Film „Ik word niet goed van verkeersadviescommissie VOOR HET W Texels Wat ik zeggen wou.. Agenda oud Pap Een jaar lang voor half geld de Texelse Coura Studenten abonnement TEXELSE Hilariteit over zebra Beatrixlaan Beginnerscursus zonnekindpoppen Lezing Jan Wolkers in de bibliotheek van 18 en 19 september 1993 Kerkdiensten zondag 19 september LAST ACTION HERO Zomeravondconcerten VVV-directeur neemt afscheid COURANT Paddestoelenexcursie „Tien voor Texel" vergadert later Eendenclub maakt avontuurlijke rit Keuring en verkoping dieren bij Kotex Kruiswoordraadsel TEXELSE'^COUM De Texelse Courant N de band in stand! VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1993 „Ik word niet goed van de verkeers adviescommissie", wondt Peter Bak ker (GroenLinks) zich dinsdagavond op. Hij stelde voor gelijktijdig met de aanleg van een voetpad vanaf het seniorencomplex langs de Gast huisstraat (kosten ƒ20.000,-) gelijk tijdig een verhoogde zebra over de Beatrixlaan te maken. Wethouder Barendregt (ruimtelijke ordening) wil de het plan echter aan de verkeer sadviescommissie voorleggen, wat tot vertraging leidt. Volgens Bakker wordt de commissie ten onrechte advies gevraagd over voorstellen vanuit over verkeersveilig heid. „Ik doe hier ter plekkke het voorstel voor de zebra." Bakker wilde om dit te bekostigen hiervoor ƒ8.000,- extra reserveren uit de post onvoorziene- en niet vastgelegde middelen. „Ik reken op steun van Texels Belang, want die fractie pleitte eerder al eens voor een oversteek plaats bij St. Jan. Ook Gelein Jansen (CDA) toonde zich solidair met Bakker. Barendregt bleef aarzelen: „Ik zal de Komende week beginnen er twee cursussen in Atelier „De Witte En gel". Maandagavond 20 september is de eerste avond voor het maken van een knuffelpopje. Dit eerste zonne kind is gekleed in een kleurig pakje, gemaakt van katoenen tricot en ge vuld met schapewol. Door het ge bruik van natuurlijke materialen is het een heerlijk popje om te maken èn om te krijgen. Een popje waar iets aan valt te „beleven". In vijf avonden leert men de basistechnieken grondig aan, zodat men met deze kennis veel mogelijkheden heeft om eindeloos te varieren op het thema zonnekindpop. De cursus kost f65,- incl. materiaal, koffie of thee, excl. vul wol. Donderdagavond 23 september wordt begonnen met de grote Dikbil- kabouter. Deze vrolijke klant heeft dikke billen en een volle band en is 25 cm. hoog. Ook aan deze cursus kan door beginners worden deelgeno men. De kosten zijn f40,- incl. mate riaal, koffie en thee en excl. vulwol. Opgave en inlichtingen: Jeanet van Abs, tel. 13644. laatste zijn die spontane voorstellen de kop indrukt. Maar wat kost zo'n voetgangersvoorziening, is het over zichtelijk, zijn alle aspecten erbij be trokken?" Onze werkwijze is dat we dit soort beslissingen eerst voorleg gen aan de verkeersadviescommis sie." Deze commissie, die bestaat uit ambtenaren en een vertegenwoordi ger van politie, treedt coördinerend op bij kleine en grotere verkeersmaa tregelen. „Maar laten we er niet al te moeilijk over doen", haalde de wethouder bakzeil toen de raadsbrede steun voor Bakker's voorstel tot hem door drong. De zebra komt er dus. Onder het motto „Kwartetten; lezin genserie cultuur wetenschap in de openbare bibliotheek" houdt Jan Wolkers op zondag 26 september om 14.00 uur een lezing over beeldende kunst. Muzikale omlijsting wordt ver zorgd door „The Small Buzz". Kaar ten voor deze lezing ƒ10,- per stuk) zijn verkrijgbaar in de bilblio- theek en bij boekhandel Het Open Boek. In de pauze zijn boeken te koop van Jan Wolkers. De volgende lezingen zijn: Koos van Zomeren op zondagmiddag 10 okto ber in Hippolytushoef; Ivo de Wijs op dinsdagavond 2 november in Den Helder; Jean-Pierre Rawie op zondag middag 12 december in Schagen. Kaarten voor het hele kwartet lezin gen zijn verkrijgbaar voor ƒ35,- even eens in bibliotheek en bij Het Open Boek. Vanzelfsprekend zijn voor de overige lezingen ook losse kaarten te koop ƒ10,- per stuk. Polderweg. Aan de Polderweg is een terreintje dat wordt gebruikt voor opslag door tegenoverliggende bedrij ven. De grond is van de gemeente. Met de dorpscommissie zal worden overlegd of eventueel op deze plaats een parkeerterrein moet worden aan gelegd. Niet op slot. De niet afgesloten ra cefiets van een 22-jarige inwoner van Den Burg is in de nacht van dinsdag op woensdag uit de Kantoorstraat gestolen. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. H. K. Fibba De Waal: 9.30 u. dienst in De Koog. De Koog: 9.30 u. dhr. A. Admiraal uit Schagen. Den Hoorn: 10.50 u. dhr. A. Admiraal uit Schagen. Oosterend: 10.00 u. drs. J. J. N. Wilmink, SOW-dienst in Gereformeerde kerk; uit zending via Radio Texel. Oudeschild: 11.00 u. ds. H. K. Fibbe De Cocksdorp: 11.00 u. dhr. M. D. Kuiper m.m.v. muziekgroep o.l.v. J. Wieten. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. dhr. B. Guiljam. 19.00 u. drs. J. J. N. Wilmink; uitzending via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. drs. J. J. N. Wilmink, SOW-dienst; 19,30 u. dhr B. Guiljam. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 u. dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 u. en 16.30 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 u. ds. L. Knipscheer; uitzending via De Lichtboei, kerkbusje Den Hoorn. BAPTISTENGEMEENTE 10.00 u. ds. J. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19.30 u dameskoor; uit zending via De Lichtboei, zo. 10.45 u. herenkoor Karbouw; neven- dienst; crèche. De Cocksdorp: zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19, Den Burg. Openbare lezing: 10.30 u. „De tegen woordigheid van de Messias en zijn heerschappij". Wachttorenstudie: 11.20 u. „Laat nie mand uw nuttige gewoonten bederven". Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter A. C. P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 12016. Consult uitsluitend na telefonische af spraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur op zaterdag en zon dag om 18.00 uur precies, Witte Kruis- laan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Gezinsverzorging: Spreekuur na het weekend maandag 08.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur Nuttige adressen: 'Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. 'Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. 'Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 12527. Kruisvereniging Texel: voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 02230-27166. Bel voor spreekuur, jeugdgezondheidszorg en ver pleegkundige thuiszorg: 13241. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). 'Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 16270. 'Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. 'Gevonden munitie: Bel de politie, tel 12222. 'Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het Tand heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (particulie re. praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112 Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Rechtshulp: Gratis juridisch spreek uur, maandag van 9.00 tot 10.00 uur in d' Ouwe Ulo te Den Burg. Het is Schwarzenegger weer ge lukt om een gigant van een film af te leveren: vaart, actie, stunts, humor en nog een behoorlijk ver haal ook. Je moet er wel van houden, maar hij weet in ieder geval wat zijn publiek van hem verwacht. „De mensen willen twee dingen van me: dat ik op een heroïsche manier het Kwaad bestrijd en ze willen dat ik ze aan het lachen maak. „Last Acti on Hero" geeft op beide fronten de bezoekers waar voor hun geld." Schwarzenegger speelt in deze film behalve de hoofdpersoon, de Dirty Harry-achtige politieman Jack Slater, maar ook zichzelf. De film begint als een