Wat U moet weten als U vrijdag stemt TEXELSEi? COURANT De omzetting van TESO in een coöperatie is zeer ingrijpend. Uw positie wordt aanzienlijk ongunstiger. Ook betekent de omzetting voor U een groot financiel nadeel! De balanswaarde van een aandeel van f.5.-- is f.4.100.-- en zal in de eerstkomende jaren waarschijnlijk oplopen tot f.5.000.- a f.6.000.-. Bij een normaal dividendbeleid zou de koers van een aandeel TESO gemakkelijk tot b.v. f.1.500.- kunnen stijgen. Voor dit bedrag zoudt U Uw aandeel gewoon bij de bank aan een ander kunnen verkopen en over de opbrengst behoeft U geen belasting te betalen. Als U ooit Uw geld uit TESO als coöperatie terug wilt hebben, dan kan dit nooit meer zijn dan f.600.-, ongeacht de groei die het bedrijf nog door zal maken. Na belasting blijft hiervan maar f.300.- over. Sparen in de vorm van aandelen is heel normaal en gebeurt door heel gewone mensen. De een spaart voor zijn pen sioen of een huis, de ander om zijn kinderen te zijner tijd te helpen. Als middel tegen geldontwaarding is beleggen in aandelen vaak heel verstandig. Bovendien is het goed voor de economie en in dit geval voor TESO. Een aandeel in TESO -als oersolide N.V.- is daarom een goede zaak. De reden dat er in de afgelopen jaren aandelen verkocht zijn is het lage dividend, dat nog uit 1908 stamt. Aanpassing van de statuten en het dividendbeleid kan een einde maken aan de kunstmatig lage koers van het aandeel en de ver koop van aandelen voorkomen. TESO zou dan een kerngezonde N.V. zijn met prima toekomstmogelijkheden. De belangen van de Texelse samenleving kunnen ook op andere manieren worden veiliggesteld. Daarvoor is een coöperatie en een bijna-onteigening van de aandeelhouders niet nodig. Het is daarom verstandig tégen de omzetting in een coöperatie te stemmen en de hele zaak nog eens rustig opnieuw te bekijken. U behoudt dan Uw vrijheid en blijft eigen baas over Uw aandeel. In de stukken en in de vergadering hebben de commissarissen nogal nadrukkelijk op het gevoel van de aandeelhou ders gewerkt, waardoor zij zich wel eens minder vrij zouden kunnen voelen bij de stemming, ledereen moet echter geheel vrij zijn om zijn eigen standpunt te bepalen. De stemming hoeft niet mondeling te zijn; 5 aanwezige aandeelhouders kunnen om schriftelijk stemming vragen. Op deze wijze wordt recht gedaan aan de privacy van de aandeelhouders. Waarschijnlijk zal de voorzitter van de verga dering om deze reden wel een schriftelijke stemming voorstellen. Het is uitermate belangrijk, dat U naar de vergadering komt om in alle vrijheid te stemmen zoals U wilt! Deze advertentie is geplaatst door enkele aandeelhouders. VRIJDAG 7 JANUARI 1994 teso

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 9