Oppassen dat Trap de trap niet afkeilde. Bedrijf over paar jaar weg uit basis Ongerei Martin en Miranda in de Honeymoon-kwis MTexels Agenda Hordifood koopt pand Brouwt Bedrijvig>y WORD LID VAN NATUURMONUMENTEN VOOR 35,- GIRO 9933 TEXELSE g couRANT TERMWf Vakantie vieren onder medische begeleiding Geen zwemmen TX '71 Verkeersremmers in Oudeschild Fotoservice Kooii sluit Timmerlieden ken geen plankenkool DINSDAG 31 AUGUSTUS Voor vermelding in deze culturele- en sportagenda dient men zich te wen den tot de Stichting Ondersteuning Welzi|nswerk, Postbus 143, 1790 AC Den Burg (Dorpshuis d' Ouwe ULO), telefoon 15582 of fax 14300. Frans C. Hopman is de nieuwe eige naar van het voormalige bedrijfspand van Jan Brouwer aan de Spinbaan. De Texelse ondernemer kocht de ruimte met het oog op uitbreiding van zijn naastgelegen Hordifood- vestiging. Hopman hoopt hierdoor binnen een paar jaar zijn horecagroo- thandel, sinds medio jaren zestig ge vestigd in het buurtschap Ongeren, naar het industrieterrein in Den Burg te verplaatsen. Inmiddels strekken de activiteiten van Hordifood zich uit tot buiten de ei- landgrenzen. Hordifood heeft een fili aal in Den Helder van waaruit de kop van Noordholland wordt bevoorraad. Aan de Maricoweg opende Hopman een nevenvestiging onder de naam Mensen die niet meer op vakantie durven wegens een ziekte of aan doening wordt door het Kruiswerk Kop van Noord-Holland de gelegen heid geboden te boeken voor een tweetal geheel verzorgde vakantie reizen. Het betreft een 8-daagse busreis naar het Sauerland en een 8- of 15-daagse vliegreis naar Kreta. In verband met afwezigheid van de trainers gaan de zwemtrainingen en het trimzwemmen van TX '71 woensdag niet door. In verband met sloop en nieuwbouw van de Bruinvisschool in Oudeschild vinden de lessen voorlopig plaats in peuterschool De Koterkeet, dorpshuis 't Skiltje en het groothandelscen trum. Óm het oversteken van kinde ren bij de laatste lokatie in goede banen te leiden, treft de gemeente ter hoogte van het handelscentrum verkeersremmende maatregelen. Ouders zullen behulpzaam zijn bij het oversteken van de jeugd. HF Cash Carry. Dit bedrijf dus het pad te hebben geplas voor de toekomstige Hordifood- vestiging Bij de verhuizing vanf bi Brouwer naar de voormalige Nauta-zaak op de hoek Parkstra Weverstraat, kwam het pand 3 Spinbaan leeg te staan Slechts inpandige bedrijfswoning bleef l woond door Jan Brouwer. De n eigenaar Jook Nauta had het 5 niet nodig en bood het te koop Als buurman-ondernemer wasl Hopman uiteraard een belangnj gadigde. Halve lij Hopman beschikt vanaf nu op< katie in Den Burg over een hak tare bedrijfsgrond. „Hoe die w ingevuld weet ik nog niet pieci ideeen zijn nog niet vast omlijn seizoen is nog aan de gang, it nog geen tijd om daar over na denken. Het zit erin dat beide i wen bij elkaar worden getrokki elk geval willen we er wat mo maken." Zijn zoon Frans jr., de beoogde drijfsopvolger, zal met zijn gea bedrijfswoning aan de Spinbaj trekken. Hopman sr. blijft in Oi wonen. Wat er met het huidig drijf aldaar, bestaand uit een» met koelcellen, opslag- en kam ruimte, gaat gebeuren, weet k nog niet. „Sinds 1986 is er zei voor een miljoen in geïnvestee we vertrekken zal alles afgesd zijn en resteert er een solide t gebouw. Eventueel kunnen we een deel van onze eigen actrvi bijvoorbeeld de opslag, in ondj gen." Edo Kooiman sluit zijn fotoz^ Weverstraat per 1 september 1-uurs fotoservice en alle foto sche activiteiten waaronder pe reau Texel, brengt hij defintief Nauta onder. Nauta boek neet deel van de wenskaarten afde over. Kooiman is als sinds 1 ji Nauta werkzaam als fotograaf, vendien houdt hij zich bezig m 1-uurs foto-afwikkeling. ,,Hetó vlak voor Fotoservice Kooiman toch te smal om er verder me te gaan. Ik geef de voorkeur a huidige werk." Ook Nauta ooi voortzetting van Kooimans wï economisch niet zinvol. Een ambachtelijk schouws) wachtte