Circus Renz: humor, spanning en tragiek Weekend Oudrijders centraal in vijftigste autocross VOOR Agenda Radio Texel IQjj, F amilieberichten TEXELSE J? COURANT van 31 juli en 1 augustus 1993 Kerkdiensten zondag 1 augustus 40.000e bezoeker krijgt maaltje vis Orgelconcert in Hoornder kerkje Adressen Feestmarkt Oudeschild Gemeente vervan vrachtauto met ki Onze Piet VRIJDAG 30 J| Als je de tent binnen komt staat de kooi al klaar, de roofdieren maken hun entree. In een hoog tempo trekt een spannend en geheel nieuw pro gramma aan de toeschouwers voor bij. Circus Renz is neergestreken op Texel en het is zeer de moeite waard om een voorstelling bij te wonen van dit oudste circus van Nederland. Circus Renz maakt de goede reputa tie meer dan waar. Er zijn veel die- rennummers. Veel mensen hebben de indruk dat circusdieren een missera bel bestaan lijden, maar bij Renz is dat zeker niet het geval. Volgevreten en zonder een krasje op hun vacht voeren zij de opdrachten met duide lijk plezier uit in de piste. De assistente van de dompteur wordt, terwijl zij op een loopplank ligt, door een leeuw over haar blote buik gelikt. Is dit toeval? Het publiek schatert in ieder geval. Na de leeuwen nemen de clowns Milko en Christiaan het over. Ze lei den de aandacht af van de helpers, die met een enorme snelheid de corstukken vervangen. Met humor, samenzang en romantiek brengen de clowns het publiek bij wat het bete kent om naar het circus te gaan. Tijdens de pauze is het normaal dat het publiek even rond kijkt in de ver blijven van de dieren. De mensen van circus Renz zijn trots op hun goed verzorgde dieren en tonen dat graag. Dat de dieren echt plezier hebben in hun werk wordt bewezen door de zeeleeuwen. Op weg naar hun „privé zwembad" breekt muiterij uit. De twee ondeugden schuiven vrolijk hobbelend terug de tent in, richting arena. De zeeleeuwendompte uze waarschuwt de dieren, maar die hou den flipper bij stuk. Dus gaat zij over tot actie. Met zachte hand veegt ze met een bezem de vierflippers de hal van de piste uit, tot groot genoegen van het rondwandelend publiek en de paarden die al klaar staan voor de volgende act. De verzorging van de dieren is in handen van de Franse stalmeester Pierrot. Hij is al 17 jaar bij circus Renz. Vier talen door elkaar sprekend legt hij uit dat goede voeding bijzon der belangrijk is. Terwijl hij praat wordt hij besprongen en geknuffeld door enkele honden, variërend van een mini chiwawa tot een reusachti ge Lanseer, die als huisdier meereizen met het circus. Dat een circus in deze tijd nog kan bestaan is opmerkelijk. De pachtgel den zijn hoog en bij het het plaatsen van reclameborden ondervindt men meestal problemen of tegenwerking. Voor Texel gaat dit niet op, aldus PR- man en tevens goochelaar Robert Ronday. Het pachtgeld is redelijk en ook met andere zaken is de gemeen te Texel erg meegaand. Burgemeester Schipper vereerde, ver gezeld door zijn kleinkinderen, het circus met een bezoek. Hij vermaakte De wateract van de clowns bezorgde menig toeschouwer de slappe lach. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar. De Waal: 11.00 u. mevr. A. C. van Alphen uit Brakel. De Koog: 9.30 u. dhr. M D. Kuiper; 11.00 u. ds. J. ter Haar; 19.30 u. Interkerkelijke zomer- avonddienst; ds. H. K. Fibbe m.m.v. RK kerkkoor o.l.v J. Ran. Den Hoorn: 9.30 u. mevr. A. C. van Alp hen uit Brakel. Oosterend: 9.30 u ds. H. K. Fibbe. Oudeschild: 11.00 u. dhr. M. D. Kuiper. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. H. K. Fibbe; 19.30 u. zangdienst o.l.v. Annemarie en Jan Roukema, orgel B. Groot Deutsche Evangelische Gottesdienst: 12.30 u in Ev. Kirche in De Koog; Pf. Axel Hermann aus Duisburg. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. kandidaat E. W. J. van Leersum uit Kampen; 19.00 u. kandidaat E W. J. van Leersum uit Kampen; uizen ding via De Lichtboei Oosterend: 10.00 u drs. J. J. N Wilmink; welkomstdienst Keniagangers; 19.30 u. zangdienst in NH-kerk, dhr. M. D. Kuiper. Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. GEREFORMEERDE GEMEENTE in NH kerk, Kerkstraat te Oosterend. 11.15 en 16.30 uu student Mulder, do. 5 augustus: 19.00 u. ds J. J. van Eckeveld in kerkgebouw Schoolstraat. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 en 16.30 u dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 u. ds. L Knipscheer; extra collec te voor vredesgroep. BAPTISTENGEMEENTE 10.00 u. ds. J. Visser, gezinsdienst; 19.00 u. ds. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19.30 u. The Gospeltrain; uitzending via De Lichtboei zo. 10.45 u herenkoor; crèche. De Cocksdorp: zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19, Den Burg. Openbare Lezing: 10.30 u. „Hoe kun nen jongeren het hoofd bieden aan de huidige crisis?" Wachttorenstudie: 11.20 u. „De schep ping zegt: zij zijn niet meer te veront schuldigen". Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. 12039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur, zonder afspraak. Dokter H. van Dijk, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur op zaterdag en zon dag om 18.00 uur precies. Witte Kruis- laan 19, Den Burg Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Gezinsverzorging: Spreekuur na het weekend maandag 08.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222 •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg Alleen in spoedgevallen tel. 12527. Kruisvereniging Texel: voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 02230-27166. Bel voor spreekuur, jeugdgezondheidszorg en ver pleegkundige thuiszorg: 13241. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen, tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066 •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtechmek Van Kralingen (samenwerkend met het Tand heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel 12069. Tandtechmek R. van Oosten (particulie re praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112 Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11 00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Rechtshulp: Gratis juridisch spree kuur, maandag van 9.00 tot 10.00 uur in d' Ouwe Ulo te Den Burg. Met zachte hand worden de zeeleeuwen naar hun zwembad geveegd. IFoto Tessa de Graeff) zich zichtbaar. Hoelang hij nog van het circus kan genieten is de vraag: alles wordt duurder en een overtocht met de boot kost al snel achtduizend gulden. Bij het woord subsidie wordt lachend nee geschud. Circus wordt niet als kunst gezien en moet geheel op eigen kracht draaien. En draaien doet het, dankzij de gezamenlijke in zet waarbij door alle medewerkers verschillende funkties worden be kleed. En dankzij het publiek dat IFoto Tessa de Graait) Oude maar nog lang niet vergane glorie en niet minder oude sentimen ten, ziehier de twee ingrediënten die de vijftigste autocross op het terrein van Nic. Dros tot een memorabel succes moeten maken. Dat veel toe schouwers er getuige van zullen zijn, is niet alleen een wens maar pok een weet voor Henri van Maldegem, voorzitter van de organiserende MAB-vereninging. Tenminste, dat lijkt wel zo als je hem hoort: „Vorig jaar waren er 2100 mensen, bij de eerste cross dit jaar 2600. Nou, ik heb een weddenschap lopen dat het er deze cross 3100 zijn." De vijftigste cross is reden geweest De 5-jarige Tessa Versteeg uit Tiel stond woensdagmiddag in het middelpunt in het Maritiem en Juttersmuseum. Zij passeerde in Oudeschild als 40.000e de kassa dit jaar. In 1992 werd dit aantal ruim twee weken eerder behaald. In vergelijking met vorig jaar loopt het museum ruim 8.000 bezoekers voor, wat de museumleiding vooral toeschrijft aan het matige zomerweer. Tessa Versteeg bezocht Texel samen met haar ouders, die al voor de vijfde maal op het eiland vakan tie vierden. Uit handen van edu catief medewerker Gelein Jansen ontving het meisje een museum pakket met wandel- en fietstochtboekjes, een boekje over onderwaterarcheologie en een set ansichtkaarten. Klapper was een maaltje gerookte vis, omdat juist woensdag vissersam bachten werden gedemonstreerd op het museumterrein. De organist Bert Koelewijn geeft dinsdag vanaf 20.15 uur een concert in de NH-kerk van Den Hoorn. Op het programma staan werken van on dermeer Bach en Haydn. Voor één van onze medewerkers, die tijdens een reis interviews gaat maken, zoeken wij adressen van Texelaars in het buitenland. Het gaat om (voormalige) eiland bewoners die al of niet definitief zijn gevestigd langs de kust van Frankrijk, Spanje, Portugal, de