s SP°rt /olleybalteam vindt >p Texel rust terug k Vampex nr. zonder raadloze telefoons ondag demonstratie en wedstrijd TEXELSE y COURANT oko geeft zich niet naar gewonnen Ploegkampioenschap Eilandcompetitie tennis Dressuurwedstrijd Dammers SNA bekwaam opzij geschoven Ledenvergadering SVC Alice trainde mee met Oranje-dames Texelse schakers nemen voorbeeld aan Kasparov Eilandcompetitie volleybal Velden Texelse Boys worden gerenoveerd Feenstra/Vriens sterk in klaverjaswedstrijd VRIJDAG 22 OKTOBER 1993 I trainingskamp op Texsl bevalt de jtrlandse damesvolleybal-selectie ,iekend. Op het eiland merken ze jig van de commotie die ont- fd toen bondscoach Peter Murp- Mgin deze week voor de eer jankte. Dankzij de afgelegen lig gen de goede faciliteiten kunnen eim-bondscoach Bert Goedkoop ejn dames in alle rust toewerken r het belangrijke WK jficatietoernooi, dat vanaf a.s. derdag in Hongarije wordt afge- tt. I schaamrood stijgt ons soms de kaken, als je ziet hoeveel me- erking we hier krijgen. Het is ge- jjg, alles staat voor ons klaar", [manager Gert Jan Kuiper en- siast. „Je merkt dat men hier op j in is voor het organiseren van ndere dingen. Tevoko, De Krim, iporthal, de gemeente, iedereen it mee om het ons naar de zin te tn. Binnen veertien dagen was hele programma rond." teuze voor Texel was gemaakt voorbedachte rade, aldus Kuiper, verwachtten turbulentie en daar- rochten we naar een afge rolde omgeving. Van de Beneilanden hebben we Texel als ie gebeld en daar hebben we ze- jeen spijt van." (pluspunt vindt Kuiper dat op Isnel iets kan worden geregeld, beeld daarvan is het huren van porthal voor trainingen. De gym- o van OSG De Hogeberg waren lom enkele lesuren (of een deel daarvan) in te leveren. Docent Marcel Verbeek nam woensdagmiddag na de onderbreking van zijn les met de leer lingen van 2 Mavo plaats op de tribu ne en gaf toelichting op de training van de volleybalsters. Aanschouwelijk onderwijs heet zoiets. Strandwandelingen De selectie is ondergebracht op Va kantiecentrum De Krim. Elf speelsters zijn verdeeld over twee vakantiehui zen, het begeleidingsteam van drie personen zit apart in een bungalow. Dagelijks houden ze praatsessies („voor de teambuilding") en maken ze strandwandelingen. Buiten de trai ningen om is rust het devies. Sport hal Ons Genoegen is één- of tweemaal per dag de trainingslokatie. Met vier Olympische Audi's leggen de dames telkens het traject De Cocksdorp-Den Burg v.v. af. Ster-speelster Cyntha Boersma, die als professional haar brood in het sportgekke Italië verdient, looft de omstandigheden op het eiland. „In een korte periode is er een goede sfeer opgebouwd. We doen alles sa men, eten, wandelen, ontbijten. Niet té relaxed, want de trainingen zijn erg intensief. Maar daar omheen heb ben we veel rust. Zo kunnen we energie opsparen voor volgende week." Ze is blij dat de media hen nauwe lijks storen naar aanleiding van affaire-Murphy. „We hebben in het huisje zelfs geen telefoon. Voor mij alleen een nadeel dat ik niet naar Ita lië kan bellen...." r*t. Leraar lichamelijke opvoeding Marcel Verbeek geeft de leerlingen van een 2 Mavo-klas toelichting op de training van de volleybaldames Speciaal voor hen heeft de leraar een deel van zijn lestijd ingeleverd. Flarii HopmanJ Het damesteam blijft onverstoorbaar onder het lawaai van de schooljeugd op de tribune tijdens de openbare trainingen. De speelsters zijn de be