bezoekers van del in Oudeschild dezer dagen, boord van TX 41 „Broeder trouw" voorzagen noordzei Anne de Vries en scheepst merman Jan Hemelrijk dei jaar oude kotter van een n< dek. Het tussendek was in loop der jaren versleten en vernieuwing toe. „Tegenwt wordt de vangst direct in i bunker gekieperd, maar voo zochten we de vis uit op In dek. Het hout is gewoon li verklaart Anne de Vries. Volgens scheepstimmerman Hemelrijk krijgt hij nog mas den een klus van dergelijk vang. De nieuwe kotters W allemaal op de nieuwbouw betimmerd. Hemelrijk maait bruikt van Vietnamees kroe hout van forse dikte. Omit ruimte tussen het hardhout dichten sloeg De Vries de i dicht met hennep. „Gelukk niet het hele dek nodig is, lag ik nog een week op kat Plankenkoorts hield de visst naar verluid niet aan het k> over. Op de foto begiet He' de naden met gloeiende j» i»at Met de aankoop heeft Hopman thans beslag gelegd op vrijwel de gehele hoek Spinbaan-Georgiëweg- Maricoweg. „Een droom van een ter rein", omschrijft hij het zelf. „Schitte rend gelegen. Ik heb het altijd al ideaal gevonden en er zelfs dertig jaar geleden eens een optie op ge had." De transactie, die gisteren in het no tariskantoor officieel werd bekrach tigd, heeft tot gevolg dat Hopman niet meer zal investeren in de be drijfsvestiging in Ongeren. Daar, van uit een stolpboerderij, bouwde hij zijn groothandel in snacks, ijs, diep- vriesprodukten en dranken op. „Ons doel is nu om binnen twee jaar uit Ongeren te vertrekken. We hebben daar jarenlang krap gezeten, nu is de tijd aangebroken om ruimer in ons jasje te zitten." Filiaal Het bijzondere van deze vakantierei zen is dat ze begeleid worden door een gediplomeerd verpleegkundige, die deelnemers kan ondersteunen bij lichamelijke beperkingen en optreden de ongemakken en assisteert bij me dicijngebruik. Bedoeling is dat de reizigers met een veilig gevoel op va kantie durven gaan. De reizen zijn niet bestemd voor mensen die zich zó slecht kunnen redden, dat ze het programma niet grotendeels zelf kun nen volgen. Reisprogramma en inschrijfformulie ren zijn aan te vragen bij het Kruis werk Kop van Noord-Holland, tel. 02230-21444. Nadere informatie en aanmeldingen bij: Gezondheids Servi ce Nederland Reizen, Postbus 100, 3980 CC Bunnik. Deze organisatie is op werkdagen bereikbaar tussen 9.00 en 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur onder tel. 05920-17317. Illegale recreatie. Twee Texelse jon gens van 17 jaar moesten vrijdagoch tend hun portemonnee trekken toen zij door de politie slapend werden aangetroffen in een tent op het com plex van de Texelse Boys. Zij kregen ieder een bekeuring van 7150,-. Texelaars verklapte. Dat iemand met zoveel ervaring nog zo gespannen kan zijn voor een op name maakte indruk op de Texelaars. „Desondanks werd je steeds door hem op je gemak gesteld." Het zang en acteerwerk verliep naar wens. Voor ervaren „Speulers" geen probleem Op een beetje Ouwe Sun- derklaasachtige manier, maar dan in het nette, probeerde Martin zijn vrien din op een slijmerige manier te ver sieren Het gespeelde stukje oogstte waardering en het stel werd gekozen voor de definitieve show. Repeteren Met maar liefst zestig man reisde men op 13 mei af naar de studio in Aalsmeer. De delegatie van Sint Jan torstte een gigantisch spandoek mee, dat ze later tijdens de opnamen niet meer terugzagen. „Dat konden ze ze ker niet bergen, zelfs té groot voor Joop van de Ende." Het 11-jarige bruidsmeisje Fya van der Spek had de dag van haar leven. Het mooie jurkje nog een keer aan en daarmee nog op de televisie ook. Miranda was wel gespannen voor de opname. „Tijdens het vraaggesprekje zei ze geen woord te veel", lacht Martin. „Inderdaad en zeker, zeker, dót was alles wat ze zei in het be gin." „Nou dat was snel over", weerlegt zijn eega. „Het was fantastisch leuk om nog een keertje die trouwjurk aan te doen om dan samen met