Rustig jubileum voor Tropical Sea Festival Horeca levert kwart omzet in Agenda Een jaar lang voor half geld de Texelse Coun Studenten abonnement TEXELSE^» COURANT Nieuwe burgemeester Eerste dansavond Volksdansen voor ouderen Alweer ongeval bij „slinger" Postweg Strijd om OV kaart voor eilandstudenten nog niet gestreden „Singers" repeteren Raadsvergadering Garnalenvisser Eilander krijgt kwaliteitsprijs TEXELSE^kOUM De Texelse Courant k de band in stand DINSDAG 7 SEPTEMBER 1993 Gezelligheid in de café's en prima muziek waren kenmerkend voor het tiende Tropical Sea Festival. De harde wind stak vrijdag een stokje voor het beloofde openingsvuurwerk, maar voor de rest verliep het evenement zonder wanklanken. Minder gelukkig was de organisatie met het aantal bezoekers, dat aanzienlijk kleiner was dan voorgaande jaren. Opzwepende zang en dans in De Toekomst. „In feite was dit het beeld dat we de hele zomer al gewend waren", al dus mede-organisator Rein Stam. „De natte horeca heeft deze zomer minder gedraaid. We konden alleen maar hopen dat het Tropical- weekend weer ouderwets druk zou zijn, maar helaas. Ik denk dat het de café's en disco's in omzet 25 tot 30 procent heeft gescheeld. Toch vond ik het vooral zaterdagavond gezellig. Het publiek had het voordeel dat het nergens zó stampvol was, dat ze niet naar binnen konden." Naar de oorzaken van de tegenvallen de drukte kan worden geraden. Het storm- en regenachtige weer heeft ongetwijfeld menig „stapper" van een weekendje Texel weerhouden. Ook de late publiciteit (door de onze kerheid over de festivaldatum) is een geldig excuus. Feit is dat het festival langzaam op gang kwam. Pas zaterdag liep de IFoto's Tessa de GraaftI Dorpsstraat en de daaraan gesitueer- cfe etablissementen vol. Maar niet zó vol dat er niet meer viel te genieten van de muziek. Alweer de pittige wind en de lage temperatuur zorgde ervoor dat op straat weinig te bele ven viel. Alleen de diverse eet- kraampjes brachten vertier. De Arubaanse dansgroep, die het publiek op straat al in de juiste stemming zou brengen, kwam slechts tweemaal in actie. Stam: „Anders hadden de schaars geklede danseresjes beslist een blaasontsteking opgelopen." Kaler Al met al was de uitstraling bedui dend minder dan voorgaande jaren. „Toch bestond de straatversiering ook vorig jaar uit niet veel anders dan nep-palmbomen. Nu was het kaler, omdat de terrassen kleiner waren en er geen tenten met mobiele taps meer stonden. Dat gaat ten koste van de gezelligheid buiten." Het ver bod op bier op straat was één van de voorwaarden die de gemeente had gesteld om de openbare orde beter te kunnen bewaren. De maatregelen hielpen, maar droe gen met bij tot het verhogen van de sfeer. Om drie uur 's nachts beëin digden de zalen keurig hun exploita tie, zetten de muziek stop, deden het grote licht aan en lieten geen nieuw publiek meer binnen. Zo werd het festival op het hoogtepunt van de gezelligheid abrupt stopgezet. Borrelbus De politie en de negen man sterke susploeg hadden nauwelijks iets te doen. Blijkbaar werkte hun aanwezig heid preventief. Enige nare voorval was zaterdagavond, toen een jongen zich afreageerde op een etalageruit, nadat hem de terecht de toegang tot een café was ontzegd. Susploeg en politie traden zó doeltreffend op, dat dit slechte voorbeeld geen navolging kreeg. Pas ver na afloop ontstonden in de Dorpsstraat en op de Brink twee vechtpartijen, waarbij de politie tussenbeide