v°°tr Weekend Indiaanse taferelen op goed bezochte Taptoe Paddestoelenrem verkeer af in De Koog Wat ik zeggen wou Agenda van 26 en 27 juni 1993 Kerkdiensten zondag 27 juni Voorspeeluur Vakantiekrant Speciale dienst in Gereformeerde kerk TEXELSE^? couRANT Amnesty fietste ƒ4500,- bij elkaar L f Examenfeest Engels en Nederlands voor beginners Noord-Ierse kinderen maandag naar Texel Lampen gestolen EcoMare HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 10.00 u. ds. J. ter Haar; dienst in Doopsgezinde kerk; uitzending via De Lichtboei. De Waal: 11 00 u. dhr. M. D. Kuiper. De Koog: 9.30 u. ds. C. de Jong uit De Lier; viering Heilig Avondmaal. Den Hoorn: 9.30 u dhr M. D. Kuiper. Oosterend: 9.30 u. ds. H. K. Fibbe Oudeschild: 11.00 u. ds. C. de Jong uit De Lier. De Cocksdorp: 11,00 u. ds. H. K. Fibbe. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds. J. Faber uit Kam pen, 19.00 u. ds. J. Faber uit Kampen m.m.v. The Messengers; uitzending via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. drs. J. J. N Wilmink; uitzending via Radio Texel; viering Heilig Avondmaal; 19.30 u. drs. J. J. N. Wilmink; viering Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 uur dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11 30 u. en 16.30 u. dienst. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 8.00 tot maandag 08 00 uur: Dokter W. Vos, Schilderend 38, Den Burg, tel. 12023. Dokter R.A. van de Bent, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 16234. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10 00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend en spreekuur van 12.00-12.30 uur en van 17.00-17.30 uur, zonder afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur op zaterdag en zon dag om 18.00 uur precies, Witte Kruis- laan 19, Den Burg Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Gezinsverzorging: Spreekuur na het weekend maandag 08.00-10 00 uur en 14.00-15.00 uur. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 u. Gezamenlijke dienst met Her vormde Gemeente; ds. J. Ter Haar; uit zending via De Lichtboei; kerkbusje Den Hoorn. BAPTISTENGEMEENTE 10.00 u. ds. J. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19.30 u Gebedsdienst m.m.v. The Gospeltrain; uitzending via De Lichtboei. zo. 10.45 u. herenkoor; crèche Oosterend: zo. 9.30 u. Oudeschild: zat. 19.30 u. Woord communiedienst De Cocksdorp: zo. 9 30 u. Woord- Communiedienst. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19, Den Burg. Openbare Lezing: 10.30 u. „Het bewijs van Gods bestaan in de wereld om ons heen". Wachttorenstudie: 11.20 u. „Bevrijding bij de openbaring van Jezus Christus" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. 'Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen telefoon 12527. Kruisvereniging Texel: voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 02230-27166. Bel voor spreekuur, jeugdgezondheidszorg en ver pleegkundige thuiszorg: 13241. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). 'Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. 'Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. 'Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het Tand heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (particulie re. praktijk), tel. 16441. 'Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. In d'Ouwe Ulo wordt woensdag weer een voorspeeluur van de muziek school gehouden, aanvang 19.00 uur. De volgende instrumenten komen aan bod: piano, koper, gitaar, dwars fluit, klarinet, saxofoon en slagwerk. Daarnaast is er een optreden van het symfonie-orkest. Uw evenement in De Vakantie- krant? Bel op tijd naar Ruud Nooy, telefoon 15034 of lever de aankondiging