Dokkumer koffie ligt zwaar op de maag li Flauw toneelstuk smet op spel Duinkanters Agenda TEXELSE COURANT Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Zaalvoetbal Propagandawandeltocht Eerste overwinning van Zebra Sport De Mareis halen uit tegen Zodiac Wat ik zeggen wou... Zwaan 1 slaat toe Kindertoneel Gemeente is onsportief Bommen werpen Goede opbrengst Jaarvergaderin: IJsclub Oost TX 10 verkocli DINSDAG 15 FEBRUARI 1994 Zaterdag 19 februari: Saenden-De Koog (Z) 14.30 u. Tex.Boys BI-W vogels B1 13.30 u. Succes B1-Texel B1 13.30 u. Oosterend B1-WGW B2 13.30 u. De Koog C1-ZAP C1 13.30 u. HRC C2-Tex. Boys C1 13.00 u. Texel C2-Winkel C1 13.30 u. Meisjes: Alkm. Boys-Tex. Boys 12.15 u. Texelse pupillencompetitie: SVC F1-De Koog F1 10.00 u. Tex. Boys F1-SVO F1 10.00 u. Texel F1-Texel F2 10.00 u. De Koog El-Tex. Boys E2 11.00 u. ZDH E1-Texel E1 H.OOu. SVC El-Texel E3 11 00 u. Tex. Boys E1-SVO E1 II.OOu. Texel E2-SVC E2 11.00u. SVO D1-SVC Dl 12.00 u. De Koog D1-Tex. Boys D1 12.00 u. SVC D2-SVO D2 12.00 u. Tex. Boys D2 is vrij Zondag 20 februari: Foresters-Texel 14.00 u. Oosterend-Kreileroord 14.00 u. Tex. Boys-Flevo 14.00 u. AGSV-De Koog 14.00 u. Texel 2-SVW 5 14.00 u. De Koog 2-Succes 3 14.00 u. Texel 3-HRC 8 11.30u. Oosterend 2-ZAP 7 12.00 u. W.waard 4-Tex. Boys 3 Junioren: Oosterend A1-VZV A1 12.00 u. ZAP A2-Tex. Boys A1 14.00 u. Dames: Tex. Boys-Egmondia 14.00 u. Recreatievoetbal: Oosterend-Texel Tex. Boys-SVC ZDH-De koog 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. Dames: Tex. Boys-LSVV afgelast Een kop Dokkumer koffie is teveel geworden voor de postbode IKees BurgmanI Buurvrouw Boukje IJanke DaalderI en huishoudster Ale IJeanette GroenhofI ontfermen zich over de postbesteller. itvio Gerard rmmarmanl Zaterdag 12 februari: Junioren: Texel B1-Schagen B2 8-2 HRC B2-Oosterend B1 3-4 Tex. Boys B1-HSV B2 3-2 Texel C1-SRC C1 2-4 VZV C1-Tex. Boys C1 7-1 SRC C2-Texel C2 8-2 Tex. pupillencompetitie: Texel F1-Oosterend F1 1-5 Tex.Boys Fl-De Koog F1 1-7 SVC F1 -Texel F2 6-0 SVO E1-De Koog El 5-2 Texel E2-ZDH E1 1-2 Tex. Boys E2-SVC E1 2-10 SVC E2-Texel E1 0-8 Texel E3-Tex. Boys E1 3-2 Tex. Boys D1-SVC D2 7-1 Zondag 13 februari: Texel 2-W'waard 2 afgelast Texel 3-Kreileroord 3 afgelast Tex. Boys 3-Con Zelo 4 afgelast Als een blijspel is gebaseerd op een flauw verhaal, moet je als toneelvereniging van goede huize komen om er nog iets van te maken. Hoezeer „De Duinkanters" uit De Koog zater dagavond in de Dorpskelder hun best deden, bij de toe schouwers konden ze nauwelijks de glimlach op het gezicht krijgen. Dokkumer koffie, een brouwsel met een verplette rende uitwerking dat toneelspeelster Jeanette Groenhof haar gasten voorzette, bleek niet het gewenste opkikkertje. Programma Woensdag 16 februari: 18.30 u. Texel 1-De Koog 19.20 u. Nioz-Texel 4 20.15 u. Casino 3-Casino 4 21.05 u. Oosterend 2-De Koog 3 21.55 u. Texel 2-Casino 2 Zaaldienst: Jelleboog Donderdag 17 februari: 18.30 u. Texel 3-Nioz 19.20 u. Rab 2-Mantje 2 20.15 u. ZDH-De Krim 4 21.05 u. De Koog 5-Mantje 3 21.55 u. Oosterend 6-Casino 5 Zaaldienst: Klif Vrijdag 18 februari: 17.30 u. Jelleboog 2-Klif 3 18.20 u. De Krim 2-Oosterend 4 19.25 u. Texel-Quelderduijn 