ivid viert cd met >xelse optredens „Leuk. Texel is niet alleen toeristisch" E HEMA7 VLAAIEN Deuce huldigt sponsor bij start toernooi Makkelijk: stukken voor de krant „op schijf" Bankdirecteur opent Hoornder Landbouwdag Schans-excursies nu wekelijks erdag presentatie in De Lindeboom TEXELSE COURANT Nieuwe VVV-directeur Van Linge: Correspondenten, sportcor- respondenten en ingezonden stukkenschrijvers die over een PC beschikken, wijzen wij op de mogelijkheid om hun bijdragen voortaan op diskette in te leve ren, liefst voorzien van een print. Aangezien wij de diskette tekst direct kunnen omzetten in fotozetsel voor de krant, bete kent dit een aanzienlijke tijds besparing. Bovendien is de kans op drukfouten veel kleiner. Ge bruik kan worden gemaakt van alle gangbare versies van het WordPerf ect-systeem - Redactie. We hebben toen inderdaad een paar nummers opgenomen, maar daarover waren we niet tevreden omdat ze qua sfeer tegenvielen." Gekozen werd voor een andere werkwijze, maar die kostte méér zodat eerst voor geld moest worden gezorgd. Met hulp van Nauta CD lukte dat uit eindelijk. Afgelopen voorjaar mocht Vivid opnieuw gebruik maken van de Bananas Studio in Haarlem en dit maal lukte het wél. Doordat de basis (drums en bas) werd opgenomen in een jazzclub, eveneens in Haarlem, ontstond er een meer levendige „sound". In twee weken was de hele klus geklaard. „We wilden niet gokken op een cd alleen voor vrienden en bekenden, maar we mikken op een breed pu bliek en dat stelt andere eisen aan de kwaliteit. Met deze cd denken we nu een goed stuk promotiemateriaal in handen te hebben." De presentatie-avond begint zaterdag om 20 00 uur (zaal open 19 30 uur). Eerst ver zorgt de overkantse band Spastic Caster een opwarm-optreden. Tijdens deze avond kan de cd worden gekocht voor een alleen op Texel geldende introductieprijs van f29,95. De cd, die verder te koop is bij sponsor Nauta CD in Den Burg, is gestoken in een fraaie kartonnen hoes, ontworpen door zangeres Marieke Eel- man. Mede dankzij de beperkte oplage van IFoto Frans HopmanI 500 exemplaren lijkt het schijfje hierdoor ver zamel waarde te hebben. Voorlopig is de cd al leen op het eiland te verkrijgen (een ..pre-release"), pas in het najaar komt ,,Seed Pearl" uit in de rest van Nederland. De overi ge Texelse zomeroptredens worden aangekon digd in de Vakantiekrant. Er Is nog ruimte voor méér optredens; boekingen via 02220-13153, b.g.g. 020-6386985. Aan de lange reeks van dierenkeurin- gen op de jaarlijkse Landbouwdag, donderdag in Den Hoorn, is ditmaal voor het eerst het keuren van paar den toegevoegd. Het betreft een of ficiële stamboek- en premiekeuring van het Koninklijk Warmbloed Paar denstamboek Nederland (KWPN), aanvang 17.00 uur. De altijd drukbe zochte Landbouwdag zelf begint om 10.00 uur. Leo Timmers, de kersver se directeur van Rabobank Texel, verricht de opening. Dertien Texelse veulens, jonge hengsten en merries staan te trappe len om een certificaat in de wacht te slepen. Als een dier een „eerste pre mie" in de wacht weet te slepen, wordt het uitgezonden naar de cen trale keuring in Middenbeemster. De KWPN-keuring werd vroeger gehou den tijdens het concours hippique en de laatste jaren bij manege Aken- burg. De keuringen van koeien, schapen en geiten vinden al vanaf 's morgens 10.00 uur plaats en zijn tegen 15.00 uur achter de rug. Hoewel het dit maal niet de beurt is aan de officiële 4-jaarlijkse rundveekeuring, beloven de koeienkeuringen met liefst 42 in zendingen van hoog niveau te zijn. Vijf veeteeltstudieclubs dragen zorg voor de organisatie. De schapenkeu ringen zijn zoals vanouds een voor proefje voor de Texelse schapenfokdag in Den Burg begin september. Voor meer dynamiek zorgen de aan spanningen, die in diverse klasses de strijd met elkaar aanbinden tijdens