Jan Zijm pakt winst in crossloop- en rit basketballer Carlo Kuip Mister Dunk 1993" Zaterdagteam De Koog stunt tegen Uitgeest Dressuurcrack rijdt kür tijdens Kerstbokaal Tweedaags festijn in manege TEXELSE coURANT (lif-dames winnen in :inderende wedstrijd Le Berry vernederd door Oosterend Jonge atleten op dreef in Alkmaar Open oliebollentoernooi tennissers Koogerslag Texelse damclub in topvorm DINSDAG 21 DECEMBER 1993 let damesteam van Klif heeft het an de top van de afdelings-eerste lasse weer behoorlijk spannend ge laakt. Pakte de ploeg eerst al een untje tegen de koploper, vrijdag verd de nummer twee, Kolping Boys erslagen. lij het begin van de wedstrijd was Ie spanning te snijden. De dames an Kolping Boys gingen aanvallend an start en kwamen binnen tien mi- iuten op een voorsprongvan 2-0. lierna leek de wedstrijd voor Klif pas I cht te beginnen. Met een goeie oorspeelbal werd Natascha van der is bereikt. Zij was sneller dan haar erdedigster en kon scoren. Kort hierop kreeg Irene Penha de bal in de voeten. Zij dolde haar tegen stander met kap-en draaibewegingen en schoot de bal met rechts in. Het team van Kolping Boys leek na deze doelpunten even terug te vallen. Weer was het Natascha van der Vis- die profiteerde; ze nam de bal op snelheid knap mee en maakte 3-2. Voor Kolping Boys reden om er in de tweede helft een schepje bovenop te doen. Het tempo werd hoger en het spel golfde heen en weer. Een aanval van Kolping Boys werd afgerond met een vernietigend en onhoudbaar schot op doel. Aan de zijde van Klif probeerde Lilian Koning dit ook, haar schot spatte op de paal en kwam wat ge lukkig voor het rechterbeen van Irene Penha. Deze aarzelde niet en scoor de. De vreugde was groot, maar van korte duur; even later stond het al weer gelijk. Beide ploegen gingen nu in hoog tempo tot het uiterste. Lilian Koning waagde weer een afstands schot en had nu meer succes, maar ook dit keer werd de voorsprong snel teniet gedaan door een tegentreffer. Met nog een paar minuten te gaan, werd de wedstrijd echt ongelooflijk spannend. De druk op het Klif-doel was enorm, maar Marjo van Heer waarden en de lat konden voorkomen dat Kolping Boys scoorde. De wedstrijd leek in een gelijkspel te ein digen, totdat Van der Vis -met nog 15 seconden op de klok- de bal vero verde. Ze sprintte iedereen voorbij en snelde alleen op de keepster af. lede reen hield de adem in, maar Nata scha bleef cool en scoorde het winnende doelpunt. Einduitslag: 6-5 in het voordeel van Klif. Kampioen e minstens 25 jaar oude baskets in e Burgemeester de Koninghal wer en vrijdagavond zwaar onder vuur enomen. Het in grote getale opge- omen publiek genoot van de jaar- kse dunk- en fstand-schietwedstrijden van asketball-vereniging de Mareis. De erste plaatsen in de verschillende categoriën werden gewonnen door Christiaan Annyas, Louise van der Sluis, Jacco Sloover en Carlo Kuip. Het eerste onderdeel was vrije worp schieten voor junioren. In de eerste ronde werd het best geschoten door Ewout Bakker die vier van de vijf worpen raak gooide. De tweede ron de was een één om één afvalrace tussen diegenen die in de eerste ron de minimaal twee keer raak gooiden. Een rake worp betekende dóór, een gemiste bal dat men uit de strijd was. Christiaan Annyas wierp het meest constant en verwierf de ti- tel„Vrije Worp Schutter 1993". Daarna volgde het afstandschieten voor heren en dames. Vanaf vijf plaatsen rondom de bucket werd drie keer geschoten. Albert ten Wolde en Jacco Sloover scoorden het hoogst met 22 en 19 punten. In de finale hield Jacco Sloover zijn zenuwen het meest in bedwang en werd met zes tegen drie „Afstandschutter 1993". Dat lichaamslengte minder belangrijk is dan techniek lieten de vrouwelijke basketballsters zien. Bij de dames prolongeerde