20.15 u. Plus Klus-Mantje 21.05 u. Klif-Oosterend 21.55 u. Klif 2-De Koog 2 22.45 u. De Krim-Jelleboog 3 Zaaldienst: Mantje Uitslagen Hoofdklasse: Le Berry-Texel 3-3; Ooster end-Plus Klus 5-4; Jelleboog-Mantje 4-4; De Koog-Casino 6-3. Eerste klasse: De Koog 3-Klif 2 3-6; Jelleboog 3-Oosterend 3 2-2; De Koog 2-Texel 2 3-2 (gestaakt we gens ongeval); Klif 3-Rab 3-5. Tweede klasse: Casino 3-Mantje 2 3-6; Mantje 2-0osterend 5 2-7; Texel 4-De Krim 3 2-7; Rab 2-De Krim 2 3-2 Derde klasse: De Krim 4-ZDH 3-9; Klif 4-Gempo 7-9; Ooste rend 6-Jelleboog 4 2-6, De Koog 6-Rab 3 1-6. Junioren: Texel 1-Texel 2 2-4. Zondag 6 maart houdt wan delsportvereniging „Het Gouden Boltje" een propagandawandel tocht in en om De Waal. Gestart wordt bij Hotel Rebecca over de afstanden 5, 10 en 15 kilometer. Voorinschrijven voor deze tocht is mogelijk tot en met 21 februari en bij de laatste tocht van de winter- serie op zondag 20 februari. Deel name kost bij voorinschrijving ƒ3,50 mèt en ƒ2,50 zónder herin nering. Leden krijgen ƒ1, reduc tie. Bij aanmelden bij de start worden de prijzen verhoogd met ƒ1,50. Inschrijven kan bij H. van Heerwaarden, Lieuwstraat 33 te Den Burg. Plaats van handeling in het drie bedrijven tellende blijspel „Dokku mer koffie" van D. de Vries is de huiskamer van weduwe Liesbeth van der Werf die noodgedwongen zelf leiding geeft over een timmer bedrijf. Niets aan de hand totdat haar oude knecht aangeeft met pensioen te willen. Huishoudster Ale zal over zijn vertrek geen traan laten. Het tweetal koestert een haat-liefde verhouding. Ale ziet haar talentvolle neefje Albert als de ideale opvolger en een goede partij voor haar eenzame bazin. De weduwe heeft echter haar zinnen gezet op de gladde stedeling Wie- ger, die rapper met de tong is dan met de hamer. Alleen Dokkumer koffie lijkt nog een uitweg te kun nen bieden...totdat Wieger zich ontpopt als neefje Albert. Om de lachspieren te prikkelen had de schrijver er flink wat oude spreekwoorden tegenaan ge gooid, maar hij was nauwelijks in staat geweest enige vorm van ori ginaliteit op schrift te zetten. Aar zelende stiltes wezen op plankenkoorts of een wat beschei den tekstkennis van de spelers, voor souffleuse Marja Burgman moet het een bijzondere avond zijn geweest. Regie Dokkumer koffie betekende het regiedebuut van Dirk Roeper, die als toneelspeler zijn sporen ver diende in De Waal en Oudeschild De eilandcompetitie basketball startte vrijdag met twee junioren wedstrijden. Overwinningen wa ren er voor De Valk, Mantje, Nauta en tot ieders verrassing Ze bra Sport. De Valk is een goed juniorenteam, dat makkelijk scoort en lengte in de ploeg heeft. Het team zou al leen wat mooier kunnen basket ballen, met één spelverdeler die voor een opbouw zorgt. Time Out werd echter eenvoudig opzij gezet met 25-7. Het lengteverschil tussen de spe lers van Mantje en 't Niksteam was zó groot dat de op papier spannende wedstrijd een saaie vertoning werd, met als eindstand 37-4. Zebra Sport trad aan tegen het ho ger genoteerde USA. Jeroen de Waal dreef Zebra naar een hoog niveau en in een zinderend eindspel werd de eindstand 22-26. Hema miste tegen Nauta teveel vrije worpen, waardoor laatstge noemde met 16-35 overwon. Programma vrijdag 20.00 Hema(2)-Time Out (jun.) 20.30 Nauta F.