Yvonne Bruining schittert in Deventer jazz-musical couRANT Van der Zwaag weer s eerste in menwedstrijd Programma zaalvoetbal Basketballers winnen op mentaliteit Koppel scoort meer dan 8000 klaverjaspunten Voetbaluitslagen Krappe winst voor basketballsters Koog-trainer tekent bij voor een jaar Standen zaalvoetbal TRYFT m? O DINSDAG 21 DECEMBER 1993 In een uitverkochte Deventer Schouwburg schitterde de Texelse Yvonne Bruining zaterdagavond in de jazzmusical „A Christmas Carol". De voorstelling was de eindpresentatie van een specialisatiecursus jazzdans n en werd door veel Texelaars bezocht. Na afloop ontving Bruining (291 voor r haar prestatie het felbegeerde certi ficaat. De cursisten hadden veel tijd en energie in de de voorstelling gesto ken. Uit het hele land kwamen de cursisten op 6 maart voor het eerst bij elkaar in Arnhem. Tijdens de 20 bijeenkomsten hebben de cursisten ervaring kunnen opdoen en leerden i ze met elkaar een programma in el- kaar te zetten. Alle voorbereidingen i voor „A Christmas Carol", van ver- haal choreografie, kleding, belich- ting, decors tot en met de programmaboekjes hebben de cur sisten .ondersteund door docenten, zélf uitgevoerd. Hun inspanningen vielen duidelijk af te lezen aan het gehalte van het avondprogramma. Swingend De musical was afwisselend en door n de live muziek van de band Obilaja swingden sommige onderdelen de e> pan uit. e' Het verhaal speelt zich af in de kerst- j tijd, wanneer iedereen druk bezig is met de voorbereiding voor kerst en met een schamel loon nog wat gezel- ligheid probeert te brengen. Ebenezer Scrooge is een rijke gierigaard, die al- leen maar om geld geeft, 's Avonds Z£ gebeuren er vreemde dingen. Marley, zijn overleden compagnon, waar schuwt Scrooge in de gedaante van een geest dat als hij op dezelfde ma nier blijft doorgaan hem een vreselijk E lot wacht. Als Scrooge de volgende e dag wakker wordt, weet hij dat er geen tijd meer te verliezen is. Hij zal J( e John van der Zwaag is zondag in ,n manege Akenburg de winnaar ge- worden van de tweede menwedstrijd )6om de Jaap de Graaf-bokaal. Elke 0 menwedstrijd omvat een dressuur- v proef met allerlei figuren, en een vaardigheidsproef waarbij een par cours tussen kegeltjes door binnen r(een bepaalde tijd moet worden af gelegd. n e Jurylid Hans Wibier gaf na afloop jftips voor het rijden van enkele figu ren in de dressuurproef. Belangrijk is e dat bij het rijden van een volte de c; koetsier de buitenteugel iets laat vie len, waardoor het paard z'n hals 1 goed kan buigen. Bij het van hand gi veranderen, moet echt van letter naar le letter worden gestuurd, zodat het e paard goed in de hoeken kan worden n gereden. Jurylid Hans Wibier, tevens instructeur voor het koetsiersbewijs, vond het jammer dat slechts enkele van „zijn" afgelopen voorjaar geslaagde cursisten aan de Jaap de Graaf-competitie deelnemen. Deze competitie is namelijk o.a. opgezet Sm menners na het behalen van het koetsiersbewijs een mogelijkheid te geven het geleerde in praktijk te brengen. John van der Zwaag werd door een uitstekende dressuurproef en een foutloze vaardigheid eerste. Aad van n Heerwaarden, eveneens rijdend met het paard van Van der Zwaag, werd tweede. Baukje de Graaf en Willem Reuvers behaalden precies evenveel punten, maar door een zwaarder tel lende dressuurproef mocht De Graaf Se derde prijs in