moest komen. Een publieksvriendelijke maatregel was de goed georganiseerde afvoer. Vanaf een standplaats aan de Nikadel brachten taxi's en een borrelbus de feestgangers veilig thuis. Van de bus maakten vooral veel Texelaars ge bruik, omdat die heen en weer Den Burg reed. Omdat de taxi's volgens afspraak nergens anders stopten, werd het publiek niet verleid om langs hotels naar het begin van het dorp te lopen. In voorgaande jaren verstoorde dat de nachtrust van me nigeen. Volgens de organisatie was het centrum van De Koog zaterdag nacht om half vijf helemaal leeg. Over het tropische gehalte van de bands valt te twisten. De kwaliteit van de muziek was overal goed. Maar om niet alleen de echte liefheb bers te plezieren, waren ook enkele acts te beluisteren die de warme klanken met een top 40-sausje had den overgoten. Muzikale uitschieters waren als van ouds Fruta Bomba, al jaren een trou we act in café Onder de pomp. Deze groep houdt zich verre van commer ciële invloeden en speelt pure merengue-muziek. De twee opzwe pende zangeressen van Midi Tasty, die de beentjes behoorlijk van de vloer lieten komen, vermaakten in discotheek De Toekomst het gemid deld jonge publiek uitstekend. Ook een speciale vermelding verdient Negur-A-Nagust, een onvervalste tro pische band, met een opvallende zan ger en drummer. Zij lieten zich door de reggae-klanken zó opzwepen, dat ze bijna in trance raakten en tot ver maak van het hevig dansende publiek in Talk of the Town zich ontlaadden in bizarre bewegingen. Twee slotfeesten Groot feest was het ook in De Kuip, met de professionele Britten van de Red Lemon Electric Soul Band. De drie man sterke blazerssectie van de groep stal de show met een super geluid en fraaie danspasjes. Tot veler verbazing, ook van de organisatoren zelf, nam deze band niet de slotact in De Toekomst op zondagavond voor z'n rekening. De disco-leiding had op eigen initiatief een andere band gere geld. Zo kon het dat de Tropical-fans zondag konden kiezen uit twee slot feesten: één in De Toekomst en één in café De Jutter.... Voor het elfde festival heeft de orga nisatie alvast één wens. Rein Stam: „Terug naar het laatste weekend van augustus. Het echte hoogseizoen duurt van half juli tot half augustus. Daarna neemt de drukte af en kun je gerust dit festival organiseren." De susploeg bijeen aan het begin van de avond. VERVOLG VAN PAGINA 1 nieuwe baan aan gekoppeld. Voor hen geldt: je weet wat je hebt, maar niet wat je krijgt. We zijn in het ver leden vaker verhuisd en overal met pijn in ons hart vertrokken. Maar we hebben altijd weer een nieuwe fijne plek gevonden." De vrouw van Van Rappard doet in Holten vormings- en cursuswerk. Daarnaast heeft ze een kunst- en cultuurkring opgericht waarmee bij voorbeeld lezingen en concerten wor den bezocht. Samenwerking staat hoog in het vaandel van Van Rappard. „Streng? Nee, zo zou ik mezelf niet typeren. Laat ik het zo zeggen: ik heb in Hol ten nooit naar het reglement van or de hoeven grijpen. Ik vind het belangrijk dat iedereen zijn zegje kan doen. De kwaliteit van een besluit weegt voor mij zwaarder dan de tijd die erin wordt gestoken. Maar ik laat niet iedereen in een vergadering maar aan kletsen. Ik waak ervoor dat niet van het gespreksonderwerp wordt af gedwaald en dat de discussie be perkt blijft tot het agendapunt. Dat vergt dus een goede voorbereiding", aldus Van Rappard, die bezweert dat de meeste raadsvergaderingen in Hol ten