Ferrever en Molenkoog samen in één complex TEXELSE couRANT KORT Texels Conclusie rapport „1+1=3": Geknipt/ DRUK WERK VAN L&R; F amilieberichten Texelaartjes Discussie toerisme in politiek café Bezwaar van college tegen Hors-besluit Bowlers Tabakshop goed op dreef Mooiste kaart Slock van Theun de Winter LenRI familieberichten VRIJDAG 14 JANUARI 1994 Door de combinatie met een sportzaal zal het bezoek aan zwembad Molenkoog wellicht toenemen. IArchieffotoi Volksdansen is óén van de vele activiteiten In sportlokaal De Ferrever. lArchmiioto) Autospiegel afgebroken. Een 61-jarige inwoner van Oudeschild beklaagde zich bij de politie dat in de nacht van zondag op maandag voor de tweede maal in drie we ken de rechterspiegel van zijn auto werd afgebroken. De spiegel lag .gewoon" op de grond, reden voor de politie te veronderstellen dat vandalisten aan het werk zijn neweest. De schade bedraagt f250,-. Basketbal. De basketbal wedstrijd tussen De Mareis en ZAP die voor zaterdag op het pro gramma staat, gaat niet door. De Texelaars kunnen niet genoeg spe lers op de been krijgen. Diefstal fiets. Een 42-jarige man uit Den Burg deed aangifte van diefstal van zijn sportfiets. Hij had het rijwiel aan de Vismarkt gestald. De fiets was afgesloten. |Vanaf 20.30 is taveerne De Twaalf Balcken dinsdagavond omge vormd tot „politiek café". De ge- eenteraadsverkiezingen zijn in antocht, dus is het voor Radio "exel weer tijd om de kandidaten ian de tand te voelen. Dat gebeurt Ike dinsdagavond tot de verkie- ingen op 2 maart. Thema van het erste politiek café is het toe isme. Presentatoren Hannie van toelen en Joop Groen stellen vra- I gen over o.a. de volgende onder werpen: aantal slaapplaatsen, woonforensen- en toeristenbe- asting, toeristisch vervoer, kam peren bij de boer, slechtweer- voorzieningen en de golfbaan. De Idirecte uitzending is te ontvangen op de FM 106.1 en de 98.5 kabel, ■naar uiteraard kunnen belangstel lenden ook naar de „Balcken- studio" komen. I n een brief aan staatssecretaris J.D. Gabor (Landbouw, Natuurbe heer en Visserijl maken b en w Rbezwaar tegen de plaatsing van fDe Hors onder de Natuurbescher mingswet. „Maar", zo schrijft het I college, „als het ministerie daad- I werkelijk een beheersoverleg- groep wil instellen, dan vinden wij I die weg zinvoller. In dat geval 1 geldt deze brief niet als bezwaar- I schrift, maar als een verzoek om I iet op de Texelse hoorzitting be- loeide overleg te starten." 13p de hoorzitting in dorpshuis De I Waldhoorn in Den Hoorn, op 15 I lecember j.l., wezen ambtenaren Iran het ministerie op de mogelijk- I leid van een beheersoverleggroep. I Die heeft als doel het maken van I ifspraken over lichte vormen van I ecreatie op De Hors. Wellicht I runnen zo oplossingen worden I gevonden voor de knelpunten die I Je Texelaars, vooral de inwoners Iran Den Hoorn, signaleren. 13 en w stellen in de brief dat de ïoorzitting veel te laat is gehou- den. „Voor de burger is in het ge- I leel geen gelegenheid geweest op I Jeze zaak in te spreken. Pas op 15 1 december -een maand nadat het liesluit was genomen- werd een I voorlichtingsavond gehouden. I Vlaar toen kon alleen over voldon- Igen feiten worden gesproken." 