Verberne's kampioensram kent geen gebreken Ondanks malaise drukke schapenfokdag COURANT Studenten opgepakt wegens stroperij Strandexcursie met IVN Kampioensram Start schooljaar Albrecht College DINSDAG 7 SEPTEMBER 1993 TT7YÏ7T CT7 Gealarmeerd door berichten dat in de vroege ochtend in de duinen bij De Koog stropers actief waren, wist de politie vorige week vijf personen aan te houden. De Texelse afdeling van natuurorgani satie IVN maakt woensdag 15 sep tember een excursie op het strand. Met een kornet (een groot garnalen- net) worden allerlei organismen uit zee gevangen om ze goed te kunnen bekijken. Voor geïnteresseerden is het een mooie gelegenheid om beter ken nis te maken met het ondiepe zeele ven. De excursie begint om 15.00 uur bij de parkeerplaats van EcoMare. Deelname is gratis en voor iedereen. Nadere informatie: tel. 13582. Het bleek te gaan om Utrechtse stu denten diergeneeskunde die met een zware pompbuks jacht hadden ge maakt op fazanten. Na huiszoeking in hun vakantiewoning in De Koog wer den drie van de heren in vrijheid gesteld, omdat bleek dat ze niets met de zaak hadden te maken. Tegen de twee anderen werd echter proces verbaal opgemaakt voor stroperij en illegaal wapenbezit. De buks en de dode fazanten werden in beslag genomen. IJskaschool. De Redmer IJska- school in De Waal wordt op de lijst geplaatst voor ingrijpend onderhoud in 1994, in het kader van het veertig jarig bestaan. Of ook daadwerkelijk onderhoud wordt uitgevoerd, staat nog niet vast. Dat hangt af van de bouwkundige staat en de prognose of het pand nog 20 jaar dienst kan doen zonder tussentijds ingrijpend onderhoud. Een beoordelingsrapport wordt gemaakt. Een tweeënhalf jaar oude ram van Bruno Reitsma uit Den Burg heeft za terdag op een keuring in Sneek van het Fries melkschapenstamboek het kampioenschap behaald. De AB-ram werd een klasse apart genoemd. Twee zonen van het dier zijn twee weken geleden op een centrale keu ring van het Zeeuwse Melkschaap kampioen en reservekampioen gewor den. Ze worden daar gebruikt voor veredeling van het Zeeuwse schaap. Op 13 september opent het Albrecht College haar deuren weer voor de start van een nieuw cursusjaar. Naast verschillende vakken op MAVO-niveau, bestaat dit jaar de mogelijkheid de vakken Nederlands. Engels, Frans en Spaans op HAVO- niveau te volgen. Hiervoor is een vooropleiding op MAVO- of gelijk waardig niveau vereist. De cursus duurt twee jaar en kan met een examen worden afgesloten. De methodes waarmee wordt ge werkt, zijn speciaal geschikt voor vol wassenen. Nieuw dit jaar is ook dat voor een aantal vakken naast inschrij ving voor een heel jaar, ingeschreven kan worden op modules. Dit zijn peri odes van ongeveer tien weken, waa rin een afgerond onderdeel van de leerstof wordt aangeboden. Elke mo dule kan met een toets worden af gesloten. De vakken Nedertlands, geschiedenis en textiele werkvormen (met kunst geschiedenis) bieden als eerste deze mogelijkheid. Voor MAVO Nederlands is de eerste module