3 Texelse Autocentrale GEMEENTE TEXEL Boek nu uw wintervakantie bij de Rabobank. Rabobank S Aangenaam BIEDT AAN: fri ÉM RW (83 TEXELSE g COURANT OPENBARE VERKOOP IN ALLE VORMEN EN KLEUREN Natuurlijk kom ik graag bij Nauta CD want jong en oud tellen daar allemaal mee Eelman ian Heenvaarden ONDERGRONDSE OLIETANKS de Vries van de Wiel VRIJDAG 13 AUGUSTUS De nieuwe winterreisprogramma's zijn binnen. Boordevol prachtige bestemmingen. Ook het nieuwe Rabobank Vakantie Magazine is uit. Evenals trouwens de unieke Rabobank WinterVakantieWijzer. Kom snel langs. Wacht niet te lang. Er is nu nog volop keus. Onze reisadviseur zal u graag wegwijs maken in het grote aantal mogelijk heden. En u adviseren bij de boeking van uw favo riete vakantie. Tot ziens bij de Rabobank. Rabobank Texel Groeneplaats 11 Tel: 02220-1 «41 0088 dealer voor Volkswagen en Audi VOLKSWAGEN PASSAT CL 1.8, 90 pk, demonstratie-auto 7-1992 10.000 km, stuurbekrachtiging, centrale vergrendeling, metalliclak Schilderend 56, Den Burg 02220-12151 13010 Door notaris C. J. Boswijk te Texel zal op 30 augustus 1993 om 14.00 uur in het „Havenrestaurant Texel" aan de Pontweg 3 te Den Hoorn op Texel ex artikel 268 boek 3 van het Burgerlijk Wetboek, in het openbaar worden verkocht: 1. Het recht van erfpacht tot 27-10-2026 van het gebouw waarin gevestigd een hotel-, café-, restaurant met toneelzaal genaamd „De Lindeboom", onder en bijgele gen grond, alles staande en gelegen aan de Groeneplaats 14, hoek Kantoorstraat te Den Burg op Texel, en omvattende de kadastrale percelen der gemeente Texel, sektie K, nummers 3146, 3805, 3799 en 1771, tezamen groot 18 are en 79 centiare; 2. Het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de woning op de begane grond, met afzonderlijke berging, plaatselijk bekend als Pelikaanweg 50 nabij De Koog op Texel, kadastraal bekend gemeente Texel, sektie T, nummer 1639 A5; 3. Het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de woning op de begane grond, met afzonderlijke berging, plaatselijk bekend als Pelikaanweg 60 nabij De Koog op Texel, kadastraal bekend gemeente Texel, sektie T, nummer 1639 A10; 4. Het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de woning op de tweede woonlaag, met afzonderlijke berging, plaatselijk bekend als Pelikaan weg 66 nabij De Koog op Texel, kadastraal bekend gemeente Texel, sektie T, num mer 1639 A13; 5. Het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de woning op de tweede woonlaag, met afzonderlijke berging, alles aan de Pelikaanweg 80 na bij De Koog op Texel, kadastraal bekend gemeente Texel, sektie T, nummer 1639 A20; Uitmakende de zaken onder 2 en 3 genoemd elk het 6/180 en de zaken onder 4 en 5 genoemd elk het 5/180 aandeel in de gemeenschap waartoe het behoort en welke gemeenschap omvat het appartementencomplex met bergingen genaamd „Rési- dence de Pelikaan I", aan de Pelikaanweg nabij De Koog op Texel. 6. Het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de winkel ruimte op de begane grond, plaatselijk bekend als Vogelenzang 11 te Den Burg op Texel, kadastraal bekend gemeente Texel sektie 0 nummer 1070 A2, uitmakende het 4/24 gedeelte van de gemeenschap waartoe het appartementsrecht behoort (ge deeltelijk zonder toestemming van de opdrachtgever verhuurd); 7. Het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de winkel ruimte op de begane grond aan de Gasthuisstraat 4 en 6 te Den Burg op Texel, ka dastraal bekend gemeente Texel, sektie 0, nummer 1130 A1, uitmakende het 1/3 gedeelte van de gemeenschap waartoe het appartementsrecht behoort (zonder toe stemming van de opdrachtgever verhuurd). Op de veiling zijn van toepassing de ALGEMENE VEILINGVOORWAARDEN VOOR EXECUTIEVEILINGEN 1993, opgenomen in een notariële akte verleden voor notaris Mr. H. R. Okkens ter standplaats Rotterdam en gedeponeerd bij de Arrondisse mentsrechtbank te 's-Gravenhage onder nummer 238/1992, de bijzondere voor waarden van