Texelse Boys verrast verlamd De Koog (1-2) oetbalprogramma TEXELSE y couRANT mpioenschap verjassen or koppels cja opnieuw maar Voetbaluitslagen Programma zaalvoetbal Redelijke start tafeltennissers Texel leidt in zaal voetbalhoofdklasse De Koog pakt volle winst in slotfase Texelaars ploegden in de Flevo-polder Moddercross sluitstuk MAB-motocrosscompetitie Sport Kort Ram van Commandeur kampioen in Alkmaar 22211 DE PRIJS KENT U AL ijrdag 9 oktober: I.M. ADVERTENTIE ijoren: Boys BI -Schagen B1 13.30 u. ltlC1-W.vogels C1 13.30 u. der B2-Texel BI 14.30 u. C2-HRC C3 13.30 u. Zelo C/D-Texel C/D 13.00 u. „erend B - -WGW B2 14.45 u. ijlen: SC D2-Texel D1 10.00 u. ;F1-Texel F1 10.00 u. iterend F1-Tex. Boys F1 10.00 u. Koog F1 vrij BoysE1-SVCE2 11.00u. (oog E1-Oosterend E1 11.00 u. EMexel E2 11.00u. IE1 -Texel E4 11.00u. E1-Tex. Boys E2 11.00 u. tl E3 vrij 01-Oosterend D1 12.00 u. Boys D1-De Koog Dl 12.00 u. lerend D2-SVC D2 12.00 u. ilse Boys D2 vrij DINSDAG 5 OKTOBER 1993 Het kampioensdier van C. A. Commandeur. (Foto Kees Vis) sjes: Boys-Alkm. Boys dag 10 oktober: iZelo-De Koog Boys-Zeemacht Boys 2-Texel 2 loog 2-ZAP 4 aoord 3-Oosterend 2 3-Schagen 7 irend 1 -Koedijk l-ZDH 1 oren: 'A2-Tex. Boys A1 ■atievoetbal: erend-Texel Boys-SVC Oe Koog 13.30 u. 14.30 u. 14.30 u. 11.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 11.30 u. 14.00 u. 14.00 u. - vin wc ixwy van uo yonjninanui lts watSHIUUUen. 14.00 u. 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. riaskoppels kunnen de strijd aanbinden om het kampioen- ivan Texel. Vijf vrijdagavonden (gekaart vanaf 20.00 uur in ho- Lmdeboom. De data zijn: 22 ir, 26 november, 17 december, iuari en 25 februari. Op elke sond zijn fraaie prijzen te n. schrijfgeld bedraagt /25,- per te voldoen op de eerste spee- I. Wie mee wil doen aan deze oenschappen, dient zich vóór tober op te geven bij Freek telefoon 12212. urd Gracja van Gerard Zoete- De Koog blijft succesvol. Zon- erd het voor de tweede keer in aken eerste, bij een race over «eter van 3-jarige Arabieren in It. heeft nu zes keer gelopen en och telkens geplaatst, is dus gd bij de eerste vier. De eerste nning in Duindigt ging over "eter. In Brussel werd Gracja s derde bij een race van oude tien over 1200 meter. „Onderschatting? Nee, verlamming. Het elftal was in de eerste helft niet vooruit te branden. Texelse Boys speelde feller en verdiende de over winning. Wij hebben de nederlaag aan onszelf te wijten.'' Trainer Hans van der Park van SV De Koog was zondag duidelijk over de voetbalder by, die de thuisclub naar de midden moot deed afglijden en de bezoekers de eerste winstpunten opleverde. Door de talrijke paraplu's leek het alsof De Koog-Texelse Boys door een behoorlijk aantal toeschouwers werd gadegeslagen, maar dat was ge zichtsbedrog. De gestaag neervallen de regen hield vele voetballiefhebbers, die erop rekenden dat het duel was afgelast, thuis. Het luwe veld aan de Boodtlaan was ech ter uitstekend bespeelbaar. Onder het wel aanwezige publiek bevond zich de bijna voltallige selectie van Texel 1, die pas op de boot hoorde dat de uitwedstrijd tegen SV De Rijp niet doorging. Al na acht minuten kon de Boys- aanhang juichen. De uitblinkende middenvelder Edgar Klippel schoot van afstand via de lat en de rug van doelman Jan Plaatsman raak: 0-1. Texelse Boys hield daarna het beste van het spel. Vooral Martijn Beerling was met snelle rushes een plaag voor