/luider prolongeert 'exelse turntitel WE KUNNEN HET RODE KRUIS GEEN MINUUT MISSEN. C LID WORDEN VAN HET RODE KRUIS? Sport „Getopte" show Kotex met circa 300 dieren errassende overwinning SVC DANKZUU KAN DIT WERK ilMilliniTiV HELP HET RODE KRUIS HELPEI GEEF. Spannende dagen voor inzenders TEXELSE f couRANT Heren Mareis werken voor overwinning Zaalvoetbalprogramma Barre omstandigheden bij derde veldrit Fia Kooiman wint springwedstrijd Hulp vlak bij huis. Hulp ver over de grens. Een leven gered. Het Nederlandse Rode Kruis 15 Maak dan een door u zelf te bepalen bedrag over op giro 5125 t.n.v. Het Nederlandse Rode Kruis, Den Haag Badmintontoernooi Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Eilandcompetitie basketbal Programma basketbal DINSDAG 16 NOVEMBER 1993 „Jan Mulder heeft zaterdag in [thai ,.Ons genoegen" in Den de Texelse kampioenschappen «n opnieuw op zijn naam ge- cht. Bij de recreatieve groepen S.V.C. uit De Cocksdorp verras- eerste. kampioenschap was door GVT in de puntjes voorbereid, zodat al- «dstrijden een vlot verloop had- Vele plaatselijke sponsors ikten het mogelijk dit kampioen- royaal te organiseren, ie recreatieve wedstrijden heerste en ongedwongen en gezellige De sporthal was de hele och- gevuld met zo'n tweehonderd ngstellenden, voornamelijk ouders «kenden die de jeugd kwam aan- digen. iianden van Gert Pansier van de iraad nam S.V.C. uit De Cocks- de beker in ontvangst, na een nend ochtendprogramma. Met gemiddelde van 36.44 per werd deze ploeg eerste. Gy- it De Koog werd tweede met !2 punten en de grootste vereni- G.V.T. uit Den Burg derde met 08 punten. De verschillen waren its klein. Gelijktijdig met de laat- ivedstrijd van de groepen, vond wedstrijd voor de tussen-klasse s. Hieraan deden slechts zeven iters van Gyvo De Koog en Oosterend mee. In de catego- ieisjes t/m 10 jaar werd Jolien •rts met groot verschil eerste en categorie meisjes t/m 16 jaar Karin Kooger de meeste punten zamelen. londs kwam het individuele turn- >ld van de selectiegroepen in de [hal bij elkaar. Onder ruime be itelling wisten de turners en ters tot uitstekende prestaties te üi. Enkele hoogtepunten waren ïje oefeningen van Sanne Brüge- len Liesbeth Brouwer. Bij de tns was de arabier salto van de Boy van de Vis blikvanger, als het turnen van reuzendraaien iet rek door ex Texels Kampioen i Drijver en het dalen uit itand door de brug gelijk van Daalder die hiermee ook deze lioenschappen afsloot. Door de open-jurering kon het talrijke publiek de stand bijhouden. De prijzen werden uitgereikt door de eerste Texels kampioen Kees Duin, die de titel in 1969 kon bijschrijven en thans voorzitter is van de organi serende vereniging. De kansen voor Mark Jan Mulder waren al hoog ingeschat, maar door dat hij op enkele toestellen toch wat teveel risico nam, kon Sanne Brüge- mann nog dichtbij komen. Met een verschil van gemiddeld 0,158 per toestel ging de titel uiteindelijk toch nog naar Mark Jan Mulder. Meisjes vanaf 12 jr.1. Sanne Brüggeman, 2. Liesbeth Brouwer, 3. Annemieke Moor Meisjes 10 tot 12 jr. 1. Bettine Schraag, 2. Esperanze Smidt, 3. Karin Zwaneveld. Meisjes 8 tot 10 jr. 1. Ciska Hoogenbosch, 2. Marit Hoogenbosch, 3. Jolanda Breman. Jongens vanaf 12 jr. 1. Mark Jan Mulder, 2. Wilco Drijver, 3. Arjan Zwaneveld Jongens tot 12 jr. 1 Pieter Daalder, 2. Yannis Engelvaart, 3. Piet Hoogenbosch. Concentratie tijdens de rlngoefening van het turnkamploenschap. (foro H.lrv cram Het was hard werken zaterdagavond voor de heren van de Mareis. Zonder wisselspelers moest in de Koninghal gestreden worden tegen het Helder- se Adelborsten. Maar die kregen de Texelaars niet klein. In de taktische bespreking werd besloten om op gecontroleerd balbe zit te spelen en pas een