Verkoop Lindeboom lijkt onafwendbaar ien voor Texel akkoord iet lagere hotel„toren" Cjrocn <2jvartsJexels in het X DERAKO isitieve reactie op voorstel gemeente: Springers BV failliet verklaard Dat hoeft nu ook weer niet HOUT- EN BOUWMARKT -JJorszel Nieuw streekplan ligt ter inzage Zeldzame haai aangespoeld aittair systeem ristenbelasting 95 ingevoerd? Gevoel Gemeente heeft acht ton over VERDER XT in dit IN umraer Landbouw-topman per vliegtuig naar Texel 2 Dokter Hoekstra versterkt post De Cocksdorp 5 Uitleenlopende reakties op Waddenplan Jansen 7 s» Jubileum voor „goudsmid" 7 TEXELSE^COURANT Service Center Texel Voor gezond welzijn UUim IDets PXrtelrajt 20. Den Burg MUSIC STORE fbr music and wore Vogelwerkgroep telt trekvogels Levert nu ook op Texel... Bouwhout Sauna's Rabatdelen Tuinartikelen Vloerhout Tuinhuisjes Plaatmaterialen Ijzerwaren Isolatiematerialen etc. etc. Vraag vrijblijvend prijs en advies aan! Bezorgen geen probleem. JUICHT 15 SEPTEMBER 1887 NR 10822 VRIJDAG 8 OKTOBER 1993 Hotel De Lindeboom gaat zo goed als zeker in de verkoop. Eigenaar Springers Recreatie BV is niet van plan het faillissement dat door de rechtbank in Groningen dinsdag is uitgesproken aan te vechten. „Ik vertik het om nog één cent in De Lindeboom te steken", doelt woord voerder A.H. Notenbomer op ƒ60.000,- aan teveel ontvangen I.M. ADVERTENTIE Je hoeft echt niet al je kleren weg te geven voor de Zak van Max. We zijn tevreden met spullen die je lange tijd niet hebt gedragen en die je „dus" niet meer nodig hebt. Geef weg, dat ruimt lekker op en het is voor een goed doel. Geef dinsdag om 13.00 uur de zak aan Max en houdt schoenen en kle- WIR-premie die hij volgens de be lastinginspecteur moet terugbetalen. Het faillissement volgt nadat twee maal eerder een aangekondigde openbare verkoop te elfder ure werd afgeblazen. De fiscus heeft al gerui me tijd beslag gelegd op de inventa ris van De Lindeboom. Deze wordt op bevel van de fiscus, de eerste schuldeiser, te zijner tijd openbaar verkocht. Mr. G. Brouwer, curator van de Groningse rechtbank, moet voor het omvangrijke complex een koper zien te vinden. Mocht dat niet lukken dan volgt een openbare verkoping. Uit de opbrengst kunnen de schuld eisers) worden betaald. Haast met verkopen heeft Brouwer niet. „We moeten in ieders belang proberen een goede prijs te maken." Bij de aankoop van De Lindeboom in 1985 heeft Springer BV volgens de belasting teveel WIR-premie ontvan gen. „Dat bleek vorig jaar bij overleg tussen de voormalige accountant van het bedrijf uit Roden en de belastin ginspecteur. Ik wist niets van dat ge sprek en er is mij van geen enkele zijde iets over gezegd. Toen ik het geruime tijd later hoorde, ben ik dit voorjaar tegen de claim in beroep ge gaan", aldus Notenbomer. Omdat de termijn waarop nog bezwaar kon worden gemaakt, was verstreken, houdt de fiscus vast aan de eis. Nu Springers BV weigert te betalen heeft de fiscus het faillissement aange vraagd. Verlies Hoewel hij nog een kleine week de tijd heeft in verzet te gaan tegen het faillissement, heeft Notenbomer besloten dat niet te doen. „De Linde boom heeft alleen maar geld gekost. Ik heb voldoende voor Texel gedaan. Zeven jaar geleden heb ik het bedrijf overgenomen. Toen kwamen er pro blemen met geluidsoverlast." De ne gatieve stemming rond de Lees verder pagina 2 I.M ADVERTENTIE Hereniging Tien voor Texel zal geen bezwaar meer hebben te- een nieuw bouwplan voor het hotel op het Stappeland in Koog, als de goothoogte beperkt blijft tot 10 meter en als (I afgezien van de bouw van een tweede hotelcomplex van bedden in hetzelfde gebied. Aangezien b en w en de initia- emer zich hierin kunnen vinden, ziet het er naar uit dat de lemen rond dit project de wereld uit zijn. Jiernatieve plan is voorgesteld een oriënterend gesprek dat «tuur van Tien van Texel on- had met het gemeentebestuur ijectontwikkelaar MO-projekt. jeeg dinsdag de instemming dl kleine meerderheid van de op de in De Koog