Kortebaanwedstrijden en marathon in Oosterend Fris verslaat regerend dartkampioen Platts k/an der Neut opvolger Van den Berg en Bakker pakken winst Zaalvoetballers Texel overklassen Quelderduyn TEXELSE f couRANT Nuttige winst voor zaaivoetballers Klif Zaalvoetbalprogramma Wintercompetitie eilandschutters Debutant derde bij indoorwedstrijd Voetbalprogramma 'iende Texels open osskam pioenschap Favorieten winnen wielerrit Texelse judoka derde op NK Damclub wint van EDC Enkhuizen DINSDAG 22 FEBRUARI 1994 In de hoofdklasse zaalvoetbal won Klif van Oosterend en Mantje van Plus Klus. In de eerste en in de tweede klasse maakten de koplopers geen fouten. Van de andere hoofdklassers speelde alleen Texel de beker wedstrijd tegen het Helderse Quelderduyn. Texel was veel beter en won overtuigend. Klif en Oosterend maakten er een span nend partijtje van. Het was een aardig duel met redelijk verzorgd voetbal. Klif bleek iets vaardiger in het benutten van kansen en won nipt. Mantje had het maar event jes moeilijk tegen Plus Klus. Plus Klus speelde echter zonder wis sels en was al na ongeveer 15 mi nuten niet meer in staat Mantje bij te houden. In de eerste klasse een herstel van Texel 2. Casino 2 werd met ruim verschil verslagen. De Koog 2 ver speelde een puntje aan Klif 2 en Jelleboog 2 was veel sterker dan Klif 3. Oosterend 4 won dik van De Krim 2 en blijft koploper. Goe de zaken deed Nioz. In twee wedstrijden werden vier punten gehaald. Rab 2 en Mantje 2 speel den een aardige en spannende partij. Een puntendeling was op zijn plaats, maar Rab wist toch nog de winnende treffer te scoren. In de derde klasse haalde ZDH we derom zeer fors uit. Maar liefs 20 doelpunten maakten de Hoorn- ders tegen noordelijke eilandbe woners van De Krim. Oosterend 6 won na een paar ne derlagen ook weer eens en De Koog 5 deed goede zaken in de wedstrijd tegen Mantje 3. Bij de junioren weer veel doelpunten. De Koog scoorde achtmaal en Texel zevenmaal, zodat na hertelling bleek dat De Koog gewonnen had. De komende vrijdag zal Plus Klus wegens personeelsgebrek niet te gen Texel kunnen spelen. Daar voor in de plaats komt nu de topper tussen Texel en De Koog. Uitslagen: Noordhollandbeker: Woensdag 23 februari: 18.30 u. Texel 2-Texel 1 19.20 u. Casino 4-De Krim 2 20.15 u. De Koog 6-Jelleboog 4 21.05 u. De Koog 4-Casino 3 21.55 u. ZDH-Gempo 3 Zaaldienst: Oosterend Donderdag 24 februari: 18.30 u. Nioz-Rab 2 19.20 u. Casino 5-Timmers Bak. 20.15 u. Klif 4-De Krim 4 21.05 u. Oosterend 6-Mantje 3 21.55 u. Jelleboog 3-De Koog 2 Zaaldienst: De Koog Vrijdag 25 februari: 17.30 u. De Krim 3-Texel 3 18.20 u. Oosterend 4-Texel 4 19.10 u. Oosterend 3-De Krim 20.00 u. Texel-De Koog 20.55 u. Casino-Jelleboog 21.45 u. Casino 2-Klif 2 22.35 u. Texel 2-De Koog 3 Zaaldienst: De Krim Texel-Quelderduyn 7-0; Hoofdklasse: Plus Klus-Mantje 2-6; Klif-Oosterend 4-3; 1e klasse: Jelleboog 2-Klif 3 7-1; klif 2-De Koog 2 3-3; De Krim-Jelleboog 3 3-3; Oosterend 2-De Koog 3 2-4, Texel 2-Casmo 2 8-4, 2e klasse: Nioz-Texel 4 6-0; Casino 3-Casino 4 4-6, Texel 3-Nioz 4-8; Rab 2-Mantje 2 3-2; De Krim 2-Oosterend 4 3-10; 3e klasse ZDH-De Krim 4 20-2; De Koog 5-Mantje 3 5-2; Oosterend 6-Casino 5 3-1; Junioren: Texel 1-De Koog 7-8. De wintercompetitie 93/94 van handboogschietvereniging ,*,De Ei landschutters" werd over acht wedstrijden verschoten, waarvan de twee slechtste resultaten mochten afvallen. Voor de deelne mers stond de mogelijkheid open om op dinsdag- of op de vrijdaga vonden aan deze competitie deel te nemen. Na drie rondes werd men ingedeeld in klassen. Wedstrijdleider E. van Bockom Maas maakte de volgende uitslag bekend: 1e klasse: Henk Witte 1686 punten; 2. Ed Vermeulen 1643 punten; 3. Wim Vlas 1603 punten; 2e klasse. 