de tegenstander. Bert Witte kwam tot driemaal toe in scoringspo- sitie, maar miste koelbloedigheid. Wel kreeg hij een gele kaart wegens aan merkingen op de leiding van de overi gens uitstekend fluitende Alkmaarse arbiter H. van der Berg. Namens De Koog zorgden slechts Nanning Kik kert (schot over) en Wally van Beek (kopbal naast) voor wat gevaar. Na rust drong De Koog aan, wakker Zaterdag 2 oktober: Junioren: Helder B1-Tex. Boys B1 Texel C1-BKC Cl Texel B1-JVC B2 Texel C2-WGW C2 Succes C1-Tex. Boys Cl Texel C/D-Petten C/D Oosterend BI-Helder B2 Meisjes: Berdos-Tex. Boys JVC D3-Texel Dl Pupillen: Tex. Boys F1-SVC F1 Oosterend F1-De Koog F1 Texel E2-Tex. Boys El Texel E4-De Koog El Tex. Boys E2-SVC El SVC E2-Texel El Oosterend E1-Texel E3 Tex. Boys D2-SVC Dl SVC 2-Tex. Boys Dl Oosterend D2-De Koog D1 Zondag 3 oktober: De Rijp-Texel De Koog-Tex. Boys Texel 3-W. Waard 4 Tex. Boys 2-Helder 6 Texel 2-Alcmaria V. 3 7-0 5-2 16-2 2-3 6-2 1-1 5-7 0-2 2-3 afgelast 1-2 afgelast afgelast afgelast Junioren: Kaagvogels Al-Tex. Boys A1 afgelast Dames: Egmondia-Tex. Boys Recreatievoetbal: SVC-Oosterend Texel-ZDH De Koog-Tex. Boys afgelast 0-4 afgelast afgelast I.M. ADVERTENTIE DE PRIJS KENT U AL geschud door harde taal van Van der Park in de kleedkamer. Jason Mar tens, in de ploeg gekomen voor Peter Brons, opende het offensief met een harde schuiver die door de geconcen treerd keepende Kees Kooy onscha delijk werd gemaakt. Uitgespeelde kansen verwierf de thuisploeg zich verder niet. Het gevaar moest vooral komen van werklust en toeval. Texel se Boys kwam onder zware druk te staan, omdat het middenveld werd prijsgegeven. De aanvallend ingestel de Boys-spelers wilden te snel naar voren spelen, in plaats van de bal rustig in de ploeg te houden. Toch kwamen de blauw-witten weer tot scoren. De tweede Boys-uitval, pas na een half uur in de tweede helft, werd door de onberekenbare spits Ad Guldemond omgezet in een doelpunt. Hij tikte een voorzet van Jelte van der Kooi binnen. Hands Negen minuten voor tijd bracht Ber nard Ipenburg met een volley de spanning terug: 1-2. Voor het doel IFoto Frans Hopman) van keeper Kooy speelden zich in de slotminuten hectische taferelen af. In blessuretijd kregen achtereenvolgens Edgar Klippel en Ruud van de Wete- ring de bal in het strafschopgebied tegen de hand, maar scheidsrechter Van der Berg gaf geen penalty. „Niet opzettelijk",verklaarde hij na afloop. Ad Guldemond kreeg nog een kans op 1-3, maar zijn lob verdween naast het verlaten Koog-doel. „Wij zijn weer terug bij af", conclu deerde Koog-trainer Van der Park na afloop. „Zonde, want deze ploeg heeft de kwaliteiten om bovenin mee te draaien. Met 4 uit 4 moeten we eerst weer een paar wedstrijden zien te winnen om er weer helemaal bij te horen." Bekerwedstrijd Zijn Boys-collega Henk de Ruyter haalde opgelucht adem. Hij had tot zijn genoegdoening gezien dat laatste man Ruud van de Wetering zijn aan valsdrift had weten te beheersen, wat de verdediging ten goede kwam. Met twee thuiswedstrijden (Conzelo en AGSV) voor de boeg kan Texelse Boys zich de komende weken herstel len van de zwakke competitiestart. Eerst volgt a.s. zondag op het Boys- veld de bekerwedstrijd tegen Zee macht, dat vorig seizoen de beker won De Koog gaat uit naar Conzelo. Woensdag 6 oktober: 18.30 u. Casino-Texel 1 19.20 u. Oosterend 3-Klif 3 20.15 u. Casino 5-Le Berry 21.05 u. De Koog 6-Mantje 3 21.55 