ijnentrekker Ooms zet latste streep op Texel Sport ijfentwintig jaar wegmarkeerder e Koog zoekt revanche derby Texelse Boys Vooxzet TEXELSEi? COURANT Gladheidsbestrijding geen taak loonwerker Almeerse scholieren gaan vragen stellen j-zaterdagteam ledert Zaandijk balprogramma Modeshow ouderen Inbraak Klaverjasclub houdt drives Eilandcompetitie volleybal Voetbalvelden actueel op vergadering Boys Verrassende zege Sportshop-team Eilandcompetitie tennis Programma Basketbal Laatste diploma's in Molenkoog Geef Max de zak! VRIJDAG 1 OKTOBER 1993 (p eronder. Of liever gezegd, erop. Krijn Ooms (57) werkt al 0 bij Reflectielijnen Van Velsen uit Bodegraven. Vijfentwin- 0 geleden werd dit bedrijf voor het eerst gevraagd voor de Ise wegmarkeringen en sindsdien komen de mannen ieder Klaar voor Ooms was het gisteren de laatste keer, want hij inde Vut. ijs hier vóór 1968 nog nooit ge- t"( vertelt de wegmarkeerder. hadden geen flauw idee hoelang uren naar Texel zou duren. En jchten: wat valt er nou te mar- op zo'n eiland met al die zand- i Misschien is er één weg en het afgelopen." De praktijk ee. En de hoeveelheid werk op iand werd steeds groter. „De van de polder kwamen er bij ter die van Staatsbosbeheer en jt Het werd dik over de hon- Ltometer." edrijf uit Bodegraven doet ieder Texel aan. Ooms: „Dan reflex- de lijnen weer optimaal voor de Zomers met mooi weer is et zo erg als dat wat minder is. vooral 's winters moeten de afkeringen goed zichtbaar zijn." ndoor kwam men ook wel eens et eiland, als nieuwe wegge- ïivan strepen moesten worden èn. Weersgevoelig trepen zetten is een weersge- karwei. „De weg moet droog is al zovaak geprobeerd een ontwikkelen die met regen sn worden aangebracht, maar nooit een succes geworden. Bij condities hebben we ongeveer jgen werk om het hele eiland n. Maar het is wel eens voor gekomen dat we hier drie weken za ten." Het materiaal waarmee wordt gewerkt is behoorlijk veranderd in de loop der jaren. De slijtvastheid is toe genomen en de verf reflecteert. „Vroeger moest eerst de bovenlaag van de verf eraf worden gereden voordat de weerkaatsende parels blootkwamen. Nu is de streep na tien minuten droog en reflecteert die ge lijk." Woestijn Ooms houdt van zijn werk en heeft best moeite met het afscheid. „Je maakt heel wat mee. We zijn bijvoor beeld in Libië geweest, waar we een vliegveld hebben gedaan en een weg dwars door de woestijn. Ik heb Kha- daffi twee keer gezien!" Het bedrijf zet ook strepen in Saoedi Arabië en verschillende Europese landen. Ooms vertelt dat hij vroeger wel veel van huis was voor zijn werk. Tegenwoor dig niet meer zo vaak. „De wegen zijn nu zo perfect dat je meestal met een uurtje thuis bent. Alleen op Texel gaan we steevast in de kost." Op het eiland worden de mannen van Van Velsen altijd ondergebracht in het ho tel van familie Van de Wetering in de Warmoesstraat. „Al die vijfentwintig jaar", beaamt Ooms. „We zijn ge woon een beetje familie geworden. Die meiden daar heb ik groot zien worden van baby af aan." Ooms wordt helemaal enthousiast als hij over Texel begint. „Ik ga hier echt met veel plezier naartoe. Door de ja ren