f Superstar-strijd groot succes HEMA7 KAAS F amilieberichten or semactie Georgië nu Texelaartjes TEXELSE J COURANT lepenoriëntatie vrouwen Prijzenregen voor ruiters en fokker Indeling voetbalseizoen 1993-1994 Zwemvierdaagse Rommelmarkt voor herstel Hoornder kerk Veel deelnemers aan wielrenkampioenschap Jüt |AG 29 JUNI 1993 rgiS heerst grote nood. Als van de oorlog met het door gesteunde Abchasië, het jïen van de toevoer van pro- uit Rusland en de deplorabe- omische t<-9Stand is er zelfs meest dringende artikelen leid meer. Vooral de kinderen ■es zijn geworden door de oor voor de vluchtelingen uit Ab- isdat rampzalig.Vandaag gaat '"'fcsemactie van start om voor medische en andere huma- hulpgoederen bijeen te bren- SCh 20 21 22 22 23; er es ïmt( 16i Ize uit Tbilisi aan Nederland. Ij zijn bestuursleden van de or- 19 lie Georgië-Holland Kontakt en hier hulp te vinden. Volgens de behoefte aan verband, me- ziekenhuisbenodigdheden en medische artikelen het meest ld. Daarnaast zijn ook vitami- laraten, melkpoeder en andere jsmiddelen nodig. De blikse- moet geld bijeen brengen om itikelen aan te schaffen. Wie wil steunen kan een bedrag iken op de rekening 7270 van het Texel-Georgië Westzaan. Natura jun in natura is mogelijk. Wei- baby- en kinderkleding van nhg lijke kwaliteit en andere huma- lelije goederen voor de wezen en ilingen uit Abchasië die vaak leer hebben. Deze spullen kun- komende week worden afge- too»P het adres Pelikaanweg 75 mg. (oog. Nadere informatie over l va allemaal nodig is kan men krij- aanleiding is het bezoek van Rezo Sulava en Madonna n die Iweer) aan de slag wil- nnen zich ook dit jaar inschrij- i een cursus noriëntatie. De door de ge- georganiseerde cursus, die mber van start gaat, bestaat algemene kennismaking met spel idsmarkt. een onderdeel stu- olikk ligheden en het leren om je k( st computers. Maandag is er 30 uur een voorlichtingsoch- de Ouwe Ulo. us is bedoeld voor vrouwen plan zijn te gaan werken, et weten wat hun mogelijkhe- Vandaar dat een belangrijk de lessen wordt gevuld met oretische en praktische ken- ng met een groot aantal vak- i. Daarnaast wordt aandacht de kennis en vaardighe- nodig zijn om een opleiding rekenen, taal en het ma- verslagen, uittreksels en ;ken. Wegens het toenemend van de informatica in veel n, zal ook les worden gege- et gebruik van de computer, us duurt ongeveer 25 weken iat uit vier of vijf dagdelen k. Het cursusgeld bedraagt gemeente meldt dat bij 'üüjl 'e langstelling kinderop- kdt georganiseerd, tegen een ag van f5,- per kind per nder S VB linn een aart t kor oor elk! ir ns laani ia# vani cht i weit st^ meld' Tet ïdse: t de meldingen en nadere infor- men terecht bij de volgen- men: Mijkje Uittenboogaard, re 9 13 of 14203; Mieke Rietveld, 3bt)S! 33 of 13747; Sieme Zijm, tel. Tf 11741. Texelse amazones en fokker Aad van Heerwaarden hebben in Den Helder. Arnhem en De Meern van zich doen spreken. Allen deden een flinke greep in de prijzenpot. Het succes van de Texelaars tijdens de vrijdagavond gehouden wedstrijd in Den Helder was overweldigend. Ponyruiter Eva van der Linde verdien de een enorme beker met haar over winning in de klasse L1 dressuur. Zowel Marjon