1 Daarnaast somt het college enkele I nhoudelijke bezwaren op. „De jfors hoort bij Texel. Zonder de {Waarden van het gebied te ont rennen, vinden wij dat deze van en andere orde zijn dan die van Ide rest van de Waddenzee. Ron duit bevreemdend is het dan o.a. dat de Vliehors en de Noordvaar- «der uit militaire overwegingen bui- I :en de aanwijzing kunnen blijven, I naar dat de Hors met het oog op Ide belangen van de plaatselijke I gemeenschap (en landingsoefe- j lingen van de mariniers) wél ■Wordt aangewezen." Onder het motto „1 1 3" doet een gemeentelijke werkgroep een spectactulair voorstel: een nieuw hoofdgebouw voor zwempark Molenkoog bouwen in combinatie met een sportzaal. Het in slechte staat verkerende sportlokaal De Ferrever aan de Emmalaan zal hiervoor het veld ruimen. Met het plan is een investering van ruim ƒ1,7 miljoen gemoeid. Aanvankelijke opdracht voor de werkgroep was het ontwerpen van een nieuw hoofdgebouw voor Molenkoog. Renovatie van de be staande accommodatie zou te duur worden, zo was eerder al ge bleken. De commissie welzijn, die zich unaniem voor handhaving van het openluchtbad had uitgespro ken, gaat echter alleen akkoord met de nieuwbouw als dat niet leidt tot een groter exploitatiete kort. In de werkgroep heeft naast vijf gemeenteambtenaren ook Dik Haker zitting. De bouwkundig on derlegde ere-voorzitter van ZPC TX '71 had vorig jaar nogal wat kritiek op de eerste bouwplannen en kwam zelf met andere ideeën. Noodgebouw... Terwijl de werkgroep zich over het ontwerp boog, gaven b en w de gemeentelijke afdeling welzijn op dracht om een alternatief voor sportzaal De Ferrever te zoeken. Deze zaal werd in 1958 opgezet als noodgymnastieklokaal voor de toenmalige HBS. Met de gemeen te werd afgesproken dat het uiter lijk na twintig jaar zou worden Het bowlingteam van Tabakshop liep deze week als een trein. Voor al Peter Huisman had een goede kijk op de baan en scoorde als het nodig was. Met een game van 247 haalde zijn ploeg vier punten binnen. Gruisi moest het deze week heb ben van Sietske van Vliet met een serie van 629. Het team kon, on danks de sterke tegenstand van Paal 12 waar Ton Witte nog een game van 216 neerzette, de winst in haar zak steken. Ludmilla Verse- put van Verseput Verzekeringen was goed op dreef, met een sterke serie van 662 haalde ze de winst binnen. Door een sterke game (181) van Hanneke Veldman van de Champion Sisters, dat tegen Onder de Pomp speelde, kregen ze de punten niet cadeau en moesten er alles aan doen om de winst in handen te krijgen. Het team van 't Pruttelhuus heeft deze week ver rassend uitgehaald door het team van Bedrijven Service Dekker met 3-2 te verslaan. Vooral Erik Daal der bleek niet te kloppen. Huisvrouwen Rina Drijver van T-Fords gooide een mooie serie in de huisvrou wenleague. Het resultaat hiervan was een klinkende zege van 4-0 tegen Klavervier. Ook WBZ kon de overwinning in haar zak steken, ondanks de tegenstand van de Bloopers. Ook de jeugd is weer gaan gooien, Hotel Juliana pakte alle vier de punten van Taxi Grootjen; Paul Thijssen gooide 152 voor Juliana. Hotel Strandplevier pakte 2% punt van Hotel De Weal. De hoog ste game werd deze week gegooid door Robert van Splunter (177). Uitslagen 't Pruttelhuus-Bedrijven Service Dekker 3-2; All Stars-Piama 2-3, Baanbrekers- Timmers Tearoom 1-4; EVA-Stunt Team 5-0; Hotel de Strandplevier-Paal 9 5-0; Deurdouwers-Sommeltjes 1-4; TZN-Last Minnet 4-1; Tabakshop-IBS/Oele/Schoo 4-1; Hotel Tatenhove-Drogisterij Mets 5-0; Gruisi-Paal 12 3% -V/a; Verseput Verzekeringen-Hotel De Weal 4-1; Onder de Pomp-Champion Sisters 1-4. Huisvrou wen: T-Fords-Klavervier 4-0; De Pins- Matico 4-0; Bloopers-WBZ 0-4. Jeugd: Hotel De Weal-Hotel Strandplevier iyj-2Vi; Taxi Grootjen-Hotel Juliana 0-4; De Buteriggel-Kiosk Pad Opduin 3-1. afgebroken. Nu, 35 jaar later, staat De Ferrever er nog altijd en is vol op in gebruik bij diverse sport clubs. De laatste jaren is het pand echter hard in kwaliteit achteruit gegaan, waardoor een ingrijpende opknapbeurt onontkoombaar is. De kosten hiervoor worden ge raamd op liefst ƒ330.000,-. B en w vinden het van de gekke om zo'n bedrag uit te geven voor on derhoud aan een noodgebouw en besloten daarom uit te kijken naar een andere mogelijkheid. Herbouw op dezelfde