heen heb ik zoveel mensen leren kennen. Texelaars zijn gemoedelijk. Ze maken graag een praatje. Het is dui delijk ander volk dan in de rest van Noordholland." De mannen van het bedrijf vinden een regenachtige dag niet erg. „Dan verkennen we het eiland." Het werk is nooit saai, vindt Ooms. „Er valt zoveel te beleven. En dan heb je natuurlijk altijd van die verve lende jongetjes die door de natte strepen fietsen, zodat je van die prachtige sporen krijgt. We pakken wel eens een fiets af om naar het politiebureau te brengen. Woensdag avond troffen we een invalide aan, die per ongeluk met een electrisch karretje in de berm was geraakt en vast zat. We dachten dat hij gewoon naar ons zwaaide, dus we reden er voorbij. Maar toen we terug kwamen zat hij er nóg. Dus zijn we maar even poolshoogte gaan nemen." Rare dingen? Volgens Ooms gebeuren op Texel weinig „rare" dingen. „Aan de over kant komt het wel eens voor dat iemand tegen onze wagen aanrijdt en ons niet heeft opgemerkt, terwijl hij al twee kilometer tussen van die oranje kegels doorrijdt. Nee, we heb ben op het eiland de meeste last van vakantiegangers. Texelaars weten dat die strepen nat zijn en rijden er niet doorheen. Bietenrijders ook, die gaan er altijd keurig langs. En Duitsers ook. Maar Nederlandse toeristen zijn een ramp. En dan komt het voor dat we hele stukken weg van een zwarte laag teer moeten voorzien, omdat er Lijnentrekker Krijn Ooms: Texelaars zijn gemoedelijk. overal witte verf op zit." Ooms noemt Texel een veilig eiland. „Ondanks dat er verschrikkelijk hard wordt gereden. Daar heb je geen voorstelling van. Je hebt halve zolen die op de Postweg en de Hoofdweg 120 tot 140 rijden. Vorig jaar hebben we er wat van gezegd tegen zo'n snelheidsduivel, maar die kwam ons met een mes achterna. Sindsdien hebben we altijd een flinke loden pijp in de wagen liggen...." IFoto Tessa de Craeff) Ooms vermoedt dat zijn collega's nog wel wat in petto hebben voor zijn afscheid. Bij gemeentewerken is gisteren een receptie gehouden om op gepaste wijze afscheid te nemen van de lijnentrekker die het eiland door en door kent. „Maar met de kerst hoop ik weer te komen, voor het rondbrengen van de kerstpakket ten." Tessa de Graaff „Kan de gemeente de gladheids bestrijding niet uitbesteden aan loon bedrijven of landbouwers? Die hebben in de winter tijd genoeg." Kees Hin (CDA) meende dat wethou der Terpstra (financiën) zich hierdoor kosten kon besparen. Hin deed zijn suggestie bij de hero riëntatie van de gladheidsbestrijding vorige week. Sinds 1 januari heeft de gemeente het wegenbeheer van het waterschap overgenomen en een deel van de wegen van Rijkswa terstaat. Voor nieuw strooimateriaal wil het college dit jaar ƒ66.000, - uittrekken. Terpstra voelde er niets voor het werk uit te besteden. „Want dan zitten onze mensen 's winters in de keet. Als het vriest kan ook ge meentewerken niets uitvoeren. Bo vendien moet gladheidsbestrijding vaak 's nachts gebeuren en dat kan problemen geven." De opmerking van Hin dat ook Rijkswaterstaat het werk aan derden overlaat, maakte op Terpstra geen indruk. „De situatie is niet vergelijkbaar, want