lalve voorbereiding reekt Texel 1 op Sport ZDH- en Boys-„jeugd" verbroederen in reünie lOIÏ Texels iise start voor eigen publiek (0-6) TEXELSECOURANT gramma zaalvoetbal tbaluitslagen Ledenvergadering SV Oosterend Voetbalprogramma Zwaluwen maken zouteloze start Dames Texelse Boys beginnen met zege Menno Loning wint surfwedstrijd Eén vis gevangen tijdens wedstrijd V.d. Meer en Stevens volbrengen triathlon Feestdag MAB Verrassingsrit DINSDAG 7 SEPTEMBER 1993 v Bart Heerschap heeft hier voor de zesde keer hot nakijken. IFoto Frans Hopman) bijna geslaagde promotie vo- izoen, staat SV Texel weer met benen op de grond. WGW uit Helder, nieuw in de derde klas- JVB, gaf de Texelse voetballers ondubbelzinnig klop: 0-6 op veld. Het verschil zat vooral in jorbereiding: door vakantie en inwerk was de SVT-selectie en week compleet, terwijl de uitten een uitgebreide, zeer suc- olle oefencampagne achter de adden. iuiswedstrijd leek de eerste helft peen openbare training. Zittend n bal naast de dug-out suwde trainer Willem Roomeijer troef draaiende elftal voortdu- aanwijzingen toe. „Bal over tien over de grond!", „Henk, in de te aanbieden", ,Wim, niet naar als we niet in balbezit zijn" nog zijn meest vriendelijke legingen. Na afloop wilde Roo- zijn team echter niet teveel af- „De bekers worden pas aan ?sh verdeeld. Wel zal het een jk jaar worden, omdat men ons de favorieten rekent. WGW fooraf blij met een puntje.... Ze Jen goed, maar wij boden te (weerstand." Vraagtekens collega Robin Schotanus had van Texel verwacht. „Vooral na *kende ik op een offensief. »ind ik niet dat wij hier hebben nnen dankzij de zwakte van WGW heeft gewoon prima ge- sld." Hoewel hij Roomeijer niet aanvallen, plaatste Schotanus iekens bij de opstelling van beste speler Simon Brand. „De man hoort op het middenveld, de achterhoede." ad Schotanus ex-profvoetballer sdag 8 september: u. Texel 1-Texel 2 u. Mantje 2-De Krim 2 Casino 4-De Koog 5 u. Casino 3-Casino 4 u. Jelleboog 4-Nioz !nst: Rab 'dag 9 september: u. Texel 4-Jelleboog 3 u Timmers Bakk.-Casino 5 u. De Koog 2-De Koog 6 u. Gempo-Klif 4 nst: Oosterend 10 september: J- Oosterend 4-Casino 4 U- Klif 3-Mantje 3 u. De Koog 4-De Krim 3 U- Oosterend 5-De Krim 4 u. De Krim-ZDH u te Berry 2-Rab 2 U- De Koog 3-Oosterend 6 ist: Klif '9 4 september: en: Ws B/C-Oosterend BC 2-7 •1-Vios IW) C1 7-1 "-Helder B2 uitgesteld 3-Texel 02 uitgesteld ■®-Con Zelo C/D 3-6 D2-Texel D1 3-0 5 september: '/GW »^Texel 2 '-Oudesluis 2 cht-Oosterend irwaard 4-Oosterend 2 Koog Ws 2-De Koog 2 esdo krp-Tex. Boys -Ts-Kolping Boys "«AI-ZAP A2 HsBI-BKC bi w AB-Petten AB 0-6 7-5 8-1 3-1 2-9 4-1 4-2 0-4 2-1 2-1 4-3 10-1 11-1 Harry „Hongkong" Oort centraal op het middenveld geposteerd. Uitblinker in de WGW-gelederen was echter Er- win Asselman. De zoon van voorma lig SVT-trainer Gerrit Asselman bekroonde zijn sterke optreden met twee doelpunten, waaronder een pr achtig afstandsschot dat onhoudbaar voor keeper Bart Heerschap in de kruising verdween. Kunst- en vliegwerk Wellicht had WGW een lastig mid dagje beleefd, als Texel in de eerste helft beter met de kansen had om gesprongen. Spits Erwin Koning knal de al in de tweede minuut op het WGW-doel, maar keeper Dodeman hield de bal er met veel kunst- en vliegwerk uit. Later misten de voor- waartsen Ralf Koning en Paul van Exel koelbloedigheid, toen ze alleen op de keeper afstormden. Met ver zorgd combinatiespel besliste WGW vervolgens de wedstrijd. Cen trumspits Sauro Lazzeri (35e minuut) en middenvelder