Telekraan vliegt bij Ceres uit de bocht Metamorfose voor Texelse Apotheek I0ET Texels Bedrijvig/^ prestaties van Jelleboog Meningen verschillen over verwijsborden met lichtreclame hulpengat in dok lEXELSE^* coURANT Gemeente schrapt post onderhoud voetbalveld „Juffrouw Duif" te gast bij SVC-toneel Goede start Klif- zaalvoetbaldames Cursus starters en ervaren ondernemers Miele-erkenning voor installatiebedrijf Brandje in caravan Kikvorsmannen proberen een hijsverbinding aan te brengen om de gekantelde telekraan op het droge te krijgen. (Foto Gerard Timmerman NSDAG 16 NOVEMBER 1993 ze omstanders gevaar opleverde, sloot de politie de Redoute tijdelijk af voor alle verkeer. De gealarmeerde brandweer as sisteerde medewerkers van Rijkswa terstaat met het aanbrengen van een oliescherm in de sloot om te voorko men dat weggelekte remolie het slootwaterzou verontreinigen. Duikers probeerden intussen een hijsverbin ding aan te brengen. Dit lukte pas toen een shovel te hulp schoot bij het rechtopzetten van de gekantelde kraan. Tegen half tien applaudiseer- den de talrijke toeschouwers toen het bergingsteam van Mosk het voertuig op op het droge tilde. „We hebben wel ervaring met dit soort klussen. Jammer dat het nu een wagen van onszelf betreft", aluds bedrijfsleider W. Visser, die gisteren over de omvang van de schade nog geen mededeling kon doen doen. Brandweermannen spoten na afloop de modder van het weg dek. In opdracht van Mosk verwijder de een bedrijf zaterdagmorgen de oliefilm van het slootwater. Het wa terschap buigt zich over de vraag wie voor het opruimen van vervuilde modder en riet moet zorgen. Het plan van Dral Reklame om in de centra van Den Burg en De Koog verlichte verwijsborden aan te bren gen is gisteravond door de Texelse politiek verdeeld ontvangen. Doel van de borden, die op lantaarnpalen worden bevestigd, is bezoekers be ter te weg naar diverse bedrijven te wijzen, B en w zijn tegen, omdat ze een ongewenste uitbreiding van reclame-uitingen in het straatbeeld vrezen. Als enige fractie reageerde Texels Be lang geheel positief op het plan. Woordvoerder Cor Kuip trok een ver gelijking met de abri's in de dorpen, die voorzien zijn van opvallende lich treclame. „Dat stoort ook niet. Van ons mag Dral zijn gang gaan binnen de bebouwde kom." Burgemeester Van Rappard verdedigde het colle gestandpunt door erop te wijzen dat er een belangrijk verschil is met de bushokjes. „De abri's hebben een functie. Voor busreizigers is het goed dat ze opvallen. Dat er reclame op is toegestaan, is een concessie van de overheid." Volgens de burgemeester dient het plan van Dral in wezen vooral het commerciële belang van het reclame bureau zelf. Van Rappard stelde dat, als het aan de bewegwijzering zou schorten, de gemeente zelf maar voor betere borden moet zorgen. Doorstroming Ondernemer Peter Dral legde uit dat „zijn" verwijsborden minder in het oog zullen springen dan de abri verlichting, gezien het veel kleinere formaat. Hij benadrukte de voordelen van dergelijke borden. „Het kan een positief effect hebben op de doorstroming van het verkeer. Gasten zullen bijvoorbeeld makkelijker de weg naar een logiesverstrekkend be drijf vinden, vooral in het donker." Volgens hem hoeft niemand te vre zen voor een lint van verlichte ver wijsborden van de boot tot De Cocksdorp. Het alternatief van b en w, plattegrond-informatieborden in elk dorp, is volgens Dral geen goede oplossing. „Ik kan me niet voorstellen dat alle bedrijven daarop goed zijn aan te geven." Goede voorbeeld Gerard van der Kooi (VVD) reageerde aanvankelijk positief. „Dral mag zijn gang gaan, mits hij ook de lantaarns bekostigt net zoals het reclamebu reau met de abri's