RWS heeft zelf onvoldoende materieel." De wethouder beloofde wel met ge meentewerken serieus over Hin's voorstel na te denken. Instellingen en bedrijven kunnen een toeloop van nieuwsgierigen verwach ten op dinsdag 19 oktober. Mavo leerlingen van Scholengemeenschap Het Baken in Almere, die dan hun werkweek op Texel doorbrengen, hebben opdracht tot het maken een totaalbeeld van het eiland. In groep jes trekken ze rond en stellen vragen over de economie, politiek, criminali teit, het verkeer, de infrastructuur, etc. *Nog diezelfde middag presente ren ze de resultaten in hun beknopte versie van het Sociaal Economisch Structuuronderzoek. balminnend Texel kan zondag eten van een ouderwetse derby en De Koog en Texelse Boys. De ploeg zal er alles aan doen zich vancheren voor de nederlaag in trijd om de Texelcup. De Boys, de competitie tot dusver alles or, maakt zich op voor een zwa- lijd. uit van winst", vertrouwt ■trainer Hans van der Park op de acht van zijn elftal. „De jon- lijn voor 200 procent gemoti- want we hebben nog wat te maken tegen de Boys." Zijn ire voorspelling dat De Koog zou eindigen, lijkt met een bpige derde notering waarheid te fen. Na de verloren openings tijd tegen Flevo herstelde De Koog goed. Zowel tegen AGSV als tegen titelkandidaat ALC werd winst behaald. „Maar daar laten we ons niet door misleiden, want tegen de Boys blijft het een derby. Voor een derdeklasser speelt De Koog echter vrij technisch voetbal. Om te winnen moet zijn ploeg de werklust echter nog opschroeven. Pas als ze echt willen afzien, zit er winst in." Op go- altjesdief Barry Betsema (vakantie) en laatste man Nico Schot (blessure) na, is zijn ploeg compleet. Gezien de goede trainingsopkomst en de onder linge wedijver in het Koger kamp ziet Van der Park zondag niettemin met vertrouwen tegemoet. Wil de ploeg van oefenmeester Henk de Ruijter overeind blijven in De Koog, moet het spel flink worden aangescherpt, blikt Bert Witte terug op de drie verloren duels. „Met een aantal nieuwe mensen in de gelede ren waren we nog niet goed op el kaar ingespeeld. Door gebrek aan concentratie maakten we teveel fout jes. Zondag moeten we met z'n allen een stuk feller spelen." De kracht van de Boys ligt volgens Witte vooral in het scoren, dat Jelte van der Kooi en Ad Guldenmond goed af gaat. Aan de trainingsopkomst zal het niet liggen. „Slechts een enkeling is ver hinderd wegens studieverplichtin gen." Vooruitblikkend op de confrontatie van zondag verwacht Witte het ge vaar van de zijde van De Koog vanaf de flanken, o.a via de snelle bui tenspeler Bernard Ipenburg. „Maar ook het middenveld van De Koog met Peter Brons en Wil Wassenaar is niet mis. Maar tijdens de Texelcup verwachtten we ook een zware dob ber. Ik denk dat ze ons toen onder schatten. Of ze dat nu zullen doen..." >9IZ) heeft in en tegen Zaan- thuisclub simpel opzij gezet ibbele cijfers. In de Zaan werd eindelijk 1-11, met vijf doel- 1 in de tweede helft van Mar- Veij. Hl begon in het eerste bedrijf resulteerde in een paar kan- m daarvan betrof een vrije trap 'end zestien, die snel werd 3«ven aan Dennis Eelman die minuten de