Muziek- en Dansschool start met nieuw elan i erk deelnemersveld in I kampioenschap tijdrijden it TEXELSE J ,ge klasseringen voor l se triatleten IIPI Zomeravondcerten: cultuur of amusement COURANT opi sn 13 n e giathlonseizoen is bijna ten maar de Texelse triatleten jeslist nog niet opgebrand. De v; (1p?n weken werden weer enke- id merkelijke prestaties geleverd, la imes Colinda Brouwer, Nata- van der Vis en Mariska Koen- naren zeer succesvol tijdens de triathlon in Oostzaan. Colinda ner eiste bij de recreanten de jprijs voor zich op. terwijl Nata- der Vis en Mariska Koen- •:et ver achter bleven en itievelijk tweede en vierde wer- Oe Texelse dames domineerden edstrijd op alle onderdelen en ,ten binnen vijf minuten van 15 selse dames Erna Kuip, José ian en Judith Witte namen deel trio-triathlon waarbij elke da ta onderdeel voor haar rekening een sterk deelnemersveld zi| beslag te leggen op een itende zevende plaats. Een later lieten Norbert Eelman, Banda en Rien Brouwer in het Hollandse Binnenmaas van zich Norbert Eelman nam hier een 1/8 triathlon en finishte tijd van 1 uur en 1 minuut als De beide kemphanen Guido en Rien Brouwer kwamen aan op de kwart-triathlon en zich bij de besten te klasse- jen Brouwer was ditmaal snel- zijn rivaal en kwam in een ettelijke tijd van 2.01.00 uur als over de finish, sstatie van Guido Banda was er inder om, want hij kwam bin dende in de goede tijd van 11 uur. leg had een zestal leden van de onafdeling Texel zich aangemeld kwarttriathlon in Anna Pau- Bettina Loscher debuteerde wist binnen de drie uur te fi- (2 58 uur). Natascha van der .34 uur) en Mariska Koenders uur) wisten weer voorin te ein- werden respectievelijk vijfde '■jj ste Voor Rien Brouwer verliep wartje'minder succesvol. Bij iderdeel hardlopen kreeg hij zijn bovenbeen. Na een tje van een kwartier wist hij, aar op halve kracht, toch te fi- in een tijd van 2.30 uur. Gui- :da heeft evenals Rien Brouwer, dat hij tot de sub-top van tonale atleten behoort en als negende binnen in een tijd 13 uur. Ook Ed Zegers kan te- in op een geslaagde kwarttri en kwam na 2.37 uur over de Bovengenoemde prestaties Texelse triathleten zijn duide- gevolg van ewen gerichte en HjJ poseerde trainingsaanpak. De medewerkenden aan het bijzondere zomeravondconcert in Oosterend v.l.n.r. Frans Pasde- loup. Nancy Koot. Peter Zwart en Ingrid Hogenhoudt. 12 jrnj-l Het laatste concert van de zomer avondserie was in deze krant nogal uitvoerig aangekondigd. Men zou in de N.H. kerk van Oosterend volgens een zeer oude traditie wereldlijke muziek kunnen horen ter verstrooing van het rondwandelende en keuve lende publiek". Wie echter zo onnozel was te veron derstellen dat de tijd van Nederlands grootste componist, Sweelinck, even zou terugkeren, kwam zeer bedrogen uit... Het programma bevatte allerlei be werkingen van bekende composities, die werden uitgevoerd door Frans Pasdeloupe en Nancy Koot op trom pet, de pianiste Ingrid Hogenhout en de orangist Peter Zwart. Omdat de gebruikte muziekstukken in hun originele versie zo vast in het oor zijn gemetseld, konden de bewer kingen eigenlijk nauwelijks iets nieuws toevoegen aan het reeds be- Ook voor de Muziek- en Dansschool is het nieuwe schooljaar begonnen. Dit seizoen zullen méér korte cursus sen worden georganiseerd. De eer ste, een bugel-workshop, is op zaterdag 16 oktober, verzorgd door Betty Bakker en Jenny Medema. Deelname kost f 25,-. ter it o nbe rechte wegen en wind die al- :ht van voren lijkt te komen, unnen de ongeveer honderd |yy nners verwachten die morgen Texels parcours strijden om in Noordhollands kampioen- ïri Btijdrijden. Onder hen dingen o ielaars mee, die voor een deel J| ïtenigd in acht bedrijfsploegen. «fn edrijvenkampioenschap wordt teen succes", meent Dirk ran de organiserende Wielerve- Texel. De wedstrijd was oor- :li|k puur Texels, maar toen J* ne open werd voor iedereen de Texelaars een beetje „ver- aldus Vinke. Daarom zette