Sterk samenspel Herb met „zijn jongens ffl Texels AgendaE GeknipgKi Groot feest rond smartlappen .TEXELSE COURANT' Najaarsconcert DEK Samenkomst in Eben Haezer Bazaar en bingo voor NH kerk Gastgezinnen voor voor gehandicapten Bramen op: twee reservaten dicht Eerherstel voor de Skilsloot? Oattfewn». ZS&ïêf Cursus kerstguirlande Ringavond vrouwen Grote verkoopdag in Doopsgez. kerk Stuk in studie Vrijdag Wampex-avo DINSDAG 2 NOVEMBER 1993 Het fanfarekorps DEK houdt zater dag 6 november het jaarlijkse najaar sconcert in dorpshuis De Waldhoorn te Den Hoorn, aanang 20.00 uur. Medewerking wordt verleend door het smartlappenkoor. Voor de pauze valt behalve van het fanfarekorps te genieten van de tam boers, marjoretten en het smartlap penkoor. De Hoornder musici voeren het programma op dat zal worden gespeeld op het West Frieslandfesti val op 13 november in Abbekerk. Het bestaat uit de Jubelklange mars. Choral and Rock Out en Louis Armstrongs' revival selecties. Na de pauze, met de traditionele ver loting, wordt het programma voort gezet, waarbij nog een gezamenlijk nummer van DEK en het smartlap penkoor ten gejore zal worden ge bracht. Na afloop van het concert is bal. Kaarten zijn te bestellen bij Piet Lap, telefoon 19555. De entreeprijs is ƒ2,50. Deelnemers hebben gratis toegang. Onder het motto „De dag breekt aan" houdt Het Zoeklicht dit jaar sa menkomsten in vele plaatsen van Nederland. Op woensdag 10 novem ber komt Het Zoeklicht naar Den Burg voor een samenkomst in de Baptistenkerk, Julianastraat 11. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. Evangelist Th. Niemeijer uit Maarssen zal spreken over het onderwerp: „Je zus, die ons verlost van de komende toorn". Muzikale medewerking wordt verleend door The Singers of the Lord en de tenor Peter Kits. Een uit gebreide boekentafel is aanwezig. Volgend jaar is het 75 jaar geleden dat de evangelist/liederenschrijver Jo hannes de Heer met Het zoeklicht startte. Net als in de beginperiode wil ook nu Het Zoeklicht de mensen wij zen op de bijzondere tijd waarin we leven. Het is nu de tijd om elkaar wakker te schudden en te ontdekken dat de Bijbel reeds in de oude profe tieën melding maakt van Israels her stel en de daaraan verbonden spoedige wederkomst van Jezus Christus. Voor de restauratie van de NH kerk in Den Burg wordt vrijdag een bazaar en een bingo gehouden. De bazaar, met rommelmarkt en spelletjes is vanaf 14.00 uur in de kerk. De bingo begint om 20.00 uur in De Schakel. De Stichting Voorziening Gehandicap ten Noord-Hollands Noorden zoekt voor een logeerproject gastgezinnen voor verstandelijk gehandicapte kin deren. Het kind leert hoe het is eens bij andere mensen te zijn, terwijl de ouders tijd krijgen voor zaken waar aan ze anders niet toekomen. De stichting verwacht van het logeerge- zin enthousiasme en betrokkenheid. Belangrijk is ook dat minstens één persoon uit het gezin voldoende erva ring heeft in de omgang met verstan delijk gehandicapte kinderen. Het logeergezin krijgt een tegemoetko ming in de onkosten. Geïnteresseerden kunnen contact op nemen met Janny Wallet die is ver bonden aan Noorderhaven, het Christelijk Centrumvoor mensen met een verstandelijke handicap. Telefo nisch bereikbaar op nummer: 02230-41744, toestel 339. ..Manuèèèlóóóó" Idool Jacques Herb, vol aanbidding omringd door ..zijn jongens'' van de Klapband. Een uit veler kelen galmend ,,Ma- nuééélaéé" was ongetwijfeld het hoogtepunt van een daverend smart lappenfestival zondag in Klif 12. Het Nederlandse lied leeft ook op Texel, zo bleek uit de enthousiaste reacties van de volle zaal. Het optreden van de Klapband met hun held" Jac ques Herb was een belevenis. Voor de climax van het gezamenlijke optreden van de Texelse Herb- vazallen met hun idool werd het pu