Louise van der Sluis de titel en won na een spannende strijd van Odile Nietsche met een score van 6 punten uit 5 worpen. Mister Dunk Hierna was het tijd voor de spette rende finale. Spectaculair streden ze ven „kanjers" om de titel Mister Dunk. Nadat Speaker Albert Hoven de jury had voorgesteld, vertoonden de hoogspringers hun kunsten met bal en ring. In drie ronden van twee dunks per deelnemer gaf de jury pun ten voor creativiteit, moeilijkheids graad, afronding en orginaliteit. Per ronde telde de hoogste score. Na twee ronden leidde Carlo Kuip vlak vóór Martin Koenen. In de alles- beslissende derde ronde was het Jacco Sloover die met een spectacu laire stuiterdunk de hoogste score -44 punten- van de avond haalde. Toch was dit onvoldoende voor de dubbel. Een orginele alles of niets po ging van Martin Koenen had niet het gewenste resultaat. Prachtig om te zien, maar de bal moet uiteraard wél in dat mandje! Niels van Arkel liet fraai afgewerkte worpen zien en werd derde. Met een totaal score van 118 punten was het Carlo Kuip die zich „Mister Dunk 1993" mag noemen. USA Sportfashion stelde de begeleidende prijs beschikbaar. Resultaten Vrije worpen: 1 Christiaan Annyas 2 Wouter Purmer 3. Vincent Blom Afstandschieten Heren: 1 Jacco Sloover 2. Albert ten Wolde 3. Thijs de Boer Afstandschieten Dames- 1, Louise van der Sluis 2. Odile Nietsche 3. Martine Burger Dunken: Carlo Kuip 118 punten. 2. Jacco Sloover 115 p. 3 Niels van Arkel 114 p. werden verprutst door de aanvallers Ingmar Moerbeek en Paul van Exel. Uiteindelijk schoot verdediger Hans Ploeger Jelleboog naar de over winning. Casino is zich duidelijk aan het her stellen. Met Kees van Heerwaarde weer in de gelederen, gaf Casino goed partij aan koploper Texel. Dat resulteerde dan ook in een puntende- ling. De Koog kon dankzij winst op Klif hiervan profiteren. Jelleboog, De Koog en Texel delen nu de bovenste plaatsen. In de eerste klasse deed Texel 2 goe de zaken. Texel won weer en de con currentie verspeelde punten. Oosterend 2 leverde een knappe prestatie door ruim van Klif 2 te win nen. Robert van Dijk en Ger Vlaming scoorden beide tweemaal voor Oosterend. In de tweede klasse kon Casino 4 tegenstander Oosterend 5 lang bijhouden, maar Oosterend 5 bleek toch de sterkste te zijn en nam beide punten mee naar huis. Texel 3 had alle kansen tegen De Krim 2. Toch kwamen ze nog iets te kort. Rab 2 blijft maar winnen. Deze keer was Casino 3 het slachtoffer. In de derde klasse werd een volledig programma gespeeld. Gempo speelde een goede wedstrijd en won met korfbalcijfers van Rab 3: 11 doelpun ten maakten de mannen van Gempo. Ook Rab liet zich niet onbetuigd Zij scoorden er even zo goed nog zeven, mede dankzij drie goals van Cor Schol- tanus. Heel spannend was het bij Timmers Bakkerij tegen Klif 4. Deze topper eindigde in een gelijk spel. Joost Brouwer scoorde voor Timmers Bak kerij slechts eenmaal in tegenstelling tot Arnold Leidstra die tweemaal het doel trof. Ed Barhorst deed het bij Klif 4 nog beter. Driemaal liet hij de keeper van Timmers Bakkerij kans loos. Uitslagen: Hoofdklasse: Le Berry-Oosterend 3-13; Jelleboog-Plus Klus 1-0; De Koog-Klif 4-3; Casino-Texel 4-4; 1e klasse: Casino 2-Jelleboog 3 3-4, Texel 2-Klif 3 5-2, Jelle boog 2-De Krim 2-3; Oosterend 2-Klif 2 5-1; 2e klasse: Casino 3-Rab 2 4-5; De Krim 2-Texel 3 4-3; Casino 4-Oosterend 5 3-5; 3e klasse: De Koog 6-Oosterend 6 0-12, Casino 5-ZDH 5-3; Rab 3-Gempo 7-11, Timmers Bakkerij-klif 4 4-4. Mantje 3-De Koog 5 2-5, JuniorenTexel 2-De Koog 7-5 De fietsende hardloper won het uit eindelijk van de hollende wielren ners. Jan Zijm, atleet van origine, hield zaterdag tijdens de gecombi neerde crossloop- en rit („run-bike- run") in De Dennen, de erkende hardfietsers Wobbe van den Kie- boom en