1. Jan Tijsen 1544 punten; 2 Rein Buysman 1507 pun ten; 3. Merijn Drijver 1501 punten; 3e klasse 1. Anika Tijsen 1285 punten; 2. Maarten Hoogenbosch 1224 punten; 3. Kees van Heerwaarden 1218 punten. De Streker Atletiek Vereniging hield zaterdag haar jaarlijkse indoor-atletiekwedstrijd in spor thal „De Sluis" te Hoogkarspel. De Atletiekvereniging Texel was op deze wedstrijd vertegenwoor digd met zes leden verdeeld over vijf klasse. De jongste jongens (Robbin Oosterhof en Ramon Noorlander) hadden een driekamp af te werken met als onderdelen: 40 meter sprint, verspringen en kogelstoten. Ze konden zich aar dig handhaven met als resultaat een achtiende en respectievelijk een twintigste plaats in een veld van 36 deelnemers. Mireille Oosterhof (12 jaar) komt in de klasse meisjes junioren D uit, zij had dezelfde onderdelen als de jongste jongens. Haar specialiteit is kogelstoten en dat heeft gere sulteerd in een verbetering van haar persoonlijk record van 54 cm, hiermee versterkt zij haar plaats op de clubrecordlijst. Debutanten Marcel en Ronny Kei zer (14 en 12 jaar) kwamen in de klassen jongens junioren C en D uit. Hun optreden resulteerde in een verbetering van clubrecords op de 40 meter voor Marcel naar 6,7 seconden en voor Ronny op het onderdeel hoogspringen naar 1.30 meter. Tevens verbeterde hij zijn kogelstootprestatie. Maar voor Edwin Kok (16 jaar), jongens junio ren B, was het de dag van zijn le ven. Met een derde plaats op de sprint (40 meter), een tweede plaats bij het kogelstoten en een vierde plaats bij het hoogspingen, eindigde hij in het eindklassement op een derde plaats. Het was voor Edwin de eerste maal dat hij aan een atletiekwedstrijd deel nam. Met dit resultaat verbeterde hij alle clubrecords: 40 meter sprint 5,9 seconden, hoogspringen 1,35 me ter en kogelstoten 8,68 meter. Eigenlijk vrij simpel veroverde Klaas Fris zaterdag de Texelse darttitel. De poules waren bijzon der spannend, maar in de finale toonde Fris zijn meesterschap. In café De Kuip bonden 37 darters de strijd aan. Ze speelden verdeeld over poules van zes personen. De twaalf beste spelers gingen door. Hierdoor speelden alle deelnemers minimaal tien games, wat ruim vier uur dartplezier betekende. De finales gingen daardoor verder tot in de kleine uurtjes. De winnaars van de vier poules van drie personen gingen door naar de kruisfinales. Mare Prins bleef verrassend de baas over Jan Duinker, die vorig jaar tweede was. In poule 2 was Klaas Fris te sterk voor een toch goed spelende Alewijn Ott. Nog verrassender was echter de uitschakeling van regerend Texels kampioen Dave Platts. Hij werd ingemaakt door Clifton van Halderen. Nico Bakker bleek de baas over Arie Eelman. Bakker had toen zijn kruit verscho ten. Dat bleek in de halve finale te gen Van Halderen. Prins vormde een zware dobber voor Klaas Fris. Prins vocht zich bijna naar de over winning, maar verzuimde het kar wei af te maken. Van Halderen was leeg voor de fi nale. Jammer, want daardoor werd de zinderende ontknoping een makkelijke overwinning voor Klaas Fris, die al vele jaren mee draait in het dartcircuit, maar nu voor het eerst de titel op zijn