Fred Schuttenhelm (kort voor rust) zorgden voor een ruststand van 0-2. Vier minuten na de thee voltrok Erwin Asselman na een vloeiende WGW-aanval het defi nitieve vonnis: 0-3. Halverwege de tweede helft kon Erwin Koning zijn ergernis niet verkroppen en trapte een WGW-speler na. Terecht kreeg hij de rode kaart, zodat SVT het overi gens sportieve duel met tien spelers moest voltooien. WGW profiteerde en verdubbelde de score in het laatste kwartier. Voetbalvereniging Oosterend houdt reeds aan het begin van het nieuwe voetbalseizoen de jaarlijkse algemene ledenvergadering. De vergadering vindt plaats op vrijdag 17 september in de kantine van de club en begint om 20.30 uur. De agenda telt 15 punten, waaronder de gebruikelijke als het verslag van de secretaris en de penningmeester. Ook vinden bestuursverkiezingen plaats (aftre dend en herkiesbaar Sieme Keijzer en Rob Haak). Jeugdvoetbal, zaalvoetbal en een voorstel tot contributieverho ging maken tevens deel uit van de agenda. Het bestuur hoopt veel leden en ouders van jeugdleden te mogen begroeten. Zaterdag 11 september: Schagen-De Koog (Z) 14.30 u. Junioren: Hollandia T B1-Tex. Boys B1 14.30 u. JVC B2-Texel B1 14.30 u. Oosterend B/C-Koedijk B/C 14.45 u. WGW C3-Tex. Boys Cl 13.15 u. SVAP C/D-Texel C/D 12.00 u. Texel 01-Helder D1 11.30u. De Koog C1-HCSC C2 14.45 u. Meisjes: Tex. Boys-Kolping Boys 14.45 u. Zondag 12 september: Zeevogels-Texel 14.00 u. Watervogels-ZDH 14.00 u. Oosterend-Petten 14.00 u. Tex. Boys-DESS 14.00 u. De Koog-ALC 14.00 u. Tex. Boys 2-ZAP 6 12.00 u. Texel 2-Berdos 2 14.00 u. Oosterend 2-WGW 6 12.00 u. SRC 7-Tex. Boys 3 14.30 u. Junioren: Zwaagdijk A/B-OosterendA/B 14.00 u. Sint Boys A1-Tex. Boys A1 14.00 u. Dames: Flamingo's 2-Tex. Boys Recreatievoetbal: De Koog-Texel Tex. Boys-Oosterend SVC-ZDH 12.00 u. 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. ,,Een waardeloze wedstrijd, maar nu staan we tenminste weer met beide benen op de grond", zo typeert ZDH-coach Gerrie Plaatsman de competitiestart tegen Vesdo. Het uur van de waarheid voor zijn nieuwe club mondde uit in een 0-4 neder laag. De zwaluwen wisten de ogen van talloze Texelaars op zich gericht die benieuwd waren naar het team dat grondig in de steigers was gezet. In het kielzog van Plaatsman versterk ten Koos Tjepkema en Roger Korten- hoeve achterin de gelederen. Een goede rentree was er voor Jacco van Leeuwen in de rol van voorstopper tegen de boomlange Vesdo-spits. Als linkshalf had Dennis Trouwerbach duidelijk moeite zijn draai te vinden in de nieuwe selektie. Het initiatief lag in de openingsfase toch aan de zijde van ZDH, dat de bezoekers het vuur aan de schenen legde. Kansjes die er waren brachten de attente doelman echter niet in problemen. Anders verging het ZDH- keeper Dick Heerschap die slechts sporadisch uit de doelmond kwam. Toen vooral het middenveld van de Het damesteam van Texelse Boys heeft een goede start gemaakt in de tweede klasse. Thuis werd tegen stander Kolping Boys 2 met 2-1 aan de zegekar gebonden. Na het wegvallen van vijf speelsters kon coach Norbert Kager slechts moeizaam een team op de been brengen. Na het zware jaar in de hoofdklasse, heeft het Boysteam vrij willig een stapje terug gedaan naar de tweede klasse. De krappe selectie bestaat nu uit precies elf voet balsters. Nieuw zijn Yvonne Twijnstra (doelvrouw), Rinske Francimon en Anneke Kiljan. In de eerste competi tiewedstrijd was de ploeg versterkt met drie talentvolle junioren. Vooral van Michelle Kuiper ging