het mini-concours hippique. Veel klei nere dieren en vogels, alsmede een kramenmarkt zorgen ervoor dat be zoekers niet snel uitgekeken zullen raken. De entree is gratis. Het enige waarvoor moet worden betaald is het parkeren, op een weiland aan de La- geweg. De Landbouwdag vindt plaats op een terrein op de hoek Rommelpot-Witteweg. De belangstelling voor de excursies naar het fort De Schans blijkt zo groot te zijn, dat is besloten deze ge durende de rest van het seizoen we kelijks te houden, dus op de woensdagen 21 en 28 juli en 4, 11, 18 en 25 augustus, telkens om 11.00 uur. Deelnemers dienen zich tevoren te voorzien van kaarten a f2,50 bij het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild. iULli,AG 20 JULI 1993 Produkt Exposities Meer raakvlakken met toerisme had hij als hoofd collectiebeheer bij het Openluchtmuseum in Arnhem. Hij deed daar onder meer ervaring op in het organiseren en in elkaar zetten van tentoonstellingen en uiteraard met het geven van informatie over cultuurhistorie, wat hem in zijn Texel se VVV-functie goed van pas zal ko men. Cultuurhistorie is immers „in" en op Texel is het officieel beleid om toeristen vooral daarmee te trekken. Als hobbv houdt Van Linge zich ook bezig met musea, tentoonstellingen en het bezoeken ervan. Hij is secreta ris van een der secties van de Neder landse Museumvereniging. Een heel andere liefhebberij van hem is de zeilsport, al heeft hij niet zelf een boot. Een vergelijking makend met het be drijf van de sponsor zei Pastoor dat ook tennis een produkt is dat moet worden afgezet naar de leden, op zo danige wijze dat die leden hierdoor worden geactiveerd. Tennis is een sport van alle leeftijden. Men kan er op zeer gevorderde leef tijd nog mee beginnen. De recente actie van Deuce om ook 50 plussers naar de baan te krijgen, is succesvol. De oudste die zich tot dusver meldde is 71 jaar. Deze ontwikkelingen ma ken het noodzakelijk dat Deuce zijn banen uitbreidt, liefst aansluitend op het bestaande complex. Daarover is met de gemeente nog geen over eenstemming bereikt, maar Deuce meent goede argumenten te hebben om b en w alsnog over de streep te krijgen. Eerste wedstrijden De eerste partijen van het toernooi werden in het weekend onder ideale weersomstandigheden gespeeld. De meest opvallende uitslag werd geno teerd bij de Heren enkel-partij van Deuce-ster Simon Brand tegen Kees Keyzer uit Monnickendam. Simon promoveerde duidelijk na het toernooi van vorig jaar van de D naar de C- categorie en moest in deze sterkere klasse zijn eerste partij spelen. Het werd een driesetter die tenslotte door de Texelaar werd gewonnen met 6-3, 4-6 en 6-0. Opmerkelijk was ook de kranige Ewoud Bakker, een E-speler die met zijn 13 jaar zijn eerste toer- nooiwedstrijd met ere verloor in een driesetter tegen de veel oudere D1-speler Jelle Verheyen: 3-6, 6-1, 5-7. handje dat op zijn visitekaartje is af gedrukt, getuigt daarvan. Met de promotionele kanten van Apenheul had hij uiteraard veel te maken. Naar aanleiding daarvan merkt hij op: „Pu bliek komt nooit vanzelf. Daar moet je wat voor doen. Voor Apenheul maakten we betrekkelijk weinig recla me in de media, het beleid was erop gericht om alles te doen waardoor de bezoekers na afloop tevreden huis waarts keerden. De mond tot mond- reclame die dat oplevert is uiterst ef fectief". Van Linge is getrouwd met psychotherapeut Ineke-Vreeman (44) die zich (vrij gevestigd) bezig houdt met individuele en gezins- en relatie therapie Dat de familie Van Linge te zijner tijd op Texel komt wonen staat vast, maar het heeft geen haast. Van Lin ge kijkt uit naar een geschikte koop- of huurwoning en woont intussen op kamers. Maandag 2 augustus begint zijn Texelse loopbaan. Voorganger Jaap Dekker zal nog even blijven om hem in te werken, maar op maandag 20 september