schotpoging te wagen bij een redelijk goede sco ringskans. Door deze afspraak en een tomeloze vechtlust van het Texelse vijftal wer den de Adelborsten al snel op een flinke achterstand gezet. Bijna elke aanval werd door een sterk schot en goede rebounds omgezet in een sco re. Na de rust, met een stand van 37-15, zetten de Adelborsten alles op alles om de wedstrijd in hun voordeel te beslissen. De Mareis, lichtelijk overbluft, moesten toezien hoe de te genstanders in tien minuten zeven punten inliepen. Na een time-out kwam weer evenwicht tussen de teams, waarbij De Mareis iets meer scoorden. De eindstand werd bepaald door een sublieme driepunter vanaf de middenlijn door Jaap de Wijk: 65-43. Texelse punten werden ge maakt door: Martin Koenen 31, Al- bert ten Wolde 13, Jaap de Wijk 9, Bart Bakker 7, Jan Wiering 5. Vol gende week gaan De Mareis op be zoek bij Pottewinkel in Den Helder. Woensdag 17 november: 18.30 u. Texel 2-De Koog 19.20 u. Nioz-Casino 4 20.15 u 21.05 u. Casino 2-De Koog 3 21.55 u. De Koog 2-Klif 3 Zaaldienst: Timmers Bakkerij Donderdag 18 november: 18.30 u. Oosterend 3-Oosterend 2 19.20 u. Timmers B.-De Krim 20.15 u. Rab 3-Mantje 3 21.05 u. De Koog 2-De Koog 3 21.55 u. Casino 5-Gempo Zaaldienst: Texel Vrijdag 19 november: 17.30 u. Mantje-Jelleboog 18.20 u. Jelleboog 2-Klif 1 19.10 u. Texel 1-Plus Klus 20.00 u. Le Berry-Texel 2 20.55 u. De Krim-Casino 1 21.45 u. De Koog 1-De Koog 4 22.35 u. Oosterend-Oosterend 3 Zaaldienst: Casino De derde veldrit van de Wielervereni ging Texel werd zaterdag een ware beproeving voor de deelnemers. Het woei hard, de regen viel met bakken uit de hemel en er stond veel water op het parcours aan de Biesbosch- weg in De Dennen. Desondanks waagden elf senioren en zes jeugdleden zich aan de start. Bij de jeugd wist Dirk Domhof Erwin Goënga van zich af te schudden en als eerste te eindigen. Wobbe van de Kieboom slaagde er bij de senioren in op Jordi Vmke en Jan Zijm na alle andere renners op een of meer ron den te rijden. De B-poule werd een prooi voor Joost Hoogenbosch. Hij versloeg vader Maarten en Leen van Elk. Ondanks het slechte weer werd zon dag door Ponyclub De Kleppertjes en Landelijke Rijvereniging De Wadden- ruiters een springwedstrijd verreden in manege Akenburg. Als winnares bij de klasse B pony's kwam Fia Kooiman met haar snelle pony Astrid uit de bus. Goede tweede werd Gea de Ridder met haar pony Billy. De derde prijs werd door de zus van de winnares mee naar huis genomen: Diana Kooiman met Tessa. Bij de klasse B-paarden mocht Vera Blom met Hannelou de eerste prijs in ont vangst nemen en restte voor Irene Plaatsman met Djahill de tweede plaats. 's Middags kregen de niet-wedstrijd- springende ruiters de mogelijkheid een oefenparcours te springen. De volgende wedstrijd in manege Aken- burg is op 28 november, dit is een dressuurwedstrijd. Uitslagen: Pony's klassen: 1. Fia Kooiman met Astrid (0 fout; 49 pnt2 Gea de Ridder met Billy (0 fout, 48 pnt.); 3 Diana Kooiman met Tessa (0 fout; 46 pnt.); Paarden klaase B: 1. Vera Blom met Hannelou (4 fout; 40 pnt.); 2. Irene Plaatsman met Djahill (6 fout; 43 pnt.); Paar den klasse L: 1 Marian van de Geerst met Ci- ochrant (8 fout; 46 pnt Uitslagen Hoofdklasse: Plus Klus-Oosterend 1-5; Casino- De Koog 1-5; Texel-Le Berry 7-0; Mantje- Jelleboog 2-3; 1e klasse: Jelleboog 3-Rab 6-1, De Koog 2-Oosterend 3 6-3, De Krim-Klif 2 4-5; Casino 2-Jelleboog 2 1-9; 2e klasse: De Krim 2-Casino 3 2-3; Oosterend 5-Nioz 9-2; 3e klasse: ZDH-Oosterend 6 5-5; Klif 4-De koog 6 7-2, Jelleboog 4-Rab 3 3-2; Mantje 3-Timmers Bakkerij 5-7; De Krim 4-Casino 5 2-5 (gestaakt); Junioren: Casino-Oosterend (Casino niet opgekomen). Zc heeft niemand meer. De vrijwil ligers van het Rode Kruis zijn