van Feen als Annema- rie van der Linde haalden twee winstpunten uit twee proeven in de klasse L2. Beiden promoveren hier door naar de klasse M. Daarin rijdt al Martine de Wit met Amber. Een winstpunt zat er voor haar net niet in, maar wel een vierde prijs. Corrien Duin haalde met Barivaal 121 punten in de klasse M2 en Marloes van der Vis met Eline 126 punten in de B. /n volle vaart over zaephellingen en luchtkussens. (Foto Tessa de Graaffl ■hos telefoon 17019. nsport van de hulpgoederen irdelig geschieden, want begin ,-eert in Eindhoven een vlieg- Georgië dat maximaal 1000 jk tfBen zonder kosten kan ifgej nen. ersdi 713! De lUltft Na zware strijd in soms weinig- reguliere takken van sport, kon Nor- bert Eelman zondagmiddag in zwem bad Molenkoog gekroond worden tot Texels Superstar 1993. Supervrouw werd Monique Smit. Gezien de enthousiaste reacties van de 33 deelnemers lijkt het onvermij delijk dat de Texelse Sportraad het evenement ook volgend jaar orga niseert. Wat onwennig keken de deelnemers na inschrijving op zondagmorgen om zich heen. Hun clubmaatjes waren in gedeeld in andere groepen en nie mand wist wat stond te gebeuren. De atleten werden in vijf groepen over het parcours gestuurd, maar al na het eerste onderdeel was de schuchterheid over en de verbroede ring daar. Onderdelen als het plaatsen van vol leyballen en shuttles op matten en in hoepels leverden weinig aanpassing problemen op. Hetzelfde gold voor basketbaloefeningen. Maar bij het „Fittswing", waar hard in de rondte gedraaid moest worden, kwamen de deelnemers veelvuldig mannen met hamers tegen. Ook het handboog- schieten ging niet iedereen even goed af. 's Middags stonden onderdelen als hardlopen, kogelstoten, mountainbi- ken, hockey en tennis op het pro gramma. De 50 meter vrije slag werd vervolgens gezamenlijk afgewerkt. Tot slot was met al het materiaal waarover de Recreatiestichting Texel kon beschikken een survivalbaan op gezet. Via loopmatten, zeephellmgen. 3e klasse A KNVB: Alcmaria Victrix; EVC; De Foresters; Den Helder; MFC; Purmersteijn; De Rijp; Schagen; SVW; Texel; WGW; Zeevogels; 3e klasse A afd. Noorholland KNVB: BKC; Dirkshorn; Koedijk; Kreileroord; Oosterend; Petten; Sint Boys; Vesdo; Watervogels; Zeemacht; ZDH. 3e klasse B afd. Noordholland: KNVB: AGSV; Con Zelo; ALC; DESS; Flevo; De Koog; Nieuwe Niedorp; Ou- desluis; Texelse Boys; Twisk; Zuider- meer. 3e klasse (zaterdag) afd. Noordhol land KNVB: Alkmaarse Boys; Scha gen; PKC; De Koog; Zaandijk; Saenden; SDOB; Uitgeest; VVZ; Kwadijk; Purmerend. I.M. ADVERTENTIE J"iig belegen Goudse kaas, 1 kg 12.75 Brtd luchtkussens en autobanden moesten de deelnemers, die voor één keer in verenigingsverband opereerden, de fi nish zien te bereiken. De Texelse Boys wonnen deze strijd. Om 17.00 uur mochten de atleten eindelijk de douches opzoeken. Uitslagen Mannen: 1.Norbert Eelman (383 punten) 2.Wobbe v/d Kieboom (324 punten) 3.Bernard Kleinbreteler (308 punten) Vrouwen: 1.Monique Smit (237 punten) 2.Bianca Drijver (229 punten) 3.Suzanne Boeijen (186 punten) In Zwempark Molenkoog gaat maan dag om 18.30 uur een bont spektakel van start, dat de hele week zal du ren. Naast het „gewone" zwemmen in het