Cjrocn "ZwartsJexeU in het hartL, Teso is Texels en at moet zo blijven Verdacht pakketje bij politiebureau SPERZIEBONEN H.49 mDIT f^ummer >es Dros toch nieuwe commissaris Teso wordt een coöperatie Plus Klusfolder van Van der Vis Groot alarm op zondagmorgen Jeugdige drugsdealers opgepakt in De Koog T E X E LS E'^COU RANT Inbraak VERDER XT w Weekend der waarheid voor tiende Tropical Sea Festival 2 9) Jehova's toch naar de Noordwester 2 s» Nieuwe Teso-direkteur gelijk door de wol geverfd 5 w Speciaal toestel op vliegveld Texel 5 s» Trap van de trap? 8 Ruim 1800 toeristen naar medische post ge zit voor deelhouders missariaat maakt Texelaar van je" ER|CHT 15 SEPTEMBER 1887 NR 10811 DINSDAG 31 AUGUSTUS 1993 Teso, thans naamloze vennoot schap, zal vrijwel zeker worden omgezet in een coöperatie. Deze ondernemingsvorm maakt een eind aan de verkoop van steeds meer aandelen naar mensen en bedrijven op het vasteland. Teso beraadt zich al geruime tijd over een of andere vorm van bescher ming. Omdat de materie gecom pliceerd is en veel onderzoek van deskundigen vraagt, zijn nog steeds geen besluiten genomen. President-commissaris Bakker liet vrijdagavond echter weten dat spoedig spijkers met koppen zul len worden geslagen. Op 22 sep tember legt het bestuur de laatste hand aan de voorstellen tijdens een vergadering met advi seurs. Spoedig daarop zullen de aandeelhouders hun goedkeuring kunnen uitspreken tijdens een buitengewone aandeelhouders vergadering. Een specialist van de Explosieven Opruimlngs Dienst uit Culemborg bij het ontmantelen van het ver dachte pakketje op de stoep van het politiebureau. Links staan de wekker en de wegbebake- ningslamp. iFoto Gerard Timmerman) fen, maakte dezelfde man aan de achterzijde een opening in de tas om te ontdekken dat de inhoud onge vaarlijk was. Nadat hij het sein „vei lig" had gegeven konden ook de omstanders van nabij constateren dat een berouwvolle dief of iemand die de politie ertussen wilde nemen de daad op z'n geweten moet hebben. Het opschrift „Sorry, ik hoop dat nu mijn slapeloze nachten voorbij zijn", gaf in elk geval een wrange bijsmaak aan het incident dat tientallen men sen van hun zondagsrust beroofde. Adrenaline Hoewel de EOD vaak wordt inge schakeld om verdachte pakketten te ontmantelen, verklaarde de specialist na afloop toch onder grote spanning te hebben gestaan. „Op het moment dat je op knieën voor de tas ligt krijg je een enorme adrenaline stoot. Je weet niet wat er in zit en dat maakt elk pakket weer anders. Helaas moe ten we steeds vaker voor dit soort gevallen aan de slag, al is de regel maat afhankelijk van de tijd van het jaar." Voor zover bekend is op Texel twee maal eerder een bomalarm gegeven, maar ook toen betrof het loos alarm. Verdachte pakketten zijn nooit eerder aangetroffen. De technische recher che stelt een onderzoek in naar de daders. Wellicht kunnen de hoge kosten van de operatie dan op de hen worden verhaald. Vier 17-jarige Noordhollanders wer den zaterdag door bewakingsperso neel van een camping in De Koogaangehouden, toen zij een kleine hoeveelheid hasj en XTC probeerden te verhandelen. Ze werden overgedra gen aan de politie, die de jongens meenam naar het bureau in De Koog. Na verhoor werden ze weer vrijgela ten. De drugs werden in beslag genomen. Zie voor meer aanbiedingen onze advertentie op pagina 4 I.M ADVERTENTIE /r.:» ~ujrl fr.xrh ia W h-jrL Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een Maricoweg 6, Den Burg 12356 denkt Hoogerheide wel aan uitbrei ding van de raad met mensen met nautische en juridische kennis. „Maar die zijn moeilijk te vinden in combina tie met de gewenste Texelse betrok kenheid." Uitdaging Tot veler verrassing wilde een kleine meerderheid stemmen over het voor stel van Vinke, waarop Bakker hem uitdaagde de tegenkandidaten te openbaren. De genomineerden waren Cor Kuip uit De Koog en Harry We tenkamp uit Oudeschild. Kuip had al eens eerder kandidaat gestaan en voldeed dus bij voorbaat aan de cri teria van de raad van commissaris sen, oordeelde Vinke. Net als Kuip is ook Wetenkamp woonachtig op Texel. In combinatie met opleiding en (bestuurlijke) ervaring voldeden ze naar Vinke's inzicht