bliek op passende wijze opgewarmd. Het Hoornder smartlappenkoor, dat sinds dit jaar naar buiten treedt met een smakelijk repertoir, mag zich in een vaste schare bewonderaars ver heugen. Maar de meezingers en - deiners kwamen pas echt los bij het optreden van Lies en Frans Pieterse. Lies Pieterse is een prachtige vrouw met veel uitstraling en vol sappige humor. Daarmee loodste ze de toe hoorders luchtig door tal van Neder landse liedjes. Haar uitvoering van „De vlieger" wist menigeen tot tra nen toe te bewegen. Klassiek Buzz Buzz en de strippenkaarten, een overkantse tweemansgroep, was aan gevuld met Klapbandbassist Alex Bij- ma. Met het imago en de gebaren van een Bon Jovi-achtige rockband werden suikerzoete smartlappen ten gehore gebracht, die een goede over gang vormden tussen het „echte" werk van het echtpaar Pieterse en de slapstick van de Klapband. Een klas- Frank de Grave Ir.) en Marco van Sambeek II.) pasten zich feilloos aan aan de Klapband. Tessa de Graatf) (Foto Tessa de GraaftI sieke aanpak van het nummer „een ruwhouten kruis", geschreven door Texelaar Terpstra en uitgevoerd door zanger Buzz onder begeleiding van sombere pauken en cello, zette het publiek even op het verkeerde been, maar werd later toch uit volle borst meegezongen. „Hun held" De Klapband voerde de spanning op door eerst enkele nummers te spelen die niet door Jacques Herb zijn uitge voerd. Ze hebben hun, inmiddels op heel Texel bekende repertoire uitge breid met enkele minder bekende smartelijke liederen. Maar nadat de zaal op haar kookpunt was, werd „hun held" eindelijk op het toneel gehaald. Het samenspel verliep vloei end en professioneel. De Klapband blijkt zich moeiteloos te kunnen aan passen van hoofdact tot begelei dingsband. Maar de bekende grapjes bleven, tot vermaak van Herb, die 's middags tijdens de repetities van de ene verbazing in de andere was ge vallen. Om het optreden extra cachet te ge ven waren twee gelegenheidsmuzi kanten ingehuurd in passende uitmonstering: Frank de Grave en Marco van Sambeek. Hun trompetin- breng klonk bijzonder vakkundig. T-shirt Als blijk van waardering voor hun in spirator gaf de Klapband Herb een t- shirt met foto's van de bandleden en de tekst „mijn jongens". Het publiek zorgde er met luide aanmoedigingen voor dat Herb er niet onderuit kon: hij wisselde op het toneel zijn blauwe smoking voor de nieuwe aanwinst. Aldus gesterkt zong hij nog enkele nummers, waaronder zijn nieuwste singel. Die werd overigens on dersteund door een orkestband, om dat de Texelse musici niet in de gelegenheid waren geweest het nieu we lied in te studeren. Maar ze maakten er een waardige playback- act van. De Toreador vormde als toe gift een waardige afsluiting voor het smartlappenfestijn. De bramen zijn (bijna) op. Staatsbos beheer sluit daarom de reservaten De Bollenkamer en De Muy weer voor bezoekers. Gedurende twee maanden mocht het publiek deze twee reservaten vrij be- Is de Skilsloot, of eigenlijk het verlengde daarvan, opnieuw in ere hersteld in OudeschildHet lijkt er wel op, op deze foto. Maar deze spontane wa terweg ontstond vorige week tijdens werkzaamheden aan het riool in de Houtmanstraat. De voormalige verlengde Skilsloot liep in de buurt van deze plek, iets meer in de richting van de woningen. Het deel dat de huidige Skilsloot verbond met de haven, werd gegraven in 1794. Via dit water werden va ten drinkwater aangevoerd van de wezenputten op Brakestein naar de zeeschepen. Ervoor voer men de vaten met pramen naar de dijk, waarna ze verder met grotere boten naar de zeeschepen werden vervoerd, die toen nog buitengaats op de rede lagen. (Foto Ban Kon,ng) treden om bramen te plukken. In de overige reservaten waren ze voor de vele trekvogels die hier hun vetvoor- raad weer op peil