kader van de Nationale Zwem vierdaagse, staan onder andere vlie geren, windsurfen, paalhangen, jeu de boulen en spuitballen op het pro gramma. Bovendien worden een ver loting en een barbecue georganiseerd en is er „life music". Op de donderdagavond zal een re cordpoging gewaagd worden om het kleuterbad vol te krijgen met alles wat maar drijft. Deelnemers worden uitgenodigd luchtbedden, banden en ballen mee te nemen. Aan de Zwemvierdaagse is ook dit jaar een sponsoractie voor het Ro nald McDonald-kinderfonds verbon den. Kaarten voor deze actie kunnen De leden van het „Texels Christelijk Mannenkoor", het gemengd koor „Soli Deo Gloria" en muziekkorps „Excelsior" zullen maandag om 21.00 uur in of buiten het muziekcen trum in Oosterend een korte repetitie houden. Ingestudeerd worden drie lie deren die bij de opening van Ooster end Present ten gehore zullen worden gebracht. Den Hoorn kan zaterdag weer uitlo pen voor een rommelmarkt, waarvan de baten bestemd zijn voor de restauratie van het Hoornder kerkje. De organisatie maakt bekend dat dit maal alle meubels, boeken en antie kwaren in de opruiming zijn. De grote uitverkoop duurt van 9.00 tot 15.00 uur en vindt plaats rond de schuur van Axel Lap aan de Witte- weg, nabij het ZDH-veld. worden afgehaald aan de kassa van Molenkoog. Dat is tevens de plaats waar inzendingen voor de „teken, plak, knip, knutsel je eigen droom- zwembad"-wedstrijd ingeleverd moe ten worden. De activiteit waar het eigenlijk toch om draait, het zwemmen, kan wor den beoefend op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag op de volgende tijdstippen: 8.30-9.00 uur, 12.00-13.30 uur en 18.30-20.00 uur. Deelnemers die een van die dagen zijn verhinderd, kunnen op woensdag tussen 12.00 en 18.00 uur hun ver zuim goedmaken. De „bijzondere" activiteiten vinden alleen plaats tus sen 18.30 en 20.00 uur. SS* De jeugdwielrenners met in hun midden de prijswinnaars. (Foto Tesse de Greafll 6 ifeji vefkfijgboor in onze vestigingen m Axel. Eest, 8Wel Dordrecht Sterrenburg, Driebergen, 6eWrop, Gemert. tiQ2iE.riTr.een, Tegelen, Uift, Utrecht Hoog (othonine, Vriezenveen en Wossenooi Bij het clubkampioenschap van de wielervereniging dat zaterdag werd gehouden, kwamen in totaal 26 ren ners in het strijdperk. Eerste prijzen werden behaald door Christian An- nyas. Evert Rikkenberg en Jordi Vinke. De dertien gestarte jeugdrenners streden in twee klassen: A- en B- jeugd. De renners in de B-jeugd hiel den elkaar goed in de gaten. Erwin Goënga probeerde enkele keren weg te komen. Dit lukte niet, zodat na vijftien gereden ronden de strijd in de eindsprint werd beslist. Deze werd gewonnen door Evert Rikkenberg die net iets eerder dan Erwin Goënga zijn wiel over de finishlijn drukte. Dirk domhof werd derde. De A-jeugd bleef ook heel lang bij el kaar in de 20 af te leggen ronden. Op drie ronden voor het einde spron gen Christian Annyas en Robert Huis man weg uit het peleton en namen voorsprong. In de eindsprint was Christian Annyas iets sneller dan Ro bert Huisman. Yvo Witte won de sprint van het peleton om de derde plaats. De senioren moesten 65 ron den afleggen, ongeveer 72 km. Al di rect na de start probeerde Jordi Vinke