Weekend Film Kennis maken met muziek, toneel, decorbouw, belichting en video Theaterweekend voor jongeren: VOOR oud Papier Agenda TEXELSE couRANT Onderzoek naar meest veilige oplossing oversteek Hoornderweg van 13 en 14 november 1993 Kerkdiensten zondag 14 november Vacatures in regio via videotex Produkten uit Derde Wereld tentoongesteld il Sliver: luxe peepshow Sjoelkampioenschapi voor 55-plussers r< c Verkoping Welfare Cursus ster maken Tentoonstelling „Op Eigen Wieken" VRIJDAG 12 NOVEMBER 1993 Een weekend (van vrijdag 26 tot en met zondag 28 november) bezig zijn met verschillende aspecten van het theaterleven en dat voor f 50,-? Jon geren van twaalf tot en met vijftien jaar wordt die mogelijkheid geboden. De Welzijnsstichting houdt dit thea terweekend in dorpshuis De Wald hoorn in Den Hoorn. Het projekt wordt gesubsidieerd door de ge meente Texel, de provincie Noord holland en het Anjerfonds. Onder leiding van Betty Bakker en Jan Kuhne (docenten aan de Texelse muziek- en dansschool), Anneke Berghuis (dramadocente) en Rob Val kenburg (theatermaker) maken de deelnemers kennis met de onderdelen muziek, toneel, decor, belichting en video. De deelnemers overnachten in „De Stolp". Betty Bakker is al bij voorbaat en thousiast. „Het is de eerste keer dat een dergelijk projekt op Texel wordt gehouden. Voor mij is het ook de eerste maal dat ik aan een theater weekend in deze vorm meewerk. Ik heb er echt zin in." De inschrijving voor het theaterweekend is inmiddels gestart. Voor het onderdeel toneel bestaat nu reeds een wachtlijst. An neke Berghuis, die de afgelopen jaren al verschillende theatercursussen voor jongeren op Texel heeft gehou den, gaat met zestien toneelliefheb bers aan het werk. Bij de andere disciplines is nog voldoende plaats. Betty Bakker: „Jan (Kuhne) en ik Alle raadsleden willen dat snel een veilige oversteekvoorziening komt naar de Hoornderweg. Het CDA denkt aan verkeerslichten. Een roton de, die de voorkeur heeft van Texels Belang en Groen Links, wordt afge daan als een modegril. Hans Roeper (PvdA) pleitte simpel voor de beste oplossing. „En laten deskundigen maar uitzoeken wat dat is." Hij wordt op zijn wenken bediend, want wet houder Eelman kondigde aan dat Rijkswaterstaat een onderzoek start, waarvan in januari de uitslag bekend wordt. gaan het muziekgedeelte doen. Net als bij toneel en decor beginnen we op vrijdagavond om half acht in het dorpshuis De Waldhoorn met een in troductie. De deelnemers kunnen dan even kennis met elkaar maken. Op vrijdagavond en zaterdag werken de verschillende groepen zoveel mogelijk binnen hun eigen discipline, waarbij natuurlijk wel overleg mogelijk is. Op zondagochtend worden de verschil lende onderdelen samengesmeed tot een geheel. Het resultaat is te zien tijdens de presentatie op zondagmid dag om 15.00 uur. Publiek is dan van harte welkom." Rekwisieten Aan de deelnemers wordt gevraagd van huis zoveel mogelijk spullen mee te nemen, die zij bruikbaar achten als rekwisieten. Betty Bakker: „Er wordt gewerkt vanuit de improvisatie. Ook bij het onderdeel muziek. We gaan korte fragmenten instuderen en pro beren zoveel mogelijk „sferen" te creëeren. De musici moeten wel over een redelijke beheersing van hun in strument beschikken en hun instru ment meenemen. Tijdens het weekend is het overigens mogelijk om met een andere dan je eigen in strument bezig te zijn." Bij het onderdeel decor en belichting zal de creatieve duizendpoot Rob Val kenburg de scepter zwaaien. Hij gaat er van uit dat iedere deelnemer aan een zelfbedacht object gaat werken, uiteraard waar nodig met hulp. Rob Valkenburg noemt het zelf: „worste len met ideeën en vormonderzoekend bezig zijn". Het gaat in de eerste plaats om het idee en niet om de technische uitvoering. Er wordt ge