grammatica, voor HAVO Nederlands spelling. Ge schiedenis start met het onderwerp: „Overzicht van de Duitse geschiede nis, het probleem van de Duitse een heid in Europa." Voor textiele werkvormen staat vrij borduren op het programma en voor kunstge schiedenis bouwkunst van 1800 tot nu. Deze eerste periode loopt van 13 september tot 20 november. Het cur susgeld bedraagt ƒ40,- of ƒ50,-, af hankelijk van het aantal lesuren. Dit is exclusief boek(en) en eventueel an der lesmateriaal. Dit onderwijs in mo dules zal de komende jaren ook voor andere vakken worden ingevoerd. Het volledige lesrooster voor het cur susjaar 1993-1994 ziet er als volgt uit: MAVO 1: Dinsdag 18.30-20» Frans, geschiedenis. Donderi 18.15-20.15 u. Engels, 18.45-2 biologie, 20.30-22.00 u. Neda scheikunde. MAVO 2 (examenjaar): DinsS 18.10-20.25 u. wiskunde, W' u. Engels, 20.30-22.00 u. NM lands. Donderdag: 9.00-11.3»' 'Textiele werkvormen en kun schiedenis. HAVO 1: Maandag: 18.30-20! "Engels. Dinsdag 18.30-20» derlands. Donderdag 14.30-" •Spaans, 18.30-20.00 u. Fra« De lessen met een worde"' ven in dorpshuis d'Ouwe Uta dere lessen in het gebouw „De Hogeberg" aan de Ha"» Om twijfelaars over de drernf" helpen, is het mogeli|k de ee" twee lessen vrijblijvend bij ie' Voor meer informatie: Coos'' telefoon 14259. Ramlammeren Succes voor schapenfokker Piel Verberne Imiddenl Zowel de kampioensram. als de reservekampioen komen uit de stal van de Oosterender. Een ram zonder gebreken met verhoudingsgewijs een goede bouw, zo typeerde de jury van de gisteren gehouden Texelse schapenfokdag de kampioensram van Piet Verberne. Een bevesti ging van de kwaliteit van de Oosterender wiens schapenfokkerij net als die van collega's dit weekend werd overspoeld door be langstellenden uit binnen en buitenland. Een bewijs dat ook in een tijd dat de prijzen van de lammeren tot een dieptepunt zijn gekelderd, het eiland nog steeds als bakermat van het Texelse schapenras wordt beschouwd. In een mild septemberzonnetje na men zowel handelaars als liefhebbers de tijd om de honderden schapen die op de Groeneplaats bijeen waren ge bracht grondig te bestuderen. Onder hen Sjef Beers die een jonge dier aan een kritisch onderzoek onderwierp. „Het blijft moeilijk om ze in zo'n hok je op hun waarde te schatten. Ik be kijk ze liever in het weiland." Wijzend op een schuchter lam: „Kijk zoals de ze er bijstaat verkoopt hij zichzelf he lemaal niet." Volgens Beers verkochten de fokkers hun schapen 's morgens nog niet tegen elk bod, maar hij verwachtte dat een aantal op het „scheiden van de markt" een lagere prijs voor lief zouden nemen. Overproduktie Fokker Jaap Eelman, wiens ram vorig jaar tot kampioen werd uitgeroepen, had na de eerste keuringen goede hoop dit jaar weer goed te scoren. „Mijn rammen zijn er tot dusver goed uitgekomen." De handel omschr eef hij als rustig. „Het is de laatste tijd een stuk minder geworden. Vroeger kocht ik er nog wel eens een paar schapen bij, maar tegenwoordig mag je al blij