langstelling gewend. Trainer Bert Goedkoop, ooit zelf een topspeler, vindt het juist prima dat zoveel mogelijk mensen -vooral jeugd- ken nis maakt met topvolleybal. „Het zou mooi zijn als deze trainingen jongens en meisjes inspireert om zelf te gaan volleyballen", zegt hij. Aan het begin van de trainingsweek liet hij de orga nisatie weten, dat wat hem betreft jeugdspelers het laatste half uur mo gen meetrainen. Tot nog toe heeft al leen Tevoko-junior Alice Blom van die mogelijkheid gebruik gemaakt. Is het niet erg idealistisch om aan promotie van de sport te doen, ter wijl de selectie bezig is aan een se rieuze voorbereiding op een zeer belangrijk toernooi? Goedkoop vindt van niet: „Nevobo-leden dragen vijf gulden bij voor topsport. Daarom wil len we graag iets terug doen in de regio. Ook hier. Voor onze concentra tie maakt het niet uit, want we heb ben ook momenten van ontspanning nodig. Acht van de elf meiden be drijft de sport professioneel. Het is voor hen een taak om voorbeeld te zijn voor de jeugd. Helaas was de voorbereidingstijd te kort, anders hadden we nog meer kunnen regelen met Tevoko." Wat in elk geval wèl gebeurt, is een „clinic" en wedstrijd op zondagmid dag. Tijdens de clinic, die a.s. zondag om 15.30 uur begint, krijgen jeugd- volleybal(st)ers de kans samen met de Oranje-meiden allerlei trainingsvor- men te oefenen. Na deze demonstra tie is het de beurt aan Tevoko heren 1. De Texelse volleyballers draaien na de promotie van afgelopen seizoen nog niet geweldig, maar het nationa le team zal hen ongetwijfeld inspire ren. Veel kans maken de Texelaars niet, al kunnen ze zich optrekken aan de 3-2 zege die ze vorig jaar behaal den op eredivisieploeg Olympus (da mes), die toen eveneens op Texel te gast was. thuiswedstrijd tegen het uit de divisie gedegradeerde Quelder- Seahawks uit Den Helder haal- Tevokoheren hun eerste punt nieuwe competitie. Na een (end wedstrijdverloop was in de tet een goede servicebeurt chut van de Heldernaren goed 12 punten op rij. Tevoko heeft laten zien zich niet zomaar man te geven. beproefde basis begon Tevo- de eerste set. Vooraf gewaar- id voor het sterke spel van de naraen zat Tevoko er vanaf het goed bij. Door degelijk spel de eerste set met 15-9 gewon de volgende set waren de rol- ngedraaid en won Seahawks 9. Evenals tegen HCSC kreeg in de derde set weer een te- wat snel resulteerde in een onnodige nederlaag. Wat een week eerder net niet lukte, konden de Texelse heren nu wel voor elkaar krij gen: de vierde set werd nipt gewon nen met 15-13 en een vijfde set moest de beslissing brengen. Tevoko koos voor het ontvangen van de ser vice, wat normaal de slimste keuze heet te zijn. Maar wat is wijsheid in deze. Zoals boven al vermeld scoorde Schut 12 punten op rij voor Sea hawks en was Tevoko weer versla gen. Volgende week (na de Wampexlde wedstrijd tegen Madjoe in Enkhuizen. Het tweede herenteam verloor zeker niet kansloos met 0-3 van Seahawks. Tevoko heren 3 en 4 speelden tegen elkaar. De routine van de senioren won het van het enthou siasme van het jeugdige heren 3, 3-0. Dames Het eerste damesteam van Tevoko keek tegen WW al vlug tegen een achterstand van 2-0 aan. Zij kwamen sterk terug en wisten moeizaam deze wedstrijd nog met 3-2 te winnen. Het tweede damesteam had het veel gemakkelijker tegen Seahawks 2 uit den Helder. In een eenzijdige wedstrijd werd het een snelle 3-0 overwinning. Het Texels