werkt met eenvoudige materialen zo als hout, bamboe, karton, plastic en touw. Als décorbouwer en/of belich ter is het ook mogelijk om tijdens de uitvoering bezig te zijn. Naast belich ting kan worden gebruik gemaakt van schimmenspel of projekties. „De mogelijkheden zijn oneindig. Om de aktiviteiten, die tijdens het theater weekend plaatsvinden vast te leggen, wordt een aantal video- enthousiastelingen gezocht. Het is voor deze cameramensen een prach tige gelegenheid om een aantal da gen te experimenteren met hun camera." Opgave De deelnemers blijven gedurende het weekend bij elkaar. Ze overnachten in „De Stolp." Betty Bakker: „Het is, denk ik, heel goed voor de samen werking en de eenheid in de groep. Daarnaast is het natuurlijk gewoon leuk om met elkaar zo'n theaterwee kend door te brengen." Voor meer in formatie en opgave kunnen belangstellenden terecht bij Andries Huberts, medewerker van de Wel zijnsstichting in d'Ouwe Ulo in Den Burg. Telefoon 15582. Opgave kan tot 19 november. Betty Bakker tenslotte: „Voor ieder theaterliefheb ber en -hebster is dit een prachtige kans om een paar dagen de sfeer van het theatermaken te proeven." Ruud Nooij m Het videotex-systeem is bijzonder gebruiksvriendelijk IFoto Tessa de Graaffl HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. dhr. J. Wieten. De Waal: 11.00 u. dhr. G. Iwema uit Pur- merend. De Koog: 9.30 u. dhr. G. Iwema uit Pur- merend. Den Hoorn: 9.30 u. ds. H. R. Betting. Oosterend: 9.30 u. ds. H. H. Fibbe; SOW- dienst; uitzending via Radio Texel; viering H. Avondmaal. Oudeschild: 17.30 u. Maaltijddienst voor ganger ds. H K. Fibbe; Dankdag van ge was en arbeid. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. H. K. Fibbe. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. drs. F. J. Daane; vie ring H, Avondmaal; 19.00 u. drs. F. J. Daane; viering H. avondmaal. Oosterend: 9.30 u. SOW-dienst in NH- kerk; ds. H. K. Fibbe en drs. J. J. N. Wil mink; viering H. Avondmaal; 19.00 u. drs. J. J. N. Wilmink; viering H. Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10 00 en 16.00 u. dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 u. en 16.30 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 u. zr. G. Laan; extra collecte Tes- selhuus; uitzending via De Lichtboei; kerkbusje Den Hoorn. BAPTISTENGEMEENTE 10.00 u. A. Reurekas uit Zwaag; 19.00 u. ds. J. Visser; evangelisatiedienst; uit zending via De Lichtboei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19.30 u. dameskoor; uit zending via De Lichtboei, zo. 10.45 u. gemengdkoor; kinderneven- dienst; crèche. De Cocksdorp zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19, Den Burg. Kringvergadering te Swifterband. Opgaven voor vermelding in de lijst .Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter A. C. P. J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 12016. Consult uitslui tend na telefonische afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur op zaterdag en zon dag om 18.00 uur precies, Witte Kruis- laan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Gezinsverzorging: Spreekuur na het weekend maandag 08.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Nuttige adressen: 'Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen. 06-11 •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 12527. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. Kruisvereniging Texel: voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 02230-27166. Bel voor spreekuur, jeugdgezondheidszorg en ver pleegkundige thuiszorg: 13241. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwer kend met het heelkundig centrum; ver goed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 16441. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Rechtshulp: Gratis juridisch spreek uur, maandag van 9.00 tot 10.00 uur in d' Ouwe Ulo te Den Burg. Het Texelse arbeidsbureau biedt sinds begin deze maand nog meer service. Via het nieuwe videotex-systeem is het mogelijk alle openstaande vacatu res in de regio te bekijken. In de toe komst is het ook mogelijk via dit systeem vacatures in de rest van de provincie en zelfs in het hele land op te roepen. Videotex is een gebruiksvriendelijk apparaat, dat door de bezoekers van het arbeidsburo zelfstandig kan wor den bediend. Wie een interessante vacature heeft gevonden kan zich wenden tot de balie voor meer infor matie of een print van de opgevraag de gegevens. Iedere avond worden de gegevens van videotex geactuali seerd. De banen in de regio, dus ook die op Texel, komen automatisch in het systeem. Er is de eerste week al veel gebruik gemaakt van videotex. „De reacties zijn bijzonder positief", aldus een medewerkster van het ar beidsburo Een ruim assortiment van produkten uit de Derde Wereld zijn vanaf woensdag te zien op de verkoopten toonstelling van SOS Wereldhandel in het gemeentehuis. Geëtaleerd staan: koffie, thee, kruiden, sieraden, houts nijwerk, siersmeedwerk, gebruiks voorwerpen en tal van andere originele Sinterklaas-of kerstcadeau's die de moeite van het bekijken waard zijn. Vrijwilligers geven graag informa tie over de diverse produkten, de lan den van herkomst en de producenten. De tentoonstelling duurt tot en met 3 december is geopend van maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 Vrijdag 12 november Vanmiddag en vanavond (tot 22.00 uur) kan in dorpshuis d'Ouwe ULO de tentoonstelling van „Op Eigen Wieken" worden bezocht. Toegang gratis. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Jurassic Park" en om 21.15 uur „Sliver". De Hoofdstadoperette treedt op in schouwburg De Kampanje in Den Helder met „La vie Parisien- ne", aanvang 20.15 uur. Na af loop vaart een extra boot terug naar Texel. In het zaaltje bij de Doopsgezin de kerk spreekt Nettie Sanchez, die in Latijns Amerika diverse projekten bezocht waarmee SOS Wereldhandel relaties onder houdt. Met dia's en foto's. Toe gang vrij. Zaterdag 13 november In sporthal Ons Genoegen wor den de Texelse kampioenschap pen turnen gehouden. Om 9.00 uur recreatieve groepen (prijsui treiking om 14.00 uur) en om 19.00 uur selectiegroepen (prijs uitreiking om 22.00 uur). Van 10.00 tot 22.00 uur is in dorpshuis d'Ouwe ULO de ten toonstelling van vogelvereniging „Op Eigen Wieken" te bezichti gen. Toegang gratis. In Cinema Texel draait om 14.30 en 19.00 uur „Jurassic Park" en om 21.15 uur „Sliver". De wielervereniging houdt een veldrit bij de Biesboschweg in De Dennen. Start jeugd 14.10 uur; senioren A en B 14.30 uur. Zondag 14 november Van 10.00 tot 16.00 uur kan in dorpshuis d'Ouwe ULO de ten toonstelling van vogelvereniging Op Eigen Wieken worden bekeken. Bij Manege Akenburg wordt een springwedstrijd gehouden, aan vang 10.45 uur. Volksdansgroep Texel houdt in de Ferrever-zaal in Den Burg een Dansdag Galicische dansen on der leiding van Manoio Serantes; van 12.30 tot 16.30 uur. Om 15.00 uur begint in De Kam panje in Den Helder de Literaire Salon met het programma De Teen van Remco Campert en Jan Mulder. Entree f10,-. In Cinema Texel draait om 14.30 en 19.00 uur „Jurassic Park" en om 21.15 uur „Sliver". Het Texels vocaal ensemble „a Capabel" zingt om 15.00 uur in de R.K. kerk in Den Burg. Entree gratis. In Klif 12 in Den Hoorn worden vanaf 15.30 uur éénacters van twee Texelse en een overkantse groep opgevoerd. Entree f 15,-. Maandag 15 november De Overkoepeling van Vrouwe norganisaties vergadert om 13.30 uur in het zaaltje bij de Doopsge zinde kerk in Den Burg. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Jurassic Park" en om 21.15 uur „Sliver". Muziekschool Texel houdt een voorspeeluur (harp, koper harpen- semble, keyboard, gitaar en speelklas 2), aanvang 19.00 uur. De raadscommissie voor alge meen en organisatorisch beleid heeft om 19.30 uur een openba re vergadering in het raadhuis. Onder meer wordt gesproken over het beleidsplan van de basispolitie-eenheid Den Hel der/Texel en over gewestelijke zaken. In het zaaltje bij de Doopsgezin de kerk wordt een Leerhuisbij eenkomst gehouden, aanvang 20.00 uur. Ds G.H. Cassuto uit Driebergen spreekt over. „De eer ste gemeente uit joodse christe nen ontdekt?". Elke belangstellende is welkom. Dinsdag 16 november ifsl Vandaag begint in de openbare bibliotheek de verkoop van Uni cef kaarten. De Oudere Doopsgezinde zusterkring heeft een bijeen komst in het zaaltje bij de kerk. De heer Brinks uit De Cocksdorp vertelt over het Tesselhuus; aan vang 14.30 uur. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Jurassic Park" en om 21.15 uur „The Crying Game". In Bosch en Zee wordt een voor ?e lichtingsbijeenkomst voor agra riërs gehouden. Bedrijfsleider Joop Verheul van de proefboer- derij Zegveld vertelt over veehou - derijzaken; 20.00 uur. In dorpshuis d'Ouwe ULO heeft de Historische Vereniging Texel een bibliotheekavond, alleen toe gankelijk voor leden, aanvang 19.30 uur. De raadscommissie voor wel zijnsbeleid heeft om 19.30 uur een openbare vergadering in het raadhuis. Onder andere wordt gesproken over het jaarverslag van zwempark Molenkoog en de renovatie van het sportvelden complex Den Burg-zuid. Hoogwater Oudeschild Vr. Za. Zo. Ma. Di. 12 13 14 15 16 Wo. 17 Do. 18 Vr. 19 06.26 en 18.50 07.05 en 19.47 08.20 en 20.55 09.26 en 21.40 10.10 en 22.1502 10.50 en 22.50 11.25 en 23.36 11.40 en Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De zon komt 14 vember op om 7.58 uur en gaat onder om 16.39 u-, 13 november nieuwe maan, 14 november springtij. Terwijl het geweld van JURAS SIC PARC 's avonds om 19.00 uur en op zaterdag, zondag en woensdag 's middags om 14.30 uur nog een week doorraast, wordt tijdens de late voorstelling de veel besproken film SLIVER met de evenzoveel besproken Sharon Stone gedraaid. Na het enorme succes van Basic Instinct, kan Sharon Stone menig potje breken in het Hollywoodse. Zo mocht ze ook min of meer bepalen wie er naast dan wel op/onder haar zou spelen in de zogenaamde peep-thriller SLIVER. Het is toch een opwindende film en af en toe ook nog spannend. Er wordt prima gespeeld en de beelden zijn prachtig. Wat man keert er dan aan? Eigenlijk niets, maar men had er van die hoge verwachtingen van.... Seksueel beantwoordt de film daar niet helemaal aan; wel veel en vaak, maar anders of beter? Niet echt. Het verhaal daarentegen is lang niet slecht. Het wel en wee in een Newyorkse flat, met een gefrusteerde schrijver met een groot libido als buurman aan de linker kant en een hunkerende goed ogende jongeman - die er ook steeds op uit is - aan de rechter kant. Bovendien een „voyeur" die in tientallen wonin gen stiekum camera's heeft op gehangen en dan ook nog een rondsluipende moordenaar. Toch een leuk alternatief voor de sensationeel technisch goed ge filmde Jurassic Pare. Lijkt het u echter niks en u heeft afgelopen week THE CRYING GAME moe ten laten lopen, zou ik zeggen: dinsdag of woensdag naar de filmclub! (CvH) JURASSIC PARC, dagelijks 19.00 uur, za/zo/wo 14.30 uur SLIVER, do t/m ma 21.15 uur CRYING GAME, di/wo 21.00 uur ipt In „De Buureton" wordt zaterdag jc' dag 20 november het kampioens sjoelen voor 55-plussers gehoudi or Er wordt gestreden om de wisse ker die de gemeente beschikbaailda heeft gesteld. Titelverdedigster is vrouw Eelman. Naast de wisselb ari zijn er prijzen voor de nummers t ik. en drie. Ook de komst van Sintel eic klaas die die dag voet aan wal z egi Texel, zal merkbaar zijn in „De Buureton". Het kampioenschap begint om uur. Inlichtingen bij de Stichting zijn Ouderen Texel, tel. 12696, o me Frans Haarsma, tel. 15168. ku iel tc nt villi Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opge haald in de volgende straten: 6. Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, Vaargeul en Schoorwal. De Welfare-afdeling van het Texelse Rode Kruis houdt woensdag 17 no vember van 09.00 tot 12.00 uur ver koping van handwerken in het Rode Kruisgebouw. Deze handwerken zijn gemaakt door vrijwilligers. Van de opbrengst wordt materiaal gekocht om nieuwe handwerken mee te ma ken en wat overblijft gaat naar een goed doel. Een bezoekje aan de ver koping is aan te raden. Uiteraard is iedereen welkom. Op dinsdagmorgen 16 november geeft mevrouw Van Abs-Staverman uit Haren een cursus ster maken. In één morgen toont zij hoe een ruimte lijke ster wordt gemaakt. Een dergelij ke ster wordt gemaakt van een groot aantal met stof beklede „wiebers" die samen een prachtige ster vor men. De cursus kost f25,- incl. ma teriaal en koffie of thee, excl. stofjes. Bij de cursus is inbegrepen een voor gesneden kartonnageset. Het stofver- bruik is niet groot. De cursus begint om 9.15 uur en duurt tot ongeveer half twaalf. Inlichtingen of opgave: Atelier De Witte Engel, War moesstraat 50, tel. 13644, waar ook voorbeelden van de sterren te zien zijn. Keurmeester Huisman bekeek de vogels door een kritische bril. In d'Ouwe Ulo werd woensdag de jaarlijkse keuring van de vogelvereni ging „Op Eigen Wieken" gehouden. Voor de 24ste keer houdt deze vere niging dit jaar een tentoonstelling. De openingstijden voor belangstellenden zijn: vrijdag van 10.00 uur tot 22.00 uur; zaterdag van 10.00 uur tot 22.00 uur; zondag van 10.00 uur tot 16.00 uur. Vorig jaar liet men verstek gaan om dat door uitgebroken vogelpest een landelijk verbod op het houden van tentoonstellingen was afgekondigd. Woensdag werden weer zo'n 161 vo gels van diversen pluimage gekeurd door een drietal gespecialiseerde keurmeesters. J. Huisman uit Ursem die al vele jaren naar Texel komt om de kanarie's te beoordelen, was na afloop niet al te enthousiast. „Ik heb het andere jaren beter gezien. Bij de kleurkanarie's is men met het geel nogal aan het rommelen geweest en bij de postuurkanarie's waren de vo gels veelal te groot", was zijn com mentaar. Keurmeester tropische vogels P. Buis man uit Lutjebroek vond dat de open klasse vogel over het algemeen beter van kwaliteit was dan de eigen kweekvogels van dit jaar. De pa' tenkeurmeester D. Geuzinger uit zinaveen was vooral erg te sprei over de kakarikie's, maar hij vont grasparkieten wat aan de kleine en de kopvorm zou ook beter kunnen. De broederij bij de meeste leden „Op Eigen Wieken" viel dit jaar tegen, mede veroorzaakt door di slechte zomer. Enkele bijzondere gel soorten die dit weekend zijn zien tijdens de show in d'Ouwe zijn onder andere de eigen kwee gentijnse kanarie, een chmeesep en de indische nonparel. Op de toonstelling is tevens een vitrine waarin diverse vogelnesten en soorten worden getoond. Ook is een verkoopklasse waar toekoiiï vogelliefhebbers een exemplaar nen aanschaffen. De toegang i$> alle jaren, gratis. Er is een tomtx met zo'n 400 prijzen. Zondagm* s di wordt bekend gemaakt wie ded :ver prijs hiervan gewonnen heeft, dit 6 te treft ditmaal een fiets. ;lec De winnaars van 1993 zijn: C Kampioen kanarie's/eigen kweek, G ,tf Oosterend met een japanse hoso 89 P-' Kampioen tropische vogels/eigen kweek Bakker-Den Burg met een blauwfazafl,'e 90 punten. Kampioen parkieten/eigen^ ine H Leyen-De Cocksdorp met een kaka'v 90 punten. Beste jeugdlid werd Dolf* met een bourksparkiet van 87 punten.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 2