lokatie bleek te kostbaar, waarna de gedachte uitging naar een combinatie met sporthal Ons Genoegen. Volgens de werkgroep wegen de nadelen (aa. grotere druk op kleedkamers, geen meerwaarde voor sporthal) zwaarder dan de voordelen (ge bruik maken van reeds aanwezige voorzieningen, efficiënter beheer). Vandalisme Het volgende alternatief, combina tie met Molenkoog, is volgens de werkgroep beter. De beheerders van De Ferrever (en andere binnensport-accommodaties) kunnen ook tijdens het zwemsei- zoen zorgen voor onderhoud van het gecombineerde gebouw, wat voor hen een taakverbreding bete kent. Vandalisme kan worden te ruggedrongen, omdat het zwembadgebouw nievrneer -zoals nu- zeven maanden per jaar onbe heerd is. Omdat er vast personeel is, kan beter toezicht worden uit geoefend op de kwaliteit van het zwemwater. En tot slot meent de werkgroep dat dankzij de combi natie meer bezoekers naar het zwempark worden gelokt. Nade len van het plan zijn de artikel 19 procedure die voor de bouw nodig is en de grotere afstand van het nieuwe sportlokaal tot sporthal Ons Genoegen, wat voor de be heerders tijdverlies betekent. Het plan kan op de steun van de provincie rekenen, zo valt uit het rapport „1 1 3" op te maken. „Het zwembadcomplex kan vol gens de provincie een belangrijke ontmoetingsplaats worden tussen jong en oud." Een conclusie die door de Stichting Welzijn Ouderen Texel wordt onderschreven. De De veelzijdige publicist Theun de Winter is winnaar geworden van de kerst- en nieuwjaarskaarten wedstrijd van café De Grooten Slock in Den Burg. Van de 84 in zendingen was de zijne volgens de jury de meest originele. De Winter had op kunstzinnige wijze een ge dichtje en een Tom Poes-tekening tot één geheel gesmeed. De vier koppige jury, bestaande uit Carry Welboren, Betty Banda, Ben C. Witte en Jan Koomen, wees de Bilthovense architect Wouter van Dapperen aan als nummer twee. Deze komt vaak in het café om te tekenen en had één van zijn werkstukken tot kerstkaart ge bombardeerd. Bergbeklimmer Bob Schelfhout bleek in de Himalaya veel inspiratie te hebben opge daan en eindigde als derde. Een eervolle vermelding ging naar zaal voetbalteam Koog 4, de aanmoe digingsprijs was voor de 11-jarige Denise Schraag en Teso kreeg de twijfelachtige „Jantje van Lei- den"-prijs. Alle inzendingen zijn nog te zien in de serre van het café aan de Parkstraat. tientallen ouderen die vrijwel da gelijks van het zwembad gebruik maken zouden ook prima terecht kunnen in de sportzaal, aldus de SWOT. Ook de reacties van sport zaalbeheerders, het personeel van zwempark Molenkoog en de va kleerkrachten lichamelijke opvoe ding waren positief. Tariefstijging Van alle alternatieven kwam de in tegratie van Molenkoog en De Fer rever als goedkoopste uit de bus. De nieuwbouw kan worden uitge voerd voor F1.730.000,-. Gestreefd wordt naar zo laag mogelijke abonnementsprijzen, maar een ge ringe tariefstijging lijkt niet te ver mijden. Gezien de verbetering van de kwaliteit wordt dat acceptabel gevonden. De tarieven van de bin nensportaccommodaties zullen als gevolg van de nieuwbouw met minstens 4,1 procent stijgen. 6 Maart Hel bericht dat Texel 1 (Tcsscl) 14 7 m dichter bij Den Helder ligt dan tot nu toe door de I ANWB werd aangenomen (Dircc- 1 I tcur Nouwcn: "We veranderen de j bordjes echt met hoor") veroor- I zaakt grote opschudding Minister I Maij "De veerboottarieven die nen met terugwerkende kracht tcj I worden aangepast." Fragment uit het NRC Han delsblad. PARKSTRAAT 10 1791 CA OEtl BURG TELEFOON 02220-12741 Hij is nog helemaal niets, zo klein en helemaal onwetend. Maar toch zo groots en fijn, wat hij voor ons betekent. Onze Gijs is nu Jesse geworden. Jesse Marinus Cornelis Broertje van Bo. Zoon van Wouter de Wit en Rina Pieterse Buytengors 78, 1791 WS Den Burg. Tel. 02220-10008. Tussen 12.00 en 15 00 uur en na 20.30 uur zijn wij l met z'n vieren. 