de Bank en de volgende voorwaarden: - Veiling geschiedt bij opbod en afslag in één zitting; - Eventuele achterstallige zakelijke lasten, daaronder mede begrepen de erfpachts canon en de bijdragen aan de resp. vereniging van eigenaren, alsmede die lasten en bijdragen over 1993, zijn voor rekening van de koper; - De koopsommen dienen te worden voldaan op uiterlijk zes weken na de gunning;t - Kopers dienen desgevraagd een verklaring van zijn/haar bank te overleggen waaruit zijn/haar financiële gegoedheid blijkt; - Veilingkosten komen voor rekening van de kopers, overeenkomstig de tarieven van de Koninklijke Notariële Broederschap; - Conform het bepaalde in artikel 268-2 boek 3 van het Burgerlijk Wetboek is het mogelijk om op de te veilen zaken onderhands te bieden bij een aan de notaris gericht geschrift. Bedoeld bod kan tot veertien dagen voor de veiling worden uitgebracht. Informatie daarover ten kantore van de notaris. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van notaris C.J. Boswijk, Elemert 18 te 1791 DD Den Burg - Texel (telefoon 02220 - 15241). rukkerij L&R drukt ze wel PARKSTRAAT 10- 1791 CA DEN BURG TELEFOON 02220 I2741 R. vd Zwaag uit Den Burg slaat de spijker op z'n kop en wint de Nauta Kado Bon. En inderdaad, William en z'n team staan met raad en daad altijd voor je klaar. Of je nou 8 of 80 bent. Je voelt je altijd NaUiA van harte welkom. 0 0 Hu Qiftsfop far Movies, Music and Qames TE KOOP IN DEN BURG: EEN GROOT WOON/WINKELHUIS MET GARAGE en 230 m2 onder en bijgelegen eigen grond aan de Warmoesstraat 34. Indeling: Winkelruimte, magazijn met zij ingang, kelder en trapopgang, keu ken. Halletje met trapopgang naar verdieping, lange gang, kamer en suite, serre. Op de verdieping een overloop, 4 (slaaplkamers, keuken, toilet. Vaste trap naar grote, open zolder. - het pand kan eventueel in tweeën bewoond worden. - oplevering in overleg. TE KOOP NABIJ DE KOOG: EEN VRIJSTAANDE REKREATIEBUNGALOW met 673 m2 onder en bijgelegen grond aan de Californiëweg 10. Indeling: Entree, woonkamer met open keu ken, 3 slaapkamers met wastafels, toilet/douche. - voorzien van gaskachels - inclusief inventaris. - oplevering in overleg. Weverstraat 94 1791 AG l\-n Burn - Texel Telefoon 02220 - 11555 Telefax 02220 - 15946 NVM Het BOOT-besluit (Besluit Opslaan in Ondergrondse Tanks) verplicht bedrijven en particulieren tot sanering van ondergrondse olietanks door een gespecialiseerd bedrijf. Milieutechniek de Vries van de Wiel is in de gemeente Texel door de overheid als enige voor dit werk erkend en gecertificeerd. Milieutechniek de Vries van de Wiel kent een uitstekende prijs- en kwaliteitverhouding. Voor vrijblijvende prijsaanvragen kunt u rechtstreeks contact opnemen met: Milieutechniek de Vries van de Wiel Dhr. J. Heiliegers. Tel: 02240 -17900 aannemingsbedrijf grond- weg- en waterbouw bodemsanering en miheuadviezen baggerwerken Texel 02220-22061 GEMEENTE TEXEL I. Buitengebruik zijnde tanks. Naar schatting liggen er in ons land meer dan 330.000 opslagtanks voor aardolieprodukten en af gewerkte olie in de grond. Daarvan liggen 220.000 ondergrondse huisbrandolietanks bij particulieren. De meeste daarvan zijn in onbruik geraakt en soms ook vergeten. Op den duur leveren deze tanks ge vaar op door lekkage of Instorten door roest. De rijksoverheid heeft daarom besloten tot maatre gelen om te zorgen dat de niet meer in gebruik zijn de tanks voorgoed onschadelijk worden gemaakt. Daarvoor is op 1 maart jl. het Besluit opslaan in on dergrondse tanks in werking getreden. Dit besluit wordt ook wel afgekort tot „BOOT". Wat staat u nu als particulier te doen? A1.- Niets, als de ondergrondse tank in het verleden al verwijderd is. Vooropgesteld dat er geen veront reiniging heeft plaatsgevonden. A2.- Als u daar niet helemaal zeker van bent, speu ren rond het huis of navragen in de buurt als u daar later bent gaan wonen, of de huisbrandolie boven gronds of ondergronds was opgeslagen. BI.