Jordi Vinke achter zich. Aan de start verschenen 25 deelne mers, en dat mocht een zeer behoor lijke opkomst heten. De run-bike-run was speciaal bedoeld voor de Texelse triatleten, die hun conditie op peil houden in de wintercompetitie van Wielervereniging Texel. In de kracht meting speelden zij echter geen hoofdrol. Nadat eerst Dirk Domhof de ontmoeting bij de jeugd overtuigend in zijn voordeel had beslist, was het de beurt aan de A- en B-poule. De eerste twee rondjes hardlopen wer den gevolgd door acht rondjes over het fietsparcours en afgesloten met weer drie rondjes lopen, totaal bijna 13 km. Verrassend wist de jonge Joost Hoogenbosch (die in de B- poule iets eerder was gestart) tot aan de fietswissel de sterke loper Jan Zijm bijna voor te blijven. Vrijwel gelijktijdig gingen ze er op hun moun tainbike vandoor, op de voet gevolgd door Rien Brouwer. Jordi Vinke, Texels sterkste crossfiet ser, liep een uitstekende tweede ron de en begon goed geplaatst aan het fietsonderdeel. Binnen twee ronden bekroonde Vinke zijn opmars met de eerste plaats in de wedstrijd. Rien Brouwer voelde inmiddels de hete adem in de nek van zijn triathlon- rivaal Guido Banda en de wielrenners Wobbe v.d.Kieboom en Theo Boom. Vinke slaagde er niet in om de voor sprong op Zijm tot een onoverbrug baar gat uit te bouwen, zodat Zijm een kans hield in het afsluitende loop-onderdeel. Bovendien besloot Vinke tot een wissel van schoeisel en dat kwam hem duur te staan. Kost bare tijd ging verloren, waardoor de betere loper Zijm al in de eerste ron- Het zaterdagelftal van SV De Koog heeft voor een daverende verrassing gezorgd door met ondubbelzinnige cijfers te winnen bij favoriet Uit geest. Deze tegenstander had de pe- riodetitel voor het grijpen, maar verloor op eigen veld met 6-2. De Koger topscorer Martijn de Veij schoot liefst vijf keer raak. Op een prima bespeelbaar veld speel de Uitgeest, de nummer twee van de competitie, De Koog in de eerste twintig minuten volledig van de mat. De Koog moest achteruit en leunde op de verdediging, waarin de gebles seerde Jack Rammers prima werd vervangen door Coen Schoonheden. In de 25e minuut kwam de thuisploeg verdiend op voorsprong en dacht de wedstrijd „op zak" te heb ben, maar in dezelfde minuut nog schoot Ben Witte uit een verre trap van Schoonheden De Koog weer langszij. Vijf minuten later grepen de Texelaars zelfs de leiding, toen John Eelman met een lange bal Martijn de Veij bediende. Die nam met rechts aan en schoot met links hard raak: 1-2. Uitgeest was even de kluts kwijt, werd met meer gevaarlijk en snakte naar de pauze. Op slag van rust kwam De Koog helemaal in een aan gename positie. Een snelle spelher vatting van Piet Schotanus leidde tot een sprintduel tussen Dennis Eelman en zijn directe tegenstander. Eelman kwam als winnaar uit de strijd en gaf de bal panklaar voor op De Veij, die binnen de beruchte lijnen werd neer gehaald. Penalty dus, De Veij voltrok zelf het vonnis: 1-3. Na de pauze ging Uitgeest furieus van start om toch nog de periodetitel veilig te stellen. In de tiende minuut vond de ploeg aansluiting, maar de vreugde was van korte duur. Wéér maakte De Koog nog in dezelfde mi nuut een tegentreffer. De Veij rondde een rush vanaf eigen helft met suc ces af: 2-4. Uitgeest probeerde ver volgens een doelpunt te forceren, maar dat werkte averechts, want De Veij liet zijn vierde treffer aantekenen. De volgende kans was weer voor De Veij, die een stiftbal op de lat zag be landen. Dennis Eelman schoot de te rugsturende bal hard in, maar een verdediger op de doellijn keerde de inzet met de hand. De Veij benutte de hierop toegekende strafschop, eindstand 2-6. Broer en zus Robbin en Mireille Oosterhof hebben goed gepresteerd tijdens een driekamp van de Alk- maarse