beiden ruim schoots aan de eisen. Uit het feit dat de aandeelhouders de Lees verder pagina 5 In de woning van een 58-jarige Oosterender aan de Schorrenweg werd tijdens diens afwezigheid vrij dagochtend ingebroken, waarbij naast geld (f275,-) en cheques delftsblauwe kop en schotels wer den buitgemaakt. De dader(s) verschafte(n) zich toe gang tot het huis door een keuken raam te vernielen, nadat eerst vergeefs was probeerd dit raam open te wrikken. Eenmaal binnen werden alle vertrekken doorzocht en grote delen van de inhoud van kasten op de grond gegooid. De buit werd ver moedelijk gewikkeld in een plaid, dat ook uit de woning werd ontvreemd. Een getuige heeft een grote grijsgroe ne personenauto op het erf van het slachtoffer van de inbraak zien staan, reden voor de politie mensen te waarschuwen voor vreemde auto's of personen rond het huis. ijrtrtenties. abonnementen, etc Langeveld en de Rooy b.v., Postbus gO AA Den Burg, telefoon 02220-12741 Telefax 02220-14111 aParkstraat 10 of Warmoesstraat 45. Den Burg. tel. 02220-12741 fsiing dinsdags en vrijdags Abonnementsprijs /48.50 per half jaar; 35 Geen krant gehad? Bel 02220-12741 Buiten kantooruren bel l^ger Redactie buiten werktijd Tessa de Graaff, Pater Witteplein 3, q, telefoon 02220-15639. Postbank 652 Bankrelaties ABN-AMRO nr. 46 99 17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; I.N.G bank nr. 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs f48,50 per half jaar; Los M.35 Overzicht van de Burgemeester De Koning-hal tijdens de Teso-aandeelhoudersvergadering van vrijdag De mensen van het Havenrestaurant Iwaar de vergadering gewoonlijk wordt gehouden) hadden van de sportzaal een sfeervolle ruimte gemaakt. Het traditionele koud buffet na afloop ont brak deze keer. De medische post in De Koog is een succesvol initiatief geweest. Na de sluiting vrijdag bleek dat in twee maanden tijd ruim 1800 toeristen een beroep hebben gedaan op arts Onno Zeijlstra. De post was begroot op 1650 patiënten. De organiserende Stichting Medische Post meldt alleen maar positieve reacties te hebben ontvangen op de nieuwe service voor niet-ingezetenen, zowel van logiesverstrekkers als van de „gebruikers" zelf. De stichting be raadt zich op welke manier volgend jaar de medische post opnieuw zal zijn geopend. I.M. ADVERTENTIE Draadloos Zoals aangekondigd drong Co Vinke namens een groep aandeelhouders aan op opschorten van dit omstreden agendapunt. „U stelt voor een jonge commissaris te benoemen, die binnen de raad een lange staat van dienst kan opbouwen. Zijn maatschap pelij- ke carrière zal zich ongetwijfeld in een andere richting ontwikkelen", verwoordde Vinke, die vreesde dat Dros langzaam het contact met Texel zal verliezen. „Uw voordracht gaat voorbij aan de affiniteit met het eiland en onze economische afhanke lijkheid van de veerdienst. Teso is voor Texelaars een levensader." Hij trok de vergelijking met het Texel- tarief, dat alleen geldt voor bedrijven van het eiland. Zijn opmerking dat dezelfde criteria van toepassing moe ten zijn op de raad van commissaris sen, veroorzaakte luid geroezemoes in de zaal. De raad van commissaris sen trok de voordracht echter niet te rug, maar bracht deze in stemming. Directie-ervaring Spreker D. Roemers had geen moeite met de woonplaats van de kandida ten, maar vond onafhankelijk van Vinke dat zowel Dros als Van der Beek onvoldoende ervaring hebben om op directieniveau te kunnen oor delen. „Ze hebben beiden gestudeerd en een functie buiten de scheep vaart." Hij vroeg een vollediger toe lichting op de voordracht. Roemers werd door Bakker op zijn b is Texels en dat moet zo blijven. Maar we moeten niet jijgaan aan de inhoudelijke zaken en naar de toekomst van nderneming kijken", reageerde Kees Dros (30), sinds vrijdag Ttissaris van Teso, op de discussie die voorafging aan zijn ezing. Zijn nieuwe taak begint hij met de geruststellende chte dat bijna driekwart van de aandeelhouders hem als op- >r van prof. dr. H. Postma aanwees. Dat er na een verwar ediscussie vrijdag toch driemaal moest worden gestemd, bewijst wel dat de Texelse betrokkenheid van de chthouders gevoelig ligt. ewees ook de tijd die was ge- met de verkiezing