zijn als je zelf kopers voor de schapen vindt." Volgens Eelman zijn de kooplui alleen bereid voor de hoogste kwaliteit bedragen van bete kenis neer te tellen. Een Belgisch duo even verderop vond de prijzen aan de hoge kant. „Zes tot zevenhonderd gulden is voor ons te veel. De helft zou beter zijn." Toch had Eelman goede hoop dat er betere tijden aanbreken. „Het moet eerst slecht zijn, wil het weer beter worden." De overproduktie die de malaise veroorzaakt is volgen Eelman te danken aan de subsidie die scha penhouders in Europa ontvangen (ooienpremie). „Die had er van mij niet hoeven komen, het verstoort de markt." Optimistisch De Reyne, inspecteur van het scha penstamboek, zag de toekomst voor de Texelse fokkers niet al te somber. „Ik ben niet bang voor Engelse con currentie, omdat ze daar toch rassen van mindere kwaliteit gebruiken. Zo lang we hier maar excellente schapen blijven fokken." Dat ook op Texel andere schapenras sen hun intrede doen, was ook bur gemeester Schipper opgevallen. „Ik zie steeds meer vreemde gezichten in het weiland", sprak hij in zijn ope ningswoord in De Raadskelder. Het aantal vreemde auto's op de erven van de fokkers deed hem deugd. „Dat is een goed teken waaruit de waardering voor het Texelse schaap blijkt. Ik hoop dat dit in de toekomst zo zal blijven, ook al maak ik dat als burgemeester niet meer mee." File Kampioensfokker Piet Verberne be vestigde de publieke belangstell ing afgelopen weekend. „Er stond bij on ze boerderij een hele file." „Ach ja, met de huidige prijzen moet je de fokkerij toch ook als een liefhebberij zien. Want als dat ontbreekt, wordt het met fokken niets." Onder talrijke Belgische bezoekers veel hobbyisten, op zoek naar luxe dieren. Het begrip „luxe" slaat op het kenmerkende uiterlijk van de die ren, waaronder de kop. „Die hoeft niet zwaar te zijn, maar moet wel ty pische raskenmerken hebben zoals een blanke kleur, met een zwarte neus, een brede bek en een plaatsing van het oor. Gewenst zijn verder een brede borst en ruggen, een goed ont wikkeld achterlijf, want daar zit het vlees tenslotte. De poten moeten recht en stevig zijn en de vacht glad." Jury Met deze criterea als uitgangspunt velden de witgejaste juryleden het eindoordeel over de inspanningen van de Texelse fokkers. Temidden van de ze onpartijdige heren Hoornder Ruud Bakker, die in zijn beoordeling de ac centen toch iets anders legt dan veel van zijn collega's. „In de fokkerij legt men teveel de nadruk op uiterlijke kenmerken, waardoor het maar de vraag is of het schaap nog wel nor maal kan functioneren." De kritiek van Bakker en de zijnen bereikte on langs de organiserende vereniging „Het Texels Schapenstamboek in Noord-Holland", die hem daarop uit nodigde in de jury plaats te nemen. Evenwicht Volgens jury-collega Leon Roos wordt IFoto's Gerard TimmermanI er inderdaad minder op dit aspect ge let. „We gaan ervan uit dat de fok kers hiermee zelf rekening houden. Maar bij de waardering letten we er wel op of de verhoudingen