schriftelijk in bij de balie van Langeveld en de Rooy onder vermelding van Vakantie krant. Artikelen voor de editie van vrijdag 16 juli kunnen tot donder dag a.s.worden ingeleverd. Zondagavond wordt in de Gerefor meerde kerk van Den Burg een dienst voor belangstellenden gehouden. Het thema van deze dienst luidt: Leef nu, geloof later? Aanvang 19.00 uur. Ds. J. Faber uit Kampen zal deze dienst leiden, terwijl het gospelkoor The Messengers muzikale medewer king verleent. Het koor staat onder leiding van J. v.d. Slikke. Organist zo wel voor kerkorgel als koorbegelei ding is Jan Kruithof, ledereen is welkom. De instructrice moest vastgeketend toezien bij de Taptoe. VRIJDAG 25 jyipAi «Heidense gebruiken, en dat voor een dorp als Oosterend." Speaker Andrew Albers verbaasde zich over de indiaantjes, wigwams en een aan de totempaal getekende instructrice tijdens de Indian Apachi die door muziekvereniging Excelsior ten geho re werd gebracht. Het gebeurde tij dens de Taptoe op de Groeneplaats die woensdagavond grote belangstel ling trok. Nadat het muzikale evenement vorige week wegens hevige regenval werd afgeblazen, presenteerden de muziek korpsen zich nu in een stralend zon netje. Hoog vanaf het balkon van het raadhuis werden de toehoorders ont haald op een intrada van vijf blazers van DEK uit Den Hoorn. Hun bijdrage werd gevolgd door een krachtig op treden door de 45 blazers en 15 drummers van KTF uit Den Burg. On der aanvoering van Tammo Lenting speelden ze „Straight Away", „Tiger Drums" en „The Gladiator". Bij het inzetten van het melodieuze „Monte video" begon menig luisteraar spon taan mee te zingen. KTF, dat werd voorafgegaan door 25 vrolijke majo- retten, sloot af met „Jubilissimo" Dat DEK aanzienlijk minder volume voortbracht is niet verwonderlijk met half zo weinig muzikanten in de gele deren. Ontwapenend en bij vlagen Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opge haald in de volgende straten: 6. Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, Vaargeul en Schoorwal. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJska- school komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden ingeleverd bij de scha- penboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex-gebouw (vóór 9.30 uur). swingend was het optreden van de Hoornders wel. Geleid door dirigent Klaas Modder werden enkele vrolijke nummers gespeeld, die van de bla zers, maar zeker ook van de kleurige majoretten de nodige concentratie vergden. Uit bewondering kregen ze de handen van het publiek er mee op elkaar. De derde muzikale presentatie kwam voor rekening van Excelsior uit Oosterend. Gedirigeerd door Piet Bak ker stal het 54 man sterke fanfare korps de show met hun Amerikaanse Concentratie bij de majoretten van KTF. (Foto Gerard Timmerman) muziek. Vlekkeloos speelden en zon gen ze „The Longest Day" en „Indian Apachi", dat werd opgeluisterd door de indianenact. Na „Per Aspera et Astra" besloten de Oosterenders met „I am Sailing". Zeer fraai was debij- drage van het majoretten-peloton. Geheel volgens Amerikaanse traditie waren ze als vrolijke cheerleader uit gedost. Traditioneel hoogtepunt vormde het gezamenlijk optreden van de drie fan farekorpsen die voor het raadhuis stonden opgesteld. Excelsior speelde „I just called", gevolgd door „I like to teach the World to Sing" van KTF en „Bonnies Medley van DEK. De taptoe werd besloten met een gezamenlijk en indrukwekkend optreden o.l.v. Tammo Lenting. De zaterdag verreden sponsor- fietstocht van de Amnestygroep Texel heeft ƒ4500,- opgebracht. De tocht ging van Texel naar het hoofd kantoor van Amnesty International in Amsterdam. De acht fietsers: Corrie en Martiena Boon, Hans Fibbe, Jeroen