atletiekvereniging Hylas. De 9-jarige Robbin kwam uit in de klasse pupillen A eerstejaars. Op het onderdeel verspringen haalde hij 3,28 m. De veertig meter sprint werkte hij af in 7,400 seconden. Bij het ko gelstoten gooide hij met 6,37 meter een persoonlijk record. Dit leverde hem een eerste plaats op in zijn groep en een zesde plaats in zijn to tale leeftijdsklasse, waarin zestien jonge atleetjes deelnamen. De 12-jarige Mireille komt uit bij de meisjes junioren D tweedejaars. Haar scores waren resp. 2,40 m., 7,800 sec. en 6,86 m. Deze laatste twee afstanden waren ook persoonlijke re cords. Door een computerstoring was niet duidelijk op welke plaats ze was geëindigd. de weer aan kop kwam. Uiteraard gaf hij deze positie niet meer uit han den en won onbedreigd. Jordi Vinke moest zelfs nog toestaan dat V.d.Kie- boom hem in de slotfase passeerde. Klassement V.d.Kieboom deed aldus goede zaken, want zo voorkwam hij dat Jan Zijm diens achterstand in het algemeen klassement kon inlopen. Vd.Kieboom blijft eerste, Zijm verstevigde zijn tweede plaats. De hooggenoteerde Loek van Vliet, voor wie de run-bike- run een kolfje naar zijn hand is, kwam niet aan de start omdat hij binnenkort een knie-operatie moet ondergaan. Routinier Dirk Vinke, die in de eerste loopronden veel tijd ver loor, besloot een goed opgebouwde race met de zevende plaats. In de B-poule had Joost Hoogen bosch weinig te vrezen. Lang bleef hij in het spoor van de beste deelne mers in de A-poule en finishte uitein delijk ruim voor Robert Huisman en Colinda Brouwer, die met ruime voor sprong de beste dame was. Zus Na- tasja van der Vis eindigde als vierde, voor Mariska Koenders. Uitslagen A-poule: 1. Jan Zijm 13 ronden in 36 minuten 50 seconden; 2. Wobbe v.d.Kieboom 38.24; 3. Jordi Vinke 38.44; 4 Guido Banda; 5. Theo Boom; 6 Rien Brouwer; 7 Dirk Vinke; 8. Wim Piet Eelman; 9. Tony van der Vis; 10. Ronno Honingh; 11. Ed Zegers; 12. Rinus Koo- ger, 13. Benno Bakker. B-poule 1. Joost Hoogenbosch; 2. Robert Huisman; 3 Colinda Brouwer; 4 Natasja van der Vis; 5. Mariska Koenders; 6. P. Roeper; 7. M. Hoogenbosch; 8 J Smit Jeugd: 1 Dirk Domhof; 2. Erwin Goënga; 3. Dennis Laan; 4. Jelle Vonk Tennisvereniging De Koogerslag houdt in samenwerking met sportcentrum 't Stappeland tussen kerst en oud en nieuw een „open oliebollentoernooi" voor „dubbels", ledereenwanaf 14 jaar kan zich inschrijven. Maandag 27 december bijten de da mes vanaf 18.00 uur het spits af. Vierentwintig uur later zijn de heren- dubbels aan de beurt. Woensdag wordt een mixtoernooi afgewerkt. Op donderdag 30 december wordt het toernooi afgesloten met een grote fi nale voor alle categorieën. De kosten zijn ƒ15,- per persoon. Wie zich inschrijft in twee categorieën be taalt ƒ25,-. Aanmeldingen moeten vóór vrijdag 24 december binnen zijn bij 't Stappeland of Jan v/d Meer. Plaatsvervangend teamleider Rinus Vitalli was zaterdag in de bijna unie ke situatie, dat alle Texelse dammers beschikbaar waren voor de bonds- competitiewedstrijd thuis tegen Oostzaan. Prachtig voor de club ui teraard, maar een vervelend dilemma voor Vitalli, die besefte de „gepas seerde" spelers geen recht te doen. De opgestelde „Texel-acht" deed het zeer verdienstelijk door de Oostza- ners bijna te vernederen. De Texe laars waren stuk voor stuk positioneel superieur. Frans Kuiper, Rinus Vitalli en Jaap van Heerwaar- den wisten door inventieve slagzetjes hun betere stellingen in winst om te zetten. Van de jeugd moest Texel het dit keer niet hebben. Victor Voskuil zag na een wondermooie partij zijn beslissend voordeel niet beslissend genoeg zijn en Adriaan Bruin moest toegeven dat de door hem in het middenspel gekozen strategie slechts remise opleverde. Piet Bakelaar en Gerrit Vlaming hadden wat meer tijd nodig maar