ploegkampioenschap dat wegens aanhoudende regen tot twee keer toe is uitgesteld, wordt zondag toch gehouden. De tijd dringt, want de zandgrond van hoeve Burst aan de Slufterweg waar de akkers al ge ruime tijd klaar liggen, moet met de winter in aantocht nodig worden om geploegd, zo laat organisator en deel nemer Marcel Witte (Nesweg) weten. Hij is net als Mark van Heerwaarden en André Witte kanshebber voor het kampioenschap dat zowel in de twee- als drieschaarklasse wordt uit gevochten. Verder demonstreren de „oude meesters" met historisch ma teriaal hun kunnen. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. weekend tijd was de Wam- die vanavond van start gaat, 'fleet volgeboekt. Liefst 124 'nemers, verdeeld over 31 «pen van vier, melden zich om M uur in de kantine van SV »l. Vervolgens beginnen ze aan mim twintig uur durende, Muurlijke tocht vol verrassin- waterrijke opdrachten en in- •Melde vragen, die hen over »l Texel en omstreken" zal ai). Weekend Amfibische Expeditie, iel Wampex, heeft in de loop P'en onder de Texelaars een faam verworven. Zozeer dat de organisatie de Texelse surprijs Dubbele Von Sion ten «iel. De opdrachten, die zowel ófieke kennis van Texel vereisen '•wi portie gezond verstand en Wttingsvermogen, spreken bij 1 tot de verbeelding. Geen ei- lenoot kijkt nog vreemd op als t*n Wampexers rond het mid- achtelijk uur verregend en d°pig aanbellen met „onmoge- «ragen, waar ze met spoed antwoord op zoeken. En menig 'wier kijkt na afloop van de Wngen alweer reikhalzend uit de aflevering van het volgende 'det oplossen van een kruis- 'dpuzzel in de Texelse Courant <n de kandidaat-Wampexers 'Ier komen waar zij zich i?en aanmelden. Toen de orga- 4 opererend onder de naam ""a- na het weekend de post ende, bleek dat de deelne- iniet al was overschreden. „Het was niet nodig om groepen uit te loten", aldus p.r.-man Piet Keijzer. „Weliswaar is 124 mensen erg veel, maar het aantal groepen is ongeveer gelijk aan voorgaande jaren. Toen hadden we ook twee- en drietallen, maar nu zijn er alleen maar groepen van vier." Circa dertig aanmeldingen kwamen te laat binnen, waaronder die van gerenommeerde Wampex-gangers. De groep van Hank Witte en Jan Knippenberg, had geluk. Deze kon de plaats innemen van de grote fa voriet, de groep-Pansier. De win naar van de laatste drie aflever ingen haakte af wegens blessures van Albert Hoven en Hans Koorn. „Begrijpelijk, maar wel jammer", zegt Piet Keijzer. „Sommigen bewe ren dat de groep-Pansier aan het gebruik van draadloze communicatie apparatuur hun over winningen dankt, maar het is ge woon een heel goede groep. Nu hadden ze kunnen laten zien, dat ze ook zonder zulke hulpmiddelen kunnen winnen." Overigens was de organisatie de koude oorlog met Pansier al begon nen, door de groep het startnum mer 13 te geven.... De groep-Witte is echter een waardig vervanger, want in 1991 eindigden deze mix van routine en fysiek vermogen al als tweede (achter Pansier). Het gebruik van zaktelefoons, mo bilofoons e.d. is ditmaal dus niet toegestaan. Vorig jaar kreeg de or ganisatie de kritiek dat dergelijke apparatuur het karakter van de Wampex aantast. Net als in voor gaande jaren is gemotoriseerd ver voer eveneens verboden. Verder wordt verwacht dat de Wampexers een verrekijker, kompas en zaklantaarn meenemen. Menig deelnemer zal zich al wel hebben afgevraagd waarom de verrekijker ditmaal een verplicht attribuut is. De