weg te komen. Hij werd terug gehaald door Wobbe van de Kie boom, die het later zelf ook probeerde. Ook Dirk Vinke kwam na vijfentwintig ronden alleen aan kop. Hij liep behoorlijk uit. Later werd Vin ke toch teruggepakt, waarna hij de tol voor zijn inspanningen moest be talen. Met nog 25 ronden te gaan, sprong Jordi Vinke weg uit het pelo ton. Hij nam maximaal 20 seconden voorsprong. Door een goede samen werking kon het peloton onder aan voering van Loek van Vliet, Theo Boom en Wobbe van de Kieboom nog terugkomen tot 10 seconden. Daarna verbrokkelde het peloton. Hier profiteerde Jordi Vinke van. Met bijna eén halve ronde voorsprong werd hij onbedreigd clubkampioen. De strijd om de tweede plaats ging tussen Theo Boom en Loek van der Vliet. Theo Boom was in de sprint net iets sneller dan Loek van der Vliet. Wim Piet Eelman zette ook een zeer goe de prestatie neer. Tot een ronde voor het einde wist hij met Theo Boom en Van Vliet mee te gaan. Hij werd uit eindelijk vierde. Uitslagen: A-jeugd: 1 Christian Annyas; 2. Robert Huisman; 3. Yvo Witte; B-jeugd: 1. Evert Rikkenberg; 2. Erwin Goënga; 3. Dirk Domhof; Senioren: 1. Jordi Vinke; 2. Theo Boom; 3. Loek van Vliet. Tessa de Graaff en Davy vierden hun rentree in het wedstrijdcircuit na een lange periode van blessures met een overwinning en een winstpunt in de Z-dressuur. Samengesteld Marjan van der Geest reed tijdens het groots opgezette Champion Arn hem met haar paard Ciochrant een samengestelde wedstrijd in de klasse L. Na de dressuur stond ze in de middenmoot. Een foutloze cross en springparcours brachten haar op een fraaie vierde plaats in het eindklas sement. In De Meern imponeerde Aad van Heerwaardens' Welsh Cob Desert Queen tijdens een keuring van afde ling west {Noordholland, Zuidholland en Utrecht). De tweejarige merrie haalde een eerste premie in haar ru briek en werd tevens jeugdkampioe ne. Hiermee heeft zij deelname verdiend aan de centrale keuring, die in augustus wordt gehouden in Koot wijk. Desert Queen is familie van Cobtains' Roderick, de inmiddels goedgekeurde Welsh Cob hengst van an Heerwaarden, die aan de over kant ter dekking staat. Langs deze weg willen wij u allen hartelijk danken voor uw bijdragen aan ons 25-jarig huwelijksfeest. Onze kinderen en kennissen en zeker de broers en zusters. Bedankt voor de bloemen, planten, kaarten en verdere cadeau's. Louis en Trijnie van Tongelen Lieuwstraat 24 Wij zijn heel blij met de komst van onze dochter en zusje Neeltje Kimberly wij noemen haar Kim zij is op 9 april 1993 te Alkmaar geboren. Jaap, Tine, Peter en Caren Eelman Sluyscoog 36 1791 WT Den Burg-Texel 26 juni 1993 Telefoon 02220-10092 Ogen als sterretjes een mensje heel klein je gedachten nog verretjes wat zijn we gelukkig, jouw pappa en mamma te zijn Geboren Jan 24 juni 1993 Gewicht 2770 gram Gisela en Lieuwe van der Veen Kikkertstraat 55 1795 AB De Cocksdorp Wilt u langskomen, laat het ons even weten, tel. 16395 Moeder en kind rusten van 13.00 tot 15.00 uur. Wij willen alvast ieder een hartelijk bedanken voor alle felicitaties bij ons 25-jarig huwelijks feest. Het was geweldig! T.z.t. krijgt u persoonlijk bericht. Hans en Gerda Ruiter Moe - Australië