niet langer duren dan anderhalf uur. De nieuwe burgemeester heeft direct na zijn benoeming een gelukstele gram ontvangen van gemeente Texel en kreeg gisteren het voltallige colle ge van b en w op bezoek. Hij zal niet aanwezig zijn bij het afscheid van burgemeester Schipper op 16 sep tember. „Ik vind dat die dag in het teken moet staan van Schipper en dat de aandacht niet mag worden af geleid door mijn komst. Bovendien treed ik pas twee weken later in functie." Na het succes van afgelopen seizoen gaan zaterdagavond in het Eierlandse Huis de beentjes weer van de vloer. Dan is de eerste van een serie maan delijkse dansavonden, waarop liefheb bers van alle leeftijden zich kunnen uitleven. Zowel ballroom als latin american komt aan bod. De danspa ren zijn welkom vanaf 20.30 uur. Niet alleen de dames en heren spor ters, maar ook de volksdansers van het „Meer bewegen voor oude ren" (MBvO)-project komen weer in beweging. Vanaf 14 september oefe nen zij elke dinsdag (van 10.00 tot 11.30 uur) en woensdag (9.30-11.00 uur) in de Buureton aan de Mo lenstraat in Den Burg. ledereen boven de 55 jaar wordt uitgenodigd mee te doen. De groep is tamelijk actief. In het ka der van het Europees jaar van de ouderen verzorgen de volksdansers op 30 oktober een demonstratie op de nationale MBvO-dag, die in sport hal Ons Genoegen wordt gehouden. Op 10 november wordt deelgenomen aan het volksdansfeest voor de Kop van Noord-Holland in Schagen. Ver der tonen de dansers regelmatig hun kunnen in bejaardentehuizen. Schoolstoelen. Omdat de leerlin gen steeds langer worden, heeft de Thijsseschool tien nieuwe stoelen no dig voor de hoogste klas. Dat kost f928,25. De gemeenteraad zal hier in september een beslissing over nemen. Bedoeld ter bevordering van de ver keersveiligheid, maar in de praktijk een lelijk struikelblok. Automobilisten laten zich door de „slingers" in de Postweg bij het binnenrijden van Zuid-Eierland verrassen, wat al enke le malen tot ongevallen heeft geleid. Vrijdagmiddag was het weer raak. Ditmaal botste rond kwart over twee een personenauto achterop een trac tor met aanhanger. Beide inzittenden van de auto raakten gewond en wer den per ambulance naar een huisarts vervoerd. Na onderzoek konden zij, twee 19-jarige inwoners van Loos- drecht, huiswaarts keren. Hun auto was aan de voorzijde zwaar bescha digd en is waarschijnlijk total loss. De 16-jarige Texelse tractorbestuurder kwam met de schrik vrij. De aanhan ger was bij de botsing gekanteld en werd met een heftruck weer rechtop gezet. De wielophanging bleek ont wricht, waardoor wellicht ook de wa gen total loss zal worden verklaard. Het ongeval valt volgens de politie te wijten aan een beoordelingsfout van de automobilist. Deze naderde de tractor van achteren ter hoogte van de slinger (chicane). Hij raakte bij het nemen van de bocht in de berm en verloor de macht over het stuur, waarna de auto op de aanhangwa gen botste. Dinsdag 7 september In cinema Texel draait om 14.30 uur „Teenage Mutant Ninja Turt les III" (avonturenfilm met Mid deleeuwse strijders), om 19.00 uur „Cliffhanger" (stuntfilm met Sylvester Stallone - 16 jaar) en om 21.15 uur „Dragon, the Bruce Lee-story. (Het geromantiseerde verhaal van karatevechter Bruce Lee - 12 jaar). Wielervereniging Texel houdt een criterium op het parcours bij Den Burg. Start jeugd 18.15 uur; seni oren 19.00 uur. In de N.H. kerk van Oosterend begint om 20.15 uur een zomera vondconcert, verzorgd