naar om daar GRATIS Spare Ribs of Kip te eten Zaterdagavond a.s. deurprijs tandemsprong. Trekking om 01.30 uur „kokkels" zijn uitgesloten van deelname. I.M. ADVERTENTIE Enkele van de dode en zieltogende schapen die gisterochtend tegenover de Rovershutwerden aangetroffen. (Foto Martin Witte) LenR is een bedrijf dat met 30 medewerkers in vaste dienst midden in de Texelse gemeenschap staat. Via de drukkerij, de uitgeverij en de kantoorboekhandel wordt met diverse produk- ten naar buiten getreden. Het meest bekend is de Texelse Coruant die in 98 van de Texelse huiskamers wordt gelezen. Drukkerij uitgeverij Langeveld de Rooy Parkstraat 10, Den Burg Telefoon 02220 - 12741 Fax 02220 - 14111 Voor de redactie van de TEXELSE COURANT zoeken wij op korte termijn Eisen: - Goede kennis van de Nederlandse taal - Woonachtig op Texel - Flexibel inzetbaar, ook 's avonds en in het weekend. - In bezit van rijbewijs, vaardigheid met computers (WP) en kunnen foto graferen zijn een pré, maar geen eis. De werktijden worden in overleg bepaald. Voor nadere informatie over de funktie kunt u kontakt opnemen met onze plv. hfd. redakteur "Tessa de Graaff ('s avonds 15639) Handgeschreven sollicitaties voorzien van CV, aan de directie van L<5tR voor 3 juli a.s. unties, abonnementen, etc. den de Rooy B.v., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, 02220-12741. Telefax 02220-14111. 1 Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon ^12741 Geen krant gehad? Bel 02220-12741 Buiten kan- bel uw bezorger. buiten werktijd Tessa de Graaff, Pater Witteplein 3, Den jjefoon 02220-15639 RICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10792 VRIJDAG 25 JUNI 1993 Postbank 652 Bankrelaties ABN-AMRO nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; I.N.G. bank nr. 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs /48,50 per half jaar; Los /1.35

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 1