heeft gedaan." Na de toelichting van Van Rappard stel- vier de teams van Jelleboog in het zaalvoetbal-stijdperk wonnen allemaal. Het tweede team zelfs met grote cij- Ook het eerste team was op Het op de tweede plaats Mantje werd in een goede spannende wedstrijd verslagen. salve Klif kwamen alle hoofdklas- sin actie. Texel maakt zijn kop- >tie meer dan waard door op een eiige wijze Le Berry aan de kant schuiven. De Koog boekte winst skzij een vrij grote overwinning op jno. Oosterend blijft meedoen na eenvoudige overwinning op Plus s. Texel wordt gevolgd door drie ns met drie punten achterstand, iterend heeft evenveel punten als De staart wordt gevormd door i Klus met nul punten en daarbo- Casino en Le Berry. je eerste klasse deed Klif 2 goede sn door De Krim te verslaan. Klif eeft drie wedstrijden meer peeld dan Texel 2 dat op de «de plaats staat. De Koog 2 doet de winst op Oosterend 3 ook nog gooi naar het kampioenschap. De n is teruggezakt naar de midden- jt. Onderaan staan Casino 2 en 3. Beide teams horen niet in de- ilasse thuis, gezien het grote aan- lorse nederlagen. Rab presteert slecht. Nog maar één puntje d behaald en dat gaat er ook nog regens éénmaal niet opkomen, te tweede klasse viel de eerste rwinning voor het op de laatste lts staande Casino 3 te noteren. Oosterend 5 won en dat bete- Ivier teams onderaan met ieder e punten. te derde klasse leed koploper lerend 6 het eerste puntverlies. wist een puntje af te snoepen, ipo speelde niet en kwam daar- lop twee punten achterstand. teams stonden zonder punten eraan. Twee van deze teams ilden tegen elkaar. Klif 4 won groot verschil van De Koog 6. iboog 4 en Rab 3 maakten er spannende partij van. Tïmmers kerij heeft het te danken aan st Brouwer dat ze wonnen van beter Mantje 3. Hij speelde zon- te wisselen de hele wedstrijd en ikte vier doelpunten, pniorencompetitie wordt waar- jnlijk stopgezet. De junioren van ino kwamen weer niet opdagen eten daardoor tegenstander terend vergeefs naar Den Burg zen. Zowel de rayoncommissie Oosterend zullen stappen onder en voor een eventuele reiskosten- ioeding voor zowel Oosterend als eheidsrechter. Deze week wordt itijdag de derde bekerronde afge- kt. scheepswerf Frysian Shipyards prlingen krijgt Teso's Schulpengat nenteel een grondige onderhouds- Het tijdstip hangt samen met geringe vervoersaanbod en de hikbaarheid van het ruime dok in ngen. Vrijdag zette de dubbel- er via de Noordzee en de Storte- tussen Vlieland en Terschelling s naar Friesland. Om in het over- le dok naar binnen te kunnen va- mesten enkele masten deels ten gedemonteerd. Het is de '■de grote servicebeurt sinds de •boot in 1991 in de vaart is geko- In Harlingen wordt het schip boven tot onder van een nieuwe voorzien, waarbij de kleur pens niet wordt aangepast. On- oudsmonteurs onderwerpen de ilpengat buitenom aan een ingrij- le inspectie. Daarbij zijn volgens de Vries van Teso geen manke len aan het licht gekomen. De iIpengat komt vrijdag 25 novem- t/eer in de vaart. Tot die tijd It de veerdienst waargenomen de Molengat. iroto oirk Kuiteri Een gekantelde telekraan die vrijdag middag aan de Redoute uit de bocht was gevlogen trok veel bekijks. De chauffeur was er zonder kleerscheu ren vanaf gekomen. Een in allerijl naar Texel overgebrachte mammoet kraan van eigenaar Mosk uit Den Helder slaagde er zes uur later in het veertig ton zware gevaarte op het droge te krijgen. Op weg naar de boot verloor de 35-jarige chauffeur uit Den Helder tij dens een hagelbui omstreeks vier uur de grip met het wegdek. Hij zou in Het college en de sportclubs zijn het nog niet eens over de manier waarop onderhoudslasten (jaarlijks ƒ12.360,-) van een voetbalveld van SV Texel