Cjrocn cZwarts cJexeh in het harL, andeelhouders ontevreden ler kandidaten vastewal „Toerist kan auto soms niet kwijt in De Koog" ft. onieme groep wil Texelse Teso-commissaris Nikadel-winkeliers ondernemen actie: ummer AMATEURSPORT -aandeelhouders De Koninghal File veerboot kondigt seizoenseinde aan O Paaseilandbeeld rotsvast op voetstuk w Bezoek aan atelier wapengraveur w Plan voor biovergasser in stroomcentrale w Bedrijven moeten meer betalen voor afval s» Texelse globetrotters even „tuus in Skil" TEXELSE'^COURANT Op dinsdag 7 september a.s. besteedt de Texelse Courant extra aandacht aan de start van het amateur-sportseizoen. Voor de Texelse ondernemer wellicht een kans om daar met een advertentie op in te haken. Inleveren oV van advertenties tot vrijdag jSTjk' 3 september 10.00 uur. TH-|3*Lrf5J>t|^ DIEETHALVARINE JICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10809 DINSDAG 24 AUGUSTUS 1993 rtrtenties, abonnementen, etc. Langeveld en de Rooy b.v„ Postbus ,AA Den Burg. telefoon 02220-12741. Telefax 02220-14111. Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg. tel 02220-12741 jng dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs /48.50 per half jaar; 5 Geen krant gehad? Bel 02220-12741. Buiten kantooruren bel fqef Redactie buiten werktijd Frans Hopman, Pater Witteplein 27, telefoon 02220-15472. Postbank 652 Bankrelaties ABN-AMRO nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; I.N.G. bank nr. 67.34,60.398 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs /48.50 per half jaar; Los /1,35 itn groep Teso-aandeelhou- ierst onvrede over de kandi- illing van de nieuw te kiezen saris. Zowel Kees Dros. die ste is geplaatst, als Dirk van ek woont niet op Texel. ,,We niet aan hun kwaliteiten, lenken dat de maatschappelij- lokkenheid van de raad van isarissen bij Texel in het ge- lomt", aldus een woordvoer- net als de overige Ihouders tot vrijdag anoniem behalve een directeur van de al, zit niet-Texelaar H. Ran ook raad van commissarissen, in nadele van zijn kwaliteiten de nieuwe directeur, want wij om daarover te oordelen, i affiniteit met het eiland Jeiner.' ip maakt zich niet zozeer zor- het financieel-economisch n zeilen van de veerbooton- ing. „Teso is een gezonde on- mg, waarin een goed beleid levoerd. In het kader zitten kundige mensen die de za- tekend onder controle heb- wel hun bedrijfseconomische i hun fiscaal-technische ken- limschoots voldoende." Dat Teso met de huidige kandidaten jonge, vakbekwame fcommissarissen willen binnenhalen heeft hun begrip. „Maar het is zeker niet zo dat alle opleidingskennis op Texel naar de vastewal is verdwenen. Het zijn hier zeker geen analfabeten. Er zijn ge noeg mensen die in het Texelse be drijfsleven hun sporen ruimschoots hebben verdiend." Oud-Texelaars Het argument dat de huidige kandi daten niet alleen van Texelse komaf zijn, maar ook een grote betrokken heid bij het eiland hebben, vinden de bezwaarmakers niet zwaar genoeg wegen. „De betrokkenheid kan niet groot genoeg zijn. Wanneer de har monisatieplannen weer ter sprake ko men, komen de commissarissen toch voor een afweging te staan. Weegt het bedrijfseconomisch belang voor Teso zwaarder, of is een betaalbaar tarief voor de eilanders een belangrij ker motief? Het laatste zal bij Texelse commissaris meer gewicht in de schaal leggen dan bij een overkan- Nietig verklaren De aandeelhouders willen staande de algemene jaarvergadering een derde Texelse kandidaat op de voordracht zetten als commissaris. Statutair, zo meent de groep, zijn daarvoor veertig handtekeningen van aandeelhouders nodig. Ze bestuderen momenteel of daartoe inderdaad de mogelijkheid bestaat. Een eventuele naam van de ze derde kandidaat willen ze nog niet onthullen. „We hebben wel iemand op het oog, maar zijn nog niet hon derd procent