ontvangst nemen. Ir ma Reuvers, rijdend met hetzelfde paard als de nummers 3 en 4, eindig de met slechts één punt minder als vijfde. De foutloze combinaties van de kegeltjesproef mochten in de bar- age proberen wie het snelst foutloos ond kon komen. Joke en Annemieke ïouthoorn (moeder en dochter) leg den het parcoursje beiden in dezelfde ijd van 47 seconden af. John van der Zwaag was met 44 seconden ;chter nog sneller. Uitslagen: (resp dressuur, vaardigheid, totaal) 1 John van der Zwaag (150, 80, 230), 2 *ad van Heerwaarden (147, 80, 227); 3. laukje de Graaf (147, 77. 224); 4. Willem 'euvers (144, 80, 224); 5. Irma Reuvers (143, |0, 223) Competitie: 1. John van der Zwaag 450,5 int, 2 Aad van Heerwaarden 445 punten; 3. kukje de Graaf 443,5 punten, 4 Frank van are 436 punten; 5. Willem Reuvers 435 uriten. Woensdag 22 december; 18.30 u. Selectie A-junioren 19.20 u. Mantje 2-Casino 4 20.15 u. De Koog 4- Mantje 2 21.05 u. Rab-Texel 2 21.55 u. De Koog 3-Casino 2 taaldienst: Mantje Donderdag 23 december: 18.30 u. Texel 1-De Koog (j) 19.20 u. Timmers Bakkerij-ZDH 20.15 u. Rab 2-De Krim 2 21.05 u. Nioz-Oosterend 4 21.55 u. Klif 3-Oosterend 3 taaldienst: Klif Yvonne Bruining zijn leven beteren. Dansdocente Margo van de Burgt slaagde erin het thema naar eigen idee en ervaring op te zetten. Ze deed dit door heden en verleden sa men te brengen in dans, muziek, kle ding en schitterende decors. „Het verleden" ging gepaard met ingeto gen muziek, waarbij de dansers ge kleed gingen in het zwart. Het „heden" werd uitgebeeld in een schitterende choreografie op house- nummers waar de wilde muziek werd De heren van 'De Mareis' moesten aantreden tegen het sterke JBC 4 uit Julianadorp. De eerste ontmoe ting eindigde in een kansloze neder laag voor de Texelaars. Maar er is iets veranderd binnen de Texelse ploeg. De basketballers treden veel meer op als collectief, waarin de sterke punten van medespelers wor den erkend en benut. Een gevolg van dit sterke ploegver- band is ook de mentale veerkracht. Gingen vorig jaar nog wel eens wedstrijden op het nippertje verloren, nu zijn het 'De Mareis' die fifty-fifty wedstrijden naar zich toe trekken. Te gen JBC was dat nodig ook. Gedul dig rondspelen van de bal, totdat er ergens een gaatje in de man-to-man verdediging kwam, was het parool. Erik Venneker zorgde met sterke pas ses voor deze openingen. Daarnaast etaleerden de Texelaars een tomeloze inzet. Perry Knijf, voor het eerst dit seizoen weer aanwezig, ging voorop in de strijd. De fysiek sterke Knijf kan altijd 'een stukje oorlog' maken wan neer dat nodig is. Na het uiten van zijn onvrede over het optreden van het arbitrale duo, kon Knijf echter weinig goeds meer doen. Het wekte dan ook geen verbazing dat hij met vijf persoonlijke fouten naar de kant moest. Dat was echter in de laatste minuut, toen de buit al binnen was voor de Mareis. Door het balbezit te consolideren werd een 41-42 zege over de streep gebracht. Scores de Mareis: Albert ten Wolde 12; Jaap de Wijk 11, Perry Knijf 8; Erik Venneker 6; Jacco Sloover 5. De hoogste score in het klaverjas- kampioenschap van Texel is behaald door Gerda Veeger en Fenny Hop man. Met hun 8001 punten stegen zij naar de tweede plaats in het klas sement, vlak achter Wil Derksen en Peter van Heerwaarden. Het leidende koppel haalde 7746 punten. Daarachter volgden Cees Vinke en Jaap Witte