organisatie doet hierover echter geen enkele mededeling. Op bijna alle vragen antwoordt Keijzer „dat is geheim". Omdat de Wampex een spel is waarbij organisatie en deelnemers elkaar proberen af te troeven, hou den sommigen de bewegingen van de organisatoren de laatste weken nauwlettend in de gaten. Keijzer: „Ditmaal zijn drie van ons al eens op dezelfde dag op de boot gesig naleerd. En als ik een route naloop, kom ik altijd wel Wampexers te gen...." Zo achtervolgde iemand eens de auto van André van der Vliet tot een supermarkt in Den Burg. Om daar tot de ontdekking te komen dat André's eega Hetty Westerink boodschappen ging doen.... Overigens behoort zij dit maal tot degenen die de hand schoen tegen André, Piet en de anderen opneemt. In haar team heeft zij gezelschap van niemand minder dan paviljoenhouder Piet Zijm, die zijn debuut als Wampexer maakt. Voor het eerst zal ook een team van de TC-redactie aan den lijve ondervinden wat de Wampex in houdt. „We vrezen dat het makke lijker is een raadsvergadering te volgen dan de kronkels van Kjapsma", aldus ons viertal. Naast twee volledige damesteams hebben zich nogal wat oudgedienden aan gemeld. Henk Keyser, Peter Riteco en de gebroeders Kikkert zijn zulke doorgewinterde Wampexers. Zij be horen dan ook tot de favorieten, evenals de groep Dirk Eelman (De Waal), die vorig jaar als tweede en in '89 als derde eindigde. Alle in De Koog geplande wedstrijden kunnen daar niet meer worden gespeeld. Derhalve moeten deze in onderling overleg worden afgespro ken, waarbij de mensen van Ko- gerslag verzocht worden contact op te nemen met hun tegenstanders. De wedstrijden worden dan bij Deuce of bij Heri Hodie gespeeld of in de hal van 't Stappeland (tegen betaling - met wederzijds goedvinden). Tijden: bij voorkeur op openliggende plaatsen (zie schema hieronder) en in overleg met de wedstrijdleiding, tel. 16301. Programma Deuce: 9.00 u. D. Bol-M. Land 9.00 u. R. Verduyn-R. Buitenweg 10.00 u. R Witte-R. van Oosten 10.00 u. N. Wehnes-A. Krafft 19.00 u. N. Brands-R. de Boer 20.00 u. W. Beers-C. den Braven 20.00 u. J. Zoetelief-H. Maas Heri Hodie: 9.00 u. R. van den Bent-H. Schraag 10.00 u. R. Zoetelief-T. van Koppen Zondag wordt een dressuurwedstrijd verreden, georganiseerd door Pony club De Kleppertjes en Landelijke Rij- vereniging De Waddenruiters. 's Morgens om 9.15 uur worden de jongste ruiters in de rijbaan verwacht. Er wordt gereden in de klassen B, L, M en Z. Gejureerd wordt door me vrouw Keppel-Roeper en dhr. Van der Geest. Om 15.15 uur zal de laatste combinatie de rijbaan verlaten. In to taal zullen er 48 proeven te zien zijn. Publiek en belangstellenden zijn wel kom in manege Akenburg. Damclub Oosterend ontving zaterdag ouwe bekende SNA 2 in de plaatse lijke Bijenkorf. Bij aanvang van de partijen was het in plaats van ge zoem al spoedig getik dat de klok sloeg. Oosterend nam zonder tacti sche wijzigingen plaats achter de borden en ook de opstelling van SNA vertoonde weinig schokkende ver schuivingen. Over het geheel geno men, bleek Oosterend toch wel de sterkste. Dit uitte zich vooral aan de topborden waar alleen Victor Voskuil een punt liet liggen. Piet Bakelaar, Gerrit Vlaming an Adriaan Bruin kon den zonder veel problemen de winst incasseren. In de overige wedstrijden wist alleen Jaap van Heerwaarden zijn tegenstander op de nul te hou den. Cees Vinke en Gerrit Blom wer den als te hartelijke