haar leven geworden. Onmisbare stille hulp, waar tienduizenden alleenstaanden weck-in-week-uit naar uitzien, vult het Rode Kruis "vanzelf sprekend" in. Dagelijks ziet u zc op TV. De Rode Kruis hulpverleners aan de frontlinies. Wat u niet ziet is, dat vaak alléén het Rode Kruis als onafhankelijke organisatie achter die frontlinies kan komen. Een laatste hoop voor mensen voor wie het leven verloren lijkt. r Bloedtransfusie... niet de gewoonste zaak van de wereld. We waren dat bijna vergeten. Bloedtransfusie redt dagelijks vele mensenlevens. Dankzij Rode Kruis-bloed- donoren. Dankzij de organisatie van het Rode Kruis. Uitslagen: Jeugd: I.Dirk Domhof; 2.Erwin Goënga; 3.Robert Jan Appel Senioren A-poule. 1 Wobbe van de Kieboom; 2.Jordi Vinke; 3 Jan Zijm. Senioren B-poule: LJoost Hoogenbosch, 2.Leen van Elk; 3.Maarten Hoogenbosch. De Badmintonclub Texel houdt maan dag vanaf 19.30 uur een dames- en herendubbeltoernooi in sporthal Ons Genoegen. Opgave Is tot en met vrij dag mogelijk bij Nellie Witte (tel. 14239) en Margriet Rey (12345). Zaterdag 20 november: Purmerend-De Koog (Z) Junioren: Winkel B1 -Texel B1 SRC B2-Oosterend B1 Texel C1-SRC C1 Vesdo C1-De Koog C1 Tex. Boys C1-Sint Boys C1 13.30 u. Texel C2-HCSC C2 14.45 u. 14.30 u. 13.30 u. 13.30 u. 13.30 u. 14.00 u. Pupillen: Texel Dl-JVC D3 11.30u. JVC D2-Texel D2 14.30 u. Meisjes: Tex. Boys-DEK 14.45 u. Tex. Pupillencompetitie: Tex. Boys F1-Texel F1 10.00 u. SVC F 1-De Koog F1 10.00 u. Oosterend F1-Texel F2 10.00 u. Tex. Boys E1-SVC El 11.00 u. De Koog E1-Texel E2 11.00 u. Texel E1-SVC E2 II.OOu. ZDH E1-Texel E3 11.00u. Oosterend E1-Tex. Boys 11.00 u. Oosterend D1-SVC D2 12.00 u. Tex. Boys D1-Oosterend 02 12.00 u. De Koog D1-Tex, Boys D2 12.00 u. SVC D1 vrij Zondag 21 november: Texel-Flelder 14.00 u. ZDH-Oosterend 14.00 u. N. Niedorp-De Koog 14.00 u. Zuidermeer-Tex. Boys 14.00 u. Zouaven 3-Texel 2 12.00 u. De Koog 2-Vesdo 2 14.00 u. HRC 8-Oosterend 2 12.00 u. Texel 3-W.'vogels 6 11.30u. Tex. Boys 3-Oudesluis 3 14.00 u. Oosterend Al-JVC A1 12.00 u. Kolping Boys 2-Tex. Boys 12.00 u. Recreatievoetbal: Oosterend-SVC 10.30 u. ZDH-Texel 10.30 u. Tex. Boys-De Koog 10.30 u. Zaterdag 13 november; Junioren: Dirkshorn C1-Texel C2 10-0 Meisjes: Koedijk-Tex. Boys 0-0 Alle andere wedstrijden zijn afgelast. Vrijdag speelden de basketballers van de Hema twee wedstrijden. Allereerst kwamen zij in actie tegen Zebra Sportwear. Zebra opende met de score, Hema reageerde goed en zette de aanval in en versloeg Zebra met 47-25. De eerste veertien minuten kon Zebra het tempo van Hema goed bijhouden, maar daarna moest Zebra het goed spelende Hema zijn gang faten gaan. Jeroen de Waal wist voor Zebra toch nog regelmatig te scoren. De andere wedstrijd die Hema speelde, tegen USA Sportfashion, was een hard om dat de stand steeds gelijk op ging. Tot de laatste minuut bleef het span nend. Beide teams hadden winstkan sen. Voor USA Sportfashion wist een goed spelende Martin Burger de meeste punten binnen te halen (21). In de laatste minuut stond Hema nog twee punten achter maar kregen de kans gelijk te komen dankzij twee vrije worpen. Helaas liet Serge Blom één punt liggen en moest Hema met verlies de wedstrijd beëindigen. Tus sen Sportshop Texel en Veenbaas bouw was de strijd niet zo hard. De koploper nam al gauw een grote voorsprong en bouwde die in de tweede helft uit. Sportshop kon niet tegen dit geweld op en moest weer een nederlaag op laten schrijven. Bij de junioren speelde Hema 2 tegen voor de tweede maal dit seizoen te gen De Valk. Beide teams speelden een goede wedstrijd. Er werd goed samengespeeld en niet roekeloos ge doeld. De Valk maakte veel persoon lijke fouten, maar desondanks wist het team de winst binnen te halen. Eindstanden: Hema 2-De Valk 15-22; Hema-Zebra Sport wear 47-25; Sportshop-Veenbaas Bouw 10-39; USA Sportfashion-Hema 28-27 Vrijdag 19 november: 20.00 u. 