Wij willen iedereen har telijk bedanken voor de grote belangstelling, de vele gelukwensen, bloe men en andere attenties die wij mochten ontvan gen ter gelegenheid van ons huwelijk. Het was geweldig! Stefan en Ester Hin INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ6,30 tot en met 3 regels. Per regel meer ƒ2,10 (incl. btw) Uitverkoop bij Benetton. Weverstraat 3. Uitverkoop. Vanaf 1 juli stof fen afgeprijsd tot 50%. Niet afgeprijsde stoffen 10% kas sakorting. Milliner Mode, Burgwal 29. Het bollenpelseizoen is be gonnen, daarom vragen wij bollenpellers/sters. Fa. Schermer, tel. 19433, 12451 of 14073. Voor de bijen is het te koud, alle honing is op. Daarom maken wij nu maar Texelse biologische aardbeienjam met tarwemoutstroop ge zoet. St. Donatus. Zondag a s Tüüsrondje, voor alle Texelse catamaranzei lers. Inschrijven v.a. 9.00 uur bij CKZ, Paal 33. Meer info, bel. 15628. Loopt u geregeld naast uw schoenen? Hannie helpt u er weer in. Pedicure Hannie, Nagelstudio „Nora", Gast huisstraat 4, Den Burg. Tele foon 10353. Pas op voor „Joop" gluurder. de Zomeravondcursus Atelier De Witte Engel: 1 juli - bijt- liefje. Tel. 13644. T.k. piano, 11669 ƒ1800,-. Tel. SunglitzM Omdat dit de snelste manier is om een ver bluffend mooie haarkleur ter krijgen. Qnipp Kapsalon. Liefst op afspraak, tel. 12227 Wie o wie heeft Demian zijn allerliefste witte knuffelhond gevonden? Zijn pootjes en oortjes zijn roze van binnen en op zijn buik staat baby lo ve Op zijn koppie zit een wit vlechtje. Hoogst waarschijnl. verloren op het strand bij Paal 9. Demian zou dolgeluk kig zijn als zijn hondje weer thuiskomt in de Kogerstraat 36. Tel. 22046. Vanavond: muziek en pizza - tussen 18.00 en 21.00 uur op Dennenoord. Café Chantant in De Karse- boom nu op vrijdagmiddag vanaf 17.00 uur. Omdat we met het borreluur ook wel eens onder elkaar willen zijn. En op donderdagavond om 21.00 uur doen we het ook. Tot ziens, Frans, Lies, Ste rnen en Marja. Reünie? Bosch en Zee heeft de ruimte. Tel. 17789. Te koop: Hotel Dijkstra/The Pianobar. Tel. 17357. T.k. Batavus meisjesfiets 7/8 jr. Tel. 16606 Dringend gevraagd: een ver pleegkundige die als vrijwil- lig(st)er één of meer vakantieweken lich. gehandi capten kan begeleiden. Het Tesselhuus. tel. 02220-18567 of 15156. Het is ijs en ijs koud en het is verrassend natuurlijk. Het wordt gemaakt door een dy namisch vrouwtje. IJs van een parelachtig recept. Na tuurlijk ijs van St. Donatus. Op de boerderij te koop. Te koop: motorfiets Yamaha XJ 700 XS, twintig klepper, bj. '85. Tel. 10330. T.k. wandmeubel 2.25 br. ƒ150,-; solarium ƒ100,-. Tel. 12747 Wie kan er op korte termijn een mondelinge en schrifte lijke cursus Duits verzorgen? Tel. 18738. Woningruil: Aangeb. huur woning, 3 slp.kmrs in „De Mars", huurpr. ƒ635,-. Gevr. huurwoning voor al leenstaande. Tel. 10473. Ze waren er even, onze Por tugese Texelsterren. Nieuwe oogst aardappelen dus. Van uitstekende kwaliteit bij de diverse verkooppunten te koop. St. Donatus. Wel eens 35 punten gebak gegeten? Wij well Henny bedankt. T.k. z.g.a.n. dwarsfluit. Tel 16367. Het Kinderdagverblijf is op zoek naar 2e hands stoepte gels. Wie kan ons er aan hel pen? Tel. 15958 of 