met 7475 pun ten. Zij boekten hiermee zestien plaatsen winst en staan nu op de zesde plaats. Nico Ooijevaar en Freek Veeger scoorden 7376 punten en staan daarmee op een 21ste plaats. Het koppel Willem Koomen-Piet Schrama haalde 7322 punten, wat hen op de vijfde plaats deed belanden. Dirk en Marie Timmerman staan na hun score van 7243 punten derde. Marcel Schuurman en Hans West dorp (7225 punten) staan op een vijftiende plaats. Lieuwe van der Veen en Bas Tromp behaalden ook meer dan 7000 punten, te weten 7122. Al deze hoge scores zorgden voor grote veranderingen in het klasse ment. De strijd is nog lang niet beslist. De vierde ronde om het kam pioenschap is op vrijdag 21 januari in de Witte Burcht. Stand na de derde ronde: 1. Wil Derksen-Peter van Heerwaarden 21663 punten; 2. Gerda Veeger-Fenny Hopman 21099; 3 Dirk en Marrie Timmerman 20311; 4. Tjip Huisman-Leen Eelman 20113; 5. Piet Schrama Willem Koomen 20081, 6. Jaap Witte-Cees Vinke 20029; 7. Bas Tromp- Lieuwe van der Veen 19993; 8. Wal en Christa Kammmga 19613; 7 Thi/men en Ger ry Grootjen 19579, 10. Jan Veri|zer-Jaap van der Slikke 19252. getemperd door de kussens waarmee men speelde. De „toekomst" begeleidde de band met Afrikaanse muziek, waarbij met zóveel inzet en temperament werd gedanst, dat in de zaal de spanning voelbaar was. De kennis en ervaring die Yvonne Bruining op deed tijdens de speciali satiecursus komt haar goed van pas. Jazz staat binnen de gymnastiek be kend als een moeilijke discipline. Als bevoegd jazz-docente kan ze aan haar werk binnen de Gymvereniging Texel meer inhoud geven. Momenteel volgen zo'n 100 leden haar jazz- gymnastieklessen. Zaterdag 18 december: Uitgeest-De Koog (Z) 2-6 Junioren: HSV B2-Tex. Boys B1 5-1 HCSC B2-Texel BI 2-14 De Koog C1-Sint Boys C1 1-1 W'waard Cl-Tex. Boys C1 4-0 Texel C2-Hollandia T. C1 1-3 De overige wedstrijden werden af gelast. Na twee afgelastingen moesten de dames van De Mareis zaterdag einde lijk weer eens spelen en wel tegen Break Out 2. De wedstrijd begon goed. Er werd vlot aangevallen en ook de verdediging zat dicht. Wél werden veel persoonlijke fouten ge maakt, waar vrije worpen uit volg den. Die leverden de tegenpartij echter niets op. Tegen het einde van de eerste helft gingen De Mareis rommeliger spelen, waardoor Break Out kon inlopen. De ruststand was desalniettemin in het Trainer Hans van der Park uit Den Helder heeft zijn contract bij De Koog met een jaar verlengd. Zowel bestuur en spelersgroep als de oe- fenmeester zijn met tevreden met de gang van zaken bij de club. Met uitzicht op de periodetitel gaat de Koger selectie vol vertrouwen de winterperiode in. „De trainingsop- voordeel van de Texelaars: 17-12. Na rust ging het een stuk beter. De aanval werd rustiger opgebouwd zo dat Break Out de bal niet kon onder scheppen. Ook kwamen deze dames moeilijk door de verdediging heen, waarop ze probeerden dan maar van ver voor de driepuntslijn te scoren. De meeste van die doelpogingen gin gen ver naast. De Mareis konden zo doende hun krappe voorsprong vasthouden. De eindstand werd 33-27 in hun voordeel. Scores: Louise v/d Sluis: 14 punten; Gatske Ykema; 4, Jacqueline Wilner: 2; Odite Nitzsche: 11, Karin Zeger: 2. komst is behoorlijk goed geweest, al staat die door de vele afgelastingen van de laatste tijd nu wat onder druk", laat clubbestuurder Jan van Beek weten. Behalve