naam schrijft. Dartkampioen Klaas Fris in actie. ans van der Neut uit Den Helder aat komend seizoen SV Texel ainen. Hij volgt Willem Roomei- ir op. die na drie seizoenen af- cheid neemt van de derde lasser. Van der Neut (52) staat ekend om zijn nuchtere kijk op e voetballerij en heeft een impo- inte staat van dienst. |s trainer/coach krijgt de nieuwe an de technische eindverant- oordelijkheid voor de Texelse se ctie. „Die zelfstandigheid is ecies wat ik zocht", verklaart de ■fenmeester die nu als assistent- iiner bij HRC ondercontract aat. Hij benadrukt daar niet met zie weg te gaan. Van der Neut: (RC is een uitstekende vereni ng." voormalig middenvelder van ilder heeft een imposante staat m dienst en is inmiddels 25 jaar itief als trainer in de kop van lordholland. Daarvoor coachte terdag 26 februari: e Koog (Z)-Zaandijk 14.00 u. gnioren: 'waard B1-Tex. Boys BI 14.00 u. xel B1-HCSC B2 13.30u. C B2-Oosterend B1 14.30 u. xel C1 -Geelzwart C1 13.30 u. it Boys C1-De Koog C1 13.30 u. x. Boys C1-W'waard C1 13.30 u. Kandia T. C1-Texel C2 13.00 u. lisjes: Boys-Duinranders ndag 27 februari: nel-Purmersteijn H-BKC edijk-Oosterend C-Tex. Boys I Koog-Con Zelo ■waard 2-Texel 2 ÏGW 4-De Koog 2 «ileroord 3-Texel 3 'ex Boys 3-ZAP 8 ilder 5-Oosterend 2 13.30 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.30 u. 14.00 u. 11.00 u. 12.00 u. 11.30 u. 14.00 u. 14.30 u. (noren: jiagen ATOosterend A1 12.00 u. X. Boys A1-Westfrisia A112.00 u. es: ITS Tex. Boys treatievoetbal: tel-ZDH 14.30 u. 10.30 u. letiek Vereniging Texel houdt ndag voor de tiende keer het Texels Crosskampioen- ap. Het lag in de bedoeling lok deze keer de cross nog te louden op de vertrouwde par lours dat negen jaar geleden door 'iet Bakelaar ontworpen is. Nu iter wegens verbouwingen de itines/recepties van de recrea- orden aan de Grensweg niet chikbaar zijn, hebben organi- toren Cees Timmer (18512) en irtien Baars (17716) besloten lm dit jaar al de wedstrijd te ver- tuizen naar het nieuwe parcours lij de Fonteinsnol. )e daar onlangs gehouden „kop- :ross" viel erg in de smaak en ge- joopt wordt dat veel Texelaars die ■raining zijn voor de halve mara- hon van De Waal op 12 maart, 'an de gelegenheid gebruik zullen naken om hun vorm te testen. In- van Lubek, winnares in 1993, [h door een knieblessure niet Jrten en ook de winnaar van vo- ig jaar, Lutz Lohse, is afwezig zo- lat wellicht Minne Goënga voor vijfde keer de titel kan verove- an. Overkantse lopers en Wpsters zullen de Texelse favorie- en echter de nodige concurrentie en want behalve deelnemende lantiegangers zal ook een grote jep van Hylas uit Alkmaar naar [el komen. ren en heren veteranen (40 jaar •uder) lopen drie ronden van in al 8,7 kilometer, dames en da- veteranen (35 jaar en ouder) 'nden van in totaal 5,8 kilome- en jongens en meisjes tot en 16 jaar één ronde van 2,9 kilo- er. De cross staat ook open trimmers van allerlei slag, zij arten om 14.30 uur in De Den- in (Westerslag). De jeugd tot en P 12 jaar start al om 14.15 voor Jn eigen rondje van 1,2 kilometer, oor de eersten zijn er bij de jeugd lers te verdienen, terwijl de maars bij de senioren en vete- !n weer waardebonen van "tschop Texel ontvangen, ïhrijving vanaf 13.15 u. in Bos Duin aan de Bakkenweg. Het hrijfgeld bedraagt f2,50 voor leugd en f 5,- voor de senioren, igdleden van AVT kunnen gra- "ieedoen, oudere leden betalen '0- Een herinnering kost f1,-. afloop kan men in het zwem- douchen. hij