gehouden (lering van Tien voor Texel. orspronkelijke plan voor een ge- met een goothoogte van 15 met nog een kap van onge- !ne meter, zal dus ingrijpend ferd moeten worden. Met het p de exploitatiemogelijkheden, nieuwe gebouw 25 bedden bevatten dan het oude ontwerp, wderd. Om deze kwijt te kun- in van Texels Belang voor een air systeem voor het innen van inbelasting, wordt overgeno- »f het college van b en w. De reidingen voor invoering kun nend jaar beginnen, als de it plan ook overneemt. In dat tan het nieuwe systeem in «orden ingevoerd. hebt nauwelijks je st ie keltje tkeerd, of de ouwe burge ter licht zijn hielen, de nieu- 'ital stevig in het zadel en één onze wethouders wordt zelf emeester ergens in Zuid- nd. Leuk hoor! Dan besef je «n dat al die Horszelige stuk- bemaal niets uithalen. Ze 'sn er zich geen bal van aan. gevoel. Jaap Dekker houdt wor gezien, we hebben een Bovenste Bromsnor en of oog niet genoeg is, bedankt n Jansen als lid van het CDA. 5,1 gemeenteraad vol neven en gaat hij als zelfstandige Bovendien wil hij Texel aan ünd uitleveren, aan Hans e' nota bene. HoewelDat fongewest is eigenlijk hele- oiet zo'n gekke gedachte, 'iet gevoel... In deze kolom is Kak gescholden op die botte bale bestuurders van bolland, die niets van onze 4Positie willen begrijpen. Dat 'n Wiegel en de zijnen veel be- Zij weten wat de mensen eilanden beweegt. Hebben mici hun loopbaan kunnen sen? Is dat allemaal gepland kf een kwestie van gevoel hdelt wat heen en weer, let- en figuurlijk. Dan komt het wgevoel vanzelf, maar het gevoel? Je weet het niet. ^9 kunnen vrouwen op Texel cursus loopbaanplanning Dan kan het nooit meer ton, want het is allemaal W Dat is nou een prettig L met ingang van nu ver- woordgrappen te maken dersin welke hoedanig- hn ook. Horszei nen zal volgens het nieuwe voorstel een vleugel van maximaal twee ver diepingen worden aangebouwd. Om dat definitief wordt afgezien van het tweede hotelcomplex van 150 bed den, vindt Tien voor Texel dat aan vaardbaar. Het „overschot" van 125 bedden moet dan wel in reserve wor den gehouden, dus niet in De Koog of elders op Texel worden uitgegeven. Te lang Actie van Tien voor Texel tegen de „toren" had als gevolg dat de Raad van State de bouwvergunning schorste zodat de reeds begonnen bouw moest worden stilgelegd. De gemeente maakte de kwestie op nieuw aanhangig bij de Raad van State en voerde (onbekende) argu menten aan om de schorsing onge daan te maken. Dat de gemeente nu met het genoemde voorstel is geko- Nu alle gegevens en mutaties voor de begroting zijn verwerkt is duidelijk dat de gemeente ƒ815.000,- over houdt op de re serve die altijd in acht wordt ge nomen. Het college wil dit bedrag als volgt verdelen: aanpassing dorpshuis Oosterend (ƒ300.000,- BBI-project (172.000,-), herin richting Herenstraat en De Naai (150.000,-), afrekening Vereniging Gemeenschap Eierland (ƒ75.000,-), schapenboeten (150.000,-) en een podiumvoorziening in De Ver gulde Kikkert (p.m.). Over dit laatste onderwerp praat het col lege dinsdag met de betrokkenen. Uit gegevens van het rijk blijkt dat de gemeente over 1993 ƒ35.000,- minder begrotingsruim te heeft. De tarieven voor het rei nigingsrecht in 1994 zijn ook bekend. Er is van afgezien een fi nanciële buffer te vormen om eventuele tegenslagen op te van gen omdat de tarieven toch al zo zijn gestegen. Eenpersoonshuis houdens gaan f256,- betalen en meerpersoonshuishoudens ƒ413,-. Hoe deze bedragen zijn opge bouwd wordt besproken in de raadscommissie voor financieel, economisch en technisch beleid van deze maand. Om het rioolegalisatiefonds op peil te houden moet een tariefs verhoging van 3% worden door gevoerd. Jaarlijks zal er ƒ50.000,- uit worden gehaald voor vervanging van riool- pompen. Bij de gemeente en in de openbare bibliotheek ligt vanaf heden het ontwerp-streekplan Noordholland- noord ter visie. Hiermee start de inspraak-procedure van het plan, dat het ruimtelijke ordeningbeleid voor het