voor rekening van de vereniging moet komen. B en w gaven er de voorkeur aan één veld op te offeren, maar dit gaf protest vanuit de politiek en de verenigingen. Vooruitlopend hierop heeft de gemeente wei de onder houdsbijdrage van de begroting ge schrapt. „We voeren gewoon een bezuinigingsopdracht van de raad uit", verdedigde wethouder Krijnen het voorstel. „Als de clubs het on derhoud zelf finacienren, mogen ze het veld behouden." De raad vond het voorbarig hangende het overleg met de clubs de bijdrage al te schrappen. Een raadsmeerder- heid nam genoegen met de uitleg van wethouder Terpstra (financiën) die toezegde dat de kosten van on derhoud voorlopig voor rekening van de gemeente blijven. Wie binnenkort een avondje wil la chen, kan zaterdag 27 november te recht in het Eierlandsche Huis. Toneelvereniging SVC treedt dan voor het voetlicht met een komedie, waar op regisseur Piet Stam en zijn ac teurs de afgelopen tijd hard hebben gerepeteerd. De titel van het stuk is „Goedemorgen juffrouw Duif", ge schreven door J. Eggengoor. Het doek gaat om 20.00 uur voor het eerst op. Er is een groot bal na. de onoverzichtelijke bocht zo'n 50 ki lometer per uur hebben gereden. De verzakking iets verderop in het weg dek heeft volgens de man niets met het ongeval te maken. Hij raakte met een voorwiel in de rechterberm, waarna de stuurloze kolos meters la ger ondersteboven in de sloot beland de. De chauffeur, die zijn leven waarschijnlijk heeft te danken aan de giek boven de bestuurdersplaats, kroop na de tuimeling ongedeerd uit de cabine en werd opgevangen in de boerderij van de familie De Visser, waar hij zijn werkgever waarschuwde. Dezelfde kraan die bij het elastiekspringen tijdens Oosterend Present werd gebruikt, werd met de boot van 16.30 uur naar Texel en on der politiebegeleiding naar de Redou te gebracht. Omdat de takelwerkzaamheden de nodige ruim te vergden en de actie voor de tallo- De dames van zaalvoetbalvereniging Klif-Hordifood hebben ondanks de zwaardere tegenstand (in vergelijking met vorig seizoen) en een hoger spel- tempo een goede start gemaakt in de afdelings-eerste klasse. Het afge lopen jaar promoveerde het team uit de Texelse hoofdklasse, nadat daar het kampioenschap was veroverd. De selectie is vrijwel dezelfde gebleven. Weliswaar verdween Marieke Kooi man in verband met een verhuizing, Anita Witte, Lilian Koning, Natascha van der Vis, Marjan Nicolay, Irene Penha, Carolien Reij, Janien de Bruijn en keepster Marjo van Heerwaarden zijn nog steeds actief. Coach is we derom Dirk Eelman. Hij kan tot nu toe redelijk tevreden zijn, want „zijn" dames bezetten de vierde plaats in de zware competitie. Waar vorig sei zoen nog gemakkelijk met dubbele cijfers werd gewonnen, moet nu voor ieder puntje worden gevochten. Dat blijkt ook uit de cijfers: in acht wedstrijden werd pas vier keer ge wonnen en eindigden er twee in een gelijkspel. Het seizoen is echter nog niet op de helft, zodat (uiteraard) nog van alles kan gebeuren. Woensdag speelt Klif-Hordifood om 19.30 uur tegen Bierstekers uit Alkmaar in „thuis"sporthal De Brug in Den Helder. Volgende maand wordt begonnen met een ingrijpende verbouwing en uitbreiding van de Texelse Apotheek in de Weverstraat. De bedrijfsopper- vlakte zal daarbij toenemen van 180 tot 270 m2 en de inrichting zal wor den afgestemd op de jongste inzich ten met betrekking tot medicijnverstrekking en de informa tie daarover aan het publiek. Met het projekt is ruim een half miljoen gulden gemoeid. Van het huidige gebouw, dat naar achteren wordt uitgebreid, blijft al leen de buitenkant staan, afgezien van de vier appartementen in de bo venverdieping die in tact blijven, Bij het ontwerpen van