Vervroegde aflossing van tien miljoen Nieuwe Teso-directeur =- Mensen -= Wat ik zeggen wou Gunstige liquiditeit Teso TEXELSE COURANT Boer-Kloosterman BV koopt oude VVV-pand Wandelroutes open voor publiek Politie Openbare dronkenschap Vernielingen Weer zware bommen op de Vliehors Kalverenkeuring DE KOMINGHAL ;o vergadering kartingbaan liet gelicht Kraaminfomarkt in Den Helder Bijzonder toestel landde op Texel )AG 31 AUGUSTUS 1993 JEBVOLG van PAGINA 1 Het leegstaande VVV-kantoor aan de Groeneplaats is gekocht door Boer- Kloosterman, een BV waarvan onder nemer Jan C. Stolk uit 't Horntje di recteur is. Een deel van het pand was al in het bezit van de BV en werd door de VVV gehuurd. „Het was dus logisch om het vrijkomende deel over te nemen", aldus Stolk. De koop is al enige tijd geleden afge rond, maar nu pas in de publiciteit gebracht. Boer-Kloosterman is tevens eigenaar van de naastgelegen amuse mentshal Turbo. Stolk zegt nog niet te weten wat er met het oude VVV- kantoor gaat gebeuren. Voorlopig blijft het leeg staan. Staatsbosbeheer (SBB) stelt vanaf woensdag de groene wandelroutes in de duinen open voor publiek. De groene route in De Geul door het Grote- en Het Pompevlak is door de werkzaamheden voor het Moksloot- project onveilig. Voor de afvoer van de geplagde grond rijden hier dum pers af en aan. Deze route is tijdelijke onbruikbaar. Brieven van lezers Builen vcraniuv.irJclijklicid van Je iciLhIic De politie is m'n beste kameraad... en laat dat lang zo blijven. Maar waarom er afgelopen donderdagmid dag tijdens de Hoornder markt door de overvolle Herenstraat bereden po litie moest gaan, is me niet duidelijk. Paarden laten wel eens wat vallen en in een ogenblik was de straat over een lengte van goed 10 meter be vuild. De politie ,,heer", bij z'n twee de ronde daarop geattendeerd, keek macho-achtig van: „man, maak je niet druk, je mag het houden..." zo vergaat kameraadschap in de paar- denstront. Nee politie, een heel slechte beurt!!! Karei van Empel Deelnemer Hoornder markt Catamaranzeilers Herman Boks uit Oosterend en Oud-Texelse Helma de Jong zijn bij wedstrijden zondag in Wassenaar Nederlands kamioen ge worden. Ze voeren met een Prindle 16 en werden zowel in hun klasse als in het overall klassement eerste. Stichting Samen één Gollards heeft een nieuwe lokatiemanager. Dat is de 36-jarige Kees Boer uit het Friese Wons. Hij draagt sinds 1 augustus de verantwoordelijkheid voor de dagelijk se leiding in de Gollards en het Ver pleeghuis. In het kader van de samenwerking worden de directieta ken gedaan door Stichting Verpleeg huis Den Koogh in Den Helder. Cor Ellen en zijn vrouw Victorien verhuizen voorlopig nog niet naar Su riname. Hun definitieve vertrek werd al eerder uitgesteld. „Benzine is er op de bon en voor brood moet je in de rij staan. We hebben nu besloten te wachten met erheen gaan tot het in Suriname economisch beter wordt. Maar we houden ons huis daar wel aan, het is dus geen afstei." verlies- en winstrekening. Dat het Teso financieel voor de wind gaat, het Bakker ook blijken bij de opening van de vergadering Het boekjaar 1992-1993 is bijzonder gunstig geweest, mede omdat het vervoer sterker toenam dan was ge dacht. Ook de boekwinst die werd gemaakt bij de verkoop van de twee enkeldekkers, droeg bij aan het goede resultaat. Het lopende boekjaar laat zich minder florissant aanzien maar is toch „niet echt ongunstig". De ver- voersgroei stelde teleur, maar de kostenstijgingen blijken gematigd. De vergoedingsregeling voor commis sarissen die 1 januari a.s. ingaat, werd door de aandeelhouders zonder problemen aanvaard en zonder stem ming vastgesteld. De