valt voor Dekker het doek want dan wordt de afscheidsreceptie gehouden. Dat de nieuwe VVV-directeur de laat ste acht jaar in de Apenheul in Apel- Joost van Linge: ..Zorgen dat mensen tevreden terugkeren" tFoto Harry da Graan beroemd worden als The welke popmuzikant droomt net van? Dat zij ooit dezelfde iriteit zullen genieten als hun uit Liverpool is onwaarschijn- iaar de leden van de Texelse end Vivid hopen wèl ooit hun te kunnen verdienen met het ,van hun favoriete muziek, epgroep met pretenties dus en emt het vijftal grif voor uit. Vi- eft nu met het uitbrengen van Seed Pearl" een belangrijke ezet. «li gecomponeerde) nummers zaterdagavond, tijdens een al optreden in De Lindeboom et Texelse publiek uitgevoerd, t concert zaterdagavond Jn missen krijgt de komende we- in herkansing, want Vivid in juli en augustus een promo nee langs strandpaviljoens, ca- lugdherbergen en igkantines. Texel blijft leuk n Ipii >ze toernee geven de Vivid- Marieke Eelman, Pime Marinus, Bremer, Jan Jacob Zegel en Witte aan dat zij niet van hun [te-eiland zijn vervreemd. Als ('911 larse conservatorium-)studen- et deelname aan talentenjach- 3 halve finale Grote Prijs van md), optredens door het hele de pretentie om door te bre- - I geigde Vivid op Texel het predi- y arrogant" opgeplakt te krijgen, '"wee jaar opgeklopte verwach- omtrent de debuut-cd droegen og een steentje aan bij. blijft leuk", verzekeren de den echter. „Wij voelen ons ze- n Alkmaarse band. Maar Texel imaal te klein om het hele kunnen optreden." telen is voorlopig het doel. „De drie jaar hadden we nodig om oar en een eigen stijl toe te Nu is het een kwestie van x>r stap verder komen. Onder hebben we geleerd dat we bij lium-optreden maximaal moe senteren. Het is keihard wer- )lazen, je bent er nooit. Soms in een club met weinig pu- tëarvan de helft aan de bar valt dan niet mee om de warm te krijgen, maar je it nooit opgeven." Climax k het vijftal is het laatste jaar veel nagedacht over de opbouw van hun optredens. Geprobeerd wordt naar een climax toe te werken, waar bij het publiek tenslotte uit de bol gaat. Eenvoudig is dat niet, want Vi vid maakt geen makkelijke dansmu ziek of recht-toe-recht-an rock roll. „Wij zijn allemaal Beatles-fans en die invloed is onze liedjes terug te vin den. Een mooie melodie en een goe de compositie vinden we belangrijk. Op de cd staan zowel temponum mers, als ballades en zware songs. We streven dus naar variatie." „Met onze muziek hopen we zoveel mogelijk mensen te bereiken. De teksten zijn net zo belangrijk als de muziek, hoewel ze geen politieke boodschap bevatten. Ze gaan wel wat dieper dan 'ik hou van jou en ik blijf je trouw', dat wel." Volle zaal Hoogtepunt tot nog toe is dit optre den in Groningen, als „support-act" in het voorprogramma van de beken de Nederlandse formatie Lois Lane. „Toen stonden we plots voor 1.000 tot 1.500 man. Een vreemde gewaar wording, want in tegenstelling tot in café's en andere kleine zalen hoor je de mensen niet klappen, maar komt het applaus over als een soort ruis. Gelukkig reageerde de zaal goed. In een half uur wisten we de mensen echt mee te krijgen." Mogelijk krijgt het optreden een ver volg. „In elk geval zijn we weer wat bekender bij zaaleigenaren." De cd moet daar ook toe bijdragen. Vivid zal pogingen ondernemen om hun muziek op de lokale, regionale en lan- Vivid: klaar voor de Texelse zomertoernee. delijke radio te krijgen. Met Radio 3-discjockey Mare Stakenburg zijn er al contacten, al geeft dat geen ga rantie. Jazzclub De cd, die elf nummers bevat, heeft lang op zich laten wachten. Twee jaar geleden al werd aangekondigd dat Vivid de studio in zou duiken, maar het resultaat in de vorm van een cd bleef uit. „Ja, die verhalen achtervolgen ons en het is vervelend om het telkens weer uit te leggen. wor