je eigen gasten, de opkomst vanaf die trap te repeteren." „Alle Trappen de trap op en af, zodat we er niet met de opname met z'n allen afkeilden", zegt Martin, die bij de gedachte alleen al weer in de lach schiet. „En een troep dat ze op je gezicht smeren", vertelt Miranda. „Voor je gevoel zie je er vreselijk uit, na af loop was het heerlijk om je snel op te frissen en andere kleren aan te doen." Voor alle kandidaten en aanhang was er tot slot een grandioos feest waar de Texelaars volop aan deelnamen. De schitterende foto-reportage die ze ontvingen van de complete show geeft een goed beeld van de span nende uitzending die te zien zal zijn 11 september. Wil de Leeuw September Iedere woensdag- en zaterdagavond is er diner-cabaret in theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn. Aanvang rond 19.00 uur. reservering gewenst. 6 september: Diashow in De Koog. 10 september: Jeugdtriathlon in zwempark Molenkoog. 11 September: Noord-Hollands kampioenschap tijdrijden voor recreanten over 40 km, haven Oude schild, 13.00 uur tot 15.45 uur. 13 september: Diashow in De Koog. 14 en 15 september In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn treedt om 21.00 uur Bert Vissscher op met „Jammer" 20 september: Diashow in De Koog. 26 september: Sluitingsactiviteiten in zwempark Molenkoog. 27 september: Diashow in De Koog. Oktober Iedere woensdag- en zaterdagavond is er diner-cabaret in theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn. Aanvang rond 19.00 uur. reservering gewenst. 4 oktober: Diashow in De Koog. 7 oktober: In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn treedt om 21.30 uur op Erik van Muise- winkel met „De Heldenkuil". 11 oktober: Diashow in De Koog. 11 en 12 oktober: In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn treedt om 21.30 uur Het Groot Niet Te Vermijden Dans- en Showorkest op met „Glorious Surrender". 16 oktober: Concert van de Rose Harmony Singers in de RK kerk in Den Burg samen met Inspi rit uit Rijswijk: aanvang 20.45 uur. 18 oktober: Diashow in De Koog 19 oktober: De Koog: vlooienmarkt voor de jeugd in De Koog. 19 en 20 oktober: In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn treedt om 21.30 uur Zindroom op met „Normaal Gesproken". 26 oktober: In Cinema Texel in Den Burg treedt Hakim op bekend van onder andere Se samstraat, met een jeugdvoorstelling. Aanvang 15.00 uur. 31 oktober: In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn treedt om 20.30 uur Diederik van Vleuten op met „De Vleut legt zich droog". November 7 november: Najaarswandeltocht NHWB het Gouden Boltje; 5, 10 en 15 km. 14 november: In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn worden vanmiddag drie eenakters gespeeld door toneelgroep Oosterend, Sint Jan en Vuilnis, 's Avonds speelt to neelgroep Het Volk uit Haarlem. 20 november: Uitvoering Amateurtje in De Wielewaal. 27 en 28 november: Cursus Close Harmony in de Muziek- en dansschool. December 5 december: Gouden Boltje: winterserie NHWB, 5 en 10 km. Januari 1994 5 januari In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn vindt vanavond een theater-diner „Surpri se" plaats. 14, 15 en 16 januari: In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn wordt deze dagen de laatste schifting voor het Amsterdamse Kleinkunst Festival gehouden. 29 januari: Toneelvoorstelling in De Wielewaal om 20.00 uur door de Oud-leerlingen van de Landbouwschool. 5 februari: Toneeluitvoering in het Eierlandsche Huis om 20.00 uur door de Oud-leerlingen van de Landbouwschool. 6 februari: In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn treden om 20.30 uur op Justus van Oei en Diederik van Vleuten met Koopt Allen Onze CD „Wereldnieuws". 26 februari: Uitvoering Amateurtje in De Wielewaal. 