kwamen brengen, voordat ze verder naar het zuiden vlogen. Nu zijn ook de twee genoemde reser vaten weer alleen via de aangegeven routes toegankelijk. Door de vele re gen van de laatste maanden is het dragen van laarzen aan te bevelen. Dit geldt in het bijzonder voor de be- heerspaden die in het winter halfjaar door Staatsbosbeheer als „groene" wandelroute zijn opengesteld. Vrijdag komt mevrouw Ineke Vaillant uit Zeist om een workshop te geven in atelier De Witte Engel. Tijdens de ze workshop worden allerlei blaadjes van stof gemaakt die -eenmaal in de juiste compositie gebracht- een prachtige guirlande vormen. Voorbeel den van zo'n guirlande zijn te bezich tigen in het atelier. De workshop wordt in twee keer een halve dag ge geven met een tussenperiode van drie weken. De tweede keer valt op 29 november. Naar keuze kan men zich voor 2 ochtenden of middagen opgeven. Er is voor beide nog be perkt plaats. De kosten zijn ƒ50,- excl. materiaal, incl. koffie of thee. Opgave en inlichtingen: Jeannet van Abs, tel. 13644. De Hervormde vrouwenverenigingen van Texel hebben dinsdag 2 novem ber (heden) de jaarlijkse ringavond. In de OSG-kantine aan de Emmalaan in Den Burg verzorgt Dik Haker een dia lezing over zijn fietsvakantie naar Cu ba. Ook niet-leden zijn op deze avond welkom. Aanvang 20.00 uur. I Potverteren. Erna Eelman van de VVD distantieert zich van de kop die is geplaatst boven de algemene be schouwingen van deze partij. „Ik heb zeker niet gezegd dat het college aan het potverteren is", aldus de voorma lig fractievoorzitster, die nu zelf ach ter de collegetafel plaats neemt. Bijbelse tentoonstelling. In het Olijfblad (Weverstraat 60) is een ten toonstelling van allerlei bijbels werk materiaal, boeken, kaarten, kalenders enz. Meeste artikelen zijn gericht op het kerstfeest, ledereen is vrijblijvend welkom. Dansavond. Dansclub Madira houdt zaterdag vanaf 20.00 uur een dansavond in de Schouwburgzaal van De Lindeboom. De toegang is gratis, iedereen is welkom. In de Doopsgezinde kerk van Den Burg is woensdag 10 november de tweejaarlijkse verkoopdag van de Fe deratie van Doopsgezinde Zusterkrin- gen. Van 10.00 uur tot het eind van de middag bieden de dames een rui me keuze aan spullen te koop aan. Het aanbod bestaat onder meer uit handwerk, kleding, boeken, meubilair en curiosa. Daarnaast is er een verlo ting waarbij de aanwezigen mooie prijzen kunnen winnen. Dinsdag 9 november is het nog mogelijk om ar tikelen in te brengen. Alles is wel kom. De goederen worden eventueel opgehaald, tel. 14562. De opbrengst is bestemd voor het Tesselhuus en andere goede doelen. Dinsdag 2 november De oudere Doopsgezinde Zusterkring heeft in het zaaltje bij de kerk een bijeenkomst waarbij aandacht wordt gegeven aan wijlen Neeltje Klumper van „De ruige hoek". Aanvang 14.30 uur. De Hervormde vrouwenverenigin gen van Texel hebben in de OSG- kantine een ringavond, verzorgd door Dik Haker die aan de hand van dia's vertelt over zijn fietsva kantie op Cuba; 20.00 uur. Voor de Vrouwenbond FNV ver telt Hanny Oskam in „De Buure- ton" over emancipatiewerk, aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Jurassic Park" en om 21.00 uur „Night on earth" (filmclub voorstelling). Woensdag 3 november Van 14.00 tot 16.00 uur wordt in De Gollards bazaar gehouden: verkoop handwerken, rommel markt, grabbelton, boekenstal, oliebollen. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Bambi" om 16.00 en 19.00 uur „Jurassic Park" en om 21.00 uur „Night on earth" (film- clubvoorstelling). In Bosch en Zee hebben de Agrarische Vrouwen een bijeen komst, aanvang 20.00 uur. Le zing door H. Frederiks van de SEV-dlenst van de WLTO „Ondei nemer zijn in een turbulente tijd' (over bedrijfsplanning en doelstel lingen voor de lange termijn). Donderdag 4 november De Overkoepeling van Vrouwe norganisaties Texel heeft de jaar lijkse open dag in Klif 12 in Den Hoorn, aanvang 10.00 uur. Me vrouw Kitty Buena de Mesquita over economische zelfstandigheid van de vrouw. Na de lunch: Co- by Schreyer met het programma „Door de zee van de tijd". Vrijdag 5 november Om 10.00 uur begint in de Her vormde kerk van Den Burg een bazaar ten bate van de restaura tie. Om 20.00 uur volgt in De Schakel bingo ten bate van het zelfde doel. In dorpshuis d'Ouwe ULO om 19.30 uur info-avond voor kinde ren (en hun ouders) die aan triathlon-training willen meedoen Thema: „Jeugd en triathlon" Or 20.30 uur volgt info voor vol wassenen die willen meetrainen in een beginnersgroep. Hoogwater Oudeschild Di. 2 09.25 en 21.45i Wo. 3 09.57 en 22.25i Do. 4 10.20 en 22.34i Vr. 5 10.40 en 23.201 Za. 6 11.17 en j Zo. 7 00.07 en 12.201 Ma. 8 01.1 5 en 13.301 Di. 9 02.30 en 15.00i Aan het strand is het ongeveer een uj eerder hoog water De zon komt 7 oktj ber op om 7.45 uur en gaat onder om! 16.59 u 7 november laatste kwartier 8 november doodtij In de Telegraaf van 30 oktober sl een interview met het echtpaar Scheringa dat voetbalclub AZ uil slop haalde. Het tweetal spreekt daarin haar voorkeur uit voor vak ties op Texel, zoals in bijgaande I ment is te lezen. Jacques Herb in het t-shirt dat hij kreeg uit handen van de Klapbandleden. Foto Tessa de Groaffl Toneelvereniging De Vriendenkring uit Den Hoorn heeft een stuk in studie genomen en is al enkele weken aan het repeteren. Op zaterdag 27 no vember wordt „Soms is het te laat" gespeeld in dorpshuis De Waldhoorn onder regie van Bert Bruijn. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Annemarie Bak ker, telefoon 19606. Coastwatch. Een tweede Havoklas van OSG De Hoge Berg heeft giste ren het strand onderzocht tussen paal 15,5 en 18,5. De hoeveelheid blaasjeswier bleek flink gedaald, evenals het aantal dode dieren. Hoe wel er veel plastic en klei lag, is de aangetroffen hoeveelheid afval min der dan ooit. De lage temperaturen van de laatste tijd verklaart de afwe zigheid van dode kwallen op het strand. Als het or.i zakendoen gas durft hij zich te vergelijk! met Cruyff. Kwestie vant lent, intuïtie, de genen, kor om: geschenken Gods. Va het overige regeert beschi denheid. Voor vakanti pleegt het gezin ondanks i ■gaarete^kapitalen nog alti •"uit te wijken naar Norg Texel en scAaatsen houdt voorkeur boven skiën, wa dp die lange latti blijft toch een tikkeltje mo dain „en wij moeten de spro nog maken van eenvoudi mensen naar de gevestigde! de...". Liever dus trekken zich terug in een provincii vakantiehuisje om daar, zo; onlangs, een boom op te zett met hun beste vrienden, tv.' dominees-echtpaaren van g reformeerde inslag. Urenk Vrijdagavond worden deelnemen anderen die betrokken zijn ge we bij de Wampex 1993 in dorpshu d'Ouwe ULO verwacht. Daar zei den nagepraat tijdens het bekijki van foto's en video-opnamen t beluisteren van de opnamen die Texel heeft gemaakt. Ook kunne to's worden nabesteld. De bijeet komst begint om 20.00 uur. Strijd altijd maar strijd om je heen met jezelf Rust nu heb je rust Op 27 oktober is plotseling overleden Antonia Leonarda Maria Huberts weduwe van P. J. J. Rutten Wychen 6-4-'25 t Texel 27-10-'93 Ton van den Akker Ans en Lodewijk Tichelaar-Rutten Jitze, Nynke Conny en Jan de Waal-Rutten Lorina, Victor, Leandro, Tabata Anita Rutten en Hein Felix Theo en Marjo Rutten-Zoetelief Nick, Marit, Jesse Guus Rutten en Lindia Wassenborg Eendrachtweg 6 De Cocksdorp - Texel De begrafenis heeft maandag 1 november jl. op het R.K. kerkhof te Den Burg plaatsge vonden. Correspondentie-adres: T. G.M. Rutten, Eendrachtweg 4, 1795 LD De Cocksdorp-Texel. t

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2