Groen kwartsJ'exeh in het ip Openbaar toilet in De Koog veroorzaakt opschudding j Smidt laat teletaxi over aan Groot jen N Strekdam Paal 30 mogelijk bewandelbaar ABN-AMRO vreest sluiting geldautomaat f ummer COCA COLA -fóc&nv ZONNEREIS /a/? Linge /V-directeur jrcaravan in nd gestoken Weer terreinbrand in kiem gesmoord 1 VERDER TN DIT 8* Laatste voorbereidingen voor reis naar Kenia 8* Tsjechische voetballers eten Texelaars de oren van het hoofd sh Chaotische verkeers situatie in De Koog b+ Grote kerels, kleine treintjes bij vijfjarige modelspoorclub Vader en dochter Witte winnen ringsteken Bloem van Texel daar lust ik wel een ruiker van TEXELSE^ COURANT Maak kans op een lüim (Rets lcHT 15 SEPTEMBER 1887 NR 10795 DINSDAG 6 JULI 1993 htfrtenties. abonnementen, etc. Kende Rooy B.v., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, 022 20-12741. Telefax 02220-14111 Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon I174I Geen krant gehad? Bel 02220-12741. Buiten kan tel uw bezorger. buiten werktijd Tessa de Graaff, Pater Witteplein 3, Den leloon 02220-15639. Postbank 652 Bankrelaties ABN-AMRO nr 46.99.17.636 Rabobank nr 36 25.01.742, I.N.G. bank nr. 67.34 60.398 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs M8.50 per half jaar; Los fl.35 ijhting VVV Texelpromotie per 1 augustus a.s. een nieu- recteur. Het is de 43-jarige van Linge uit Apeldoorn, thans Igemeen bedrijfsleider en ttdirecteur van de Apenheul. Veendam geboren Van Linge side af als landbouwkundig in- Als Hoofd Collectiebeheer vijf jaar verbonden aan Ne- ids Openluchtmuseum in Arn- Zijn huidige functie vervult hij acht jaar. Bij de Stichting ieul was hij verantwoordelijk ille niet-biologische aangelegen van het bedrijf, dat jaarlijks alf miljoen bezoekers ontvangt, jnge (gehuwd en vader van een zoon) werd door de Texelse >rganisatie gekozen uit meer 70 kandidaten. Bij de selectie en organisatiebureau inge- tld. ndige VVV-directeur Jaap Dek- iemt in september afscheid tij een receptie. Hij trad 16 jus 1956 in dienst van de toen- WV Texel als boekhouder- ipondent, nadat hij als seizoen- in 1949 en 1950 al met deze isatie kennis had gemaakt. In 1962 werd hij benoemd tot eur als opvolger van G. Fort twee jaar deze functie te uwe directeur van de Stichting 'exelpromotie werd gisteroch- lan het personeel voorgesteld. gochtend om half zes is op Brkeerterrein aan de Nikadel aravan volledig uitgebrand na- ize door jongelui in elkaar was gen en aangestoken. ewoner van het Wintergroen et vuur en alarmeerde de brand- Deze arriveerde snel maar toen sr van de caravan weinig meer lan het chassis. Mensen die op fde parkeerterrein de nacht in luto's doorbrachten hadden hoe uitgelaten jongeren de ca- op zijn kop hadden gezet, ver en aangestoken, nadat ze de die ervoor stond hadden losge- ild en weggereden. Toen de wa- enmaal brandde, waren ze weggelopen. De oude caravan Ben waarde van slechts f500,-, wn gezamenlijk eigendom. De nvan brandweer en gemeente- ig zullen op hen worden ver- Omstreeks hetzelfde tijdstip >n elders op het terrein een con- en enkele afgedankte banken in autobus aangestoken. Dat yn gebeurd door andere vakan- igers, die overigens uit dezelfde (Berkel en Rodenrijs) afkomstig Deze zouden zich in De Koog >P andere wijze hebben misdra- De politie is nog bezig met het rzoek. •V «S* De oorzaak van veel commotie: het openbare toilet in de Koger Dorpsstraat. (Foto Ben Koning) De installatie van een openbaar toilet in de Dorpsstraat in De Koog, vóór de ABN-Amro bank, heeft de nodige opschudding veroorzaakt bij omwonenden en eigenaars van omringende pan