't Niksteam-Hema 2 20.30 u. Mantje-Time Out 21.00 u. Hema-Veenbaas Bouw Nauta 21.30 u. Nauta Foto-Sportshop Veenb Duizenden mensen bekeken vorig jaar de jubileumshow van klein- diersportvereniging Kotex. Aflevering 51 van de jaarlijkse tentoonstelling, die a.s. weekend op de agenda prijkt, belooft weinig onder te doen voor het succes van 1992. De leden zullen ongeveer 300 konijnen, dui ven, siervogels en andere kleine die ren aan den volke tonen. Vooraf is de spanning te snijden, want van daag komen zeven onverkantse keur meesters de diverse kampioenen aanwijzen. Direct na de officiële opening kan het publiek op vrijdag 19 november voor het eerst een kijkje nemen, van 20.30 tot 22.00 uur. Zaterdag 20 november is de show de hele dag geopend (10.00-22.00 uur) en zon dag 21 november van 11.00 tot 18.00 uur. De toegang is telkens gratis. Minder ruimte Hoewel het aantal inzendingen net zo groot is als vorig jaar, is de ten toonstellingsruimte beduidend kleiner. De tijdelijke accommodatie, die de Kotex-vrijwilligers deze maand weer hebben opgebouwd bij het clubge bouw in De Mars, telt veel minder vierkante meters dan normaal. Bij wijze van proef zijn de dieren te zien in op elkaar gestapelde kooien. In het jargon van de kleindierliefhebbers wordt deze wijze van presentatie een „getopte" show genoemd. ,,De nieu we opstelling Is minder ruim, maar nog wel mooi", verzekert Kotex- secretaresse mevr. A. van Haastrecht. De kleinere showruimte is noodzakelijk omdat in samenspraak met de gemeente is besloten vol doende afstand te houden tussen de demontabele showruimte en nabij ge legen woningen. Als de proef niet bevalt heeft Kotex de mogelijkheid om volgend jaar nog een extra aan bouw richting kinderboerderij te ma ken. De inrichting krijgt een feestelijk tint- ie dankzij bloemstukken, vervaardigd door een groepje dames o.l.v. mevr. T. Nijman. Maar de grote trekpleister is en blijft uiteraard de bonte verzame ling dieren, bijeengebracht door de ongeveer honderd Kotex-leden. Het tentoonstellingsbestuur onder leiding van de secretarissen Jaap Kooger en Fokko Veenema heeft er met succes aan gewerkt om zoveel mogelijk uit eenlopende soorten te showen. De dieren zijn verdeeld in de rubrie ken duiven, hoenders, konijnen, ca via's en water- en siervogels. Sommige rubrieken kennen nog een onderverdeling, zodat voor de inzen ders vele prijzen te winnen zijn. Tradi tioneel stelt de gemeente weer een beker beschikbaar voor de kampioen van één der rubrieken. Ditmaal zijn de kanaries aan de beurt. Wethouder Tine Krijnen zal de beker volgende week vrijdag uitreiken tijdens de offi ciële opening voor leden en genodig den. Een attractie, vooral voor de jongste bezoekers, is de bak met vrolijk kri oelende kuikentjes. Ook aardig is de demonstratie van een eierbroedma- chine. Tot de bijzondere dieren beho ren bergparkieten, die -om beschadiging van hun prachtige staartente voorkomen- in een pape- gaaienkooi worden tentoongesteld. Voor het eerst zijn in de categorie tropen-achtigen ook edelzangers te zien, vogeltjes ter grootte van een kanarie die heel fraai kunnen zingen. Of ze dat tijdens de drukke show ook doen, is de vraag.... Bezoekers kunnen weer talrijke prij zen winnen in de tombola, die drie dagen lang wordt gehouden. De commissie onder aanvoering van Amaranda Rijk heeft met hulp van een aantal vrijwilligsters op veel mooie artikelen beslag weten te leg gen. Kopers van een lot (een gulden per stuk) hebben bovendien kans op een hoofdprijs. De trekking daarvan is zondagmiddag.

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7