eerste goal aante- Het duurde tot de 30e minuut I opnieuw scoorde uit een Natie. Een corner vanaf de 'ent werd goed ingekopt door en" Ben Witte, en verdween laar oor de keeper in de lin- mhoek. De Koog, verrast door Portabele voorsprong, verslap- a' Zaandijk de gelegenheid m te doen. De Zaandijkers tee kans met beide handen 'scoorden uit een vrije trap vierde en laatste goal uit "e helft viel net zoals de voor zie uit een „dood" moment, "es op ruim twintig meter 'doel neergelegd nadat een le wedstrijd, 13 oktober: '^cmaria Victrix 3 14.00 u. Zaandijker een overtreding had ge maakt. Het linkerbeen van Leon Eel man zorgde voor de 1-3 ruststand. Eerst scoorde Dennis Eelman 1-4. Ook Martijn de Veij kwam zich voorin melden en scoorde binnen vijf minu ten twee keer. De zevende goal kwam op naam van captain Coen Schoonheden. De goed ingevallen Hans Eelman mocht een kwartier voor tijd zijn doelpunt meepikken, na een schot van afstand. Het laatste kwartier liet Martijn de Veij laten zien waarom hij vorig jaar topscorer was. De spits liet in de resterende minuten de doelman drie keer kansloos en bracht de eindstand op 1-11. In De Buureton worden donderdag 7 oktober twee modeshows gegeven, waarbij net als in voorgaande jaren de kleding wordt gepresenteerd door ouderen. Wegens de verwachte be langstelling en het beperkt aantal plaatsen lijkt het raadzaam de (gratis) kaarten tijdig af te halen bij Zegel Modes (Weverstraat 55), de firma die de kleding verzorgt. De middagshow begint om 14.00 uur; 's avonds is dat 20.00 uur. Door een klapraampje in het stook hok te forceren hebben onbekenden ingebroken in sporthal Ons Genoe gen. Een omroepinstallatie met ver sterker en mengpaneel werd gestolen. De waarde van de buit is zo'n ƒ3600,-. De Klaverjasclub heeft een streep on der de zomer gezet en start met in gang van dinsdag de traditionele „drives", die op elke eerste dinsdag van de maand worden gehouden in de Witte Burcht. Er wordt niet in competitieverband gespeeld, zodat op ongedwongen wijze kan worden ge kaart. Inschrijven per koppel heeft de voorkeur, maar de wedstrijdleiding belooft haar best te doen voor men sen die zonder maat de clubavond bezoeken. Voor de tien hoogst geëin digde koppels zijn steeds prijzen be schikbaar en na afloop is er verloting. Na de laatste kaartavond in mei wordt door alle aanwezigen beslist aan welke goede doelen het batig saldo (in porties van f500,-) wordt besteed. Dit jaar gingen schenkingen naar de Stichting Mensen in Nood, Zonnebloem Texel, Artsen zonder Grenzen, het Astmafonds, De Licht boei en de Zr. Marita-kledingactie in Kenia. Programma dinsdag 5 oktober: Veld A mannen: 18.30 u. Paal 9-Kobeko Maarcobouw 19.12 u. Maarcobouw-Fitt Kobeko 19.54 u. RWS-Graaf Spuiterij Fitt 20.43 u. Gr. Slock 2-Teso RWS 21.30 u. Tex. Autoc.-PH Oranjeb. Teso 22.18 u. DGM-Paal 28 Tex. Autoc, Veld B vrouwen en gemengd: 18.30 u. Question-Westerlaken Haarst. 19.12 u. Eierl. huis-Haarstudio Question 19.54 u. Mantje Sp.-Durper Drup Eierl. H. 20.43 u. De Zandloper-EcoMare NBC 21.30 u. Super-NBC EcoMare 22.18 u. 12 Balcken-Meubelhuis PH Veld C vrouwen: 18.30 u. Cohen-Bremakker Timmers B. 19.12 u. Wiersma A.