veel dreiging uit. Met een mooi afstandsschot zette Monique Smit de Boys na twintig mi nuten op 1-0. Kort na rust verhoogde zij de stand naar 2-0. Door een mis verstand in de Texelse verdediging kwam Kolping Boys terug tot 2-1 en werd het nog spannend. Yvonne Twijnstra voorkwam met enkele goe de reddingen een gelijkspel. Coach Kager kon tevreden zijn met de twee winstpunten, maar hoopt nog op ver sterking van de gelederen. blauwwitten de aansluiting miste, kreeg Vesdo het aanvalsritme te pak ken. Na enkele malen ontsnapt te zijn aan een tegengoal, werd een haperende buitenspelval de Hoornders fataal. Vesdo benutte de vrije ruimte en drukte ZDH na een half uur op de feiten. De man-tegen-man taktiek waartoe coach Plaatsman opdracht gaf, gaf met het gewenste resultaat. ZDH hield het aanvallende spel maar kort vol en werd niet echt gevaarlijk. Ves do putte voordeel uit het riskante spel van ZDH. In de tiende minuut zette de spits zijn ploeg met het hoofd op 0-2. Ook invaller Richard Maas kon niet verhinderen dat Vesdo na een doorbraak de doelman pas seerde en de derde tegengoal op het scorebord bracht. Op de rand van buitenspel benutten de Noordhollan ders in de slotfase de vrije ruimte en stuurde de zwaluwen met gebogen hoofd kleedkamer in. Met prachtig, maar voor het windsur fen minder geschikt weer, gingen zondag tien surfers van start voor de laatste wedstrijd van dit seizoen. Menno Loning wist de twee manches durende wedstrijd op zijn naam te zetten. De planning was dat om 10.00 uur zou worden gestart. Al gauw bleek dat dit voor Tropicalgan- gers aan de vroege kant was; de De eerste viswedstrijd na de zo merstop kan niet worden getypeerd als een goed begin. Van de twaalf deelnemers wist alleen Johan Hop man een vis te verschalken. Dat was een bot van 39 centimeter. De sportvisclub houdt donderdag 16 september om 19.30 uur najaarsver gadering in dorpshuis 't Skiltje te Ou- deschild. Zondag 19 september is de twaalfde wedstrijd om het kampioen schap om 08.00 uur bij paal 15. wedstrijdleiding besloot daarom om 11.00 uur te starten. De kilome terslange wedstrijd bestond uit een driehoeksbaan voor het clubgebouw bij Dijkmanshuizen. Deze eerste man che werd gewonnen door André van den Berg, gevolgd door Menno Lon- mmg. De tweede manche wist Men no Loning als eerste te finishen, gevolgd door André van den Berg. Door de afgenomen wind werd besloten de wedstrijd af te blazen. Omdat Menno de laatste manche had gewonnen, werd hij tot winnaar uitgeroepen. In de zeilerij geldt name lijk dat degene die de laatste manche het best heeft gevaren, wint. Uitslagen 1. Menno Loning; 2. André van den Berg; 3. Jeroen de Geus; 4. Peter Wiersema; 5. Joost Albers. Deuce. Deuce moet de plannen voor uitbreiding richten op de plaats naast de oude tennisbaan, aan de overzijde van de Emmalaan. Het col lege van b en w is niet bereid een deel van de parkeerplaats op te offe ren voor een extra tennisbaan. De gemeenteraad mag zich binnenkort over dit standpunt buigen. Na talrijke kwartjeszijn de Texelse sporters Werner van der Meer en Henk Stevens er zaterdag in geslaagd ook een hele triathlon te volbrengen. En niet de minste: de Holland Triathlon in Al mere, die uit gebreid op tv te zien was. Van der Meer (30) finishte precies volgens planning na ongeveer twaalf uur. De dertien jaar oudere Stevens bereikte de verlossende eindstreep vijf kwar tier later. Voor beide triatleten was het ver moedelijk voor het eerst en voor het laatst. Henk Stevens beschouwt de