zeker of de persoon in kwestie zich kandidaat kan of wil stellen." Mocht dit plan statutair niet haalbaar zijn, willen ze via een andere weg hun doel bereiken. „Dan vragen we staande de vergadering om het voor stel van het Teso-bestuur voor verkie zing van een nieuwe commissaris nietig te verklaren en binnen afzien bare tijd met een nieuwe Texelse kandidaat te komen." Wil deze va riant doorgang vinden, moet volgens de initiatiefnemers meer dan twee derde van de aanwezige aandeelhou ders ermee akkoord gaan. „Uit reacties maak ik op dat er onder stemgerechtigden voldoende draag kracht voor bestaat." Toelichten Om tot die tijd geen onderbezette raad van commissarissen te hebben, zal de groep dan vragen of de aftre dende Teso-commissaris Dr. H. Post- Lees verder pagina 5 jkse algemene vergadering aandeelhouders zal niet zo- uikelijk in het Havenrestau- el plaatsvinden, maar in de Burgemeester De Koninghal lurg. De raad van commissa- n directie van Teso besloten wegens de verwachte be ing, die waarschijnlijk groter loimaal. Belangrijkste aanlei- rvoor is agendapunt 6, de ing van een nieuwe directeur Iger van Th. Hoogerheide. gaat tussen twee kandida- wie Ahold-manager R. Wor- uit Veenendaal als eerste op Iracht staat. Nummer twee is aar jongere bedrijfsadviseur Matthijs uit Soest. Verder Ie aandeelhouders tijdens de idering nogmaals een stem- ivullen. Dat betreft de benoe- een nieuwe commissaris, 'of. dr. H. Pöstma wegens iken van de 70-jarige leeftijd herkiesbaar is. Voorgedra- twee jonge personen van ifkomst: de 30-jarige Kees Amstelveen en Dirk van der I) uit 's Hertogenbosch, mmer één op de voordracht, e bedrijfseconomie aan de Universiteit van Amsterdam en werkt momenteel als accountmanager networkproducts bij het bedrijf Micro soft Nederland BV. Van der Beek volgde na zijn VWO-opleiding op Texel een studie voor agrarisch eco noom in Wageningen. Zijn specialisa tie is marktkunde en bedrijfseconomie. Hij is nu werkzaam bij Campina-Melkunie BV in de func tie van marktonderzoeker bij de divi sie consumentenprodukten Europa. Saillant detail: beide kandidaten heb ben een vader die op Texel in bestuurlijk opzicht zijn sporen heeft verdiend. Dros is een zoon van oud wethouder Cor Dros, die zelf jaren lang Teso-commissaris was, en Van der Beek's vader Bas van der Beek bekleedde een reeks van bestuurlijke functies in de agrarische sector en is de huidige voorman van de Texelse visserijvereniging DETV. Op de agenda staan voorts het jaar verslag, aanbieding van de balans en winst- en verliesrekening, de vaststel ling van de jaarrekening en het voor stel tot verhoging van de vergoeding voor de Teso-commissarissen tot het niveau van gemeenteraadsleden. Aanvangstijdstip van de vergadering is onveranderd: 20.00 uur. De te be handelen stukken met toelichting lig gen tot en met vrijdagochtend ter inzage op het Teso-kantoor. De ope ningstijden van het kantoor zijn 9.00 tot 12.00 en 14.00 tot 16.00 uur. Het einde van de bouwvak en het begin van veel scholen ver oorzaakten vrijdag een ware uit tocht. De vertrekkende vakantie gangers bezorgden veerdienst Teso dit weekend handen vol werk. Omdat de drukte was voorzien bracht Teso om half tien 's morgens de Molengat in de vaart. Dit kon toch niet voorko men dat zich in hoog tempo een lange wachtrij vormde, die zich kort na het middaguur tot ver voorbij de Amaliaweg uitstrekte. De wachttijden schat een Teso- woordvoerder op één tot ander half uur. In de loop van de mid dag nam het vervoersaanbod weer snel af, zodat de Molengat om 16.30 uur voor de laatste keer kon afmeren. Zaterdag, toen eveneens met twee boten werd gevaren, deden zich nauwelijks wachttijden voor. Zondag moest veerboot Molengat alleen rond het middaguur even bijspringen. Het aanbreken van het naseizoen was voor andere vakantiegangers aanleiding het eiland juist te be zoeken. Tot wachttijden kwam het in Den Helder nagenoeg niet. Het aantal vreemde auto's op Texel bedraagt volgens Teso mo menteel 6666, zo'n 2000 minder dan de vorige week. 3ETAAU3 PARKS® BIJ AUTOMAAT V-.