Sport I 1/ Amerikaanse sleeën naar Texel gehaald Voor de hobby en de handel" .TEXELSE oetbaluitslagen 7 COURANT Voetbalprogramma jnsterscore voor mes Texelse Boys Programma zaalvoetbal loka bereidt zich Texel voor op EK Teleurstellend spel van SV Texel (1-1) iinse ZDH boekt eerste zege tegen Kreileroord De Koog slagvaardig tegen Zuidermeer Zwak zaalvoetbal van Le Berry >rdag 30 oktober: «ren: Boys B1-Geelzwart B1 0-2 lerend B1-SVAP B1 afgelast i| B1-VZB B1 11-3 «gen C1 -Texel C1 10-0 ;C2-Texel C2 7-3 Dien: Ier D1-Texel Dl 3-2 jag 31 oktober: ll-SVW 1-1 lervogels-Oosterend 0-1 fermeer-De Koog 2-5 ;k-Tex. Boys 1-6 ays Forward 4-Texel 2 1-2 il 3-Helder 5 5-0 lesluis 2-Oosterend 2 0-1 >n 3-Tex. Boys 3 2-4 oren: Boys A1-Kaagv. A1 1-1 lerend A1 -HRC A2 1 -O <s: Boys-JVC 10-0 leatlevoetbal: I-De Koog 0-2 lerend-Tex. Boys 1-1 1SVC 1-1 DINSDAG 2 NOVEMBER 1993 Zaterdag 6 november: De Koog (Z)-PSCK 14.00 u. Junioren: BKC B1-Texel B1 13.30 u. Sint Boys B1-Oosterend BI 14.30 u. BKC C1-Texel C1 13.30 u. Tex. Boys Cl-De Koog C1 13.30 u. Texel C2-ZAP C2 13.30 u. Petten-Texel C3 1115 u. Meisjes: Tex Boys-Reiger Boys 13.30 u. Pupillen: HRC D2-Texel Dl ternes van Texelse Boys hebben «JVC 2 uit Julianadorp een iterscore weten te behalen. Met werden de tegenstandsters huis gestuurd. léxelse elftal was aangepast met jerde spits. Meteen na de aftrap JVC onder druk gezet. Na vijf ten kwam de eerste grote kans Danielle van der Feen, maar zij ot op de paal. Margo Maas ot vlak daarna mis. 6 minuten opende Rinske Fran- on de score en toen bleek het an de dam. Een strafschop benut door Monique Smit en zij te ook voor 3-0 vlak voor rust. its vijf minuten na de hervatting ide Smit weer, gevolgd door le Franchimon. ter spits Anneke Kiljan tekende de zesde treffer en Bianca Drij- oor de zevende. Monique Smit (de nog twee maal en Rinske Jiimon nog één keer, zodat een 10-0 overwinning op het score- kwam. Tex. Pupillencompetitie: Tex. Boys F1-Texel F1 1 SVC F1-De Koog F1 1 Oosterend F1 Texel E3-Tex. Boys E1 1 De Koog E1-SVC E1 1 ZDH E1-Texel E1 1 SVC E2-Oosterend E1 1 Texel E2-Texel E4 1 Tex. Boys E2 Tex. Boys D1-SVC D1 1 SVC D2-Tex. Boys D2 1 De Koog Dl-Oosterend D1 1 Oosterend D2 Woensdag 3 november: 18.30 u. Texel 1-Texel 2 (J) 19.20 u. Selectie 20.15 u. Rab-Casino 2 21.05 u. Oosterend 6-Klif 4 21.55 u. Klif 3-De Koog 3 Zaaldienst: Oosterend Donderdag 4 november: 18.30 u. Texel 3-Casino 4 19.20 u. Texel 4-De Koog 4 20.15 u. Oosterend 2-Jelleboog 3 21.05 u. Jelleboog 4-Gempo 21.55 u. De Koog 5-ZDH Zaaldienst: Texel Vrijdag 5 november: 17.30 u. Casino 4-De Krim 3 18.20 u. Jelleboog 2-Oosterend 2 19.10 u. Klif 2-Oosterend 3 20.00 u. Le Berry-Casino 20.55 u. Oosterend-Texel 21.45 u. Klif-Plus Klus 22.35 u. De Koog-Mantje Zaaldienst: Mantje -jarige Joan van Havezaat, af- vdigde in de klasse tot 56 kilo, zich deze week op Texel voor Europese Kampioenschappen, mden van 78 tot en met 21 fiber gehouden in Papendal, me band judoka wordt ge ldoor Boy Prevos, adjudant bij orps Mariniers. ,,Joan zit op het Overveen. Normaal doet ze haar kracht- en duurtraining. nu is het herfstvakantie, van- lat we een oplossing moesten i." De Joost Dourleinkazeme ikt over allerhande geschikte sapparatuur en defensie ver- alle medewerking, zodat het jeugdige talent zich op de werkplek van haar trainer optimaal kan voorbe reiden op het EK. Op de kazerne doet ze krachttraining, 's avonds worden de tactische en technische kneepjes van het judo doorgenomen. Joan, die onlangs de open Zweedse kampioenschappen won en ook zege vierde in een belangrijke wedstrijd in Hongarije, vindt het leuk om op Texel te trainen. ,,Weer eens wat anders. Het belangrijkste is dat ik