de inrichting is „openheid" het devies geweest. Er komt veel meer ruimte voor het pu bliek, dat vrij uitzicht krijgt over het hele apotheekbedrijf, tot achterin het gebouw. Wie beslotenheid wil - bij voorbeeld om in vertrouwelijke sfeer te praten - kan die ook krijgen want daar komt een speciale ruimte voor. De dertien medewerkers van de apo theek (waarvan 6 full time) gaan in het nieuwe gebouw werken in teams op eigen plekken („cockpits"), die voorzien zijn van alle faciliteiten, zo als een computer die informeert over de medicatiegeschiedenis van de be trokken cliënt. Zo komt er een team dat zich uitsluitend bezig houdt met het gereed maken van geneesmidde len waarvan het recept via fax of computerlijn is binnengekomen, ter wijl een ander team de klanten die zich persoonlijk aan de balie melden, afhandelt. Weer een ander team houdt zich bezig met de medicijnen die om welke reden dan ook niet kant en klaar in voorraad zijn en dus ter plekke moeten worden vervaar digd. Reorganisatie De verbouw valt samen met een be- drijfsreorganisatie die met alleen is gericht op een meer efficiënte gang van zaken maar ook op het scheppen van gelegenheid voor overleg met cliënten en artsen. Er komt een medi cijnenspreekuur voor het publiek en voor het ontvangen van artsen is er de Van der Kooi zijn mening bij: „In principe ben ik er niet voor." Het standpunt van het CDA is nog niet duidelijk. Commissielid Jan Kool hof had nog geen contact gehad met zijn fractiegenoten. Zelf wil hij Dral wel tegemoet komen, maar eerst wil hij soortgelijke borden in Hoorn, Alk maar en Bergen bekijken. PvdA, Groen Links en Jansen steunen het college en wijzen Drals plan dus van de hand. Van Asselt was gisteravond wegens vakantie afwezig. Gelein Jan sen ergerde zich overigens aan diver se eigen bordjes van bedrijven, die de laatste tijd her en der zijn opgedoken. „De gemeente maakt zich er zelf ook schuldig aan. Als we een terughou dend beleid willen voeren, moeten we zelf het goede voorbeeld geven." Geweldige foto's. Zonder slag of stoot stelde de gemeenteraad ƒ450.000,- beschikbaar voor de ver vanging van een vuilniswagen. De voorgenomen aanschaf van een foto camera (ƒ3.357,-) en een wasmachi ne (ƒ2.349,-) kreeg daarentegen commentaar. „Met mijn toestel van 500 piek maak ik geweldige foto's", sneerde Poster op zijn bekende wijze. Burgemeester Van Rappard geloofde dat graag, maar zag vele voordelen in meer professionele apparatuur waar mee gemeentefotograaf Daan Koop man aan de slag kan gaan. „Per saldo is dat stukken voordeliger dan het telkens inhuren van een beroeps fotograaf." Ere wie ere toekomt. Niet Cecile de Boer, maar leerkracht Joke Vla ming is de ontwerpster van het logo van de CVO-school. Cecile de Boer is wel degene die het logo heeft ver werkt in een uitbeelding op de schoolmuur. Diefstal sporthal. Het dievengilde heeft in Sporthal „Ons Genoegen" vrijdagavond tweemaal toegeslagen. Uit de tas van een 20-jarige man uit Den Burg werd zijn portefeuille gesto len. Behalve ƒ15,- mist hij zijn OV- jaarkaart en rijbewijs. Een 34-jarige vrouw raakte haar portemonnee (in houd 60,-, Eurocheques en zieken- fondskaart) kwijt. Driemaal. Een 33-jarige automobi list uit Den Hoorn wordt er moede loos van. Onbekenden braken voor de derde maal de Mercedes-ster van zijn auto. De wagen stond geparkeerd op het terrein bij sporthal Ons Genoe gen. De schade bedraagt ƒ45,-. een aparte vergaderruimte. De bouw is ontworpen door de in apotheken gespecialiseerde architect H.T. Kwa uit Utrecht. De uitvoering is in handen van Bouwbedrijf Duin uit Den Burg. Rond 1 april moet alles gebruiksklaar zijn. Met ingang van dezelfde datum associeert apotheker G. Lely