zagen hun werk beloond met vlekkeloze winstvoeringen. Harry van de Wetering was zo loyaal om zijn winststelling remise te geven met het oog op de te halen boot. Eindstand 13-3, tevredenheid troef. paarden gereden voor de wagen, maar ook onder het zadel. De Hondenclub onder leiding van Stella Dekker traint iedere week in manege Akenburg. Tijdens de Kerst- bokaalwedstrijden geven de deelne mers zondag om 11.30 uur een proeve van bekwaamheid met een show, die bekend is van het televisie programma van Martin Gaus. Diverse rassen tonen hun kunnen in een vaardigheidsparcours met hindernis sen. Kür op muziek Nieuw in het programma van de kerstbokaal is ook de kür op muziek. Leden van de Waddenruiters en de Kleppertjes rijden zondag rond 17.00 uur een vrije dressuurproef op mu ziek. De laatste weken is veel ge oefend, dus verwacht mag worden dat dit een spectaculair onderdeel gaat worden. De jurering is in handen van Veronne Koot, Willem Goënga en Corinne Witte. Publiek is beide dagen welkom in de manege. De toegang is gratis. )e 16-jarige Kirsten Beckers uit Put- ershoek behoort tot de top van luropa in de ponysport. Met haar led Devil, een 11-jarige Welsh-sektie deed zij drie keer mee aan de iuropese Kampioenschappen en ver- iverde daar twee keer zilver en één naai brons. Ook de kampioenschap- len Z2 en bestgaande rijpony chreef zij al op haar naam. Kirsten Kirsten Beckers behoort met haar pony Red Devil tot de Europese dressuurtop. In de hoofdklasse zaalvoetbal speel de Le Berry afgelopen week één van de slechtste wedstrijden. Casino snoepte een puntje af van Texel en Jelleboog won maar met miniem verschil van Plus Klus. Le Berry miste drie basisspelers waar onder keeper Hans Kraay. Coach Wim Koorn speelde als invaller doelman en moest na tien seconden al de eerste gang naar het net ma ken. Daar bleef het een tijdje bij, maar later in de wedstrijd kwam Oosterend op gang en scoorde er lustig op los. Jelleboog bleef beuken op het doel van Plus Klus. De mooiste kansen ..Ome" Jan van Boven, niet weg te denken bij de wedstrijden van Wielervereniging Texel, ver maakt zich hier voor de start met deelneemster Natasja van der Vis iFoto Frans Hopman) Menig ruiter kan er nu al niet van slapen: zondag en maandag zijn in manege Akenburg de jaarlijkse wedstrijden om de Kerstbokaal. Combinaties proberen deze felbe geerde trofee te winnen door een dressuurproef, springparcours en een -theorietest. Ook voor niet- paardengekken is deze wedstrijd een leuk evenement om naartoe te gaan. Dressuurcrack Kirsten Beckers geeft een demonstratie, evenals menvere niging Tussen Wad en Duin en de Hondenclub. jet leuke van de Kerstbokaalwedstrij- - Jen is dat er zowel ervaren als oner varen ruiters aan mee kunnen doen. De deelnemers maken traditiege- rouw veel werk van hun uitmonste- mg. Zo werd in het verleden zelfs ondgereden met een pony met een deine, van lichtjes voorziene kerst- loom op zijn hoofd! Dndanks de gezellig sfeer wordt toch ;erieus gereden, ieder op zijn niveau, irkende juryleden beoordelen de Iressuur en het springen. )e dressuur begint beide dagen om 38.30 uur. Springen start zondag om 14.45 uur en maandag om 15.15 uur. kreeg haar pony op 6-jarige leeftijd en leidde hem zelf op tot dit niveau. Momenteel heeft zij ook verschillende paarden in training, waaronder een hengst die meedoet in de dressuur- competitie van het KWPN. Met haar pony Red Devil treedt Kirsten zondag op om 10.00 uur en 16.45 uur. Op maandag rijdt zij om 10.30, 12.50 en 17.15 uur. Martin Gaus Menvereniging Tussen Wad en Duin geeft zondag om 13.30 uur acte de presence. Getoond wordt hoe het tuigpaard in de sport wordt gebruikt en hoe veelzijdig dit type paard is. Daartoe worden enkele Texelse tuig-

Texelsche Courant | 1993 | | pagina 9