-Veenbaas B. (Hema) 21.00 Hema-Zebra S.w. (Sportshop) 21.30 USA sf-Sportshop Texel (Zebra) en nu woonachtige is in De Koog. Op zijn keuze voor de zes acteurs in dit stuk viel niets aan te merken. Ze pasten aardig bij de type's die uit de toneelpen van De Vries wa ren gevloeid. De hoofdrol was toebedeeld aan Jeanette Groenhof, die na een be scheiden start ongeremd een huis houdster la Mien Dobbelsteen neerzette. Schijnbaar moeiteloos wist de sloof tekst, houding en ge baar goed te timen en maakte met gepaste mimiek haar ro) compleet. Een voorbeeld voor haar medespe lers en de belangrijkste pijler van de toneelavond. Met verrassende stiltes zette ze anderen soms op Na de tactische zege van 34-32 tegen Adelborsten vorige week, werd het tijd dat de Mareis weer eens flink zouden scoren. Tegen Zodiac leek het daar aanvankelijk niet op, want halverwege de eerste helft was de stand 12-12. In de time-out werd afgesproken meer op de aanvallende rebound te spelen en dat had direct re sultaat. Naast directe scores uit de re bound, floepten er nog eens vijf driepunters door het mandje, waardoor de ruststand 39-18 werd. In de tweede helft bleven de Mareis goed scoren en dat was nodig ook, want de center van Zo diac speelde zeer sterk en was nauwelijks reglementair te stop pen. Deze krachtpatser scoorde 24 punten onder het bord en dat is een prestatie van formaat. De Texelaars hadden twintig persoon lijke fouten op hun conto en dat mag fors worden genoemd. Jaap de Wijk ging zelfs voortijdig naar de kant met vijf fouten en dat overkomt hem zelden. Maar het eindresultaat mocht er wezen: de Mareis zegevierden met 74-53. Scores: Albert ten Wolde 26, Martin Koe nen 17, Bart Bakker 11, Jaap de Wijk 8, Perry Knijf 6, Jacco Sloover 4, Jos Witte 2. Programma 19 februari: Sporthal Sportlaan: 18.00 u. WGW 4- Mareis (D) 19.00 u. Must. Jeans 4-Marels (H) het verkeerde been en verdween de vaart uit het stuk. Koket Haar bazin, de kokette weduwe Liesbeth, werd verdienstelijk gespeeld door Yolanda Legierse. Haar chique verschijning aange vuld met de naïviteit die je van een onzekere weduwekan verwachten vormde een welkome verschijning. Haar schoonheid ontging postbo de Siebe van der Meer niet. In de ze schlemiel kon Kees Burgman zich lekker uitleven. Het gesnurk dat de verliefde postbesteller tij dens zijn roes te berde bracht moet tot in de Boodtlaan te horen zijn geweest. De postbesteller was verdoofd op aanraden van buurvrouw Boukje (Janke Daal der), die een hem een envelop wil de ontfutselen. Door het lage podium waarop werd geacteerd* ging de scène waarbij het voetenwerk van de postbode met water en modder werd besmeurd aan het publiek op de achterste rijen voorbij. Eens te meer een aanwijzing dat De Koog toe is aan een dorpshuis met bete re toneelfaciliteiten. Als buurvrouw hield Daalders aan deel het midden tussen be langstellend en bemoeizuchtig en werd haar speeltempo gaandeweg vlotter. Allerminst gehaast was het optreden van Jitze de Ridder die als timmerman Klaas aan zijn laatste loodjes bezig was. Kort aangebonden en afkerig van het andere geslacht liet hij