de sponsoring overhandigde Pastoor rechtsaan Wim van Sambeek een inge nue, die laat zien aan welke Texelse bedrijven Truckservice de afgelopen tien jaar Buto's leverde. (Foto Harry de Groafl Voordat hij er ging solliciteren naar de functie van VVV-directeur was Joost van Linge (43) uit Apeldoorn nooit op Texel geweest, wèl op andere Waddeneilanden. Het verschil is hem niet ontgaan. „Het aantrekkelijke van Texel vind ik dat niet alles wat daar ge beurt, in het teken van het toerisme staat. In grote delen van het eiland merk je niets van rekreatie, maar wel van de boeren die die hun werk doen in een opvallend grote en gevarieerde groene ruimte. Dat maakt het gebied erg interessant". Tennisclub Deuce en het bedrijf Van Sambeek Truckservice uit Oude schild hebben wat met elkaar. Dat bleek zaterdag bij de opening van het jaarlijkse Tesseltoernooi van Deu ce, waarbij Wim van Sambeek werd gehuldigd omdat hij optreedt als hoofdsponsor van het toernooi. Opmerkelijk was de aanwezigheid van de complete landelijke top van het door Van Sambeek vertegen woordigde merk Mishubishi: alge meen directeur J. Tolenaar, directeur sectie bedrijfswagens W. Dille en ver- koopdirekteur B Finson. Dat wekte even de indruk dat in het Tesseltoer nooi enorme bedragen waren gesto ken, maar dat viel erg mee. De mensen van Mishubishi waren naar het eiland gekomen in verband met het tienjarig bestaan van het bedrijf van Van Sambeek. Deuce zou overdadige sponsoring door één bedrijf niet eens willen, want de reclame die daar tegenover zou staan, zou dan te overheersend worden. Het blijft Tesseltoernooi en het wordt dus geen Mishubishi- toernooi. Net als het bedrijf van de sponsor bestaat het tennispark dat Deuce bij sporthal Ons Genoegen heeft gesticht, tien jaar, zo memo reerde voorzitter Han Pastoor zater dag. De vereniging is nog altijd heel trots op dit complex (destijds een der eerste kunstgrasbanen in Nederland) dat volledig eigendom is. Deuce is sindsdien spectaculair blijven groeien en is nu met zijn 550 leden de groot ste vereniging van Texel, als de ijsc- lub Oost (die uiteraard maar zeer incidenteel actief is) buiten beschou wing wordt gelaten. Het mogelijk maken van de tennissport kan binnen zo'n vereniging niet op zijn jan boere- fluitjes gebeuren. -A| I.M. ADVERTENTIE Van Linge verdiept zich graag in de relatie tussen mens en natuur, in het bijzonder de menselijke invloeden op de natuur. In de agrarische sector is dat natuurlijk heel duidelijk en naar die sector gaat zijn belangstelling dan ook sterk uit. Zijn afkomst is indirect ook agrarisch. Hij werd op 1 mei 1950 geboren als zoon van een che micus in Veendam die een aardappel meelfabriek had, annex hout- en ijzerhandel. Vader van Linge is uitvin der van een nog altijd toepast procé dé om kunststof voorwerpen te persen. Joost werd in Wageningen landbouwkundig ingenieur en is met name deskundig op het gebied van agrarische bedrijfskunde, agrarische bouwkunde en agrarische ergonomie. „Ik ben gek op trekkers en hijs kranen". doorn heeft gewerkt, heeft op Texel al tot heel wat grapjes aanleiding ge geven. Van Linge ging overigens niet zelf met apen om maar was belast met de financieel-zakelijke beslomme ringen en de begeleiding van de be zoekers bij deze publiekstrekker. Dat neemt niet weg dat hij bijzondere be langstelling is gaan koesteren voor de 20 soorten apen die in Apenheul worden gehouden onder zo natuurlijk mogelijke omstandigheden. Het ape- bppelkruimel-, abrikozenraster- 95 of kersen rastervlaai, 028cm 9.95 nu O* toofiiel ts fctl vtftoigboo' in onze vestigingen in A.xe(. Best, Blodel, Dordieeht Stenen burg. Dnebergen, Gekdrop. Gemert, Jfo1. KootJiewtl. Wozientr.'een, Tegelen. Ulft, Ufredit Hoog Cothonjne, Vriwenwen en Wossenoor

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 5