Callantsoog, Succes, HCSC en Helder en Spirit (steeds voor perio des van drie jaar) en zeven jaar bij HCSC. „Ik heb in al die tijd hoogte en dieptepunten meegemaakt." Van der Neut komt uit een echte sportfamilie. Broer Kees is scheidsrechter in het betaald voet ballen en zus Telma basketbalde in de nationale selectie. Details Hoewel de contractbesprekingen rond zijn, ken hij nog geen details over de speelstijl van Texel. „Maar ik hoor dat de spelersgroep posi tief is ingesteld, dat is een winst punt." De moeizame periode die het elftal nu doormaakt kan hij niet verklaren. „Maar ik hoop vol gend jaar een goed resultaat te be halen." Volgens Texel-bestuurder Willem Koorn is het matige resultaat deels te danken aan het vertrek van en kele spelers en een confluct tusen Erwin Koning met de vertrekkende trainer Roomeijer. De dreigende degradatie kunnen de groen/zwar ten echter wel het hoofd bieden. „We hebben nog tien wedstrijden voor de boeg. Er kan nog van alles gebeuren." Van Willem Roomeijer is nog niet bekend welke vereniging hij vol gend jaar onder zijn hoede zal hebben. Texel-bestuurder Willem Koorn is tevreden over overeenstemming met Van der Neut, met wie de club een „stuk ervaring" binnen de poorten heeft willen halen. Tijdens de laatste veldrit van de wintercompetitie wisten alle favo rieten in hun klasse te winnen. Wobbe van de Kieboom had in de A-poule alleen af te rekenen met Jordi Vinke. Tot op de streep hiel den ze elkaar in evenwicht. De sprint van Wobbe was net iets be ter. Derde werd Jan Zijm en vierde Guido Banda. Thijs de Boer die het ook weer eens probeerde werd verdienstelijk vijfde. In de B-poule won Robert Huis man. Joost Hoogenbosch die Huisman in de eerste ronden goed partij gaf moest met pech uitval len. Jeroen Smit werd tweede door in de laatste ronde Maarten Hoogenbosch te verslaan. Bij de jeugd wist Dirk Domhof in de laaste ronde Erwin Goënga van zich af te houden. Dennis Laan werd op kleine afstand derde. Na afloop werden de prijzen uitge reikt, die beschikbaar waren gesteld door eethuis Cathari- n a hoeve. Uitslag: Jeugd: 1. Dirk Domhof; 2. Erwin Nu nog aan het handje, volgend jaar Texels schaatskampioen Schaatser André van den Berg is zaterdag winnaar geworden van de kortebaanwedstrijden van IJsclub Oost. Bij de jeugd ging de winst naar Tim Legierse (jongens) en Radna Trap (meisjes). De ma rathon kwam op naam van Dirk Bakker. De wedstrijden op de Oosterender ijsbaan trokken veel bekijks. Op het startschot van erevoorzit ter Arie Kalis vertrokken 16 senio ren (vanaf 17 jaar) voor de 160 meter sprint. De verschillen bleken klein. In de finale stak Van den Berg (eindtijd 16.80 seconde) met iets meer dan schaatslengte con current Robert Visser de loef af. Uit de tijdwaarneming bleek slechts een verschil van drie- honderste seconde. Derde werd schaatsveteraan Marten Visser (18.51), de vader van nummer Goënga, 3. Dennis Laan, B-poule: 1. Ro bert Huisman; 2, Jeroen Smit; 3 Maarten Hoogenbosch, 4. Natasha van der Vis. A- poule 1 Wobbe van de Kieboom; 2. Jordi Vinke; 3. Jan Zijm; 4. Guido Banda; 5. Thijs de Boer, 6. Wim Piet Eelman; 7 Jan Buis, 8. Dirk Vinke, 9. Loek van Vliet; 10. Rmus Kooger; 11. Benno Bakker. Einduitslag: A-poule: 1. Wobbe van de Kie boom 89 pnt; 2. Jan Zijm 77 pnt; 3. Jordi Vinke 72 pnt; B-poule: 1 Robert Huisman 78 pnt; 2. Joost Hoogenbosch 75 pnt; 3. Jeroen Smit 51 pnt; Jeugd: 1. Dirk Dom hof; 2. Erwin Goënga 81 pnt; 3. Dennis