-- Op de voorgrond het parkeerterreintje achter de Spar-supermarkt. verderop het afgesloten stuk oude Nikadel Menig automobiist denkt ten on rechte det het P-bord met bijschriftbetaald parkeren bij automaat" niet voor de oude Nikadel geldt. Anderen zien de borden geheel over het hoofd. Boetes en wielklemmen zijn het gevolg. Foto Frans Hopman) Een hartgrondig Scheisseklinkt als de Duitse automobilist de gele klem aan het linkervoorwiel van zijn auto ontwaart. Zijn passagiers, twee vrouwen en een kind, kijken beteuterd. Moesten we hier betalen dan? We zijn hier vreemd, het is ons niet opgevallen", zeggen ze. Op het parkeerterreintje achter de Spar-supermarkt aan de Nikadel prijken echter twee blauwe ver keersborden met een „P" en het opschrift „betaald parkeren".... Zomaar een voorbeeld uit de alle daagse praktijk in zomers De Koog. Bovenstaand tafereel speelde zich gistermiddag af. maar het hele sei zoen is het al raak. De winkeliers aan de Nikadel zitten ermee in de maag. Via een brief aan b en w, die in deze krant als ingezonden stuk is geplaatst, stellen zij het tegen Duit sers gerichte gebruik van de wiel klem ter discussie. „Niet eerlijk", zo luidt de opinie. De ondernemers vra gen het betaald parkeren duidelijker aan te geven, zodat in elk geval de kans op misverstanden kleiner wordt. Bovenal willen ze méér par keerruimte in de badplaats. Vooral in de weken van de kermis en het circus, midden in het hoofdsei zoen, kunnen de bezoekers volgens de Nikadel-ondernemers hun auto nauwelijks kwijt. Zowel kermis als circus plaatsen hun attracties en ten ten op het grote parkeerterrein aan de Nikadel. Door de bouwactiviteiten in het Stappeland en de komst van de nieuwe supermarkt is het oor spronkelijke immense terrein flink ver kleind, waardoor te weinig ruimte voor parkeren overblijft. De kermis neemt tweederde van het terrein in beslag, het circus éénderde. „In die periode kon de toerist soms zijn auto niet kwijt. Her en der in het dorp werden auto's geparkeerd, ook op plaatsen waar dat niet was toege staan", zegt woordvoerder Jan van Beek, werkzaam bij de Top Tien supermarkt. Seizoendrukte Is het niet mosterd na de maaltijd om, terwijl kermis en circus vorige maand al zijn vertrokken, nu met de ze kritiek naar buiten te komen? Van Beek erkent dat er inmiddels enkele weken verstreken zijn, maar voert de seizoendrukte als verzachtende om standigheid aan. Pas afgelopen week vond hij de rust om een brief te schrijven. Collega-middenstanders kregen er lucht van en wilden de brief mede ondertekenen. Om nóg sterker voor de dag te komen, bena derde Van Beek ook de overige Nikadel-ondernemers, die positief rea geerden. Hun aandacht richt zich in het bijzon der op de onlangs gewijzigde ver keerssituatie in hun buurt. Door de reconstructie van de Nikadel ont stond nieuwe parkeerruimte tussen de supermarkten Top Tien en Spar. Vooral het grasveld en het oude stuk Nikadel (aan één kant afgesloten) ble ken in trek bij de automobilisten. „Lo gisch, want op die plaatsen liggen dicht bij het winkelcentrum en men Lees verder pagina 5 IM-ADVERTENTIE l/rtts ^uuri fit rh is hrt bjrt- I.M. ADVERTENTIE van de vakantie in zicht bereikte de toeristische uittocht vrijdag het hoogtepunt. IFoto Dirk Kuiter) Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van Den Burg s 15375 Weverstraat 1 IM ADVERTENTIE 2 kuipen 500 gram voor I W/ O Nu bij aankoop van 2 kuipen een rol Super beschuit t.w.v. ƒ1,09 GRATIS! Zie voor meer aanbiedingen onze advertentie op pagina 4

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 1