'm Dag van de muziek vrolijk maar rustig Voorbereidingskrediet voor dorpshuis De Koog Geknip^</ Agenda TEXELSE^ COURANT Voor het weekend van 21 en-22 augustus 1993 Kerkdiensten zondag 22 augustus ■jAmericans arrested in cocaine bust off Dutch coast Texels Vrouwenkoor repeteert weer Surfen afgelast Koppige fietser over de kop Engelse „evensong" in NH kerk Den Burg Radio Texel zoekt hulp voor winterprogramma's Texelse deelname aan NK palingroken Arias Guitar Duo in Zeemanskerk Radiopiraat viert fe na marathonuitzeni Bere-baas.... Onthulling Moai bij Scholerie VRIJDAG 20 AUGUSTUj )A' ff Het lag voor de hand, maar de gevol gen van een van de weinige mooie dagen van de afgelopen tijd waren goed merkbaar op „De dag van de muziek", woensdag in Den Burg. Veel potentiële bezoekers hadden zich kennelijk naar het zonnige strand begeven, want het was opvallend rustig op de Folkloremarkt in het dorpscentrum. Maar zij die wel aan wezig waren, genoten zichtbaar en met volle teugen van het aardige en gevarieerde aanbod van Texelse en overkantse muzikanten. Gespeeld werd op zes verschillende lokaties, maar de Groeneplaats was het meest in trek. In het gemeente huis gingen al vroeg de ramen open toen kort na de opening van het festijn Runakuna haar opwachting maakte. De uit de omgeving van het Andesgebergte afkomstige groep is een graag geziene gast in verschillen de grote steden in het land, waar ze vooral voor de stations furore maakt. Ook in Den Burg ontmoetten de mu sici veel enthousiasme met hun zon nige klanken. De ramen in het raadhuis werden weer haastig gesloten toen„Steve" de doedelzakspeler zijn eerste klan ken over straat liet schallen, maar dit had waarschijnlijk minder te maken met de kwaliteit van zijn spel dan met het volume dat daarbij werd voortgebracht. Menig toeschouwer pinkte een traantje weg bij de melan cholieke Schotse klanken. De leden van de Texelse Klapband maakten hun faam volledig waar. Met krakers in het smartlappengenre als „Ik verscheurde je foto" en uiter aard de songs van held Jacques Herb zorgden ze voor een gezellige sfeer, waarbij begeleidend handge klap en voorzichtig meezingen aarze lend werden ingezet. De kleintjes van de Kinderdansgroep deden hun uiterste best op zowel oud-Hollandse als Welshe klanken. Daarbij wekten ze niet alleen de on vermijdelijke vertedering, maar ook veel gemeende bewondering. De zin gende slager Roel Beutick uit Oost- zaan promootte met enkele optredens zijn cd „Het zal me eon worst zijn", die binnenkort verschijnt. Tussendoor werd een kersvers bruidspaar dat door Den Burg liep fluisterend becommentarieerd, omdat duidelijk was dat niet alleen de bruid, maar ook de bruidegom een vrouw was. „Het zal toch niet echt zijn?", klonk hier en daar met nauwelijks on derdrukte afschuw. Navraag leerde dat het stelletje deel uitmaakte van een vossenjacht, georganiseerd door een jeugdkamp dat logeerde op kam peerboerderij Jonkersbergen. Spannend om voor zo veel mensen op te treden als je nog zo jong bent. Maar met enige hulp van ouderen lukte het best. -Joop Rommetsi HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar. De Waal: 9.30 u dhr. M. D. Kuiper. De Koog: 9.30 u ds. J. J. H. Hoekstra uit Velsen-Zuid. Interkerelijkje zomeravonddienst: 19.30 u. dhr. B. Guiljam, m.m.v. Jessica, dwars fluit, Fokke Valstra, orgel Den Hoorn: 9.30 u. ds. J. J. H. Hoekstra uit Velsen-Zuid. Oosterend: 9.30 u. ds. A.W.F. Waarden- burg uit Diepenheim. Oudeschild: 11.00 u. dhr. M D. Kuiper De Cocksdorp: 11.00 u.ds. A. W. F. Waar denburg uit Diepenheim; 19.30 u zang- dienst o.l.v. mw. R moens, m.m.v. RK-dameskoor Den Burg, organist J. Ran. Deutsche Evangelische Gottesdienst: 12.30 u. in Ev. Kirche in De Koog. Pf. Dr. Axel Hermann aus Duisburg. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. dhr J. Oosterhof; 19.00 u. drs F J. Daane, uitzending via De Lichtboei Oosterend: 10.00 u. drs. R. Roukema uit Amsterdam; 19.30 uur drs. R. Roukema uit Amsterdam. GEREFORMEERDE GEMEENTE in NH kerk, Kerkstraat te Oosterend 11.15 en 16.30 u. dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 u. ds. J.R. Visser uit Heemse; 16.30 u. ds. J. R. Visser uit Heemse. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 u. ds. E. Daalder; uitzending via De Lichtboei; kerkbusje Den Hoorn. BAPTISTENGEMEENTE 10.00 u, ds. Brands, gezinsdienst; 19.00 u. ds. Brands. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19.30 u. dameskoor; Woord-Gezmsdienst; uitzending via De Lichtboei. zo. 10.45 u. The Gospeltrain; uitzending via Radio Texel; crèche. De Koog: zo. 9.30 u. De Cocksdorp: zat 19.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19, Den Burg. Openbare Lezing: 10.30 u. „Een gerei nigde aarde - zult u daar ook zijn?" Wachttorenstudie: 11.20 u. „In wijsheid wandelen met betrekking tot de wereld". Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter A. C. P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 12016. Consult uitslui tend na telefonische afspraak. Dokter R.A. van de Bent, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 16234. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend en spreekuur van 12.00-12.30 uur en van 17.00-17.30 uur, zonder afspraak Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur op zaterdag en zon dag om 18.00 uur precies, Witte Kruis- laan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Gezinsverzorging: Spreekuur na het weekend maandag 08.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 12527. Kruisvereniging Texel: voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 02230-27166. Bel voor spreekuur, jeugdgezondheidszorg en ver pleegkundige thuiszorg: 13241 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het Tand heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (particulie re praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15 00-17.00 uur. Zondag 11 00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Rechtshulp: Gratis juridisch spree kuur, maandag van 9.00 tot 10.00 uur in d' Ouwe Ulo te Den Burg. ..Het zal toch niet echt zijn?" was de angstige vraag die zich door Den Burg verspreidde. Deze jongens zaten er minder mee en poseerden bereidwillig als ..familie" van het bruidspaar. IFoto Joop Rommots) De dorpscommissie van De Koog kan f20.000,- tegemoetzien voor de verdere ontwikkeling van de plannen voor een dorpshuis in De Koog. De door het college gestelde voorwaar den. dat ook de mogelijkheden voor huisvesting van een PTT-kantoor, medische post en peuterspeelzaal moeten worden onderzocht, werden door raadslid Gerbrand Poster (Texels Belang) aangevuld met de suggestie ook het politiebureau er bij te be trekken. Gelein Jansen (CDA) vertolkte de ge voelens van de commissie welzijn dinsdagavond door te stellen dat hij blij was dat er wat ging gebeuren. Hij hamerde echter op een eigen bijdrage van het dorp: 10 procent van de kosten én een aanzienlijk aandeel in de uitvoering van de werk zaamheden. De besturen van de dorpscommissie en de parochies Texel van de Rooms- Katholieke kerk zijn overeengekomen een deel van het terrein achter de RK-kerk te bestemmen voor de stich ting van een dorpshuis, dat dan aan de kerk wordt gekoppeld. Een gedeel te van de kerk (De Hof) wordt ge schikt gemaakt voor gezamenlijk gebruik. De Hof blijft echter volledig eigendom van de RK parochie. Op grond die in eigendom wordt overge dragen of in erfpacht wordt gegeven aan de dorpscommissie, komt boven dien nieuwbouw. De kosten van de nieuw- en verbouw komen volledig voor rekening van de dorpscommis sie. Voor de realisatie van een dorps huis in de Koog is een totaalkrediet van f500.000,- vastgesteld. Het nu verkregen voorbereidingskrediet wordt hierop in mindering gebracht. Het college wil vóór 1 augustus 1994 een kant en klaar plan op tafel zien. De onderschepte cocaïnesmokkel werd niet alleen door uw eigen Texel se Courant in het nieuws gebracht. Dit artikel uit The Chronicle/ een van de dagbladen op Sint Maarten, van 26jrjpli wqcdrjQQsrfppgestuurd Mpor,de Hoornder Joop Groeskamp, die voor een periode van drie jaar werkzaam is op dat eiland. AMSTERDAM - Dutch po- lice seized 500 kg (1,100 lb) of cocaine with a street value of 100 million guilders (52 mil1 lion) and arrested two Amer icans, a police spokesman said on Friday. The men were spotted by a customs boat as they carried the drugs in a rubber dinghy off the Dutch coast. They were arrested by police when they landed the boat at the island ofTeiel. The spokesman said the men were believed to be part of a drug-smuggling organiza tion, but that he did not expect^ any further arrests at present De dames van het Texel Vrouwenkoor hervatten vanaf maandag hun repeti ties in d'Ouwe Ulo. Geoefend wordt van 14.00 tot 16.00 uur. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. De voor zondag geplande surf- wedstrijd bij Dijkmanshuizen gaat niet door, zo meldt onze surfcor- respondent Wieb van den Berg vanuit zijn vakantieadres in Blokzijl. Voor zijn taak als wedstrijdleider kon geen ver vanger worden gevonden. De eerst volgende wedstrijd, meetellende voor het clubkampioenschap, is op 5 sep tember bij het clubgebouw. Een 16-jarige inwoner uit Nieuwegein vloog dinsdag met zijn fiets over de kop toen hij ondanks een verbod het duin van de Badweg afreed. Ter hoogte van het boothuis van redding maatschappij KNRM schoot zijn spat bord tussen het voorwiel en kwam hij ten val. Per ambulance werd de jongen naar de dokterspost gebracht. Na te zijn behandeld aan de vele schaafwonden, kon de jongen op eigen gelegenheid terugkeren naar zijn vakantieadres. Vrijdag 20 augustus. In Cinema Texel draait om 14.00 uur de Walt Disneyfilm Jungle Books. Om 16.00, 19.00 en om 21.15 uur volgt de film Indecent Proposal met Robert Redford en Demi Moore. Wielervereniging Texel houdt een criterium op de wielerbaan in Den Burg. Om 18.15 uur start de jeugd, om 19.00 uur de senioren. Zaterdag 21 augustus. Menvereniging „Tussen Wad en Duin" houdt vandaag een nostal- gierit. Cinema Texel: zie 20 augustus. In de NH kerk in Den Burg begint om 20.15 „Evensong", een avondgebed volgens de Engelse kerktraditie met meerstemmige koormuziek door de Leidse Can- torij, o.l.v. Hans Brons. Organist is Joop Brons. Zondag 22 augustus. Om 14.00 uur begint op het voetbalveld van SV Texel de be kerwedstrijd Texel - ZAP. In de NH kerk in De Koog begint om 12.30 uur de Deutsche Evan gelische Gottesdienst. Cinema Texel: zie 20 augustus. Om 15.00 wordt bij de Scholerie in Zuid-Eierland de Moai onthuld. In de NH kerk in De Koog begint om 19.30 uur de Internationale Eucomenische zomeravonddienst O.I.V. mevrouw C. Vlaming uit Diemen. Op dwarsfluit speelt Jessica Walstra en op orgel Fok ke Walstra. Maandag 23 augustus Cinema Texel: zie 20 august] In de NH kerk in De Koog |y> /J H. Kievits een dia-avond. dit lu s1 dit In de Schuilhut is tussen igj en 20.00 uur de bibliotheek derlands en Duits) geopend Dinsdag 24 augustus. Oud Texelaar Raymond Hu» uit Amsterdam exposeert tol september schiderijen en graf ken in 't Schildertje. Cinema Texel: ziek 20 august n| In De Koog wordt 's avonds derie gehouden. Om 18.30 uur start de oefen- wedstrijd ZDH-De Koog. Op de wielerbaan worden cti verreden. Om 18.00 uur start jeugd en 19.00 uur de seniot Tussen 19.00 en 20.00 uur Duits/Nederlandse bibliotheel de Schuilhut geopend. In de NH kerk in De Koog be^P /f om 20.00 uur een dia-avond door J. van der Berg. In de NH kerk in Oudeschild gint om 20.00 uur het zome vondconcert. Hoogwater Oudeschi ne /n 11.25 en 23.#;" 12.05 en 00.27 en 12.1 00.37 en 13.! 00.50 en 13.! 01.40 en 14 02.40 en 15jefl 03.50 en 16.! het ongeveer Vr. 20 Za. 21 Zo. 22 Ma. 23 Di. 24 Wo. 25 Do. 26 Vr. 27 Aan het strand eerder hoog water. De zon komt!! gustus op om 06.33 u. en gaat m jet om 20.49 u.; 24 augustus eerstel tier, 25 augustus doodtij Zaterdagavond, aanvang 20.15 uur, zingt het koor van de Hooglandse kerk in Leiden een avondgebed vol gens de traditionele liturgie van de Engelse kerk („evensong"). Mede door de bijpassende aankleding van het koor belooft het een attractieve avond te worden. Uitgevoerd worden de meerstemmige onderdelen van deze dienst, waarbij tevens de volkszang een plaats heeft. De „Leidse Cantorij" staat onder lei ding van Hans Brons, terwijl zijn va der Joop Brons het orgel bespeelt. In De zomer is nog niet voorbij of Radio Texel treft alweer voorbereidingen voor het winterprogramma. Naast de bestaande uitzendingen, zoals Rond de Boerderij, Muziek op zaterdag en Sportlokaal, komt er ook