snisatie drie jaar geleden het ?nkampioenschap op, waarin W® riduele prestaties van drie ren- een team bij elkaar worden W. Deelnemers moeten ook lelijk bij een bedrijf op de staan. „Anders worden goe- ^rs zo van straat geplukt en sen oneerlijke strijd", stelt streng. De inschrijvingen voor njvencompetitie liepen de eer- moeilijk, maar de organisa- ftdit proberen te ondervangen 'n het voorjaar een fax naar schillende bedrijven gestuurd, dit jaar acht Texelse teams _.'en", aldus een enthousiaste 994 xed Titelverdediger Molenbos kri t in dit kam- Tap concurrentie van Hotel chrand, Bo wbedrijf Visser, fanhove bv, Rab Bouwmate- fosma Woninginrichting en de fliers van de PTT. 'ndividuele strijd doet de kam- '3|t vorig jaar, Ruud Lockx, ook ..Hij zal het moeilijk krij- 'trwacht Vinke, „vooral gezien Jiame van Jos van Dorp." De- *®t, die deze zomer nog •werd bij de Texelse kwarttri- 's van oorsprong wielrenner. °°k met Jan van der Vaart uit rdmoet rekening worden ge- ^Hij is dit jaar laat begonnen, '^'door nnk laat in tnnvnrm Mee? en, rig jaar achtste) en Jordy Vinke (in '92 tiende): „Jordy is nog maar 19 en het afgelopen jaar flink gegroeid. Die moet zich in de top kunnen handhaven." Een spannend treffen wordt ook bij de twaalf dames verwacht. Titelver dedigster is Saskia van der Maat, die met deze wedstrijd haar recreanten loopbaan beëindigt en volgend jaar met een KNWU-licentie gaat rijden. „Het zou voor haar natuurlijk mooi zijn afscheid te nemen met een pro vinciale titel, maar Luciënne Groenen dijk en Ingrid van Lubek (beiden triatleten) zullen zeker voor het nodi ge vuurwerk zorgen." De Texelaar Denhard van der Slikke is zaterdag om 13.00 uur bij de jacht haven van Oudeschild de eerste star ter, waarna iedere minuut een concurrent hem volgt. De 40- kilome ter lange route loopt vervolgens via de Waddendijk, de Oorsprongweg, de Hoofdweg, langs De Cocksdorp rich ting Paal 33, waar het keerpunt is. Wegens de gelijktijdig gevaren sur- fronde wordt de Vlielandboulevard dit jaar gemeden. Op de terugweg wordt via de Hoofdweg, de Slufterweg en de Schorrenweg teruggekeerd naar de Waddendijk. Titelverdediger Ruud Lockx gaat om 15.03 uur als laatste van start. Hij wordt een klein uur la ter weer terug verwacht in Oude schild. De leerlingen verzorgden de afgelo pen jaren een grote einduitvoering met muziek en dans. Ditmaal zullen beide disciplines zich afzonderlijk pre senteren. De muziekafdeling is van plan een groot slotconcert te geven. In vier voorronden kunnen ensembles laten horen wat zij in hun mars heb ben. Een jury kiest per ronde drie en sembles uit, die zich op het slotconcert mogen verheugen. Ook Texelse scholen kunnen muziekgroep- jes afvaardigen. Het idee moet nog verder worden uitgewerkt, maar zal snel verder vorm krijgen. Koor en jazzballet Voor iedereen bestaat de mogelijk heid om in één van de ensembles of het kinderkoor mee te spelen/zingen. Voor niet-muziekschoolleerlingen zijn de kosten f 75,- per jaar. Voor het eerst zal dit jaar een cursus jazzballet van start gaan. Begonnen wordt met twee groepen. Er is nog plaats voor belangstellenden. Volwassenen kunnen ook de cursus algemene muzikale vorming volgen, kosten f250,-. Instrumenten huren Als extra service kunnen de leerlin gen dit jaar hun instrumenten aan schaffen via een „huur-koopsysteem". Vooral voor de genen die een instrument willen ko pen, maar de uitgave over een langere periode willen spreiden, is dit systeem interessant. De muziek school treedt dan op als voorfinan cier. Tevens kan men de instrumenten ineens via de muziekschool aan schaffen. Voor opgave voor een van de cursus sen, of informatie over één van de activiteiten, kan men terecht bij de administratie van de Muziek- en Dansschool Texel, Schilderend 39, Den Burg, of bij d'Ouwe Ulo. Ook kan dagelijks worden gebeld tussen 14.30 en 17.00 uur, tel. 13493. a'door ook laat in topvorm öi." 