Weekend Film VOOR HET Radio Texel 106,1 Bedrijvigheid Agenda oud Papi TEXELSE^? !T Sirius Greenpeace even in Oudeschild Laatste mogelijkheid voor cursussen Bezwaren van SOW en De Waldhoorn van 2 en 3 oktober 1993 Kerkdiensten zondag 3 oktober FILMCLUB START WEER COURANT Koger Hoop en Turkse Tent in andere handen Huizenbouw Zouteland kan nog jaren duren Samenwerking tussen drogisterijen van Mets en Van der Kooi Kaartjes Kampanje Texelse Rode Krui wil bloed zien Vrolijke invasie van verzekeringsmensen VRIJDAG 1 OKTOBER 1993 In de haven van Oudeschild trok het actieschip Sirius van Green peace deze week grote belang stelling. Zo'n 2000 mensen namen een kijkje op de ten toonstelling die aan boord was ingericht. Het thema daarvan was de Noordzee. (Foto Dirk KuiterI Bij de onderstaande cursussen, geor ganiseerd door de Stichting Welzijns werk, kunnen nog enkele deelnemers worden geplaatst: Tekenen/schilderen, docent Willy Boer, start: vrijdagmiddag 8 oktober, 13.30-15.30 uur in d' Ouwe Ulo. Acht bijeenkomsten, kosten ƒ90,-. Toneelspelen voor jongeren, docent Anneke Berhuis, iedere maandag (in middels gestart), 19.30-21.30 uur in d'Ouwe Ulo, 15 bijeenkomsten, kosten: ƒ150,- DOS-computercursus, docent dhr. Wigman, start: vrijdag 7 oktober, 19.30-22.00 uur, LBO-praktijkruimte, 7 bijeenkomsten, kosten ƒ135,-. N.B: enige basiskennis/ervaring met het werken met een computer is wel vereist' Voor opgave /informatie: 15582 (kan toortijden). Twee bezwaren zijn ingediend tegen het ontwerp jaarprogramma sociaal culturele activiteiten. Maar die zullen niet leiden tot aanpassing van het programma. In het programma staat dat de ge meente geen doelstellingen zal uitdra gen op terreinen waar gesubsidieerde instellingen werkzaam zijn. De Stich ting Ondersteuning Welzijnswerk is daar niet blij mee en vindt het juist wèl een zaak voor de politiek om duidelijk te maken waar men heen wil met het welzijnsbeleid. Het colle ge belooft dit te doen in het meerja renprogramma van 1995 tot 1999. Daarnaast wil de SOW dat expliciet in het plan wordt opgenomen dat de administratie van de muziekschool door de SOW wordt gedaan en wil men dat het subsidiebedrag van De Buitelboet, dat bijna geheel wordt ge bruikt voor schoonmaakwerk, jaarlijks wordt aangepast aan de loonkoste nontwikkeling. B en w vinden het Programma nieuws: Met ingang van zondag 3 oktober, start het bekende programma over dans en dansmuziek Ballroom en La- tin weer van 13.00 -14.00 uur met Max Kok. Dinsdag: Reggae on the move één uur langer, dus van 19.00-21.00 uur. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. H. K. Fibbe De Waal: 11.00 dhr. G. Iwema uit Pur- merend. De Koog: 9.30 u. dhr. J. Wieten. Den Hoorn: 9.30 u. dhr. G Iwema uit Pur- merend. Oosterend: 9.30 u. mevr. R. Kleinepier uit Amsterdam. Oudeschild: 10.00 u. mevr. R. Kleinepier uit Amsterdam De Cocksdorp: 11.00 u. ds. H. K. Fibbe. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. drs. F. J. Daane, m.m.v. Interkerkelijk Jeugdkoor Power uit Wierden; 19.00 u. drs. J. J. N. Wlmink; uitzending via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u drs. J. J. N. Wilmink; uitzending via Radio Texel; 17.30 u. jonge renviering in nettenschuur, Slotskolk 22. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16 00 u. dienst. Do. 7 okt. ds. F. Harinck uit Rotterdam GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 u. en 16.30 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 u. ds. L. Knipscheer; uitzending via De Lichtboei, kerkbusje Den Hoorn. BAPTISTENGEMEENTE 10.00 u. ds. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19 30 u. herenkoor; uit zending via De Lichtboei, zo. 10.45 u. dameskoor; kinderneven- dienst, crèche. Oudeschild: zo. 9.30 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19, Den Burg. Openbare lezing: 10.30 u. „We is uw God?" Wachttorenstudie: 11.20 u. „Laat bij u zelfbeheersing bestaan en overvloedig zijn". Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. 