mijn wedstrijdritme weet vast te houden. Prevos is streng, hij drijft me tot het uiterste. Maar hij weet me wel zover te krijgen dat ik toch doorga, ook al zit ik helemaal kapot." We gaan voor goud, zegt het tweetal lachend. De belangrijkste concurrentes voor Joan van Havezaat zijn de Engelse Debby Allen en de Belgische Inge Clement. Zondag 7 november: Schagen-Texel 14.30 u. Tex. Boys-Oudesluis 14.00 u. Koedijk-ZDH 14.00 u Texel 2-SRC3 14.00 u. N. Niedorp 3-De Koog 2 14.00 u. Oosterend 2-Texel 3 12.00 u. Winkel 3-Tex. Boys 3 14.00 u. Junioren: DTS Al-Oosterend Al 12.00 u. JVC A2-Tex. Boys A1 14.00 u. Recreatievoetbal: De Koog-Oosterend 10.30 u. Tex. Boys-ZDH 10.30 u. SVC-Texel 10.30 u. 10.00 u. 0.00 u. 0.00 u. vrij 1.00 u. 1.00 u. 1.00 u. 1.00 u. 1.00 u. vrij 2.00 u. 2.00 u. 2.00 u. vrij Trainer Willem Roomeijer was zon dag zeer teleurgesteld in zijn spelers en het vertoonde spel. De afspraken die voor de wedstrijd waren ge maakt werden onvoldoende uitge voerd. Mede hierdoor kwam Texel 1 thuis tegen SVW niet verder dan 1-1. Texel en SVW uit Heerhugowaard be horen momenteel tot de degradatie kandidaten in de derde klasse KNVB. Deed Texel afgelopen seizoen nog vo lop mee om de tweede klasse te be reiken, vandaag de dag is men al gelukkig wanneer met moeite een puntje wordt binnengehaald, terwijl eigenlijk een overwinning op het pro gramma stond. De wedstrijd begon een kwartiertje later omdat scheids rechter Bos, voorzitter van de scheidsrechterscommissie, de boot van half één had gemist. Het was een grappig gezicht de man in zijn scheidsrechterskloffie het sv Texel complex te zien opstappen. De wat mindere voorbereiding op deze wedstrijd was echter op geen enkele wijze aan hem te merken. Bos floot een puike partij. Zondag was het een aardige open wedstrijd, waarin door beide partijen veel fout werd gedaan maar de le vendigheid van de wedstrijd kon het aanwezige publiek tot het einde boeien. Weinig kansen Erg veel kansen werden er deze wedstrijd door beide partijen niet ge- creeèrd. Het eerste doelpunt viel in de 30ste minuut van de eerste helft. Van zeker 30 meter werd een hard en hoog schot op het Texel-doel werd afgevuurd. Keeper Bart Heer schap probeerde de bal over de lat te werken, maar in plaats van de bal omhoog te duwen, stopte hij de bal, die voor dood op de grond viel en door de kleine voorwaartse vaart die er nog in zat in het doel hobbelde. Pech voor SV Texel, dat tot dat mo ment het beste van het spel had la ten zien. Texel ging met nog meer energie er tegen aan, maar echte doelrijpe kansen kwamen er niet. Pas in de 40ste minuut toen Texel een vrije trap kreeg op 40 meter van het doel viel er te juichen voor de SV Texel-aanhang. Simon Brand plaatste de bal diep in de verdediging van SVW, waar onder druk van de inko mende aanvaller een verdediger niets anders kon doen dan de bal met het hoofd te beroeren. De bal veranderde van richting en de keeper was kans loos. De ruststand was gelijk aan de eindstand. Niet dat er in de tweede helft niets te beleven viel, maar de kansjes waren op één hand te tellen. De grootste kans was voor SVW, toen de lange spits de bal vrij kreeg aangespeeld uit een corner. Snoei hard plaatste hij de bal, gelukkig voor Texel, centimeters naast de paal. Met dit ene punt heeft Texel nu 3 punten uit 7 duels en staat daarmee op de voorlaatste plaats. Lijnbaltoernooi. Niet de twee teams van de Daalderschool namen de eerste en tweede plaats in na het lijnbaltoernooi voor basisscholen, maar de sportieve jeugd van OBS De Bruinvis uit Oudeschild. Piet er Daalder achter het stuur van de Corvette, met zijn vrouw Jacqueline bevallig over de motorkap ..Dat hóórt bij zulke wagens.' iFoto