'Texelaars voorspelt Vinke Prestaties van Theo Boom (vo- Nieuwe trainingspakken voor het vlaggeschip van ZDH. Vlnr. staand: elftalbegeleider Ruud Bak ker, Ronald Biesboer. Ton Arnout, Richard Maas, Dick Heerschap. Koos Tjepkema. Denhard van der Slikke. Joop Rommets en trainer Gerrie Plaatsman. Gehurkt: Jacco van Leeuwen. Roger Kortenhoeve Roald van der Slikke. Bram Brouwer, Robbert Schutte, Dennis Trouwerbach, Dirk Bouthoorn en grensrechter Bouk Vredevoort. (Foto Gerord Timmormoni ziening, waardoor de orgelklank gaat zweven. Het euvel van dit apparaat is bijgeluid, dat klinkt alsof er een mo torbootje voorbij vaart. Aanvankelijk is dit komisch, maar het gaat al snel irriteren. Peter Zwart is een nakome ling van de beroemde Jan Zwart, die in de vooroorlogse jaren een belan grijke rol heeft gespeeld bij de popu- lairisering van orgel en orgelspel. Of grootvader de opvatting van or gelspelen door zijn kleinzoon zou hebben goedgekeurd is te betwijf elen... Ook het kinderachtige en doorzichti ge verhaaltje bij „het meisje aan de oever van een snelle vliet" in de stijl van Handel, Chopin, Beethoven en VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1993 Strauss was niet bepaald een suc ces. Wel moet gezegd worden dat Zwart het orgel technisch vaardig en virtuoos bespeelde. Natuurtalent Ook de beide trompettisten deden vrolijk mee aan het feest der herken ning, waarbij het jammer was dat de stemming tussen de beide instrumen ten niet geheel optimaal was. Interes sant was de toelichting die Frans Pasdeloupe gaf. Hij liet de natuurto nen van de trompet horen, die door middel van de ventielen tot een volle dige toonreeks kunnen worden aan gevuld. De pianiste Ingrid Hogenhout speelde rap en makkelijk op de wat kaal klinkende piano en zij was, sa men met de organist, verantwoorde lijk voor de verschillende arrange menten. En zo kwam na een teleurstellende toegift van het „inslapende prinsje een eind aan de serie zomeravond concerten in de verschillende kerken van Texel. Mede door het slechte weer is de publieke belangstelling zeer groot geweest. Ook het feit, dat de toegang steeds vrij was, heeft be langrijk bijgedragen aan het welsla gen van deze evenementen. Wat de programmering betreft zou men hier en daar nog wat zorgvuldiger moeten zijn. Hierbij speelt de keus tussen amusement en cultuur een grote rol. staande. Het enige werk dat nog enigszins aanvaardbaar was, was de „Dans van de tijd" van Ponchielli. Na enige tijd sloeg de verveling toe en werd de aandacht van de luister aars door de gewenning aan steeds dezelfde combinaties en klankbeelden danig afgeleid. Menigeen begon zich af te vragen wat de zin is van dit soort concerten, waarbij alle grenzen van smaak en stijl worden doorbro ken. In zijn dankwoord aan de uitvoe renden sprak een prominent lid van de voorbereidingscommissie over „muziek met een knipoog". Hiermee plaatste hij dit gebeuren in het kader van bruiloften, partijen, hossen en carnaval... Dominant Het orgel van de kerk in Oosterend bevat een aantal zeer fraaie en waar devolle registers en is waard om nog eens uitvoerig in één van de concer ten te worden bespeeld. Het instru ment vervulde deze avond een zeer dominante rol. Er werd vrijwel voort durend gebruik gemaakt van de tre mulant. Dit is een mechanische voor- Herinner mij maar niet in sombere dagen herinner mij in stralende zon toen ik alles nog kon. Op 9 september 1993 overleed, 79 jaar oud, na een kort ziekbed, omringd door haar kinde ren en kleinkinderen, onze unieke moeder, voor velen „tante Anna" Annechiene Wilhelmine lektje Gulmans-Runsink Heerhugowaard: Tjip en Greet Groesbeek: Dineke en Kees Kruiningen: Bert en Riet Amsterdam: John Klein- en achterkleinkinderen. 