film in een film... Een 11-jarig jochie krijgt van een oude filmoperateur een magisch bioscoopkaartje: „een toegangsbewijs tot een andere wereld". Ineens zit hij niet meer in zijn eentje in een verlaten bio scoopzaal te watertanden van zijn grote held, maar ineens ach ter in de auto waarin Jack Slater een stel schurken van zich pro beert af te schudden. Het ver haal speelt zich vervolgens af tussen de fake-wereld van Slater en de 'echte' wereld van het joch, waarin de held en zijn fan verzeild raken nadat één van de boeven met behulp van zijn ma gische bioscoopkaartje van het doek is gestapt. Last Action Hero is een film met een goede rolbezetting, een we reldberoemd figurantencorps (ga d'r maar voor zitten) en de regis seur is niemand minder dan de maker van onder meer „Die Hard" en „The Hunt for Red Oc tober" John McTiernan. (CvH) Dagelijks om 19.00 uur en 21.15 uur. Zaterdag, zondag en woensdag om 14.30 uur TEENAGE MU TANT NINJA TURTLES 3, een avonturenfilm van de Middel eeuwse schildpadden. Hn»-vrn van lez/rs. Itmlrn vpranl\mnnl» h)hl>nd van do redactie Het zomerwerk van de Texelse kerken organiseert al jaren en met succes concerten voor toerist en Texelaar. Vooral met deze natte zomer was er een flinke publieke belangstelling waar de dominee en de pastor mis schien wel jaloers op waren. Van tijd tot tijd pikken we een concertje mee, zo ook verleden week dinsdag in de NH kerk van Oosterend met z'n prachtige akoestiek. Er werd een ge varieerd programma programma met o.a. werken van Gershwin (Rhaposdy in Blue) Albinoni (Adogio) en de Bo hemian Rhapsody (Mercury). Nu eens geen Brahms of Bach, maar iets lich te kost. Ademloos werd er naar deze prachtige muziek geluisterd, en een staand ovationeel aplaus was dan ook terecht verdiend door het uitvoe rend kwartet. Maar, o maar, wat le zen we in deze krant van verleden week vrijdag over dit muzikaal ge beuren? Ik citeer: „Na enige tijd sloeg de verveling toe en werd de aandacht van de luisteraars door de gewenning aan steeds dezelfde com binaties en klankbeelden danig afge leid..." Ik hoop met dat de organiserenden en uitvoerenden zich iets van dit soort kritiek aan zullen trekken, en volgend jaar weer ge woon doorgaan met dingen die de mensen leuk vinden. En dan nog wat; waarom was deze gewraakte re censie niet ondertekend en vlcht men, (hij of zij) in een wat flauwe anonimiteit. Ik durf in ieder geval wel m'n naam onder dit stukje te plaatsen: Jaap Bakker Oudeschild NASCHRIFT De naam van de recensent per onge luk weggelaten. Zoals bij alle concer ten van deze zomer was ook deze recensie van Frans Visser. - Red. Maandagmiddag a.s. neemt J.W. Dekker afscheid als directeur van de Stichting VVV Texelpromotie. De af scheidsreceptie wordt gehouden in het Havenrestaurant van 't Horntje, aanvang 14.00 uur. Het officiële gedeelte eindigt om 15.45 uur, waarna voor ieder gele genheid bestaat om de scheidende VVV-directeur de hand te schudden. Tevens kan worden kennis gemaakt met zijn opvolger J. van Linge. In verband met het afscheidsfestijn zal het VVV-kantoor in Den Burg maandag vanaf 16.00 uur zijn gesloten. Op zaterdag 25 september wordt van 14.00 tot 17.00 uur in het Texelse bos een paddestoelenexcur sie gehouden. Op deze excursie komt o.a. de invloed van de zure re gen op de paddestoelen uitgebreid aan de orde. De excursie kost ƒ10,- p.p., opgave bij de balie van EcoMare. Maak kennis met het zwavelkopje, de braakrussula en de honingzwam. In het Texelse bos komen honderden soorten voor, waaronder zeer fraaie en veel mensen hebben ze nog nooit bekeken. Bovendien valt aan de hand van de paddestoelen die er zijn, veel te weten te komen over de gezond heid van het bos. Vooral de invloed van de „zure regen" is goed merk baar. EcoMare-veldbioloog Arthur Oosterbaan kan er veel over vertellen. Door het vochtige weer van de laatste