-Timmers B. Cohen 19.54 u. Schiphorst-Slock (v) Wiersma 20.43 u. 7 Provinciën-Nioz Leydekkers 21.30 u. Zeilmakerij-Leydekkers 7 Prov. 22.18 u. De Vlier-lepe de Boer Zeilmak. Over het eventueel inleveren van voetbalvelden door SV Texel en Texel se Boys bestaat nogal wat onduide lijkheid. Texelse Boys geeft openheid van zaken op de jaarvergadering die vrijdag 8 oktober om 20.00 uur in de kantine wordt gehouden. Tevens staan bestuursverkiezingen op de agenda. Aftredend is Dirk Maas die de materialen beheert. Als opvolger heeft Hank Witte zich kandidaat gesteld. Gerrit Veeger treedt af als penningmeester. Zijn opvolger wordt waarschijnlijk Peter Beerling. Ook jeugdvoorzitter Marjan Nicolay ver trekt. Voor haar is nog geen opvolger gevonden. I.M ADVERTENTIE DE PRIJS KENT U AL Vrijdagavond werden in de eiland competitie basketball eerst twee ju niorenwedstrijden gespeeld daarna twee seniorenwedstrijden. Bij de ju nioren is goed te zien dat het sa menspel steeds meer een rol gaat spelen, vooral in de eerste wedstrijd Mantje Sport tegen 't Niksteam was dit goed te zien. Mantje Sport wist al gauw een voor sprong op te bouwen die ze niet meer uit handen gaven. Bij „De Valk" tegen Time Out was het krachtver- schil groot. Time Out kon niet op tegen het ge weld van „De Valk". Bij de eerste seniorenwedstrijd werd hard gestreden voor de overwinning. Hema en Veenbaas bouw waren aan elkaar gewaagd. Vooral in de eerste helft bleef het spannend, maar in de tweedehelft wist Veenbaas toch uit te lopen, vooral door Carlo Kuip die van de vierentwintig punten er ze ventien maakte. De laatste wedstrijd werd door beide teams met vier spe lers gespeeld. Wat op papier een overwinning moest zijn voor Nauta Foto, kreeg in de wedstrijd een ande re wending. Door goed samenspel en goede scores van de dames van Sportshop Texel wisten zij de over winning op hun naam zetten. Uitslagen: (junioren) Mantje Sport-'t Niksteam 35-12; De Valk-Time Out 26-8; (senioren) Hema-Veenbaas bouw 17-24; Nauta Foto-Sportshop Texel 17-36. Wedstrijdleiding: Magda en Annemiek, tel. 27182. Uitslagen: Tatenhove-ABN/AMRO 1-2; De Pilaar-Kobeko 0-3; RWS-Sportshop 3-0; Fitt-Teso 1-2, PH Oranjeboom-Maarcobouw 2-1; Stuc. v.d. Woude-Cocky's Kapsalon 3-0; Groote Slock 2-Graaf Spuiterij 3-0; 12 Balcken-Tex. Auto centrale 3-0; De Zandloper-LenR 0-3; EcoMare-Waayer 3-0; Westerlaken-Haarstudio 3-0; Vespertma-Khf 12 2-1; De Vlier- Leydekkers 2-1; Ass. Bremer-Slagerij de Boer 1-2; Zeilmakerij-Top Tien 3-0; Beautique Texèle-Timmers Bakkerij 3-0; De Rival-Slagerij Schiphorst 1-2; Groote Slock (v)-Vissers Bouw 0-3. Tennissers die zich nog niet hebben opgegeven voor het toernooi van 10 oktober kunnen bellen naar 16301. In verband met blessures hebben R. Siebinga en J. Joosten zich terugge trokken. „Verregende" wedstrijden kan men zelf opnieuw afspreken. Programma 3 oktober: Deuce: 9.00 u. D. Bol-J. v.d. Meer 9.00 u. R. Verduyn-D. Panneman 10.00 u. M. Land-P. Brons 10.00 u. T. van Koppen-P. Witte 19.00 u. J. Dros-P. Barendregt 20.00 u. S. van Veen-I. Land 20.00 u. W. Beers-J. Stark Heri Hodi: 9.00 