door P. Zwart (orgel), Ingrid Hogenhoudt (piano), Frans Pas de Loupe (trompet) en Nancy Koot (trompet). Woensdag 8 september Van 14.00 tot 16.00 uur: gratis pannekoeken eten in zwempark Molenkoog. Atelier De Witte Engel (War moesstraat 50) houdt open huis van 10.30 tot 12.30; 13.30 tot 14.30 en 19.30 tot 21.30 uur. Programma Cinema Texel: zie on der woensdag. Donderdag 9 september In Cinema Texel draait om igr, uur „Cliffhanger" en om 2115 uur „Oeroeg" (Nederlandse ft naar het gelijknamige boek v Hella Haasse. Roman spelend, een dreigende atmosfeer in hj- vroegere Nederlands Indiè). Vrijdag 10 september Om 18.00 uur gaat in zwempj Molenkoog de jeugdtriathlon start. De afdeling Texel van de l landse Bond van Plattelands^ wen heeft om 20.00 uur een bijeenkomst in de kantine van OSG De Hogeberg. Onderwefp ons eetgedrag en de psycholoj sche achtergronden. Programma Cinema Texel: zie& der donderdag. Hoogwater Oudesctiiï Di. Wo. Do. Vr. Za. Zo. Ma. Di. 7 8 9 10 11 12 13 14 12.25 en 23.5» 12.27 en - 00.10 en 12.4) 01.00 en 14W 02.17 en 15.05 04.00 en 17.30 06.04 en 18 50 07.26 en 19.54 Aan het strand is het ongeveer een. eerder hoog water. De zon komt 12 tember op om 07 07 u. en gaat onfc om 20.01 u 9 september laatste km tier, 17 september springtij. Met een heftruck wordt de gekantelde wagen rechtop gezet. IFoto Frans HopmanI Namens alle Waddeneilanden is Ameland in een „strijd per brief" ge raakt met het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen over de OV-kaart voor eilandstudenten. Ge probeerd wordt de minister duidelijk te maken, dat studenten die op een eiland wonen, minder voordeel heb ben van de kaart dan hun studiege noten op de vaste wal. De minister lijkt de problematiek voor de eilandstudenten niet helemaal te begrijpen. In een reactie op een brief van Ameland legt hij uit dat stude renden kunnen kiezen tussen een weekkaart of een weekendkaart. Af hankelijk van de keuze kan in het weekend of in de week gratis wor den gereisd tussen bepaalde tijden. Daarbuiten geldt een kortingsregeling op de vervoersprijs. Dat „gratis" is overigens betrekkelijk, want studen ten krijgen wel een korting op hun studiebeurs voor het gebruik van de OV jaarkaart. De minister schrijft dat hij wel bereid is de bestaande regeling voor tege moetkoming in de bootkosten te handhaven. Gemeente Ameland probeert duidelijk te maken dat studenten van eilanden helemaal geen vrije keus hebben tus sen een weekkaart of een weekend kaart. Deze laatste geeft namelijk pas op vrijdag na 19.00 uur recht op vrij reizen en dan zouden studenten de laatste boot niet meer kunnen halen. Het Texelse college onderschrijft de brief en heeft nog enige kanttekenin gen bijgevoegd. Gemengd koor „The singers of the Lord" beginnen 16 september weer met de repetities. Elke donderdag avond van 20.00 tot 22.00 uur wordt in gebouw De Poort naast de Gereformeerde kerk van Den Burg geoefend. Nieuwe leden zijn van har te welkom; vooral mannen zullen met open armen worden ontvangen. Voor meer informatie: D. den Boer, tel. 14146. Dinsdag 14 september vergadert de gemeenteraad. Aanvang 19.30 uur in de raadzaal in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Vaststelling volgorde stemming. 3. Vaststelling besluitenlijst raads vergadering de dato 10 augustus 1993. 4. a. Ingekomen stukken. b. Mededelingen. c. Beantwoording vragen. 5. Overzicht onvoorziene uitgaven. 