tijd zijn er paddestoelen in overvloed. Nadere inforamtie: Arthur Oosterbaan of Nienke Bloksma, Eco Mare telefoon 02220 - 17741. De vergadering die de vereniging „Tien voor Texel" op 28 september zou houden, is uitgesteld tot dins dag 5 oktober, aanvang 20.00 uur in „Bosch en Zee" bij De Koog. De 260 leden en donateurs zijn wel kom. Het bestuur heeft de agenda nog in de maak, maar het staat vast dat de stand van zaken rond de ho- tel„toren" in De Koog en diverse ver keersproblemen onderwerp van bespreking zullen zijn. Een omvangrijke groep eenden zal morgen de aandacht van menig Texelaar trekken. Bezitters van deze populaire auto, het „lelijke eendje" ofwel de 2 CV, houden hier namelijk met hun club een kampeerweekend. Vanzelfsprekend ontbreekt een avon tuurlijke rondrit niet op het pro gramma. Ongeveer zestig leden van de 2 CV 4&6 Club Nederland komen met zo'n dertig eenden naar Texel. Alle soorten en maten van de modellen na 1970 zijn present: Charleston, Club, Speci al, Cabrio, enzovoort. Het weekend is ter viering van het 1-jarig bestaan van de club, die een vervolg is op de Enige Echte Eenden Club, waarvan alleen eigenaren van eenden met bouwjaar vóór 1970 lid kunnen zijn. Inmiddels telt de jonge vereniging al circa 250 leden uit heel Nederland. Leden kunnen er terecht met techni sche vragen en deelnemen aan toer ritten en andere activiteiten. Daarnaast ontvangen zij zesmaal per jaar een informatieblad, de „4&6 wij zer". „Al met al is het een eendig gebeu ren", concludeert de club in een persbericht. Dat geldt ook voor het weekendje-Texel. De club verblijft op het terrein van Vakantiecentrum De Krim. Gastheer Martin Warnaar blijkt zijn hart te hebben verloren aan de Franse „bolide" en zal deelnemen aan de puzzeltocht, die morgen wordt gehouden. „De Texelaars hoe ven niet te vrezen voor een scheur- wedstrijd. We houden gewoon een toertocht met vragen en opdrach ten", vertelt woordvoerster Suzanne Verstraten. Eilanders met een eend kunnen zich bij het gezelschap aan sluiten. De puzzeltocht start morgen om 12.00 uur vanaf De Krim. Meer informatie is verkrijgbaar bij het se cretariaat in Utrecht, tel. 030-722110. Vrijdag 17 september In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.15 uur „Last Action Hero". Van 19.00 tot 20.30 uur houdt aquariumvereniging In Aqua Vita visbeurs in dorpshuis d'Ouwe ULO. Zaterdag 18 september Om 9.00 uur beginnen onderlin ge wedstrijden van Waddenrui- ters en Kleppertjes. Om 14.15 uur parade. In het gebouw van het KTF bij de voormalige LTS aan de Emma- laan wordt receptie gehouden ter gelegenheid van het 60-jarig mu- ziekjubileum van Pieter Jan Koorn, aanvang 16.30 uur. Een mixteam van basketbalvere niging De Mareis strijdt tegen een damesteam van de Vrije Uni versiteit Amsterdam in de Burge meester De Koning-hal. Aanvang 19.00 uur. In Cinema Texel draait om 14.30 uur „Teenage Ninja Turtles III" en om 19 00 en 21.15 uur „Last Ac tion Hero". Het Eerhart dubbelkwartet geeft in de Hervormde kerk van Oosterend een uitvoering. Entree gratis: collecte na afloop. Aan vang 20.00 uur. Wielervereniging Texel houdt op het parcours bij Den Burg een koppelkoers over drie uur; start 16.00 uur. De Texelse groep Vivid treedt op voor Radio 3 in het programma Leidsekade Live. Zondag 19 september Om 8.00 uur begint bij paal 15 (Westerslag) een wedstrijd van de Sportvissersclub Texel. In Cinema Texel draait om 14.30 uur „Teenage Ninja Turtles III" en om 19.00 en 21.15 uur „Last Ac tion Hero". Aan het Teleac-programma „Een knoop in je zakdoek" (Nederland 2, 17.40-17.55) wordt deelgeno men door De Texelse Reede. Maandag 20 september In het Havenrestaurant van 'i Horntje wordt van 14.00 tot 18.30 uur de afscheidsrecept» gehouden van VVV-directeur Jaap Dekker. In Galerie Tessel exposeert An ke Witte tot 6 november aqua- rellen. Het Overkoepelend Orgaan