12039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur, zonder afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur op zaterdag en zon dag om 18.00 uur precies, Wtte Kruis- laan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Gezinsverzorging: Spreekuur na het weekend maandag 08 00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Nuttige adressen: *Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. 'Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. 'Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. 'Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 12527. Kruisvereniging Texel: voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 02230-27166. Bel voor spreekuur, jeugdgezondheidszorg en ver pleegkundige thuiszorg: 13241. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). 'Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood. tel. 16270. 'Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. 'Kunstgebitreparatie: Tandtechniek R. van Oosten (particulie re. praktijk), tel. 16441. 'Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen Rechtshulp: Gratis juridisch spreek uur, maandag van 9.00 tot 10.00 uur in d' Ouwe Ulo te Den Burg. I.M. ADVERTENTIE PRIJS KENT U eerste niet noodzakelijk en hebben geen inzicht in de besteding van het subsidiebedrag voor De Buitelboet. Omdat in het verleden al is gezegd dat het om een vast bedrag gaat, is het de vraag of aanpassing zal ge schieden. Het bestuur van dorpshuis De Wald hoorn in Den Hoorn wil dat de dorps huizen worden opgenomen in het rationeel gebouwenbeheer van de ge meente. Het college vindt echter dat in de raamsubsidie voor de dorpshui zen genoeg ruimte zit om geld te re serveren voor onderhoud en renovatie. Wanneer u lid wordt van de Filmclub kunt u de komende wintermaanden op dinsdag- en woensdagavond weer voor een schappelijk prijsje naar de bio scoop. Bovendien regelmatig naar een film die normaal gesproken niet bij Cinema Texel gedraaid zou worden, maar min of meer op uw verzoek -door uw contributie- hier heen kan worden gehaald. Ik kan u dan ook van harte aanbevelen lid te worden. FALLING DOWN De serie begint met Michael Douglas in een rol zoals we hem nog nooit gezien hebben: een jandoedel met wraakzucht. Een doodgewone ambtenaar die net baan, huis, vrouw en kind heeft verloren, raakt tijdens een enor me verkeersopstopping volledig de klutst kwijt. Hij kan de verloe derde maatschappij niet meer aan en begint als een dolle om zich heen te beuken. Hij trekt te voet de stad in en laat een spoor van lijken en sociale wraakzucht achter; van een lulletje rozenwa ter verandert hij in een wande lend wapenarsenaal. Een adembenemende rol van Oscar winnaar Douglas. Maar ook te genspeler Robert Duvall, die als wereldwijze oude politieman de dolgedraaide burger met veel mensenkennis, mededogen en slechts één schot weet uit te schakelen, maakt zijn status van Oscar-winnaar dubbel en dwars waard. Kort samengevat: „de avonturen van een gewone man op voet van oorlog (letterlijk) met de alledaagse realiteit". DENNIS THE MENACE De makers van HOME ALONE hebben een jochie gevonden dat een nog grotere belhamel is en nog meer streken uit haalt dan de broertjes Culkin samen (de bekende gezichtjes uit de Home Alone-films). Dennis wordt gespeeld door het 6-jarige(!) kind Mason Gamble die buurman Wal ter Matthau het leven -steeds per ongeluk- zuur en dus leuk maakt. Na een flink aantal komische confrontaties bindt het tweetal de strijd aan tegen een inbreker die getrakteerd wordt op aller hande „sadistische martelingen". SCHWARZENEGGER „Last Action Hero", als een soort Dirty Harry bestrijdt Schwarze negger op een zeer eigenzinnige manier de misdaad in een film in Los Angeles. Een 11-jarig joch zit van zijn heldhaftige daden te wa tertanden in een vrijwel verlaten bioscoop in New York. Een droom gaat in vervulling als hij met een magisch bioscoopkaartje ('een toegangsbewijs tot een an dere wereld'), gekregen van een oude film-operateur, ineens niet langer meer in zijn bioscoopstoel zit, maar achter in de auto waar in Jack Schwarzenegger Slater een stel schurken van zich pro beert af te schudden. (CvH) Woensdag-, zaterdag- en zon dagmiddag om 14.30 uur DEN NIS THE MENACE, donderdag t/m maandag om 19.00 uur LAST ACTION HERO, do. t/m ma. 21.15 uur, dinsdag en woensdag 20.30 uur FAL LING DOWN. Hotel De Koger Hoop en recreatie centrum De Turkse Tent nabij De Koog gaan zeer waarschijnlijk over in andere handen. De bedrijven maken onderdeel uit van het EurOase- concern. Verzekeringsmaatschappij