wou... iff Texels F amilieberichten eemde praktijken itant 5fartverkoop Unicef de bibliotheek Vroege jagers Kinderpostzegels Toneel in De Waal Dansen uit Galicië TEXELSE J COURANT Familieberichten nieuwe burgemeester, Barendregt en mevrouw Eelman wethouder, werkt nu al! Ss in de krant: „De gemeente ,tgeen artikel 19 procedures meer daar geen dringende noodzaak ris. Waar woonkwaliteit of be- febelang in het geding is werkt college indien mogelijk mee", had u en uw college tien jaar ir mee moeten beginnen ten op- ite van mij. Of was hier soms een 6r belang mee gediend? ervaring ligt wel even anders: >or|ie keer een bestemmingsplan ver ieren en het ontwijken van nota akten. „Vreemde praktijken" ik dat. Pas maar op dat het daar itn wn lezers Builen verantwoordelijkheid van de redactie iheer Stam, in de laatste „Wat ik jen wou", lucht u uw hart over dei zaken. Prima! Het lijkt mij ech ten beetje voorbarig als u schrijft de Texelse bevolking vindt dat zo langzamerhand de grens van toelaatbare hebben bereikt. .mij en meerdere mensen hebben n je team (tien) dat nog nooit ge- tgd. Dus schrijf voortaan wat je de vindt en niet wat wij vinden, ut het zal je nog verbazen hoeveel isen uit de Texelse bevolking jouw je team (tien) behoorlijk irritant snnen te vinden. Willem van der Linde, De Cocksdorp. steeds is het werk van Unicef nodig. Op heel veel plaatsen in nereld is nog veel kinderleed, van de manieren om te helpen eprodukten van Unicef te kopen, kunstenaars stellen hun ontwer- voor de kaarten en de andere leien gratis ter beschikking van »f, zodat er minimaal 50% van ipbrengst ten goede komt aan da; ecten ten bate van kinderen en ;ns moeders in ontwikkelingslanden udi lorlogsgebieden. dag 16 november beginnen de filligsters van Unicef weer met de elb srsverkoop in de Texelse biblio- k. Zoals ieder jaar is er een uit rei aide collectie kerstkaarten. Door il z sgelgeving van Unicef was het aantal jaren niet mogelijk losse ten te verkopen. Dit jaar kan dat Behalve kerstkaarten zijn er ook soorten andere kaarten, zoals de o Kide minikaartjes, bloemenkaar- kunstkaarten en kaarten met happen. Ook zijn er weer twee ie puzzels, postpapier en andere ilen. Heel vaak wordt bij een ju- of andere gelegenheden in- van cadeautjes een gift gd voor Unicef. Ook de afde- iTexel mocht het afgelopen jaar ipaar keer zo'n gift ontvangen. reen die daaraan heeft meege- t wordt erg bedankt. Wie nog Itn over Unicef heeft, of wil hel- |als vrijwilliger/ster kan contact lemen met T. Terpstra, telefoon of N. Pijlman, telefoon 14067. niet terecht komt. Noemt u dat nu democratie? Antwoord op de brief van 12 februari hoef ik nu niet meer te hebben. Een en ander zal ik u zeer uitvoerig meedelen in een bekend ochtendblad met vier miljoen lezers. W. Dalmeijer De Koog. Zaterdag 5 november om 7 uur 's morgens werd ik wakker van geweer schoten terwijl het nog helemaal donker was. Ik heb vernomen dat er vanaf zonsopgang mag worden ge jaagd. Vanuit mijn caravan op cam ping De Turkse Tent weet ik zeker dat er werd geschoten op land rond de Pelikaanweg. Voor het licht werd waren er zeker 10 15 geweerscho ten gelost. Toen ik om 9.30 uur naat Den Burg ging zag ik een aantal auto's staan tussen de Pelikaanweg en de Californiëweg. Ik ben een lief hebber van een stuk wild, maar op deze manier begrijp ik dat de Tweede Kamer moeite heeft met de Jacht wet. F.A. de Groot, Amsterdam. De landelijke actie kinderpostzegels start op woensdag. Vanaf dinsdag wordt de Texelse verkoopstand in het postkantoor weer bemand tussen 10.00 en 12.30 uur en van 13.30 tot 17.30 uur. De stand blijft daar tot de kerst. Behalve een fraaie nieuwe serie ze gels zijn er ook diverse wenskaarten. De opbrengst (vorig jaar 14 miljoen gulden) wordt gebruikt voor projecten om het welzijn van kinderen te ver beteren. Het Amateurtje in De Waal speelt op zaterdag 20 