de Graaff, Wim Trap, Frans en Willem Witte ver trokken met de boot van zeven uur. Gesponsord door familie en kennis sen legden ze de eerste etappe af naar Alkmaar. Daar stond de Am nestygroep Alkmaar klaar met brood jes, thee, koffie en cake waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt. Na een pauze van een half uur lieten de fietsers de kaasstad achter zich. Op naar Amsterdam, naar het hoofdkan toor van Amnesty International aan de Keizersgracht. Op een afgebroken trapper na in de buurt van Callants- oog verliep de terugreis voorspoedig. Op Texel aangekomen met ruim 200 km op de teller, stond bij Jenneke Wassink van de Amnestygroep Texel de macaroni klaar. Het bij elkaar ge fietste geld zal voornamelijk worden gebruikt om de Amnestygroepen in de voormalige Oostblok-landen en het Midden-Oosten financieel te steunen. Vrijdag 25 juni In Cinema Texel draait om 14.30 uur „Belle en het beest", om 19.00 uur „Under Siege" en om 21.15 uur „Accidental hero". Om 20.00 uur begint in de Bur gemeester De Koning-hal de feesteli|ke diplomauitreiking van OSG De Hogeberg. Zaterdag 26 juni Van 13.00 tot 16.00 uur hebben de Rangers van het Wereld Na tuur Fonds een bijeenkomst in de boet van Hopman bij De Koog. Onderwerp: schelpen en vlinders. Van 11.00 tot 17.00 uur wordt „open tuinendag" gehouden. Be zoekers zijn welkom (passepar tout f5,-) in de tuinen van Zuidhaffel 12, Hoornderweg 20, Emmalaan 13, Schilderend 114, Schoonoordsingel 13, Peperstraat 30 en Kotterstraat 24. In Cinema Texel draait om 14.30 uur „Belle en het beest", om 19.00 uur „Under Siege" en 21.15 uur „Accidental Hero". De Wielervereniging fietst om het clubkampioenschap op het par cours bij Den Burg. Jeugd 16.00 uur; senioren 17.30 uur. Zondag 27 juni Van 10.00 tot 16.00 uur worden in het sportcomplex Den Burg zuid „superstar"-wedstrijden ge houden om de beste sport man/vrouw van het jaar (krachtmeting van allround sport mensen). Om 16.00 uur volgt een wedstrijd tussen verenigin gen onderling. In Cinema Texel draait om t uur „Belle en het beest", o 19.00 uur „Under Siege" er» 21.15 uur „Accidental Hero"! Maandag 28 juni In Cinema Texel draait om t uur „Belle en het beest", o 19.00 uur „Under Siege" «J 21.15 uur „Accidental Hero'.f Vanaf vandaag is op kantoc in het raadhuis de Toer-ln t tie „Het land van Holland t poëzie" te zien. In de Hervormde kerk van B Koog verzorgt Henk Troost J diavertoning over Texel; 2oj| uur. Dinsdag 29 juni Tot 24 juli exposeert Dom Martins uit Amsterdam schj en en aquarellen in 't SchIJ in Den Hoorn. In Cinema Texel draait om |l uur „Belle en het beest", o 19.00 uur „Under Siege" e 21.15 uur „Accidental Hero"| De Jeu de Boules-club i om 20.00 uur in De BuureiJ aan de Molenstraat in Den a Hoogwater Oudescl Vr. 25 00.20 en 12 Idac Za. 26 00.47 en ld Zo. 27 01.34 en 14 msi Ma. 28 02.30 en 15 mpnd Di. 29 03.30 en 16 Wo. 30 04.47 en 1] «1 v Do. 1 06.07 en 19| Uddl ff'! 1 Vr. 2 07.27 en 20) Aan het strand is het ongeveer e? eerder hoog water. De zon komtll op om 5.19 u en gaat onder om u. 27 juni laatste kwartier; 27 juni doodtij Al 8 jaar organiseren wij op de RSG, nu de OSG, een feest voor de exa menkandidaten op de avond voordat de uitslag bekend wordt gemaakt. Al even zovele jaren doen wij een be roep op mensen van buiten de school ons te helpen met een deel van het werk. Het gaat dan meestal om het beschikbaar stellen van materialen en het vervoer daarvan, een bijdrage in de kosten of adviezen. Wij worden telkens verrast door de spontane ma nier waarop die belangeloze mede werking wordt verleend. Hierdoor is het ons nog steeds gelukt een klin kend feest te organiseren. Mede na mens de exemenkandidaten willen wij al die hulpgevers