Ploegkampioenschap leek meer boetseerwedstrijd Texelaars strijden om nationale eer TEXELSE COURANT Vliet winnaar ritcom petitie Eendenweekend een vrolijke bedoening Basketballprogramma Klaverjassen Klif 1 uit de bekercompetitie Monsterscore van SV De Koog nu 10 /L voor ,3n Vliet toonde zich afgelopen de regelmatigste tijdrijder van irvereniging Texel. Na negen tij- behaalde hij 142 punten, ove- evenveel als rduursporter Jan Zijm. Allebei ;erden ze zich éénmaal als eer baar Van Vliet reed de afsluiten- idnt Oudeschild-De tsdorp-Oudeschild (40 km) vorige bijna drie minuten sneller. Jor- foke 9in9 'n d|e chronorace ove- Van Vliet vooraf, maar hij tie m de voorgaande wedstrij- weinig punten. Bijna alle tij- (16, 24 en 32 km) werden den op het parcours met start ïsh bij de Pen-centrale. Meest issende winnaar was routinier Huisman, die in de rit van 2 juli ebele Texelse top versloeg Wob- de Kieboom liet zien dat hij talent in opkomst is, want hij jef de twee kortste krachtmetin- zijn naam. In het emdklasse- iverd Huisman derde, Vinke en Wim Piet Eelman vijfde. Huisman bleef bij de A-jeugd Hoogenbosch en Ivo Witte Erwin Goënga hield Evert Rik- etg bij de B-jeugd vier punten zich, terwijl Dirk Domhof met derde plaats goed voor de dag Koppelkoers dag sloot WVT het zomersei- af met een drie-uursrace voor iels van twee renners, die om een half uur in de baan Hen. Bij de senioren kwamen vijf tallen aan de start, die elkaar uitstekende omstandigheden mpten. Het duo Dirk Vinke- Honingh kwam als beste uit Simon Appel met aan zijn zij- ftn Piet Eelman legde beslag op teede plaats. Jeugdrenner Roel had in Theo Boom een ij- ■rke koppelgenoot en eindigde srde, voor Jos Huisman-Jan Buis Zijm-Rinus Kooger. leugd, die anderhalf uur reed, Joost Bakker en Dennis Laan hoogste eer strijken. Jeroen en Dirk Domhof werden twee- oor Robert Huisman-Patricia Joost Hoogenbosch-Jelle Remco Koopman-Erwin Goën- Robert Jan Appel-Evert Rikken- ïoop van de jeugdwedstrijd „ome" Jan van Boven bedankt al het jury werk dat hij afgelopen eeft gedaan. De voltallige jeug- DINSDAG 21 SEPTEMBER 1993 Dat het rijden in een 2 CV hoort bij een stijl van leven bleek afgelopen weekend, toen dertig eenden" op vakantiecentrum De Krim waren neergestreken. Leeftijd 20-30, stu- dent(e), vrolijk en relaxed, dat zijn ty perende kenmerken van een doorsnee-eendenbezitter. „De eend heeft een alternatieve uitstraling. Blijkbaar spreekt dat studenten wel aan", probeerde één van de ongeveer zestig aanwezige leden van de 2 CV 4&6 Club Nederland een verklaring te vinden. Samen zorgden ze in elk ge val voor een gezellig verblijf, dat bij de andere campinggasten niet onop gemerkt bleef. Zo trok de start van de zaterdag gehouden puzzeltocht (zie foto) de nodige bekijks. Eén voor één gingen de eenden op weg om op avontuurlijke wijze het eiland te ver kennen. Onderweg was er o.a. een slalom-proef en moesten de deelne mers vragen beantwoorden over de diverse modellen, allen van na bouw jaar 1970. Voor de liefhebbers van nostalgische automobielen viel niet uitzonderlijk veel te genieten, maar toch was op Texel een interessante verzameling eenden present. De bestuurder van een 2 CV 4 AZ was de weergoden dankbaar voor het ge brek aan windwant met zijn motor vermogen van 18 pk zou hij anders moeilijk vooruit te branden geweest zijn. Ook de meest sobere uitvoering van de 2 CV, vreemd genoeg Speci algenaamd, behoorde tot het keur