12 januari 1994 1944 - 1994 Een halve eeuw levenslust Gestorven is onze geliefde Hendriek Vlaming-Heijboer Jan Vlaming Judith Jacobi Chaja Gelegenheid tot condoleren: zaterdagavond 15 januari van 19.00 tot 20.00 uur in het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat 20 te Den Burg. Op maandag 17 januari zullen we haar begraven bij de Hervormde kerk. We vertrekken om 14.00 uur vanuit de Doopsgezinde kerk. Aansluitend is er een dienst in de Ned. Hervormde kerk. Daarna is er gelegenheid tot ontmoeting in het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk. Geen bloemen, geen toespraken. Correspondentie-adres: Burgerhoutstraat 6, 1791 ED Den Burg. Verdrietig geven wij kennis van het overlijden van onze lieve schoondochter, schoonzuster en tante Hendriek Vlaming-Heijboer Wij hebben grote bewondering voor haar moed en wilskracht. Oosterend: Aruba: Oosterend: Arnhem: Oosterend: Den Burg: Harderwijk: Den Burg: Moeder Vlaming Janny en Co Elleko Biem Ans en Jan Kees en Janneke Rein en Jannie Jacob en Nanda Aly Tineke en Wim Neven en nichten Texel, 13 januari 1994 Na een lange ongelijke strijd is overleden Hendriek Vlaming Wij wensen Jan, Chaja, Jacobi en Judith veel sterkte in de komende tijd. Personeel O.S.G. „De Hogeberg" Met droefheid delen wij u mede dat op 12 januari 1994 te Dirksland is overleden onze zeer geliefde broer, zwager en oom M. W. Roeper gehuwd met A. Hesselink P. M. Roeper M. Roeper-Remmers KI. Schagen Neven en nichten Wie durft de drempel over? De cursus „opvoe den zo!" start 25 jan. Inl. Anneke Dekker, tel. 15976. Via deze weg willen wij iedereen bedanken voor de bewijzen van medeleven na het overlijden van EKKO SMITH Het heeft ons erg goed gedaan. Mevrouw B. A. Smith-Petrejus kinderen en kleinkinderen Restaurant Weidus, We verstraat 16. Nu een nieu we menukaart met speciale wmterprijzen. Ik ben al lekker afgevallen, dus nu nog opvallen met mijn haar!' Qnipp Kapsa lon, liefst op afspraak. Tel. 12227. Zo moet het! Nom. ƒ900,-. Voor al uw blijken van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze zuster, schoonzuster en tante BEP V.D. BRINK-VAN SON betuigen wij u onze hartelijke dank Bijzondere dank gaat uit naar ds. Fibbe en de heer Maat voor de keurige verzorging van de uitvaart. Uit aller naam: F. J. vxJ. Brink Hippolytushoef, januari 1994. Woningruil: aangeb. mooie 4-kamer hoekwo ning in Alkmaar-Nrd., huurpr. 670,-. Gevr. in Den Burg huurwoning tot ƒ900,-. Tel. 072-624409 na 18 00 uur. We hebben een plekje gevonden waar we samen kunnen gaan wonen. Nu gaan we trouwen Ruud van Sijp en Nelly Moens op 28 januari om 14.15 uur in het gemeentehuis te Den Burg. De receptie is van 16.30 tot 18.00 uur in restau rant Theodorahoeve, Kogerstraat 26, Den Burg. Wij zullen het leuk vinden u daar te begroeten. M.i.v. 15 januari is ons adres: Schilpbanck 38, 1791 WJ Den Burg. Tel. 13828 Kadotip: S YVONNE VAN GENNIP "ALS ER EEN VERENIGING IS DIE OVER U WAAKT, Heel erg blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Annet 12 januari 1994. Renny en Gerda ten Hoor-Hooyschuur zusje van Liza Klimpstraat 63 1795 AN De Cocksdorp Tel. 02220 - 16490 Hoera, daar ben je! Ons dochtertje en zusje van Daphne Yvonne Ninon lYvonnel is geboren op 10 januari 1994. Robert van de Werken Ada van de Werken de Jong Boodtlaan 84 1796 BG De Koog Tel. 02220-17677 Op 11 januari 1994 om 14.03 uur zijn wij de trotse ouders geworden van Ramon Hij weegt 3710 gram. Rob en Marielle Koopman-Rootlieb Het Buurtje 10 1792 BE Oudeschild Tel. 02220 - 15001 Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en