van het schaap in evenwicht zijn. „De borstomvang is bepalend voor de lon- ginhoud en levensduur, die toch wel zo'n vijf tot zes jaar moet zijn. En als het schaap wat langer en breder is, is ook het bekken wel breder, zodat bij de geboorte geen problemen ont staan." Roos omschreef de ingezon den schapen merendeels als „zeer sterk", met daartussen toch ook die ren van mindere kwaliteit. „Er ston den nog teveel schapen die eigenlijk niet op een keuring thuis horen." Britten Op de schapenfokdag ook talloze Britten, die zich steeds meer mengen in de fokkerij, omdat hun dieren dui delijk minder van kwaliteit zijn. Ken ners spreken van een lomper type dat wat vetter is. Zo'n vijftig schapen van het eiland vonden onlangs een Engelse koper. Volgens het jurylid houden de Britten niet van een blauwe kop, met roo dachtige oren. Sommige Engelse be drijven hebben een stal die gedeeltelijk uit zuivere Texelaars bestaat en ander deel dat specifiek wordt gekruist voor de lamsvleespro- duktie. Jaap Eelman constateerde ook toene mende animo vanuit Ierland. „Ze zoe ken lange, vlezige types, waarop ook de Texelse fokkerij zich meer gaat richten. De poten moeten stevig zijn, omdat ze in de bergen grazen. Ten aanzien van het gebit zijn ze zeer kri- Dat gaat niet op voor de kopers van één van de tien ramlammeren die de jury na lang wikken en wegen uit 39 schapen selecteerde. Een uiterst se rieus karwei, want bet gaat tenslotte om het toekomstige fokmateriaal, waarbij rond de ring intensief werd meegedacht met de juryleden. Voor gaande jaren kwamen nagenoeg alle geselecteerde lammeren uit de stal van Kees Kikkert uit De Westen, dit maal waren het er „slechts" vijf. Eén was afkomstig van Piet Verberne en één van Dick Kikkert. Drie lammeren zijn van Kees Commandeur uit Den Hoorn, wiens ram de kampioen werd bij de anderhalfjarigen. Dubbel suc ces voor deze nummer vijftig, waar van de nakomelingen door de jury tot het beste stel werd uitgeroepen. Een ooi uit zijn stal wordt donderdag ver kocht op de elite fokveeveiling in Noord-Holland. Onder de hamer gaan dan ook schapen van C. Kikkert, C.M. Veeger, P. Verberne, P.G. Kooi man, H. en K. Tjepkema en van D. Kikkert. Uitslagen Rubriek 1: Rammen geboren t/m 1991: 1A Fokker/eigenaar: J Eelman, Oosterend; 1B Fokker: H. Zwakenberg, Groningen, eigenaar R. Bakker C.A. Commandeur. Den Hoorn. 1C Fokker/eigenaar: L.C. Eelman, Oosterend. ID Fokker/eigenaar. J Mantje, Oudeschild. 1E Fokker J.P.A. Koning, Beemster, eigenaar, fokker fa. C.M. Veeger+Zn, Den Burg. 2A Fokker: L.C. Eelman, Texel, eigenaar; J.C. Roeper, Oosterend. 2B Fokker: J. Eelman, Texel, eigenaar: J.C Roeper, Oosterend. Rubriek 2: Rammen geboren in 1991: 1A kampioen. Fokker/eigenaar. P Verberne, Oosterend. IB res. kampioen. Fokker/eige naar: P Verberne, Oosterend. 1C Fokker/eige naar: Fa. H. K. Tjepkema, De Waal. 1D. Fokker/eigenaar- P. Verberne, Oosterend 2A Fokker Mts. J. Ton, Beets, eigenaar: G. Bak ker, Oosterend. 2B Fokker/eigenaar: J.C. Roe per, Oosterend. 