7908 GJ Hoogeveen Het Anker 86 Onze moeder is opgebaard in de aula van het „Uitvaartcentrum Hoogeveen", Alteveerstraat 136 te Hoogeveen. Bezoek dagelijks van 19.00 tot 20.00 uur. De crematie zal plaatsvinden op maandag 13 september om 14.00 uur in het Crematorium, Zomerdijk 10a te Meppel. Na de crematie is er gelegenheid tot condoleren. IN PLAATS VAN KAARTEN Met droefheid geven wij u kennis, dat na een kortstondige ziekte, van ons is heengegaan onze lieve vader, schoonvader, opa en vriend Pieter Keijser op de leeftijd van 70 jaar. Den Burg: Riet Roelofs Hoofddorp: Hanneke Keijser, Igor en Youri Peest: Joop en Christel Steijvers Warmenhuizen: Nicolien Keijser Oudeschild: Gerbrand en Henny Gaaff, Sil Den Burg: Hans en Gerrie Vlaming, Nina Texel, 8 september 1993 Boodtlaan 4, 1796 BE De Koog. Een korte overdenking zal worden gehouden op maandag 13 september om 14.00 uur in het uitvaartcentrum „Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg, waarna de begrafenis op de algemene begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het uitvaartcentrum. Liever geen bezoek Geen bloemen Verdrietig, maar bemoedigd door zijn moed, hebben wij afscheid moeten nemen van onze vriend en medewerker Pieter Keijser Beheerder Motel Texel Meneer Keijser was een uitzonderlijk fijn en integer mens: Het is een voorrecht hem ge kend te hebben. De bewuste manier waarop hij in het leven stond bepaalde ook de wijze waarop hij zijn taak als beheerder uitvoerde: Met oog voor alle belangen en ieders mense lijke gevoelens, zonder een spoor van eigen belang of persoonlijke overgevoeligheid. Waren meer mensen zoals hij, dan was deze wereld een betere plaats. Door zijn aanwezig heid is deze wereld een betere plaats gewor den. Wij zullen hem intens missen. Een woord van bijzondere dank gaat uit naar zijn vriendin Riet, welke zijn laatste maanden zo menselijk hebben gemaakt. Ons hart gaat uit naar zijn lieve vriendin Riet en naar beider kinderen en kleinkinderen. Namens Roperod Amsterdam b.v. Mr. H. J. den Uyl, directeur Ik vertrouw op uw goedentierenheid, over uw verlossing juicht mijn hart. Gerust en blijmoedig is van ons heengegaan onze schoonzoon, broer en zwager Arie Vlaming Den Hoorn: moeder Troost Den Hoorn: Maartje en Toon Den Helder: Biem en Welmoet Den Burg: Henk en Trijntje Staphorst: Harry en Grietje Amsterdam: Nico Lied 426-3 In het duister van de tijden ben ik nooit alleen geweest, want God gaf mij ten geleide op mijn wegen woord en Geest. In dit geloof heengegaan: Arie Vlaming koster der Nederlands Hervormde kerk Hervormde Gemeente Den Hoorn Heden ontvingen wij het bericht van het overlijden van onze oud-collega van het waterschap Texel Arie Vlaming Wij zullen hem met veel waardering blijven gedenken. Wij wensen Annie en verdere familie veel sterkte toe. Personeelsleden waterschap Texel. Texel, 9 september 1993. Na een kortstondige ziekte is toch nog onver wacht van ons heengegaan mijn lieve man en onze vader Cornelis Hermanus Steigstra in de leeftijd van 73 jaar. D. Steigstra-Daalder Herman Jannie 6 september 1993 Burg. Houwingsingel 73, 1781 XE Den Helder. De crematie heeft vrijdag 10 september om 13.00 uur plaatsgevonden in het crematorium te Schagen. Hierbij willen wij u bedanken na het overlijden van onze vader en opa WILLEM STAM Uw aanwezigheid, bloemen, brieven, kaarten en telefoontjes waren een grote steun voor ons. Onze hartelijke dank daarvoor. Ellie en Bart Cor en Linda Roelie en Johan Helga en Margot Alle mensen die van ons 40-jarig huwelijk een feest hebben gemaakt, hartelijk dank. We houden er een prachtige herinnering aan over. Wim en Jo van 't Noordende en kinderen 4 september 1993 De Cocksdorp, Molenlaan 16. Mijn hartelijke dank voor alle belangstelling, kaar ten en bloemen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Albertha Kikkert- de Puijsselaar Op 17 september om 15.00 uur gaan Peter van der Struis en Mirjam Witte hun trouwboekje ophalen in het gemeentehuis te Den Burg op Texel. Gelegenheid tot gelukwensen is er van 19.00-20.00 uur in „Loodsmansduin", Rommelpot 29, 1797 RN Den Hoorn. Ons adres: Duykerdam 23, 1791 TA Den Burg - Texel.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 3