Holland Triathlon als de kroon op ja renlange training. „Éénmaal meedoen aan deze triathlon was mijn doel. Nu wil ik op recreantenbasis verder gaan", aldus de Cocksdorper ve teraan. Ook Werner van der Meer zag het als een eenmalige uitdaging. „Ik weet nu hoe zwaar een hele triathlon is." We gens zijn drukke werk als mede directeur van het succesvolle Helder- se bedrijf Ensaco kan Van der Meer moeilijk tijd vrijmaken om regelmatig te blijven trainen. Man met de hamer Een kuit- en een liesblessure gooiden de voorbereiding van Stevens behoor lijk in de war. De laatste tijd kon Ste vens het onderdeel hardlopen niet oefenen. Vandaar dat hij geen eind tijd in het hoofd had, maar zich richt te op het volbrengen van de loodzware krachtproef. Binnen de li miet van 14 uur zou hij de 4,5 km Marco hou de zijlijn, Leo diep, ja Dirk, nu geven! Prima bal!" Ter wijl Dick Drijver vol overgave zijn jongens coachte, leek het wel of de tijd in Den Hoorn vijftien jaar was teruggezet. Naar de tijd dat Drijver nog „meester" Drijver was, Oep Schilling Harry heette en ZDH (pupillen)kampioen werd op een klomp en een ouwe voet balschoen. De tegenstanders op het veld aan de Witteweg waren zaterdag de voormalige Texelse Boys Cl, het team dat in 1979 juniorenkampioen werd. De Boys verloren (6-4), maar waren beter opgewassen tegen de Zwaluwen dan in '78, toen de ZDH-jeugd het eiland stormenderwijs vero verde. Toen „de papen" in dat jaar in Den Hoorn met 4-0 klop kregen, barstten ze uit in een luidkeels gezongen „We are the champions", opgelucht dat erger was voorkomen. De Hoornders waren zaterdag overigens dubbel aan de beurt, want een eerste reüniewedstrijd werd twee jaar geleden door de Boys georganiseerd en liep uit op een blamerende 8-3 nederlaag. „Een krappe selectie" heette toen het excuus, want bij een 3-3-stand ging kort na rust het licht uit bij de ZDH-elf, waarna de vlot doorwisselende Boys zestien het karwei konden afma ken. De Hoornders hadden het zaterdag organisatorisch mis schien aardig voor elkaar, maar dit keer waren slechts tien „pu pillen" gereed de blauw-witte (voor de gelegenheid rode) kleu ren te verdedigen. Gelukkig voel de Boys-man Kees Smit zich Hoornder genoeg om van shirt te wisselen. De reünie werd een groot succes en na een attractieve wedstrijd, een gezamenlijk maal en een vat bier van ZDH-sponsor Paal 9, restte nog maar één vraag: „Waarom moest het eigenlijk twee jaar duren voor we dit weer eens mochten meemaken Werner van der Meer linksI en Henk Stevens re de Holland Triathlon te volbrengen zwemmen, 180 km fietsen en 42,1 km lopen moeten afleggen. Uiteinde lijk redde hij het met zijn tijd van 13 uur 11 minuten ruimschoots. Mijn sterkste onderdelen zwemmen en fietsen gingen erg goed, wat veel zelfvertrouwen voor het lopen gaf. Dat was wel nodig ook, want voor die marathon had ik liefst 5 uur en 20 minuten nodig. Ik heb hele stuk ken gewandeld en had blaren onder mijn voeten. In de groep waarin ik verzeild raakte, was het een ware overlevingstocht. „Na 19 km lopen kwam ik de 'man met de hamer' tegen. Ik hield het ad vies van Jan Knippenberg, dat ik me met moest forceren, in het achter hoofd. Bij het keerpunt op 28 km heb ik me heerlijk tien minuten laten masseren, dat gaf me weer een kilo meter of negen een opkikker." Het duizendkoppige publiek sleepte Stevens door de laatste kilometers. „Ik kwam alleen het stadion binnen. De speaker had omgeroepen dat Henk Stevens van Texel in aantocht was. Henkie, Henkie, scandeerden de