het gemop- Een tot op de botten gemotiveerd dartteam van Zwaan 1 heeft ver nietigend uitgehaald naar het al tijd lastig te verslaan Barbaren 1. Met maar liefst 7-1 werden de Barbaren opzij gezet. Dat was vooral te danken aan het sterke spel van Nico Bakker en supersub Klaas Kikkert van Zwaan 1. De inhaalwedstrijd tussen Barba ren 1 en Barbaren 2, die woens dag werd gespeeld, zal de ge schiedenis ingaan als een van de snelst gespeelde wedstrijden in de historie van de dartcompetitie. In recordtempo werd de wedstrijd beslist met 6-2 in het voordeel van Barbaren 1. Dinsdag 15 februari De raadscommissie voor wel zijnsbeleid heeft in het raad huis een openbare verga dering, aanvang 19.30 uur. Onder andere wordt gespro ken over het rapport „1 1 3" (over de vernieuwing/concen tratie van zwembad Molen koog, Ferreverzaal e.d In de voormalige LBO-kantine aan de Emmalaan hebben de plattelandsvrouwen van de afdeling Texel een muzikale avond, verzorgd door H.J. Trooster van de Muziekschool Texel; 20.00 uur. Zaalvoetbalvereniging Casino heeft jaarvergadering in de gelijknamige nachtbar; 20.00 uur. Bij de bestuursverkiezing wordt een opvolger gekozen voor voorzitter Willem Roeper. Na afloop receptie ter gele genheid van deze machtswis seling. De Historische Vereniging Texel heeft een bibliotheek avond in dorpshuis d'Ouwe ULO, aanvang 20.00. Alleen voor leden toegankelijk. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Aladdin". Woensdag 16 februari In Cinema Texel draait om 14.00 uur „The Witches" en om 15.30 en 20.30 uur „Aladdin". De raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbe leid heeft in het raadhuis een openbare vergadering; aan vang 19.30 uur. Onder andere wordt gesproken over het re gionaal verkeers- en ver voersplan. Voor het R.K. Vrouwengilde spreekt in De Witte Burcht de heer Zijp uit Den Helder over „Bedevaarten en pelgrima ges", in het bijzonder een reis naar Santiago de Compostel- la. Ook met-leden zijn wel kom; aanvang 20.00 uur. In dorpshuis De Waldhoorn wordt de jaarvergadering van de dorpscommissie van Den Hoorn gehouden; 20.00 uur. In het kader van de dorpen- tocht ter gelegenheid van de gemeenteraadsverkiezing, be zoekt het CDA de dorpskelder van De Koog, aanvang 20.00 uur. leder is welkom. In café De Zwaan is politiek café, aanvang 20.30 uur. On derwerp: werkgelegenheid. Uitzending via Radio Texel. Donderdag 17 februari In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Aladdin" en om 21.15 uur „Robin Hood - men in tights". De raadscommissie voor fi nancieel, economisch beleid heeft om 19.30 uur een open bare vergadering in het raad huis. Gesproken wordt over de „afbouw" van het PEN op Texel, diverse zaken van ge meentewerken en het Molen- koograpport "1 1 3". Vrijdag 18 februari In het stadhuis van Den Hel der vergaderen de hoofdingel landen van het Waterschap! Hollands Kroon, aanvang 9.4 h uur. I In Cinema Texel draait orrl 19.00 uur „Aladdin" en om 21.15 uur „Robin Hood - men in tights". In de Jacob Daalderschool te Oosterend heeft de IJsclub Oost jaarvergadering; 20.00 uur. In Time Out (Ouwe ULOl wordt vanaf 20.00 uur opge treden door de Texelse banc „Round Up". In de schouwburgzaal