2C Fokker- D. Reijne, Barsingerhorn, eigenaar. G Bakker, Oosterend Rubriek 3: Rammen geboren 1992 (schoft hoogte 66 cm. en meer): 1A Fokker/eigenaar: G Bakker, Oosterend 1B res. kamp., eige naar: Fa H +K. Tjepkema, De Waal E.J. Witte, M.C. Sanders, E. de Haan. 1C Fokker/ei genaar: P. Verberne. Oosterend 1D Fokker/ei genaar- P Verberne, Oosterend. 1E Fokker/eigenaar: P Verberne, Oosterend. 1F Fokker: Fa H +K. Tjepkema, De Waal, eige naar: Fa C.M. Veeger Zn, Den Burg. 1G Fok ker: L.C. Eelman, Texel, eigenaar: A. Brans Pzn., Oosterend. 2A Fokker: H.J.C. Barhorst, Texel, eigenaar A Brans Pzn Oosterend. 2B Fokker/eigenaar H.J.C Barhorst, Texel. 2C Fokker: Fa. J. Worp Zn., Beets, eigenaar: Fa. H. K Tjepkema, De Waal Rubriek 4: Rammen geboren 1992 (schoft hoogte 65-66 cm.): 1A Fokker/eigenaar: P Verberne, Oosterend. 1B Fokker: P Bregman, Bennmgbroek, eigenaar CA Commandeur, Den Hoorn. 1C Fokker/eigenaar: C A. Com mandeur, Den Hoorn. ID Fokker: J.N. Ligt- hart, Warmenhuizen, eigenaar: Fa. H +K Tjep kema, De Waal. 1E Fokker/eigenaar. P. Verber- t-oKKer Kees commandeur met üe anaernaitjarige kampioensram ne, Oosterend. 1F Fokker: G.H.J ten Dam, Bentelo, eigenaar: Fa. H. K Tjepkema, De Waal. 1G Fokker: Fa C.M. Veeger +Zn, Texel, eigenaar: Fa. H. K Tjepkema, De Waal 2A Fokker/eigenaar: J. Eelman, Oosterend 2B Fokker- J.N. Ligthart, Warmenhuizen, eigenaar: J Mantje, Oudeschild. Rubriek 5: Rammen geboren 1992 (schoft hoogte 64-65 cm): 1A Fokker/eigenaar: J. Eel man, Oosterend. 1B Fokker/eigenaar: D. Kik kert, Den Hoorn. 1C Fokker/eigenaar: P Verberne, Oosterend. 1D Fokker/eigenaar: C. Kikkert, Den Burg. 1E Fokker: P. Verberne, Oosterend. eigenaar: fokker Fa A.W. v.d Zijpp, Rottum 2A Fokker- C Kikkert, Den Burg, eigenaar: D. Kikkert, Den Hoorn D. Blaauboer, Schagen. 2B Fokker: P.G. Kooiman Texel, eigenaar. C.H Cupido, Oudeschild. 2C Fokker. P Verberne, Texel, eigenaar. J. Eel man, Oosterend. Rubriek 6: Rammen geboren 1992 (schoft hoogte 63-64 cm.): 1A kamp. Fokker/eige naar. C.A. Commandeur, Den Hoorn. 1B Fok ker/eigenaar: C. Kikkert, Den Burg. 1C Fokker: Fa. J. Blokker Zn., Limmen, eigenaar: Fa. H. K. Tjepkema, De Waal. 1D Fokker/eige naar: C A. Commandeur. Den Hoorn 2A Fok ker: A Brans Pzn Texel, eigenaar: H.J.C Barhorst. Oosterend. 2B Fokker/eigenaar J. Eelman, Oosterend 2C Fokker/eigenaar J Eelman, Oosterend. 2D Fokker: C. Kikkert, Texel, eigenaar: J. Mantje, Oudeschild P.G. Kooiman, Den Burg Rubriek 7: Rammen geboren 1992 (schoft hoogte 62 cm): IA Fokker: J.A.G. Hoedjes, Bergen, eigenaar: C A. Commandeur, Den Hoorn. IB Fokker J. Eelman, Texel, eigenaar: H.J.C. Barhorst, Oosterend. 1C Fokker: Mts. H +K. Tjepkema, Texel, eigenaar: J. Eelman, Oosterend. 1D Fokker/eigenaar: D. Kikkert, Den Hoorn 2A Fokker/eigenaar H J.C. Bar horst, Oosterend 2B Fokker/eigenaar: J. Eel man, Oosterend. 