- Ligt er een niet meer gebruikte ondergrondse tank bij uw huis, dan moet u de gemeente daarvan op grond van BOOT voor 1 september 1993 in ken nis stellen door middel van een formulier dat op het gemeentehuis bij de afdeling Milieubeheer verkrijg baar is. B2.- Volgens BOOT dient u binnen 5 jaar de tank te laten verwijderen of na het leegmaken, helemaal te laten schoonmaken waarna de tank opgevuld dient te worden. Daarbij wordt een eenvoudig bodem onderzoek uitgevoerd om te zien of er al verontreini ging heeft plaatsgevonden. Al deze werkzaamheden mogen slechts worden uitgevoerd door een bedrijf dat door het KIWA is erkend. Adressen van door KIWA erkende bedrijven zijn op te vragen bij KIWA NV, Postbus 70, 2280 AB Rijs wijk. Tel. 070-3953666, Fax 070-3953420. Ook de gemeente beschikt over recente adreslijsten. Het verwijderen of schoonmaken is een geheel par ticuliere aangelegenheid. Er staat geen financiële vergoeding tegenover. Of de grond onder en rond uw huis schoon is, is en blijft uw eigen verantwoordelijkheid. „Wat niet weet, wat niet deert" is daarom geen goede raad. Want als u uw woning wilt verkopen, dan zal de koper de zekerheid willen hebben dat grond om en onder uw woning niet verontreinigd Over deze privaatrechtelijke aangelegenheid kam makelaar u nader informeren. Bovendien is na 1 oktober 1993 een bodemop zoeksrapport vereist bij het indienen van een zoek om bouwvergunning. Als de grond niet schoi blijkt te zijn, zal de bouwvergunning worden weigerd. II. In gebruik zijnde tanks bij bedrijven en pank lieren BOOT geldt niet voor de zogeheten Hinderaei inrichtingen, t.w. melkveehouderijen, horecabed ven, garagebedrijven, tankstations en woon-en toorgebouwen. Bedrijven met een milieuvergunning (haatte ex ger hinderwetvergunning) vallen doorgaan: onder het BOOT. Daarvoor geldt ook hierna onder B genoemde a gangstermijn; een melding kan in dit geval acfr wege blijven als de milieuvergunning tevens tank betrekking heeft. Wat staat u als ondernemer zonder milieuwj ning, of als particulier te doen als u een ondergra se olietank in bedrijf heeft? A. De tank melden door middel van het sps meldingsformulier, verkrijgbaar bij de gemeems deling Milieubeheer. B. De tank laten keuren, eventueel laten repareren vervangen. Bedrijven dienen dat binnen 2 jaar te ten doen; particulieren binnen 3 jaar. moet de tank jaarlijks herkeurd worden C. Er moet een bodemonderzoek worden ven een zogenoemd nulsituatieonderzoek om vast stellen of de bodem al dan niet verontreiniji Daarvoor gelden dezelfde als onder B. vermelde: mijnen. D. Verder dient men zich te verzekeren tegen set veroorzaakt door eventuele bodemverontrer. door de tank. Ook hier geldt dat de werkzaamheden alleen tl KIWA-erkende bedrijven mag worden uitgevoerd adressen zijn, zoals hiervoor al aangegeven, te krijgen bij KIWA NV te Rijswijk. Nieuwe tanks vallen ook onder BOOT. Informatie daarover wordt u desgevraagd verst door de afdeling Milieubeheer, telefoon 62187. Ill Conclusie Als u weet of vermoedt dat er een oude oli uw perceel aanwezig is, kom dan nu in aktiel l) wijst niet alleen het milieu, maar ook uw porteen nee daarmee een dienst. GEMEENTE TEXEL Burgemeester en wethouders zijn van plan met toe passing van artikel 19 van de W.R.O. en artikel 50, lid 6 van de Woningwet medewerking te verlenen aan het bouwplan van: - het Hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland Westfriesland voor de aan leg van een helofytenfilter ten behoeve van zuive ring en integrale benutting van het effluent van de waterzuivering Everstekoog. Het plan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Ter plaatse is een voorbereidings- besluit van kracht. Het bouwplan is overeen komstig het in voorbereiding zijnde bestem mingsplan. Het plan ligt vanaf 16 augustus 1993 gedurende 14 dagen ter inzage op de afdeling Ruimtelijke Orde ning en Volkhuisvesting (kamer 0.12) van