commissarissen krijgen voortaan dezelfde jaarlijkse vergoeding als (Texelse) gemeen te- raadsleden. Dit jaar was dat f5766,- De president-commissaris krijgt 50% extra, dus f8649,-. In de rondvraag deed Jan Duin sug gesties om de aandelenvlucht bij Teso af te remmen en de betrokken heid van de aandeelhouders met de onderneming te vergroten: uitgifte van nieuwe betaalbare aandelen en een tegemoetkoming van de aandeel houders in de vorm van jaarlijks 15 gratis overtochten. Gerard Zoetelief tenslotte sprak de hoop uit dat Teso zal blijven bijdragen aan de toeristische promotie van Texel en liet zich tegelijk afkeurend uit jegens bepaalde grote toeristische bedrijven, die dat niet doen. De politie trof in de nacht van dins dag op woensdag op de Nikadel een slapende persoon aan die méér dan een borreltje teveel had gedronken. De jongen was zó dronken dat hij niet meer wist waar hij zich bevond. Hij werd ter ontnuchtering ingesloten in het politiebureau. Met een forse kater kon hij de volgende dag vertel len dat hij een 17-jarige inwoner uit Assendelft was. De politie maakte gebruik van deze informatie om hem een proces verbaal op te leggen. Op een camping in De Koog werden in de nacht van zaterdag op zondag de camper van een 34-jarige toerist uit Mannheim en de auto van een 56-jarige man uit Wasserliesch be schadigd. Van de camper werd de antenne afgebroken, de rechterzijkant van de bumpér losgetrapt en de ken tekenplaten werden omgebogen. Ook de antenne van de personenwagen moest het ontgelden. Bovendien wer den voor het merk kenmerkende ac cessoires ontvreemd. De Koninklijke Luchtmacht houdt van 11 oktober tot en met 5 november weer oefeningen met zg. „500-ponds bommen" boven de Vliehors. Om overlast voor de noordkop van Texel - zoals begin vorig jaar het geval was te voorkomen, heeft Defensie enkele maatregelen genomen. Per keer zul len de straaljagers niet meer dan één bom afwerpen, zo laat de comman dant van het Vlieland-detachement, majoor-vlieger P.T.F.M. Schneider in een brief aan de gemeente weten. Daarnaast zal de luchtmacht rekening houden met de windrichting en de atmosferische omstandigheden. Vol gens een onderzoeksrapport leidde een combinatie van deze factoren in 1992 tot schade aan woningen in De Cocksdorp en omstreken. Tijdens de laatste Hoornder Donder dag werd afgelopen week een kalve renkeuring gehouden, waarbij verdeeld over twee rubrieken dertien dieren in de ring kwamen. Algemeen kampioen werd het kalf Judy 6 van Gerard Witte, voorgeleid door zoon Bastiaan Willem. De prijs voor „het schoonste geheel" ging naar llona en Steef Witte met het kalf Grietje 28 van Ewald Witte. Tweede werd Mel- roy Hin. De kalveren werden gejureerd door Noordhollands kampioen veebeoorde- len Edwin Boogaard. Pauline Tjepke- ma beoordeelde het schoonste geheel. De keuring werd georgani seerd insamenwerking met de Rund- veeverbeteringsorganisatie Noord-Holland, afdeling Texel. Uitslagen: Rubriek 1: 1a Judy 6, eig. G. Witte; 1b Oeke 37, eig. Fa. J.C. Hin Zn.; 1c. Tessa 16, eig. Fa C.M. Veeger Zn. Rubriek 2: 1a. Grietje 28;, eig. E.J. Witte; 1b Rosa 128, eig Fa J.C. Hin Zn.; 1c. Trijntje 396 RB, eig. Fa. S. Plaatsman Zn Teso De belangstelling voor de algemene jaarvergadering was in geen jaren zo groot. Voor de ingang van de Burg. De Koninghal verzamel- lange rij wachtende aandeelhouders. IFoto Cererd rmmermBn, Teso gaat 9,9 miljoen gulden van zijn hypothecaire schuld vervroegd aflossen. De maatregel wordt moge lijk gemaakt door de gunstige liquidi teitspositie waarin de onderneming de afgelopen jaren is komen te ver keren. Er resteert nu nog een schuld van 27 miljoen