den. Vooral de ABN-AMRO bank heeft onoverkomelijke bezwa ren tegen de installatie van het toilet op die plek. De voorziening zou volgens de veiligheidseisen te dicht bij de geldautomaat staan, wat sluiting tot gevolg kan hebben. Ook zou het toilet te dicht bij het woonhuis van de bank staan. toilet op het parkeerterrein bij Kikkert aan de Nikadel geplaatst. Een plaats die tot nu toe met algehele instem ming is ontvangen. De te bouwen strekdam bij Paal 30 moet zo geconstrueerd zijn dat er ook bij hoogwater goed op valt te wandelen. Deze (Texelse) wens, geuit op de voorlichtingsavond van 7 juni in het Eierlandsche Huis. zal deel uitmaken van het officiële ad vies dat het Provinciaal Overlegor gaan Kustverdediging (POK) binnenkort uitbrengt aan de minister van Verkeer en Waterstaat. Onbe kend is nog wanneer minister Maij haar besluit over aanleg van de dam zal nemen. Opnieuw werd de brandweer gealar meerd voor een terreinbrand in na tuurgebied. Vrijdagavond even na half zes hadden kinderen een vuurtje gemaakt temidden van struikgewas en heide op het terrein achter cam ping De Bremakker, aan de rand van Het Mientje. Het vuur liep uit de hand en was door de kinderen niet meer uit te krijgen. Mensen van De Bremakker snelden toe met (zojuist aangeschafte!) vuur- zwepen en hadden de zaak snel on der controle. Dat was maar goed ook want voor de brandweerauto's van Den Burg en De Cocksdorp was het moeilijk om snel vanaf de Ruyslaan via mulle zandpaden van Het Mientje de plek te bereiken. Het was direct duidelijk welke jongen het vuur had aangestoken. Hij was erg geschrok ken en heeft zijn lesje dus geleerd. Gisteren heeft een aantal betrokke nen hun bezwaren voorgelegd aan wethouder Terpstra. Bij dit overleg waren H. Wuis (De Koog Promotion), F. After (dorpscommissie), B. Staal (Mantje), een vertegenwoordiger van de ABN-AMRO en W. Brons (La Cas serole) aanwezig. Wethouder Terpstra zal de kwestie vandaag in het college aan de orde stellen. Volgens P. Plug, directeur gemeente werken, is de plaats van het open baar toilet in samenwerking met de dorpscommissie - die een aantal loka- ties heeft aangegeven - bepaald. De gemeente heeft de verschillende op ties bekeken en er één uitgekozen, waarvan schriftelijk bericht is gedaan. De dorpscommissie en De Koog Pro motion, na een gezamenlijk onder zoek tot de conclusie gekomen dat niet alleen aan de bewuste, maar aan alle door de commissie aangedragen lokaties de nodige bezwaren kleef den, verwachtten na het schriftelijk bericht dat de gemeente contact zou opnemen met bewoners en eigenaars van de omringende panden, waaruit zou blijken dat de plaats niet ge schikt was. Zij werkten een nieuw voorstel uit, maar de gemeente voel de meer voor plaatsing in de Dorpsstraat. Er werd geen contact meer opgenomen met belanghebben den en tot schrik van menigeen werd vrijdag begonnen met het leggen van het fundament. Gistermorgen is de (zelfreinigende) installatie geplaatst. Het toilet is overigens nog met in werking. Kerk Harry Wuis zou het openbaar toilet persoonlijk liever aan de zijkant van de kerk plaatsen, precies in het ver lengde van de onlangs geplaatste te lefooncellen. „Of bij het voormalige VVV-kantoor, dat is ook een moge lijkheid. Het toilet hoeft niet dicht bij de uitgaansgelegenheden te staan, we beschouwen het toch voorname lijk als een voorziening voor overdag. Dat blijkt ook wel uit het feit dat hij na één uur 's nachts computer gestuurd op slot gaat." Overigens is een tweede openbaar u Weer dooft de smeulende resten de caravan De teletaxi heeft bij de boot niet te klagen over klandizie. Bij vrijwel