november om 20.00 uur in De Wielewaal. Het mysterie „Als de klok waarschuwt" van R. en Ch. Feenstra wordt op de planken ge bracht. De regie is in handen van Ti- nus Reij. De kaarten voor de voorstelling zijn te bestellen via tele foon 13656 of 13336. De Volksdansgroep Texel houdt zon dag een dansdag waarop dansen uit Galicië (noordwest Spanje) worden geleerd. De dag staat onder leiding van Manoio Serantes en wordt ge houden in De Ferrever van 12.30 tot 16.30 uur. De toegangsprijs is ƒ15,- en voor jeugdigen ƒ7,50. iedereen is welkom. Inlichtingen bij C. Veth, tel. 13516. Zo vader, zo zoon. In het Cebeco- verhaal van dinsdag citeerden wij niet Dick, maar Aad Boerhorst. Voorspeeluur. In de voorspeelzaal van d'Ouwe Ulo wordt maandag om 19.00 uur een voorspeeluur gehou den, waar iedereen welkom is. Fiets weg. Bij de OSG is onlangs een donkergroene herenfiets van het merk Birmingham gestolen. De Heer is mijn herder, mij ontbreekt niets. Psalm 23 3 een rijk gezegend leven is heden het Licht tegemoet gegaan, zoals zij pa' etuigde, mijn lieve, zorgzame en unieke vrouw, onze onvergetelijke uit oeder, schoonmoeder en allerliefste oma Maaike orek nt Anna Parochie 0 juli 1925 9 P* «vee1 Maaike Ven-Tjepkema Amsterdam 11 november 1993 OW'- ïark frrespondentie-adres: 1lSi jnnestein 13, 1181 LR Amstelveen. mtx jruK i dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden op D.V. maandag 15 te7 '•ember om 10.30 uur in de Hervormde Thomaskerk, Prinses Irenestraat Me Amsterdam-Zuid. tegenheid tot condoleren in bovengenoemd kerkgebouw voorafgaand inde dienst van 9.00 tot 10.30 uur. Dick Ven Jaap en Ellen Mariska Patricia Akkie en Eric Tamara Rob Marga en Herman Niels Steven begrafenis zal aansluitend plaatsvinden in het familiegraf op het kerkhof antje ft de Hervormde kerk te De Waal op Texel. De plechtigheid aldaar vangt en Ij in om 15.30 uur. '5# 'a^°°P IS er 'n De Waal gelegenheid tot condoleren. ^eventuele bloemengroet kunt u zenden naar de Thomaskerk. VRIJDAG 12 NOVEMBER 1993 Bedroefd maar dankbaar wat zij voor ons is geweest, is na een goede verzorging in de „Gollards" en een liefdevolle verpleging in het verpleeghuis „Texel", op 94-jarige leeftijd van ons heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Cornelia van Lenten weduwe van Pieter Kok E. Langeveld-Kok C. W. Kok T. Kok-Barendregt Lia en Klaas Piet en Els Ronald, Martin, Sander Texel, 10 november 1993. Verpleeghuis „Texel" Gelegenheid tot condoleren zaterdag 13 no vember van 19.30 - 20.30 uur in de „Gol lards" en na de crematieplechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op maandag 15 november om 12.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Vertrek boot 11.05 uur van Texel. Correspondentie-adres: E. Langeveld-Kok, De Zes 15, 1791 EW Den Burg. Heden is van ons heengegaan onze lieve zuster en schoonzuster Cornelia Kok-van Lenten op de leeftijd van 94 jaar. M. de Ridder-van Lenten T. van Lenten-Zegel V. van Lenten-Boon E. van Lenten-Brakhan A. Drent „De Heer is mijn Herder" Heden is rustig in haar Heer en Heiland ontslapen mijn lieve vrouw en mijn zorgzame moeder Anna Hendrika Hoogeveen echtgenote van K. Lap B. C. zn. op de leeftijd van 78 jaar. K. Lap B. C. Lap Texel, 9 november 1993 Schilderend 97, 1791 BD Den Burg. De begrafenis heeft hedenmiddag op de N.H. begraafplaats te Den Burg plaatsgevonden. Na een langdurig lijden heeft onze Heere in volle vrede tot zich genomen onze schoon zuster Anna Hendrika Lap-Hoogeveen echtgenote van Klaas Lap B. C. zn. De Gollards: Jacob Kikkert Haarlem: C. Cupido A. Cupido-Lap Oosterend. N. van der Vis-Lap De Gollards: Lies Lap-de Waard Moeder aarde zal je warmen. Moeder aarde zal omarmen. Sterren zullen stralen, louter goud. Het goud waar een kleuter zo van houdt. Lieve Robbin we zullen je missen. We wensen Gerda, Jan, Patricia, Natasja en Hans veel sterkte