va Vrouwenorganisaties Texel vei dert vanaf 13.30 uur in het;: je bij de Doopsgezinde kerk» Den Burg. In Cinema Texel draait om 19j en 21.15 uur „Last Action I De raadscommissie voor alge meen en organisatorisch belet heeft om 19.30 uur een opent re vergadering in het raadhus In de Hervormde kerk van De Koog wordt om 20.00 uur eet diavertoning over Texel gegevt Schaakclub En Passant heeft; denvergadering in De Wtte Burcht, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 21 september In de Bijenkorf te Oosterend wordt de eerste bijeenkomst i dit seizoen van de Bejaarde» gehouden: 15.00 uur. In Cinema Texel draait om 19. en 21.15 uur „Last Action Ha De Historische Vereniging Ta heeft in d'Ouwe ULO een bib theekavond, alleen voor leder toegankelijk: 19.30 uur. De raadscommissie voor Wel zijnsbeleid heeft om 19.30 uu een openbare vergadering inl raadhuis. Hoogwater Oudeschil Vr. Za. Zo. Ma. Di. Wo. Do. Vr. 17 18 19 20 21 22 23 24 10.15 en 23.0: 11.05 en 234i 11.55 en 23,55 12.14 en 00.17 en 13.8 00.37 en 13.Ï 01.17 en 148 02.25 en 14.5 Aan het strand is het ongeveer eer eerder hoog water. De zon komt Ir tember op om 07.20 u. en ga< om 19.44 u. 16 september meuwr maan; 1 7 september springtij. In het verenigingsgebouw in De Mars houdt KOtex zaterdag 25 september een keuring voor konijnen, duiven en kippen, geboren in 1993. Het begint om 11.00 uur. Het is als het ware een voorselectie voor het komende tentoonstellingsseizoen, dat in okto ber start. De grote Kotex- tentoonstelling is in november. Rond 14.30 uur is de keuring voorbij en bestaat de gelegenheid om één of meerdere dieren te kopen. De toegang is tijdens het hele evene ment gratis. Iedere zaterdag haalt Scouting oud papier op. De mensen wot zocht deze spullen vóór 10.00. aan de straat te zetten, zodat i kunnen worden ingeladen. Kom zaterdag wordt oud papier etci haald in de volgende straten: 8. Kogerstraat, Wagemakerstra Waalderstraat en Marelstraat. Riolering. De aanleg van de zesde en zevende fase van de riolering in Oudeschild is gegund aan aanne mingsmaatschappij De Vries en Van de Wiel voor ƒ268.000,- ex BTW. Vuilcontainer. Uit de Ploosterstraat in De Cocksdorp is een groene vuil- containe verdwenen. Deze behoort toe aan een 47-jarige dorpsbewoner. De woorden achter horizontaal 1, 8, 10, 15, 19, 21 en 22 vormen samen de oplossing die u zoekt. Horizontaal: 1. speurtochtje; 5. slim; 7. jongensnaam; 8. postbestemming; 10. fictief adres; 12. kellner; 13. zoogdier; 15. steenuil en snip; 19. half dozijn; 20. voeg woord; 21. voegwoord; 22. zonnebloem; 24. ongeveer; 25. verminderd; 26. onzin. Verticaal: 1. speeltuinobject; 2. stad in Tsjechië; 3. postbedrijf; 4. krant; 5. bede; 6. zijrivier van Elbe; 8. spil; 9. stuur; 11. vaas; 13. mager; 14. eveneens; 16. zuidvrucht; 17. dermatologische encephalotractie; 18. hard geluid; 21. munteenheid; 22. ouder; 23. pers. voornaamwoord. Cjnca /£uvrt 'Jrxth in M hjrL Aan de overkant wonen en stub maar toch op de hoogte blijven je eiland? Lezen wat je oude sp duppie presteert en wat ze uithalen in je geboortedorp? Meeleven met oud-klasgenoteti gaan trouwen of een kindje li gekregen? Weten wat er de 1 weekends te beleven valt? Mes ten over branden, ongelukken, tiek en ander nieuws? Dat kan allemaal met een op de Texelse Courant. Jongens en meisjes die aan de 0 kant wonen en studeren, W ook in dit studiejaar 1993-1 speciale korting van 50 proces het abonnementsgeld krijgen. Je hoeft alleen maar een schw*' klaring te overleggen en ui® vóór 1 oktober a.s. te reageR Ook degenen die afgelopen* jaar de Texelse Courant ontvingen en hun studenten abonnement willen verlengen moeten dit vóór 1 oktober rel Informatie: abonnementenadministratie Texelse Courant Carina Bakker en Carry de K* aan de LenR-balie Parkstraat 10, telefoon 12741.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2