2C Fokker G Bakker, Texel, eigenaar: J. Mantje, Oudeschild Rubriek 8 Tweetallen ramlammeren van 1 va der. 1A inzending van C. Kikkert, Den Burg; 1B inzending van C. Kikkert, Den Burg, 1C in zending van C. A Commandeur, Den Hoorn, 1D inzending van C. A Commandeur, Den Hoorn; 1E inzending van G. Bakker, Ooster end; 1-ste inzending van P. Verberne, Ooster end; 1-ste inzending van Fa C. M. Veeger Zn., Den Burg (2x); 1-ste inzending van Fa H K Tjepkema, De Waal (4x), 1-ste inzending van J. Mantje, Oudeschild (4x); 1-ste inzen ding van P. G. Kooiman, Den Burg (2x); 1-ste inzending van D. Kikkert, Den Hoorn (2x); 1-ste inzending van C. Kikkert. Den Burg (3x); 1-ste inzending van E. B. Hin, Oosterend; 1-ste inzending van J. Eelman, Oosterend; 1-ste inzending van C A. Commandeur, Den Hoorn (4x); 1-ste inzending van G. Bakker, Oosterend (3x) Rubriek 9: Drietallen ramlammeren van 1 va der: 1A inzending van C. Kikkert, Den Burg; 1B inzending van C. Kikkert, Den Burg; 1C in zending van D. Kikkert, Den Hoorn; 1D inzen ding van C. Kikkert, Den Burg; 1E inzending van C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1-ste in zending van G. Bakker, Oosterend; 1-ste in zending van C. A. Commandeur, Den Hoorn (3x), 1-ste inzending van C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1-ste inzending van J. Eelman, Oosterend (2x); 1-ste inzending van L. C Eel man, Oosterend <2x); 1-ste inzending van D. Kikkert, Den Hoorn (4x); 1-ste inzending van P. G. Kooiman, Den Burg (3x); 1-ste inzending van Fa. H. K Tjepkema, De Waal E. de Haan, Aalsmeer; 1-ste inzending van Fa. H. K. Tjepkema, De Waal (3x); 1-ste inzending E.E De tien geselecteerde ramlammeren geven een aardig beeld van wat we in de toekomst kunnen verwachten. van P. Verberne, Oosterend (3x). Rubriek 10: Ooi 2 ramlammeren b geboren t/m 1990): 1A eigenaar C.A mandeur, Den Hoorn; 1B eigenaar 0 mandeur, Den Hoorn; IC eigenaar: Q Den Hoorn; 1D eigenaar: P.G. Kooima\ Burg, 2A eigenaar: D. Kikkert, Den Ft, eigenaar PG. Kooiman, Den Burg; 2C naar: A. Brans Pzn., Oosterend. Rubriek 11 Ooi 2 ramlammeren fa geboren in 1991): 1A eigenaar: C.U Den Burg; 1B eigenaar: P. Verberne Cu end; IC eigenaar- L. C. Eelman, Ooss eigenaar: J. Eelman, Oosterend; 1E En J. Eelman, Oosterend; 2A eigenaar: Fi Veeger Zn., Den Burg; 2B eigena«r kert, Den Hoorn, 3A eigenaar: J Eek Oosterend. Rubriek 12: Ooi ooi- en ramlam (rre geboren t/m 1989): 1A eigenaar: D (j Den Hoorn; 1B eigenaar. L.C. Eelman.' end; 2A eigenaar. J. Eelman, Ooste'ei eigenaar A. Brans Pzn., Oosterend; 2( naar: P.G. Kooiman, Den Burg; 2D ei Eelman, Oosterend. Rubriek 13: Ooi ooi- en ramlamla geboren in 1989 en 1990): 1A eigeru Kooiman, Den Burg; 1B eigenaar: P Oosterend; 1C eigenaar: Fa. H. K, ma, De Waal; 1D eigenaar: P G Koe Den Burg; 1E eigenaar- Fa. C.M Veegt Zn., Den Burg; 2A eigenaar. J Eelnvï\ Oosterend; 2B eigenaar: H.v.d Star, Oosterend. Rubriek 14. Ooi ooi- en ramlam h geboren in 1991): IA eigenaar C. Kil Den Burg; 1B eigenaar: P Verberne;!) end; 1C eigenaar. C. A. Commanden Hoorn; 1D eigenaar: D. Kikkert, Denl) eigenaar J. Eelman, Oosterend; IF e»j P. G. Kooiman, Den Burg; 2A eigena