elke aankomst melden zich groepen passagiers, merendeels voor Den Burg en De Koog. (Foto Harry de Graaf (Foto Harry de Graaf) Taxi Toon Smidt houdt zich sinds donderdag niet meer bezig met de uitvoering van goedkope teletaxi- ritten. Dit vervoer wordt helemaal door Taxi Grootjen. Voor de klanten is er weinig veranderd: de ritten worden nog steeds onder verant woordelijkheid van de Taxicentrale Texel uitgevoerd en men dient dus te blijven bellen naar nummer 15000. Dat Smidt met de teletaxi is gestopt heeft organisatorische en financiële redenen. In de bijna drie weken die zijn verlopen sinds de start van het experiment is een behoorlijke belang stelling gebleken voor deze vorm van vervoer, zeker in vergelijking met an dere gebieden in het land. De werk druk die het bij de Taxicentrale veroorzaakt is echter enorm. De tele foon staat geen moment stil en de twee nieuwe busjes die voor het tele- taxiwerk voornamelijk worden ge bruikt, hebben elk dan ook al 8000 kilometer afgelegd. Lage bezetting Het probleem is echter dat het in de praktijk onmogelijk blijkt om de ritten zo te organiseren dat een behoorlijk De verdere inhoud van het advies be vat weinig nieuws voor mensen die de voorlichtingsavond vorige maand hebben bezocht. Het POK bevestigt dat de bouw van een 550 meter lan ge dam even ten zuiden van de vuur toren het beste alternatief is om de dure zandsuppleties te vervangen. Bedoeling is dat de maatregel leidt tot de vorming van een zeer breed strand (ca. 400 ha) aan een van de zijden van de dam. Daarmee zou de enorme afslag bij zware stormen tot het verleden behoren. Niet uitgeslo ten wordt dat kleinere zandsuppleties nodig blijven. Naast de mogelijkheid om op de dam te wandelen, wordt uiteraard ook de veiligheid van de scheepvaart nagestreefd. Vijf jaar na aanleg zal worden beke ken of een aanvulling op de kustver dediging noodzakelijk is. Daarbij wordt gedacht aan de bouw van een reeks kortere dammen (strandhoof- den). Een alternatief zou een 800 meter lange dam kunnen zijn, één ki lometer ten zuiden van de eerste. I M ADVERTENTIE 9MP& REGULAR qq fles 1.5 liter f l/v/w Zie voor meer aanbiedingen onze advertentie op pagina 6 I.M. ADVERTENTIE aantal personen tegelijk wordt ver voerd. Met het gevolg dat de gemid delde bezetting per busje tot dusver niet hoger is dan twee passagiers, veel te weinig voor een rendabele be drijfsvoering. Er zit echter groei in, zodat de verwachting bestaat dat het uiteindelijk wel lukt om tot een bete re exploitatie te komen, maar geen mens kan zeggen hoe lang dat nog zal duren. Nel Smidt-Ellen: „Dat is voor ons een te groot risico. Ik wil het voortbestaan van mijn bedrijf niet op het spel zetten. We hebben geen subsidie, dus de verliezen moeten we zelf dragen". Een minstens zo be langrijke reden om het teletaxiwerk niet langer uit te voeren was de enorme hoeveelheid werk die aan het verwerken en organiseren van de aanvragen is verbonden. Het dreigt steeds over de hand te lopen. Dat zou op den duur ten koste gaan van het gewone taxiwerk en het zieken- vervoer en dat mag beslist met ge beuren. Ter illustratie laat Paul Smidt het teletaxi-register van 3 juli zien. Van 's morgens half zes tot 's nachts tien over twee werden 130 teletaxi- ritten uitgevoerd, dus naast het ge- Lees verder pagina 2 DROS Bakkerij/Maalderij Telefoon 02220 - 12723 IM-ADVERTENTIE Lfrcra Jr\rh in ).<d lun. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de folder *- Dorpsstraat 66. IV Koog Par ku raat 20. Den Burg drogisterijparfumeriefotohandelschoonheidssalon

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 1