Canarische eilanden of de Kaap- verdische eilanden. Adressen kunnen worden opge geven bij de redactie van de Texelse Courant, telefoon 12741. voor de MAB er een bijzondere van te wilen maken. Oudrijders en - rijdsters hebben een uitnodiging in de bus gekregen nog één keer in de auto te klimmen en deel te nemen in een grote afvalrace. „Het is werkelijk niet te geloven", schreeuwt Van Mal- degem bijna door de telefoon, „de meest vreemde pluimage geeft zich op. Sommigen zijn al tijden bezig een auto te bouwen." De voorzitter, zelf zeventien jaar deel nemer, zal zich ook niet onbetuigd la ten. „Ik hoop een auto te kunnen lenen, want het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Bovendien heb ik met deze en gene nog wel het een en ander af te rekenen." Zijn eigen racegekte staat Van Mal- degem overigens met in de weg ook op organisatorisch gebied de zaakjes goed aan te pakken. Naar aanleiding van klachten over de werkwijze van sommige baancommissarissen, die hun taken in de eerste race niet tot ieders tevredenheid vervulden, is er langdurig met de betrokkenen verga derd. De commissarissen uitten daar bij hun ongenoegen over het gedrag van racers die niet wensten te reage ren op waarschuwende vlagsignalen. „We hebben besloten dat iedereen die de vlaggen negeert een zwarte vlag krijgt. Dat betekent diskwalifica tie, onherroepelijk. Het klinkt hard, maar het is in het belang van ieders veiligheid", aldus een strenge maar rechtvaardige Van Maldigem. Voor iedereen die zich braaf aan de opnieuw aangescherpte regels ge houden heeft, is er 's avonds in café De Zwaan een feest, waar tevens de winnaar van het „overal"-klassement over twee races wordt bekend ge maakt. Van Maldegem. „Ik kan je nu al zeggen: als je nog niet weet wat drinken is, dan leer je het daar." Het startschot van de 50e autocross wordt gegeven om 13.00 uur op het terrein bij Har- kebuurt aan de Genteweg, even buiten Oosterend. De toegang bedraagt fQ,- voor volwassenen en f4.- voor kinderen. De start vande afvalrace voor oudgedienden zal rond 17.30 uur plaatsvinden- Rond de NH-kerk van Oudeschild. van oudsher bekend als ,,het zee manskerkje", vindt zaterdag de hele dag een feestmarkt plaats. De op brengst is bestemd voor restauratie werkzaamheden aan de kerk. De feestmarkt bevat een keur aan activiteiten, die allemaal in het teken van de visserij staan. In de kerk draait een film over het beroep waar van zo veel Oudeschilders afhankelijk zijn, getoond wordt hoe vis wordt gerookt en uiteraard is er gelegenheid tot vis eten. Daarnaast zijn er verschillende kra men en worden oude dansen uitge voerd op muziek van de boerenkapel. Ook bestaat de mogelijkheid de toren van de kerk te beklimmen. ieder jaar weer komt genieten van een nieuwe en spectaculaire voor stelling. Maandag presenteert het circus zich rond 11.00 uur op de markt in Den Burg. Voorstellingen tot en met woensdag 4 augustus elke avond 20.00 uur, matinee zaterdag en zondag 15.00 uur. Ronald Fischer Vrijdag 30 juli In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Jungle Book" en om 16.00, 19.00 en 21.15 uur „Hot Shots 2". Wielervereniging Texel houdt een tijdrit over 32 kilometer. Start bij de PEN-centrale om 18.15 uur (jeugd) en 19.00 uur (seniorenl. In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn treedt vanaf 21.00 uur cabaretier Marcel Boon op Entree f12,50. Zaterdag 31 juli Rond de Hervormde kerk van Ou deschild wordt een feestmarkt gehouden ten bate van de restauratie. Programma Cinema Texel: zie on der vrijdag. Majoor Bosshardt van het Leger des Heils besluit haar af- scheidstournee op Texel. Om 20.00 uur is in de Hervormde kerk van Den Burg een af scheidsbijeenkomst met mede werking van de dichteres Nel Benschop, zangeres Renata Heemskerk en het Texels Christe lijk Mannenkoor. Zondag 1 augustus In de Gereformeerde kerk in Oosterend begint om 10.00 uur een speciale dienst ter gelegen heid van de thuiskomst van Keniagangers. De 50e Texelse autocross b, om 13.00 uur bij Oosterend. Programma Cinema Texel: i. der vrijdag. Maandag 2 augustus Programma Cinema Texel: der vrijdag. In de Hervormde kerk in De wordt een dia-serie over Ten» vertoond, aanvang 20.00 urn Dinsdag 3 augustus Programma Cinema Texel: j, der vrijdag. Wielervereniging Texel houdt criterium op het parcours bi| Burg. Start jeugd 18.15 uur; s oren 19.00 uur. Voor de overige evenement# wordt verwezen naar de Val tiekrant Texel. Hoogwater Oudeschl 05.38 en 184 07.25 en 19 08.25 en 21Q 09.14 en 21 10.05 en 22.1 10.24 en 22, 11.16 en 22.! 