gastheren vrolijk van het bord gehakt. Frans Kuiper dwong zeer professioneel zijn zo veelste remise af en bepaalde de overwinning op 10-6. Vanavond houdt SVC haar jaarlijke le denvergadering. Aanvang 19.30 uur in het Eierlandsche Huis. De 13-jarige Alice Blom uit Ou- deschild beleefde gisteren de dag van haar leven. Het volleybalta lent van Tevoko mocht zomaar een set meespelen met het Ne derlands damesteam, dat deze week op Texel in trainingskamp is. Ze zat op de tribune van sporthal Ons Genoegen naar de openbare training te kijken, toen ze de kans kreeg om mee te doen. Onbevangen trad Alice de volleybalsters tegemoet. Nadat ze was voorsteld mocht ze inspe len met haar grote voorbeeld Cyntha Boersma. In het erop vol gende wedstrijdje gaf Alice me teen haar visitekaartje af: tot hilariteit van de andere internatio nals blokte ze in haar eentje een smash af. Toen ze er enkele goe de passes op liet volgen, wisten de kenners genoeg. Het ging pri ma, vond bondscoach Bert Goed koop „Ze doet me denken aan Cyntha Boersma op die leeftijd. Dezelfde beweging, dezelfde mo toriek. Hopelijk gaat ze nu niet naast haar schoenen lopen als ze dit leest." „Nee hoor", verzekert moeder Agnes Blom desge vraagd. „Daar is ze veel te nuch ter voor en bovendien ben ik er nog. Maar dit was tn elk geval een schitterende ervaring. Alice vond het enig." 10.00 u. M. van den Bent-T. van Veen 19.00 u. E. Ooyevaar-A. Groot 20.00 u. E. Dreesens-J. Stark De Koog; zelf afspreken: J. van de Meer-P. Brons H. Bakker-A. Heidstra N. Rommel-I. Land S. van Veen-N. Bakker M. van Aken-J. Dros Uitslagen: K. van Bommel-A. Krafft 1-1; R. Verduyn-D. Panneman 0-2; C. den Braven-E. Dreesens 2-0; D. Bol-D. Panneman 2-0; R Buitenweg-D. Panneman 2-0; M. van den Bent-P. Witte 2-0; T. van Veen-B. van Veen 1-1; J. Stark-C. den Braven 1-1, W. Beers-T. van Heerwaarden 0-2; A. Heidstra-J. Zoetelief 2-0; In de strijd om de „andere" wereld titel tussen Gari Kasparov en Nigel Short bedient wereldkampioen Kasparov zich vaak van een scherpe variant van de Siciliaanse verdedi ging. Geïnspireerd door de goede re sultaten van Kasparov in de „dissidentenmatch" met deze ope ning, waagden enkele Texelse scha kers zich op het zelfde pad. Het tegenspel dat respectievelijk Abe Zijm en Piet Bakelaar boden was echter veel meer solide dan dat van Nigel Short. Abe Zijm hield een prachtige pionnenstructuur op de da mevleugel over in zijn partij tegen Ferry van Tatenhove. Dit voordeel wist Zijm tot het eindspel vast te houden, zodat Van Tatenhove na ruim zestig zetten moest capituleren. Ook Piet Bakelaar kreeg een goede stelling tegen Texels beste schaker, Jaap Dros. Het vervolg in deze partij bracht aan beide zijden zoveel explo sieve dreigingen dat de zaak geruime tijd op ontploffen stond. Doordat bei de spelers alleen maar in staat waren de aanval te openen ten koste van grof materiaalverlies, leek deze status Iquo tot remise te lijden. In ernstige tijdnood greep Bakelaar echter mis en verspeelde een toren, waardoor de dekselse Dros toch weer de volle winst kon opstrijken. In de ontmoeting tussen Rinus Vittali en Jaap de Wijk nam laatstg enoem- de het initiatief door de koningsstel ling van Vittali flink te bestoken. De bordspelkunstenaar Vittali verdedigde zich correct en profiteerde van het piónoffer dat De Wijk had gebracht. Met fluwelen techniek werd het mi nuscule voordeel in winst omgezet door Vittali. Emile