korps, evenals twee (verschillende) besteleendjes. De grootste belang stelling trok een prachtig glimmende „Charleston" uit 1981. Mede- orgamsatrice Suzanne Verstraten toonde zich tevreden met de op komst van de leden en de ontvangst op het eiland, waardoor het Texelse treffen alvast tot de hoogtepunten in het bestaan van de slechts 1-jarige club kan worden gerekend. IFoto Frans Hopman dafdeling bood hem een notenmand aan. Crosscompetitie Zaterdag 15 oktober gaat het winter seizoen van start met de jaarlijkse crosscompetitie. Wie zich in het vel drijden wil bekwamen kan komende zaterdag al terecht op de eerste trai ning, verzamelen 17.00 uur bij de Fonteinsnol in De Dennen. Programma vrijdag 24 september: 20.00 u. juniorencompetitie 20.30 u. juniorencompetitie 21.00 u Hema-Veenb.Bouw Nauta 21.30 u. Nauta-Sportshop Veenbaas In de Buureton start vanaf donderdag a.s. het klaverjassen voor 55 plus sers. Dat is voortaan iedere week om 13.30 uur. In de tweede bekerronde is de eerste hoofdklasser gesneuveld. Eersteklasser Le Berry 2 was in een pittige wedstrijd de meerdere van Klif 1 en mag door naar de derde ronde. Andere hoofdklasser maakten geen fout en wonnen wel. De grootste moeite hadden Jelleboog dat nipt van Rab won, Mantje dat het dappere Oosterend 5 de baas bleef en het vernieuwde eerste team van de Koog dat Nioz versloeg. De grootste overwinning was voor de nieuwkomer in de hoofdklasse Plus klus. Plus Klus overklaste tegenstan der Mantje 3 met maar liefst 16 doelpunten. Ook Oosterend haalde fors uit. Tegenstander Rab 2 had wei nig in te brengen en kreeg dan ook 15 doelpunten om de oren. Ook De Krim scoorde 15 maal, maar het jeugdige Texel 3 dat als tegenstander fungeerde wist er zelf ook nog zes te maken. Nog één wedstrijd rest in de tweede ronde. Le Berry 1 kwam niet in actie tegen Casino 5 waardoor nog niet alle kandidaten voor de der de ronde bekend zijn. Deze wedstrijd wordt binnenkort ingehaald. Na twee bekerrondes start woensdag de com petitie. De hoofdklasse begint nog een week later, maar de teams in de andere klassen komen bijna allemaal in actie. Uitslagen: Casino-De Koog 4-17 junioren; Casino 1-Jelleboog 4 10-5, Rab-Jelleboog 2-5, Casino 4-De Koog 3 1-7; Casino 2-De Koog 2 2-5, Texel 3-De Krim 6-15, Oosterend 2-Texel 2 0-5, Oosterend 3-Gempo 10-7; Oosterend 1-Rab 2 15-0, Oosterend 5-Mantje 3-7, Klif 2-Jelleboog 2 0-3, Texel-Oosterend 4 13-5 Le Berry 2-Klif 1 5-4, Plus Klus-Mantje 3 16-0; De Koog 4-Mantje 2 8-2; De Koog-Nioz 4-0 Vernieling. Door een wandelingetje van een 24-jarige Texelaar over een taxi raakte de motorkap in de nacht van zaterdag op zondag beschadigd. De jongen werd herkend en door de politie de volgende dag aan de tand gevoeld. „Het leek meer op boetseren dan op ploegen", omschrijft Marcel Witte (boerderij De Nes) de nationale ploegkampioenschappen op de klets natte kleigronden in het Zeeuwse Goes. In de tweeschaar wentelcate gorie werd hij Neerlands zevende ploeger. Andere Texelse deelnemers waren Mark van Heerwaarden (Sluf- terweg) en André Witte (Julia). De nationale ploegkampioenschap pen, met zo'n zestig deelnemers, ver liepen onder slechte weersomstandigheden. ,,Het water stond in de greppel. Normaal gespro ken brokkelt de grond bij het keren uiteen Door de nattigheid was het nu modder", kijkt Witte terug. De omstandigheden vergden grote be hendigheid van de ploegers en hun materiaal. „Om meer grip te krijgen reed