Laan 69 pnt. twee. Opvallend was de verhoudingsge wijs hoge leeftijd van de eerste drie. De laatste kortebaanwedstrij den werden dan ook alweer gerui me tijd geleden (de elfstende- winter van '86/'87) verreden. Het feit dat er nog maar een paar da gen is geoefend, moet de routi- niërs eveneens in de kaart hebben gespeeld. Jeugd De jeugd schaatste 140 meter. Er meldden zich 18 jongens en 12 meisjes. Tim Legierse won de fina le van Pieter de Ridder in een tijd van 14.44 seconde. Derde werd Hessel Kampstra (14.84) en vierde Wout Haak (16.17). Radna Trap troefde in de finale Marije Duinker af in een tijd van 19.21 seconde. Kim Trap werd derde (19.28) en Lia Visser nam bezit van de vierde plaats. De marathon ging aansluitend over twintig rondes (acht kilome ter). Van de 26 deelnemers ging Oudeschilder Dirk Bakker met ruim verschil op nummer twee Erik van der Velde als eerste over de fi nish. Derde werd Coen Schoonhe den, vierde André van den Berg en vijfde Marten Visser, waarmee de ze allrounder zijn kwaliteit ander maal bewees. Een schaatstriathlon die IJsclub Oost voorbereidt zal bij aanhou dende vorst zaterdag worden ge houden. De zaalvoetballers van Texel waren in alle opzichten de meerderen van hun overkantse tegenstanders. (Foto Tèsse do Graotf) Het zaalvoetbalteam van s.v. Texel heeft ook de derde beker ronde met een overwinning af gesloten. Quelderduyn uit Den Helder werd een makkelijke prooi voor de Texelaars. De 7-0 over winning had zelfs nog hoger uit kunnen vallen als het team wat efficiënter met de kansen was omgesprongen. Het vooraf sterk ingeschatte team van Quelderduyn werd vooral in de beginfase van de wedstrijd vol ledig overklast. Texel slaagde erin om de bal in een hoog tempo rond te spelen en dat leverde legio kan sen op. Al na circa vijf minuten nam Texel een verdiende 1-0 voor sprong. Quelderduyn probeerde wel iets terug te doen maar was van meet af aan kansloos tegen de geconcentreerd spelende Texel- verdedigers. Via vaak knap opge zette aanvalscombinaties liep de thuisploeg nog voor de rust uit naar een 4-0 voorsprong. Bekwame goalie Na rust leek Quelderduyn aanvan kelijk iets meer vat op het spel te krijgen. De weinige doelrijpe kan sen die de ploeg zich wist te scheppen werden echter be kwaam door Texel-goalie Hans Eelman onschadelijk gemaakt. Toen halverwege de tweede helft de Quelderduyn-doelman blunder de en doelpunt nummer vijf uit de touwen kon vissen was de weerstand van het Helderse team gebroken. Texel liep uit naar een overtuigende 7-0 overwinning en de score had nog veel hoger uit kunnen vallen als de Texelse aan vallers wat koelbloediger met de kansen waren omgesprongen. Zaterdag werden in Utrecht de Nederlandse Kampioenschappen Judo voor heren beneden de 21 jaar gespeeld. Tijdens deze wedstrijd behaalde Hidde de Vries uit Oudeschild in de 95+ kg- klasse de derde plaats. Tijdens de kampioenschappen werd door een kleine honderd Ne derlandse top-judoka's in zeven gewichtsklassen gestreden om de ereplaatsen. Per gewichtsklasse wordt door de finalisten van vorig jaar en de eerste twee judoka's van de zeven districten (in totaal 16 judoka's) gestreden om het kampioenschap van Nederland. In de poule wordt gewerkt met een dubbeleliminatie systeem, dat wil zeggen dat een judoka alleen maar de finale kan behalen door alle wedstrijden te winnen. Bij een ver- liespartij kunnen de judoka's, al leen nog via de herkansingsronde strijden om