u. R. v.d. Bent-R. Buitenweg 10.00 u. R. Zoetelief-R. van Oosten 10.00 u. M. vd. Bent-B. van Veen 19.00 u. K. van Bommel-A. Krafft 19.00 u. E. Ooyevaar-R. de Boer 20.00 u. H. Maas-A Heidstra 20.00 u. C. den Braven-E. Dreesens De Koog: zelf afspreken: H. Bakker-J. Zoetelief N. Rommel-N. Bakker A. Groot-N. Brands M. van Aken-T. van Heerwaarden Uitslagen doorbellen naar R. v.d. Bent, tel. 16301. Uitslagen D. Bol-P. Brons 1-1; H. Schraag-R. Buitenweg 0-2, T. van koppen-B. van Veen 1-1; K van Bommel-A. Heidstra 2-0, H Maas-H. Bakker 1-1, E. Ooyevaar-I. Land 2-0;M. van Aken-J. Stark 2-0; C. den Braven-P. Barendregt 2-0; A. Groot-I. Land 2-0; W. Beers-P Barendregt 2-0; N. Rommel-E Ooyevaar 0-2. Zaterdag 2 oktober: 17.30 u. De Marels-JBC 4 (He) Den Burg 19.00 u. Br. Out 2-De Mareis (Da) Sportlaan Nog één maal „Samen op examen". Dat deden 36 kinderen voor A en 30 voor diploma B. Onder slechtte weer somstandigheden (veel regen) moesten de kinderen en hun va der/moeder de voorgeschreven af standen zwemmen. Het lukte hen allemaal dat felbegeerde diploma te halen. De ouders kregen een „Samen op examen-diploma". Examinatoren waren Martin Janssen en Ingrid van Lubek. Diploma A: Niek van Egmond, Anne van Egmond; Jeroen Pieter van Oorten; Monique Keijzer (Patricia); Stephanie Keijzer met Claudia Keijzer; Miriam Slot (Marije). Martine Zandee met Erie Zandee-van Heerwaarden, Marloes Maas, Mi chael de Jong; Jeroen Vlaming; Marjolein Steendam; Tirsa Venneman; Bart Riegman (Robert); Abram van Noort; Monique Barhorst; Charlotte de Vries met Ester de Vries; Jan Jaap Hin; Marjolein Zijm met Pauline Buffing; Toon Koopman; Gerrit van Straten met J. van Straten, Nienke Kruithof; Arjan van Maldegem; Manska Witte; Anika Snoek met Ria Snoek; Hans van Franeker met Jan A. van Franeker; Steven van Beek, Chantal Westerlaken; Leo Witte, Marijke Terpstra met Sietske Terpstra- Smits; Rozita Hin; Lotte Bakker; Jeffrey No- vak, Mark van Liere; Alex Sessink; Sietze Ver meulen; Danny Hopman en Robin Bakker. Diploma B: Eric van Boven; Ruben Verkaart, Jaap Hoo- genraad (J.C.P.); Anouk Visée (Manon); Jorn Drijver; Christiaan Keijser; Ronald Moree; Bart van der Star (Cornells); llona Witte met Marij ke Witte-Lionarons; Dirk de Vries, Joram Tromp; Frida Tuitman; Marleen Schellinger, Marijke Blok met Rob Blok, Daan de Lugt; Marlon Reiding, Linda Boersen, Frans Jaap Brouwer; Arjen Brouwer; Bart Boom; Esther van Schaik (W.P), Nathalie Rab met Jan Ja cob Rab, Erwm Witte; Mark-Jan Kuip met Vvonne Kuip; Hendrik Arendsen; Albert Jan Visser met Jaap Visser; Mariëlle Boeijen (Francisca) met Ria Boeijen-Tjepkema; Wilco Keijzer; Deborah Oosterhof; Stefan van 't Noordende I.M. ADVERTENTIE Op dinsdag 12 oktober kunt u de zak weer aan Max ge ven. We hopen weer op medewerking van alle Texe laars. Vanaf 13.00 uur wor den huis aan huis op Texel de zakken kleding en schoenen opgehaald ten ba te van het Tesselhuus en Texelse reumapatiënten. Begin nu alvast met het uit zoeken en apart houden en help het record van vorig jaar breken! I.M. ADVERTENTIE 22211 PRIJS KENT U

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 9