gulden. Tegelijk wordt overgegaan op een aanmerke lijk lagere en bovendien vaste rente van 7,4% (was 9,89%). Elke procent renteverlaging betekent voor Teso een verlichting van vier ton op de exploitatie. Genoemde maatre gel veroorzaakt dus een jaarlijkse „besparing" van rond een miljoen gulden. Het bovenstaande werd vrijdag tij dens de jaarlijkse aandeelhoudersver gadering meegedeeld door president-commissaris Bob Bakker bij de aanbieding van de balans en seht ter discussie wilden stel- t spreker A. Brans de conclu de meerderheid de ïitse" kandidaten niet zag zit- n verkeerde conclusie, zo hield nt-commissaris Bakker hem akker wilde zich tijdens een ng echter wel beraden over de «an de raad van commissaris- sarring werd compleet toen P. Traudes, die de indruk tover de kandidatuur van de «gevoegde namen zou wor- ilemd, suggereerde dat de ngen niet reglementair verlie- te vergadering gaat straks nie- iluiten nemen." In de ie die Traudes aanging met heide legde de Teso-directeur de aandeelhouders zich eerst eten uitspreken over de oude cht. „Om daarover te oordelen toch de namen hebben van we kandidaten. Daar is leder- h nieuwsgierig naar." Helderheid lange zit met bijdroeg aan de ïid van de materie bewees de an Kees Vlas aan Bob Bakker, it u nou dat ik stem?" lijk ontbrak de tweederde tteid die vereist was om Vin- i zijnen hun zin te geven. Dat helft van de stemmers zich ke's zijde schaarde, zette de i commissarissen aan het «fent-commissaris kan echter Jtten uit de 260 (van de immen die Kees Dros kreeg, iden blanko en gaven daar- i zich in géén van de kandi- kunnen vinden. Vinke vatte lies" sportief op en dankte idering voor het getoonde ge- slotte beloofde als commis- de toekomst rekening te zul len met de Texelse «heid. „Wellicht ben ik niet iderd procent Texelaar, ik heb lijnen wel een idee wat er Ier de bevolking. We moeten lorgen dat het ook in de toe- eed blijft gaan met Teso." ing ij van de verloting die don- lijdens de rommelmarkt in »s" Den Hoorn werd geor- d is alsvolgt: wit 364, 588, 6, 780, 786, 851, 862, 884, pnjzen kunnen als gewoon ten afgehaald bij Ferry Zwa- Naalrand 9, tel. 19272. J'fige Purmerendse, werk- 'de kantine van de karting- °n zaterdag nog net nen dat drie jeugdige Noord ss de kassa kraakten. een 18-jarige en een I® inwoner uit Heerhugowaard 22-jarige inwoner uit 't Veld, de vrouw weggelokt met het een taxi te bellen. Tijdens bezigheid openden ze de kas- «ten tevens een kaart om te "Wen. De medewerkster de kassa rinkelen en keerde Haar schreden terug. Ze Aderen dat de drie hun slag slaagde er bovendien in Maart terug te krijgen. Hier- H de jongens zich uit de 6De gewaarschuwde politie 5r de jongens aan te houden le nemen naar het bureau, ^Poging tot diefstal werd be- ^rhoor en een proces- de dieven de vrijheid schroeven. Verder kan het toestel vanaf zeer korte vliegstripjes opereren en beschikt over een uitzonderlijk sterk en intrekbaar landingsgestel. De Angel is mo-* menteel voor promotiedoeleinden in Europa. Dat het toestel op Texel was had te maken met de tv-opnamen die de EO ervan maakte voor het programma „Li feline". De camera wordt daarbij in het bijzonder gericht op piloot C. Mortenson (59), een centrale figuur in de „bijbelvliegerij". Het rustige en groene Texelse vlieg veld werd voor deze reportage geschikt gevonden terwijl ook de achtergrond van zee, kust, wad den en ander natuurgebied aan trekkelijk werd gevonden bij het maken van opnamen (vanuit een ander vliegtuig) van de Angel in de lucht. De datum van uitzen ding staat nog niet vast. De foto toont de Angel op het platform van het vliegveld. (Foto Harry do Graaf) In