ngerie- en badmodeshow naakvol evenement Spaarlamp in kadoverpakking. Wat ik zeggen wou... TEXELSE f C0URANT Dartcompetitie weer van start Klaverjassen voor ,De Zonnebloem Amazones presteren goed in ijzige kou Winkeliersactie in Oosterend Hoezo Sinterklaasintocht? Sinterklaastoernooi judoclub Shima a'Capabel zingt in Het Posthuys Zondag Sint Nicolaasrit Zwarte Pieten in Oosterend Klaverjas winst voor koppel Halsema/Eelman I M. ADVERTENTIE De spaarlamp, een makkelijke manier van geld besparen. nv PEN energiebedrijf noord-holland Hiwvii VJO L /J-n Huri. n v» vmi r<-»ty-Hr tnterklaas heeft een geheugen als een olifant en een brede maatschap- olijke interesse. De oude heilige toonde zich zaterdag kwiek genoeg om jdens een koude intocht in Den Burg menigeen persoonlijk de les te le- ■n over zaken die afgelopen jaar zijn gebeurd. Zijn ook al oude, maar og immer trouwe schimmel bood plaats aan menig kind dat met verrukt tzicht een stukje mocht meerijden bij de sint voorop, ihet dorpshuis van Den Hoorn toonde Sinterklaas goed op de hoogte te <n van de actualiteiten op het eiland. Hij kon zich helemaal vinden in de :tie voor de Hors en wist het publiek zelfs te bewegen tot het zingen y\ een nieuw lied: „Wij gaan naar de Hors toe, zoete lieve Gabortje...." et feest liep in dit dorp nog bijna in de soep omdat twee onverlaten de >pernoten hadden gestolen. Gelukkig werden de boeven door de zwarte eten tijdig ontdekt. Passende straf was dat zij voor nieuwe pepernoten oesten zorgen. Het tweetal stortte zich met verve op deze taak, waar- 1hiinlijk niet tot genoegen van de schoonmakers van de dorpshuis. De Cocksdorp was veel werk gemaakt van de optoming van het paard ■n Sinterklaas. De heilige was zelf ook onder de indruk van de van goud vrziene versierselen. Ook in dit dorp wachtte hem een warm welkom, nterklaas toonde zich vol energie. Hij zal zich komende weken bezig ■Aiden met het rondbrengen van kadootjes en bezoeken aan scholen en drijven. fret paard van de Sint werd vergeten. Het liet zich de worteltjes goed smaken. DINSDAG 23 NOVEMBER 1993 Piet knijpt zijn neus dicht, terwijl Gerard van der Kooi Czn paardemest opruimt. Het fan- \sd namelijk geklaagd dat men op delen van de route waar de stoet twee keer langs zou fi in de paardevijgen zou trappen die na de eerste ronde waren achtergebleven. De veelzij- x\dernemer annex raadslid wist er raad op. De dartcompetitie gaat dit weekend alweer voor het vijfde jaar van start. Er zijn twee nieuwe teams uit De Koog. Het gaat om teams van Café Tuf Tuf. Deze zullen de strijd aangaan met de zes teams die het afgelopen jaar ook al om de eer streden. Het belooft een spannende competitie te worden, omdat de onderlinge ver schillen niet zo groot zijn. De kam pioen van vorig jaar, De Slock, zal er alles aan moeten doen om de titel te verdedigen. De wedstrijden worden op de vrijdag avond gespeeld en beginnen om 21.30 uur. Programma: De Slock 1-De Zwaan 2 Tuf Tuf 2-'t Cafeetje 1 De Zwaan 1-Tuf Tuf 1 't Cafeetje 2-De Slock 2 Klaverjasclub De Doormars uit Oude- schild houdt op vrijdag 26 november in 't Skiltje een open klaverjasdrive ten bate van De Zonnebloem, afde ling Texel. Er wordt gespeeld met vaste maat en het inleggeld bedraagt f7,- per koppel. Natuurlijk is er een verloting; de prijzen zijn geweldig. Veel vis, vlees en koek alsmede ge bruiksartikelen en een dekbed als hoofdprijs. De drive begint om 20.00 uur. In verband met werkzaamehden aan de Achterweg is het verstandig te parkeren op het terrein aan de dijk. Tijdens een ijzig koude dressuur- wedstrijd zondag in Anna Paulowna hebben drie amazones de Texelse vlag hoog gehouden. Marloes van der Vis haalde met Eline in de klasse L een vierde plaats met 127 punten (1 wp). Goldboy liep met Annemarie van der Linde naar 121 punten (1 wp) in de klasse M. Dit resultaat le verde hen een eerste prijs op. Ook voor Tessa de Graaff met Davy was er een eerste plaats in de klasse Z2 met 178 punten. Goede tweede werden Lieuwe van der Veen en Bas Tromp met 7056 punten. Zijj staan nu op de dertiende plaats. Piet Scheringa en Willem Koo- men hadden een goed vervangend koppel (Nel en Rosa Koomen). Zij be haalden 6892 