de periodetitel wil het eerste elftal met nog 12 wedstrijden te gaan een gooi doen naar het kampioenschap. Met twee zondagteams, een zaterdagelftal en de recreanten heeft trainer Van der Park de handen vol. De jeugd die hij dit jaar ook onder zijn hoede heeft, zal hij volgend jaar niet trainen. „Als je op de donderdagavonden al vanaf Hoofdklasse (respectievelijk gespeeld en aan tal punten): Texel 8-13; Jelleboog 8-13; De Koog 7-11; Oosterend 9-11; Klif 8-8; Mantje 8-7; Le Berry 9-6; Casino 9-5; Plus Klus 8-0. Eerste klasse (respectievelijk gespeeld en aan tal punten): Texel 2 9-18; Klif 2 11-16; De Koog 2 9-14; De Krim 11-12, Oosterend 2 9-11; Jelleboog 2 11-10; De Koog 3 8-9; Jelleboog 3 9-9; Oosterend 3 9-4; Rab 8-3; Casino 2 9-3; Klif 3 9-1 Derde klasse (respectievelijk gespeeld en aan tal punten): Gempo 8-13; Casino 5 9-12: Oosterend 6 7-11: Timmers Bakkerij 7-10; De Koog 5 9-10; ZDH 6-8; Jelleboog 4 6-8, Rab 3 9-8; Mantje 9-8; Klif 4 6-4; De Krim 4 7-0; De Koog 6 9-0. Tweede klasse (respectievelijk gespeeld en aantal punten): De Koog 4 10-17; Oosterend 4 10-17, Rab 2 9-13; Nioz 8-12, Mantje 2 8-10; De Krim 3 10-7; Oosterend 5 7-6; De Krim 2 8-6; Casi no 4 10-6; Texel 4 10-6; Casino 3 7-2. Junioren 2 (respectievelijk gespeeld en aantal punten)- Texel 2 5-8; Texel 1 5-7; De Koog 6-1. een uur of vier op het veld staat is het allemaal iets teveel van het goe de", verklaart Van Beek, die in over leg met de Texelse Sportraad naar een alternatieve trainingsaanpak voor de jeugd gaat zoeken. Nooit vragend, nooit klagend, altijd alles voor zichzelf dragend heeft zij veel voor anderen betekend. Heden overleed, na een moeilijk maar zorgzaam leven, plotseling mijn geliefde echtgenote, onze lieve moeder en oma Maria de Graaf-Kager Texel, 27 april 1919 t Creil, 17 december 1993 Creil: Kees de Graaf Texel: Martha de Graaf Jürgen Kiltz Suzan Creil: Agnes Litjens-de Graaf Piet Litjens Jeroen, Sander, Joost Emmeloord: Ans Wassenaar-de Graaf Rens Wassenaar Inge, Edith Creil: Wim de Graaf Sonny de Graaf-van Andel Arjan, Rob Espel: Theo de Graaf Marry de Graaf-Ziel Petra, Karin, Rudi Norg: André de Graaf Judith Bouwman Willem, Maartje Almere: Harry de Graaf Cathérine de Graaf-Meyabem Jocelyn, Eddy, Alain De Meute 10, 8312 BG Creil. De Avondwake zal worden gehouden op dins dag 21 december om 19.00 uur in de Heilige Nicolaas Kerk te Creil. Op woensdag 22 december om 11.00 uur zal in bovengenoemde kerk de gezongen uitvaart mis worden gehouden. Daarna zal Moeder worden begraven op het R.K.-gedeelte van de begraafplaats te Creil. Er is gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in het „Poortershuys". Met droefheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze dierbare zuster, schoonzuster en tante Maria de Graaf-Kager echtgenote van Cornelis de Graaf Den Burg: M. Kager-Smit De Waal: A. C. Kager Th. M. Kager-Witte Den Burg: J. Kager-Witte C. A. Witte-Kager N. J. van Heerwaarden J. J. Kager J. C. Kager-Smit M. A. van Arnhem-Kager Th. I. van Arnhem J. F. Kager J. P. Kager-Hin Neven en nichten Wij hadden diepe bewondering voor haar wils kracht. 