u. ZDH-Klif 4 Zaaldienst: De Koog Donderdag 7 oktober: 18.30 u. Nioz-Texel 3 19.20 u. Oosterend 6-De Krim 4 20.15 u. Casino 5-Rab 3 21.05 u. De Koog 5-Gempo 21.55 u. De Koog 2-Casino 2 Zaaldienst: Casino Vrijdag 8 oktober: 17.30 u. Oosterend 4-De Krim 2 18.20 u. De Krim 3-Texel 4 19.10 u. De Koog 3-De Krim 20.00 u. Casino-Plus Klus 20.55 u. Mantje-Klif 21.45 u. Jelleboog-Oosterend 22.35 u. De Koog-Le Berry Zaaldienst: Texel Zaterdag 9 oktober: 18.30 u. Jelleboog 2-Texel 2 19.20 u. Rab-Klif 2 20.10 u. Klif 3-De Krim 21.00 u. De Krim 3-Oosterend 4 Zaaldienst: Klif Hoofdklasse: Klif-Jelleboog 2-1; Plus Klus- Mantie 3-4; Texel-Casino 2-0. Oosterend-De Koog 1-2. Eerste klasse: De Koog 2-Klif 2 4-2; Klif 3-Jelleboog 2 2-8, Jelleboog 3-De Krim 8-5, Le Berry 2-Rab 6-1, Casino 2-Texel 2 1-5; De Koog 3-Oosterend 2 5-5 Tweede klasse: Casino 4-Casino 3 5-4. Mantje 2-Rab 2 7-0; Nioz-De Krim 2 4-0. Derde klasse: Jel leboog 4-De Koog 6 9-1; Timmers Bakkerij- Casino 5 3-8; De Krim 4-De Koog 5 2-16. Na twee competitieronden kan wor den geconcludeerd dat tafeltennisve reniging Tetak het redelijk doet. Na de nipte 6-4 nederlaag van het eerste team vorige week, werd zaterdag aangetreden tegen Treffers in Boven- karspel. De spelers bleken zeer aan elkaar gewaagd. Lieuwe van de Veen won tweemaal, evenals Fred Mosk. Alexander Bakker wist één partij in de wacht de slepen, zodat de punten werden gedeeld: 5-5. Door dit resul taat staat Tetak 1 op een mooie der de plaats. Ook de tweede wedstrijd van Tetak 2 verliep beter dan de eerste, toen met 8-2 werd verloren. Nu wist Martin Jansen knap twee wedstrijden te winnen. Ceacilia Roeper en Frans Room deden dat beiden éénmaal. Omdat ook de dubbel in winst voor de Texelaars eindigde werd de eindstand 5-5. Na de eerste speelronde in het zaal voetbal is Texel dankzij een beter doelsaldo leider in de hoofdklasse. In de eerste klasse werd veel gescoord door vooral de beide teams van de Jelleboog. De Koog trof in de derde klasse maar liefst zestien maal doel. In de hoofdklasse werden vier wedstrijden gespeeld. Klif was de be tere van Jelleboog en Mantje won op het nippertje van Plus Klus. Ook De Koog en Oosterend maakten er een spannende pot van. De Koog won uiteindelijk. Texel versloeg Casino met twee doelpunten verschil. Henk Knol en Martin Land waren hier de doel puntenmakers. Le Berry kwam als enige hoofdklasser nog niet in actie. De club moet helaas een team terug trekken, zodat de spelers van het tweede team als Le Berry 1 in de hoofdklasse gaan spelen. Reden van terugtrekken is ondermeer het niet meer beschikbaar zijn van Simon Brand voor het zaalvoetbal. De laatste wedstrijd van Le Berry 2 in de eerste klasse leverde een over tuigende zege op. Voor tegenstander Rab heeft dit echter geen gevolgen, omdat de wedstrijd niet meetelt voor de eindstand. Jelleboog 2 en Jelle boog 3 scoorden beide achtmaal. De Krim kon dankzij vooral Frans Stark nog vijfmaal tegenscoren, zodat het verlies beperkt bleef. De leukste wed strijd was die tussen Oosterend 2 en De Koog 2. Ook hier vielen veel doel punten, gelijk verdeeld over beide teams. In de tweede klasse was de grote overwinning van Mantje 2 op Rab 2 opmerkelijk. Peter Dral van Mantje profiteerde dankbaar van de vrijheid die de Rabverdediging hem bood en scoorde viermaal. Nioz had weinig moeite met opponent De Krim 2. De mannen van De Koog 6 (De Bol der) wachten in de derde klasse nog