Keyser haakt voor lopig af in de strijd om de Texelse schaaktitel. Ali Naderi bleek te sterk voor Keyser en boekte zijn tweede zege op rij. De uitslagen M. Vittati-J. de Wijk 1-0; T. Witte-R. Rlegman 1-0; P. Bakelaar-J Dros 0-1; F. Eijgenraam-P. Eelman 1-0: K Bruining-K. Bakker '4-%, A. Zijm-F van Tatenhove 1-0; C. van Houten-W. van de Rijke 0-1, A. Naderi-E. Keyser 1-0. Programma dinsdag 26 oktober: Veld A mannen: 18.30 u. Sportshop-PH Oranjeb. Fitt 19.12 u. Meubelh. Texel-Fitt PH 19.54 u. Teso-RWS Meubelhuis 20.43 u. Gr. Slock 2-Maarcob. Teso 21.30 u. Paal 9-V.d. Woude P28/De Krim 22.18 u. Tatenh. 1-P28/Krim Vd. Woude Veld B vrouwen, gemengd en mannen: 18.30 u. Klif 12-Question Vespertina 19.12 u. Vespertma-Westerl. Question 19.54 u. Mantje-Haarstudio Westerlaken 20.43 u. LenR-NBC Ecomare 21.30 u. Ecomare-Tatenhove 2 LenR 22.18 u. Cocky's K.-DGM Paal 9 Veld C vrouwen: 18.30 u. Ass. Bremer-Smash'68 Leydek. 19.12 u. Nioz-Leydekkers Smash'68 19.54 u. Nioz-lepe de Boer Tïmmers 20.43 u. Schiphorst-Timmers B. Vissers B. 21.30 u. Cohen-Visser B. Gr. Slock (v) 22.18 u. Gr. Slock (v)-Texèle Cohen Wedstrijdleiding: Kees en Bianca, tel. 18593. Uitslagen: Sportshop-Teso 3-0; Texelse Autocentrale- Graaf Spuiterij 2-1. Meubelhuis Texel- Maarcobouw 3-0; Gr. Slock 2-Teso 3-0; ABN/AMRO-Kobeko 0-3; Paal 9-Cocky's Kap- selon 0-3 Zandloper-NBC 0-3; Super-Waaijer 0-3; Eierlandsche Huis-Westerlaken 0-3; Vespertma-Haarstudio 0-3; DGM-Pilaar 3-0; Van de Woude-Paal 28/De Krim 2-1; Rival- Timmers Bakkerij 3-0; Schiphorst-Bremakker 3-0; Wersma-Vissers Bouw 1-2; Nioz-Top Tien 0-3; Ass Bremer-Leydekkers 2-1; Zeilmakerij- lepe de Boer 1-2. De sportvelden van Texelse Boys worden volgend jaar gerenoveerd. De kosten zijn begroot op f149.988,75. De velden zifi derma te hobbelig dat dit met normale on derhoudswerkzaamheden niet meer kan worden verholpen. Ook de drai nage is aan vervanging toe. Bij con troles zijn minimaal vijf defecten geconstateerd. Ook is het cocos-omhulsel aan het ontbinden, waardoor niet langer voor een optimale waterafvoer kan worden ingestaan. Verkeerde grassoorten en onkruid hebben de kwaliteit van de grasmat bovendien sterk aangetast. De werkzaamheden zullen waar schijnlijk in maart aanvangen. Het jaarlijkse toernooi van de Texelse Boys zal door de renovatie geen doorgang kunnen vinden. Het groot onderhoud staat volkomen los van de besprekingen rond de mogelijke af stoting van één veld van SV Texel, al dus wethouder Tine Krijnen-Baijs. Op de derde speelavond van klaver- jasclub Den Burg werd weer een ho ge score behaald. Het koppel Jean Feenstra en Judo Vriens liet 7763 punten noteren. Zij klommen hierdoor van de 34e naar de 15e plaats in het klassement. Met 7113 punten stegen Janny en Jaap van Heerwaarden acht plaatsen. Daar vlak achter kwa men Gerrit Smit en Gerard Festen met 7100 punten. Roel de Zwart en Carlo Bos rukten met hun 7080 pun ten op naar de veertiende plaats. Debby van der Slikke en Jaap van Heerwaarden behaalden 6902 punten. Totaalstand na 12 partijen: 1. Echtpaar F. Veeger 21129; 2 B. Witte-W. Kamminga 20465; 3. R. de Ruwe-F Hopman 20229, 4 Echtpaar M. Bakelaar 19563, 5. E. J. Geus-R de Porto 19490; 6. A. van Heerwaarden-J. Kloosterman 18456; 7. K. Koomen-G. Smit 19439; 8. T. den Braven-B. de Ridder 19425; 9. P van Heerwarden-W. Derksen 19308; 10. J. Wiersma-J. Vinke 19300

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7