zich met zijn collega PA. Wij nand, die inmiddels al een half jaar met hem samenwerkt. Om de medicijnverstrekking tijdens de bouw verantwoord door te laten gaan worden noodvoorzieningen ge troffen. Op het terrein naast de apo theek wordt op 4 december een noodapotheek in gebruik genomen, bestaande uit een drietal kompleet in gerichte units. Voor beginnende ondernemers en bestaande zelfstandigen start de Stichting Ondernemen in de Kop bin nenkort cursussen. Het doel is de deelnemers bekend te maken met de vele aspecten van het ondernemers schap en bedrijfsblindheid te voorko men. De stichting constateert anderhalf jaar na de start van het project On dernemen in De Kop dat zelfstandi gen vooral behoefte hebben aan ondersteuning bij het maken van een ondernemersplan, financiële planning, marketing en marktonderzoek. In de cursus Ondernemerschap komen de ze onderwerpen uitgebreid aan de or de, zodat starters een goede indruk krijgen van het runnen van een be drijf. De cursus bestaat uit vier dag delen, verspreid over vier weken. Voor meer ervaren ondernemers, zo stelt Ondernemen in deKop, is het belangrijk na enige tijd pas op de plaats te maken om een objectief beeld te krijgen en een frisse kijk op de toekomst. „U zult uw produkt moeten blijven ontwikkelen en blijven zoeken naar nieuwe afzetmarkten." De cursus kan hen stimuleren over het bedrijf na te denken en nieuwe plannen te maken. De cursus omvat vijf dagdelen. Aanmelden liefst vóór 19 november bij de Stichting Ondernemen in de Kop, tel. 02230-60368. De kosten zijn dankzij een EG-bijdrage niet ho ger dan f65,-. Bij voldoende belang stelling wordt de cursus op het eiland gehouden. Installatiebedrijf De Graaf uit Den Burg is door Miele Nederland B.V. er kend als bedrijf dat over voldoende vakmanschap en faciliteiten beschikt om reparatie- en onderhoudswerk zaamheden aan Miele-apparatuur correct uit te voeren. Als blijk daar van is aan het bedrijf een getuig schrift met certificaat toegekend. Om voor deze erkenning in aanmer king te komen hebben Theo de Graaf en zijn rechterhand Brendan de Graaf in Vianen trainingsdagen bezocht, die werden afgesloten met een examen. De opgedane reparatiekennis heeft betrekking op wasautomaten, af wasmachines en droogautomaten, maar ook op stofzuigers, inbouwap- paratuur en andere huishoudelijke Miele-apparaten. De opkomst van de electronica, in het bijzonder micropro cessors, die in veel apparatuur wordt toegepast, stelt bijzondere eisen aan mensen die dergelijke apparaten moeten onderhouden en repareren. Miele wil met name op de eilanden graag geselecteerde dealers hebben die dit werk goed kunnen uitvoeren, omdat het laten overkomen van vak mensen van elders heel wat tijdro vender en kostbaarder is. Voor het installatiebedrijf zelf is het uiteraard ook van belang. Veel mensen kopen dergelijke apparatuur bij voorkeur „bij de man die ook repareren kan", dus in een bedrijf dat in staat is bij onver hoopte storing de juiste diagnose te stellen en snel de reparatie uit te voeren. In een caravan achter de woning van de familie L. den Braven aan de Oor- sprongweg in Eierland was zaterda gochtend een begin van brand. De huurders zagen achter de gasge- velkachel rook tevoorschijn komen en waarschuwden de eigenaar, die op zijn beurt de brandweer om assisten tie vroeg. Het bleek dat de rookga safvoer door onduidelijke oorzaak oververhit was geraakt, waardoor de houten wand waarin de pijpdoorvoer was gemaakt, was gaan smeulen. De brandweer haalde de kachel van de wand, doofde de vonken en consta teerde dat het vuur niet verder in de dubbele wand van de caravan was doorgedrongen.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 5