informatie over visserij, toerisme en een jeugd programma. Voor realisatie daarvan zoekt Radio Texel presentatoren en studiotechnici die op vrijwillige basis een handje willen helpen. Wie radio wil maken kan contact opnemen met Willem van Leersum (techniek), tel. 13340 of Roelie Bakker, tel. 19460. de grote kerken van Haarlem, Leiden en Gouda worden in de zomermaan den regelmatig „evensongs" gehou den, waaraan de Leidse Cantorij meewerkt. Het voor Texel bijzondere evenement is gratis toegankelijk, maar na afloop wordt een collecte gehouden om de kosten enigszins te kunnen opvangen. Daags erna, zon dagochtend 9.30 uur, werkt het koor mee aan de dienst in dezelfde kerk. Temidden van 80 collega's is Maar ten Boon morgen in Kortenhoef de enige Texelse deelnemer aan het Ne derlands kampioenschap palingroken. De Cocksdorper, die op het Texels kampioenschap al een keer tweede en een keer derde werd, zal de strijd moeten aanbinden met gerenom meerde rokers uit palingdorpen bij uitstek als Volendam, Spakenburg en Urk. Als motief voor zijn deelname geeft Boon vooral de uitdaging „het een keer mee te maken op zo'n groot kampioenschap". Dat hij hierdoor niet kan deelnemen aan het Texels kam pioenschap visroken kon Boon bij zijn aanmelding niet voorzien, maar hij neemt het graag voor lief. Met elke uitslag is hij tevreden: „Als ik maar niet laatste word." Boon is werkzaam op het Maritiem en Jut- tersmuseum, waar hij elke dinsdag visrookdemonstraties verzorgt. Het Arias Guitar Duo bestaan Clasien Langenberg en Joke) musiceert dinsdag vanaf 20.15 de NH kerk te Oudeschild. He speelt op gitaar, luit en vihuet ziek uit verschillende landen, en stijlen. Op het programma ondermeer werken van Praeta Paganini, Satie en Hindemitli worden vier „Spanish Folksom gehore gebracht. il ela !in Di Bij de piratenzender Radio Fi is het zaterdagmiddag groot Klokslag 16.00 uur komt er aan een ruim 500 uur duren! thonuitzending waarmee hel ostation op 30 juli startte. Berend Beerendsen, president" van de Utrechtse studenten die de bewa king van het zuidelijk strandgedeelte voor hun rekening nemen, werd woensdag op een aangename surpri se getracteerd. In een programma op Radio 3 werd hij uitgeroepen tot „Baas van de dag". De badmeesters over wie hij deze zomer de scepter zwaait hadden hem voor de verkie zing opgegeven. Volgens hun zeggen „omdat hij altijd alles perfect regelt". Tot de uitzending wisten ze het ge heim te houden. Verrast kwam Be rend enkele minuten op de radio en tegelijkertijd kreeg hij een taart be zorgd in de bewakingspost bij paal 17. Vandaag is op Radio 3 bekend gemaakt of hij zich tevens „Baas van de week" mag noemen. Op de foto zit de president tevreden in een strandstoel, omringd door een schare toegewijde medewerkers. (Foto Frons Hopmonl Zo'n vijftien dj's praatten mdi meruitzending bijha de blareni tong. „Een live-programma en nacht in de lucht is gew# volgens mij wel goed voor# record", speculeert dj ArjanJ rel de Grote. Met de luistert zat het volgens de spraakwrt wel goed. „We kregen veelrë vooral van mensen die 's nad moeten werken, zoals taxicte mensen in bakkerijen. Ook ;jn' lenschuren stemden de af op de piraat. De uitzenden gebeuren vantf studio verbouwde caravan op' zorgvuldig geheim gehouden „Vanaf tien uur 's avonds sd we over naar discotheek De komst, om twee uur 's nacN we het zelf weer over." Klachten over taalgebruik of ringen zijn er niet binneng^ volgens Arjan. Vorig jaar wfl aanleiding voor de politie te* de piratenzenders op te roll* De dj laat weten dat de uit* na het zomerprogramma op tige tijden en met de negen draaiers gewoon doorgaan Voor de Scholerie van Niek Ci !el in Zuid-Eierland wordt zonda] 36 Moai onthuld, het tufstenenb "S dat gemaakt is door Bene Ad Tuki Pate. 'es De beeldhouwer van Paaseili blijft op het eiland op uitnod^ Niek Welboren. Dit naar aanle van een bezoek dat de Texels! kunstenaar op zijn beurt brad Paaseiland. „De Moai zal", voj Welboren, „een blijvend symlx van de band tussen de twee den." In de Scholerie is een permanente" tentoonstelling Paaseilandkunst ingericht. ii Ci lil! iet et f A Hi lm

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2