een bronzen medaille. Slecht bezet De Vries moest uitkomen in een slecht bezette gewichtsklasse. In totaal deden maar zes judoka's mee aan de Nederlandse Kampi oenschappen in de zwaarge wichtsklasse. Door het vaste wedstrijdsysteem moest er wor den gewerkt met veel vrije plaat sen en relatief weinig wedstrijden. Danny Ebbers, de Nederlands kampioen +95 kg van 1994, heeft bijvoorbeeld maar twee wedstrij den gedraaid. Ook De Vries draai de maar twee wedstrijden. De eerste partij moest de Texelaar draaien tegen de kampioen van Zuid-Holland Dennis Geertsema. In een vijf minuten durende gelijk opgaande strijd trok De Vries uit eindelijk aan het korste eind. In het laatste deel van de partij had De Vries de overhand en wist zelfs een houdgreep aan te zetten. Door een lichte verkramping in zijn arm kon De Vries echter de greep niet goed controleren en werd de partij met een klein verschil verloren. In de semi-finale draaide Hidde de Vries tegen Robert Martens, af komstig uit zuid-Nederland. Na ongeveer 30 seconden werd Martens gevloerd door een Maki- komi Harai Goshi, een heupzwaai waarbij de aanvaller met de bewe ging meevalt. Ippon en een derde plaats voor De Vries, de jongste en kleinste judoka (ruim 100 kg) van deze gewichtsklasse. Tijdens de kampioenschappen bleek dat Noord-Holland één van de sterkste judo-districten van Ne derland is, getuige de vele behaal de ereplaatsen. Vooral judoclub Ken Am Ju uit Haarlem, getraind door bondscoach Cor van der Geest behaalde zowel bij de da mes als bij de heren veel medail les. Hidde de Vries begint zo langzamerhand een vaste bijdrage te leveren aan het Noord-Hollands geweld. Door als vijftienjarige con stant op zo'n hoog niveau te presteren komt hij ook in het vizier van de bondscoaches. De judoka's worden één maal per jaar geselec teerd en uitgenodigd voor de se lectietrainingen van Oranje en Jong-Oranje. De selectie zal dit jaar plaatsvinden tijdens de Neder landse Kampioenschappen voor heren onder de 18 jaar, die begin mei worden gehouden. Op voor spraak van Dun Hong-trainer Freek Libosan is de Texelaar wel alvast uitgenodigd om deel te ne men aan de wekelijkse trainingen van de jeugd-selectie. Met nog een ronde te gaan zijn de Texelse dammers nog steeds in de race voor het kampioenschap in de tweede klasse. Er moest ge wonnen worden van EDC, Enkhui zen, om de kans op promotie niet te verspelen. De winst was mi niem, maar absoluut terecht. De wedstrijden tegen EDC staan garant voor het nodige spektakel en ook nu ontstonden boeiende partijen gekoppeld aan een gelijk- opgaande strijd. Piet Bakelaar rol de zijn tegenstander op, terwijl Jaap van Heerwaarden op een nul getrakteerd werd. De tegenstan der van Gerrit Blom trapte in een keurig opgezette lokzet en ook Cees Vinke dacht schijfwinst te halen maar kreeg een dam om zijn oren. Na dit onstuimige begin bleef het lang stil. Victor Voskuil en Adriaan Bruin hadden licht voordeel opgebouwd en bouwden dit gestaag uit. Voskuil miste in het middenspel een vrij simpele forcing en strandde op een plusre mise, Bruin haalde de buit wel bin nen. Gerrit Vlaming begint een beetje in een dip te komen en mocht niet mopperen met remise. In de laatste ronde moet aangetre den worden tegen OG Volendam 2, de koploper, bij winst is het kampioenschap binnen. Het eerste viertal speelt over enkele weken ook nog de bekerfinale. Voor de dubbel dus!

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 7