de ge meentesecretarie. Tevens zijn burgemeester en wethouders van plan met toepassing van artikel 16 van de voorschriften van het bestemmingsplan „Den Burg-De Mars" me dewerking te verlenen aan het bouwplan van: - tam. Spoelstra voor het plaatsen van een woon huis aan de Middelton 23 te Den Burg. Het bouwplan is in overeenstemming met de ontwerp-uitwerking van het voornoemd bestem mingsplan. De bouw en situatietekening ligt vanaf 16 augustus 1993 gedurende een maand voor een ieder ter inzage. Eventuele bezwaren tegen bovenbedoelde bouw plannen kunnen gedurende de termijn van ter inza gelegging schriftelijk aan burgemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. De burgemeester maakt ingevolge artikel 22 van de W.R.O. bekend dat de raad van de gemeente Texel bij besluit de dato 10 augustus 1993 wijzigingen van bestemmingsplannen in voorbereiding heeft ver klaard voor de op de bij deze besluiten behorende kaarten aangegeven gebieden betreffende: - Joan Hodshonstraat 1 te De Cocksdorp; - Langeveldstraat te De Cocksdorp; - Hallerweg 33 te Den Burg; - Haffelderweg te Den Burg (lokatie huishoud school); - Keesomlaan 9 te Den Burg; - Buijsstraat te De Cocksdorp De besluiten liggen met bijbehorende kaarten n 16 augustus 1993 voor een ieder ter inzage» afdeling ruimtelijke ordening en volkshuisws (kamer 0.12) van de gemeentesecretarie. Lijst van afgegeven bouwvergunningen M. Trap voor het veranderen v.e. woonhuis a/d Witteers Den Hoorn; Jan Koorn Projektbouw voor het plaatsen wt woningen a/d Vuurbaeck 4 t/m 10 te Den Burg; Schoens Autoschade /Carosseriebedtijf voor het gedeeltelijk er wen/vergroten va werkplaats/kantoor a/h Wezenfond 48 Burg; Gebr. N. en R. Boersen voor het plaatsen va tj dienstwoning a/d Schorrenweg 28 te Oosterend; J. H. H» voor het plaatsen va garage/berging a/d Warmoesstrait Den Burg; P. A. van der Vis voor het vergroten/verinocr restaurant aan de Dorpsstraat 204-206 te De Koog Goedgekeurde meldingen J. N. Koorn voor het plaatsen va schuifpui a/d WaaldersW te Den Burg; J. Witte voor het plaatsen va dakkapel w Q renstraat 56 te Den Hoorn; G. Kikkert voor het plaatsentf ging a/d Sluyscoog 82 te Den Burg. Derden-belanghebbenden kunnen tegen schikkingen ingevolge de Wet adminisWJ rechtspraak overheidsbeschikkingen binnen gen na publicatie een bezwaarschrift indienen vengenoemde vergunningen kunt u inzien H afdeling bouwzaken (kamer 2.12). Burgemeester en wethouders maken int kei 41 van de Woningwet bekend dat door gende personen een aanvraag om bouwverp c.q. een melding bouwvoornemen is ingedie J. Koomen voor het vernieuwen v.e. serre a/d Den Burg; Albert Heijn b.v. voor het uitbreiden va w plaetsen va woonhuis a/d Waalderstraat 26-28 te N.I.O.Z. voor het plaatsen va garage a/d Zuiderhas Hoorn; W. A. Arnout voor het plaatsen va fl0^serTL Wagemakerstraat 1 te Den Burg; H. Troost voor he p berging/kas a/d Naalrand 44 te Den Hoorn; F. A. De vergroten v.a zomerwoning a/d Kikkertstraat 69 te dorp; F. Grein voor het vergroten va zomerhuis a/o te De Cocksdorp; v.o.f Selecte voor het plaatsen v Dorpsstraat 31 te De Koog; R. Mintert voor het vergt merhuis a/d Roggesloot 97 te De Cocksdorp; voor het vernieuwen/veranderen va garage/opWPj Schans weg 12 te Den Burg; P. Veldman voor hetP serre a/d Dorpsstraat 170 te De Koog; J. H Broe plaatsen va woonhuis a/h Keidelplein 3 te De Coc Bas voor het veranderen/vergroten v.a w00n nljjt terstraat 5 te Oosterend, B.V. Mij. tot Exploitatie Opduln voor het veranderen/vergroten va hotei/f J Ruijslaan 22 te De Koog; J. H. M. Schiphorst voorn^ nieuwen/veranderen/vergroten v.a woonhuis a te De Koog; Loonbedrijf Texel b.v. voor het gea v® bedrijfsruimte/kantoorruimte tot woonhuis a/d la89 36 te De Waal. Tegen deze kennisgeving kunt u geen - ken. Bezwaren kunt u pas indienen als de gunning is verleend. Verleende bou' worden gepubliceerd. wvei9un®'

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 8