ik met een lage bandenspan ning." Ondanks het afstellen van de ploegijzers viel het niet mee vlekke loos werk af te leveren. ,,De jury keek erg krap. Bij een klein oneffen- heidje viel je direct een stuk omlaag in het klassement." Doordat Texelaars niet gewend zijn in zware kleigrond te werken, waren ze in Zeeland in het nadeel. De concurrentie was zwaar. „Het leek wel topsport. Als gewone boerenploegers moesten we het opnemen tegen geroutineerde wedstrijdsporters die extra voorzie ningen op hun materiaal hebben aan gebracht. Het is vrijwel onmogelijk bij de eerste vijf te eindigen." Op z'n vijfde Nationale kampioenschap toon de de Texelaar zich tevreden met de zevende plaats. Debutanten Voor Mark van Heerwaarden was het de eerste deelname aan de landelijke wedstrijden. Hij leverde net ploeg- werk, maar had in de zware klei moeite zijn tweeschaar wentelploeg goed af te stellen. Het keren verliep moeizaam, wat hem de nodige straf- punten opleverde. Hij behaalde een negentiende plaats. André Witte de buteerde in de drieschaar wentelklas se op de kampioenschappen. Vrijdag had hij grote problemen. Bij de loting had hij pech en kreeg een nat veld toegewezen. Hij eindigde als vijftien de. Zaterdag, toen de omstandighe den beter waren, klom hij op tot een tiende plaats. Het leverde hem uit- eindlijk een vijftiende notering op. Om het Texelse ploegmateriaal van en naar Goes te krijgen zette A.RC. Koopman twee vrachtwagens in. De kosten hiervan zijn voor rekening van sponsors de Rabobank, Cebeco, Bon ne mechanisatie en de firma Duinker. Op 10 oktober worden de Texelse ploegkampioenschappen gehouden. SV De Koog heeft een ruime over winning behaald op AGSV: 7-1. De Koog kwam zopndag al vroeg op voorsprong dooe een beheerste goal van B. Ipenburg. Daarna kwam AGSV nog even terug in de wedstrijd, maar de goed spelende verdediging geleid door laatste man Hans Polderman gaf geen duimbreed toe. Kort voor rust sloeg De Koog twee maal toe Eerst was het Nanning Kik kert die zichzelf vrij speelde en het schitterend met een stiftbal afmaak te. In de 44ste minuut was het Wally van Beek die 3-0 op het scorebord deed aantekenen door een kopbal uit een corner van John Eelman. Na de rust zette De Koog het aanval lende spel door. Het tegenvallende AGSV stond met de rug tegen de muur. De Koog ging op jacht naar méér, wat resulteerde in een doel punt van Nanning Kikkert. Het was wederom Bernard Ipenburg die na een assist van de positioneel zeer sterk spelende Erik Kossen de stand op 5-0 bracht. AGSV redde de eer door uit een corner 5-1 in te koppen. Nog voor het einde van de wedstrijd wisten de mannen van trainer Van de Park, via respectievelijk Barry Betse- ma en Bernard Ipenburg, nog twee maal door de verdediging van AGSV heen te breken. Een zevenklapper voor De Koog dus en een goede opsteker voor de uitwedstrijd volgen de week tegen Con Zelo. „Man van de wedstrijd" was „good old" Nan ning Kikkert. Lederen schoudertasje 2 kleuren 79.- f luit ketel 14.95 Oliebollen met vulling foto-album100 blz. 18.95 Dekbedovertrekset, rood of groen: 1-persoonsook extra lang, 2-persoons ook extra breed 29.95/34.95/49.95/59.- Ka toen en heren pyjama, 3 kleuren, lilt. 46-56 39.95 butler tray, mahoniekleur 99. Damesjeansblouse, 2 kleuren. Mt. M-L-XL 49.95 Katoenen poloshirt. Mt. 92-128 24.95 Slagroom m ok kat aart, 0 17 cm 8.50 bij de HEM A

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 9