steeds op het eerste puntje Deze keer kregen ze klop van Jelleboog 4. Ook De Krim 4 bakte er nog niet veel van. Tegenstander De Koog 5 walste onder leiding van Dick Panne man over de ploeg heen en scoorde zestienmaal. Timmers Bakkerij draait evenmin geweldig. Casino 5 speelde beter als team en won simpel. De juniorenwedstrijd Texel 2 - Casino ging niet door, omdat het laatste team niet kwam opdagen en ook niet de moeite had genomen afbericht te doen. Deze week wordt door teams in de eerste en tweede klasse ook op za terdagavond gespeeld. Oosterend 4 en De Krim 3 spelen hierdoor zelfs tweemaal. Het programma in de hoofdklasse wordt gewoon op vrij dagavond afgewerkt. De toppers zijn hier De Koog-Le Berry en Mantje-Klif. In het weekend heeft het zaterdag team van SV De Koog goede zaken gedaan door het nog ongeslagen elf tal van VVZ uit Zaandam zonder punten huiswaarts te laten keren. Op een prima speelveld met lekker weer haalde De Koog de volle winst pas in de slotminuten binnen. De Koog begon voor het eerst dit seizoen met Hans Eelman in de ba sis. Dat deze bikkelharde middenvel der een belangrijke schakel is op het middenveld bewes hij in de eerste minuten van de wedstrijd eens te meer. Eelman heeft als eretitel „bal veroveraar" en daar ontbreekt het bij de ploeg te vaak aan. Doordat De Koog in het eerste kwartier zoveel balbezit had, kon de eerste goal ge woon niet uitblijven. De eerste grote kans was ook meteen de ope ningstreffer. Nadat Hans Eelman de bal had meegegeven aan Coen Schoonheden, was het de taak van Schoonheden om de opening te zoe ken. Hij vond deze over de rechter kant waar Martijn de Veij het gat inliep, de bal in één keer meenam en met zijn rechterbeen in de linkerhoek deponeerde. De Koog hield de tegen stander goed onder druk, maar kon niet voorkomen dat deze een paar ker gevaarlijk counterde. Maar de Zaadammers faalden in de afwerking of troffen de uitblinkende doelman Jos Kaptein op hun weg. De Koog ging met een voorsporng de rust in en tijdens de pauze werd besloten zo snel mogelijk de tweede goal te for ceren en niet ten koste van alles de voorsprong te verdedigen. Na de rust was De Koog zich er nog niet van bewust dat VVZ kansen rook en ook kreeg. De eerste corner van de beszoekers werd meteen in gekopt door middenvelder Eric Wij- venbach en stuitte, onbereikbaar voor de defensie van De Koog in de korte hoek. Door deze onverwachte tegen- goal was De Koog even de weg kwijt en gaf de tegenstander teveel ruimte, wat keer op keer door de prima spe lende laatste man Jack Rammers moest worden gecorrigeerd. Lang zaam mar zeker nam De Koog het initiatief weer in handen en kwam onder de druk vandaan. Vijf minuten voor tijd, na een prima aanval over de rechterkant, draaide Ben Witte zijn tegenstander dol en speelde de linksback tussen de be nen. Witte, tot daarvoor niet echt ge vaarlijk, koos het juiste moment voor de beslissende actie. Zijn afgemeten voorzet bereikte nieuwkomer Frank Plaatsman die beheerst met de bui tenkant van zijn voet de winnende treffer binnen tikte. Een bekroning op het goede spel van Plaatsman die hiermee de volle winst voor De Koog binnenhaalde Werden de vijf voorgaande MAB- clubmotocrossen gekenmerkt door goede weer. zondag was het glim mende bagger waar de rijders door heen moesten. Zeventien rijders liet zich hierdoor niet weerhouden en zorgden met boeggolven van prut voor een spannende