punten. Vierde werden Dirk en Marrie Timmerman met 6851 punten. De derde ronde wordt gespeeld op 17 december in De Wit te Burcht. Stand na de tweede ronde is: Peter van Heerwaarden-Wil Derksen 13917; Piet en Martha Bekker 13502; Tjip Huisman- Leen Eelman 13467; Wil en Christa Kammmga 13390; Thijmen en Gerry Grootjen 13229; Jan Verijzer-Jaap van der Slikke 13148; Freek Halsema-Elly Eelman 13132; Gerda Veeger- Fenny Hopman 13098; Dirk en Marrie Tim merman 13068, Ruth de Ruwe-Theo Witte 13026; Bart Weidt-Renze Kampstra 13021. Zondag om 15.00 uur wordt de nieu we expositie in Art Gallery Het Post- huys op feestelijke wijze geopend. Daarbij zal het Texels vocaal ensem ble a'Capabel onder leiding van Jan Beijert een muzikaal intermezzo ver zorgen. Er wordt een keuze gemaakt uit hun lichte repertoire, met name barbershop muziek. De expositie wordt gevormd door werken van de familie Nahuijs. De le den Iny Nahuijs en Eldert Willems zijn woonachtig in De Koog. Iny Nahuijs is bekend door haar textielschilderij- en, die meerdere malen te zien zijn geweest in de expositieruimte van het raadhuis. Een ieder die de ope ning wil bijwonen is welkom. Op schoot bij Zwarte Piet. toch wel een beetje eng (Foto's Tessa de Graaff) Het boefachtige tweetal dat de pepernoten in Den Hoorn had verorberd, werd door de Pieten snel ontmaskerd. Vlotte modellen Zoef, zoef, daar sjeest Sinterklaas voorbij. Noemen ze dat nu nog een intocht? Binnen twee minuten was alles voorbij, van de politieauto tot de laatste Zwarte Piet. Waar is de tijd gebleven dat je als kind Sinterklaas een handje of tekening kon geven? Van alle kanten heb ik ouders en vooral teleurgestelde kinderen horen mopperen over de sneltreinvaart waarmee Sinterklaas voorbij kwam. Dit is toch niet leuk meer! Zelfs de Zwarte Piet die er als allerlaatste achteraan kwam, hoorde ik mompe len „Ze zouden dit jaar niet zo snel gaan". De Pieten hadden amper de tijd om pepernoten uit te delen. Op die manier heb je inderdaad genoeg aan een half emmertje pepernoten! Als zelfs een Piet vindt dat het te snel gaat, dan vind ik dat toch ge noeg zeggen. Ik heb nu vijf intochten hier op Texel meegemaakt en alle maal waren ze snel voorbij, maar dit keer sloeg echt alles. Kan dit nu niet anders? Mijn kinderen zullen heus niet de enigen zijn geweest die hevig teJeurgesteld waren omdat Sinter klaas op zijn turboschimmel voorbij kwam scheuren. Kom op Sinterklaas. U heeft straks weer een heel jaar om weer bij te komen en zich te bezin nen op de volgende (hopelijk langza mere) intocht. Denk maar eens aan al die beteuterde kindertoetjes van zaterdagmiddag omdat Sinterklaas ze niet eens zag staan. Ze staan er juist voor u hoor! Hopelijk kan het voor taan anders. Anuschka Maas Den Burg Judovereniging Shima houdt zaterdag een sinterklaastoernooi. Het toernooi begint om 10.00 uur, wordt gehou den in de Ferrever en staat onderlei ding van Henk de Vries, de enthousiaste trainer van de gehandi- captengroep. Ook Zwarte Piet zal de judoka's met een bezoek vereren. Dit toernooi is een vanentoernooi waarbij de judoka's tijdens de wedstrijd pun ten moeten zien te behalen. Bij het behalen van een bepaald aantal pun ten verdienen de judoka's een ge kleurde vaan, zoals in de jodowereld gebruikelijk is. Er komen nog drie wedstrijddagen. Doordat de punten van deze vier toernooien bij elkaar worden opgeteld, kunnen de judo ka's een extra vaantje verdienen. Fa milieleden of ieder ander die dit toernooi wil meemaken of kennis wil maken met judoclub Shima is wel kom. Voor informatie: secretaris Dick Schermer, tel. 14249. toch een stijlvol optreden?" Een speciaal compliment verdienen de decorontwerper en -opbouwer Siem Hemelrijk, Roland Dop, Janna Tatenhove en vooral de man achter de muziek Fred Winkel. Door zijn geslaagde keuze kreeg de show extra vaart en een speels effect. Zondag a.s houdt de MAB-club Texel -traditiegetrouw- de Sinter- klaasrit. Ook dit jaar wordt deze uit gezet door Dirk Westerlaken, dit jaar geassisteerd door Henri van Maldegem. De rit is niet zo moeilijk als de snert- rit van 30 oktober j.l. Speciaal voor kinderen zijn er afbeeldingen van zwarte pieten en klompen verstopt die moeten