van de e commissaris, waardoor ent-commissaris Bob Bakker gadering pas tegen één uur sluiten. Met opluchting, want ag het ernaar uit dat de ver- j een andere uitslag zou krij- an het bestuur wenste. trekkende Postma: i een Teso-commissaris len voorwaarden gesteld die ilemaal niet ken", relativeer- cheidend commissaris Prof. I, Postma de discussie faan zijn opvolger vrijdag Iblootgesteld. „Kennis over I, financiën, economie en I eting is van groot belang, moet een jongeman zijn van ieuwe generatie, maar ook nd van directieniveau. Bo- ien moet hij over een flinke e boerenverstand beschik- En als hij het niet meer [moet hij de kennis maar in- i. Het is maar goed dat ik tga, want ik weet niet of ik alle eisen voldoe...." na, die twaalf jaar als com- aris van Teso optrad, stelde i afscheidsrede de betrok- eid met het eiland ter dis- e. „Het commissariaat it pas een échte Texelaar e, al kom je uit Limburg." waliteit van de raad van nissarisen dankt de veer- t volgens Postma groten- 1 aan de jarenlange inzet directeur Theo Hoogerheide. hij niet aan alle touwtjes I zijn die touwtjes waaraan èl trekt net staalkabels." dent-commissaris Bob Bak- I waaide Postma de nodige „Je viel niet op door je maar wel door de eenvou- manier van denken en ren. Constaterend, corrige- i en constructief op een zui- zakelijke manier waarop je «tent hebt." litr Kdjnen-Bays tracteerde de hulpverleners die zondagmorgen in alle vroegte ken op koffie en koek. (Foto Gerard Timmerman) Het team van de EOD baarde kort na acht uur opzien met een draadloos bestuurbaar rupsvoertuig waarmee explosieven op afstand kunnen wor den verplaatst. Voor het apparaat in stelling zou worden gebracht maakte een in beschermende kleding gehuld lid van het team met röntgenappara tuur een opname van het pakket. Toen het beeldmateriaal aangaf dat de inhoud kon bestaan uit springstof- wenken bediend. „Er gaan veel aan delen over in overkantse handen. De jongere generatie kiest voor het geld in plaats van het aandeelhouderschap van Teso. Er mankeert dus iets aan de belangstelling van de jeugd voor Teso.' De commissarisen denken deze inte resse te kunnen vergroten door een dertiger in de raad op te nemen. „Ge zien hun leeftijd hebben ze inderdaad weinig ervaring in het bedrijfsleven." Dat de jonge kandidaten toch aan de criteria voldeden, maakte Bakker op uit langdurige gesprekken met hen. Directeur Hoogerheide viel hem bij. „Hun bedrijfseconomische- en marke tingkennis is een goede aanvulling op de zittende raad." In de toekomst Een verdacht tikkend pakketje voor de deur van het politiebureau heeft zondagmorgen vroeg voor opschud ding in Den Burg gezorgd. In aanwe zigheid van politie, brandweer en ambulance stelde de te hulp geroe pen Explosieven Opruimings Dienst (EOD) vast dat in de plastic tas een wekker, een onschuldige wegbeba- keningslamp en een pak kranten za ten. De politie onderzoekt wie het pakket heeft neergezet. Twee agenten troffen aan het eind van hun patrouille rond 5.00 uur de tas aan op de stoep van het politie bureau. Toen de politie een tikkend geluid hoorde, werd de bomverkenner van de politiegroep erbij gehaald die groot alarm sloeg en veiligheidsmaa tregelen trof. De Keesomlaan werd afgezet en agenten sloten het terrein rond het politiebureau hermetisch af. De gealarmeerde brandweer bracht het blusmateriaal in gereedheid om bij een eventuele explosie direct te kunnen ingrijpen. Veiligheidshalve werd op de oprit van het kantoor van Rijkswaterstaat een ambulance stand-by gehouden. Direct omwonen den werden gewekt en moesten hun huis tijdelijk verlaten. In afwachting van de EOD uit Culemborg, die met de boot van acht uur zou arriveren, namen de speculaties over de inhoud en herkomst van de plastic tas toe. Weliswaar had de afzender er een briefje bij gedaan maar dat vermeldde niets over de inhoud van de tas. Om dat bij de politie of andere instanties geen bommelding was binnengeko men bleef men in het ongewisse over de vraag het een serieuze aanslag betrof danwel een grap. Hoewel het laatste door de politie waarschijnlijk werd geacht, wilde die toch geen en kel risico nemen.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 1