Real, eigenaar van het aandelenpak ket, wil het onroerend goed verko pen aan Koers Vast BV uit Baam. In heel Nederland zijn negen recrea- tiebedrijven onderdeel van EurOase. De reden voor de voorgenomen transactie, waarmee tientallen miljoe nen zijn gemoeid, is volgens EurOase-directeur Hofland dat hotels en recreatie niet tot de kernactivitei ten van de verzekeraar behoren. „Nu Real een goede koper heeft gevon den, stoten ze de vakantieactiviteiten liever af." Omdat EurOase nog niet zo lang in de huidige rechtsvorm steekt, zijn de eerdere eigenaars, zoals de Stichting Vakantieverblijven, bij de overeen komst betrokken. Als mede-oprichter is de vakbond FNV ooit een van de oprichters geweest van deze stich ting. FNV-leden die een kamer huur den, genieten hierdoor korting. De nieuwe eigenaar Koers Vast BV is niet bereikbaar voor commentaar, maar volgens Hofland heeft de ver koop geen gevolgen voor het beheer van beide bedrijven. Ook verwacht hij dat de transactie geen personele ge volgen zal hebben. Provincie bijna akkoord, maar: Het college verwacht dat de provin cie geen bezwaar heeft tegen de bouw van 18 woningen in 't Zoute land. Hoornders die wèl moeite heb ben met de huizen, hebben hun bezwaren dinsdag op het provincie huis in Haarlem geventileerd. Mocht GS de bezwaren ongegrond verkla ren, dan zal tenminste éénvan de omwonenden vrijwel zeker bij de Kroon in beroep gaan. Uit het overleg dat de gemeente met vertegenwoordigers van de provincie over de woningbouw voerde, leidt het college af dat vanuit Haarlem geen verzet tegen de bouwplannen is te verwachten. De woningbouw is wel iswaar in strijd met het Streekplan Noordholland, maar het geldende Structuurplan sluit de huizenbouw niet uit. Er is dus sprake van een be stuurlijke tegenstelling, waar nu een middenkoers wordt gevaren. Boven dien is de grond al geruime tijd in handen van de gemeente. Op de hoorzitting heeft de gemeente bouw- Vrijdag 1 oktober Om 14.30 uur begint in de Burg. De Koninghal de installatie van de nieuwe burgemeester, mr. W.L.F.C. Ridder van Rappard. Om 16.00 uur start voor geno digden een bijeenkomst. De plechtigheid wordt rechtstreeks uitgezonden via Radio Texel. In Cinema Texel draait om 19.00 uur de film Last Action Hero. Om 21.15 uur begint Falling Down. Mevr. J. Coehoorn, verzekering sarts van het GMD/GAK in Alk maar, houdt om 20.00 uur in de LBO-kantine een lezing voor de Vereniging van Reumapatiënten Texel. Zaterdag 2 oktober Om 20.00 uur houdt dansclub Madira een stijldansavond in De Lindeboom. De toegang is gratis. The Messengers en jongerenkoor Power uit Wieringen geven om 19.30 uur in de Gereformeerde kerk in Den Burg een concert. De toegang is gratis. In Cinema Texel draait om 19.00 uur Last Action Hero met Arnold Schwarzenegger. Alle leeftijden. Falling Down met Michael Doug las begint om 21.15 uur. 's Mid dags om 14.30 uur draait Dennis the Menace. Zondag 3 oktober Om 14.00 uur wordt op het voetbalveld in De Koog afgetrapt voor de eilandderby De Koog- Texelse Boys. Voor programma Cinema Texel: zie zaterdag 2 oktober. De MAB organiseert de zever*) clubcross. Maandag 4 oktober In Cinema Texel draait om 195 uur Last Action Hero. Om 2115 uur wordt Falling Down verre» Dinsdag 5 oktober. Om 19.30 begint in het raadhe een uitgebreide commissieverg dering over de komende gemë tebegroting. In Cinema Texel draait om 19,0 uur de film Last Action Hera 20.30 uur Falling Down. Filmd leden kunnen tegen gereducee tarief kijken. „10 voor Texel" houdt om 20J uur in hotei Bosch en Zee in Koog de eerste ledenvergaderi Leden en donateurs zijn welke In het gebouwtje naast de Doopsgezinde kerk vertelt het echtpaar Guiljam vanaf 14.30 over het werk in de Schuilhut De middag wordt georganisee door de Oudere Doopsgezinds Zusterkring. Hoogwater Oudeschil Vr. 1 08.25 en 20.4 Za. 2 08.54 en 21.1! Zo. 3 09.24 en 21.4! Ma. 4 09.54 en 22,11 Di. 5 10.30 en 22.2 Wo. 6 10.50 en 22.2 Do. 7 11.00 en 23.1 Vr. 8 11.10 en 23.5 Aan het strand is het ongeveer e eerder hoog water. De zon komt 3o ber op om 06.43 u. en gaat onderc 18.11 u. 30 september volle maan; oktober springtij. Familie Van der Kooi heeft al zo'n zeventien jaar een DA-drogisterij in Den Burg. Familie Mets heeft al vijf entwintig jaar een DA-zaak in De Koog. De winkel van