17 december 1993 Vol verdriet, maar dankbaar wat hij voor ons is geweest, delen wij u mede dat geheel onver wacht van ons is heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Frederik Eyk echtgenoot van A. Eyk-Bonte op de leeftijd 75 jaar. Den Burg: A. Eyk-Bonte Oosterend: I. Daalder-Fetter J. Daalder Edwin, Sandra en Martin Ashford: Y. Witte-Fetter J. M. Witte Daniël en Samira Texel, 20 december 1993 Noordwester 51, 1791 HE Den Burg. Freek is opgebaard in uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op vrijdag 24 december om 12.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Gelegenheid tot condoleren donderdag 23 de cember van 19.30/-20.30 uur in het uitvaart centrum en na de crematieplechtigheid in het crematorium. Geen bloemen. Buurman we zullen u missen. Kees - Thea Silvia - Meiert Martine, Lilian en Sharon Robert Na een eenzaam en moeilijk leven is in het ziekenhuis te Alkmaar van ons heengegaan onze broer, zwager en oom Jan Plaatsman op de leeftijd van 68 jaar. Oosterend: C. Klippel-Plaatsman B. Eelman Oost: B. Plaatsman Dronten: N. Gebraad-Plaatsman D. Gebraad Neven en nichten Duin en Bosch, 17 december 1993 De begrafenis heeft heden plaatsgevonden op de NH Begraafplaats te Oosterend. Correspondentie-adres: C. Klippel-Plaatsman Botterstraat 45, 1794 AC Oosterend. Vandaag hebben wij onze zoon, broer en zwager begeleid naar zijn laatste rustplaats. Arie mocht slechts 39 jaar worden. Met z'n allen zullen wij Arie nooit vergeten en de kracht vinden om door te gaan. P. Timmer S. Timmer-Oostdijck Kees en Elize Sonja, Tama, Tessa Hans en Janneke Eric Verdrietig zijn we om het overlijden van onze neef Arie Timmer Wij wensen Loes, Sjors en Cora veel sterkte in deze moeilijke tijd. Cor en Door Timmer Olga en Simon Anita en Anton Carolien Oosterend, 16 december 1993 Een vriend voor het leven een vriendschap voor altijd. We zullen Arie Jaap, Leni en de kinderen. Veel te vroeg hebben we afscheid moeten nemen van mijn schoonzoon, onze zwager en oom Arie Timmer Hij zal altijd in onze gedachten blijven. Familie Witte Texel, 16 december 1993. Met ontsteltenis hebben wij kennisgenomen van het plotseling overlijden van onze machinist Arie Timmer Wij verliezen in hem een gewaardeerd mens en een toegewijd medewerker. Zijn inzet en betrokkenheid zullen wij in dankbare herinne ring houden. Onze gedachten gaan uit naar Loes en de kinderen, die wij veel sterkte toewensen. Bestuur Waterschap Texel Texel, 16 december 1993 Onze gevoelens zijn niet onder woorden te brengen. Toch moeten wij afscheid nemen van onze zeer gewaardeerde collega Arie Timmer Wij wensen Loes, Sjors en Cora sterkte dit zware verlies te dragen. Collega's Waterschap Texel „Want eenmaal zullen we elkander weer ontmoeten en het zal weer goed zijn" Heden 20 december 1993, heb ik afscheid moeten nemen van mijn vrouw, onze dochter, schoondochter, onze zuster en schoonzuster, „onze Hanna" Johanna Brücher echtgenote van Nicolaas Coot 1938 1993 Nicolaas Coot W. E. Brücher M. Brücher-Dekker J. Coot-de Wijn F. Brücher D. Berkelaar E. Brücher P. Moes L. van Dam-Coot J. van Dam Texel, 20 december 1993 „De Worsteltent", Smitsweg 6 1791 PG Den Burg - Texel. Hanna is opgebaard in uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op vrijdag 24 december om 15.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Gelegenheid tot condoleren woensdag 22 de cember van 19.30-20.30 uur in het uitvaart centrum en na de crematieplechtigheid in het crematorium. Waar je nu ook bent Hanny Wij zullen je hier missen. Hans en Angelique

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 3