Tease de Graotll Miami Vice in De Cocksdorp? Wie Pieter Daalder ziet met de twee sportwagens die hij uit Amerika heeft gehaald, komt misschien even in die waan. Maar de nuchtere dur- per helpt nieuwsgierigen snel uit de droom. „Waarom ik ze heb gekocht? Omdat het mijn hobby is en voor de handel.'' Pieter Daalder is een liefhebber van rijdend materieel, vooral uit vroeger jaren. In zijn schuur heeft hij al enige bijzondere legervoertuigen. Maar er kon nog meer bij, vond hij. Hij won advies in bij zijn vriend Jan Heijnen, die ervaring heeft met het importeren van auto's uit het buitenland. Vervol gens reisde Daalder halverwege sep tember met zijn vrouw Jacqueline af naar het land van de onbegrensde mogelijkheden. Oldtimers Daalder was op zoek naar oldtimers. „Wagens van zo'n veertig a vijftig jaar oud. Dat vind ik zelf het mooist." Hij ging verschillende gara ges af. „Het bérst er van de auto's. Als je een praatje maakt met die mannen en ze merken dat het je ernst is, zijn ze reuze hulpvaardig." De meeste garagehouders vonden het wel vermakelijk dat een Hollander de oversteek waagde om auto's te kopen. „Ik ben er maar met aan be gonnen om uit te leggen waar Texel ligt. Sommigen wisten niet eens waar Nederland lag, hoewel de meesten wel eens van Amsterdam hadden gehoord." Na drie vier dagen had de Cocks- dorper zijn keuze gemaakt. Het wer den geen oudjes. „Ik heb een rode Chevrolet Corvette van 1984 meege nomen. De zwarte is een Pontiac Trans Am uit 1988. Beide wagens zijn puntgaaf. Voor mezelf zocht ik eigenlijk een sportcoupé DeSoto uit '46 tot '48, maar ik kon geen knap exemplaar vinden. En ik wil alleen maar zoiets kopen als het echt netjes is." Gegadigden Voor het zwarte gevaarte heeft Daal der al een koper, de rode wacht nog op een nieuwe eigenaar. „Ik wist al dat ik voor die Trans Am een afne mer zou hebben. Die Corvette is ge woon een gok. Maar daar komt vast wel een gegadigde voor. Een gigan tisch prijskaartje? Ach, in Amerika lig gen de prijzen iets lager dan hier." Daalder heeft in Amerika proefritten gemaakt met de twee sportwagens. „Een apart gevoel, ja. Hier kijkt ieder een om als je ermee langsrijdt, maar daar val je echt niet op." Het bezine- gebruik hangt volgens Daalder sterk af van het rijgedrag van de bestuur der. „Deze karren rijden wel tegen de 200 kilometer. Als je het gas intrapt zuipen ze natuurlijk wel. Maar als je 'm alleen in de schuur zet om naar te kijken, kost ie je niks...." Het vervoer van zijn aanwinsten naar Nederland ging per schip. Het regel werk werd gedaan door een kennis van Daalder, die in Amerika woont. „Ik had er zelf geen werk aan. Na een paar weken waren ze hier en kon ik ze in Rotterdam afhalen." De wa gens moeten nog worden gekeurd om een nieuw, Nederlands kenteken te krijgen. Dat gebeurt binnenkort in Limmen. Gearresteerd Daalder heeft de rest van zijn vakan tie gebruikt om rond te kijken in Amerika. „Ik ben nog gearresteerd door de FBI! Bij een bezoek aan het hoofdkwartier in Washington begon het controlepoortje bij de ingang te piepen toen ik erdoor liep. Mijn zak mes bleek de boosdoener." De Texe laar kreeg de keuze: zijn mes inleveren of eruit. „Ik wilde het ge bouw toch wel graag zien, maar als ik mijn mes afgaf, zou ik het niet meer terugkrijgen. Ik ben dus naar buiten gegaan en heb het „wapen" op een telefooncel gelegd. Toen ik te rugkwam lag het er nog keurig." De Cocksdorper had graag nog meer auto's gekocht in de USA. „Maar de financiën, hè. Ik ga echter absoluut terug. Volgend jaar ga ik zeker weer, dus mensen kunnen een bestelling opgeven!" De eerste punten voor ZDH zijn bin nen. Na een moeizame seizoensstart boekten de zwaluwen tegen