het Kraamcentrum in Den Helder wordt woensdag 8 september een in formatiemarkt gehouden voor aan staande (Texelse) ouders die vragen hebben over allerlei zaken rondom de bevalling en de periode erna. Ook an dere belangstellenden zijn welkom wanneer ze zich willen informeren over de aanschaf van een kraampak ket, borst- en flesvoeding, zwanger- schapsgymnastiek, de soorten kraamzorg waaruit men kan kiezen en het lenen van spullen bij het kruiswerk of het huren of kopen bij de Thuiszorgwinkel. De dag, die wordt georganiseerd door het Kraamcentrum Noordhol lands Noorden en de Stichting Kruis werk Kop van Noord-Holland, is gratis toegankelijk en duurt van 16.00 tot 20.00 uur. Adres: Texelstroomlaan 49A. Als de nieuwe Teso-directeur onver hoopt toch slecht zou functioneren, zal hij via een procedure afhaken, zo is afgesproken. Er geldt geen proef tijd omdat dit op wettelijke proble men stuit. Wel zou het mogelijk zijn de directeur voor bijv. een jaar te be noemen en (afhankelijk van zijn op treden) na afloop tot herbenoeming over te gaan, maar zo'n aanpak wordt door het Teso-bestuur niet aanvaardbaar gevonden. Een en an der werd meegedeeld naar aanleiding van vragen van A. Boerhorst. F. Boon kreeg desgevraagd te horen dat ook de ondernemingsraad van Teso accoord is gegaan met Wortel als directiekandidaat. Zoals was te voorzien verliep de ver kiezing zonder discussie van beteke nis. De 283 in de burgemeester De Koning-hal aanwezige aandeelhouders (die totaal 356 stemmen vertegen woordigden) brachten 312 stemmen uit op Wortel en 38 op de tweede kandidaat W. Matthijs. Drie stemmen waren blanco, één was er ongeldig en de twee overige stemmen werden om onbekende reden niet uitge bracht. Voordat tot stemming werd overge gaan informeerde Jan Hennink naar de argumenten die bepalend zijn ge weest voor de kennelijke voorkeur van de commissarissen voor Wortel. De nieuwe mensen bij Teso. Links commisseris Kees Dros en rechts toekomstig directeur Rob Wortel. IFoto Harry de Creell Een opvallend vliegtuig was gistermiddag enkele uren op Texel. Het was het prototype van een .Angel", een vliegtuig dat speciaal is ontworpen voor moeilijke vliegvelden in ontwik kelingsgebieden. De tweemotori- ge Angel, die plaats biedt aan acht personen, is van Ameri kaanse makelij en is ..bedacht" door mensen die zich bezig hou den met bijbelvertaling ten dienste van bewoners van afge legen oerwoudgebieden. Men beschikt daarvoor over een eigen luchtvaartonderneming JAARS", vergelijkbaar met MAF en AMA. Meest opvallend is dat de moto ren andersom aan de vleugels zitten en zijn voorzien van duw- „Ik dank u omdat u mij in de gele genheid hebt gesteld om mij op Texel te vestigen. Ik verheug me er erg op. Ik zal me volledig inzetten om de doelstellingen van Teso te verwezenlijken". Aldus de 41-jarige R. Wortel die vrijdagavond door de Teso-aandeelhouders met ruime meerderheid van stemmen tot direc teur werd gekozen. Wortel, thans nog als hoofd logistiek werkzaam bij het Aholdbedrijf Meester Wijhe te Wijhe, treedt begin 1994 in dienst en zal enkele maan den functioneren naast de huidige di recteur T. Hoogerheide. Gedurende die inwerkperiode is de Teso-directie dus tweehoofdig. Bakker herhaalde wat hierover ai eer der is bekend gemaakt en liet uitko men dat de twee kandidaten elkaar weinig in kwaliteit ontliepen. Bij het bepalen van de rangorde had Mat thijs 9 punten gekregen en Wortel 9,2 punten. De lichte voorkeur die de commissarissen hadden voor Wortel, werd bevestigd door de psychologi sche rapportage die over beide kandi daten is uitgebracht.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 5