van De Lindeboom houdt de verem ging „Tien voor Texel" -een voor ieder toegankelijke dis cussieavond over het toe risme op Texel „een aandeel in je eiland". Onderwerpen; „Het eigen karakter van Texel", „Natuur, toerisme en Texel" en „De Texelaar zelf" De discussie wordt geleic door Goos Westerlaken met als interviewer Andrew Al- bers. Medewerking van com bo „The Small Buzz", Aanvang 20.00 uur; zaal open vanaf 19.30 uur. Hoogwater te Oudeschild Di, 15 10.30 en 23.26 u. Wo. 16 10.47 en 23.25 u. Do. 17 10.47 en 23.47 u. Vr. 18 11 -14 u. Za. 19 00.20 en 12.00 u Zo. 20 01.15 en 13.20 u. Ma. 21 02.05 en 14.47 u. Di. 22 04.07 en 17.15 u, Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De zon komt 20 februari op om 7.44 u. er gaat onder om 18.01 u. 18 febru ari eerste kwartier; 20 februari doodtij. per van de huishoudster onbewo gen over zich heen komen. Echt boeiend was zijn aandeel door het monotone spel niet, maar de Gro ningse tongval hield de timmer man tot het eind tot vol. Frans Schrama had traditiege trouw een wat gesoigneerde rol op zich genomen. Als stedeling Wieger Postma haalt de timmer man in spé het bloed onder de na gels van de huishoudster vandaan en dringt zich op aan de bevallige weduwe. Een rol met bravoure waarin Schrama volledig zichzelf bleef en de nodige spontaniteit zorgvuldig vermeed. Aan de verzorgde gezichten en pruiken viel op te maken dat gri meur Juul Swarthof niet had stil gezeten. Gerard Timmerman. Theatergroep Julia uit Juliana speelt zondag om 14.30 uur Skiltje „Ijzerlijm". Alle kind op Texel zijn welkom bij dit s nende toneelstuk. De entret draagt ƒ3,-. Zou de gemeente Texel aan ons kunnen uitleggen waarom wij niet een paar voetbaldoeltjes op ons schoolveldje voor de Redmer IJs- kaschool mogen zetten, terwijl zij zelf een paar van die spuuglelijke verkiezingsborden op ons veldje plaatst? Gelden de regels voor het aantasten van het dorpsgezicht niet voor de gemeente7 Een paar doeltjes met voetballende kinde ren zal het aangezicht van De Waal alleen maar mooier maken. De leerlingen van groep 3 t/m 8 van de Redmer IJs- kaschool in De Waal: Jasper, Joost, Corine, Hil- mar, Sander, Milo, Rudy, Sjors, Dennis, Jozef, Ge rard, Sarah, Evelien, Mat- tanja. Evert. VERVOLG VAN PAGINA 1 staken. Maar ik heb niet de be voegdheid dat zelf te doen." Simulatie? Tegenwoordig is het mogelijk tal van militaire vaardigheden in de si- mulatoren te oefenen. Voor het af werpen van 500 ponds bommen is echter geen alternatief. „Ik ben zelf geen vlieger, dus ik kan niet uit eigen ervaring spreken. Maar het gaat vooral om een mentale kwestie. Uiteraard kun je een zelf de bom nemen en vullen met zand, maar dat is toch anders. Een piloot moet ervaren wat het is om een scherpe bom af te werpen. Dat is een psychologische zaak. Je kunt bepaalde oefeningen in een vluchtnabootser doen, maar het échte gevoel is toch anders." Schoof beaamt dat het afwerpen van de „real weapons" op de Vlie- hors ook nog maar een benadring van een echte situatie is. „Want het maakt natuurlijk nog weer ver schil of je een bom gooit op een verroeste ingegraven tank of op een echte, eventueel met mensen erin." Liever elke dag Ook al om de overlast