worden geteld. Als alles gped gaat, komt Sinterklaas persoon lijk de prijzen uitreiken. De puzzelrit wordt dit jaar gesponsord door Inter- toys en start om 14.00 uur bij de VTB aan de Maricoweg. Er kan van af 13.30 uur worden ingeschreven. Jdellen waren een goede keus ora Bekking. Spontane, vlotte ■re, niet allemaal piepjong en an van de ideale maten. Dat dat de lingerie en badmode listische wijze werd getoond, rfecte pasvorm en figuurverbe- e belijningen kwamen erdoor <tra aan het licht, nkelijk iets beschroomd, maar na de pauze met steeds meer «traden de modellen de „cat- Leuke effecten gaven onder de grote waaiers die door en- odellen optimaal werden benut spanning op te voeren, de ende pruiken en kousebanden. shet „uitgaansblok" waren alle •n voorzien van spijkerbroeken body's, wat een leuke een- Minder geslaagd was het De ontknoping van de spetterende modeshow ging gepaard met veel rookeffect. tFoto Tosso do Graaft) Ook de Oosterender winkeliers hou den in december een feestactie. Het bestaande zegelsysteem van de Strender Stüver wordt vanaf vrijdag aangevuld met een rood-witte zegel. Meedingen naar de geldprijzen kan met elke volle spaarkaart. De hoofd prijs is ƒ750,-. De trekking van de prijzen gebeurt op dinsdag 5 januari door Biem Bremer, oud voorzitter van de Strender On dernemersvereniging, Alle winkeliers in het dorp doen mee aan de actie. Gespannen verwachting of toch ook een beetje angstig in afwachting van de Goed heiligman. Verschillende media hadden het ge volg van de Sint een week te vroeg aangekondigd, maar zaterdag komen ze toch echt: op uitnodiging van de ondernemersvereniging brengen za terdag zes zwarte Pieten met de Bart Plezier een bezoek aan Oosterend. De jeugd wordt uitgenodigd om van af 14.00 uur al zingend rondjes mee te rijden door het dorp. Het opstap punt is bij het 'Jeugdgebouw' op de hoek van de Peperstraat en de Oran jestraat. Daar kan tot 15.30 uur bo vendien worden gekleurd, gesjoeld en geknutseld. De kinderen kunnen zich er ook laten schminken. Voor ieder een is er warme chocolademelk en Peter Kaan verzorgt met zijn draaior gel de muziek. De tweede ronde om het Texels kampioenschap klaverjassen is ge wonnen door het koppel Freek Halsema-Elly Eelman met 7067 pun ten. Zij klommen hiermee naar de zevende plaats in het klassement. laars die dachten dat lingerie al- iets is voor vrouwen zijn sinds ig voorgoed van dit vooroordeel iiolpen. In een bomvolle Linde- izaal werd een show gepresen- Idoor Eline Ondermode, de 'iespeciaalzaak van Nora Bek- uit Den Burg. Het was een ik vol, avondvullend programma, elfs de meest skeptische Texe- ton boeien. ssioneel gepresenteerd door en ■I geklede Noortje Roll ontrolde ow zich voor de ogen van ruim mensen. Bijzonder creatief was nowen van de kledij verdeeld in billende blokken die werden in- Idoor een komisch toneelstukje. Klaassen en Jan Sieme Dros den een behoorlijk burgerlijk stel stijl van Theo en Thea, dat reenvolgens opstaat (compleet krulspelden en truttige pyama's), et werk slaat, naar het strand de kroeg in duikt en trouwt, introducties werden gevolgd de opkomst van de Texelse mo rnet nachtkleding, functionele kleding, uitgaans-lingerie en (raai ondergoed. Tussendoor gepauzeerd. Zoals gebruikelijk deshows van grote ontwerpers de ook dit evenement met de onele bruidsstoet, oftewel witte ineerde onderkleding. knipperende blacklight en de wolken nep-rook aan het einde van de show. Het effect was wel heftig, maar in al het geknipper en de rook waren de lingeriestukken niet meer zo goed te zien, wat toch eigenlijk wel de be doeling was. Dure grap De „hansopjes" voor de heren ont lokten enig gegiechel aan de zaal. „Nou, ik zie die van mij er nog niet in rondlopen", was de mening van één van de toeschouwsters. Het sho wen van de luxe body's, bh's en bij passende slipjes werd ademloos gevolgd. „Oh jee, dit gaat weer geld kosten", aldus één van de meegeko men mannen. Hij had er echter geen spijt van dat hij de stap had ge waagd. „Ik voelde me er eerst even ongemakkelijk bij, maar toen ik hier binnenkwam ontdekte ik nog veel meer mannen. En zeg nou zelf, het is

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 7