slotcross. Drie Texelaars deden zaterdag in Swifterbant mee aan de jaarlijkse ploegwedstrijden, georganiseerd door de Oude Trekker- en Motoren vereniging. Maarten Koorn en Arie Koopman waren van de partij met 2-scharige rondgaande wielploegen en Marcel Bakker met een 1-scharige heen- en weergaande ploeg. De vele regen van de laatste tijd riep problemen op. De organisatie was drie keer van locatie veranderd we gens te nat veld en was tenslotte te recht gekomen op terrein van G. Kroon: een tarweperceel dat droog genoeg was. De 36 ploegers (waar van 20 gebruik maakten van rond gaande en 16 van heen- en weergaande ploegen) gingen om 12 uur naar hun wedstrijdveldje, be staande uit tarwestoppel met groen- bemester. De ruimere ploegen met meer gedraaide risters leverden beter ploegwerk. Te nat was het niet hoe wel in de polder in september 195 mm regen was gevallen. Maarten Koorn deed het niet slecht door in zijn categorie (dus rondgaande ploe gen) als vierde te eindigen; Arie Koopman werd zestiende. Bij de heen- en weergaande ploegen werd Marcel Bakker zevende Zondag a.s. zullen in Eierland de ploegwedstrijden om het Texels kam pioenschap worden gehouden, waar bij zowel oude als nieuwe tractoren in actie zijn. Deelnemers kunnen zich nog aanmelden bij Marcel Witte, tele foon 18486. Verdere informatie in de krant van vrijdag. Onfortuinlijk waren de 125cc senior rijders Otto Goënga en Marco Witte. Eerst reed Witte over Goènga's arm toen die was gevallen, later trok Wit te zijn motor achterover op de tafel berg, waarbij hij zeer onzacht op zijn rug landde. Dokter Eissen kwam er aan te pas en schreef beide rijders rust voor. Bij de 125cc voor junioren hadden de toppers Egbert van dé Werf en San- der Witte weinig moeite met de prut. In de tweede manche kwam ook Stefano Siebeling goed mee. Tot ieders verrassing wisten de 80cc coureurs aardig rond te rijden. De echte prutspecialisten waren echter bij de liefhebbers te vinden. De eer ste manche wisten Hans Adams en Henri van Maldegem in dezelfde ron de te finishen als de 250cc coureurs Ronald Zijm en Simon Groot. In de tweede manche werd Van Maldegem gedubbeld, maar was Ed Stoop in topvorm er wel goed bij. Maarten Hoogenbosch was ook van de partij. Als oud-Enduro-rijder deerde de prut hem niet. Op 17 oktober wordt gestreden om de Willem Goënga-bokaal, een zoge naamde open cross waarbij ook oud rijders hun motor nog eens de sporen kunnen geven. Deelname is al toege zegd door Nico Bakker, die na een ja renlange afwezigheid weer een crossmotor heeft gekocht. Uitslagen: 125cc junioren: 1 Egbert van de Werf, 2.Sander Witte 125cc senioren: lOtto Goënga PW80: 1 Joost de Winter 250cc 1.Ronald Zijm; 2 Simon Groot Liefheb bers I.Hans Adams, 2.Ed Stoop; 3.Maarten Hoogenbosch 80cc: I.Gerard Rikkenberg; 2.Rob Schraag Paardesport. Ria Bakker heeft met haar paard Esmée in Schoorl 124 punten en een vierde prijs behaald in de klasse L. Gym. De gymnastiekvereniging van Oudeschild houdt op woensdag 13 oktober om 20.00 uur in dorpshuis 't Skiltje haar jaarvergadering. Een eenjarige ram van C.A. Comman deur is tijdens de landbouwdag 1993 in Alkmaar Noordhollands kampioen geworden. In de kampioensrubriek liep tussen de vier geselecteerde die ren nog een Texels fokproduct van C. Kikkert. In de rubriek oudere ram men deed een dier van R Verberne mee, maar deze werd geen kampioen.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7