Kreile roord zondag de eerste overwinning. De Noordhollanders openden welis waar de score, maar werden in Den Hoorn met 5-3 geklopt. Broodnodig succes voor coach Gerrie Plaatsman, die vanaf de eerste wed strijd steeds meer spelers de zieken boeg in zag verdwijnen. Met nieuw elan en de zekerheid van drie spelers muurvast op de reservebank waren de verwachtingen zondag hoog gespannen. Stijf van de zenuwen konden de zwaluwen in de beginfase hun draai met vinden en lieten zich in de luren leggen door het geoliede spel van Kreileroord aangevoerd door de razendsnelle rechtsbuiten. Na tien minuten zag het getergde publiek een voorzet in het ZDH-doel verdwijnen. ZDH kwam goed weg toen een schot uiteen spatte op de lat boven doel man Don Haakman die zich uitste kend weerde. Kort daarop betaalde zwaluw Roger Kortenhoeven de be zoekers terug met gelijke munt. Zijn voorbereidende werk werd beloond door Roald van der Slikke, die het leer voor het intikken had. De tegen- goal die ZDH zelfvertrouwen gaf, brak echter met het moreel van Krei leroord. De ploeg zocht de aanval, waarbij vooral de snelheid aan de vleugels ZDH in het nauw bracht. In een kluwen van spelers nam de ploeg uit de Wieringermeer opnieuw afstand. ZDH liet de moed niet zak ken en wrong zich met succes door de Kreileroord-defensie. Dezelfde aan winst zette de Hoornders kort voor rust op 3-2 voorsprong. Het begin van de tweede helft ken merkte zich door een evenwichtige strijd, waarbij ZDH het spel naar zich toe trok. De thuisploeg verzuimde kansen te verzilveren tot. captain Bram Brouwer ZDH's nieuwe top schutter de weg wees naar de vierde treffer. Schijnbaar onaangedaan zet ten de bezoekers het offensief in en doelman Haakman op het verkeerde been: 4-3. In de slotfase voerde ZDH de voorsprong op tot 5-3. Na een sterk gespeelde eerste helft door De Koog, die een 2-1 voor sprong opleverde, had Zuidermeer in de tweede helft het beste van het spel. Het score-verloop geeft echter een andere indruk. Eindstand 2-5. Ondanks het koude weer startte het zondagteam van SV De Koog met opgestroopte mouwen, voornemens te laten zien dat zij in de kop van de ranglijst thuishoort. Zuidermeer had dit niet begrepen en scoorde reeds binnen vijf minuten. Een door keeper Jan Plaatsman verkeerd beoordeelde bal vond de touwen. Nauwelijks onder de indruk van het incident pakte De Koog de draad weer op en nog geen vijf minuten la ter werd de stand gelijk getrokken door John „Alfa" Eelman. Na een schitterende combinatie tussen Bern- hard Ipenburg en Nanning Kikkert gaf laatstgenoemde de bal in plaats van zelf te schieten af aan Barry Betse- ma. Deze verlegde het leer vloeiend naar John Eelman, die beheerst af rondde. Na vijfendertig minuten bles seerde Kees van Beek zich in een kopduel en maakte enkele minuten later plaats voor Hans van Exel (die met in de basis stond omdat hij door het kalven van een koe een tijdje la ter kwam). Tien minuten voor rust etaleerde Nanning Kikkert zich we derom door een wereldpass van Erik Kossen met veel overzicht terug te leggen op Bernard Ipenburg, die koel bloedig inschoot, 1-2. Na de welverdiende rust liet De Koog zich in de tweede helft de kaas van het brood eten. Door angst overmand ging men over op het aloude „boe renkoolvoetbal". Dankzij het goede keeperswerk van Plaatsman en het nodige geluk wist Zuidermeer slechts éénmaal uit een schitterend genomen vrije trap te scoren. De Koog daaren tegen wist het net nog driemaal te vinden, waarvan tweemaal in de laatste drie minuten. Bernhard Ipen burg was twee keer succesvol en Ni co Schot (ingevallen voor de wegens een spierblessure uitgevallen Wil Wassenaar) één keer. Hoogtepunt van de tweede