toeschouwers. Nou, dan word je warm van binnen hoor Martelgang Voor Werner van der Meer duurde het tot halverwege het zwemmen voor hij in zijn ritme was„Lastig als je met 1200 mensen tegelijk het wa ter ingaat." Een echte inzinking kreeg hij tijdens het fietsen. De laatste 60 km, die gedeeltelijk op lange rechte polderwegen tegenwind voerden, wa ren een martelgang. „Misschien klinkt het gek, maar tijdens elk on derdeel verlang je ontzettend naar het volgende nummer. Je hoopt tel kens dat het zo snel mogelijk afgelo pen is waar je mee bezig bent. Toen ik met fietsen klaar was, had ik hele- maél geen zin in een marathon lopen. Maar ja, je klapt in je handen en je gaat." Van der Meer bekent dat hij nooit meer dan 140 km aan één stuk ge fietst had. En wat lopen betreft was hij nooit verder gekomen dan een halve marathon. Evenals Stevens trouwens. „Door mijn drukke baan was m'n tijd beperkt. Maar als je fit i leverden een prestatie van formaat door in Alme- IFoto Sep van der Meer) bent en het koppie is in orde, dan red je het." Blijkbaar was Van der Meers „koppie" goed, want de afsluitende 42,1 km lopen verliep naar wens. „De afstand was mij onbekend, dus ik liep gedoseerd. Van verzor- gingspost naar verzorgingspost, stuk ken van 2 km. Bananen en water werkte ik daar wandelend naar bin nen, maar gestopt ben ik nooit." Na 12 uur 4 minuten passeerde hij de eindstreep Stijf Lichamelijke klachten hebben beide Texelaars niet aan hun duurverrich- ting overgehouden. Van der Meer: ,/s Avonds dronk ik alweer een biertje op het Tropical. Met trap lopen ben ik wat stijf, voor de rest gaat het wel." Ook Stevens voelde zich een dag later stijf, maar hij genoot vooral na. „Door de tv-uitzending heb ik veel telefoontjes gehad. Leuk om het op video terug te zien." Op zondag 12 september houdt de MAB-club een feestdag voor alle mo torrijders. Ook met leden zijn welkom. Om 13.30 uur worden alle deelne mers verwacht bij het clubgebouw aan de Hoofdweg. Om 14.00 uur kan de reddingboot worden bezichtigd, waarbij P. Kikkert deskundige uitleg zal verzorgen. Ook is het mogelijk een rondleiding te krijgen in het Wa genmuseum te De Waal. Rond 16.00 uur wordt iedereen terug verwacht bij het clubgebouw, waar wordt gestart met een barbecue Die gaat ook door bij slecht weer, want dan zal een tent worden geplaatst. Aanmelden voor deze feestdag kan tot vrijdagavond. Wie mee wil doen wordt verzocht tussen 17.00 en 19.00 uur te bellen naar 14738. Zondag 12 september houdt menver eniging Tussen Wad en Duin een rit. De start is bij garage Grisnigt aan de Bernhardlaan, waar om 13.45 uur wordt vertrokken. Bij slecht weer worden de deelnemers om 13.00 uur per auto verwacht bij de fam. P. Hin, Spangerweg 32 te De Waal. Opgave voor 10 september bij L. Eelrnan, tel. 12746 of A. Siebeling, 14464. Kosten p.p. 72,50. Wie zekerheid wil hebben of gekozen wordt voor de auto of paard en wa gen kan op de ochtend voor de rit bellen naar L. Eelman, tel. 12746. Deelnemers dienen een pen mee te nemen. Gelegenheidsscheidsrechter Henk de Ruyter had al eerder ervaren dat het goed toeven is bij zowel ZDH als de Texelse Boys De beide jeugd- teams uit het eind van de jaren '70 bewezen dit zaterdag opnieuw. lFo10 Tessa de Graaft) Taxistandplaats. Het college van b en w wil volgend jaar een stand plaats voor taxi's realiseren aan de Nikadel in De Koog. Daarmee wordt afgezien van de plannen om op het Dorpsplein een instapplaats te maken.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 9