Mets in Den Burg werd gedreven onder de vlag van de Eurodrogist. Aangezien dat concept in den lande wordt overge nomen door DA, gaat het bedrijf van Mets in Den Burg ook onder die for mule verder en wordt voortaan nau wer samengewerkt met Van der Kooi. Omdat Den Burg al een DA-drogisterij had, heeft het hoofdkantoor van de DA zich intensief met het probleem bemoeid. „Wij vinden de plaats te klein voor nóg een DA. Maar er moest natuurlijk een mouw aan wor den gepast, nu Eurodrogist ver dwijnt", vertelt Gerard van der Kooi. „Vol gens het hoofdkantoor komt dit probleem vaker voor en heeft de praktijk geleerd dat het wèl goed gaat als er twee DA-drogisten in één plaats zijn. Ze blijken er beiden beter van te worden omdat ze samen een betere marktpositie hebben en ster ker staan tegenover de concurrentie. Hoewel we niet stonden te juichen, hebben we besloten toch maar de stap te nemen." Beide ondernemers haasten zich te zeggen dat de bedrijven ieder hun eigen identiteit behouden. Mets: „We gaan niet onder eikaars duiven schie ten. Naast een gezamenlijk aantal merken die onder het DA-concept vallen, hebben we allebei nog enkele verschillende grote merken. Wat Van der Kooi op dat gebied heeft, ga ik niet in mijn assortiment opnemen en omgekeerd. En als bij de één wordt gevraagd om iets dat de ander heeft, verwijzen we naar elkaar. Zo houden we in iedere geval de gulden van de Texelaar en toerist op het eiland." De samenwerking tussen de twee bedrijven zal zich ook uitten in geza menlijke advertenties, folders en ac ties. De start daarvan is al komende week, wanneer een grote voordeelcheque-actie start. plannen nader toegelicht. Gedepu teerde Staten beslissen vóór 7 oktober over het plan. Dat betekent niet dat de woning bouw snel van start kan gaan, omdat tenminste één bezwaarmaker een eindoordeel van de Raad van State zal vragen. Door deze Kroonprocedu- re zal de bouw zeker nog anderhalf jaar worden opgeschort. Plannen staan dus voorlopig op een laag pitje. De verwachting is dat het rijk tegen die tijd geen subsidie méér voor pre miewoningen beschikbaar stelt. Bestelde kaartjes voor voorstellingenn de Helderse schouwburg De Kampan je kunnen de komende week op de volgende tijden worden afgehaald op het SOW-kantoor in d' Ouwe Ulo: maandagochtend/-middag, dinsdag middag, woensdagmiddag en donder dagmiddag. Het betreft de voorstellingen van Herman Finkers (21 oktober), de Hoofdstadoperette (12 november) en Youp van 't Hek (26 april). Voor meer informatie: tel. 15582. In verband met de openingsdag wordt geen oud papier opgehai door de Scouting. „Bloed geven, een noodzaak. B gezond? Geef het dan!" Met slogan roept het Rode Kruis do op een halve liter bloed af te s De behoefte aan bloed (produkt neemt nog steeds toe, zodat a de „oude" donoren nieuwe hai dig zijn. Voor ontelbare patiënt het een redding betekenen bij ties, rampen of ter voorkoming ziekten. Iedere gezonde volwassenen t tot en met 69 jaar kan zonder bloed afstaan, zelfs tot drie ms jaar. Vooraf wordt door middel een kleine keuring onderzocht gezondheid van een donor het van bloed toelaat. Bloedgevers kunnen zich op vf oktober in OSG De Hogebergi tussen 17.30 en 21.00 uur. I.M. ADVERTENTIE 22211 Vierhonderd medewerkers van drie verzekeringsmaatschappijen brachten Texel vrijdag een feestelijk bliksembe zoek. Met drie Texelse kotters maak ten ze 's morgens de oversteek en verlieten ze 's avonds weer het eiland. Aanleiding voor het massale bedrijfsuitstapje was de voorgenomen fusie tussen de drie, Avero (Leeuwar den), Vezeno (Zaandam) en Enzico (Amsterdam), die per 7 januari a.s. een feit zal zijn. Geografisch gezien was Texel een logische lokatie om al vast kennis met elkaar te maken. Hoewel de organisatie was uit besteed aan een in bedrijfsfees gespecialiseerd bedrijf, deden e Texelse ondernemers goede zii stelde rijwielhandel Zegel uit 0 Burg honderden fietsen beschii waarmee de groep in prachtigs weersomstandigheden het e/7ao kende. En 's avonds, in de kolo feesttent op het parkeerterrein Texelse Boys, zorgde cateringbi Ruud Boom uit Oudeschild voo inwendige mens met een kouó en barbecue. Gezien de uit bum stemming in de tent had het d Texel een positieve uitwerking. (Foto Fr

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2