toe. Ouders, kinderen, leerkrachten en bestuur Vrije School Texel Door een noodlottig ongeval hebben wij afscheid moeten nemen van onze kleinzoon Robbin We wensen Jan, Gerda en de kinderen veel sterkte. Opa Theo Jonker en Roos Diep geschokt zijn wij door het plotseling overlijden van onze lieve Robbin Wij wensen Gerda en Jan en de kinderen veel sterkte met dit grote verlies. Familie van Boven en de kinderen Geschrokken zijn wij door het overlijden van Robbin Wij wensen Gerda, Jan en de kinderen heel veel sterkte toe. Hannie Henk Wim Blonde krullen, een wervelwind. Wat een prachtig kind. Ons liefste vriendje is teruggegaan. Lieve Robbin we zullen je nooit vergeten. Veel liefs voor Jan, Gerda, Patricia, Natasja en Hans. Janme, Rudy, Marco, Anne, Ralph en Sil Donderdag 18 november 1993 zijn onze ouders, grootouders en overgrootouders Kees de Ridder en Pietje de Ridder-Duinker 50 jaar getrouwd. Dit wordt thuis op 18 november gevierd. Er is gelegenheid tot feliciteren van 16.00-18.00 uur. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Noordwester 55. 22 november zijn onze ouders, opa en oma Dirk en Jeanet Witte 25 jaar getrouwd. U kunt ze feliciteren op 20 november van 19.15 tot 20.15 uur in „De Witte Burcht", Molenstraat 19, Den Burg. Theo - Palmyre Marscha - Schannon Rob - Mirjam Peter Kadotip: S Sluyscoog 57, Den Burg Op 18 november 1993 zijn onze ouders Karei Zoetelief en Truus Zoetelief-van Kooten 50 jaar getrouwd. Van harte gefeliciteerd! Kees en Truus Kees Joke en Peter Ria en Sietse Karei en Sandra Om gezondheidsredenen willen we deze dag op 20 november graag alleen in familiekring vieren. Schoorwal 38, 1791 HM Den Burg. f Lieve Opa en Oma Zoetelief van harte gefeliciteerd' Jolanda en Stefan, Stefanie en Claudia, Casper en Linda, Mirjam, Cindy, Hone, Martien, Johnny, Jitse en Mariska Langs deze weg willen wij u hartelijk danken voor de belangstelling en het medeleven na het overlijden van onze vader, grootvader, en overgrootvader JELLE VISSER In het bijzonder voor de liefdevolle verzorging door het personeel van het verpleeghuis Texel. Ook dank aan dr. Waverijn en dr. Van Hattem. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen 25 oktober 1968 25 oktober 1993 getrouwd 25 jaar getrouwd Dit laten we niet zomaar voorbij gaan! Daarom houden wij open huis op zaterdag 20 november van 15.00 tot 20.00 uur. U bent van harte welkom op: Duinroosstraat 12, 1796 BJ De Koog - Texel. Reijer en Anneke Huijsman-Schouwstra Met droefheid geven wij u kennis dat na een liefdevolle verpleging in het verpleeghuis „Texel", zacht en kalm van ons is heengegaan, onze lieve Tiny Trijntje Jacoba Kieft echtgenote van Jan Kroonen op de leeftijd van 68 jaar. J. Kroonen J. Kroonen M. Zwagerman Texel, 9 november 1993. Schoudieck 39, 1791 WE Den Burg. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op zaterdag 13 november om 11.00 uur in het cre matorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in het crematorium. ledereen mag het horen. Op 10 november 1993 is onze dochter geboren. Audrey Dyochuri Roel Hooyschuur Corneli Diepeveen en mijn broertje Joffre Vloedlijn 50, 1791 HK Den Burg. Tel. 15673. op 12 november 1993 is geboren onze zoon en ons broertje lucas luuk jaap van der meer els jansen jakolien en anton duinreep 4 1791 hp den burg Voor uw blijk van belangstelling bij ons 25-jarig huwelijk zeggen wij u hartelijk dank. Charles en Betsy van Dompselaar Ik ben weer thuis en wil hierbij iedereen hartelijk bedanken voor de vele belangstelling, de kaarten, het bezoek, en de attenties, die ik mocht ontvangen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Het heeft mij veel goed gedaan. Ook bedankt namens mijn vrouw en kinderen. Jaap Schuyl Vanuit het verpleeghuis Texel, waar ik tijdelijk verblijf, wil ik de leiding van De Zonnebloem bedanken voor hun juist en snel handelen en de