27 februari: In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn treedt om 20.30 uur Job Schuring op Alleen met uw hulp wint de natuur terrein. Noordereinde 60,1243 JJ 's-Gravcland. Telefoon 035-559933. Bramen plukken. In De Muy en De Bollekamer mogen weer bramen wor den geplukt. In deze twee terreinen is het dus tijdelijk toegestaan buiten de paden te treden. In andere reser vaten moeten wandelaars echter de voorgeschreven route volgen. gezelligheid Als er groepen binnenko men, pak ik de microfoon en zing een stukje." Renée Froger doet het volgens ingewijden minder dan de Texelaar. Deze stelling wil Martin niet bevestigen, hoewel hij Froger met meer zo bewondert als vroeger. „Een beetje té patserig", luidt het vonnis. „Maar de liedjes zijn prima." Brief In een opwelling gaven ze zich op omdat het ze leuk leek om aan een dergelijke show mee te doen. „Miran da had een hartstikke leuke brief ge schreven, fotootjes erbij, je kent 't wel." Het verbaasde Martin niet dat uit vierduizend inzendingen die ene leuke van Miranda opviel. In maart was de voorronde. Daarvoor werden twee stukjes ingestudeerd Voor het vocale gedeelte kozen ze uiteraard „Just say hello" en samen bedachten ze een orginele presenta tie. Op de screentest hoefde er tot hun grote verbazing maar één stukje te worden uitgevoerd. De meeste deelnemers haalden opgelucht adem. Zo niet de Texelaars. Ze vonden het juist leuk om allebei de stukjes te doen en maakten dat ook luid en dui delijk kenbaar. „Anders hadden we voor niks geoefend." Op die manier maakten ze een goede beurt en toen Martin vanachter een gordijntje een aantal andere kandidaten hoorde zin gen dacht hij: „dat zit wel snor met ons." Zongen ze zo vals dan „Nou, nou, tsjonge jonge" en hij ver telt met smaak hoe Brandsteder en z'n maten regelmatig in een deuk la gen bij zoveel zoet gekweel. „Een aardige vent", zeggen ze, „geen kap sones. Dat komt zeker omdat hij in de Slufter is verwekt." Een geheimp je dat de populaire quizmaster aan de Met zestig Tesselaars afreizen naar Aalsmeer om deel te nemen aan Ron's Honeymoonkwis. Probeer dat maar eens geheim te houden. Dat lukt geen mens en daarom gaf de afdeling PR van Joop van de Ende toestemming aan de T.C. een verhaal te schrijven over Martin en Miranda Trap die contractueel verplicht waren hun mond te houden tegenover de pers. Begin september wordt de show pas uitgezonden. „Dat kan ik niet uit staan, zo lang wachten is niks voor mij", aldus de geboren Oosterender - ik ben er één van Aris en Pietje- die thans met Miranda in Den Hoorn woont. In april trad het tweetal in het huwe lijk en vlak daarvoor hoorden ze, dat ze waren uitverkoren als kandidaten in de show van RTL4. Begin mei werd de show opgenomen. De uit slag zullen we in dit verhaal niet be kend maken. Het is immers veel leuker om straks te bekijken of Mar tin Trap wél of niet in een soeplepel komt te zitten Beter is het verhalen op te dissen over de onnavolgbare in terpretatie die hij geeft aan de liedjes van Renée Froger. „Een opwindend jaar", vertelt Miran da Trap-De Bruyn. „Eerst de bruiloft, toen de Honeymoonkwis en het Aller leukste is, dat we in oktober een ba by krijgen." Rabbit hill Miranda (24) is bejaardenverzorgster en werkt in Sint Jan. Martin (28) is sinds enige jaren bloembollen-kweker en werkzaam in het bedrijf van zijn schoonvader in Den Hoorn. Sinds een jaar wonen ze in „Rabbit Hill" aan de Witteweg. „Ik dacht echt dat ik droomde toen Oma zei dat we haar huisje mochten kopen", vertelt Miran da en ze kijkt opgetogen naar het uitgestrekte uitzicht op de duinen. Het tweetal is gesetteld. „Huisje, boompje, beestje en straks een kind je" en dat bevalt best. Voordat Mar tin in de bollen raakte, werkte hij in de horeca en genoot bekendheid als zingende barkeeper van café de Zwaan in Den Burg. Op hoogtijdagen en in drukke weekenden is hij daar nog steeds te vinden. „Ik hou van de Martin en Miranda Trap: leuk om ja trouwkleding nog een keertje aan te doen

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 8