18881. Uitgebreid dineren? Kan bij Bosch en Zee, tel. 17789. Thalassa Schoonheidssalon voor dames en heren. Juli verzorgingstip: Verwen de huid met iets extra's: Reini gen, peeling, ampul voe dend masker. uur ƒ47,50. Graag tijdig reserveren. Tel. 17072. Verhuisd: Huib, Nea, Nelda, Pieter-Jan Eelman naar Ko gerstraat 61A, 1791 EP Den Burg. Tel. 13675. Elke bijeenkomst kan bij Bosch en Zee. Tel. 17789 Uitverkoop bij Benetton. Weverstraat 3. Uitverkoop. Vanaf 1 juli stof fen afgeprijsd tot 50%. Niet afgeprijsde stoffen 10% kas sakorting. Milliner Mode, Burgwal 29. Het bollenpelseizoen is be gonnen, daarom vragen wij bollenpellers/sters. Fa Schermer, tel. 19433, 12451 of 14073. Voor de bijen is het te koud, alle honing is op. Daarom maken wij nu maar Texelse biologische aardbeienjam met tarwemoutstroop ge zoet. St. Donatus. Vanavond: pizza ƒ7,50 - op Dennenoord. Het is bijna zoverl Revolutio naire teelt op Texel geïntro duceerd. Sunglitzü Het principe van de zon, nagebootst in Qnipp Kapsalon. Liefst op af spraak, tel. 12227. Gezocht: vakantiehuisje 3 weken in augustus. Tel. 02245-1700. Er zijn nog enkele middag plaatsen vrij in de peuter- groep v/h Kinderdagverblijf. Te koop: postzegelalbum Holland en overzeese gebie den van 1865 tot 1960. Voor 65% kompleet. Cat. waarde 10.000,-. Vraagprijs ƒ3 000,- Brieven onder nr. 1511 aan bureau Tex. Crt. Te koop: Nieuwe aardappe len, Doré. J. Eelman, Haller- weg 19. Woningruil. Aangeb: Maars- senbroek (A'dam 30 km, Utr. 6 km) grote eengezins vijf kamerwoning met tuin, ƒ890,- per mnd. Gevr. woon ruimte op Texel voor 2 pers. Tel. 03465-51303. Te koop. Honda VF 750 F, bj. '85, 25,000 km. kl. rood/zwart, vr. pr. ƒ7.500,-. Tel. 16697. Ruud bedenkt ze. Lex bakt ze, Sjaak tapt ze en Marija verkoopt ze - op Den nenoord. Uitverkoop bij Benetton. Weverstraat 3. Uitverkoop. Vanaf 1 juli stof fen afgeprijsd tot 50%. Niet afgeprijsde stoffen 10% kas sakorting. Milliner Mode, Burgwal 29. Het heeft een snor, een blauw/witte trui en kan niet van zijn creatie afblijven. De ijsmeester van St. Donatus. Willem Parel dus. Als u het wilt proeven moet u naar de boerderij komen, di.-middag, donderdag en zaterdag. Zondag Tüüsrondje voor alle Texelse catamaranzeilers. Uw auto een grote onder houdsbeurt? 250,- incl. APK. A.S.C., Maricoweg 3, tel. 15588. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op af spraak. Tel. 15224 Olieverversen, klaar terwijl u wacht. Voor een 4 cilinder- motor ƒ28,-. A.S.C. service, Maricoweg 3, tel. 15588. Metalenhandel Cobus Spigt, tel. 11297. Handel in oud ij zer, metalen, autowrakken en frituurvetten Geopend van di. t/m za. van 8.00- 12.30 uur/13.30-17.30 uur. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op af spraak. Tel. 15224. Texelse Boerenkaas. Gezinszak friet ƒ10,-, 4 frika dellen gratis. Snackbar Bin nenburg. Onbeperkt kip eten voor ƒ17,50. Talk of the Town. Cocky's Kapsalon is zes dagen per week geopend. De enige kapsalon zonder af spraak. Tel. 17575. Prijzen: kijk en vergelijk, 't Speelgoedhuis, Oosterend, tel. 18313. Ook voor laarzen en klompen. Onbeperkt Spare-ribs eten voor ƒ19,50. Talk of the Town.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 3