11.35 en 23. Vr. Za. Zo. Ma. Di. Wo. Do. Vr. 30 31 1 2 3 4 5 6 Aan het strand is het ongeveer een eerder hoog water. De zon komt 1 gustus op om 5 59 u. en gaat onde 21.29 u. 2 augustus volle maan, 3 gustus springtij ere C( Radio Texel is te beluisteren via FM 106.1 of kabel 98,5. De uit zendtijden zijn: - maandag tot en met donder dag van 18.00-20.00 uur - vrijdag 14.00-23.00 uur - zaterdag 08.00-23.00 uur - zondag 09.00-22.00 uur Programmanieuws: - dinsdag 20.00-21.00 uur nieuw muziekprogramma Reggae on the move. Geheel verzorgd door Clemes en Tom. B en W stellen de gemeentere voor om f220.000,- uit te treto voor de vervanging van een vu to met laadkraan. De afschrijv mijn van de oude vrachtwagef verstreken en blijkens een doe EVO opgesteld keuringsrappor vanging gewenst. De auto wordt gebruikt voor werkzaamheden: afvalinzamelii straatwerk, gladheidsbestrijdin terialentransport en werkzaam aan bermen. De oude wagen advertentie in de Texelse Cour koop worden aangeboden, c Voor uw belangstelling en medeleven betoond na het overlijden van mijn vrouw, onze moeder en oma JOHANNA MARIA HIN-TUIN zeggen wij u hartelijk dank. P. C. Hin Kinderen en kleinkinderen Texel, juli 1993. De welgemeende belangstelling en het medeleven, dat wij op zovele manieren ondervonden, rond het overlijden van mijn man, onze vader en opa KEES JAS hebben ons getroost en gesteund. Wij danken u daarvoor. Uit aller naam: M. T. Jas-Schrandt Juli 1993 Bastion 5, 8223 GJ Lelystad. Het is niet te geloven, staat zich al 40 jaar uit te sloven. Heeft u problemen op scheepsreparatiegebied, vergeet dan zijn vakkennis niet. Henny en Niels Nu ik na vier weken VU weer thuis ben, willen wij een ieder die aan ons gedacht heeft, in welke vorm dan ook, heel hartelijk bedanken. Rie Witte-Witte Hierbij wil ik iedereen ontzettend bedanken voor alle attenties. Gelukkig ben ik weer thuis uit Alkmaar. Nel van Slageren Hierbij bedanken wij iedereen die ons 25-jarig huwelijksfeest, in wat voor vorm dan ook, tot een onvergetelijke dag heeft gemaakt. Cor en Jennie Huisman Hallo, ik ben weer thuis en bedank alle mensen voor hun belangstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis. Ben Rentenaar INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ6,30 tot en met 3 regels. Per regel meer ƒ2,10 (incl. btw) Spijkervestjes, kort model /49,95. Rabbit Habit. Zaterdag om 22.00 uur Hil- versumse Harry In Den Grooten Stock. Flanel shirts, div. soorten, v.a. /25,-. Rabbit Habit. Kleren maken de man (vrouw). A.s. zaterdag deur- prijs: waardebon t.w.v. ƒ175,- te besteden bij Mantje Mode. Talk of the Town. Misschien doen Adrie of Barend zelf de trekking? Stretch spijkerbroeken, zwart/wit, blauw ƒ49,95. Rabbit Habit. Te koop grootbeek tv. met afstandsb f250,-. Tel. 14755 T.k.a. grenen com kinderledikantje, te1 Met wie kan ik zoo rijden naar Zandw 19310. RTL 4 decoders, Center Texel, tel. 1 Bruiloft? Bosch en de ruimte, tel. 1771 Te koop: Puch M pr.n.o.t.k. Tel. 1883! Te koop: 1-jarige pony. Tel. 18409. Schooltassen mèt schouderriem. Hoe Schoenmode. Wegens beëindiginj M.F. tractor me veldspuit. Tevens perstouw. Tel. 1125 Gevraagd: tulpenpel tel. 17216. L Vrijdag 30 juli oml op het Boysveld: Ts appelvoetbal. Agrico. Te koop: Amstrad puter, modelnr. Pt Tel.02220-12564. Liefhebbers opgt* Pizza is niet dinsd woensdag 4 augi* de plaats, zelfde nenoord dus. Spoed! Jonge n» zoekt kamer, doutf gelegenheid voor li node. W. H. Bos, Een koud kunstf. leerd, verschrikken gedaan. Biologie misch ijs maken of natus. Alleen no? aan de boerderij ken w.o. sojaijs nijs voor kim melkallergia Te koop: oude f 15774. Van harte gefelid met je 40-jarig b leum. Kees en Tru iki Flanel shirts, v.a. f 25,-. Rabbit Kleren maken (vrouw). A.s prijs: waardebon- te besteden bij M' Talk of the Town doen Ardrie of Ba* trekking? Stretch spf zwart/wit, blauw Rabbit Habit. iag Ce ttti ves iet Tel ed an *1

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2