helft was overigens het doodleggen van een huizenhoge bal door de voorzitter van De Koog, Gerrie Grootjen. Havezaat traint hard onder het toeziend oog van Boy Prevos. IFoto Tesso de GraatII In de zaalvoetbalcompetitie werd af gelopen week slechts één wedstrijd in de hoofdklasse gespeeld. Mantje won eenvoudig van Le Berry. In de andere klassen was wel een vol pro gramma. Door omstandigheden vie len echter enkele wedstrijden in de eerste en tweede klasse uit. Le Berry is de opvolger van Bouw markt Gamma. Twee teams van deze roemruchte vereniging zouden onder de vlag van SV Texel gaan spelen als Le Berry. In het begin van de compe titie bleek al spoedig dat twee teams niet meer haalbaar waren. Het eerste team hield slechts vijf spelers over. Nadat besloten was het eerste team van Le Berry terug te trekken, stond een aantal voetballers zonder vereni ging. De overschrijvingstermijn was inmiddels voorbij, dus voetballen bij een andere vereniging was voor deze spelers niet meer mogelijk. In overleg met de KNVB is na een eerdere wei gering toch besloten dat deze spelers naar een andere vereniging mochten. Het jeugdige tweede team van Le Berry neemt in de hoofdklasse de plaats in van het eerste team. Na een gelijkspel tegen De Koog werd verloren van Jelleboog en deze week van Mantje. Tien spelers telt Le Berry nu, maar slechts zes kwamen tegen Mantje in actie. Mantje had met een sterk spelende Erwin Koning en een ijverige Arjan v.d. Knaap het betere van het spel. Bij Le Berry is alleen keeper Hans Kraay in goeden doen. Vincent Huizinga en Corné Keyser hebben moeite met het niveau in de hoofdklasse en talent Emile Keyser had een offday. Marco Koorn werkt hard, maar zijn acties hebben nauwe lijks rendement. Het ziet er naar uit dat Texel onbedreigd kampioen gaat worden. Een concurrent is Jelleboog dat zich nu legaal heeft versterkt met Paul van Exel. lexel speelt op 26 no vember de bekerwedstrijd tegen D'ol- de Smidse uit Schagen. Het zal voorlopig de enige wedstrijd zijn van een Texels team tegen een team van de vaste wal. Buigen In de eerste klasse deden Texel 2 en de beide teams van De Koog goede zaken. In de tweede klasse een knap pe overwinning van Casino 4 op Texel 4. Mantje had wederom dankzij Peter Dral geen kind aan Texel 3 en De Krim 2 moest diep buigen voor De Koog 4. Timmers bakkerij verloor in de derde klasse kansloos van Jel leboog 4 en Oosterend 6 maakte kor te metten met Rab 3. De Koog 6 gaat al beter voetballen. Men raakt wat meer op elkaar ingespeeld. Gem- po had dan ook de grootste moeite met De Koog 6. Een lichtpuntje en een dieptepunt bij de junioren. Oosterend kwam met een nieuw team in de zaal, dat welis waar fors verloor van De Koog, maar dat kwam door het niet geringe leef tijdsverschil. Maximaal twee spelers ouder dan 13 jaar mogen na toe stemming in de juniorenklasse spe len. Bij De Koog waren dat er echter méér, wat al voor de tweede keer het geval was. Afgezien van een for se boete kan dat uitsluiting als ge volg hebben. Deze week voor de laatste keer dit seizoen een program ma op zaterdagavond. Tijdens de winterstop van het veldvoetbal in ja nuari zal ook worden gespeeld op de zondagmiddag. Uitslagen zaalvoetbal 27. 28 en 29 oktober: Junioren Casino-Texel2 Casino niet opgeko men; De Koog-Oosterend 19-4 3e klasse: Timmers bakkerij-Jelleboog 4 2-9; Casino 5-Mantje 3 2-5; De Koog 6-Gempo 4-6; Oosterend 6-Rab 3 10-2 2e klasse Casino 4-Texel 4 8-4; De Koog 4-De Krim 2 8-0; De Krim 3-Rab 2 3-6; Mantje 2-Texel 3 9-4 le klasse: Texel 2-De Krim 6-3; Jelleboog 2-De Koog 2 4-6, De Koog 3-Jelleboog 3 6-4 Hoofdklasse: Mantje-Le Berry 4-1.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7