begeleiding naar en tijdens mijn verblijf in het Sint Joseph zieken huis te Veldhoven. Verder alle mensen die mij verrast hebben met kaarten, bloemen en telefoontjes. Ook namens mijn vrouw, heel hartelijk dank. Jan Daalder Hzn. Te koop- gasolietank, 3000 I. evt. met lekbak. L. Witte, Smederij De Waal. Tel. 12533. Te koop: crossauto stan daard kl. VW Sirocco, nr. 75 Cross klaar, ƒ2000,-. A. Bar- horst, tel. 15753. Nieuw. De Sint v.d. intocht heeft een nieuw tel.nr.: 16218. Voor huisbezoek en pakkenverhuur. Wist jij al dat je je eigen Dinosaurus-shirt kunt bestellen bij de Rode Pimper nel? Tel. 12180. Aangeb. prima piano, klein model, merk: Ibach. Taxatie prijs: ƒ2900,-. Inl.tel. 17925. Voordeelprijzen op de laatste babyartikelen. Maat 74 t/m 90. Benetton. Warme wintertruien in 100% wollen kwaliteit en een groot aanbod in gemengde kwali teit zowel ronde hals, v-hals als kol v.a. 89,95. Zegel Kids Casuals, Weverstraat 32. Helly Hansen warmte onder goed. Mantje Sport. Een 17e eeuwse dokter met pestkap, een eenhoorn, een zeemonster en een kind op de schommel. Voorstellingen op antieke tegels in de col lectie van Kunsthandel Hans van der Klift, Als je haar goed zit, is het beter geknipt. Qnipp Kapsa lon, liefst op afspraak, tel. 12227. Ook aan het verplanten? Vergeet de grondverbetering niet! Nu 3 zakken bemeste aarde voor ƒ10,-. Tuincen trum Fa. Van der Werve, Bernhardlaan. Welke scholieren wilen er op zaterdag in de lelies werken? H. Kikkert, tel. 12454. Te koop; radiografische au to. met accu, 1 jr. oud, wei nig gebr. en Sony radio met cd-tape-radio, bijna niet ge bruikt. Tel. 14209. Huishoudelijke artikelen. Fa. Rentenaar, Oosterend. Tel. 18227. Div. soorten gilets vanaf ƒ25,- Rabbit Habit. T.k: open haardhout, eiken, beuken, essen en net-zak- ken, droog. Telefoon 02240- 15064. Te koop Ford Siërra 2.0, bj. '84, grote beurt, APK, div. acc Inl. tel. 16606. Te huur aangeb. in pand te Den Burg: 200m2. Te gebr. als werkvloer/opslagruimte. Tel. 15672. Binnenkort is er weer een nieuwe cursus zwanger schapsbegeleiding en -gym. Kleine vaste groep. Inl. L. Medema, lerares lich. opv. Tel. 12372. „Kinderen ontdekken", een aantrekkelijke informatieve reeks van Time Life met een schat aan onderwerpen, zo als aa. Het weer, Het li chaam, Alledaagse dingen, Dierenliefde, Prehistorische dieren. Knutselen en Hemel Aarde Per stuk f29,90. Te zien en te koop bij Nauta Boek, telefoon 12495. Falke sportsokken voor elke sport een sok of kous. Man tje Sport. T.k. Sony MSX2 computer, floppy drive, modem, muis, kl. tv monitor, boeken, soft ware, ƒ800,-. Tel. 16498. 072. Man 52, goed milieu, sportief, romantisch, zoekt leuke warme vriendin om sa men te denken, te werken en lief te hebben. Br. tel. (fo tootje) o. nr. 1527 aan bur. Tex. Crt. De Rode Pimpernel is op maandag 15 en zaterdag 20 november gesloten. Tevens vanaf 17 december tot 1 fe bruari gesloten i.v.m. privé omstandigheden. Bestel dus nu nog snel! De Rode Pim pernel, voor elke opdruk op textiel. Warmoesstraat 55. Dit weekend is onze kwekerij nog open, om planten voor uw tuin te kopen. Maar dan is onze gedachten, dat u be ter tot het voorjaar kan wachten. Dan vinden wij het zeker fijn, om u weer van dienst te mogen zijn. Boom kwekerij 'Texelendje, Ro- zendijk. 27 MC aanbiedingen en (restant) bootspullen. Alles tot 5 dec. (15103). Frans Hopman, Oudeschild. Het geheim van Bosch en Zee zit onder de grond. Open dag 13 en 14 novem ber van 14.00-18.00 uur. Pepermoppen, taaipoppen en natuurlijk speculaas maar dan op z'n Texels. Bakkerij Timmer Oosterend. Stretch Jeans, dames- en herenmodel, 49,95. Rabbit Habit. Maandag 8 uur Leerhuis ds. G.H. Cassuto „Joodse Chris tengemeente ontdekt?" Voor liefhebbbers van een flink stuk marsepein. Marse- peinspek, 4 ons halen, 3 ons betalen. Bakkerij Timmer Oosterend.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 3