6. Jaarverslag op grond van Bijdra- gebesluit openbare lichamen mi lieubeheer. 7. Beleidsnota automatisering. 8. Project Prmt/Comenius. 9. Kunstwerk De Waal. 10. Voorbereidingskrediet dorpshuis De Koog. 11. Aangaan twee vaste geldleningen. 12. Donatie PEN. 13. Aanpassing voetpad Lijnbaan. 14. Vervanging vrachtauto met laadkraan. 15. Financiële afrekening Redoute. 16. Voorbereidingsbesluiten ten be hoeve van de bouwplannen van: a. De heer De Bloois voor de uitbrei ding van het pand Kikkertstraat 66 te De Cocksdorp. b. Gemeente Texel voor het gebruik van een terrein aan de Slotskolk te Oosterend voor industriële doer einden. c. de heer C. Dros voor het pis; van een bedrijfsgebouw met pompstation en washal een de weg 182-183 te De Cocksdorp 17. Haalbaarheidsonderzoek!^ verzamelgebouw. 18. Buitengebruikstelling besta? gebouw obs „De Bruinvis" 19. Herstel rechtspositionele be; lingen. 20. Wijziging rechtspositieree^ vrijwillige brandweer. 21. Vaststelling jaarverslag „De der" 1992. 22. Vaststelling jaarverslag Ge^ tewerken 1992. 23. Vaststelling jaarverslag osg Hogeberg" 1992. 24. Vaststelling jaarverslag AI93 Dienst 1992. 25. Aanpassing Gasthuisstraat 26. Riolering 7e fase Oudesclt 27. Inbreng van gronden metc len en het bouwrijp maken de bouwlokaties „Landboul school" en „Huishoudschö 28. Verbeteren arbeidsomstand den buitendienst gemeente werken. 29. lepziekte. 30. Afrastering lokatie Honden: Texel. Rondvraag. Sluiting. De visafslag in Den Oever heeft gar nalenvisser Theo Eilander gisteren een kwaliteitsprijs toegekend. Het aardewerken bord viel de Cocksdor- per ten deel wegens de hoge gemid delde kwaliteit van zijn aangevoerde garnalen. De feestelijke uitreiking vond plaats in aanwezigheid van tal van hoog waardigheidsbekleders tijdens de vis- serijdagen in Wieringen. D. Langstraat, voorzitter van de het Pro- duktschap voor Vis en Visprodukten, roemde de garnalen van de eigenaar van de TX 30 „Nienke". Zo doet hij de kisten niet te vol zodat de on derste garnalen niet worden geplet. Verder moet de vis goed van tempe ratuur zijn, gezeefd en dient de sorte ring goed te zijn. De jury, bestaande uit vertegenwoor digers van het Produktschap, de vi safslag en iemand van de handel, beoordeelde de aanvoer van zo'n zestig vissers en riep Eilander uit tot winnaar van de kwaliteitsprijs. Vorig jaar ging de eer naar Peter Schagen uit Oudeschild en ook Alphons Boom viel al eens in de prijzen. Soortgelijke prijzen zijn er voor plat- en rondvis. I M. ADVERTENTIE Cyrt:a TtwrL- Jf.Xth tn bef hurt. Aan de overkant wonen en stua maar toch op de hoogte blijvea je eiland? Lezen wat je oude sp duppie presteert en wat ze af uithalen in je geboortedorp? Meeleven met oud-klasgenotea gaan trouwen of een kindje heli gekregen? Weten wat er de koa weekends te beleven valt? Mö ten over branden, ongelukken.! tiek en ander nieuws? Dat kan allemaal met een op de Texelse Courant. Jongens en meisjes die aan de' kant wonen en studeren, l® ook in dtt studiejaar 1993-lW1 speciale korting van 50 procö het abonnementsgeld krijgen Je hoeft alleen maar een schor' klaring te overleggen en vk vóór 1 oktober a.s. te reagc.' Ook degenen die afgelopen» jaar de Texelse Courant ontvingen en hun studenten abonnement willen verlengt' moeten dit vóór 1 oktober id Informatie: abonnementenadministratie Texelse Courant Carina Bakker en Carry de aan de LenR-balie Parkstraat 10, telefoon 12741 Theo Eilander.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2