hartelijk be danken. De organisatie Een groep Noord-Ierse kinderen van 10-14 jaar brengt maandag a.s. een bezoek aan Texel. De Stichting Texel se Sportraad laat hen met Texel ken nis maken door een gevarieerd programma te verzorgen. De kaderen zijn voor een tijdje naar Nederland gehaald om buiten hun door ggyveld verscheurde vaderland een beetje op verhaal te komen en om kennis te maken met normale verhoudingen tussen protestanten en katholieken. Ze zijn ondergebracht bij pleegouders in Den Helder. Jaren ge leden verwerkte ook Texel een derge- Bert Dennenberg bij de paddestoelen die de automobilisten tot kalm rijgedrag moetan deringen De Open School organiseert in sep tember een cursus Engels- Nederlands voor beginners. Deze cursus is bedoeld voor volwassenen met maximaal enkele jaren vervolg onderwijs die hun kennis van de Ne derlandse taal willen ophalen en het Engels willen leren spreken en ver staan in dagelijkse situaties. Het leren spreken en verstaan van het Engels wordt geoefend aan de hand van onderwerpen als kennisma ken, familie, winkelen, wonen, werk en hobby's. Ook wordt aandacht besteed aan Engeland en de verschil len tussen de Engelse en Nederland se cultuur. Het programma omvat tevens de Nederlandse taal die nodig is om het leren van Engels gemakke lijker te maken. De cursus wordt ge houden in een ochtend en de kosten zullen f75,- bedragen. Dinsdag 29 ju ni is er om 18.00 uur een voorlich tingsochtend in D' Ouwe Ulo. Voor nadere informatie: Mijkje Uittenboog- aard, telefoon 14203 of 10233. i Uit een prikkabel die is gebruikt bij een feest in het zwembad zijn 31 lampen gestolen. De lampen waren door de Stichting Ondersteuning Wel zijnswerk geleend van een Texels be drijf. Eventuele getuigen worden verzocht te bellen naar de politie, telefoon 22188. lijk bezoek. Van het geld dal daarvoor werd ingezameld is drag overgebleven dat nog at de bank staat en door rente: lijk is gegroeid. Het zal nu w. gebruikt voor het bekostigen dagje Texel. De kinderen worden door de. traadmensen om tien uur dej haald en gaan eerst naar Oid vanwaar zij een vaar- en vist ken met een garnalenkotter. dags gebruiken ze op het stn paal 17 de lunch en doen aan allerlei spelletjes. Tensloltj den ze rondgeleid in aanwezig bij het voeren van dl honden. Met de boot van i gaat de groep terug naar Op de Nikadel en de Californiëweg zijn dinsdag zogenaamde „pad destoelen" geplakt. Deze nieuwe soort verkeersremmers zijn veel voordeliger dan exemplaren die wor den gestraat en bovendien onder vindt de NZH-bus en minder hinder van. Door een mailing van KWS Multitech niek uit Utrecht werd de gemeentelij ke afdeling civiele techniek op het idee gebracht van de busvriendelijke verkeersvertragers. Bert Dennenberg: „Het was de bedoeling dat er drem pels zouden komen, maar die kosten al snel zo'n f10.000,- per stuk. Een vergelijkbaar effect wordt bereikt door vijf van deze paddestoelen op een rijtje te plaatsen en dat kost maar f4000,-." Snel klaar plakken op het Schilderend begin van de Dorpsstraat." achtig materiaal met een hs Ze worden bijzonder snel ai bracht met een lijmlaag die t half uur droog is. De witte i geven niet alleen een grapp?| effect, maar reflekteren in h ker. De hobbels zijn op zo'n ij neergelegd dat een bus er brede chassis vrijwel zonder schommel overheen kan rijde veel smallere auto moet dae langzaam over de niet te om bobbels worden gemanoein Twee rijtjes paddestoelen plaatst voor de Toptien supe en eentje verderop op de F' vens is op de Californiëweg' set aangebracht. Dennenbe'j we nog wat geld toegezegd' willen we ook nog paddestod De paddestoelen zijn van een rubber-

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2