Kooiman, Den Burg; 2B eigenaar: E. Oosterend. Rubriek 15: Ooi 3 lammeren: 1A Fa. H. K. Tjepkema, De Waal, 16 P. Verberne, Oosterend, 1C eigenaar Commandeur, Den Hoorn; ID eigena man, Oosterend Rubriek 16: Ooi 2 ooilammeren: U naar P. G. Kooiman, Den Burg; 18 P. Verberne, Oosterend; 1C eigenaar man. Oosterend; 2A eigenaar: C. A. deur. Den Hoorn; 2B eigenaar: J. Eek Oosterend. Rubriek 17: Eenjarige ooi (welke in lammeren wierp) met 1 of 2 lammt eigenaar: C. A. Commandeur, Denl eigenaar: C. A. Commandeur, Denl eigenaar- C. Kikkert. Den Burg, 1Di H.v.d. Star, Oosterend, 2A eigenaarI Kooiman, Den Burg, 2B eigenaar: D Den Hoorn. Rubriek 18: Eenjarige ooi lam: 1A| D Kikkert, Den Hoorn; 1B eigenaar!) kert, Den Hoorn; 1C eigenaar D. Kik) Hoorn, 1D eigenaar- Fa. H. K. Tje^ De Waal; 2A eigenaar: Fa. C.M Vee? Den Burg; 2B eigenaar: Fa. CM Vee) Zn., Den Burg; 3A eigenaar: Fa. CM.' Zn., Den Burg. Rubriek 19: 4 ooilammeren van 1 w) kamp.groep '/i -jarige ooien) mzertl C. Kikkert, Den Burg, 1B inzending kert. Den Burg; 1C inzending van D. Den Hoorn, 1D inzending van C. KiH Burg; 1E inzending van P. G. KooimJ! Burg; 1F inzending van H. vd. Star end; 1G inzending van H. v.d. Star, 2A inzending van J. Mantje, Oudestf Rubriek 20: 4 ooilammeren van 1 v* inzending van P. Verberne, Oostererc zending van C.A. Commandeur, Deni 1C inzending van P Verberne, Oosten- inzending van C. A. Commandeur, 0) 1E inzending van C. A. Commandeur, Hoorn; 1F inzending van C A. Conw Den Hoorn; 1G inzending van J Eeto Oosterend; 1H inzending van Fa C* Zn., Den Burg. Rubriek 21: 4 eenjarige ooien van 1 reserve kampioen inzending vam man. Den Burg; 1B inzending vanJ' Oudeschild; IC inzending van J. Eet Oosterend; 2A inzending van L. C. 6 Oosterend; 2B inzending van L. C.£r Oosterend; 2C inzending van D. KW Hoorn; 2D inzending van P. G. Ko<^ Burg. Rubriek 22: 4 eenjarige ooien van kampioen inzending van P. Verben Oosterend; 1B inzending van Fa. H.' Tjepkema, de Waal; 1C inzending Commandeur, Den Hoorn; 1D inzend Verberne, Oosterend; IE inzendingv berne. Oosterend, 1F inzending van' K. Tjepkema, De Waal; 1G inzendt Bakker, Oosterend. Rubriek 23: 4 oudere fokooien. IA pioen inzending van P. Verberne te IB reservekampioen inzending kert te Den Burg, 1C inzending va* te Oosterend, 1D inzending vanLC te Oosterend; 1E inzending van LC te Oosterend. Sr tisch, daar mag wat hen betreft wer kelijk niets aan mankeren." Vers bloed Voor het kruisingsideaal brengt Eel man regelmatig „vers bloed" in zijn stal. Of een combinatie succesvol zal zijn, is volgens de fokker een kwestie van gevoel en ervaring. Het resultaat is niet altijd voorspelbaar, want van de goede eigenschappen van een ram is bij de nakomelingen soms weinig terug te vinden. Kooplui die niettemin vertrouwen op de goede naam van de fokker, besluiten soms een week na de geboorte een lam aan te kopen. Het risico dat de ver wachting niet uitkomt wordt dan voor lief genomen.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 6