te beperken mogen de piloten in totaal maar dertig bommen gooien, één per persoon. Dat lijkt een magere voorbereiding op de gevechtstaak die de militairen vanaf april in het voormalige Joegoslavië staat te wachten. Schoof: „We hadden ze dan ook liever iedere dag wat laten gooien! Maar dit is een compromis tussen wat absoluut noodzakelijk is en wat nog aanvaardbaar is voor de burgers." Radio-uitzending Het NCRV-radioprogramma Hier en Nu besteedde gistermorgen ruim 25 minuten aan de lucht machtoefeningen op de Vliehors. Hoewel die niet doorgingen, werd het toch een interessante uitzen ding, waarin diverse Texelaars aan het woord kwamen. Staatssecre taris Frinking bevestigde nog maals de beloftes die hij onlangs aan het Texelse college van b en w deed en ook burgemeester Van Rappard werd voor de microfoon gehaald. „Hoewel enkele tegen standers kritische uitlatingen de den over de oefeningen, was de algemene sfeer van de uitzending toch niet zo anti-luchtmacht als een jaar of wat geleden. De eilan ders hebben wel wat meer begrip gekregen voor defensie", was de mening van programmamaker Bart Leferink. Tijdens de kerkdiensten die elke vrijdagavond in het verzorgings huis De Gollards worden gehou den, wordt altijd gecollecteerd voor een goed doel. Vrijdagavond j.l. bracht de collecte meer dan f360,- op. De helft van dit bedrag gaat via „Wilde Ganzen" naar een noodlijdend kindertehuis in Tbilisi in Georgië en de rest naar de actie „Stuur een Papoea naar school" van de stichting Nieuw-Guinea Koning Winter steekt zijn neus hoorlijk om de hoek, net nul lub Oost de jaarlijkse ledenw dering houdt. Dat gebeurt op dag om 20.00 uur in de J Daalderschool in Oosterend. Traditiegetrouw heeft het bei iemand uitgenodigd om na huishoudelijke gedeelte te vi len over een sportieve bele» Dit jaar is het Dik Haker. De TX 10 van Alfons Boon dwijnt deze week uit de h van Oudeschild. De kotter naar het IJsselmeer en zal v aan als de Wieringen 16 eigendom van familie Wig! door het leven gaan. „Gezondheidsredenen", zo klaart Boom de verkoop. het gaat me zeer aan het har de kotter te zien vertrekken jaar heeft Boom met zijn zoo de Waddenzee met deze kotte vist, voornamelijk op garn „Maar ik moet het rustigei doen en dat gaat niet als ik vissen. Het is zó intensiet moet van maandag tot vrijdag en nacht in de weer zijn, wil) hoofd boven water houden." Boom is niet van plan om de\ rij helemaal de rug toe te „Ik wil iets doen met het toen maar dat zit nog in de pen.' zoon Robert Frido heeft werf kregen op de TX 66 van zijn Vrijdag moest Barbaren 2 alweer aantreden tegen Cafeetje 1, dat in Ruud Daalder een absolute uitblin ker had. Mede dankzij deze speler won Cafeetje met 5-3. Cafeetje 2 behaalde een overwinning van 6-2 op de dames van Slock 2, die per week beter in hun spel komen. Dat kwam Alewijn Ott snel te weten toen hij door Astrid Mallee werd verslagen. Maar de dames konden niet voorkomen dat de winst naar Cafeetje 2 ging. Programma Vrijdag 18 februari: Slock 1-Cafeetje 1; Barbaren 2- Zwaan 2; Cafeetje 2-Barbaren 1; Zwaan 1-Slock 2. De TX 10 zal voortaan als de Wieringen 161 door het leven gaan.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 2