ons broertje Daniël Johannes Wij noemen hem Daan 10 januari 1994 Johan en Karin en Rianne Hopman Boodtlaan 36 a 1796 BG De Koog - Texel Tel. 02220 - 17297 Blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Ricardo 13 januari 1994 Nico, Ineke en Stephanie Bonne Buytengors 57 1791 WN Den Burg Voor bezoek even 12757 bellen. INLEVEREN: vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: 7.05 tot en met 3 regels. Per regel meer f2,35 (incl. btw) Te koop; kleuren tv met a.b. ƒ100,-. Tel. 15968. Teso-aandeel te koop ge vraagd. tel. 13038. Te huur aangeboden: ge meubileerde woning ir Den Burg per februari. Inl telefoon 023-338478/ 357489. Zo, moet 't? 25% korting op onge bleekte katoenen badjas sen en handdoeken bij Body Steps. Te koop Range Rover. bj. '79, i.z.g.st., ƒ5000,-. Tel. 10432. Te koop: z.g.a.n. grindte gels, zwart-wit, ƒ4,- pst, Tel. 12735. Te koop. Puch Rider Ma cho, zwart, bj. '91. Tel, 16659. Wie wil mij 2 u. p.w. hel pen in het huishouden, m.i.v. 1-2 a.s ƒ15,00 per u. in schooltijd. Reacties: 15150. Anne Marie. Verloren op 18/19 dec. j.l. in Den Burg: gouden arm band (aandenken). Belo ning. Tel. 14414 b.g.g. 14401. Zo moet het! „Revanche". Piet Wit, Alkmaar. Gevraagd voor 1x in de week: huish. hulp. Tel 19290. Te koop: Suzuki GS 550 Katana. Bouwjaar '82. Tel. 18371. Geef allen Bert Weijdt een kans!!! Fam H. de Jong Zo moet het! Te koop: crossauto VW Golf, 2 sponsors. Tel. 22048, na 20.00 uur. Zo moet het! Opruiming bij Intertoys Kortingen tot 75%. Videocursus voor begin ners. Combi Brouwer, tel. 12294. Ruud Laurijssens. Het Leerhuis gaat niet door Zo moet het! Te koop: caravan zonder standplaats met nieuwe schuur, ƒ3000,-. Tel. 12322. Zo moet het! Opruiming bij Intertoys. Kortingen tot 75%. Zo moet het! B. en J. Te koop: schotelinstallatie Techmsat 1200, draaibare opstelling met 120 cm schotel. Tel. 15423 na 18.00 uur. Zo moet het! Opruiming bij Intertoys, Kortingen tot 75%. Zo moet het! ƒ170,- korting op alle rei zen per Martinair naar Florida tot 20 fett a.s. Info en boekingen Reisburo Texel, Holland Interna tional. Zo moet het! T.k. zwart leren 2-zrts- bank, i.g.st Tel. 17877 na 18.00 uur. Zo moet het! T.k.a: FSO Prima, 1,5 sle, 5-drs, blauw, bj.'89, ƒ3000,-. Tel. 15583. Zo moet het! Ze zeggen dat er nu nog mensen op Texel wonen die niet weten waar de Kantoorstraat is. Om van die bontwinkel van Martin Karlas maar heleméél niet te spreken. Zo moet het! Kunst kopen is een ge voelskwestie, die wordt beinvloed door de eigen persoonlijkheid, door de sfeer die je kiest en door het interieur waar het kunstwerk zijn plaats moet vinden. Kunsthan del Hans van der Klift de zaak voor mensen met smaak. Zo moet het! Opruiming bij Intertoys. Kortingen tot 75%. Zo moet het! Videocursus voor begin ners. Combi Brouwer, tel. 12294. Ruud Laurijssens. Zo moet het! Te koop: prima eetaardap- pelen (Irene). Th. Timmer man, P.H. polder, De Rede 23. Tel. 19364. Ook ver krijgbaar bij Schilderweg 160, Den Burg. Tel. 15538. Zo moet het! Dames-/herenondergoed van Cotton Country en Body's nu met 50% kor ting bij Body Steps. Zo moet het! Opruiming bij Intertoys. Kortingen tot 75%. Zo moet het! Swing-avond. Elke laatste zaterdag van de maand met swingende dansmu ziek. (New Age, Afrikaans e.a.) Inl. tel. 19706. Zo moet het! Millinermode, nu ook op zaterdag geopend. Zo moet het! Het CDA in De Waal dins dag a.s Om 20.00 uur in „De Wielewaal". Zo moet het! Als je haar goed zit is het beter geknipt!! Qnipp Kapsalon, liefst op af spraak, tel. 12227. Zo moet het! Het Leerhuis gaat niet door. Zo moet het! Wie durft de drempel over? De cursus „opvoe den zo!" start 25 jan. Inl. Anneke Dekker, tel. 15976. Zo moet het!

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 3