noorden van de provincie tot 2005 vastlegt. Een paar jaar geleden passeerde het streekplan Kop van Noordholland en Texel reeds de revue. Dat plan is sa men met de streekplannen van de gewesten Westfriesland en Noordken- nemerland samengevoegd tot een nieuw plan voor de regio Noordholland-noord. Bewoners heb ben tot 7 januari a.s. de gelegenheid om te reageren. Provinciale Staten zullen indieners van bezwaarschriften in april 1994 horen. Later volgend jaar zal het provinciebestuur het streekplan definitief vaststellen. Heeft u een nieuwtje? Bel het nieuwe, rechtstreekse redactienummer 62620 (advertenties 62600) Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs ƒ48,50 per half jaar; Los f\35 Postbank 652 Bankrelaties ABN-AMRO nr. 46.99.17.636 Rabobank nr 36.25.01.742; I.N.G. bank nr. 67.34,60.398 ^«rtenties, abonnementen, etc. Langeveld en de Rooy b.v., Postbus ;90 AA Den Burg, telefoon 02220-62600, Telefax 02220-14111 parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. 02220-62620. j^jng dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs /48,50 per half jaar; j]5. Geen krant gehad? Bel 02220-62600 Buiten kantooruren bel B0(ger Redactie buiten werktijd Tessa de Graaff, Pater Witteplein 3, jjrg, telefoon 02220-15639 I.M ADVERTENTIE Cfr.fi \vr( Jitfll iê hd hjrt_ Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de onderstaande folders Hoofdweg 55, De Cocksdorp "S 11777 moet u bij [^3] drogisterij Zijn. (Zie de folder*) THE men, wijst erop dat deze weg heil loos of te langdurig is gebleken. Men wil de kwestie snel uit de wereld hebben, niet in de laatste plaats om dat het anders een financiële ramp wordt voor initiatiefnemer Konst. Net als het oude plan zal het alterna tief een artikel 19-procedure moeten doorlopen omdat ook dit strijdig is met het bestemmingsplan. Er wordt vanuit gegaan dat Tien voor Texel in het kader daarvan geen bezwaar zal maken en het nieuwe bouwplan al leen op zijn hoogte zal beoordelen, tenzij wordt afgeweken van wat nu is afgesproken. De gemeente is in ge sprek met de provincie om van die kant snel medewerking te krijgen in de vorm van een verklaring van geen bezwaar. Het ziet ernaar uit dat dit zal lukken, als er tenminste geen be zwaren van anderen komen. Spoed eisend is de kwestie zeker. Het gaat niet niet alleen om de belangen van Lees verder pagina 8 Op de nationale vogeltrekdag, zondag aanstaande, tellen leden van de Texel se vogelwerkgroep trekvogels van 06.30 tot 11.30 uur. Dat gebeurt bij de „Kampeersnol", langs het Westerslag op de grens van het bos, tegenover het Turfveld. Ervaren tellers zijn aanwezig. Belangstellenden (ook niet leden) zijn welkom. Ook bij slecht weer gaat de telling door. Shovelbestuurder Piet Daalder deed dinsdagmiddag een bijzon dere vondst op het strand bij paal 12. Het was een ruim an derhalve meter lange ruwe haai, die in stervende toestand ver keerde. Daalder waarschuwde EcoMare, waarop Henk Brugge de inmiddels morsdode vis op haalde. Conservator Johan Rey- don is voornemens van de haai een gipsafgietsel te maken. Nooit eerder werd een ruwe haai van dit formaat tl,54 meter) op het Texelse strand gevonden. Deze haaien komen in de Noord zee dan ook sporadisch voor. Het zijn snelle zwemmers die leven van rondvis. Ze brengen levende jongen ter wereld. Hoewel het uiterlijk nauwelijks verschilt van gevaarlijke haaien uit tropische wateren, is een ruwe haai voor de mens ongevaarlijk. Op de nu aangespoelde haai (een mannet je) werden enkele visluizen aan getroffen. Dat zijn parasitaire kreeftjes, die voor onderzoek naar het Nationaal Natuurhisto risch Museum in Leiden zijn ge zonden. Op de foto conservator Johan Reydon met de haai. IFoto Harry de GraafI Kanaalkade 66, 't Zand, tel. 02249-1844 Bootkosten worden verdeeld onder aantal klanten op Texel. Telefonisch bestellen kan ook. Ma. t/m vr. 8.30 - 17.30 uur. Zat. 8.30 - 16.00 uur. Zie de bijgevoegde KRANT

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 1